Vietnam

Letenky do Vietnamu

Na jaká letiště se létá?

Ve Vietnamu najdete 15 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště ve Vietnamu

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Vietnamu?

Z Prahy do Vietnamu běžně počítejte s cenou v rozmezí 13 000 až 14 500 Kč v závislosti na konkrétní destinaci. Levněji, kolem 11 500 až 12 000 Kč, seženete letenky z Vídně nebo německých letišť, odkud se také mnohem častěji objevují akční letenky.

Podívejte se také na konkrétní informace podle jednotlivých měst: letenky do Ho Či Minova Města, letenky do Hanoje,  letenky do Da Nangu nebo letenky na Phu Quoc.

Kde koupit nejlevnější letenky do Vietnamu?

Vzhledem k velkému počtu letů doporučujeme použít náš vyhledávač letenek, který vám srovná všechny letecké společnosti od nejlevnějších nebo nejkratších letů.

V případě přeletů do Vietnamu z ostatních asijských zemí naopak doporučujeme kupovat přímo na webech místních low-cost aerolinek a srovnat vždy více nabídek. Hledejte především u společností VietJetAir, Jetstar, Air Asia, Nok Air a Lion Air.

Kdy jsou letenky do Vietnamu nejlevnější?

Vietnam není destinací, u které by se dalo určit jedno období, kdy bývají letenky nejlevnější. Akce se objevují spíše nahodile a můžou být na jakoukoliv roční dobu. Výjimkou jsou termíny přes Vánoce a Nový rok, kdy jsou letenky nejdražší.

Nakupovat se vyplatí zhruba 2-4 měsíce před odletem, v případě letů přes Vánoce klidně více než půl roku před cestou.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Vietnamu?

Přímé lety z ČR ani blízkého okolí do Vietnamu nelétají. Výjimkou je linka Vietnam Airlines z Frankfurtu do Hanoje i Ho Či Minova Města, na které jsou však vždy velmi vysoké ceny.

Nejčastěji se do Vietnamu dostanete z Prahy se společnostmi Aeroflot přes Moskvu nebo Air France přes Paříž, slušné ceny může mít i Qatar Airways nebo Turkish Airlines.

Z Německa a Rakouska pak dominují čínské aerolinky, které často nabídnou nejlepší cenu, avšak za cenu dlouhých přestupů v Číně.

Jak dlouho se letí do Vietnamu?

Celková cesta závisí především na délce přestupů. Z Prahy se dá letět za nejkratší dobu kolem 16 hodin s Qatar Airways, standardní doba cesty do Vietnamu je však spíš přes 20 hodin a s čínskými aerolinkami nezřídka i nad 35 hodin.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců