Průvodce letištěm

Letiště Kodaň

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Kodaň

Dánské letiště Kodaň Kastrup je hlavním skandinávským letištěm, které zároveň patří mezi největší a nejmodernější v Evropě. Ročně odbaví přes 25 miliónů cestujících.

Letiště leží na ostrově Amager, přibližně 8 km od centra Kodaně a 30 km od švédského Malmö přes Öresundský most.

Hlavní základnu zde mají Air Greenland, Norwegian a SAS.

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
622 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
09:41
aktuální čas

Letenky

Letenky na přímých letech Praha – Kodaň nabízí dopravci České aerolinie a Norwegian. Cena se pohybuje mezi 2.000 a 3.000 Kč za zpáteční letenku, ale pouze s příručním zavazadlem. Vyplatí se je nakoupit 2–4 měsíce před odletem.

Akční ceny letenek padají k 1.500 Kč za zpáteční let, o takových cenách vás pravidelně informujeme na našem portálu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kodaně, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště disponuje třemi terminály značenými jako terminál 2, 3 a Go, který je určen převážně pro nízkonákladové aerolinie Ryanair, EasyJet a Transavia. Mezi terminály se pohybujete pěšky, přičemž přejít mezi nejvzdálenějšími nástupními branami netrvá déle jak 15 minut.

Pro pohodlný přestup však lze počítat s 45 minutami při letech v rámci jedné rezervace, na oddělené si nechte raději alespoň dvě hodiny.

Během delších přestupů se nebojte opustit letiště a metrem dojet do centra města na prohlídku Malé mořské víly či ulice Nyhavn.

Doprava z/na letiště

Dopravní spojení z letiště do centra Kodaně zajišťuje linka metra, ale také vlaky a autobusy. Jízdenky jsou integrované a platí na všechny druhy dopravy, kdy se cena odvíjí od počtu zón, například z letiště do centra projedete 3 zóny.

Nejlepší volbou je právě kodaňské metro M2 odjíždějící z konce letištního terminálu, sledujte ukazatele. Jízdenka na 75 minut a 3 zóny (vystačí na celé centrum) stojí 36 dánských korun a je platná od zakoupení. Spoje pak odjíždí každých 4–6 minut, v noci 15–20 minut a cesta do centra Kodaně na stanici Nørreport či Kongens Nytorv zabere 15 minut.

Využít můžete i 24hodinové jízdenky za 80 korun nebo 73hodinové za 200 korun (platí pro zóny 1–4). Společně s dospělou osobou mohou cestovat dvě děti do 12 let zdarma.

Alternativně lze využít autobusové linky 5A jedoucí přes centrum do Husum Torv, případně vlaků k cestě na Central Station.

Do Malmö jezdí vlaky každých 20 minut, cesta trvá 29 minut a jízdenka stojí 89 dánských korun.

Pro cesty po celém Dánsku a okolí může být velmi užitečný plánovač dopravy.

Na letiště Malmö

K přejezdu z letiště Kodaň na letiště Malmö využijete kombinaci vlak a autobus při ceně jízdenky 111 dánských korun. Přejezd je otázkou 1 hodiny.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu zdarma najdete na letišti pod názvem CPH Hotspot.

Úschovnu zavazadel naleznete na parkovišti P4 naproti terminálu 2. Schránka pro běžné zavazadlo stojí 80 DKK na 4 hodin, případně 100 DKK na 24 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu