Mapa
Kam smíme cestovat? Přehledná mapa pro cestovatele

Klikni na stát a zjisti podmínky pro vstup

Kam a do kolika států můžeme aktuálně cestovat?

Nyní lze bez omezení vycestovat do 0 států. Jaké to jsou zjistíte v mapě pro cestovatele pod zelenou barvou.

Co značí jednotlivé barvy zelená, oranžová a červená?

Zelená barva vyznačuje státy, kam lze cestovat zcela bez omezení.
Oranžová barva značí státy, kam můžete vycestovat s dokumentem prokazujícím negativní test na koronavirus Covid–19, nebo je termín otevření zatím jen neoficiální.
Červená barva patří těm státům, které buďto zcela zakazují vstup turistům nebo je nutná 14 denní karanténa po příletu.

Jednotlivé státy si zobrazíte na mapě pro cestovatele.

Jaký je rozdíl mezi vládním semaforem a vaší mapou?

Vládní semafor říká, za jakých podmínek se můžeme z daných států vrátit a vůbec nerespektuje podmínky jednotlivých států pro vstup turistů. Naopak naše mapa pro cestovatele říká, kam a za jakých podmínek lze do daných států vycestovat. Respektujeme i podmínky návratu.

Je mapa pro cestovatele aktuální?

Ano. Snažíme se v současné době co nejčastěji aktualizovat podmínky všech států světa, které své hranice zavřeli a nyní otevírají z důvodu pandemie koronaviru Covid–19. Někdy aktualizujeme mapu pro cestovatele i několikrát denně.

Sdílej s přáteli

1308 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Leoš Literák

Tohle je také šikovná mapa s podrobným popisem: https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Odpovědět
před 2 dny

Ahoj,

budu doufat, že Portugalsko zmírní podmínky pro vstup (aktuálně povinná karanténa), tak dotaz jen zatím v teoretické rovině. Odlétám/Přiletím do Polska, budu potřebovat vyplnit nějaký polský formulář? Nebo jen pak ten český? A ještě teoreticky, kdyby česko zařadili mezi země bez karantény a Polsko tam zůstalo - vztahuje se na mě karanténa? Vím,že se to tu probíralo několikrát, ale prohledávat forum je dost náročné :-) Díky za odpovědi

před 3 dny

Dobrý den, bohužel nezmění. ČR stále na seznamu nebezpečných zemích. (limit je 500/100000 my teď máme 600/100000 nakazenych) takže nejdříve za 14dni. Informaci mám z velvyslanectví.

před 3 dny

Mě šlo spíše o odpovědi na otázky kolem letu z/do Polska... neví někdo?

před 2 dny
Avatar uživatele
Leoš Literák

Za poslední týden mám 222 případů na 100 K obyvatel.

před 2 dny

Další aktualizace bude 30.4., tak třeba to nakonec vyjde 😁

před 2 dny

Dobry den, kdyz je tu rec o Portugalsku.. Nevedeli byste, prosim, nahodou, jak to je s vstupnimi podminkami, pokud do Portugalska poletim z Madeiry? Dekuji moc predem! A.

Přidat odpověď
před 21 hod
Avatar uživatele
Petr Vokál

Ahoj, plánujete někdo nebo byli jste v poslední době na Maledivách? Přemýšlíme nad tím, že za cca 14 dní odletíme. Povinný PCR test 96hod před odletem na Maledivy je OK, ale máme obavu z PCR testu před odletem z Malediv a to hlavně z důvodu:

"V případě nařízené karantény či izolace maledivské orgány neumožňují PCR test opakovat dříve než po 14 dnech. Velvyslanectví ČR v Dillí není kompetentní do místních ochranných opatření jakkoliv vstupovat či zasahovat, každá osoba tak cestuje na Maledivy s vědomím, že se pobyt na Maledivách může prodloužit nejen o 14 dní, ale i o delší dobu v případě, že při opakovaném testu bude osoba nadále vykazovat pozitivní výsledek PCR testu."

Letěli bysme nejspíš s Emirates, kde je pojištění v rámci letenky, ale jedná se nám i o práci atd.

Případně máte i nějaké doporučení na jiné pojištění pro jistotu?

Nebo byste raději vůbec neletěli? :-)

před 4 dny
Avatar uživatele JanaV
JanaV

Já patřím k těm, kteří by byli u moře nejraději pořád, ale na Maledivy bych teď určitě neletěla. Jsou jedni z mála, kdo to fakt dovedou znepříjemnit a při pozitivním PCR testu před odletem zpět se z dovolené stane noční můra.

Jinde to tak nefunguje. Třeba Egypt dává možnost opakovaného testu po 48 hodinách a karanténu má 7 dnů. A zůstat tam musí jen ten pozitivní, ne celá skupina jako na Maledivách!

A pozor na pojištění . Nevím jak to mají Emirates, ale v ČR kloudné pojistky proti Covidu dělají jen AXA a ERV a obě mají sice vše hrazené pro ty, kdo jsou v izolaci (to jsou ti pozitivní), ale pro ty, kdo jsou jen v karanténě platí limity na pobyt i letenku, takže se to může pěkně prodražit.

před 4 dny
fridgy

jsem teď na Maledivách. Udělal jsem si jejich pojisteni co doporucuje Maledivske ministerstvo a jeste mam AXA, vse ty nejdrazsi balicky a verim, ze by bylo vye poho :) zalezi jen na vasi praci.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Máte někdo zkušenost s vnitrostátními lety ve Španělsku? Konkrétně mě čeká Mallorka -> Las Palmas -> Seville. Podle informaci na internetu by to mělo byt pro turisty ok (zatímco pro Španěle nikoliv). Už jsem se ale nedočetl, jestli je potřeba nějaký test?

před 4 dny
Martin Vícha

Vueling to má dobře zpracované.. https://www.vueling.com/en/help-...strictions podle toho z Mallorcy test na pevninu netřeba, obráceně ano... V úterý ti řeknu 100%.

před 4 dny
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Ten Vueling to má fakt bombově zpracovány, díky moc!

Dobrý den, mohu se zeptat jak je to s dlouhodobým vycestování do ciziny. Měla jsem v plánu minulý rok po maturitě odjet někam na dlouhou dobu, ale pak nás šoupli do karantény. Řekla jsem si teda že počkám a najdu si nějakou práci. Už čekám skoro rok a stále nic a já bych už vážně chtěla odsud odjet, jenomže nikde nemohu najít informace jak to funguje v dnešní době.

Předem děkuji za rady.

před 4 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

A nebylo by lepší napsat konkrétní země? Např. populární bývala na takový dlouhodobý pobyt Austrálie (na studentská víza) nebo Nový Zéland (na Working Holiday víza), ale teď tam nemůže téměř nikdo a nějaký čas to potrvá. Ale spíš bude lepší najít fóra na dlouhodobý pobyt v uvažovaných zemích, protože toto se tu snad ani nikdy neřešilo.

Ahojky všem,

našel jsem info, že Kostarika a možná i Panama nechctějí žádné vstupní testy.

Co ale letecké společnosti: např KLM, Delta, AirFrance a pod? Hledat u nich dle aktuálních letenek nebo?

A jak je to u přestupů, když tam prosedím třeba 4hodky?

Díky za názory Zdenek

před 5 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, Kostarika vstupní test nemá, podmínkou je ale zakoupení drahého pojištění. Panama má podmínku 48 hodin starého testu, doba se netradičně počítá od příletu do Panamy, lze ale i antigenní.

Info jsme aktualizovali dnes v souvislosti s akcí: https://www.cestujlevne.com/akcn...-z-berlina

A ano, některé společnosti vyžadují test nehledě na cílovou destinaci, což je případ zrovna KLM, kde musí mít člověk vždy PCR test. Naopak Air France nic takového nevyžaduje, pokud tak nevyžaduje cílová destinace.

S Deltou se teď nikam letět nedá, protože nelze přestupovat v USA.

Ahoj,

chystáme se za pár měsíců do Afriky, shodou okolností do jedné ze zakázaných zemí (kde je incidence zlomková oproti ČR, jako ostatně všude, že). Máme přestup v Německu. Víte někdo, jakým způsobem je ten (údajně protizákonný) zákaz vycestování do zemí jako je Brazílie nebo Tanzanie zajišťován? Nepustí vás na letišti do letadla? Nedají vám palubní vstupenku? Nebo vlastně nijak (jako všechno)?

Díky.

před 5 dny

Zlomkovou incidencí bych se nezaobýval - kde se netestuje, nejsou pozitivní případy.

A kontrolovat to asi nejde, pokud nepoletíš z Prahy, řekl bych. Zahraniční celní a pasová nebude nejspíš dělat práci za naše kontrolory.

Zdravím,

neví někdo, jak to je teď se situací a vstupem do Portorika?

Děkuji

Odpovědět
před 5 dny

Dobry den, jak casto se meni cestovatelska mapa?

Dekuji

Lucie

před 6 dny

Každý patek

před 6 dny

Dobrý den. Je možné někde najít vždy v pátek, co se mění? Nevíte, podle jaké metodiky se pravidla upravují? Děkuji a zdravím, Viktor

Jak je to s Egyptem tady mate oranzovou a na mzv je cerveny…

před 7 dny

Hlavne pokud je oranzovy nemela by se na nej po navratu vztahovat 5 denni karantena pokud koukam dobre ?

před 7 dny
Avatar uživatele JanaV
JanaV

Egypt je stále tmavě červený.

před 7 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Viz vysvětlení barev v naší mapě výše. Toto je mapa, která kombinuje podmínky pro cestu tam a pro cestu zpět a vytvořili jsme jí ještě docela dlouho před zveřejněním cestovatelské mapy na MZV. Červená pro nás znamená, že se tam vůbec nedá turisticky cestovat, oranžová znamená, že ano, ale za určitých podmínek. Ty detailně zjistíte rozkliknutím daného státu na mapě.

Pokud se bavíme o návratu do ČR, všechny země mimo EU (až na jednotky výjimek, mezi nimiž Egypt není) jsou tmavě červené, takže po návratu je povinná 5denní karanténa (+ 2 testy, jeden před odletem z Egypta, jeden pro ukončení karantény).

Zdravím, nevíte, jak je to teď s Islandem? Plánujeme tam cestu tři plně očkovaní jedinci a údajně to má být bez testu a karantény. Teď jsem ale někde četl, že to zpřísnili. Ví někdo něco?

před 7 dny
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Na jejich straně se nic nezměnilo, u nás Island spadnul do oranžové (státní semafor), takže zpět antigen test, vyplnit přiljezdový formulář a 14 dní po příletu používat respirátor, jinak vše při starém, též planuji teď Island.

před 7 dny
Avatar uživatele Vojta Slabý
Vojta Slabý

Díky. Poslal jsem Vám zprávu.

před 7 dny
Avatar uživatele švestka
švestka

Island aktualizace 9.4.- při vstupu pro všechny včetně kompletně očkovaných a po prodělaném COVIDu povinný test při příletu.

před 7 dny
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Je to tak no, platí do 1. 5., tak pořád je to asi skousnutelné 🙂

Avatar uživatele
Vlastimil B.

Překvapilo mě, že Kanárské ostrovy, potažmo celé Španělsko, vyžadují při vstupu test ne starší než 72 hodin od PŘÍLETU na jejich území, nikoliv od nástupu cesty / odletu, jak je tomu u jiných zemí...

Odpovědět
před 8 dny

Ahoj, máte někdo zkušenost s Bulgaria air? Půstí lidi bez testu v Sofii do letadla? A jak to vypadá v Praze? Kontroluje tam někdo ty papíry? Nebo se dá přeletět bez tohoto aniž by musel člověk hrát tu jejich hru? Díky za podělení o vaši zkušenost.

Odpovědět
před 8 dny

Ahoj,

chtěla bych se jen teoreticky zeptat - chtěla bych jako dárek nyní kupovat letenky na červenec do Itálie, myslíte že dovolená v Itálii bude letos možná? Děkuju všem za názor a odpověď:)

před 10 dny
Avatar uživatele
mirjur

Dovolená v Itálii možná možná bude, ale já bych určitě takový dárek v této době nedával. Mohlo by to být pochopeno jako nejapný vtip nebo kanadský žertík... Je to podobné jako darovat los.

Přidat odpověď
před 10 dny

Ahoj, prosím ještě jeden dotaz, když přiletím z Mallorky do Vídně, pak pojedu po vlastní ose autem do ČR, jaký musím vyplnit příjezdový formulář?

Rakouský i Český? Omlouvám se, ale trochu se v tom ztrácím. Děkuji moc.

před 10 dny
Martin Vícha

Rakouský, že tranzituješ do ČR, po tobě (možná) budou chtít po přistání ve Vídni, český (možná) při překročení R-CR hranice naši. Asi jen ten QR kód.

Přidat odpověď
před 10 dny

Prý je při cestě do Řecka povinná 7 denní karanténa pro všechny cestující i s negativním testem.. Je to pravda?

před 10 dny
Avatar uživatele JanaV
JanaV

Bohužel ano, ale od 14.5. by to mělo být už bez karantény, aspoň to slíbil řecký ministr zahraničí.

Přidat odpověď
před 10 dny

Ahoj, chci se zeptat, zda po návrazu z Mallorky opravdu není nutná 5 denní karanténa ani test v ČR? Opravdu to tak je?

Na stránkách MZV jsem to nenašla. Moc děkuji za info.

před 10 dny
Martin Vícha

Mallorka je zemně se středním rizikem (zatím) https://koronavirus.mzcr.cz/wp-c...21.pdf.pdf

Takže potřebuješ tohle:

2. všem osobám, které pobývaly déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území států,

které jsou na seznamu zemí se středním rizikem výskytu onemocnění COVID-19 dle bodu

III.1,

a) před vstupem na území České republiky oznámit tuto skutečnost, a to vyplněním

elektronického Příjezdového formuláře uvedeného v bodě III.4 vzdáleným přístupem,

krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště nebo ohlašovaného pobytu,

b) před vstupem na území České republiky disponovat písemným potvrzením

akreditované laboratoře o negativním výsledku antigenního nebo RT-PCR testu

na přítomnost SARS-CoV-2; to neplatí, jde-li o osoby uvedené v bodě I.19 nebo bodě

I.20; antigenní test musí být proveden nejvýše 24 hodin a RT-PCR test nejvýše

72 hodin před započetím cesty,

Str. 2 z 25

c) předložit na vyžádání doklad o vyplnění elektronického Příjezdového formuláře

(oznámení) a písemné potvrzení podle písmene b) nebo podle bodu I.19 písm. a)

při hraniční nebo pobytové kontrole, je-li osoba povinna jím disponovat;

Takže opravdu po příjezdu, nenastupuješ na 5 denní karanténu zakončenou negativním PCR testem.

před 10 dny

Ahoj Martine, moc děkuji za info! :-) Snad se to během 14 dnů nezmění :-(

před 10 dny
Avatar uživatele
mirjur

Snad se to změní - k lepšímu! :-)

před 10 dny

Jo! To je pravda, doufám, že k lepšímu :-)

Přidat odpověď
před 10 dny

Chorvatsko - cesta tam... Jak mám prosím chápat výrok u varianty 3.: "Po prodělání nemoci Covid-19 v uplynulých 180 dnech. Předkládá se doklad o pozitivním PCR-testu nebo lékařská zpráva. Nesmí být starší než 180 dnů a zároveň musí být stará maximálně 11 dnů"

-> u lékařské zprávy to tedy znamená, že nesmí být starší než 180 dnů, anebo než 11 dnů? Díky, M

před 11 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nesmí být starší 180 dnů a zároveň nesmí být "mladší" než 11 dnů. Formulaci trochu upravím ;)

Přidat odpověď
před 11 dny

mohu se zeptat jak je to tedy při příjezdu z Uzbekistánu?To nemůžu dohledat.Nazpět před příletem stačí antigen a potom? Musím podstoupit karanténu?Dík za odpověď

před 11 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, informace u detailu Uzbekistánu (po kliknutí do mapy nebo zde: https://www.cestujlevne.com/pruv...ronavirus) by měly být aktualizované. Nazpět stačí antigen (musíte ještě v Uzbekistánu), po příletu karanténa + PCR test.

Přidat odpověď
před 11 dny

Dobrý den,

mohu poprosit o podrobné informace o nejnovějších opatřeních při cestě letadlem z CK do Egypta?

Je změna při cestě zpět z Egyptu do ČR ohledně potřeby PCR testu udělaného ještě před odletem pouze na antigenní test, nebo vše zůstává?

(po zrušení soudu v Praze)

Předem moc děkuji

Petr

před 11 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, informace uvedené v mapě platí. Tj. před odletem z Egypta zpět do ČR stačí i antigenní test (max. 24 hodin starý).

před 11 dny
Avatar uživatele
danny

Co pevninské Španělsko ? V mapě: Test při cestě zpět: ano, maximálně 72 hodin starý PCR (antigenní nebude akceptován), nutno podstoupit ještě před návratem - nově zatím i antigen. Jen pro info... chápu, že to udržovat aktuální je dost nevděčná práce.

Přidat odpověď
před 11 dny
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele