Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Ryanair

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Ryanair

Letecká společnost Ryanair se v evropském letectví proslavila jako průkopník nízkonákladového konceptu. Na základě omezení služeb na nezbytně nutné, tedy přepravu z bodu A do bodu B, nabídne nejnižší možné ceny, které dodnes vzbuzují podezření.

Ryanair ročně přepraví přes 100 milionů cestujících, čímž se řadí mezi největší evropské dopravce. Po celé Evropě provozuje lety do dvou set různých destinací.

Lety operuje letouny Boeing 737–800 v žluto-modrém zabarvení.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Nejlevnější letenky s Ryanair zakoupíte přímo na webu dopravce www.ryanair.com v období 1–3 měsíce před odletem, u některých tras však může být výhodnější rezervovat i s větším předstihem. 

Levné letenky lze koupit s odletem z ČR na následujících linkách:

 • Praha – Ammán, Barcelona, Bari, Benátky, Billund, Boloňa, Bournemouth, Bordeaux, Brusel (Charleroi), Budapešť, Dublin, Edinburgh, Eindhoven, Ejlat, Göteborg, Kodaň, Krakov, Londýn (Stansted), Liverpool, Madrid, Málaga, Manchester, Marrákeš, Marseille, Milán, Paříž-Beauvais, Pescara, Pisa, Řím (Ciampino), Riga, Stockholm Skavsta, Trapani a Zadar
 • Brno – Berlín, Londýn a Milán,
 • Ostrava – Londýn, 
 • Pardubice – Alicante,
 • Bratislava –  Alghero, Athény, Birmingham, Boloňa, Brusel (Charleroi), Burgas, Dalaman (Turecko), Dublin, Edinburgh, Eilat, Girona (Costa Brava), Korfu, Kyjev (Borispol), Leeds, Londýn (Stansted), Madrid, Málaga, Malta, Manchester, Marrákeš, Niš, Palma de Mallorca, Pafos, Paříž (Beauvais), Řím (Ciampino), Soluň,
 • Košice – Londýn Southend.

Masivní počet linek nabídne Ryanair z berlínského letiště Schönefeld, létá také z Norimberku, Krakova, Vratislavi nebo Katovic.

Cena letenek se u Ryanairu v průměru pohybuje v rozmezí 800–1.500 Kč za jednosměrný let. Výjimkou však nejsou ani promoakce s letenkami za 270 Kč či méně.

Garantovaný směnný kurz

Při samotné platbě za letenky nezapomeňte na jednu skrytou a záludnou fintu. Zadáte-li při platbě číslo karty, systém rozpozná, že se jedná o kartu českou a celá platba se tak zaúčtuje podle garantovaného směnného kurzu Ryanairu. Ten je výrazně nevýhodnější než kurzy českých bank. 

Po zadání čísla platby se pod políčkem "Save card details to my Ryanair Accouont" ukáže malá informace o "guaranted exchange rate", na kterou musíte kliknout a ve spodní části vyškrtnout políčko (tak, aby nebylo zaškrtnuté). Teprve po tom můžeme v klidu zaplatit, částka se zaúčtuje podle kurzu naší banky.

Slovenských uživatelů se celý problém pochopitelně netýká, vzhledem k tomu, že Ryanair i Slovensko používá stejnou měnu – Euro.

Sleva 15% pro studenty na Erasmu

Ryanair od roku 2017 poskytuje Erasmus 15% slevu pro všechny studenty s platnou ESN kartou. Sleva se vztahuje na všechny letenky v síti Ryanair a opravňuje k přepravě 20 kg odbaveného zavazadla zdarma. Více informací poskytne web Ryanairu.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zavazadla u Ryanairu jsou díky chaotickým a nestandardním pravidlům trochu velký oříšek. Pokusíme se vám však zde odpovědět na všechny dotazy, které denně dostáváme, abyste i vy rozuměli pravidlům pro přepravu zavazadel.

Příruční zavazadlo

Kabinové zavazadlo, které je vždy v ceně a zdarma, má rozměry omezeny na 40x25x20 cm do 5 kg. Pokud vám tento rozměr nestačí, což chápeme, je nutné si připlatit doplňkové služby, které vám stránka Ryanairu nabídne v druhém kroku po výběru letenek.

Máte možnost dokoupit Přednostní nástup (Priority boarding), kdy do letadla budete nastupovat mezi prvními a kromě malého příručního zavazadla o rozměrech 40x25x20 cm si můžete s sebou vzít na palubu i velké příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm celkem do 10 kg. Cena této služby se pohybuje od 6 do 10 € (180 až 300 Kč) za jeden let.

Při zpětném přidání zavazadla (ne přímo při koupi letenky) bude služby Priority dražší.

Odbavené zavazadlo

Zapsané zavazadlo si můžete dokoupit během rezervace letenky taktéž v druhém kroku. Menší 10 kg kufr stojí 8 € za jeden let a musí se vejít do rozměrů 55x40x20 cm, velký kufr s limitem hmotnosti do 20 kg vás vyjde na 25 € a součet všech tří stran by neměl překročit 158 cm. Je možné si na osobu koupit až 3 zavazadla.

Všechny ceny platí pro krátké lety a při koupi během rezervace letenky. Pokud se rozhodnete službu přidat zpětně, budou částky vyšší.

Ostatní zavazadla

Přepravit lze i sportovní vybavení jako lyže, jízdní kolo, golfové hole či hudební nástroj. Aktuální výši poplatků naleznete na ryanair.com/poplatky

Kočárek pro malé děti je přepravován zdarma.

Přeprava zvířat není povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je za poplatek 55 €, vyberte si následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in, lze provést zdarma 48 hodin až 2 hodiny před odletem. Pokud si zaplatíte za výběr sedadla (od 4 €), můžete se odbavit až 30 dní před odletem.

Využijte také možnost odbavení přes telefon, kdy si pomocí mobilní aplikace Ryanair vygenerujete palubní vstupenky. QR kód pak již jen ukážete na displeji telefonu letištní obsluze. Několik málo letišť (viz jejich seznam) mobilní palubní vstupenku neakceptuje, při odletu z nich musíte mít boarding pass dopředu vytištěný.

Výběr míst

Pokud nechcete platit za výběr místa, dostanete přidělenou náhodnou sedačku zdarma. Letíte-li ve více osobách, počítejte však s tím, že vás systém Ryanairu vždy záměrně rozesadí. 

Ryanair je také pravděpodobně jediná aerolinka na světě, která za určitých okolností konkrétní sedačku donutí zakoupit. Stane se tak, pokud cestujete s dítětem mladším 12 let, které musí sedět vedle doprovázejícího dospělého (nad 16 let). Právě dospělý si musí zakoupit konkrétní sedačku (od 4 EUR), dítě pak už nemusí – bude automaticky usazeno na sedačku vedle zdarma.

Služby během letu

Občerstvení nabízí Ryanair pouze za poplatek. Například vanička s teplým jídlem (300 g) přijde cca na 7 až 10 EUR.

836 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

na některých stránkách se píše něco jiného či dokonce vůbec nic. Jak je to, prosím, s odbavovaným 10 kg zavazadlem a jeho rozměry. Na stránkách píší jen, že musí mít 10 kg a rozměry žádné, jinde píší, že musí mít rozměr jako kdyby šlo na palubu. Tak nevím, co je správně.

Děkuji za odpověď

před 22 hod
Kryštof Hájek

Dobrý den, správně je to, co se píše na oficiálním webu Ryanairu. Tedy 10kg odbavené zavazadlo musí mít stejné rozměry jako standardní příruční (55x40x20 cm), viz: https://imgur.com/4cCmdi4

před 22 hod

A bude problém, když mám kufr 60x40x20? Jde o takový ten klasicky kufr, ne skořepák

před 22 hod
Kryštof Hájek

Pokud budou přeměřovat rozměry, tak problém bude. Ryanair jako jedna z mála aerolinek často přeměřuje i zavazadla k odbavení a 10 cm je už dost.

před 22 hod
Avatar uživatele mmm
mmm

Dělám na nejmenovaném letišti na check-inu a co se týče Ryanairu, tak nemáme instrukce, že bychom měli CBAG jakkoli přeměřovat. Prostě se jen musí vlézt do 10 kilo.

před 17 hod
Kryštof Hájek

Já právě několikrát viděl klece v užívání i u odbavovacích přepážek , jmenovitě na Stanstedu nebo třeba na polních letištích v Maastrichtu a Castellónu :D

Přidat odpověď
před 17 hod

Dobrý den,

včera jsem dělala online check-in a na vytištěných palubních lístcích vidím jen poslední 4 čísla pasu. Je někde možné zkontrolovat vyplněné datumy narození a platnosti pasu, nebo nejsou tyto údaje tak důležité? Několikrát jsem to kontrolovala, ale chtěla bych mít jistotu, že je to dobře. Děkuji

před 22 hod
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to úplně jedno. Kontroluje se jen shoda jmen v pasu/občanky se jménem na palubní vstupence a jestli je pas platný.

Přidat odpověď
před 22 hod

Zdravím, měl bych jeden dotaz ohledně rozměrů zavazadel. Mám zakoupený Priority, v tom je menší příruční a větší zavazadlo do 10kg o rozměrech 55x40x20 (115 celkem). Moje zavazadlo měří 50x27x27 (104 celkem). Celkově se tak vejdu, ale ten jeden rozměr je o 7cm větší. Můžu u brány očekávat problémy? Děkuju za reakci!

před 3 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Muzes

Dobrý den,

s Ryanair létám pravidelně. Jako spolucestující mám uvedena data jednotlivých členů rodiny. Snažím se provést check-in, ale rezervační systém mi nejenže nepřebral údaje spolucestujících, ale neumožňuje mi zadat správná data narození (jako by prohodil staršího a mladšího syna) Letíme v pondělí. Jak postupovat? Poradíte.

před 4 dny
Lukáš Horák

Dobrý den Martine, zadejte údaje ručně, to by mělo jít vždycky. Jinak zadejte fiktivní údaje, které projdou, nikdo se tím na 99 % zaobírat nebude. Důležité je, zda souhlasí jméno a příjmení na letence a cestovním dokladu.

před 4 dny

Děkuji za odpověď. Ručně to zadat nelze. Dává ne výběr dle typu pasažéra - dítě 0-2, 2-11, 11-16, a dospělý. Dle toho pak je omezena možnost zadat datum narození. Přičemž ve své registraci jsem měl u spolucestujících vyplněny údaje správně, přesto u check-in nastal problém.

Nakonec vyřešeno s Ryan Air přes Live chat, kde přímo doplnili správné datumy.

před 4 dny
Avatar uživatele mytago
mytago
 • Přidal se před 2 dny
 • Napsal 1 komentář
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-21T23:11:08+02:00)

Zdravím, mám doplňující dotaz,

Při bookování letů jsem u syna omylem vyplnil passenger type "adult" namísto správného "teen".

nyní mám podobný problém jako Martin výše - systém mi při online check-in neumožní zadat u syna správné datum narození. Přes live chat mě ryanair napsal, že to vyřešili tak, že zkontaktovali letiště a syn bude moci provést check-in přímo na letištích pro let tam i zpět a to zadarmo. Protože jsem si ale nestihl z toho livechatu udělat ani printscreen, tak o tom řešení nemám žádný písemný důkaz. A obávám se, abych pak nemusel za check-in na letišti platit dle ceníku 2x55=110eur.

Můj dotaz zní zda by jste mi doporučili věřit infu z toho livechatu (že to bude free of charge) a nebo raději provést to, co navrhuje výše Lukáš Horák - udělat synovi check-in online s fiktivním starším datem a risknout to, že si toho nikdo nevšimne?

Děkuju za odpověď

Dobrý večer, chtěla jsem nás s kamarádkou odbavit a omylem jsem zadala údaje z mojí občanky k jejímu jménu, tzn. číslo dokladu, datum narození a datum platnosti.. Kontrolují to přísně na letišti u Ryanairu nebo to musím změnit, případně jak? Předem moc děkuji za odpověď, jsem z toho nervózní..

před 4 dny
Kryštof Hájek

Dobrý večer, vadit to nebude, na palubní vstupence číslo dokladu stejně uvedené není.

před 4 dny

To není pravda, na boarding passu od Ryanairu je uvedeno poslední čtyřčíslí občanky (případně pasu). Ale je pravda, že by to vadit nemělo :-)

Dobrý den,

mám možná úplně hloupý dotaz... mám hrazenou službu Flexi Plus, ke které jsme ještě dokupovali jedno zavazadlo 20 kg k odbavení. Bohužel jsem při online odbavení cestujících nenašla žádné info o tom, kam se zavazadlem... Tzn. pokud tomu správně rozumím beru toto zavazadlo s sebou do letadla do prostoru kabiny? nebo se to někde ještě na letišti odbavuje do zavazadlového prostoru? Pokud ano, kde? Na palubním lístku je pouze informace, že ze zavazadel která budou umístěna do zavazadlového prostoru je třeba vyndat všechny cennosti, ale jinak žádná informace o tom, že mám hrazené ještě jedno zavazadlo 20 kg k odbavení a kam s ním.

Díky za odpověď :)

před 5 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, popořadě :)

Ryanair na palubní vstupence neuvádí zavazadla k odbavení, i když jsou dokoupená, v systému to ale mají, takže žádný strach.

Zavazadlo k odbavení je něco jiného než příruční, to si s sebou vzít nemůžete. Odevzdáte na klasické přepážce v odletové hale (před bezpečnostní kontrolou), po příletu vyzvednete na páse.

před 5 dny

Paráda :) Děkuji za pohotovou odpověď :)

Čili to bude klasicky označená přepážka pro let a společnost, jako to bývá třeba u Smart Wings..? Je to ostuda, ale nikdy jsem ničím jiným neletěla :D

Děkuji :)

před 5 dny
Kryštof Hájek

Ano, přesně tak. Na odletové tabuli je u každého letu napsané číslo přepážky, kde můžete kufr odevzdat. Mají to tak všechny letecké společnosti :)

před 5 dny

A ještě úplně poslední dotaz :D

Velikost odbaveného zavazadla do zavazadlového prostoru je taktéž omezena na 55 x 40 x 20 cm? Nebo tam je to už jedno a jde jen o váhu?

Děkuji :)

před 5 dny
Kryštof Hájek

U odbaveného by měl být součet všech rozměrů 158 cm, naprostá většina aerolinek kontroluje jen hmotnost, u Ryanairu jsem ale viděl i kontroly rozměrů.

Dobrý den prosím o radu nevím kdy mám vypsat check-in a kde najdu kufry do letadla a kolik stojí 3ks .Mám zaplacený odbavení a příruční zavazadla ale kufry pro nás 3 to jsem nikde nevycetla nebo to je v tom check-in děkuji Simona

před 5 dny

Nerozumim reci vaseho kmene...

před 5 dny
Domča

Dobrý den,

doporučuji přečíst výše uvedený článek :-) V části "zavazadla" najdete všechny potřebné informace. Přidání zavazadla provedete ve své rezervaci. Své kufry pak najdete pravděpodobně někde doma :-)

Dobry den, kdyz jsme omylem si koupili balicek “plus” tzn. Prednostni nastup do letadla ,rezervace sedadel , prvnibzavazdlo 20kg , jde tohle jeste bezplatne zmenit? Dekuji. Stacilo by nam zavazadlo 10kg...

před 6 dny
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Co Ryanair jednou přijme, nikdy už nevydá.

Dobrý den. Mám dotaz, týkající se léků v injekčních stříkačkách. Jedná se o lék Clexane (na ředění krve). Na palubu tento lék nepotřebuji, protože si ho budu aplikovat ještě doma před odletem. Ale podle toho, co jsem četla, tak v odbaveném zavazadle mít injekční stříkačky nemohu. Je to tedy tak, že si jehly s lékem musím brát s sebou v příručním zavazadle? Pro jistotu jsem si dnes u lékaře zařídila potvrzení (v Čj i v Aj). Ptám se proto, že letíme na 9 dní, což znamená, vzít si celou krabici a ta není zrovna malá... Díky moc za odpověď.

Odpovědět
před 8 dny

Dobrý den, mám dotaz ohledně Ryanair. Mám rezervovaný let Bratislava-Malta pro 2 osoby a chci přidat priority boarding +zavazadlo do 10kg pro 1 osobu. Bohužel aplikace Ryanair nabízí toto pouze pro oba cestující... Umíte poradit, jak na to? Děkuji předem :-)

před 8 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, nefunguje vám možnost rozdělení ani přes klasický web? Tam u mě bez problémů.

před 8 dny

Pokud zadám priority boarding přímo při rezervaci, tak ano. Ale já ho potřebuji doplnit do hotové rezervace a tam mi to možnost rozdělení nenabízí..:-( u odbaveného zavazadla ano, ale u priority boardingu se zavazadlem 10kg ne... zkoušel jsem chat s Ryanair, ale tváří se, že tento problém nezná :-(

před 8 dny
Honza Čermák

Na webu to jde, ale je to nepřehledné. Zkus mobilní appku, tam to půjde i pro jednoho.

před 8 dny

Máš pravdu, přes mobilní appku hned a bez problémů, moc díky :-)

Dobrý večer,

přes společnost KIWI jsme nakoupili letenky od Ryanair do Paříže. Teď jsme si všimli, že KIWI nenabízí příruční zavazdla(10kg), lze to nějak dokoupit přímo přes společnost Ryanair případně na letišti? Děkuju :)

před 9 dny
Kryštof Hájek

Dobrý večer, pokud vám Kiwi poslalo rezervační kód, pak můžete dokoupit přes web Ryanairu. Pokud neposlalo, pak výrazně dráž až na letišti. A pro příště nekupovat přes Kiwi a ušetřit si nervy i peníze ;)

před 9 dny
Avatar uživatele Jan
Jan

Pokud předem, pak musíte přes Kiwi, jinak to nejde (i když máte rezervační kód, nemáte email, ze kterého rezervuje Kiwi).

Na letišti - viz https://www.ryanair.com/cz/cs/uz...i/poplatky a https://www.ryanair.com/cz/cs/uz.../zavazadla

před 9 dny
cali

Já jsem se tu ptal už několika lidí, ale můžete mně teri prozradit důvod koupě letenky Ryanairu od kiwi? Já mám pořád pocit, že o něco přicházím.

před 9 dny
mirjur

jasně že přicházíš, o ten adrenalin...

před 9 dny
Avatar uživatele tmx
tmx

Kiwi má skvělý marketing v TV a na internetu. Že mají skvělý algoritmus na nejlevnější letenky. Ušetříte až 80 %... Tak tam mnoho lidí jde, ceny vypadají levné (když to porovnáš s tím, kolik stojí zájezdy), tak to lidi koupí. A pokud to nejsou low cost letenky, šance, že se něco pokazí, je malá. A když, většina lidí pak nadává Ryanairu, nikoliv prodejci, který jim jasně neřekl, že kufr na kolečkách neprojde jako kabelka.

před 9 dny
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 47 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-15T10:39:03+02:00)

Můj názor je, že cestujlevne by nemělo suplovat zákaznický servis kiwi.com (ve svém vlastním zájmu). Když si někdo koupí letenku u kiwi, tak ať dotaz směřuje na kiwi, no ni?

před 9 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Taky to maličko nechápu, ale ja nechápu kde co :-) Kdyby aspon Kryštof, David atd dodali, ať příště koupi u nich. Ale tak!? Mozna ze předpokládají, ze u nich příště koupi, ale česky člověk jde jaksi v prve radě vždy po ceně.

před 9 dny
Kryštof Hájek

Někdo se zeptá, odpovím, toť vše :) A varování, ať v případě low-costů kupují pro příště přímo na webu aerolinky a ať se obecně vyhnou koupi přes Kiwi, dodávám.

Dobry vecer, poletime s Ryanair (Kiwi) z Malgy do Prahy a jsme 2 dospeli a 2 deti (2 a 4 roky). Nyni rezervuji sedacky, protoze u dospelich musim a deti budou prirazeni automaticky. Mam i detem v systemu vybrat sedacku a bude za nula, nebo naskoci za penize i kdyz ma byt zdarma. Pripadne mam rezervovat jen pro dospele a deti nechat a oni ji automaticky posadi vedle? Dekuji

před 9 dny
Avatar uživatele Jan
Jan
 • Přidal se před 4 měs
 • Napsal 6 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-14T21:52:58+02:00)

Zkuste se zeptat na https://www.kiwi.com/cz/content/feedback - dle mé zkušenosti už sedačky zarezervované můžete mít (aniž by se to v Kiwi jakkoli ukazovalo).

před 9 dny

Dekuji zavolam jim a dam vedet.

před 9 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Hlavně příště kupujte u dopravce a ušetříte si zbytečně nervy.

před 9 dny

Tak pisu jak jsem dopadl ohledne sedacek s detmi. Rezervace skrze Kiwi a let Ryainar, po tom co jsem cetl jsem mel velke obavy jak to dopadne. Pri doplneni udaju jsem vybral 2 sedacky vzdy jedna v jedne rade (dospele za priplatek celkem 25euro) za sebou u okna, ze automacky priradi deti vedle nas a zaplatil. Druhy den prisel email, ze to musi zrusit protoze CH. Police... a ze vraceji penize. Volal jsem tedy na linku CR Kiwi a velice ochodna slechna mi rekla jak to maji. Kdyz mate 2 deti, tak automaticky system zarezervuje 1rodic a 2deti vedle vas a toho druheho si musite koupit. Takze pani stopla vraceni penez, dala nam 4sedalo vedle tj. o ulicku a mame takto 4sedadla vedle sebe a vraceji na ucet 15eur. Musim rici, ze uplne v pohode vyreseno...

Avatar uživatele strakastepan98
strakastepan98

Ahojte, zítra odlétám z Prahy do Paříže a udělal jsem online check in. Jenže jsem zadal číslo pasu, ale musím letět na občanku z důvodu, že musím pas odevzdat zítra na vízové centrum ohledně jiné cesty do Ruska. Myslíte že toto je problém? Že místo pasu který mám napsaný při check in poletím na občanku?

před 10 dny
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3331 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-14T18:09:36+02:00)

Ahoj, problém to určitě nebude :)

Přidat odpověď
před 10 dny

Dobrý den, máme koupené letenky s tím, že si bereme příruční zavazadlo na palubu... už jsme udělali online check-in a máme vytištěné letenky... znamená to, že na letišti můžeme jít rovnou přes bezpečností rámy ke GATU? A kde budou kontrolovat váhu (10kg) zavazadla?

před 12 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, přesně tak, na letišti jdete rovnou k bezpečnostní kontrole. Váha a rozměry se kontrolují až u gatu (a ne plošně, záleží koho si pracovníci vyberou).

Přidat odpověď
před 12 dny

Dobry večer. Chcel by som sa opýtať či je možne pokial mam zakupenu letenku Priority dat 10kg batožinu do podpalubia dakujem

před 12 dny
Domča

Dobrý večer, priority (tj. 2 kabinová zavazadla) a 10 kg odbavené zavazadlo jsou dvě rozdílné služby.

Přidat odpověď
před 12 dny

Dobrý večer , mohu se zeptat zdali muže letět 14 letý syn sám za příplatek letušky která na něho dohlédne ? Děkuji

před 13 dny
Honza Čermák

Dobrý den, nemůže. Sám až od 16, děti bez doprovodu Ryanair nepřepravuje. https://www.ryanair.com/gb/en/us...th-infants

Přidat odpověď
před 13 dny

Dobrý den, je možné mít dvě letenky pro různé osoby on-line v telefonu při průchodu letištní kontrolou?

Děkuji.

před 13 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

To dělám běžně, nejdřív nastrčím drahou polovičku a svůj mobil s jejím boarding passem, pak jdu sám. Kdyby to nešlo, tak to asi aplikace nedovolí.

Přidat odpověď
před 13 dny

Dobrý den ,chtěl bych se zeptat jestli je problem s rozměrem kufru 604020 na palubu..

před 15 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, rozměry jsou dané, viz výše. Speciálně pokud se jedná o kufr, je velká pravděpodobnost, že neprojde a budete muset zaplatit za jeho odbavení.

před 15 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Přesně tak, přerostlé kufry jsou mnohem nápadnější.

Přidat odpověď
před 13 dny

Zdravím, Pls lze vzít notebook a palubu zvlášť? Nebo se musí narvat do příručního zavazadla? Díky!

před 16 dny
Kryštof Hájek

Každý větší předmět (včetně notebooku) je brán jako samostatné zavazadlo. Takže pokud máte zaplacen jen jeden příručák, musíte do něj notebook dostat.

Přidat odpověď
před 16 dny

Dobrý den.

Letime na Sicilii ke známým. Rád bych se optal, zda je možné v palubnim zavazadle převést 1kg sklenici medu? Zda je toto vůbec možné přepravovat. Dekuji.

před 16 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, určitě není možné, med spadá do kategorie tekutin, gelů, past, apod. Tudíž v příručním zavazadle max. 100 ml.

před 16 dny

Děkuji za odpověď.

Přidat odpověď
před 16 dny
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 22 hod
Navrhni úpravu