O aerolince Vueling

Druhá největší španělská společnost je dceřinou lowcostovou společností Iberie, své hlavní sídlo má na letišti v Barceloně, ale několik základen má napříč Evropou, například v Římě, Paříži, Florencii nebo Bruselu. Ač se jedná o nízkonákladového dopravce, běžně nabízí lety s garantovaným přestupem.

Od srpna 2018 provozuje rakouská odnož Anisec i nízkonákladové lety z Vídně především do Středomoří. Lety jsou operovány letadly v barvách společnosti LEVEL, všechny podmínky odbavení i zavazadel jsou však totožné jako u Vuelingu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Pro nejlevnější letenky vždy provádějte rezervaci přímo na webu Vueling.com. Nejlepší ceny má Vueling buď co nejdéle před odletem, na méně vytížených trasách pak i těsně před odletem, postupně cenu snižuje.

Hlavní působiště Vuelingu je Španělsko, ale velmi hustou síť linek má prakticky po celé Evropě a severní Africe.

Vueling znáte i z Prahy, odkud provozuje přímé linky do Barcelony, Curychu, Paříže a Říma.

Standardní ceny jsou vyšší než u ostatních nízkonákladových aerolinek a zpáteční letenky z Prahy průměrně stojí od 2.000 do 3.000 Kč, nejdražší bývají do Barcelony, naopak nejlevnější do Paříže.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm do 10 kg je vždy v ceně letenky na všech trasách. K tomu si bez poplatku můžete vzít malé zavazadlo o rozměru 35 x 20 x 20 cm.

Odbavení zavazadlo do 23 kg je v ceně pouze vyšších tarifů. V tom nejnižším můžete zdarma cestovat jen s příručním. Chcete-li si později dokoupit odbavené, zaplatíte podle délky trasy a ročního období od 10 do 30 € za jeden let.

Sportovní potřeby lze přepravovat za poplatek 45 € na jeden let, zvířata pak za 25 € na let.

Odbavení

Vytištění borading passu na letištní přepážce je zdarma.

Online check-in startuje přesně v momentě, kdy jste koupili letenku, končí 4 hodiny před odletem, a to v případě, kdy si vyberete svoje oblíbené místo za poplatek. Pokud tak učinit nechcete a necháte si systémem přidělit libovolné místo zdarma, online odbavení provedete nejdříve 7 dní před odletem. Palubní vstupenku buď vytisknete, nebo necháte zaslat na mobil, v tom případě již nemusíte nic tisknout a pouze na letišti naskenujete čárový kód.

Pro urychlení mobilního odbavení si stáhněte aplikaci Vueling.

Služby během letu

Občerstvení se na palubě prodává pouze za poplatek.

Výběr místa v letadle je zpoplatněný, pokud si konkrétní sedačku nevyberete, dostanete náhodně přidělenou zdarma.

188 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Vlastimil B.

Netušíte, kde je po přihlášení na stránkách Vuelingu ukrytý boarding pass? Odbavení jsem provedl v appce, tam boarding pass mám, ale pro případ jeho vytištění bych to uvítal i na webu. A ať hledám, jak hledám...

Odpovědět
před 9 dny

Letěla jsem s Vuelingem několikrát a vždy jsem byla spokojená.Odlety i přílety do destinací včas.Zakoupila jsem letenky z Říma na 4.5.2020- přímý let,který se změnil na přestup v Barceloně.Proběhla reklamace letu.Peníze vráceny na účet do 72hod,jak napsali v Emailu.Jsem spokojená.

Odpovědět
před měs

Máme čerstvou velmi nepříjemnou zkušenost s letenkami společnosti Vueling. Letenky objednány a zaplaceny před 14 dny na let, který byl nabízen přímo na Vuelingu. Z Vídně do Říma, přímý let (jak jinak). Nebyl to ten nejlevnější - pečlivě jsme zvažovali dobu odletu i "spolehlivost" letecké společnosti - má to být dárek k 80 narozeninám. Vše vyřízeno... Po necelých 14 dnech jsme obdrželi změnu letu. Z Vídně do Barcelony, Tam čekat 10 hodin a pak odletět do Říma. Přílet 20 min po půlnoci. Délka přesunu tedy víc jak 12 hodin. Nazpět ještě hůř. Až potud ještě dobré, to se může stát. samozřejmě jsme tuto změnu odmítli. Odpověď Vuelingu byla, že peníze nevrátí, protože nám nabídli jiný adekvátní let. S dodržením časů odletu. Po delším handrkování jsme získali "lepší" časy odletu z barcelony s čekáním okolo 2 hodin. Zdá se nám to ale zcela absurdní...

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Nenazval bych to absurditou, ale drzostí, která není především u nízkonákladovek až tak úplně neobvyklá. Zkouší, co jim u zákazníků ještě projde. ☹

Pokud si chcete skutecne uzit pobyt na letisti, vybrali jste tu nejlepsi spolecnost. Pred odletem do Florencie jsem cetl nechvalne recenze a nyni to zazivam online pri zpatecni ceste. Odlet uz je o tri hodiny opozden a nemusi to byt konecne.

Odpovědět
před 3 měs

Ahoj, koupil jsem si letenky u Vueling, potřebuji si ještě přikoupit sportovní vybavení (kolo), pokud zadám v aplikaci bags, je tam do 30kg, 47Euro, ale nic víc, žádný popis. Je to ono? Diky

před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 měs

To jsem zkoušel, opět se dostanu Bags a vyběr dle váhy....

Přidat odpověď
před 3 měs

Zdravím, nemáte nekdo zkušenost přímo u Vueling? Koupila jsem zpáteční letenky do Říma, následně změnili čas odletu a tak jsme se prebookovali na jiný let ( ovšem s přestupem v Barceloně). To už změnit nejde, ale našla jsem přímý let od jiné společnosti. Otázka zní, zda mi vueling nezruší zpáteční let, pokud nenastoupim na ten první (Praha - Řím) ??? Snad je to srozumitelné , díky za odpovědi

před 3 měs
Avatar uživatele Richard
Richard

Když vynechâte 1. let, není možné letet z5...

před 3 měs

Myslela jsem si to, ale někde jsem se docetla, ze u nízkonákladových společnosti se druhy let neruší, tak me zajímalo, zda má nekdo přímou zkušenost s vueling.

před 3 měs
Kryštof Hájek

U Vuelingu by to právě vadit nemělo, zpáteční letenka se prodává jako separátní let tam a separátní zpět, takže i po nenastoupení prvního letu zpáteční cesta zůstane v platnosti.

před 3 měs
Lukáš Horák

Bez problému, mají to i na webu:

Can I still take the return flight if I haven't taken the outbound flight?

With Vueling, if you buy a return ticket and cannot take the outbound flight for any reason, you can use your return flight without any problem and without having to make any changes. Remember that, if you need to, you can do a Change of flight.

před 3 měs

Lukáš Horák jste lepší detektiv než ja, prolezla jsem cele webovky, ale tohle mi tam uniklo 🤦🏻‍♀️ Děkuju !!!

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj, prosím o radu. Koupila jsem dvě letenky do Barcelony. Letíme dvě stejnojmenné osoby. Teď jsem si všimla, že na jedné letence je Anna Skoumalová a druhé Anna SkoumalováS. Pustí mě do letadla nebo jak bych to měla řešit? Když je na konci jména velké písmeno a logicky to neexistuje? Děkuji

před 3 měs
cali

s=Senior, cajk....

před 3 měs

Prosim vazne...dekuji..mam z toho strach

před 3 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Vážně

před 3 měs
Kryštof Hájek

Cali mluví vážně ;) Na jedné rezervaci totiž nemůžou letět dvě osoby úplně stejného jména, proto se v letectví za příjmení jedné z nich přidává S nebo Sr jako Senior nebo J či Jr jako Junior. Některé aerolinky tak učiní automaticky, pokud cestující jména nerozliší. Více o tom píšeme například tady: https://www.cestujlevne.com/blog...na-letence

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj,

mám otázku - za týden a pár dní letím Amsterdam - Barcelona s letenkou, která má v ceně 25 kg odbavené zavazadlo. Každopádně chtějí check-in online. Takže se doma checknu a na přepážku pak přijdu s vytištěnou letenkou a dám jim tam 25 kg zavazadlo? Většinou totiž létám jen s příručákem a s touhle společností uplně poprvé, tak bych nerada něco zaspala. Děkuju :)

před 4 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, přesně tak to bude, odbavíte se online, letenku vytisknete nebo se odbavíte přes mobil a na přepážce jen odevzdáte kufr :)

Přidat odpověď
před 4 měs

já chci důrazně varovat před touto leteckou společností. Přesunuli nám let 2x, nejprve z 16.10. na 15.10. co jsme , i když neradi, potvrdili a poté bez upozornění a bez nějaké další interakce přehodili na 14.10., no to už jsem byl nasraný a zavolal jsem si tam že chci refund. Teď čekám na peníze snad dorazí. Ale radši lítejte s Ryanair nebo Wizz Air.

před 4 měs

Dobrý den, můžu se zeptat jak to dopadlo s vrácením peněz? Jsme v podobné situci a refundace pry není možná.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, právě jsem se náhodou dověděla, že náš zpáteční let je přesunut o den později a dokonce nám i změnili koupená místa. Jak mám v tomto případě postupovat? Mohu si nějak zajistit let na původní datum? Děkuji za odpověď, Klára.

před 4 měs

Ahoj, hele nám přesunuli let 2x, nejprve z 16.10. na 15.10. co jsme , i když neradi, potvrdili a poté bez upozornění a bez nějaké další interakce přehodili na 14.10. no to už jsem byl nasraný a zavolal jsem si tam že chci refund. Většinou let který si chtěla tak nikde už nenajdeš ;-)

před 4 měs

Tak děkuji za odpověď. Poprvé se vydávám letadlem bez cestovky a hned tohle. Kdybych aspoň mluvila plynule anglicky tak si to taky vytelefonuju, ale já jsem ráda, když se zeptám na cestu. Tak budu doufat, že nám to už nepřesunou a příště určitě s jinýma aerolinkama. Nejvíc mě štve, že jsem si zaplatila dvě místa vedle sebe v zadní části, ale ne úplně vzadu a oni nás v tom náhradním letu posadili úplně dozadu. A nejde to nijak změnit. Takže i když jsem zatím služby Vueling nevyužila, tak přesto nedoporučuji.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, nemáte prosím informaci, jaké jsou limitní rozměry přikoupeného speciálního zavazadla? Potřebuji přepravit kartonovou krabici cca 150x100x30cm/30kg. Našel jsem v podmínkách jen limit 36kg a výšku 2,7m. Mockrát děkuji!

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, zkrátka žádný z rozměrů nesmí přesahovat 2,7m, takže jste v pohodě s rezervou :)

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, letíme do BCN z Vídně s dětmi a budeme brát jeden sportovní kočárek (golfáč). Chtěl bych se zeptat zda někho nemáte zkušenost, jestli si nemusíme ještě doplatit za ten kočárek. Připlácíme si už za 1 větší zavazadlo.

před 4 měs
Avatar uživatele dan
dan

Dobry den, kočárek je vždy zdarma

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, při on-line odbavení (letíme dnes) mi na stránkách Vueling napsali, ze “free allocated seats” již nejsou dostupné, nejlevnější sedadlo pak za 14 eur :-)) Je to tedy tak, ze když dorazime normálně 2 hodiny před odletem na letiště, měli by nás zdarma odbavit spolu se zdarma přiděleným sedadlem? Díky moc :)

Odpovědět
před 4 měs

Dobrý den, jdou zrušit Family letenky u Vuelingu? Jestli ano, tak jak na to a jak nejpozději do odletu je to možné?

Děkuji.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, nelze zrušit, jde jen změnit termín letu za poplatek 50 EUR na osobu a doplatek do aktuální výše letenky.

před 4 měs

Děkuji. Poradíte mi, kde toto přebookování najdu?

před 4 měs
Kryštof Hájek

Přímo přes web Vuelingu, zde je konkrétní odkaz: https://tickets.vueling.com/Retr...angeflight

před 4 měs

Díky!

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Aleš
Aleš

Ahoj, ma nekdo cerstve zkusenosti z poslednich dnu (ci tydnu) se zamernym rozsazovanim (ci nerozsazovanim) u dospelych lidi? Letime ve dvou a radi bychom sedeli spolu. Na internetu se daji dohledat protichudne informace. Dekuji mnohokrat.

před 4 měs

Ahoj,

před 5 minutami jsem u Vuelingu dělal check in (PRG-BCN) a dospělí, kteří byli na jedné rezervaci sedí pospolu.

před 4 měs
Avatar uživatele Aleš
Aleš

Skvělé, moc děkuji za rychlou odpověď ;-)

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, nabízí se mi letenka byznys, plyne z toho výhoda, že si mohu vzít kromě příručního i velké zavazadlo? Nebo jsou nějaké další výhody? Děkuji

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den,

jedu na pétanque turnaj, jak přepravit pétanque koule?

Díky Lenka

Odpovědět
před 6 měs

Dobrý den, včera jsem koupila jednosměrné letenky z Říma do Prahy, a přišel mi pouze kód, stačí jít s tímto kódem k přepážce, popřípadě si to vytisknu, nebo se musím nějak sama odbavit přes jejich stránky? Děkuji vám

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, stačí se odbavit na letišti, můžete i sama online přes jejich web, ale povinnost to není.

před 6 měs

Děkuji, a nikde jsem nedohledala zda je zpoplatněno odbavení v Římě na letišti u přepážky? Děkuji vám za poslední dotaz

před 6 měs

Omlouvám se, teď čtu že je zdarma, tak snad to platí stále 🙂

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit? Zakoupili jsme přes Esky.cz let z Barcelony na Ibizu 24.7.19 a zpět 27.7.19 z Ibiza - Řím. Řím - Praha. Vše je přes leteckou společnost Vueling. Doba odletu se blíží a nám stále nepřišel check in , tudíž ani palubní lístek. Začínáme být zoufalí, aby jsme to všechno stihli .Z Prahy do Barcelony letime společností Ryanair a tam problém není , palubní lístky, už máme . Prosím o pomoc, děkuji.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud máte všechny údaje, odbavte se online sami na webu Vuelingu, pokud ne, pak můžete bez problémů až u přepážky na letišti. Pro příště je lepší se Esky úplně vyhnout.

před 6 měs
Ivan

A 100x opište "Letenky nízkonákladových společností budu nakupovat jen na jejich webu" a rodiče ať to podepíší.

Přidat odpověď
před 6 měs

Chtěl bych se zeptat letíme s přítelkyní na dovolenou do Barcelony přes cestovní kancelář Čedok je možné zjistit jestli budeme sedět v letadle vedle sebe?

před 6 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Určitě, stačí zavolat do Čedoku.

Přidat odpověď
před 6 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu