Ryanair

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

FR (IATA)
RYR (ICAO)
Irsko
Od 08. 07. 1985

Letecká společnost Ryanair se v evropském letectví proslavila jako průkopník nízkonákladového konceptu. Na základě omezení služeb na nezbytně nutné, tedy přepravu z bodu A do bodu B, nabídne nejnižší možné ceny, které dodnes vzbuzují podezření.

Ryanair ročně přepraví přes 100 milionů cestujících, čímž se řadí mezi největší evropské dopravce. Po celé Evropě provozuje lety do dvou set různých destinací.

Lety operuje letouny Boeing 737–800 v žluto-modrém zabarvení.


Letenky

Nejlevnější letenky s Ryanair zakoupíte přímo na webu dopravce www.ryanair.com v období 1–3 měsíce před odletem, u některých tras však může být výhodnější rezervovat i s větším předstihem.

Levné letenky lze koupit s odletem z ČR na následujících linkách:

  • Praha – Barcelona, Boloňa, Brusel (Charleroi), Budapešť, Dublin, Edinburgh, Eindhoven, Krakov, Londýn (Stansted), Liverpool, Madrid, Málaga, Milán, Řím (Ciampino) a Trapani,
  • Brno – Londýn,
  • Ostrava – Londýn a Milán,
  • Pardubice – Londýn,
  • Bratislava – Alghero, Athény, Berlín, Birmingham, Boloňa, Brusel (Charleroi), Burgas, Dublin, Edinburgh, Eilat, Girona (Costa Brava), Kofru, Leeds, Londýn (Stansted), Madrid, Malaga, Malta, Manchester, Niš, Palma de Mallorca, Pafos, Paříž (Beauvais), Řím (Ciampino), Soluň, Trapani.

Masivní počet linek nabídne Ryanair z berlínského letiště Schönefeld, létá také z Norimberku, Krakova, Vratislavi nebo Katovic.

Cena letenek se u Ryanairu v průměru pohybuje v rozmezí 800–1.500 Kč za jednosměrný let. Výjimkou však nejsou ani promoakce s letenkami za 270 Kč.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadla můžete přepravovat zdarma v počtu 2 kusů. Váhové omezení je 10 kg a rozměrově jsou zavazadla omezena na 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm. Rozměr nesmí překročit ani o 1 cm!

  • Od 1.11.2017 vstupuje v platnost pravidlo, kdy si obě zavazadla budeme moci garantovaně vzít na palubu jen se zakoupením přednostního nástupu, případně dražších tarifů. V zásadě ale nic nemění ani v případě, kdy si přednostní odbavení nezakoupíme. Stále budeme mít nárok na dvě příruční zavazadla zdarma, jediný rozdíl bude v tom, že v případě plně obsazeného letu bude větší z nich u odletové brány bez poplatku posláno do podpalubí letadla, vyzvednete si ho opět hned u letadla při výstupu.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) si můžete dokoupit. Cena se odvíjí dle délky letu a hmotnosti následovně:

  • Doba letu do 2 hodin: 15 kg za 15 € nebo 20 kg za 25 €,
  • doba letu do 3 hodin: 15 kg za 25 € nebo 20 kg za 35 €,
  • doba letu nad 3 hodiny: 15 kg za 40 € nebo 20 kg za 50 €.

Přepravit lze i sportovní vybavení jako lyže, jízdní kolo, golfové hole či hudební nástroj. Aktuální výši poplatků naleznete na ryanair.com/poplatky.

Kočárek pro malé děti je přepravován zdarma.

Přeprava zvířat není povolena.


Odbavení

Odbavení na letišti je za poplatek, vyberte si následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in, lze provést zdarma 4 dny až 2 hodiny před odletem. Pokud si zaplatíte za výběr sedadla, můžete se odbavit až 30 dní před odletem. Sedadla jsou jinak udělována automaticky, a pokud vás letí více, budete usazeni vedle sebe.

Využijte také možnost odbavení přes telefon, kdy si pomocí mobilní aplikace Ryanair vygenerujete palubní vstupenky. Čárový QR kód pak již jen ukážete na displeji telefonu letištní obsluze.


Služby během letu

Občerstvení nabízí Ryanair pouze za poplatek.


Logo Ryanair

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače