Průvodce letištěm

Letiště Kodaň

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Kodaň

Dánské letiště Kodaň Kastrup je hlavním skandinávským letištěm, které zároveň patří mezi největší a nejmodernější v Evropě. Ročně odbaví přes 25 miliónů cestujících.

Letiště leží na ostrově Amager, přibližně 8 km od centra Kodaně a 30 km od švédského Malmö přes Öresundský most.

Hlavní základnu zde mají Air Greenland, Norwegian a SAS.

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
622 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
16:43
aktuální čas

Letenky

Letenky na přímých letech Praha – Kodaň nabízí dopravci České aerolinie a Norwegian. Cena se pohybuje mezi 2.000 a 3.000 Kč za zpáteční letenku, ale pouze s příručním zavazadlem. Vyplatí se je nakoupit 2–4 měsíce před odletem.

Akční ceny letenek padají k 1.500 Kč za zpáteční let, o takových cenách vás pravidelně informujeme na našem portálu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kodaně, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště disponuje třemi terminály značenými jako terminál 2, 3 a Go, který je určen převážně pro nízkonákladové aerolinie Ryanair, EasyJet a Transavia. Mezi terminály se pohybujete pěšky, přičemž přejít mezi nejvzdálenějšími nástupními branami netrvá déle jak 15 minut.

Pro pohodlný přestup však lze počítat s 45 minutami při letech v rámci jedné rezervace, na oddělené si nechte raději alespoň dvě hodiny.

Během delších přestupů se nebojte opustit letiště a metrem dojet do centra města na prohlídku Malé mořské víly či ulice Nyhavn.

Doprava z/na letiště

Dopravní spojení z letiště do centra Kodaně zajišťuje linka metra, ale také vlaky a autobusy. Jízdenky jsou integrované a platí na všechny druhy dopravy, kdy se cena odvíjí od počtu zón, například z letiště do centra projedete 3 zóny.

Nejlepší volbou je právě kodaňské metro M2 odjíždějící z konce letištního terminálu, sledujte ukazatele. Jízdenka na 75 minut a 3 zóny (vystačí na celé centrum) stojí 36 dánských korun a je platná od zakoupení. Spoje pak odjíždí každých 4–6 minut, v noci 15–20 minut a cesta do centra Kodaně na stanici Nørreport či Kongens Nytorv zabere 15 minut.

Využít můžete i 24hodinové jízdenky za 80 korun nebo 73hodinové za 200 korun (platí pro zóny 1–4). Společně s dospělou osobou mohou cestovat dvě děti do 12 let zdarma.

Alternativně lze využít autobusové linky 5A jedoucí přes centrum do Husum Torv, případně vlaků k cestě na Central Station.

Do Malmö jezdí vlaky každých 20 minut, cesta trvá 29 minut a jízdenka stojí 89 dánských korun.

Pro cesty po celém Dánsku a okolí může být velmi užitečný plánovač dopravy.

Na letiště Malmö

K přejezdu z letiště Kodaň na letiště Malmö využijete kombinaci vlak a autobus při ceně jízdenky 111 dánských korun. Přejezd je otázkou 1 hodiny.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu zdarma najdete na letišti pod názvem CPH Hotspot.

Úschovnu zavazadel naleznete na parkovišti P4 naproti terminálu 2. Schránka pro běžné zavazadlo stojí 80 DKK na 4 hodin, případně 100 DKK na 24 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den.jsem v Dánsku pracovně.objednal jsem si letenku zpet do ČR ale na e-mail mi přišel jenom nějaký kód.bojim se abych vedel jak a kde letenku vytisknout na letišti.neumim moc anglicky.potrebpval bych vedet jestli na letišti je někde nejakej automat na tisknuti letenek.diky

před 10 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobry den, kod by mel stacit a kiosky tam jsou. Ale zalezi s kym letite? Pokud s Ryanem, tak si musite udelat online check in.

Přidat odpověď
před 10 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu