Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Další z řady našich tipů na celodenní výlety do zahraničí míří do švýcarského Curychu, jednoho z nejdražších, ale také nejčistších měst Evropy. Na návštěvu budete mít 10 hodin, což zdaleka přesahuje možnosti malého, ale také malebného historického centra. Po zbytek času se můžete vydat na předměstí či k břehu Curyšského jezera buďto veřejnou dopravou nebo na jízdním kole.

Jízdní kolo si v Curychu půjčíte zdarma u Züri rollt vedle vlakového nádraží. Postačí doklad totožnosti a vratná záloha 20 franků. Pitný režim pomůže udržovat na tisíc vodních pramenů po celém městě, taktéž zdarma.

Ale zpět k samotné dopravě do Curychu. Směrem tam využijte ranních letů aerolinek Vueling v čase 9:45–10:45. Létá se pondělky, středy, pátky a soboty při ceně začínající na 35 €, asi 890 Kč. Cestou zpět se vyspíte v pohodlí nočního lůžkového vlaku Českých drah, který vyjíždí v 21:40 z Hlavního nádraží v Curychu a přijíždí druhý den v 8:51 do Českých Budějovic a v 10:57 na pražské Hlavní nádraží. Jízdenku zakoupíte od 259 Kč. Za tuto cenu je dostupné vždy 1 místo v daném spoji, další za 465 Kč. K jízdence je pak povinná místenka pro lůžko za 672 Kč v trojlůžkovém kupé nebo za 1.008 Kč v dvoulůžkovém kupé. Počítejme tedy s cenou 465+672 Kč = 1.137 Kč za osobu.

Jízdenky je možné rezervovat na období 90 dní dopředu. Pozor však na výluku od 10. do 27. května, kdy vlak nejede. Jako příklad poslouží výlet 1. června v pátek, viz náhled níže.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
ZRH Curych
Švýcarsko
Labutě v Curychu
Jednosměrná 2 hod letu (přímý let)
Švýcarsko
Curych
Švýcarsko
Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
Jednosměrná 13 hod jízdy (bez přestupu)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 42 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

Na jaké termíny jsou letenky?

Platnost po celý rok.

S kým poletím?

Letecky s Vueling, po železnici s Českými drahami.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a 35 x 20 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

letíme 1.6, těšíme se na kola.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele lemming46
lemming46

Tak nechci nikoho odradit, ale Curych mi přišel jako nejméně zajímavý z těch pár měst, co jsem před rokem ve Švýcarsku navštívil. Centrum je tak na 15min, v katedrále vylézt na věž a dál už nevím, co bych tam dělal. ;)

před 4 lety

Uetliberg, Planetenweg, Falsenegg, ...

Jinak tenhle balicek je nesmysl. Ceske Drahy tam prijedou s dvouhodinovym spozdenim a na letiste musite taky vyrazit nejpozdeji 90 minut pred odletem, takze za par hodin zaplatite trema tisicovkama a mnoha hodinama sveho casu.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
jinkaspar
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 12 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-03-16T11:24:31+01:00)

Tak letíme jedem v počtu pěti mužů 9.6 :) Za osobu nás to vyjde 2105 Kč (nějaký poplatek za kartu u Vueling a jedna jízdenka už byla mimo kontingent nejlevnějších).

Dík za tip!

EDIT: V šesti jedeme - šestá cesta mimo (mimo kontingent nejlevnějších jízdenek na vlak) vyšla za 2333,- Kč. Ještě se to dá :)

Odpovědět
před 4 lety

Jedeme, teda letíme a jedeme, 30.5.! Díky za tip!

Odpovědět
před 4 lety

Sice tenhle konkrétní nevyužiju, ale jsou to bezva tipy, prosím, pokračujte v tom :-) Určitě jednou použiju.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Černá pláž
ušetříš až 59%
Jedem!
Manchester
ušetříš až 59%
To bude jízda!
Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
Tam jsi vždycky chtěl!
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
Hurá za zážitky!
5449 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Labutě v Curychu
Švýcarsko Přílet na letiště Curych

Do centra Curychu

Cena do centra Curychu je pro všechny módy dopravy shodná: 6,60 CHF / 165 Kč a 13,20 CHF / 330 Kč za celodenní jízdné.

Zdaleka nejrychleji se do města dostanete vlakem. Nádraží se nachází v centrální části terminálu, intervaly činí 5–10 minut a na hlavní nádraží vás městská železnice doveze za 10 minut. Vlaky jezdí od 4:30 do 0:45.

Pokud cestujete do severního Curychu, bude pro vás nejvýhodnější využít tramvajové linky číslo 10 a 12. První z nich jezdí až do centra, cesta zabere oproti vlaku zhruba trojnásobnou dobu.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1sv2apm5lcBn6KRQ668Nzm3rLASI]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do okolních obcí a hotelů

Na letišti se nachází i regionální autobusové nádraží, odkud jezdí autobusy v maximálních intervalech 120 minut do všech okolních obcí, na letišti zastavují autobusové linky: E, 510, 520, 521, 524, 530, 531, 731, 732, 733, 734, 735, 736, 737, 759, 765 a 768.

Pro cesty do okolních významných hotelů vám pomůže informační leták letiště.

Průvodce pro Švýcarsko
Průvodce pro letiště Curych

Zavřít boční panel
Labutě v Curychu
Švýcarsko

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika