Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Akční letenky z Vídně stále nekončí. Pro cesty v hlavní zimní sezoně můžeme využít zvýhodněných cen do lyžařských destinací v USA, ale taky do velkých měst na středozápadě, včetně Las Vegas. Ceny do všech destinací začínají na 11.124 Kč. Během celého prodejního období, tedy od září 2016 do března 2017 jsou ceny víceméně na stejné úrovni, od 11.100 do 11.800 Kč. Aktuálně jsou k dispozici i termíny přes Vánoce a Nový rok.

Standardní ceny z Evropy se pohybují od 20.000 Kč výš.

  • Vídeň - Aspen od 11.124 Kč rezervuj >>
  • Vídeň - Denver od 11.358 Kč rezervuj >>
  • Vídeň - Salt Lake City od 11.382 Kč rezervuj >>
  • Vídeň - Vail/Eagle od 11.414 Kč rezervuj >>
  • a další lyžařské destinace za velmi podobné ceny, například Grand Junction, Gunnison, Jackson Hole, Montrose,...
Za podobné ceny můžeme zakoupit letenky například do Las Vegas nebo San Diega. Cesty můžeme i volně kombinovat mezi sebou, například Vídeň - Las Vegas / Salt Lake City - Vídeň od 11.331 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období září 2016březen 2017
  • Akce platí do vyprodání míst

Lyže letadlem

Přepravu lyží umožňují letecké společnosti jako standardní zavazadlo do 23 kg. Pozor ale, bez poplatku je povoleno pouze jedno zavazadlo na osobu. Je ale obvyklé, že v jednom vaku mohou být dva páry lyží. Helmu a zavazadlo na lyžařské boty se přepravuje zdarma.

vie-ase

Lyžování v USA

Lyžařská střediska v USA jsou vyhlášena nejlepší kvalitou sněhu na světě, na prašan narazíme téměř v každém období. Bohužel musíme počítat s mnohem vyššími náklady jak na ubytování, tak na ski-passy, než jak jsme zvyklí například z Alp. Obecně platí, že levnější lyžování je v Utahu (odlety do Salt Lake City), kde týdenní permanentka vyjde od 12.000 do 15.000 Kč. V Coloradu bývají ceny zhruba o 15% vyšší.

Do Vídně

Přímo na vídeňské letiště se dostaneme autobusovými spoji Regiojet z Prahy (590 Kč) nebo Brna (340 Kč). Z Bratislavy nás k odletu dopraví Regiojet nebo Slovak Lines již od 1 €.

Před cestou

Pro cesty do USA je nutné si před odjezdem vyřídit povolení ESTA. Celá procedura zabere 5 minut a vyřídíme jí online s poplatkem 14$ – registrace zde. Registrace je platná na 2 roky.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Tak dlouho sem premejslel ze si zalizuju v Aspenu, az sem se nakonec propocital k tomu, ze na to fakt nemam - ceny za ubytovani a permice jsou fakt peklo, zlatej Davos :))

před 5 lety
Avatar uživatele oskar.nemec
oskar.nemec

Došel jsem ke stejnému závěru

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele petr.gabriel.cz
petr.gabriel.cz

Za stejne penize je tam i Phoenix. Predpokladam, ze toho bude jeste vic.

před 5 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ano, je možné navolit téměř libovolnou destinaci v USA, namátkově Houston, Austin, Dallas, Atlanta, Minneapolis, Portland atd. Tento příspěvek je však tématicky zaměřený na zimní sezónu v USA.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Pláže v Hurghadě
ušetříš až 50%
Tam jsi ještě nebyl!
Burj Khalifa v mlze
ušetříš až 41%
Všude dobře, co doma!
Prodloužený víkend v Dubaji
4 388 Kč
2021-11-29T09:19:16+01:00 7 komentářů
Flag Beach
ušetříš až 38%
To bude jízda!
Ryanair
ušetříš až 75%
Hurá za zážitky!
5228 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké