Jak akci využít?

Pokud jste již někdy přemýšleli nad cestou do hlavního města Dánska, ale při prohlížení cen za ubytování se vám otevírala kudla v kapse, mám pro vás jedno elegantní řešení. Leťte do Kodaně ne jeden den – ráno tam a večer zpět.

Na prohlídku budete mít nadstandardních 10 hodin čistého času, což k velikosti města dává prostor jak k procházce k Malé mořské víle, vychutnání si kávy ve fotogenické ulici Nyhavn a zábavě v parku Tivoli, tak případně i k rychlé otočce do švédského Malmö, kam se dopravíte přes technický unikát Oresundský most.

České aerolinie létají po celý rok do Kodaně minimálně dvakrát denně a kombinace ranního letu v čase 7:10–8:30 s večerním 19:50–21:10 lze aktuálně sehnat ve vybrané dny již za 1.911 Kč. Nejvíce jsou dostupné všední dny pondělky, úterky a středy během září a října. O víkendech či během jarních a letních měsíců se dá letět také, např. v sobotu 9. června za 2.118 Kč.

Na letišti v Kodani si koupíte 24 hodinovou jízdenku za 80 dánských korun (cca 280 Kč), která poslouží nejen k jízdě metrem z letiště a zpět.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Kodaň
Dánsko

od 1 911 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 20. 02. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 500 Kč . Ušetříš přibližně 24 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodán akčních cen v tarifu Lite.

Na jaké termíny jsou letenky?

Platí na vybrané dny až do 27. října 2018.

S kým poletím?

Národní dopravce ČSA Czech Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo, na den akorát.

Co podniknu v destinaci?

Dánsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

homer87

V Kodani je to krásný.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 37%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 49%
To budou fotky!
ušetříš až 22%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 16%
A už tam budem?
4337 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Dánsko Přílet na letiště Kodaň

Dopravní spojení z letiště do centra Kodaně zajišťuje linka metra, ale také vlaky a autobusy. Jízdenky jsou integrované a platí na všechny druhy dopravy, kdy se cena odvíjí od počtu zón, například z letiště do centra projedete 3 zóny.

Nejlepší volbou je právě kodaňské metro M2 odjíždějící z konce letištního terminálu, sledujte ukazatele. Jízdenka na 75 minut a 3 zóny (vystačí na celé centrum) stojí 36 DKK a je platná od zakoupení. Spoje pak odjíždí každých 4–6 minut, v noci 15–20 minut a cesta do centra Kodaně na stanici Nørreport či Kongens Nytorv zabere 15 minut.

Využít můžete i 24hodinové jízdenky za 80 DKK nebo 73hodinové za 200 DKK (platí pro zóny 1–4). Společně s dospělou osobou mohou cestovat dvě děti do 12 let zdarma.

Alternativně lze využít autobusové linky 5A jedoucí přes centrum do Husum Torv, případně vlaků k cestě na Central Station.

Do Malmö jezdí vlaky každých 20 minut, cesta trvá 29 minut a jízdenka stojí 91 DKK.

Pro cesty po celém Dánsku a okolí může být velmi užitečný plánovač dopravy.

Na letiště Malmö

K přejezdu z letiště Kodaň na letiště Malmö využijete kombinaci vlak a autobus při ceně jízdenky 111 DKK. Přejezd je otázkou 1 hodiny.

Průvodce pro Dánsko
Průvodce pro letiště Kodaň