Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Se zajímavým tarifem do netradiční destinace přichází společnost China Southern Airlines. Během jarních měsíců můžete vyrazit na tropický ostrov Phu Quoc, který náleží Vietnamu a je vyňat z vízové povinnosti při cestách do 30 dní a přímém letu ze zahraničí. Vyrazte do ráje, který sice již byl objeven turisty, ale především na východní hustě zalesněné straně ostrova najdete ještě spoustu liduprázdných pláží. Běžná cena letenek na Phu Quoc většinou neklesá pod 19.000 Kč.

Cestou tam vás čeká dlouhý přestup v čínském Kantonu, který je ale jedině plus. Kromě toho, že využijete možnosti získat po příletu na letišti 72hodinové vízum zdarma, dostanete zdarma i hotel se snídaní, transferem a jako bonus i 24hodinovou jízdenku na metro.

Letenky:

Tarifní podmínky:
  • Platí do aktualizace tarifu nebo vyprodání míst
  • Cestovní období konec dubna – polovina června 2017
  • V ceně zavazadlo do 23 kg + standardní příruční
Hotel zdarma při přestupu:
  • Nárok na kvalitní 3* nebo 4* hotel zdarma mají všichni pasažéři
  • O rezervaci požádejte online na adrese extra.csair.com, maximálně 180 dní, minimálně 24 hodin před odletem
  • Více informací na oficiálním webu

Před cestou

Protože na Phu Quoc přiletíte přímým letem ze zahraničí, platí pro vás výjimka z vízové povinnosti na 30 dní. Nelze však opustit ostrov na pevninu, v takovém případě byste museli vyřídit standardní vietnamské vízum.

I přesto, že Phu Quoc už pár turistů objevilo, ubytování zůstává velmi levné. V lepší hostelu lez samostatný pokoj pořídit 250 Kč za noc a pokoj. 4* resorty se dají běžně pořídit za ceny kolem 2.000 Kč za pokoj.

Půjčte si skútr nebo auto, abyste mohli dojet k osamoceným plážím mimo civilizaci, veřejná doprava v klasické podobě zde nefunguje.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
AdrianK

Phu Quoc je fajn volba, jižní Vietnam jako takový je fajn, sever je úžasný, hlavně hory. Na PhuQuoc můžu doporučit Lan Anh Garden Resort, kousek od letiště, mimo centrum, kde je lidí už dost a je to příjemné místo za normální cenu.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele strunzovadana
strunzovadana

Dobrý den, jak se registruji do programu míle ve Sky Team, v China Airlines? Děkuji, Dana

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Obecně je více využitelný program AirFrance/KLM na flyingblue.com :-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele
Martin Kaminský

Phu Quoc je perfektní volba na vietnamský relax, i když turismus zde roste raketovou rychlostí. Po dostavbě moderního letiště a desítek nových hotelů sice ostrov ztrácí svoji přirozenou krásu, ale i tak je stále co vidět, co ochutnávat a hlavně si užít skvělého relaxu. Mohu doporučit a rád se sem budu ještě chvili (než to tu turismus zahubí) vracet. Pár fotek pro představu najdete na http://kaminsky.cz/foto/vietnam (fotky 45-89). Martin

před 5 lety
Avatar uživatele phco
phco

Cim to je foceno?

před 5 lety
Avatar uživatele
Martin Kaminský

Stařičkým Niconem D60... :))

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Je prosím možné v rámci toho bezvízového vstupu "odskočit" si třeba na pár dní do Kambodži? (S kambodžským vízem, samozřejmě.):)

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Bohužel ne, bezvízově je možné přicestovat na Phu Quoc pouze přes letiště a pouze přímým mezinárodním letem. A žádný přímý pravidelný let do Kambodži nelétá :(

před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Timatic tvrdí, že lze na Phu Quoc cestovat letadlem bez víza i s přestupem v Ho Či Minově Městě nebo v Hanoji (imigračním se pak prochází v Ho Či Minově Městě či Hanoji). Tedy letecky by to mělo jít s přestupem. Lodí by se mohlo teoreticky odcestovat, ale přicestovat určitě pouze letecky. Viz níže: Visa Exemptions: Nationals of Czech Rep. arriving at Phu Quoc (PQC) for a maximum stay of 30 days. Nationals of Czech Rep. arriving at Hanoi (HAN) or Ho Chi Minh City (SGN) with onward tickets for a connecting flight, on the same day, to Phu Quoc (PQC). They must clear immigration at Hanoi (HAN) or Ho Chi Minh City (SGN) where they will be granted a maximum stay of 30 days and transfer to domestic terminal for a connecting flight to Phu Quoc (PQC).

před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Ještě dodávám, že od 1.2.2017 by mělo být možné pro Čechy vyřídit si online visa. Není nutné jít přes agenturu a dostat zvací dopis jako dříve, platí se pouze stamping fee. A zároveň je možné to využít na všech mezinárodních letištích i pozemních přechodech (původní visa on arrival je pouze na leteckých příletech v Ho Či Minově Městě, Hanoji, Danangu a Nha Trangu). Vzhledem k tomu, že jde o novou věc, nemám s tím žádnou osobní zkušenost... Toto by teoreticky mohlo být využitelné pro přejezd lodí Kambodža - Phu Quoc. Viz: https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/en_US/web/guest/trang-chu-ttdt

před 5 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Na to jsem včera koukal a na ty weby jsem se od včerejška nemohl až do rána dostat. :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Nigdo
Nigdo

Zdravím, opravte si rok 2016.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To budou fotky!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam to bude krásný!
Ragusa
ušetříš až 60%
To bude jízda!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam jsi ještě nebyl!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vietnam
Vietnam

Stále neobjevená kráska jihovýchodní Asie

Vietnam se nachází v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Kambodža, Laos a Čína. Nabízí jednu z nejlepších asijských kuchyní, fantastické hory, největší jeskyni světa, zajímavé vodopády a nekonečné prázdné pláže díky svým skoro 3.000 kilometrů pobřeží.

Průvodce pro Vietnam