O aerolince Vueling

Druhá největší španělská společnost je dceřinou lowcostovou společností Iberie, své hlavní sídlo má na letišti v Barceloně, ale několik základen má napříč Evropou, například v Římě, Paříži, Florencii nebo Bruselu. Ač se jedná o nízkonákladového dopravce, běžně nabízí lety s garantovaným přestupem.

Od srpna 2018 provozuje rakouská odnož Anisec i nízkonákladové lety z Vídně především do Středomoří. Lety jsou operovány letadly v barvách společnosti LEVEL, všechny podmínky odbavení i zavazadel jsou však totožné jako u Vuelingu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Pro nejlevnější letenky vždy provádějte rezervaci přímo na webu Vueling.com. Nejlepší ceny má Vueling buď co nejdéle před odletem, na méně vytížených trasách pak i těsně před odletem, postupně cenu snižuje.

Hlavní působiště Vuelingu je Španělsko, ale velmi hustou síť linek má prakticky po celé Evropě a severní Africe.

Vueling znáte i z Prahy, odkud provozuje přímé linky do Barcelony, Curychu, Paříže a Říma.

Standardní ceny jsou vyšší než u ostatních nízkonákladových aerolinek a zpáteční letenky z Prahy průměrně stojí od 2.000 do 3.000 Kč, nejdražší bývají do Barcelony, naopak nejlevnější do Paříže.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm do 10 kg je vždy v ceně letenky na všech trasách. K tomu si bez poplatku můžete vzít malé zavazadlo o rozměru 35 x 20 x 20 cm.

Odbavení zavazadlo do 23 kg je v ceně pouze vyšších tarifů. V tom nejnižším můžete zdarma cestovat jen s příručním. Chcete-li si později dokoupit odbavené, zaplatíte podle délky trasy a ročního období od 10 do 30 € za jeden let.

Sportovní potřeby lze přepravovat za poplatek 45 € na jeden let, zvířata pak za 25 € na let.

Odbavení

Vytištění borading passu na letištní přepážce je zdarma.

Online check-in startuje přesně v momentě, kdy jste koupili letenku, končí 4 hodiny před odletem, a to v případě, kdy si vyberete svoje oblíbené místo za poplatek. Pokud tak učinit nechcete a necháte si systémem přidělit libovolné místo zdarma, online odbavení provedete nejdříve 7 dní před odletem. Palubní vstupenku buď vytisknete, nebo necháte zaslat na mobil, v tom případě již nemusíte nic tisknout a pouze na letišti naskenujete čárový kód.

Pro urychlení mobilního odbavení si stáhněte aplikaci Vueling.

Služby během letu

Občerstvení se na palubě prodává pouze za poplatek.

Výběr místa v letadle je zpoplatněný, pokud si konkrétní sedačku nevyberete, dostanete náhodně přidělenou zdarma.

206 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

prosím kde zjistit nějaký email funkční na Vueling. Už téměř dva roky se pokouším vyřídit reklamaci rozbitého kufru a prostě to nejde .

Odpovědět
před 11 měs

Ahoj,

nemáte někdo zkušenost s letovými kredity od Vueling? Zrušili nám let za zkrachovalou společnost LEVEL a poslali nám email, že máme odsouhlasit přijmutí letových kreditů. Nevíte, zda částka za nabízené letové kredity odpovídá skutečně zaplacené částce za zrušené letenky? V emailu nic podrobnějšího není uvedeno. Díky, Roman

před 11 měs
Avatar uživatele
Ivan

Proč by neodpovídala?

před 11 měs
Avatar uživatele
Michal

Letový kredit = voucher ve stejné hodnotě jaká byla zaplacena za zrušený let.

Přidat odpověď
před 10 měs

Ahoj, měla jsem objednanou letenku z Vídně do Bilbaa na 30.4.2020 přes Voloteu. Tato společnost mi za zrušený let nabídla voucher, což jsem akceptovala. Zpáteční letenku jsem objednala přes Vueling na datum 12.5. Tato společnost mi však odpověděla, že let byl zrušen z důvodu vyšší moci (COVID-19 a s tím spojené restrike) a na jakoukoliv náhradu nemám nárok. Prosím o radu, zda na to mají nárok. Setkali jste se s tím někdo? Děkuji

před rokem

Ahoj, stalo se nám s kamarádkou to samé. S Vueling jsme měly zpáteční letenku a řekli nám, že nemáme na nic nárok. Dál jsme to neřešily...

před 11 měs

Nám Vueling poslal voucher a nyní mi napsali, že situaci přehodnotili a nemáme na nic nárok. Super přístup

před 10 měs
Avatar uživatele Iveta
Iveta

Radku, zkus jim zavolat do centrály. My jsme původně za zrušený let dostali voucher, ale když jsme zavolali a zažádali o refund, poslali peníze. Cca do dvou měsíců jsme měli všechno zpátky na účtu, na korunu přesně.

před 10 měs
Avatar uživatele davjano
davjano

Také máme hodně negativní zkušenost. Volali jsme tam snad 5x a vždy nás odmítli, několikrát i přímo zavěsili telefon v průběhu rozhovoru. Řekli, ať si to řešíme přes LEVEL, který let operoval. My to ale kupovali přes Vueling... Tuhle společnost už nikdy.

před 10 měs

Zkuste zavolat večer. Podařilo se mi to 2x. Penize za lety tam mám na účtu a po urgenci dnes přišel mail, že do tydne budou na účtu penize za lety zpět. Domluva na kontaktni lince bez problémů.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, od 17.3. mám u své rezervace požadavek na vrácení peněz kvůli zrušenému letu. V rezervaci je příznak - čeká na vrácení peněz - nevíte prosím někdo kdy mi budou peníze vráceny. Plánovaný odlet byl 10.4.2020 do Barcelony. Mockrát děkuji

před rokem
Avatar uživatele
lma

Pokud chcete u Vuelingu vrátit peníze musíte tam zavolat!

před rokem

Dobry den mame stejny problem vueling nam zrusil let a esky u ktery jsme to mely zakoupeny tak je mrtvej brouk prosim zda mate tel. Čislo na vueling dekuji

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele
lma

Jak to má Vueling s refundací?

Zrušeno na duben Florencie - Praha (3 lidi)...online jsem požádal o vrácení peněz a přišel mi email,že žádost bude vyřízená do deseti dnů a pokud jsem zvolil refund,tak že prý obdržím voucher s platností do roku 2020 - s tím ať jdou někam ..

Odpovědět
před rokem

Dobrý den,

Měli jsme letět 28.3 do Barcelony, ale skrz momentální situaci (koronavirus), není let možný. Společnost vueling na svých stránkách píše, ze můžeme požádat o vraceni peněz nebo si změnit datum odletu. Do mailu mi poslali pouze, že si mohu změnit let, ale o penězích nic. Nevíte někdo jestli se da někde požádat o vracení peněz nebo nemate někdo stejný případ jako já?

před rokem
Avatar uživatele
lma

Já to mám podobné 13.4 Florencie-Praha a email o možnosti přerezervování přitom pochybuji,že to poletí i když na ten termín letenky stále prodávají ?!

Dobrý den, chtěl bych se prosím poradit. 13-15.3 máme 2 letenky z Prahy do Paríže ( díky super akci zde za cca.1500Kč).

Bohužel z rodinných důvodů to neodletíme se ženou. Jaké máme možnosti? Předpokládám, že to asi propadne bez náhrady, nebo je nějaká možnost kdy si můžeme vybrat např. jiný termín apod.? Nebo převod na jiné jméno ? Díky zkušenějším za radu. Libor

před rokem

Opravuji aby to bylo dobře pochopeno, obě letenky neproletíme v tomto termínu.

Avatar uživatele
Vlastimil B.

Netušíte, kde je po přihlášení na stránkách Vuelingu ukrytý boarding pass? Odbavení jsem provedl v appce, tam boarding pass mám, ale pro případ jeho vytištění bych to uvítal i na webu. A ať hledám, jak hledám...

Odpovědět
před rokem

Letěla jsem s Vuelingem několikrát a vždy jsem byla spokojená.Odlety i přílety do destinací včas.Zakoupila jsem letenky z Říma na 4.5.2020- přímý let,který se změnil na přestup v Barceloně.Proběhla reklamace letu.Peníze vráceny na účet do 72hod,jak napsali v Emailu.Jsem spokojená.

Odpovědět
před rokem

Máme čerstvou velmi nepříjemnou zkušenost s letenkami společnosti Vueling. Letenky objednány a zaplaceny před 14 dny na let, který byl nabízen přímo na Vuelingu. Z Vídně do Říma, přímý let (jak jinak). Nebyl to ten nejlevnější - pečlivě jsme zvažovali dobu odletu i "spolehlivost" letecké společnosti - má to být dárek k 80 narozeninám. Vše vyřízeno... Po necelých 14 dnech jsme obdrželi změnu letu. Z Vídně do Barcelony, Tam čekat 10 hodin a pak odletět do Říma. Přílet 20 min po půlnoci. Délka přesunu tedy víc jak 12 hodin. Nazpět ještě hůř. Až potud ještě dobré, to se může stát. samozřejmě jsme tuto změnu odmítli. Odpověď Vuelingu byla, že peníze nevrátí, protože nám nabídli jiný adekvátní let. S dodržením časů odletu. Po delším handrkování jsme získali "lepší" časy odletu z barcelony s čekáním okolo 2 hodin. Zdá se nám to ale zcela absurdní...

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Nenazval bych to absurditou, ale drzostí, která není především u nízkonákladovek až tak úplně neobvyklá. Zkouší, co jim u zákazníků ještě projde. ☹

Pokud si chcete skutecne uzit pobyt na letisti, vybrali jste tu nejlepsi spolecnost. Pred odletem do Florencie jsem cetl nechvalne recenze a nyni to zazivam online pri zpatecni ceste. Odlet uz je o tri hodiny opozden a nemusi to byt konecne.

Odpovědět
před rokem

Ahoj, koupil jsem si letenky u Vueling, potřebuji si ještě přikoupit sportovní vybavení (kolo), pokud zadám v aplikaci bags, je tam do 30kg, 47Euro, ale nic víc, žádný popis. Je to ono? Diky

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před rokem

To jsem zkoušel, opět se dostanu Bags a vyběr dle váhy....

Zdravím, nemáte nekdo zkušenost přímo u Vueling? Koupila jsem zpáteční letenky do Říma, následně změnili čas odletu a tak jsme se prebookovali na jiný let ( ovšem s přestupem v Barceloně). To už změnit nejde, ale našla jsem přímý let od jiné společnosti. Otázka zní, zda mi vueling nezruší zpáteční let, pokud nenastoupim na ten první (Praha - Řím) ??? Snad je to srozumitelné , díky za odpovědi

před rokem
Avatar uživatele Richard
Richard

Když vynechâte 1. let, není možné letet z5...

před rokem

Myslela jsem si to, ale někde jsem se docetla, ze u nízkonákladových společnosti se druhy let neruší, tak me zajímalo, zda má nekdo přímou zkušenost s vueling.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

U Vuelingu by to právě vadit nemělo, zpáteční letenka se prodává jako separátní let tam a separátní zpět, takže i po nenastoupení prvního letu zpáteční cesta zůstane v platnosti.

před rokem
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Bez problému, mají to i na webu:

Can I still take the return flight if I haven't taken the outbound flight?

With Vueling, if you buy a return ticket and cannot take the outbound flight for any reason, you can use your return flight without any problem and without having to make any changes. Remember that, if you need to, you can do a Change of flight.

před rokem

Lukáš Horák jste lepší detektiv než ja, prolezla jsem cele webovky, ale tohle mi tam uniklo 🤦🏻‍♀️ Děkuju !!!

Ahoj, prosím o radu. Koupila jsem dvě letenky do Barcelony. Letíme dvě stejnojmenné osoby. Teď jsem si všimla, že na jedné letence je Anna Skoumalová a druhé Anna SkoumalováS. Pustí mě do letadla nebo jak bych to měla řešit? Když je na konci jména velké písmeno a logicky to neexistuje? Děkuji

před rokem
Avatar uživatele
cali

s=Senior, cajk....

před rokem

Prosim vazne...dekuji..mam z toho strach

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Vážně

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Cali mluví vážně ;) Na jedné rezervaci totiž nemůžou letět dvě osoby úplně stejného jména, proto se v letectví za příjmení jedné z nich přidává S nebo Sr jako Senior nebo J či Jr jako Junior. Některé aerolinky tak učiní automaticky, pokud cestující jména nerozliší. Více o tom píšeme například tady: https://www.cestujlevne.com/blog...na-letence

Ahoj,

mám otázku - za týden a pár dní letím Amsterdam - Barcelona s letenkou, která má v ceně 25 kg odbavené zavazadlo. Každopádně chtějí check-in online. Takže se doma checknu a na přepážku pak přijdu s vytištěnou letenkou a dám jim tam 25 kg zavazadlo? Většinou totiž létám jen s příručákem a s touhle společností uplně poprvé, tak bych nerada něco zaspala. Děkuju :)

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, přesně tak to bude, odbavíte se online, letenku vytisknete nebo se odbavíte přes mobil a na přepážce jen odevzdáte kufr :)

já chci důrazně varovat před touto leteckou společností. Přesunuli nám let 2x, nejprve z 16.10. na 15.10. co jsme , i když neradi, potvrdili a poté bez upozornění a bez nějaké další interakce přehodili na 14.10., no to už jsem byl nasraný a zavolal jsem si tam že chci refund. Teď čekám na peníze snad dorazí. Ale radši lítejte s Ryanair nebo Wizz Air.

před rokem

Dobrý den, můžu se zeptat jak to dopadlo s vrácením peněz? Jsme v podobné situci a refundace pry není možná.

Dobrý den, právě jsem se náhodou dověděla, že náš zpáteční let je přesunut o den později a dokonce nám i změnili koupená místa. Jak mám v tomto případě postupovat? Mohu si nějak zajistit let na původní datum? Děkuji za odpověď, Klára.

před rokem

Ahoj, hele nám přesunuli let 2x, nejprve z 16.10. na 15.10. co jsme , i když neradi, potvrdili a poté bez upozornění a bez nějaké další interakce přehodili na 14.10. no to už jsem byl nasraný a zavolal jsem si tam že chci refund. Většinou let který si chtěla tak nikde už nenajdeš ;-)

před rokem

Tak děkuji za odpověď. Poprvé se vydávám letadlem bez cestovky a hned tohle. Kdybych aspoň mluvila plynule anglicky tak si to taky vytelefonuju, ale já jsem ráda, když se zeptám na cestu. Tak budu doufat, že nám to už nepřesunou a příště určitě s jinýma aerolinkama. Nejvíc mě štve, že jsem si zaplatila dvě místa vedle sebe v zadní části, ale ne úplně vzadu a oni nás v tom náhradním letu posadili úplně dozadu. A nejde to nijak změnit. Takže i když jsem zatím služby Vueling nevyužila, tak přesto nedoporučuji.

Dobrý den, nemáte prosím informaci, jaké jsou limitní rozměry přikoupeného speciálního zavazadla? Potřebuji přepravit kartonovou krabici cca 150x100x30cm/30kg. Našel jsem v podmínkách jen limit 36kg a výšku 2,7m. Mockrát děkuji!

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, zkrátka žádný z rozměrů nesmí přesahovat 2,7m, takže jste v pohodě s rezervou :)

Dobrý den, letíme do BCN z Vídně s dětmi a budeme brát jeden sportovní kočárek (golfáč). Chtěl bych se zeptat zda někho nemáte zkušenost, jestli si nemusíme ještě doplatit za ten kočárek. Připlácíme si už za 1 větší zavazadlo.

před rokem
Avatar uživatele dan
dan

Dobry den, kočárek je vždy zdarma

Dobrý den, při on-line odbavení (letíme dnes) mi na stránkách Vueling napsali, ze “free allocated seats” již nejsou dostupné, nejlevnější sedadlo pak za 14 eur :-)) Je to tedy tak, ze když dorazime normálně 2 hodiny před odletem na letiště, měli by nás zdarma odbavit spolu se zdarma přiděleným sedadlem? Díky moc :)

Odpovědět
před rokem
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu