Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pro cesty v září a říjnu do jednoho z nejvýznamnějších kulturních a univerzitních center USA můžeme využít akčních letenek společnosti Eurowings z Kolína nad Rýnem. Jako přípoj nám poslouží lety stejné společnosti z Prahy. Letenky z Prahy do Kolína a z Kolína do Bostonu je nutné rezervovat zvlášť, z tohoto důvodu je přestup negarantovaný. Čas přestupu na cestě do USA je ale více než 3 hodiny, což je na kolínském letišti dostatečná rezerva. Minuty navíc můžeme ušetřít online odbavením na let z Kolína do Bostonu již 72 hodin před odletem

Při zpáteční cestě budeme mít na přestup více než 10 hodin, což je ideální doba k návštěvě kolínské katedrály nebo odpočinku po dlouhém letu z USA na promenádách podél Rýna.

  • Praha - Kolín nad Rýnem zpáteční letenky od 1.798 Kč rezervuj na eurowings.com.
  • Kolín nad Rýnem - Boston zpáteční letenky od 244€ / 6.612 Kč rezervuj na eurowings.com.
  • Cestovní období je celé září a vybrané termíny v říjnu.
V ceně je zahrnuto příruční zavazadlo s rozměry 55 x 40 x 23 cm. V případě, že budeme potřebovat odbavené zavazadlo, vyjdou nás letenky zhruba o 4.000 Kč dráž, což už se nám nevyplatí.

Jako alternativu s odbaveným zavazadlem v ceně můžeme zvolit také lety společnosti United z Vídně od 9.805 Kč.

Příklad cesty

Dostupná data jsou například při odletu z Prahy 12. října a návratem z Bostonu 16.10.

Další termíny:

  • 7. - 11./12.9.
  • 14. - 18./19.9.
  • 14. - 25./26.10.
  • 5. - 16./17.10.
  • 12. - 16./17.10.
  • 12. - 23./24.10.

Před cestou

ESTA

Nezapomeňte před odletem do USA vyřídit elektronické vstupní povolení. Vyplníte a zaplatíte poplatek 14 $ online. Potvrzení vám přijde e-mailem. Platnost povolení je na dobu 2 let a je nutné jej mít platné v době vstupu do USA.

Z Bostonu do New Yorku za 5 $

Za ceny od 5 dolarů za jednosměrnou jízdenku se můžeme podívat do nedalekého New Yorku. Jízdenky rezervujte na webu autobusové společnosti Megabus. Rezervace je možná zhruba měsíc a půl před cestou.

Ubytování

Ceny hotelů v Bostonu patří spíše k vyšším, za pokoj zaplatíte od 2.000 Kč. Můžeme ale využít mnohdy levnějšího a autentičtějšího ubytování přes portál airbnb.cz.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele marketamikulkova
marketamikulkova

Ahoj, v říjnu se chystám do Bostonu (respektive pak do Mainu) a chtěla bych tuto cestu zkombinovat s cestou do Kanady. Dokázali byste mi, kluci šikovní, pomoct s nalezením co nejlepší kombinace letenek, kdy bych letěla do Bostonu (klidně Praha, Vídeň, Mnichov, Frankfurt), pak do Kanady (někam, kde je pěkně) a pak se vrátit buď přímo z Kanady, nebo klidně znovu přes Boston domů? Cestovní období v rozmezí 28.9. - 30.10., celkově na 2-3 týdny.... Moc děkuju za jakékoli tipy!

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele sergeychupacabra
sergeychupacabra

Pokud Vas nelakaji letenky stale stejnym smerem na zapad, zajimavou alternativou mohou byt vikendove letenky z Prahy do Bukuresti.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele aladyn
aladyn

Halo halo, stale hledam fajn letenky do BC, ale nic o Kanade tu nepostujete... Dotaz, je nejaka vyhodna moznost jak vzit tyto lety na vychodni pobrezi a dostat se do Vanu za par supu? :-)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele Pastellka
Pastellka

Zdravím z Bostonu, som tu na holidays od minulého týždňa - prvý x v usa. Ak je predchadzajuca esta platna, netreba vybavovať novú, ale ak tu plánujete ostať dlhšie ako aktuálna esta plati, tak treba novú - na pokrytie celého času ktorú trávite V usa. Inak Vás síce domov pustia ale ak požiadate O ďalšiu estu na ďalší x, tak bude zamietnutá. Mily pán na Imigračnom mi to krásne vysvetlil. Ďalšia vec je, že napr. moja esta plati iba 3 mesiace - žiadne dva roky sa nekonajú, žiadala som O to cca 2 týždne pred príchodom, tiež ma to prekvapilo.

před 6 lety
Avatar uživatele
cali

Teď jsem se díval, na mojí je platnost přesně 2 roky od platby/schválení, na minulé byla také.

před 6 lety
Avatar uživatele Pastellka
Pastellka

Esta papier u seba teraz nemám, ale pas dostal razitko a dátum kedy max musím odísť. Sú to tri mesiace. Aha, tak už vieme. https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1126/~/esta---length-of-approval esta sama O sebe platí dva roky, ale na jeden krát V usa môžem byť max na 90 dní. Potom odísť A vrátiť sa, v rámci 2 rokov koľko krát stihnem, ale vždy len do 90 dní. Tak :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele gajdosikg
gajdosikg

Není teda lepší ta Vídeň ?

před 6 lety
Avatar uživatele pacey.witter
pacey.witter

Si pište, že je. V ceně odbavené zavazadlo a také jídlo (u Eurowings obojí potřeba dokoupit).

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele bilekadam93
bilekadam93

Když se první let z Prahy zpozdí, tak máme co? Smolíka a 9000 bude v háji. :D

před 6 lety
Avatar uživatele anton11
anton11

tak trebab kupit o den skor let a navstivit aj Kolin :)

před 6 lety
Avatar uživatele
cali

O masopustu nejlépe:-)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele
cali

Trochu nešťastná formulace, na druhou stranu to Dave nepíše pro žáky mateřských škol, takže myslím většině jasné...

před 6 lety
Avatar uživatele xklov02
xklov02

Každý sem někdy přijde poprvé a nemusí jít zrovna o žáka mateřské školy :) I když já sem chodím několik let, tak se na těchto stránkách dozvídám stále něco nového. Takže mi třeba nějaká změna ohledně ESTy mohla uniknout...

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Vše při starém - platnost 2 roky :) opravíme a tyhle statické informace přesuneme jinam, aby nedocházelo k zbytečným nesrovnalostem :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele xklov02
xklov02

Ahoj, podle mě je věta "Pokud jste byli v USA v uplynulých dvou letech, povolení není třeba vyřizovat." trochu zavádějící. ESTu není třeba vyřizovat pouze v případě, pokud stávající ESTA, bude platná v době příletu do USA, což nemá nic společného s tím, kdy jsem byl v USA naposledy. Nebo se něco změnilo a je to jinak?

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam jsi vždycky chtěl!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
Wall Street
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam jsi ještě nebyl!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké