O aerolince Ryanair

Letecká společnost Ryanair se v evropském letectví proslavila jako průkopník nízkonákladového konceptu. Na základě omezení služeb na nezbytně nutné, tedy přepravu z bodu A do bodu B, nabídne nejnižší možné ceny, které dodnes vzbuzují podezření.

Ryanair ročně přepraví přes 100 milionů cestujících, čímž se řadí mezi největší evropské dopravce. Po celé Evropě provozuje lety do dvou set různých destinací.

Lety operuje letouny Boeing 737–800 v žluto-modrém zabarvení.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Nejlevnější letenky s Ryanair zakoupíte přímo na webu dopravce www.ryanair.com v období 1–3 měsíce před odletem, u některých tras však může být výhodnější rezervovat i s větším předstihem. 

Levné letenky lze koupit s odletem z ČR na následujících linkách:

 • Praha – Ammán, Barcelona, Bari, Benátky, Billund, Boloňa, Bournemouth, Bordeaux, Brusel (Charleroi), Budapešť, Dublin, Edinburgh, Eindhoven, Ejlat, Göteborg, Kodaň, Krakov, Londýn (Stansted), Liverpool, Madrid, Málaga, Manchester, Marrákeš, Marseille, Milán, Paříž-Beauvais, Pescara, Pisa, Řím (Ciampino), Riga, Stockholm Skavsta, Trapani a Zadar
 • Brno – Berlín, Londýn a Milán,
 • Ostrava – Londýn, 
 • Pardubice – Alicante,
 • Bratislava –  Alghero, Athény, Birmingham, Boloňa, Brusel (Charleroi), Burgas, Dalaman (Turecko), Dublin, Edinburgh, Eilat, Girona (Costa Brava), Korfu, Kyjev (Borispol), Leeds, Londýn (Stansted), Madrid, Málaga, Malta, Manchester, Marrákeš, Niš, Palma de Mallorca, Pafos, Paříž (Beauvais), Řím (Ciampino), Soluň,
 • Košice – Londýn Southend.

Masivní počet linek nabídne Ryanair z berlínského letiště Schönefeld, létá také z Norimberku, Krakova, Vratislavi nebo Katovic.

Cena letenek se u Ryanairu v průměru pohybuje v rozmezí 800–1.500 Kč za jednosměrný let. Výjimkou však nejsou ani promoakce s letenkami za 270 Kč či méně.

Garantovaný směnný kurz

Při samotné platbě za letenky nezapomeňte na jednu skrytou a záludnou fintu. Zadáte-li při platbě číslo karty a systém rozpozná, že se jedná o kartu s jinou měnou než ve které chcete letenky kupovat, celá platba se zaúčtuje podle garantovaného směnného kurzu Ryanairu. Ten je výrazně nevýhodnější než kurzy českých bank. 

Po zadání čísla platby se pod políčkem "Save card details to my Ryanair Accouont" ukáže malá informace o "guaranted exchange rate", na kterou musíte kliknout a ve spodní části vyškrtnout políčko (tak, aby nebylo zaškrtnuté). Teprve po tom můžeme v klidu zaplatit, částka se zaúčtuje podle kurzu naší banky.

Tato situace se objeví pokud např. kupujete letenky z Vídně, ale máte CZK účet, nebo naopak pokud máte EUR účet a chcete letět z Česka či Polska.

Sleva 15% pro studenty na Erasmu

Ryanair od roku 2017 poskytuje Erasmus 15% slevu pro všechny studenty s platnou ESN kartou. Sleva se vztahuje na všechny letenky v síti Ryanair a opravňuje k přepravě 20 kg odbaveného zavazadla zdarma. Více informací poskytne web Ryanairu.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zavazadla u Ryanairu jsou díky chaotickým a nestandardním pravidlům trochu velký oříšek. Pokusíme se vám však zde odpovědět na všechny dotazy, které denně dostáváme, abyste i vy rozuměli pravidlům pro přepravu zavazadel.

Příruční zavazadlo

Kabinové zavazadlo, které je vždy v ceně a zdarma, má rozměry omezeny na 40x25x20 cm do 5 kg. Pokud vám tento rozměr nestačí, což chápeme, je nutné si připlatit doplňkové služby, které vám stránka Ryanairu nabídne v druhém kroku po výběru letenek.

Máte možnost dokoupit Přednostní nástup (Priority boarding), kdy do letadla budete nastupovat mezi prvními a kromě malého příručního zavazadla o rozměrech 40x25x20 cm si můžete s sebou vzít na palubu i velké příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm celkem do 10 kg. Cena této služby se pohybuje od 300 Kč za jeden let.

Při zpětném přidání zavazadla (ne přímo při koupi letenky) bude služby Priority dražší.

Odbavené zavazadlo

Zapsané zavazadlo si můžete dokoupit během rezervace letenky taktéž v druhém kroku. Menší 10 kg kufr stojí minimálně 300 Kč za jeden let a musí se vejít do rozměrů 55x40x20 cm, velký kufr s limitem hmotnosti do 20 kg vás vyjde minimálně na 650 Kč a součet všech tří stran by neměl překročit 158 cm. Je možné si na osobu koupit až 3 zavazadla.

Všechny ceny platí pro krátké lety a při koupi během rezervace letenky. Pokud se rozhodnete službu přidat zpětně, budou částky vyšší.

Ostatní zavazadla

Přepravit lze i sportovní vybavení jako lyže, jízdní kolo, golfové hole či hudební nástroj. Aktuální výši poplatků naleznete na ryanair.com/poplatky

Kočárek pro malé děti je přepravován zdarma.

Přeprava zvířat není povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je za poplatek 55 €, vyberte si následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in, lze provést zdarma 48 hodin až 2 hodiny před odletem. Pokud si zaplatíte za výběr sedadla (od 120 Kč), můžete se odbavit až 30 dní před odletem.

Využijte také možnost odbavení přes telefon, kdy si pomocí mobilní aplikace Ryanair vygenerujete palubní vstupenky. QR kód pak již jen ukážete na displeji telefonu letištní obsluze. Několik málo letišť (viz jejich seznam) mobilní palubní vstupenku neakceptuje, při odletu z nich musíte mít boarding pass dopředu vytištěný.

Výběr míst

Pokud nechcete platit za výběr místa, dostanete přidělenou náhodnou sedačku zdarma. Letíte-li ve více osobách, počítejte však s tím, že vás systém Ryanairu vždy záměrně rozesadí. 

Ryanair je také pravděpodobně jediná aerolinka na světě, která za určitých okolností konkrétní sedačku donutí zakoupit. Stane se tak, pokud cestujete s dítětem mladším 12 let, které musí sedět vedle doprovázejícího dospělého (nad 16 let). Právě dospělý si musí zakoupit konkrétní sedačku (od 120 Kč), dítě pak už nemusí – bude automaticky usazeno na sedačku vedle zdarma.

Služby během letu

Občerstvení nabízí Ryanair pouze za poplatek. Například vanička s teplým jídlem (300 g) přijde cca na 7 až 10 EUR.

Kontakt

Potřebujete-li vyřešit jakýkoliv problém s vaší rezervací u Ryanair a kontaktovat společnost, využijte následující možnosti:

Telefonické kontakty jsou k dispozici zde, vzhledem k vysokým poplatkům za volání ale nedoporučujeme využívat.

Ryanair nemá žádnou 24hodinovou podporu, všechny kontakty jsou dostupné od 6:00 do 21:00 ve všední dny, od 8:00 do 19:00 v sobotu a mezi 9:00 a 19:00 v neděli.

Pro řešení kompenzace za zpoždění let Ryanairu využijte speciální formulář, do kterého vyplníte údaje letu a počkáte, až se vám na e-mail ozve pracovník aerolinky.

999 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
danca h

Ahoj, Ryanair nám posunul (o 5 min.) čas letu v červnu KRK do BRI. Máme to potvrdit, nebo kontaktovat zákaznickou linku. Je šance na vrácení letenek/peněz? Samozřejmě kvůli tomu, že nevím, jaká situace bude v Itálii v červnu :-(. Jaký je nebo bývá jejich běžný postup? Díky moc.

před 6 dny
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Zmena o 5min je zadna zmena. Penize zpatky nedostanes. Pockej do kvetna a treba ten cerven Ryanair zrusi sam. Potom mas narok na refund.

před 6 dny
Avatar uživatele
danca h

No já vím, že 5 min. je nic. A neřešila bych to nebýt korona situace. (Ani + - nějakou hodinu.)

před 5 dny
Avatar uživatele cahel.v
cahel.v

Zatím není červen na programu dne, či-li bez šance.

Avatar uživatele Roman
Roman

Zrušili mi let z Katowic do Manchesteru. Lze žádat o vrácení peněz?

Díky

před 13 dny
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Ano, v záložce My Bookings je po výběru zrušené rezervace možnost zažádat o refund.

před 12 dny
Avatar uživatele
Jakub Langer

Podarilo se ti uz o refund zazadat? Vcera i dnes nelze kliknout na refund nebo?!

před 12 dny
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

Včera mi to taky nešlo, dneska ano, ale zase mi to hlásilo, že číslo rezervace je neplatné....

před 12 dny
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Mně to zhruba 5 dní zpátky šlo. Nejdřív to napsalo chybu s odkazem na formulář, kde mám zažádat o refund. Dalo trošku zabrat vysosat všechny ty informace z mailů, ale nakonec se podařilo a doufám, že peníze zpět brzy dorazí!

před 12 dny
Adéla Kubíčková

Zdravím, měly jsme s kamarádkou letět 2.4.-5.4. do Anglie a mám tam dvě možnosti - buď si zažádat o vrácení peněz nebo si přesunout let. Ráda bych aby mě vrátili peníze za oba lety a všechny cestující a když vyplním ten formulář, tak mi to píše že to rezervační číslo letu je neplatné. Zkouším to už 4 dny a stále nic. Mohl by jste mi někdo poradit prosím? Předem děkuji. S přáním hezkého dne Adéla Kubíčková

před 10 dny

Mám úplně ten samý problém a nevím co s tím. Přišly mi maily, že si mám zažádat o peníze nebo přesun letu, ale jak to mám udělat, když jim to nefunguje to už nenapsali.

před 10 dny
Avatar uživatele
Martin V
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 92 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-03-20T20:06:07+01:00)

Tak to berte jako hru, kdy to půjde ne? může vás jen mile překvapit a to je v dnešních, ne zrovna pozitivních časech, dobrá věc. Předpokládám, že toho mají tolik, že se jim systém hroutí, tak tomu pár týdnů nechme. Třeba ČD za zrušenou jízdenku vracely skoro okamžitě, teď už je to víc než týden a pořád nic. A to toho budou mít jistě méně, než Ryan.

před 10 dny

Kdyz uz se ta refundace podari odeslat , prijde nejaka odpoved do mailu ze je to ok? Mne zadna nedosla tak nevim na cem jsem.

před 9 dny
Avatar uživatele
Michala M.

Taky mi to nešlo přes aplikaci. Přes jejich formulář to házelo poslední dny hlášku, že je nesprávně zadáno číslo letu. Teď jsem to zkoušela znovu, aplikace stále neběží, ale formulář přes web už odeslat jde.. Potvrzení na email žádné zatím nepřišlo, ale po odeslání formuláře mi vyskočilo shrnutí a "Once approved your refund request will be processed within 20 working days to the original form of payment and should show in your account within the next 5-7 working days. A confirmation email will be sent to the address provided in your booking.".

Zdravím Vás,

nikde na stránkách jsem nenašla informace, jestli jsou nějaká omezení, která se týkají převozu kočárku zdarma pro dítě mladší 2 roky. Uvádějí výraz "sportovní kočárek". Je kočárek zdarma limitovaný váhou či rozměry? Předem děkuji za odpověď

Odpovědět
před 20 dny

Ryanair je fakt spolehlivý:-( Dnes z email: s upřímnou lítostí Vám sdělujeme, vzhledem k dopadu COVID-19, Ryanair byl nucen zrušit váš let FR8268 from Prague to Zadar on 07520. Zrušený jediný let v měsíci a zrovna kvůli viru. Mají prázdné letadlo, tak by alespoň nemuseli lhát:-(

před 23 dny
Avatar uživatele
Leonard

A může za to prázdné letadlo COVID-19? Může!:) takže nekecaj ;)

před 23 dny
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 151 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-03-06T23:45:59+01:00)

Se dalo čekat, že Ryanair se toho chytne jak h no košile.

před 23 dny
Avatar uživatele noraka
noraka

Pro Honzu. Mě taky. Chápu to dobře že si to za stejný peníze mužem přesunout na jiný termín? Zkoušel jsem tvářilo se to že jo a teď tam je ta stará rezervace. Nechápu

před 22 dny

Obávám se, že jsou pěkně zákeřný. Zrušený odlet lze sice zdarma přesunout na jiný termín, ale pokud chceš zachovat počet dní a upravíš i datum odletu, tak celkem slušně zaplatíš za změnu druhého letu. Tohle je hnus.

před 22 dny
Avatar uživatele Zuzka
Zuzka

To není pravda, zrušili nám let Vídeň - Madrid a zpátky a naprosto bez problémů jsem přerezervovala na let ve stejném termínu z Prahy, a to bez přirážky. A to i když web ukazuje mnohem vyšší cenu, než za jakou jsme tenkrát kupovaly letenky z Vídně. Takže za mě super, nakonec máme lepší letenky, než jsme původně koupily.

před 22 dny
Avatar uživatele noraka
noraka

Taky to po mě furt chtělo peníze. Použil jsem chat a vyřešeno za 5 minut. Takže za mě palec nahoru

Přidat odpověď
před 22 dny

Dobrý večer. Musím připlácet zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm do 10 kg i když jej nepotřebuji na palubu a může být v zavazadlovém prostoru? Díky předem za odpověď. Aleš

před měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Ano, to je ten "10kg Check-in Bag".

Význam to má asi jen u převozu tekutin, protože je téměř vždy dražší než priority boarding.

před měs

OK, děkuji. Aleš

Avatar uživatele Petra
Petra
 • Přidal se před měs
 • Napsal 3 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-24T13:41:53+01:00)

Dobrý den,mám zakoupené letenky v pátek do Říma,poradí někdo,když mám pojištění,zda vrátí peníze a jaký máte názor na Řím,už se tam také objevily případy nakažených?

před měs
Avatar uživatele
Honza Čermák

Jestli jste pojištění na výskyt šíření virového onemocnění, aniž by stát nevydal žádné doporučení k cestám do dané oblasti, tak ano. MZV má akorát doporučení k severu Itálie: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestuj...aviru.html

před měs
Avatar uživatele Petra
Petra

Děkuji moc.

Avatar uživatele jirkamichal
jirkamichal

V prosinci 2019 jsem si přes portál kiwi.com objednal a zaplatil 2 letenky za 10000,-Kč.(Odlet 2.4.2020) 3 měsíce před odletem jsem ze zdravotních důvodů musel stornovat letenky a Ryanair jako refundaci vrátil pouze daň z prodeje letenek ve výši 10 Euro(251Kč). 2 letenky v ceně 10000,- Kč prostě propadly protože letenky nerefundují. Zkrátka za službu , kterou nevyužijete tak si nechají zaplatit. Sprostě vás okradou o 10000,- a ještě vám pošlou dotazník jak jste se službami spokojený.Nehledě na to ,že ta moje dvě místa znovu prodají za 10000,-Kč a ne jednou ,ale možná i vícekrát. Neskutečná kurvárna. Shrnu to kiwi.com a Ryanair už nikdy v životě a ostatní chci varovat aby,neudělali stejnou chybu jako já.

před měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Jako že Kiwi nemůžu ani cítit (prodejce letenek, ovoce mám rád), tak s tímhle kiwi nic dělat nemůžou. Ryanair prostě letenky nerefunduje a hotovo. Pokud chcete letenky, které můžete zrušit a vrátí vám peníze, kupujte si je u legacy aerolinek v nějakém flexi tarifu.

před měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

1, nechapu, ze nekdo kupuje Ryanair pres Kiwi

2, nechapu, ze cokoliv nekdo kupuje pres Kiwi

3, zjistete si neco o letenkach a jejich ruseni, nez si neco koupite a pak se rozcilujete. Letenky proste bezne rusit nejdou

před měs
Avatar uživatele mmm
mmm

Ještě k tomu, když u Ryanairu bývají letenky nejlevnější tak 2 měsíce před odletem, je kupovat tak dopředu a chtít stornovat 3 měsíce před :D

Dobrý den, jakým jazykem lze komunikovat na online chatu? Pouze anglicky?

před měs
Avatar uživatele
mirjur

Vyzkoušej a uvidíš. Nikdy nevíš, kdo sedí na druhé straně.

Avatar uživatele mumijka
mumijka

Dobrý den, jsem zde nově a mám otázku, u Ryanair jsem zakoupil letenky, samozřejmě dříve, než jsem si zde přečetl, jak je to s tím jejich kurzem, ale to bych teď neřešil. Spíš mi jde o to, že původně to mám z Vídně do Londýna, ale nakonec bych chtěl asi letět z Prahy - kvůli času - je možné to zrušit a objednat nové letenky? Odbaven nejsem. Jaký je postup, případně o co přijdu? Děkuji předem za odpovědi a omlouvám se za neznalost.

před 2 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, tohle možné opravdu není, letenky u nízkonákladových aerolinek rušit, resp. přesouvat místa odlety/příletu z vlastní vůle nelze.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele Roman
Roman

Teď jsem kupoval letenky a nikde jsem tam v té nové verzi stránek nenašel ten jejich "garantovaný kurz". Buď to zrušili, anebo zase někam zašili, aby to nešlo najít. Pokud to někdo najde, můžete tady dát screen?

Díky

před 3 měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Ahoj. Směnný kurz u Kč na nových stránkách není. Ukazuje se platba dle země odletu (GBP, nebo třeba SEK). Po zadání karty, kterou to rozpozná jako v EUR (což je třeba i VISA od ČS), se garantovaný směnný kurz objeví a je možné rozhodnout, jestli ano, nebo ne. U karty v CZK se prostě neukáže. Člověk platí v GBP (dle země odletu) a přesto se strhnou koruny s děsivým příplatkem 7 % (schválně jsem dělal printscreeny, ale těžko to budu reklamovat).

Druhou letenku jsem kupoval dle země odletu v EUR přes staré Laudamotion stránky, několikrát změnil kartu (včetně té ČS, která se tváří jako v EUR) a skutečně se strhlo 12,99 EUR (čím přesně jsem to dokázal těžko říct, protože ani v tomto případě info o garantovaném směnném kurzu nesvítilo).

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele
lma
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 71 komentářů
 • Poslat zprávu

Opět nejhorší:

https://www.idnes.cz/ekonomika/z...anicni_maz

Osobně je můj postoj k této aerolince takový: 117 letů z toho Ryanairem nula !

před 3 měs
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

No jo, mě kdyby se ptali na průběh boardingu a zákaznický servis, Ryanair by asi taky propadl. Každopádně s Ryanairem lítám rád, protože jsou levný a relativně přesný. Celý je to o tom, jak se ta anketa postaví.

P.S. mikire, pojď! :D

před 3 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Za málo peněz málo muziky, proč to lidi nechápou? 😁

před 3 měs
Avatar uživatele mmm
mmm

Nevidím na krátké cesty rozdíl mezi Ryanairem a jinou aerolinkou. Stejný B738, stejný služby, cena mnohonásobně nižší. Nemám důvod, proč bych s Ryanairem nelítal.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Brouk
Brouk

Asi nás není mnoho, kteří kupují letenky s velkým předstihem - mám Armenii z Berlína na květen. Němci zvyšují od dubna daň z letového provozu a Ryanair chce nyní to navýšení doplatit, případně cca do týdne umožňuje zrušení rezervace plnou náhradou....... Zvýšení pro lety EU vč. vnitrostátní o 5,53 EUR , mimo EU o 9.96 EUR.

před 4 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Bohužel v tomhle se musím zastat Ryanairu a doporučuji doplatit daň :) Ony ty letenky levnější nebudou a právě o daň se všechny ceny zvednou.

Problém je, že se podobná rozhodnutí dělají vždy ukvapeně a aerolinky nemají jinou možnost, než zpětně vybírat poplatky. Mělo se to zavést na zimu 2020, kdy ještě lety v prodeji nebyly.

před 3 měs
Avatar uživatele Brouk
Brouk

To neměla být kritika Ryanairu, spíše info především pro ty, kteří plánují lety z Německa. Spíše mne udivuje, že mnou sledované letenky do Jerevanu Ryan zatím nepřecenil........

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Ryanair má zase sale za 129 Kč / 5 EUR / 5 GBP, asi hlavně leden.

Odpovědět
před 4 měs

Zdravím. V únoru letíme do Londýna a na zpáteční cestu pravděpodobně nebudeme mít možnost si vytisknout palubní lístek. Stačí na Stanstedu odbavení přes mobil? Děkuji za odpověď.

před 4 měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Ano. :)

před 4 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Jenda: příště si přečti průvodce, který komentuješ, a najdeš v něm odkaz na seznam letišť, kde mobilní palubní lístek neberou. 😉

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Petr St
Petr St

Ač nerad, musím pochválit společnost Ryanair. 15.11.2019 let FR3328 BTS - PFO zpoždění na příletu 3:55, přišel mi dokonce oficiální omluvný email. V Bratislavě hlášení dost zmatené, napřed zpoždění a potom technický problém. Dnes jsem na webu Ryanair požádal o kompenzaci, za čtyřicet minut odpověď s omluvou a informací, že mi do 21 dnů předvedou na účet 2 x 400€. Musím říct, můj asi nejlepší deal, za letenky jsem dal 2 x 15€!!!

Odpovědět
před 4 měs

Dobry den,potrebuji k chuzi rollator,da se slozit,ma nekdo zkusenosti?

Odpovědět
před 4 měs

Ahoj,

má někdo zkušenost, že cestuje ve dvou, nezaplatil si seating a poté si udělal check-in? Rozsadí vás to tedy? Je na to nějaký fígl? např. udělat check-in co nejdéle? :D

Děkuji.

před 4 měs
Avatar uživatele Marcel
Marcel

Ahoj, vždycky vás rozdělí, aby jste si museli zakoupit sedačky, pokud chcete být vedle sebe :-)

před 4 měs
Avatar uživatele
opt

Ahoj, opravdu vždycky rozsazují, někdy mám dojem, že tak, abyste byli od sebe co nejdál. Pokud opravdu chcete být u sebe (a je vám jedno, kde v letadle to je), tak se dá počkat na náhodné přiřazení míst a pak jednomu za poplatek místo změnit tak, aby byl vedle toho druhého. Na to bych doporučil dělat checkin co nejdřív, aby bylo dost volných míst - jinak se může stát, že vás každého posadí na prostřední sedačku mezi dvě už obsazené.

před 4 měs
Avatar uživatele Roman
Roman

Ano, rozdělí tě vždy. Někde jsme to ale tady rozebírali, že většina lidí má tu zkušenost, že čím později uděláš check in, tím je větší šance, že dostaneš lepší místo zadarmo, tj. u exitu, anebo v uličce. Zřejmě je ten jejich systém nastaven tak, že nejdříve rozesazuje na prostřední místa, a tím více tlačí, aby si je za prachy změnili. Záleží to ale samozřejmě na vytíženosti letu a na tom, jak hodně lidí jim na ten lep sedne a sedadlo si změní. Pokud máš před odletem čas, s check inem nespěchej a průběžně sleduj, jak jsou sedadla obsazená.

Pokud ale chcete za každou cenu sedět vedle sebe, tak si ty sedadla zaplať hned, a můžeš se odcheckovat dříve než ti, kteří si je nezaplatili, tak že budeš mít na výběr i ty levnější místa. Určitě se nevyplácí čekat, že tě možná posadí zadarmo spolu, protože se to nestane, ale určitě se stane to, že vás to rozesadí tak, že ani vedle jednoho z vás nebude volné sedadlo, tak že budete zase platit oba a na výběr budou už jen dražší možnosti.

Přidat odpověď
před 4 měs

Ahoj,

nevíte náhodou jaké rozměry mají klece na měření zavazadel? vím, že povoleno vzít si batoh 40x20x25. Někde jsem četl, že do té klece se vleze batoh o rozměrech 42x20x30?

Není náhodou někdo na letišti, že by to přeměřil :-)

Díky

před 5 měs
Avatar uživatele petr
petr

Je to tak, Ryan to má přímo na svém webu. Osobně jsem ale nezkoušel.

https://corporate.ryanair.com/ne...ng-delays/

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

mám zakoupený letenky s Ryanair pro 4 osoby, ale jedná osoba, 11 leté dítě, nepoletí. mám to nějak řešit? Mám provést odbavení nebo ne? Dekuji.

před 5 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Andreo, neodbavovat, neřešit ;-)

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, chtěla bych zakoupit letenky do Bournemouth na červenec tam a srpen zpět. Sleduji ceny na stránkách ryanair a cena stroupá už teď. Ale doporučujete kupovat 1-3 měsíce před odletem. Je tedy možné, že ceny ještě klesnou? Nebo naopak budou stále stoupat? A také jedeme na delší dobu, tedy se zavazadlem 20kg k odbavení, cesta tam i zpět. Když kupuji letenku, musím připlatit cca 1000Kč tam i 1000Kč zpět a udělat online odbavení a pak ještě odbavení ve frontě na letišti, když máme to zavazadlo? Moc díky za radu.

před 5 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Radko, letenky na letní období jsou samostatná kapitola. Obecně doporučujeme kupovat i s dlouhodobějším předstihem, pokud nejste nějak výrazně flexibilní, např. kvůli dovolené. Cena může dále stoupat, ale pak může z ničeho nic spadnout. To není bohužel ojedinělý jev. Pokud vám cena vyhovuje, klidně kupujte už teď, ale vezměte v potaz, že Bournemouth neleží kdovíjak daleko od Londýna, který nabízí diametrálně širší možnosti, co se letenek týče.

Odbavení na samotný let bude probíhat podle toho, jaký tarif si zvolíte. Pokud budete jen dokupovat odbavené zavazadlo k tomu nejlevnějšímu základnímu tarifu, tak se musíte odbavit pomocí aplikace nebo online na webu a vytisknout si palubní vstupenky. Zavazadlo odevzdáte na letišti na drop-off přepážce nebo na přepážce, která bude odbavovat let do Bournemouthu/Prahy.

Přidat odpověď
před 5 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu