Vueling

Vueling

O aerolince

Druhá největší španělská společnost je dceřinou lowcostovou společností Iberie, své hlavní sídlo má na letišti v Barceloně, ale několik základen má napříč Evropou, například v Paříži, Florencii nebo Bruselu. Ač se jedná o nízkonákladového dopravce, běžně nabízí lety s garantovaným přestupem, včetně návazných letů Iberie mimo Evropu.

Logo Vueling
IATA Kód
VY
Letecká aliance
-
Země původu
Španělsko
Datum vzniku
01. 07. 2004

Letenky

Pro nejlevnější letenky vždy provádějte rezervaci přímo na webu Vueling.com. Nejlepší ceny má Vueling buď co nejdéle před odletem, na méně vytížených trasách pak i těsně před odletem, postupně cenu snižuje.

Hlavní působiště Vuelingu je Španělsko, ale velmi hustou síť linek má prakticky po celé Evropě a severní Africe.

Vueling znáte i z Prahy, odkud provozuje přímé linky do Amsterdamu, Barcelony, Florencie a Paříže.

Standardní ceny jsou vyšší než u ostatních nízkonákladových aerolinek a zpáteční letenky z Prahy průměrně stojí od 2 000 do 3 000 Kč, nejdražší bývají do Barcelony, naopak nejlevnější do Paříže.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Letenky zakoupené po 23.11.2021 zahrnují pouze menší příruční zavazadlo 40x20x30 cm v ceně.

Příruční zavazadla máte vždy v ceně letenky. Vueling umožňuje si vzít s sebou 2 příruční zavazadla.

Velké příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze 8 kg si vezmete s sebou na palubu v případě dražších tarifů. U základního tarifu Basic musíte toto zavazadlo odbavit na letišti zdarma, což může být i výhoda, jelikož si můžete na cestu sbalit tekutiny v balení větším jak 100 ml. Odbavit jej můžete i u dražších tarifů.

Menší zavazadlo, které se vejde pod sedadlo před vámi o rozměrech 40 x 30 x 20 cm si vždy berete s sebou na palubu.

Odbavení zavazadlo do 23 kg je v ceně pouze vyšších tarifů. V tom nejnižším můžete zdarma cestovat jen s příručními. Chcete-li si později dokoupit odbavené, zaplatíte podle délky trasy a ročního období od 8 do 25 EUR za jeden let.

Sportovní potřeby lze přepravovat za poplatek 45 EUR na jeden let, zvířata pak za 25 EUR na let.

Více informaci k zavazadlům na webu vueling.com.

Odbavení

Vytištění borading passu na letištní přepážce je zdarma.

Online check-in startuje přesně v momentě, kdy jste koupili letenku, končí 4 hodiny před odletem, a to v případě, kdy si vyberete svoje oblíbené místo za poplatek. Pokud tak učinit nechcete a necháte si systémem přidělit libovolné místo zdarma, online odbavení provedete nejdříve 7 dní před odletem. Palubní vstupenku buď vytisknete, nebo necháte zaslat na mobil, v tom případě již nemusíte nic tisknout a pouze na letišti naskenujete čárový kód.

Pro urychlení mobilního odbavení si stáhněte aplikaci Vueling.

Služby během letu

Občerstvení se na palubě prodává pouze za poplatek.

Výběr místa v letadle je zpoplatněný, pokud si konkrétní sedačku nevyberete, dostanete náhodně přidělenou zdarma.

naposledy aktualizováno 09. 11. 2021
Navrhni úpravu

217 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Senorita_c
Senorita_c
před 3 měs

Dobrý den,

vypadá to, že budu muset zrušit letenky; můj tarif to umožňuje. Nevíte prosím, jaká je platnost kreditů, když zruším letenky? Jak se pak kredity uplatňují? Nejsou v tom nějaké chytáky? Moc děkuji za odpovědi.

Avatar uživatele
Naděžda
před 3 měs

Dobrý den, mohu si vzít jako příruční zavazadlo na palubu společnosti Vueling s klidem v duši i batoh CabinZero 36 L? Děkuji.

Avatar uživatele
Jana
před 5 měs

Ahoj, koupili jsme letenky před 23.11 2021 a neustále nám mění odlety, bude nám platit stále zavazadlo 50x40x20 nebo tím, že se nám x-krát změnil teď let, tak už platí nové podmínky, tedy bez tohoto zavazadla? Diky

Avatar uživatele
Jana
před 5 měs

Oprava: Let nezměnili, ale zrušili, tak jsme od nich vybrali jiný, třeba ve stejný den. Máme letět teď v červenci. Platí nám stále zavazadla jako před listopadem 2021 nebo musime dokoupit. Diky

Avatar uživatele Haanka
Haanka
před 6 měs

Dobrý den, dcera (17 let) poletí do Barcelony s Vueling sama za našimi přáteli. Nevíte, jaký dokument bude potřebovat od rodičů potvrdit (že souhlasíme), aby na cestě nevzniknul problém? Existuje nějaký formulář? Děkuji moc Hanka

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 měs

Formulář nebude potřeba. Děti smí samostatně cestovat od 12 let a v rámci Evropy toto určitě nikdo řešit nebude.

Avatar uživatele
Vlastimil B.
před rokem

Od 23. 11. 2021 mění Vueling politiku zavazadel a nově je v Basic Fare zdarma pouze malé příruční zavazadlo o rozměrech (40x20x30 cm). Standardní polubové zavazadlo jen ve vyšších tarifech nebo s Priority Boarding, takže analogické s Wizzair a Ryanair.

Avatar uživatele
Jana
před rokem

Dobrý den, máte někdo zkušenosti, když vám změnili čas odletu na jedné trase, lze tuto změnu nepřijmout? Mám základní tarif, letenku tam bych využila, ale zpáteční let přijmout nechci, tlačítko na webu změnit mi už několik dnů stránku nenačte. V nápovědě jsem se k ničemu neproklikala. Díky

Lucie _B
před rokem

Netuší někdo jaká je cancellation policy při koupi basic fare letenky bez flex pack? Nemohu to nikde najít. Dá se letenka zrušit bez poplatku nebo vyměnit za jinou s doplatkem?

Kryštof Hájek
před rokem

U basic fare bohužel ani zrušit ani vyměnit, jen nechat propadnout.

Avatar uživatele
Lucie
před rokem

Dobrý den,

mám několik dotazů.

1) Mám letenku na Gran Canaria s přestupem v Barceloně (s Vueling, na jednu rezervaci). Byl mi změněn termín letu (o jeden den později). Předpokládám, že není potřeba nic potvrzovat, že?

2) Mám v ceně jedno malé příruční zavazadlo, které si můžu vzít na palubu, a druhé větší příruční, které musím odevzdat na check-inu. Znamená to, že na to druhé se nevztahují restrikce ohledně množství tekutin atd.? A vyzvednu si ho až v cílové destinaci?

Děkuji moc za radu.

Avatar uživatele
Ilona
před 2 lety

prosím kde zjistit nějaký email funkční na Vueling. Už téměř dva roky se pokouším vyřídit reklamaci rozbitého kufru a prostě to nejde .

Avatar uživatele
Roman
před 2 lety

Ahoj,

nemáte někdo zkušenost s letovými kredity od Vueling? Zrušili nám let za zkrachovalou společnost LEVEL a poslali nám email, že máme odsouhlasit přijmutí letových kreditů. Nevíte, zda částka za nabízené letové kredity odpovídá skutečně zaplacené částce za zrušené letenky? V emailu nic podrobnějšího není uvedeno. Díky, Roman

Avatar uživatele
Ivan
před 2 lety

Proč by neodpovídala?

Avatar uživatele
Michal_47
před 2 lety

Letový kredit = voucher ve stejné hodnotě jaká byla zaplacena za zrušený let.

Avatar uživatele
Lucka
před 3 lety

Ahoj, měla jsem objednanou letenku z Vídně do Bilbaa na 30.4.2020 přes Voloteu. Tato společnost mi za zrušený let nabídla voucher, což jsem akceptovala. Zpáteční letenku jsem objednala přes Vueling na datum 12.5. Tato společnost mi však odpověděla, že let byl zrušen z důvodu vyšší moci (COVID-19 a s tím spojené restrike) a na jakoukoliv náhradu nemám nárok. Prosím o radu, zda na to mají nárok. Setkali jste se s tím někdo? Děkuji

Avatar uživatele
Dominika
před 2 lety

Ahoj, stalo se nám s kamarádkou to samé. S Vueling jsme měly zpáteční letenku a řekli nám, že nemáme na nic nárok. Dál jsme to neřešily...

Avatar uživatele
Radek
před 2 lety

Nám Vueling poslal voucher a nyní mi napsali, že situaci přehodnotili a nemáme na nic nárok. Super přístup

Iveta _D
před 2 lety

Radku, zkus jim zavolat do centrály. My jsme původně za zrušený let dostali voucher, ale když jsme zavolali a zažádali o refund, poslali peníze. Cca do dvou měsíců jsme měli všechno zpátky na účtu, na korunu přesně.

Avatar uživatele davjano
davjano
před 2 lety

Také máme hodně negativní zkušenost. Volali jsme tam snad 5x a vždy nás odmítli, několikrát i přímo zavěsili telefon v průběhu rozhovoru. Řekli, ať si to řešíme přes LEVEL, který let operoval. My to ale kupovali přes Vueling... Tuhle společnost už nikdy.

Avatar uživatele
martina
před 2 lety

Zkuste zavolat večer. Podařilo se mi to 2x. Penize za lety tam mám na účtu a po urgenci dnes přišel mail, že do tydne budou na účtu penize za lety zpět. Domluva na kontaktni lince bez problémů.

Avatar uživatele
Simona
před 3 lety

Dobrý den, od 17.3. mám u své rezervace požadavek na vrácení peněz kvůli zrušenému letu. V rezervaci je příznak - čeká na vrácení peněz - nevíte prosím někdo kdy mi budou peníze vráceny. Plánovaný odlet byl 10.4.2020 do Barcelony. Mockrát děkuji

Avatar uživatele
lma
před 3 lety

Pokud chcete u Vuelingu vrátit peníze musíte tam zavolat!

Avatar uživatele
Jozef
před 2 lety

Dobry den mame stejny problem vueling nam zrusil let a esky u ktery jsme to mely zakoupeny tak je mrtvej brouk prosim zda mate tel. Čislo na vueling dekuji

Avatar uživatele
lma
před 3 lety

Jak to má Vueling s refundací?

Zrušeno na duben Florencie - Praha (3 lidi)...online jsem požádal o vrácení peněz a přišel mi email,že žádost bude vyřízená do deseti dnů a pokud jsem zvolil refund,tak že prý obdržím voucher s platností do roku 2020 - s tím ať jdou někam ..

Avatar uživatele
Adela
před 3 lety

Dobrý den,

Měli jsme letět 28.3 do Barcelony, ale skrz momentální situaci (koronavirus), není let možný. Společnost vueling na svých stránkách píše, ze můžeme požádat o vraceni peněz nebo si změnit datum odletu. Do mailu mi poslali pouze, že si mohu změnit let, ale o penězích nic. Nevíte někdo jestli se da někde požádat o vracení peněz nebo nemate někdo stejný případ jako já?

Avatar uživatele
lma
před 3 lety

Já to mám podobné 13.4 Florencie-Praha a email o možnosti přerezervování přitom pochybuji,že to poletí i když na ten termín letenky stále prodávají ?!

Avatar uživatele
Libor
před 3 lety

Dobrý den, chtěl bych se prosím poradit. 13-15.3 máme 2 letenky z Prahy do Paríže ( díky super akci zde za cca.1500Kč).

Bohužel z rodinných důvodů to neodletíme se ženou. Jaké máme možnosti? Předpokládám, že to asi propadne bez náhrady, nebo je nějaká možnost kdy si můžeme vybrat např. jiný termín apod.? Nebo převod na jiné jméno ? Díky zkušenějším za radu. Libor

Avatar uživatele
Libor janda
před 3 lety

Opravuji aby to bylo dobře pochopeno, obě letenky neproletíme v tomto termínu.

Avatar uživatele
Vlastimil B.
před 3 lety

Netušíte, kde je po přihlášení na stránkách Vuelingu ukrytý boarding pass? Odbavení jsem provedl v appce, tam boarding pass mám, ale pro případ jeho vytištění bych to uvítal i na webu. A ať hledám, jak hledám...

Avatar uživatele
Renata
před 3 lety

Letěla jsem s Vuelingem několikrát a vždy jsem byla spokojená.Odlety i přílety do destinací včas.Zakoupila jsem letenky z Říma na 4.5.2020- přímý let,který se změnil na přestup v Barceloně.Proběhla reklamace letu.Peníze vráceny na účet do 72hod,jak napsali v Emailu.Jsem spokojená.

Avatar uživatele
Věra Moravcová
před 3 lety

Máme čerstvou velmi nepříjemnou zkušenost s letenkami společnosti Vueling. Letenky objednány a zaplaceny před 14 dny na let, který byl nabízen přímo na Vuelingu. Z Vídně do Říma, přímý let (jak jinak). Nebyl to ten nejlevnější - pečlivě jsme zvažovali dobu odletu i "spolehlivost" letecké společnosti - má to být dárek k 80 narozeninám. Vše vyřízeno... Po necelých 14 dnech jsme obdrželi změnu letu. Z Vídně do Barcelony, Tam čekat 10 hodin a pak odletět do Říma. Přílet 20 min po půlnoci. Délka přesunu tedy víc jak 12 hodin. Nazpět ještě hůř. Až potud ještě dobré, to se může stát. samozřejmě jsme tuto změnu odmítli. Odpověď Vuelingu byla, že peníze nevrátí, protože nám nabídli jiný adekvátní let. S dodržením časů odletu. Po delším handrkování jsme získali "lepší" časy odletu z barcelony s čekáním okolo 2 hodin. Zdá se nám to ale zcela absurdní...

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Nenazval bych to absurditou, ale drzostí, která není především u nízkonákladovek až tak úplně neobvyklá. Zkouší, co jim u zákazníků ještě projde. ☹

Avatar uživatele
Karel
před 3 lety

Pokud si chcete skutecne uzit pobyt na letisti, vybrali jste tu nejlepsi spolecnost. Pred odletem do Florencie jsem cetl nechvalne recenze a nyni to zazivam online pri zpatecni ceste. Odlet uz je o tri hodiny opozden a nemusi to byt konecne.

Avatar uživatele
Kamil
před 3 lety

Ahoj, koupil jsem si letenky u Vueling, potřebuji si ještě přikoupit sportovní vybavení (kolo), pokud zadám v aplikaci bags, je tam do 30kg, 47Euro, ale nic víc, žádný popis. Je to ono? Diky

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety
Avatar uživatele
Kamil
před 3 lety

To jsem zkoušel, opět se dostanu Bags a vyběr dle váhy....

Načíst všechny komentáře