Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Ryanair

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Ryanair

Letecká společnost Ryanair se v evropském letectví proslavila jako průkopník nízkonákladového konceptu. Na základě omezení služeb na nezbytně nutné, tedy přepravu z bodu A do bodu B, nabídne nejnižší možné ceny, které dodnes vzbuzují podezření.

Ryanair ročně přepraví přes 100 milionů cestujících, čímž se řadí mezi největší evropské dopravce. Po celé Evropě provozuje lety do dvou set různých destinací.

Lety operuje letouny Boeing 737–800 v žluto-modrém zabarvení.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Nejlevnější letenky s Ryanair zakoupíte přímo na webu dopravce www.ryanair.com v období 1–3 měsíce před odletem, u některých tras však může být výhodnější rezervovat i s větším předstihem. 

Levné letenky lze koupit s odletem z ČR na následujících linkách:

 • Praha – Ammán, Barcelona, Bari, Benátky, Billund, Boloňa, Bournemouth, Bordeaux, Brusel (Charleroi), Budapešť, Dublin, Edinburgh, Eindhoven, Ejlat, Göteborg, Kodaň, Krakov, Londýn (Stansted), Liverpool, Madrid, Málaga, Manchester, Marrákeš, Marseille, Milán, Paříž-Beauvais, Pescara, Pisa, Řím (Ciampino), Riga, Stockholm Skavsta, Trapani a Zadar
 • Brno – Berlín, Londýn a Milán,
 • Ostrava – Londýn, 
 • Pardubice – Alicante,
 • Bratislava –  Alghero, Athény, Birmingham, Boloňa, Brusel (Charleroi), Burgas, Dalaman (Turecko), Dublin, Edinburgh, Eilat, Girona (Costa Brava), Korfu, Kyjev (Borispol), Leeds, Londýn (Stansted), Madrid, Málaga, Malta, Manchester, Marrákeš, Niš, Palma de Mallorca, Pafos, Paříž (Beauvais), Řím (Ciampino), Soluň,
 • Košice – Londýn Southend.

Masivní počet linek nabídne Ryanair z berlínského letiště Schönefeld, létá také z Norimberku, Krakova, Vratislavi nebo Katovic.

Cena letenek se u Ryanairu v průměru pohybuje v rozmezí 800–1.500 Kč za jednosměrný let. Výjimkou však nejsou ani promoakce s letenkami za 270 Kč či méně.

Garantovaný směnný kurz

Při samotné platbě za letenky nezapomeňte na jednu skrytou a záludnou fintu. Zadáte-li při platbě číslo karty a systém rozpozná, že se jedná o kartu s jinou měnou než ve které chcete letenky kupovat, celá platba se zaúčtuje podle garantovaného směnného kurzu Ryanairu. Ten je výrazně nevýhodnější než kurzy českých bank. 

Po zadání čísla platby se pod políčkem "Save card details to my Ryanair Accouont" ukáže malá informace o "guaranted exchange rate", na kterou musíte kliknout a ve spodní části vyškrtnout políčko (tak, aby nebylo zaškrtnuté). Teprve po tom můžeme v klidu zaplatit, částka se zaúčtuje podle kurzu naší banky.

Tato situace se objeví pokud např. kupujete letenky z Vídně, ale máte CZK účet, nebo naopak pokud máte EUR účet a chcete letět z Česka či Polska.

Sleva 15% pro studenty na Erasmu

Ryanair od roku 2017 poskytuje Erasmus 15% slevu pro všechny studenty s platnou ESN kartou. Sleva se vztahuje na všechny letenky v síti Ryanair a opravňuje k přepravě 20 kg odbaveného zavazadla zdarma. Více informací poskytne web Ryanairu.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zavazadla u Ryanairu jsou díky chaotickým a nestandardním pravidlům trochu velký oříšek. Pokusíme se vám však zde odpovědět na všechny dotazy, které denně dostáváme, abyste i vy rozuměli pravidlům pro přepravu zavazadel.

Příruční zavazadlo

Kabinové zavazadlo, které je vždy v ceně a zdarma, má rozměry omezeny na 40x25x20 cm do 5 kg. Pokud vám tento rozměr nestačí, což chápeme, je nutné si připlatit doplňkové služby, které vám stránka Ryanairu nabídne v druhém kroku po výběru letenek.

Máte možnost dokoupit Přednostní nástup (Priority boarding), kdy do letadla budete nastupovat mezi prvními a kromě malého příručního zavazadla o rozměrech 40x25x20 cm si můžete s sebou vzít na palubu i velké příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm celkem do 10 kg. Cena této služby se pohybuje od 300 Kč za jeden let.

Při zpětném přidání zavazadla (ne přímo při koupi letenky) bude služby Priority dražší.

Odbavené zavazadlo

Zapsané zavazadlo si můžete dokoupit během rezervace letenky taktéž v druhém kroku. Menší 10 kg kufr stojí minimálně 300 Kč za jeden let a musí se vejít do rozměrů 55x40x20 cm, velký kufr s limitem hmotnosti do 20 kg vás vyjde minimálně na 650 Kč a součet všech tří stran by neměl překročit 158 cm. Je možné si na osobu koupit až 3 zavazadla.

Všechny ceny platí pro krátké lety a při koupi během rezervace letenky. Pokud se rozhodnete službu přidat zpětně, budou částky vyšší.

Ostatní zavazadla

Přepravit lze i sportovní vybavení jako lyže, jízdní kolo, golfové hole či hudební nástroj. Aktuální výši poplatků naleznete na ryanair.com/poplatky

Kočárek pro malé děti je přepravován zdarma.

Přeprava zvířat není povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je za poplatek 55 €, vyberte si následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in, lze provést zdarma 48 hodin až 2 hodiny před odletem. Pokud si zaplatíte za výběr sedadla (od 120 Kč), můžete se odbavit až 30 dní před odletem.

Využijte také možnost odbavení přes telefon, kdy si pomocí mobilní aplikace Ryanair vygenerujete palubní vstupenky. QR kód pak již jen ukážete na displeji telefonu letištní obsluze. Několik málo letišť (viz jejich seznam) mobilní palubní vstupenku neakceptuje, při odletu z nich musíte mít boarding pass dopředu vytištěný.

Výběr míst

Pokud nechcete platit za výběr místa, dostanete přidělenou náhodnou sedačku zdarma. Letíte-li ve více osobách, počítejte však s tím, že vás systém Ryanairu vždy záměrně rozesadí. 

Ryanair je také pravděpodobně jediná aerolinka na světě, která za určitých okolností konkrétní sedačku donutí zakoupit. Stane se tak, pokud cestujete s dítětem mladším 12 let, které musí sedět vedle doprovázejícího dospělého (nad 16 let). Právě dospělý si musí zakoupit konkrétní sedačku (od 120 Kč), dítě pak už nemusí – bude automaticky usazeno na sedačku vedle zdarma.

Služby během letu

Občerstvení nabízí Ryanair pouze za poplatek. Například vanička s teplým jídlem (300 g) přijde cca na 7 až 10 EUR.

Kontakt

Potřebujete-li vyřešit jakýkoliv problém s vaší rezervací u Ryanair a kontaktovat společnost, využijte následující možnosti:

Telefonické kontakty jsou k dispozici zde, vzhledem k vysokým poplatkům za volání ale nedoporučujeme využívat.

Ryanair nemá žádnou 24hodinovou podporu, všechny kontakty jsou dostupné od 6:00 do 21:00 ve všední dny, od 8:00 do 19:00 v sobotu a mezi 9:00 a 19:00 v neděli.

Pro řešení kompenzace za zpoždění let Ryanairu využijte speciální formulář, do kterého vyplníte údaje letu a počkáte, až se vám na e-mail ozve pracovník aerolinky.

942 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

mám zakoupený letenky s Ryanair pro 4 osoby, ale jedná osoba, 11 leté dítě, nepoletí. mám to nějak řešit? Mám provést odbavení nebo ne? Dekuji.

před 5 dny
Lukáš Horák
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 1574 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den Andreo, neodbavovat, neřešit ;-)

Dobrý den, chtěla bych zakoupit letenky do Bournemouth na červenec tam a srpen zpět. Sleduji ceny na stránkách ryanair a cena stroupá už teď. Ale doporučujete kupovat 1-3 měsíce před odletem. Je tedy možné, že ceny ještě klesnou? Nebo naopak budou stále stoupat? A také jedeme na delší dobu, tedy se zavazadlem 20kg k odbavení, cesta tam i zpět. Když kupuji letenku, musím připlatit cca 1000Kč tam i 1000Kč zpět a udělat online odbavení a pak ještě odbavení ve frontě na letišti, když máme to zavazadlo? Moc díky za radu.

před 7 dny
Lukáš Horák
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 1574 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den Radko, letenky na letní období jsou samostatná kapitola. Obecně doporučujeme kupovat i s dlouhodobějším předstihem, pokud nejste nějak výrazně flexibilní, např. kvůli dovolené. Cena může dále stoupat, ale pak může z ničeho nic spadnout. To není bohužel ojedinělý jev. Pokud vám cena vyhovuje, klidně kupujte už teď, ale vezměte v potaz, že Bournemouth neleží kdovíjak daleko od Londýna, který nabízí diametrálně širší možnosti, co se letenek týče.

Odbavení na samotný let bude probíhat podle toho, jaký tarif si zvolíte. Pokud budete jen dokupovat odbavené zavazadlo k tomu nejlevnějšímu základnímu tarifu, tak se musíte odbavit pomocí aplikace nebo online na webu a vytisknout si palubní vstupenky. Zavazadlo odevzdáte na letišti na drop-off přepážce nebo na přepážce, která bude odbavovat let do Bournemouthu/Prahy.

Dobrý den. Lze u Ryanair kupovat multi-city letenky? Například Brno-Bergamo+Bergamo-Fueventura. Vím, že to lze zvlášť, ale v případě zrušení jednoho letu budu mít problém. Jestli to lze, tak zda dává Ryanair automaticky zdarma prednostninastup s druhé zavazadlo?

před 14 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

u Brna to nejde, pokud vím

před 14 dny
Proky

Pokud mi něco neuniklo, tak tohle Ryanair (a low-costy celkově) neumí. Nabízí to s garancí přestupu Kiwi.com, ale z důvodů zřejmých návštěvníkům tohoto fóru (viz článek v blogu), jsem dalek toho, abych tuto službu doporučoval.

před 14 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ryanair to právě umí, ale jen u některých kombinací. Ne u všech.

před 14 dny
mirjur

Řekl bych, že to jde u těch destinací, které se nabízejí na stránkách Ryanairu u výchozího letiště, ale nemají přitom přímé spojení. Např. z Prahy se nabízí Tenerife jih (přes Charleroi). U cílového letiště je v nabídce destinací navíc uvedena poznámka "1 zastávka".

před 14 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3730 komentářů
 • Poslat zprávu

Nejde u všech kombinací, kde není přímé spojení, jen u některých. A má to jistá omezení (například snad nabídnou jen spojení s přestupem delším než 4 hodiny apod.), navíc koupě takové letenky je docela o dost dražší než separátních letů na identickém spoji.

před 14 dny
Proky

Díky za poučení, kluci, zase jsem o něco chytřejší :)

Přidat odpověď
před 14 dny

Zdravím,

mám dotaz ohledně věcí v příručním zavazadle. Letím s Ryanair a mám zaplacené pouze příruční zavazadlo navíc. S sebou na dovolenou si beru provaz/lano. Je to povolené vzít si tuto věc do letadla?

Děkuji za odpověď.

Odpovědět
před 18 dny

Dobrý den,

četl jsem o pár řádků výše, že dva kusy zavazadel zdarma (např. kočárek, postýlka), jsou jen pro děti do dvou let.

Ale na webu píší:

"Pokud cestujete s kojencem nebo dítětem, můžete si s sebou zdarma vzít jeden kočárek, který lze plně složit, a jiný malý předmět, například bezpečnostní sedačku nebo dětskou cestovní postýlku. Jakékoliv jiné předměty (o váze maximálně 20 kg) musejí být zaplaceny a převáženy v zavazadlovém prostoru."

Snažil jsem se psát na podporu, ale taky z toho nejsem chytrý..

Please be advised, 2 items of baby equipment are carried free of charge per child - 1 is the pushchair plus one of the following items: car seat, booster seat or travel cot.

On arrival at the airport the 2 free items of baby equipment can be tagged for travel at the Bag Drop Desk, which closes 40 minutes before the scheduled flight departure time.

Children's pushchairs can be used up to the aircraft steps and after landing the pushchair will be available at the aircraft steps (provided local conditions permit this).

Cestuji totiž s 2,5 roku a 8-mi letým synem, tak mě jde o to jestli si můžu odbavit kočárek zdarma. Děti u Ryanair resp.laudamotion jsou totiž (2-11 let). A na batoh 40x20x25 mají nárok?

Děkuji za odpověď

Honza

Odpovědět
před 23 dny

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda má můj 3 letý syn nárok vzít si sebou sportovní kočárek do letadla. Má zakoupenou letenku za plnou cenu.

Děkuji

před 25 dny
Avatar uživatele Jardahar H.
Jardahar H.
 • Přidal se před měs
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-29T19:44:28+01:00)

Ahoj, golfáč jsme měli zdarma,u stejně starého syna. Kočárek vezeš normálně po letištní ploše sebou, neodevzdáváš na přepážce ( na přepážce nám na něj ale dali pásku s informacemi o letu), kočárek složili a letěl s námi v prostoru letušek.

Přidat odpověď
před 14 dny

Dobrý den, zítra letím poprvé s Ryanair do Londýna. Mám k letence přikoupené 10 kg příruční zavazadlo. Znamená to, že jdu rovnou na bezpečnostní kontrolu a k bráně a nemusím na přepážku? Mám k tomu priority, letí se mnou manželka, která má non-priority. Zavazadlo 10kg nám stačí jedno. Můžeme nastoupit spolu v priority nebo non-priority? Děkuji.

před 27 dny
opt

Dobrý den, pokud jste se ještě neodbavili (přes web nebo v aplikaci), tak se rozhodně odbavte, palubní vstupenky si buď vytiskněte nebo si je stáhněte do aplikace. Pozor, nejde v mobilu použít jiné, než ty z aplikace (kód na nich je jiný). Po příchodu na letiště jděte rovnou na pasovou kontrolu, pak k bráně, kde je i bezpečnostní kontrola. Priority v zásadě znamená možnost vzít si velké zavazadlo s sebou - můžete určitě nastupovat společně.

před 27 dny

Díky, odbavení jsme on-line, palubní lístky už máme vytištěné. Měl bych ještě jeden dotaz. Máte zkušenost nakolik personál sleduje rozměry zavazadel? Manželka má pouze malé palubní zavazadlo, ale je možná o pár cm větší. Váhu splňuje.

před 27 dny
mirjur

Pokud se nevyskytne nějaký "horlivec", tak by to mělo projít... pokud není zavazadlo viditelně nadrozměrné (co to je "pár cm"?)

Přidat odpověď
před 27 dny

Dobrý večer chtěla jsem se zeptat : u letecké společnosti Ryanair je povoleno mít 3 odbavena velká zavazadla na osobu (3x 20kg) platí to samé i pro moji čtyř letou dceru? V info je i napsané že zdarma přepravují 2ks (cestovní postýlka, kočárek, autosedačka) ale už nepišou jestli to platí jen pro batolata které musí sedět na klíně nebo i pro starší děti viz moje dcera.

Děkuji

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3730 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý večer, info o 2ks zdarma se týká dětí do dvou let.

před měs

Děkuji moc a prosím nevíte jak je to s velkymy zavazadly?

Dobrý den, měli jsme zakoupený zájezd na Mallorcu od CK Bucher, který byl po zkrachování Tomas Cook zrušen. CK nám přislíbila vrácení peněz, ale my jsme si připlatili zvlášť sportovní vybavení a sice dvě kola,mimo CK, přímo u Ryanairu. Chci se zeptat,kde mohu požádat o vrácení peněz za tyto zavazadla. Jedná se o 240 euro. Děkuji Skřičková

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3730 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, požádat můžete tam, kde jste si danou službu přikoupili, tj. přímo u Ryanairu, zkuste jejich Live chat, kde bývá komunikace nejrychlejší, viz informace výše. Obávám se ale, že zpět nic nedostanete.

před měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Vidim to stejne jako Krystof. Ryanair nezjima, ze Thomas Cook zkrachoval, nemaji s nimi nic spolecneho.

Dobrý den, chci se zeptat, když letíme do Londýna v 8 lidech a letenky jsem objednávala já přes svůj účet, musí si všichni stáhnout aplikaci, nebo by stačilo, kdybych letenky ukázala pouze na svém? Nebo jde jim to nějak přeposlat bez toho, aby si museli stahovat aplikaci?

před měs
mirjur

Stačí to mít na 1 mobilu. Nicméně pro jistotu, pokud je možnost, bych si boarding passy vytiskl na papír a vzal s sebou.

před měs
Avatar uživatele callaque
callaque

Obvykle to řeším tak, že udělám printscreen toho QR kódu na mobilu a pošlu to např. přes whatsapp spolucestujícím. Nikdy s tím nebyl žádný problém. Dokonce jsem takto z domova odbavil na mobilu rodiče a poslal jim to přes whatsapp na Tenerife a vše proběhlo v pohodě.

Dobrý den, letím poprvé bez nějaké cestovky a tak bych se ráda poradila ohledně online odbavení.

Zakoupila jsem si zpáteční letenku do Dublinu a přikoupila jsem si ještě 10 kg zavazadlo, které se musí odbavit. Je to tedy tak, že odbavení provedu online, kde získám i palubní lístek, ale i tak se musím dostavit na odbavovací přepážku mého letu kde odevzdám 10kg zavazadlo? Je potřeba ukázat na přepážce i rezervaci kde je vidět, že zavazadlo je už zaplacené?

Ještě bych se chtěla zeptat ohledně zpátečního letu, který je až po 4 dnech a budu tedy muset udělat odbavení až v Dublinu (nemám zakoupeno sedadlo. Je možné palubní lístek na zpáteční cestu vytisknout někde na letišti? Nevím jestli budu mít možnost nechat si letenku vytisknout v hotelu a nedohledala jsem, jestli stačí ukázat na letišti lístek pouze v mobilu tak byhch ho ráda měla i vytištěný.

Moc děkuji

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 564 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-25T10:52:42+02:00)

V Dublinu staci na mobilu :-) jako na vetsine letist v EU, na prepazce staci ukazat jen boarding pass

Dobrý den. Letím Ryanair 11.10.do Pescar a 25.10 zpět. Letenka je zaplacená, ale zapomněla jsem si nahlásit přednostní vstup. Jak a kam se obrátit na vyřízení přednostní vstupu. Děkuji za odpoved

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3730 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, dokoupíte pouze online na webu Ryanairu v sekci "Rezervace".

Dobrý den,

neporadíte, prosím, jak nejlépe řešit situaci, kdy máme koupené a odbavené letenky na neděli a jeden z nás nemůže letět, takže se zvažuje možnost, že místo dospělého poletí 14-ti leté dítě. Změna údajů na odbavené letence je pokud se nemýlím 160 euro na jeden let, takže ještě pořád by nás asi vyšlo levněji koupit novou letenku, ale v tomto případě nevím, jestli je možné zakoupit samostatně letenku pro 14-ti leté dítě a následně ji přidat k našim dospělým, protože přece neletí sama bez dozoru nebo zda se může v tomto případě koupit letenka jako pro dospělého, jako jestli to systém vůbec pustí.

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3730 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, změna jména stojí 115 € a pokud je koupená jako zpáteční letenka, měla by to být cena za oba lety. Možná by to v tom případě vyšlo levněji než nový let?

Jinak je pravda, že samostatná letenka pro 14leté dítě koupit nelze. Pokud koupíte u 14letého dospělou letenku, vadit by to nemělo. Respektive už tu bylo více podobných případů a případná dodatečná změna cestujícího z dospělého zpět na dítě byla vždycky vyřešená přes Ryanair online chat.

Zdravím. Prosím o radu. Poletím se synem (5let). Sobě jsem přikoupil druhé palubní zavazadlo (10kg) a tedy i prioritní nástup do letadla (Ryanair). Synovi však ne (tomu totiž stačí jen to menší zavazadlo). A teď se tedy ptám, mohu jít se synem na priority boarding, když já mám zakoupeno a on ne? Mají to děti automaticky, když to má zakoupen jejich dospělý doprovod ? Asi těžko budeme každý nastupovat zvlášť, že? Nikde se mi nepodařilo najít odpověď. Moc děkuji.

před měs
Avatar uživatele Deivoos
Deivoos

Ahoj,

jestli syna pustí s priority to nevím spíše ne.

Ale ty můžeš nastoupit se synem s non-priority cestujícími a jit tak oba společně.

Šťastnou cestu!

před měs

Když letíš s dítětem, tak ti stejně Ryan vnutil rezervaci míst, ne? Čili jde v podstatě jen o to, aby se to druhé palubní zavazadlo vešlo do boxů nad hlavou? Protože jinak ta priorita nemá žádný smysl.

před měs
Avatar uživatele Deivoos
Deivoos

Tak místo by jsi měl mít i kdybys nastoupil jako úplně poslední ze všech cestujících, protože nad hlavami je místo na cca 90 kufrů a Ryanair prodává 90 míst priority.

před měs
Avatar uživatele Jan
Jan

Ono to je v zásadě jedno, každopádně můžete do priority fronty oba.

Vyzkoušeno tento víkend s Ryanair - dvě děti (bez priority) a dva rodiče (s priority) - stoupli jsme si vždy do priority a nebyl žádný problém.

před měs

Super. Asi to vážně nebude problém. Všem díky za odpovědi :-)

Avatar uživatele Ondra
Ondra

Ahoj,

mám u RyanAiru koupené letenky pro 2 osoby na jedné rezervaci a nyní potřebuji přikoupit 10kg zavazadlo (+ přednostní nástup) jedné osobě. Nějak se k tomu ale nemůžu doklikat, automaticky mi to nabízí možnost dokoupit 10kg zavazadlo na celou mou rezervaci, tzn. rovnou 2 osobám najednou - já to při tom potřebuju jen pro tu jednu osobu. Nevíte někdo, co s tím?

před měs
Honza Čermák

Ahoj, zkus to v appce.

před měs
Avatar uživatele Ondra
Ondra

Super, díky, jde to :-)

Avatar uživatele Daniel Chamrada
Daniel Chamrada

Ahoj, má někdo zkušenost s tím, že by systém Ryanairu nezobrazoval rezervace nadcházejících cest? Na další dny mám zakoupených několik letů, ale po přihlášení nejsou v systému vůbec vedeny. Apka je sice zobrazuje, ale nemohu je nijak spravovat. Ještě před pár dny bylo vše ok. Asi hodinu jsem se snažil ráno udělat check-in na zítřejší let. Nakonec se mi podařilo udělat check-in tím způsobem, že jsem se přihlásil přes číslo rezervace a e-mail (který je pochopitelně identický s mým přihlašovacím k účtu) a odškrtnul jsem možnost "Přidat tento let k účtu Ryanair" - se zaškrtnutým to nefungovalo. Letenku mám tedy v ruce, ale stejně se trochu bojím, jestli bude zítra na letišti vše ok. Např. jestli nebude znovu sedadlo prodané nebo jestli rezervace nemohla být nějak zrušena.

PS. Nevím, jestli může hrát roli to, že let je rezervovaný pro bratra (jiné křestní jméno) - já sám neletím. Nicméně rezervace proběhla z mého účtu. ...pro jinou osobu jsem rezervoval již poněkolikáté a vždy vše fungovalo.

Má někdo zkušenost? Je potřeba něco ještě řešit nebo je vytištěná letenka neprůstřelná?

Odpovědět
před měs

Dobrý den, mám rezervaci letenky pres eSky zpateční Batislava Paphos 15.10-22.10 Na cestu tam jsem si zaplatila sedadla jelikož poletím poprvé Cestu zpet jiz ne. všude pišou že když máte sedadla že se můžete odbavit již 30 dni přeem.Mě přišlo v emailu 6e nějaký link na odbavení mi dojde až 7 dni předem poletim s Rynairem Jak to teda je děkuji za radu

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3730 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, viz komentáře níže. eSky není seriózní prodejce a pokud je nějaká nejasnost, můžete vyřešit pouze s nimi. Což je ovšem nemožné, protože není jak je kontaktovat. Takže jediná rada je zkusit se odbavit oněch 30 dní před odletem a pokud nepůjde, tak alespoň 7 dní dle informací, které vám poskytli. Druhá rada: pro příště se eSky, Kiwi a podobným podvodníkům zdaleka vyhnout.

před 2 měs

A prosím odbavit se mám zkusit na str.Rynairu a co tam zadat to číslo rezervace .Děkuji . A co to prosím znamená ten pojem od esky .Link Děkuji

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3730 komentářů
 • Poslat zprávu

Pokud máte rezervační kód Ryanairu, pak se zkuste odbavit na webu Ryanairu, ale obávám se, že eSky ho nevydávají a tudíž je jediná možnost přes ten jejich odkaz.

před 2 měs

dobrý den, když ještě nejsem odbavená jde přikoupit zavazadlo mam to bohužel přes esky? a taky sjejich elekt. letenky neni patrné kolik může přiruční zavazadlo vážit A jestli nevíte jak to kontroluji V Bratislavě A ještě prosím jestli můžu mít k přiručnímu zavazadlu malou kabelečku nebo ji musím schovat do něho Letím spol. Rynair Děkuji mnohokrát za odpověd

Dobrý den,

zítra odlétám, zakoupila jsem si letenku společnosti Ryanair přes eSky. Už vím, že to byla hloupost. Nemohu se dovolat na zákaznický servis a e-mailové spojení nemají. Přišel mi palubní lístek a veškeré informace sedí až na to, že jsem měla k letence i 20kg zavazadlo, ale to tam není nikde uvedeno. Mám tam jen obrázek malého kabinového zavazadla. Pak jsem objevila na stránce s údaji pod časem odletu malým písmem 20kg BAG. Nic víc a nejsem si jistá jestli mám to zavazadlo registrované nebo ho budu muset doplácet na letišti. Což klidně zaplatím, odletět musím. Jen ještě jak to chodí, to příjdu k odbavení a zaplatím to tam?

Děkuji za odpověď.

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3730 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, nehledě na neserioznost eSky, tak odbavené zavazadlo se se na palubním lístku Ryanairu nepíše nikdy. Ani když je doopravdy koupené.

před 2 měs

Takže nemusím úplně šílet? Ale radši se připravit i na variantu doplacení?

Přidat odpověď
před 2 měs

Mohu si zajistit odbaveni i pro zpatecni let? Letim na dlouhy vikend do Barcelony? Dekuju za odpoved. Anna

před 2 měs
Vojtěch Hájek

Za poplatek ano. Zdarma od 48 hodin před odletem. Doporučuji stáhnout jejich appku a udělat check-in pomoci ni. Nic pak není potřeba tisknout.

před 2 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3730 komentářů
 • Poslat zprávu

Výše uvedené časy se vztahují pro každý jednotlivý let. Takže se odbavíte 48 hodin před odletem, pokud máte přikoupenou konkrétní sedačku, pak 30 dní předem.

Přidat odpověď
před 2 měs

Ahoj,

mám koupené 20 kg odbavené zavazadlo, ale na palubním lístku není uvedeno. Po přihlášení do Rayanair rezervace ho v itineráři uvedeno mám. Je to v pořádku, že na boarding passu není? Jsou tam uvedena jen 2 palubní zavazadla. Díky

před 3 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3730 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, je to standardní, Ryanair odbavené zavazadli na palubním lístku výslovně neuvádí, i když je zaplacené.

Přidat odpověď
před 3 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu