Alesund
Ålesund

5 míst co vidět v Ålesundu

Geirangerfjord

Alesund

Nejvyhledávanějším cílem, pro nějž mnoho turistů míří právě do Ålesundu, je jeden z nejkrásnějších a nejfotogeničtějších fjordů v Norsku vůbec. Geirangerfjord je dlouhý přibližně 15 km a je společně s Nærøyfjordem zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Vyhlídky na Geirangerfjord můžete obdivovat z paluby výletní lodi, z vypůjčeného kajaku nebo během některé z mnoha turistických tras. Nejznámější vyhlídkové terasy jsou: Flydalsjuvet nad Geirangerem, dále Ørnesvingen s vlastním vodopádem, z níž uvidíte nádherné přírodní vodopády The Seven Sisters a samozřejmě v celé své kráse Geirangerfjord. Třetí vyhlídkou je Dalsnibba, nachází se ve výšce 1.500 m n. m. a nabízí jedinečný zážitek v podobě vysunuté vyhlídkové plošiny, z níž budete mít fjord Geiranger jako na dlani.  

Výchozím bodem všech výletních lodí či autobusů je městečko Geiranger, které je dostupné pouze po silnici 63 a trajektem z Hellesyltu. Do Hellesyltu dojedete z Ålesundu autobusovou linkou č. 250, nalodíte se na trajekt do Geirangeru a už během této plavby budete svědky dechberoucích scenérií tvořených vodopády, horskými farmami na strmých úbočích skal a všudypřítomnou zelení. Zpátky z Geirangeru (od Hotelu Union) využijete autobusovou linku č. 211 směřující do Eidsdalu, kde se nalodíte na trajekt do přístavu Linge, odtud autobusem č. 210 do Sjøholtu, z něhož dojedete do Ålesundu linkou č. 100. Kompletní popis trasy naleznete zde

Návaznost autobusových linek a trajektů je zkoordinována tak, abyste nemuseli nikde dlouho čekat nebo dokonce nocovat. Odjezdy zjistíte na webu společnosti FRAM. Nezapomeňte, že mimo sezonu nejsou některé spoje vůbec provozovány, mohou být uzavřeny i samotné vyhlídky nebo cesty k nim.  

Chystáš se do Ålesund?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.