Celodenní letecký výlet do Belgie každou červnovou neděli. Balíček od 1 313 Kč

Jak akci využít?

Jeden z mála možných celodenních leteckých výletů z Prahy míří tradičně do hlavního města Belgie. Letový řád aerolinií Ryanair umožňuje podniknout cesty každý čtvrtek a neděli. Čistý čas 10 hodin ve městě je plně dostatečný k průzkumu všech zákoutí i případných muzeí a galerií.

Ráno si přivstanete a v 6:15 se již odlepíte z pražské runwaye směr letiště Charleroi, kde letadlo přistane těsně před 8 hodinou ranní. Autobusy do centra Bruselu odjíždí každých 30 minut, kam dorazí zhruba po hodině jízdy. Následuje volný prostor k prozkoumání nejznámějších památek Bruselu v čele s Grand Place, sochou čůrajícího chlapečka a Atomia a přilehlých parků. V mezičase si odpočiňte u kávy a čerstvé vafle, která je pro Belgii tak typická. Na večerní odlet v 21:45 se z centra vydejte asi 2,5 hodiny předem. Konkrétní jízdní řád na jarní měsíce bude teprve publikován. Do Prahy se vrátíte krátce po jedenácté hodině večerní.

Pokud nemáte možnost cestovat během čtvrtků, musíte plánovat cestu dopředu na měsíc červen, případně druhou polovinu července. Zde každou neděli zakoupíte zpáteční letenky za 1.058 Kč. Výhodou je, že na tento měsíc seženete jízdenky do Bruselu, ale i Gentu a Brugg a zpět za promo cenu 10 €, běžně stojí 28 € a více. Po městě se zvládnete pohybovat pěšky, případně si půjčte jízdní kolo.

Brusel můžete vyměnit za Gent či Bruggy. Počítejte však s tím, že na návštěvu budete mít zhruba 6–8 hodin a v autobuse strávíte o 2–4 hodiny více. Cena za dopravu je stejná, ale prodej na jarní měsíce zatím nebyl zahájen.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Praha
Česká republika
Brusel
Belgie

od 1 058 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na ryanair.com
Charleroi
Belgie
Brusel
Belgie
Zpáteční bez přestupu 1 hod jízdy Rezervace na flibco.com

  Ukázka balíčku z 19. 02. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 500 Kč . Ušetříš přibližně 47 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nedělní termíny zakoupíte během června, případně druhou polovinu července.

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm.

Co podniknu v destinaci?

Případný průvodce pro celou Belgie.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

cali

Ten Brusel se dá absolvovat v některých termínech i o něco levněji se zpáteční zrumbovanou OW letenkou s ČSA (na podzim takto 259 Kč + 19 EUR).

Pro ST elite plus to má pak výhodu i v předletové přípravě v Diamond lounge, kde je k dispozici mj. 7 druhů skvělého belgického piva. Let pak krásně ubíhá:-)

Odpovědět
před 10 měs

Zdravím,

Výše píšete, ze je takovych jednodennich odskoku z prahy mozno podniknout vice :) muzu se zeptat, co jeste prichazi v uvahu? Sam jsem nic nenasel :-/

před 10 měs
David Eiselt

V té rozumné cenové relaci se pod 1.500 Kč vejdeš u Bergama, Eindhovenu, Londýna a Düsseldorfu. Pod 3.000 Kč by šla Budapešť, Kodaň, možná Varšava, Paříž, Frankfurt, Amsterdam...

Přidat odpověď
před 10 měs

Moc díky!! Koupeno na 17.6. :)

Odpovědět
před 10 měs

Dobrý den,

prosím ono to je nějak omezené na osoby? Když dám jednu osobu na 25. 3. hází mi to 1284 Kč na zpáteční letenku, ale my bychom rádi letěli v 5 lidech, tři dospělí a 2 děti, to už mi potom hází mnohem vyšší částky. Předem děkuji.

před 10 měs
David Eiselt

Na tento termín je zrovna poslední místo v akční ceně. Jiné termíny jdou i pro více lidí za uvedenou částku.

před 10 měs
mirjur
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 369 komentářů
 • Poslat zprávu

Je to omezeno počtem letenek, které jsou k dispozici za danou cenu. Řešením (i když trochu nepohodlným) pro snížení ceny je nakupovat po méně kusech, ne pro všechny najednou.

před 10 měs

Dobře, děkuji. Ale jelikož chceme jet s dětmi, tak bych se potom bála, abychom my si letenku nekoupili a oni ji neměli?

před 10 měs
mirjur
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 369 komentářů
 • Poslat zprávu

Na 99,9 % budou pro všechny. Samozřejmě ty poslední za vyšší cenu.

Ještě je varianta pro ty, co mají pevné nervy - koupit teď tolik letenek, kolik to jde za nejnižší cenu, a čekat na případné další snížení ceny. Tím nemyslím, že by to mělo nebo mohlo nastat přímo u této konkrétní akce, ale obecně se tak dá postupovat. Stalo se mi přesně totéž u Ryanairu do Barcelony - pro 5 lidí, když byly nízké ceny, jsem nakoupil na 3 rezervace za různé ceny 2 - 2 - 1 ks letenek, asi o měsíc později opět snížili cenu na stejný termín, takže kdybych koupil původně třeba jen 2 a s ostatními počkal, tak bych pár stovek, možná tisícovku, ušetřil... Je to prostě taková sázkařská hra. :-)

před 10 měs
David Eiselt

Tady je problém, že ta akční cena platí jen pro 1 osobu, další to má za 1800, a zbylé tři za 2000. Pak je problém u dětí, těm samostatnou rezervaci nepořídíš.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele Olek
Olek

Nevíte náhodou, jestli lze nějakou takovou "jednodenku" otočit i z Polska (Katowice/Krakow) kamkoliv po Evropě?

před 10 měs
David Eiselt

Zběžným hledáním z Katovic Dortmund, Malmö, Eindhoven a Londýn (Wizz Air). Z Krakova Sandefjord, Londýn (Ryanair) a Kodaň (Norwegian).

před 10 měs
Avatar uživatele Olek
Olek

Díky Davide, mrknu se na to.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Belgie Přílet na letiště Brusel Jih - Charleroi

Dopravní spojení z letiště zajišťují pouze autobusy mířící do Bruselu, Lille, Gentu, Brugg a Charleroi. Zastávky najdete přímo před terminálem, kam se z letadla dostanete do 10 minut.

Charleroi

Do Charleroi k vlakovému nádraží jezdí letištní autobus linky A při ceně 6 € za jízdu. V případě, že si v automatu rovnou zakoupíte jízdenku na vlak, tento spoj budete mít v ceně.

Brusel

Do Bruselu jezdí autobusový dopravce Brussels City Shuttle každých 30 minut. Ceny v předprodejích začínají na 5 € a postupně se zvedají až k ceně 14 € za jednosměrnou cestu. Lístek se kupuje on–line na konkrétní den, nikoli spoj. Jedete tak autobusem, který stihnete.

Alternativou je kombinace autobusu do Charleroi a pak vlakem. Cena je ale stejná a více se využívá této kombinované dopravy k cestám do jiných belgických měst.

Bruggy, Gent, Lille a Lucemburk

Do Brugg, Gentu, Lille a Lucemburku nabízí jízdenky společnost Flibco. Stejně jako v případě Bruselu, také zde dosáhnete na akční jízdné ve výši 5 € v případě, že si jízdenky zakoupíte zavčas, ideálně 3 a více měsíců dopředu. K dispozici bývají také akce v podobě 3+1 zdarma a jiná zvýhodnění. Běžné ceny jízdenek pár dní až týdnů před jízdou se pohybují mezi 10 a 15 € za jednu jízdu.

Jízdní řády a a aktuální ceny do jednotlivých měst naleznete na adrese flibco.com

Na letiště Zaventem

K přejezdu mezi letišti Charleroi – Zaventem poslouží kombinace letištního autobusu A do města Charleroi a vlaků. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 21,60 €, cesta však zabere zhruba 2 hodiny.

Alternativou je kombinace shuttle autobusu do centra Bruselu (viz výše) a zde následného přestoupení na vlak na letiště Zaventem, který stojí 8 €. Cesta se zkrátí na 90 minut.

Průvodce pro Belgie
Průvodce pro letiště Brusel Jih - Charleroi

Zavřít boční panel
Belgie

Království čokolády, piva i historie

Belgické království (nizozemsky: Koninkrijk België, francouzsky: Royaume de Belgique, německy: Königreich Belgien), běžně označované pouze jako Belgie, leží v západní Evropě. Jeho břehy omývá Severní moře, nejdelší hranici má na jihu s Francií, na východě sousedí s Lucemburskem a Německem a jeho severním sousedem je Nizozemsko.

Co vás napadne první, když se řekne Belgie? Čokoláda? Pivo? Brusel a Evropská unie? Belgie je rozmanitá země, která nabízí spoustu možností poznávání i relaxace. Je plná středověkých památek, je místem, kde tvořili přední světoví umělci. Její města pulzují rušným životem a v jejich ulicích se potkávají různé národy a kultury. Každý z belgických regionů má svá specifika, vlastní jazyk a obyvatele s rozličnými povahami. A to všechno dohromady dodává Belgii její jedinečnost.

Průvodce pro Belgie

Zavřít boční panel
Belgie

Království čokolády, piva i historie

Belgické království (nizozemsky: Koninkrijk België, francouzsky: Royaume de Belgique, německy: Königreich Belgien), běžně označované pouze jako Belgie, leží v západní Evropě. Jeho břehy omývá Severní moře, nejdelší hranici má na jihu s Francií, na východě sousedí s Lucemburskem a Německem a jeho severním sousedem je Nizozemsko.

Co vás napadne první, když se řekne Belgie? Čokoláda? Pivo? Brusel a Evropská unie? Belgie je rozmanitá země, která nabízí spoustu možností poznávání i relaxace. Je plná středověkých památek, je místem, kde tvořili přední světoví umělci. Její města pulzují rušným životem a v jejich ulicích se potkávají různé národy a kultury. Každý z belgických regionů má svá specifika, vlastní jazyk a obyvatele s rozličnými povahami. A to všechno dohromady dodává Belgii její jedinečnost.

Průvodce pro Belgie