Bruselské domy

Celodenní letecký výlet do Belgie každou červnovou neděli. Balíček od 1 313 Kč

13 komentářů
2018-02-19T10:02:29+01:00

O akci

Jeden z mála možných celodenních leteckých výletů z Prahy míří tradičně do hlavního města Belgie. Letový řád aerolinií Ryanair umožňuje podniknout cesty každý čtvrtek a neděli. Čistý čas 10 hodin ve městě je plně dostatečný k průzkumu všech zákoutí i případných muzeí a galerií.

Ráno si přivstanete a v 6:15 se již odlepíte z pražské runwaye směr letiště Charleroi, kde letadlo přistane těsně před 8 hodinou ranní. Autobusy do centra Bruselu odjíždí každých 30 minut, kam dorazí zhruba po hodině jízdy. Následuje volný prostor k prozkoumání nejznámějších památek Bruselu v čele s Grand Place, sochou čůrajícího chlapečka a Atomia a přilehlých parků. V mezičase si odpočiňte u kávy a čerstvé vafle, která je pro Belgii tak typická. Na večerní odlet v 21:45 se z centra vydejte asi 2,5 hodiny předem. Konkrétní jízdní řád na jarní měsíce bude teprve publikován. Do Prahy se vrátíte krátce po jedenácté hodině večerní.

Pokud nemáte možnost cestovat během čtvrtků, musíte plánovat cestu dopředu na měsíc červen, případně druhou polovinu července. Zde každou neděli zakoupíte zpáteční letenky za 1.058 Kč. Výhodou je, že na tento měsíc seženete jízdenky do Bruselu, ale i Gentu a Brugg a zpět za promo cenu 10 €, běžně stojí 28 € a více. Po městě se zvládnete pohybovat pěšky, případně si půjčte jízdní kolo.

Brusel můžete vyměnit za Gent či Bruggy. Počítejte však s tím, že na návštěvu budete mít zhruba 6–8 hodin a v autobuse strávíte o 2–4 hodiny více. Cena za dopravu je stejná, ale prodej na jarní měsíce zatím nebyl zahájen.

  • Ušetříš až 47 % oproti obvyklé ceně 2 500 Kč
  • Hledej v období Nedělní termíny zakoupíte během června, případně druhou polovinu července.
  • Poletíš s aeroliniemi Ryanair
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm.
  • Případný průvodce pro celou Belgie.
PRG/Praha
CRL/Brusel
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)
1 058 Kč
Charleroi
Brusel
Zpáteční jízdenky
1 hodin jízdy (bez přestupu)
Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2018-02-19T09:18:02+01:00

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
cali
před 6 lety

Ten Brusel se dá absolvovat v některých termínech i o něco levněji se zpáteční zrumbovanou OW letenkou s ČSA (na podzim takto 259 Kč + 19 EUR).

Pro ST elite plus to má pak výhodu i v předletové přípravě v Diamond lounge, kde je k dispozici mj. 7 druhů skvělého belgického piva. Let pak krásně ubíhá:-)

Avatar uživatele
Michal
před 6 lety

Zdravím,

Výše píšete, ze je takovych jednodennich odskoku z prahy mozno podniknout vice :) muzu se zeptat, co jeste prichazi v uvahu? Sam jsem nic nenasel :-/

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

V té rozumné cenové relaci se pod 1.500 Kč vejdeš u Bergama, Eindhovenu, Londýna a Düsseldorfu. Pod 3.000 Kč by šla Budapešť, Kodaň, možná Varšava, Paříž, Frankfurt, Amsterdam...

Avatar uživatele
Denisa
před 6 lety

Moc díky!! Koupeno na 17.6. :)

Avatar uživatele
Bianka
před 6 lety

Dobrý den,

prosím ono to je nějak omezené na osoby? Když dám jednu osobu na 25. 3. hází mi to 1284 Kč na zpáteční letenku, ale my bychom rádi letěli v 5 lidech, tři dospělí a 2 děti, to už mi potom hází mnohem vyšší částky. Předem děkuji.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Na tento termín je zrovna poslední místo v akční ceně. Jiné termíny jdou i pro více lidí za uvedenou částku.

Avatar uživatele
mirjur
před 6 lety

Je to omezeno počtem letenek, které jsou k dispozici za danou cenu. Řešením (i když trochu nepohodlným) pro snížení ceny je nakupovat po méně kusech, ne pro všechny najednou.

Avatar uživatele
Bianka
před 6 lety

Dobře, děkuji. Ale jelikož chceme jet s dětmi, tak bych se potom bála, abychom my si letenku nekoupili a oni ji neměli?

Avatar uživatele
mirjur
před 6 lety

Na 99,9 % budou pro všechny. Samozřejmě ty poslední za vyšší cenu.

Ještě je varianta pro ty, co mají pevné nervy - koupit teď tolik letenek, kolik to jde za nejnižší cenu, a čekat na případné další snížení ceny. Tím nemyslím, že by to mělo nebo mohlo nastat přímo u této konkrétní akce, ale obecně se tak dá postupovat. Stalo se mi přesně totéž u Ryanairu do Barcelony - pro 5 lidí, když byly nízké ceny, jsem nakoupil na 3 rezervace za různé ceny 2 - 2 - 1 ks letenek, asi o měsíc později opět snížili cenu na stejný termín, takže kdybych koupil původně třeba jen 2 a s ostatními počkal, tak bych pár stovek, možná tisícovku, ušetřil... Je to prostě taková sázkařská hra. :-)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Tady je problém, že ta akční cena platí jen pro 1 osobu, další to má za 1800, a zbylé tři za 2000. Pak je problém u dětí, těm samostatnou rezervaci nepořídíš.

Avatar uživatele Olek
Olek
před 6 lety

Nevíte náhodou, jestli lze nějakou takovou "jednodenku" otočit i z Polska (Katowice/Krakow) kamkoliv po Evropě?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Zběžným hledáním z Katovic Dortmund, Malmö, Eindhoven a Londýn (Wizz Air). Z Krakova Sandefjord, Londýn (Ryanair) a Kodaň (Norwegian).

Avatar uživatele Olek
Olek
před 6 lety

Díky Davide, mrknu se na to.

Další akce