Mapa
Kam smíme cestovat? Přehledná mapa pro cestovatele

Klikni na stát a zjisti podmínky pro vstup

Kam a do kolika států můžeme aktuálně cestovat?

Nyní lze bez omezení vycestovat do 0 států. Jaké to jsou zjistíte v mapě pro cestovatele pod zelenou barvou.

Co značí jednotlivé barvy zelená, oranžová a červená?

Zelená barva vyznačuje státy, kam lze cestovat zcela bez omezení.
Oranžová barva značí státy, kam můžete vycestovat s dokumentem prokazujícím negativní test na koronavirus Covid–19, nebo je termín otevření zatím jen neoficiální.
Červená barva patří těm státům, které buďto zcela zakazují vstup turistům nebo je nutná 14 denní karanténa po příletu.

Jednotlivé státy si zobrazíte na mapě pro cestovatele.

Jaký je rozdíl mezi vládním semaforem a vaší mapou?

Vládní semafor říká, za jakých podmínek se můžeme z daných států vrátit a vůbec nerespektuje podmínky jednotlivých států pro vstup turistů. Naopak naše mapa pro cestovatele říká, kam a za jakých podmínek lze do daných států vycestovat. Respektujeme i podmínky návratu.

Je mapa pro cestovatele aktuální?

Ano. Snažíme se v současné době co nejčastěji aktualizovat podmínky všech států světa, které své hranice zavřeli a nyní otevírají z důvodu pandemie koronaviru Covid–19. Někdy aktualizujeme mapu pro cestovatele i několikrát denně.

Sdílej s přáteli

1719 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,

Na cestovatelskem semaforu pri cestě na Ukraijnu je karanténa: ne

Ale nově od 5 srpna je karanténa kterou lze ukončit jen PCR testem v Ukrajině

https://visitukraine.today/

před 15 hod
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, díky za připomínku, opraveno.

před 14 hod
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1069 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-08-04T21:07:56+02:00)

"Karanténa: ano, pro všechny neočkované cestovatele povinná 10denní karanténa, která může být po 72 hodinách ukončena negativním PCR nebo antigenním testem" je nesmysl, na webu se píše, že může být ukončena negativním testem v rámci těch 72 hodin po příletu (které lze použít i na tranzit), nikoli po.

EDIT: měl jsem napsat spíš 72h na opuštění Ukrajiny (bez povinné karantény), než výslovně na tranzit.

Přidat odpověď
před 12 hod

Ahoj, chystáme se do Irska a nejsem si jistý jak vyplnit PLF. (PLF je i v jiných zemích, takže by s tím tady někdo mohl mít zkušenost.) Budem mít půjčený auto a každý den budem jinde. Spát plánujem v autě nebo vedle auta ve spacáku, takže žádnej hotel apod. Co napsat do PLF jako "place of residence"? Je lepší napsat tam pravdu (nevím jestli je to v Irsku oficiálně povoleno) nebo tam napsat adresu prvního kempu, který mě napadne? Díky za rady.

před 3 dny
Avatar uživatele
danny

Adresa prvního kempu je ok.

Avatar uživatele Kajman
Kajman

Tak zdá se aktualizace vstupních podmínek do Německa sjednotila povinnost testu/bezinfekčnosti bez ohledu na použitou dopravu, ale zvedla tuto povinnost až od 12 let. Chápu to dobře?

https://www.bundesgesundheitsmin...eisev.html

https://www.mzv.cz/berlin/cz/viz..._cr_s.html

To by znamenalo, že by děti nemusely v Itálii na test.

před 3 dny
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

IMHO jsou pozemní přechody už nehlídané. Včera dvakrát Čep - Řednice vlako a bez kontrol.

před 3 dny
Avatar uživatele Kajman
Kajman

No jo, ale my přiletíme na BER-BRA, nejde mi o přejezd hranice do Čech v Elbtálu, ale o ten vstup do Německa na letišti.

před 2 dny
Avatar uživatele speedy7cz
speedy7cz
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 56 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-08-02T21:30:45+02:00)

Ano, podle oficiálních informací děti do 12ti let nemusejí mít test pro cestu do Německa.

Totéž si ověřte ale i na stránkách aerolinky.

před 2 dny
Avatar uživatele Kajman
Kajman

Na stránkách Ryanairu je toto:

"Upon entering Germany, travellers aged twelve years or older must hold a negative COVID-19 test result, proof of a full COVID-19 vaccination or proof of recovery from an infection. This applies without regard to country of origin or the means of transportation used."

Chápu-li dobře, tak děti pod 12 let se nemusejí prokazovat. Tak snad to klapne, když to mají i na svých stránkách.

Ahojte, nebyli jste někdo teď v Benátkách? Potřeboval bych vědět, co potřebuju ohledně covidu pro vstup do Itálie, konkrétně do Benátek, díky.

před 4 dny

Ahoj byla jsem týden a půl zpět. Jela jsem autem stačí covid test kdyby tě kontrolovali na hranicích, jinak není potřeba nic. Nikdo nehlídá benátky, turistů je tam až až v tomto období nedalo se hnout.

před 3 dny
Avatar uživatele
Leoš Literák
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 385 komentářů
 • Poslat zprávu

V mapě se píše, že antigen musí být z nosohltanu. Je to tak?

před 3 dny
Blondie

Na italských stránkách zase píšou swab test, což znamená tyčinkou, nespefikují odkud. Spíš jim jde o to, aby nebyl plovací. Mně dělali klasický antigen z předku nosu. Na testu bylo napsáno, že je to swab a nasal a nikdo to neřešil.

Od 1.8.2021 bude umožněno vstoupit na území Saúdské Arábie za účelem turistiky cestujícím, kteří byli očkováni nejméně 14 dní před vstupem do země druhou dávkou vakcíny schválené pro použití v Saúdské Arábii (aktuálně Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna a Johnson and Johnson).

https://www.mzv.cz/riyadh/cz/viz...ni_do.html

Odpovědět
před 4 dny

Dobrý den, mohl by se někdo podělit o praktické zkušenosti s 5 denní karanténou po návratu z rizikových zemí do ČR při nedokončeném očkování? Nejsem si jistá jestli se do dne karantény počítá už i den návratu, nebo až den poté? Kontaktovala Vás hygiena ohledně povinnosti karantény a testu a posílali jste pak někde výsledky PCR pro ukončení izolace? Díky

před 6 dny

Zkušenost je jednoduchá nenahlásíš kdes byla a můžeš si dělat co chceš, já obdivuju lidi, kteří tyto nesmysly opravdu řeši 🤦🏼‍♂️

před 4 dny
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Tak ty ses riadny dement

před 4 dny

Dementi jste spíše vy co to řešíte a hrajte tu hru 😂

Přidat odpověď
před 22 hod

Ahoj,

chtěl bych se prosím informovat... Chystám se letecky do Maďarska a pak přelet do Bulharska... Na oficiálních webech a ani tady není žádná zmínka o příletových formulářích. Ryanair rozesílá e-mail s požadavky - viz web https://www.ryanair.com/ie/en/pl...umentation. Mám zato, že postačuje jen platný certifikát o očkování, ne ještě nějaké formuláře. Nevím, co si o tom mám myslet, ale moc těm informacím na webu Ryanairu nevěřím... Děkuji.

před 6 dny

obrý den, prosím o radu a také ujištění :-). Začátkem srpna letíme s ryanairem z Prahy do Valencie a přestup v Miláně Bergamo (kupováno jako jedna cesta). Letí nás 6 (2 očkování,2 po 180 dní Covidu, 1 dítě 3 roky, 1 dítě 6 let).

1) Přestup v Miláně - je nutné vyplnit jejich příjezdový formulář (tam je pouze cílová destinace, což pro nás Itálie není)? Nebo chápu to správně, že pokud zůstaneme v tranzitní zóně, tak nic nepotřebujeme? A zůstaneme v tranzitní zóně? Někde jsem četla, že ano, někde, že ne... Tohle letiště neznám...

2) Na stránkách ryanairu po check- in se mi objevilo, že musím nahrát testy na COVIDu a povinné dokumenty, konkrétně je tam napsáno: You must upload your Covid test results and mandatory entry form for your trip.

Je to opravdu nutné? Má ryanair nějaké speciální podmínky vstupu na palubu nebo stačí splnit podmínky cílové země a předložit je před nástupem do letadla?

3) Příjezdový formulář do ČR? Je tam nějaký termín kdy nejdříve se může vyplnit? Můžu už teď dva týdny předem? Termín jsem nikde neviděla.

Moc děkuju všem za odpovědi :))

Cestování zdar :)

před 4 dny
Avatar uživatele El
El

Ahoj,

teď jsem letěla s Ryanair do Trapani, ani po cestě tam ani po cestě zpět nikdo nic vidět nechtěl. Všechno jsem radši vyplnila, ale kdyby ne, tak se nic nestalo :)

ad 2) dokument jsem teda uploadovala, ale hodně lidí na letišti říkalo, že to neudělali - a bylo to fuk.

ad 3) příjezdový formulář do ČR jsem vyplnila ještě před odletem tam a taky to je evidentně jedno :) Po příletu mi ještě přišla sms z MZČR (zároveň s uvítací sms vítejte v čr), ať to nezapomenu vyplnit.

Prostě se zdá, že nikdo nic nikde vidět nechce :) Ale je to jen má zkušenost z jednoho vejletu.

Tak good luck:)

před 4 dny

Dobrý den, mohla by sem se zeptat jak to v Trapani bylo co se týče různých omezení? Chystám se tam v srpnu. Děkuji :)

divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 262 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-07-31T22:26:47+02:00)

Pro vstup do Německa na dobu delší než 24 hod. bude od 1.8. nutný test, očkování, prodělání covidu: https://www.mzv.cz/berlin/cz/viz..._cr_s.html

Odpovědět
před 7 dny

Abu Dhabí zařadilo Českou republiku na seznam zelených zemí (od 31.7.2021) - https://visitabudhabi.ae/en/plan...-countries

"Travellers to Abu Dhabi from the 'green' list of countries, regions and territories will be required to present a valid negative COVID-19 PCR test taken within 96 hours prior to their scheduled departure. Upon entering the emirate, they will need to take a second test and self-isolate until the results of this test are received. With two negative results, international travellers will no longer need to quarantine for 10 days after entering Abu Dhabi. All travellers will need to take a PCR test on day six for those staying for six days or more, and on day 12 for those staying for 12 days or more." - https://visitabudhabi.ae/en/plan...afe-travel

Odpovědět
před 7 dny

Zdravím, musím v případě tranzitu letecky pres Itálii do ČR vyplňovat ten jejich formulář nebo stačí jen ten náš? Díky, Tom

před 10 dny

JEN CILOVY

před 9 dny

Děkuji

Zdravím, musím v případě tranzitu letecky pres Itálii do ČR vyplňovat ten jejich formulář nebo stačí jen ten náš? Díky, Tom

Odpovědět
před 10 dny

Jen pro info, protože se dotaz několikrát opakoval.

Včera 25.7. návrat z Itálie (Sardinie) s Raynair do Vídně. Žádná kontrola ničeho, kromě letenky.

Před vstupem na bezpečnostní prohlídku snímání teploty, po zjištění, že letíme do Vídně žádná kontrola, ti co letěli jinam (tuším Madrid) kontrola certifikátu už tam. Ve Vídni 3 řady kontrolovaly, jedna průchozí rovnou, takže jsme přešli do ní a rovnou prošli.

Ono popravdě byli testy zbytečné i při cestě tam, protože je nikdo nekontroloval ani při odletu z Vídně.

před 10 dny

MELI ste stesti , pokuta 500 euro neni ok

Ahoj, slyšela jsem, ze děti 6-12 let ockovaných rodičů se nemusí při návratu do ČR testovat. Nevíte náhodou ? Nikde o tom nemůžu nic najít

před 11 dny

Návrat do ČR

Od 9.7.2021 došlo ke změně pravidel při návratu do ČR pro:

očkované osoby (s ukončeným očkováním + 14 dní) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19, bez nutnosti testů, pouze s příjezdovým formulářem,

děti do dovršení věku 6 let bez nutnosti testů a příjezdového formuláře,

ostatní osoby s povinností testů, případně samoizolace.

Detaily opatření na webu Pravidla návratu do ČR.

Dobrý den,

od 14.7. jsme ve Španělsku- let z Pardubic.Vracíme se 29.7. přes Bolognu, tam přestup a směr Praha . Letenky koupeny separátně- chápu to správně, že v Bologni vyzvednu zavazadla a musim jít znovu na chech in a následně přes celní kontrolu? Nebo se daji zavazadla odbavit v transfer zone? A ještě me zajímá zda v tomto případě musim vyplňovat ten Italsky formulář. A kdybych musel znovu přes kontrolu pri nástupu do letadla do Prahy, zda je možné vyplnit do českého formuláře, ze jsme přiletěli z Itslie(abych se vyhnul karantene, mám pouze první dávku očkováni). Díky za info, Honza

Odpovědět
před 11 dny

Lotyšsko - "Upouští se od vyžadování popříjezdové 10-denní samoizolace - platí pro všechny cestovatele ze zemí s nízkým výskytem nemoci covid-19"

seznam zemí: https://www.spkc.gov.lv/lv/valst...covid-19-0 (momentálně: https://www.spkc.gov.lv/lv/media...4/download )

Odpovědět
před 11 dny
Avatar uživatele svaricek2014
svaricek2014

Akceptuje Srbsko digitální EU certifikát který stáhnu v elektronické podobě nebo doma vytisknu z

portálu https://ocko.uzis.cz?

Jedná se o PCR test.

Děkuji za radu

Odpovědět
před 12 dny

Chceme jet autem přes Německo, Dánsko do Švédska. Kamarádka není očkovaná ani po covidu. Test má platnost 72 hodin, jak to vyřešit, když do té doby nestihneme přejet hranice, je možné se někde nechat bezplatně testovat, a co při cestě nazpět? Děkuji moc za rady, jsem v tomhle úplně mimo.

před 12 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

A proč byste to neměli stihnout? Antigenní test má výsledky rychle a po večerním odjezdu (např. z Prahy, odjinud třeba dřívějším) můžete vjíždět už v 6 h. ráno po mostě do Švédska, pokud využijete do Dánska krátký trajekt Puttgarden -Rødby. Kratší je trasa s využitím trajektu Rostock - Gedser, ale ten nejezdí v noci. Jaké jsou podmínky cesty zpět, nevím a je klidně možné, že se do doby, než pojedete, ještě změní.

před 12 dny
Avatar uživatele floodland
floodland

Stíháte v pohodě i při cestě po dálnici. Cenově to hůř nevyjde a nemusíte se stresovat s trajektem. Malmo je z Prahy cca 1200, jestli se dobře pamatuji, takže když se prostřídáte, tak to můžete vzít bez přenocování. Vyražte na noc, bude lepší provoz.

před 12 dny
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Testovacích center je po trase šest polovin (= 3 zadele). Někde zadarmo, někde se platí... Třeba v Ystadu v přístavu je AG za cca 400 SEK :-)))

Ujet to jde v pohodě, počínaje Dánskem končí skopčácký tankodrom a začínají normální dálnice.

před 12 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

@Ahmad: Už je to déle, co jsem tam jel, ale když se jede do Dánska kolem Hannoveru a Hamburgu a pak po mostech nebo krátkým trajektem z Puttgarden, tak dálnice v Německu jsou snad stále v pohodě, ne? Já tam jel v noci po rovné prázdné dálnici většinou 180 km/h.

před 11 dny
Avatar uživatele floodland
floodland

Cesta je v pohodě. Na noc ideální. Trajektama bych se nezdržoval.

před 11 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Tento trajekt by nebyl zdržení, když jezdí každou půlhodinu, trvá 45 minut a zkrátí cestu asi o 140 km. Navíc se to dá brát i jako zastávka a protáhnutí se před další jízdou. Vyjde to ale celkově dráž.

Přidat odpověď
před 11 dny

Dobrý den, letime v nedeli vecer z Italie do Vídně a dale svym autem do ČR. Podle me na cestu nepotrebujeme negativni test, a staci ze se otestujeme po příjezdu do Česka. Mylim se? Nebo nas Ryanair nepusti na palubu bez testu?? Poradí nekdo? Děkuji!!

před 14 dny

Pokud nebudete na letišti řešit testy, tak není žádný rozdíl.

My teď odlet z Vídně do Itálie,teoreticky potřeba testy/očkování + registrace. Nikdo nic nechtěl a nekontroloval. Jen letuška u brány rozdala lístky k vyplnění čísla sedadla, které opět nikdo nekontroloval a nechtěl

před 14 dny

Omlouvám se, patřilo k otázce níž. V toto přesně doufám taky a zatím se mi nepodařilo najít info, že by to tak nebylo.

Přidat odpověď
před 13 dny

Ahoj,

naposled jsem lítala ještě před koronou a na letišti jsem vždycky byla max 1,5 hod. před odletem. V pondělí 26.7. letíme v 6 ráno z Vídně. Můžete mi prosím někdo poradit nějakej reálnej čas, jak dlouho před odletem je teď v Covid podmínkách optimální? Poletí nás 5 a musíme odbavit jeden kufr. Zbytek jsou příručáky.

Díky

před 14 dny

Ahoj,

já letěl z Vídně na Kypr asi před měsícem a čas potřebný na letišti se nijak nezměnil oproti času před koronou. Jediný rozdíl byl v tom, že u gatu kontrolovali testy, ale to proběhlo s kontrolou boarding pasů, takže nic extra.

Přidat odpověď
před 13 dny
Avatar uživatele
Petr

Ahoj,

náhodou nebyl někdo v poslední době v Arménii? Chystáme se tam 1. září a trochu mě straší jejich podmínky prokazování. Očkování ano, ale na nějakém spešl hlavičkovém papíře, s podpisem a razítkem doktora, číslem pasu atd., to stejné pro PCR test. Samozřejmě nic jiného než EU certifikát nemám a pochybuju, že mi nemocnice bude něco takového vypisovat.

Zajímalo by mě, jestli jim naše certifikáty stačí. Jako nic horšího, než že si na letišti zaplatím PCR test a půjdu na 24 hod do karantény se asi nestane, ale každý ztracený den je škoda.

Odpovědět
před 14 dny
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele