Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Vueling

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Vueling

Druhá největší španělská společnost je dceřinou lowcostovou společností Iberie, své hlavní sídlo má na letišti v Barceloně, ale několik základen má napříč Evropou, například v Římě, Paříži, Florencii nebo Bruselu. Ač se jedná o nízkonákladového dopravce, běžně nabízí lety s garantovaným přestupem.

Od srpna 2018 provozuje rakouská odnož Anisec i nízkonákladové lety z Vídně především do Středomoří. Lety jsou operovány letadly v barvách společnosti LEVEL, všechny podmínky odbavení i zavazadel jsou však totožné jako u Vuelingu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Pro nejlevnější letenky vždy provádějte rezervaci přímo na webu Vueling.com. Nejlepší ceny má Vueling buď co nejdéle před odletem, na méně vytížených trasách pak i těsně před odletem, postupně cenu snižuje.

Hlavní působiště Vuelingu je Španělsko, ale velmi hustou síť linek má prakticky po celé Evropě a severní Africe.

Vueling znáte i z Prahy, odkud provozuje přímé linky do Barcelony, Curychu, Paříže a Říma.

Standardní ceny jsou vyšší než u ostatních nízkonákladových aerolinek a zpáteční letenky z Prahy průměrně stojí od 2.000 do 3.000 Kč, nejdražší bývají do Barcelony, naopak nejlevnější do Paříže.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm do 10 kg je vždy v ceně letenky na všech trasách. K tomu si bez poplatku můžete vzít malé zavazadlo o rozměru 35 x 20 x 20 cm.

Odbavení zavazadlo do 23 kg je v ceně pouze vyšších tarifů. V tom nejnižším můžete zdarma cestovat jen s příručním. Chcete-li si později dokoupit odbavené, zaplatíte podle délky trasy a ročního období od 10 do 30 € za jeden let.

Sportovní potřeby lze přepravovat za poplatek 45 € na jeden let, zvířata pak za 25 € na let.

Odbavení

Vytištění borading passu na letištní přepážce je zpoplatněno částkou 10 €, nicméně v síti Vuelingu je spousta destinací, kde není možný online check-in. V takovém případě je odbavení na letišti zdarma.

Online check-in startuje přesně v momentě, kdy jste koupili letenku, končí 4 hodiny před odletem, a to v případě, kdy si vyberete svoje oblíbené místo za poplatek. Pokud tak učinit nechcete a necháte si systémem přidělit libovolné místo zdarma, online odbavení provedete nejdříve 7 dní před odletem. Palubní vstupenku buď vytisknete, nebo necháte zaslat na mobil, v tom případě již nemusíte nic tisknout a pouze na letišti naskenujete čárový kód.

Pro urychlení mobilního odbavení si stáhněte aplikaci Vueling.

Služby během letu

Občerstvení se na palubě prodává pouze za poplatek.

Výběr místa v letadle je zpoplatněný, pokud si konkrétní sedačku nevyberete, dostanete náhodně přidělenou zdarma.

37 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Je prosím možné u Vuelingu si dodatečně zaplatit výběr sedadla? Děkuji za odpověď.

před 27 dny
Avatar uživatele Roman
Roman

Ano. Stejně jako u Raynairu. Na jejich stránkách přes záložku YOUR BOOKING.

Přidat odpověď
před 27 dny

Má společnost vueling nějaké speciální požadavky pro těhotné (např. potvrzení od doktora ) Děkuji

před měs
cali

Má...

Prosím, letím do Barcelony s tarifem Basic, ale připlatila sem si za jedno klasické zavazadlo tam i zpět samozřejmě, odbavila jsem se online přes mobilní aplikaci a teď ten dotaz, co ten kufr? Stejně musím stát na přepážce jako ti, kdo si budou vyzvedávat letenky, že?

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1851 komentářů
 • Poslat zprávu

Ano, přesně tak. Někde se ten kufr odevzdat musí :)

Zakoupila jsem si zpáteční letenky z Vídně do Alicante, ale vygenerovaly se mi jen ty z Alicante v PDF, ale ty z Vídně ne. Do mobilní aplikace, kterou mám, mi přišlo vše v pořádku. Mohu s tím něco dělat, abych si mohla vytisknout i letenky z Vídně do Alicante?

Odpovědět
před 2 měs

Dobrý den,

máme koupené letenky s LEVEL z Vídně do Milána, ale když si je vyhledám přes vyhledávač letenek, let nenajdu.. Je to v pohodě?

Odpovědět
před 2 měs

Prosím, kde si mohu vyřídit reklamaci, byl nám zrušen let. Děkuji

před 3 měs
David Eiselt

Aktuálně asi jen skrze https://www.facebook.com/vueling.eu, protože na webu mají problém s přesměrováním a kontaktní formulář jim nejede (http://www.vueling.com/en/we-are...g/contact/)

před 3 měs

Dobrý den, ani na FB stránkách nemůžu najít formulář, přes který by bylo možné žádat o kompenzaci za zrušený let. Můžete mi prosím poradit, jak reklamaci vyřídit?

před 15 dny
David Eiselt

Dobrý den, pak bude nejjednodušší předat řešení agentuře, která za vás vše vyřídí výměnou za 20 % provizi https://www.cestujlevne.com/blog/zpozdeny-let

Přidat odpověď
před 15 dny

Dobrý já tedy pro jistotu, pokud nechci platit online za sedadla, pak tedy mám vyčkat jaké mi přiřadí a bude to bez poplatku je to tak? A co se týká palubních listku, máme se tedy nechat odbavit až na letišti a tam nám je dají a nebudu platit žádný poplatek?? Co tedy mám mít sebou, omlouvám se ale ještě jsem neletěla a vůbec tomu nerozumím. Dekuji

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Vždyť to vše máte popsané v článku výše...

Přidat odpověď
před 3 měs

Koupil jsem letenky a udelal check-in a letim az za 14 dni je to problem?

Odpovědět
před 3 měs

Ahoj, mám letenku v tarifu Optima ( obsahuje odbavené zavazadlo ) - palubní lístky přišli hned do emailu. Musím jestě online odbavit zavadalo nebo už jen příjdu na letiště k přepážce a je to ?

před 3 měs
David Eiselt

Vueling umožňuje odbavení až na letišti bez poplatku, takže je jedno, jestli si uděláš online checkin nebo to necháš na přepážku. Každopádně palubní lístky nemáš, to je jen potvrzení o letence. Palubní lístky získáš právě po odbavení.

před 3 měs

Právě že hned přišli do emaily Boarding passes s číslem sedaček, čárovým kodem apod.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobry den, pokud jsem neudelala online check-in a odbavim se na letisti, dostanu zde v Praze i zpatecni letenku? Nebo to same musim provest v Barcelone? Dekuji za odpoved!

před 4 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1851 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, to samé musíte provést v Barceloně znovu.

Přidat odpověď
před 4 měs

Mám letenku Optima z Prahy do Barcelony. Mohu mít zdarma zavazadlo na odbavení. Podle toho, co tam je španělsky napsáno ano, ale nejsem si zcela jistý.

před 5 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1851 komentářů
 • Poslat zprávu

Ano, v tomto tarifu máte odbavené zavazadlo zdarma.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, nemáte prosím zkušenosti s rozměry příručních zavazadel? Máme takový ten klasický malý kufřík skeletonovy, ale má rozměry 53xt9x23cm. Tzn. starosti nám dělá tloušťka 23 cm.

Toleruje Vueling nějaký ten cm nebo striktně ne??

Děkuji!

před 5 měs
David Eiselt

Tohle neřeší aerolinky, ale zaměstnanci letiště. Odpověď zní: pojedu–li vesnicí 60 km/h, budu platit pokutu? Ano, pokud mě chytí. Ne, pokud mě nechytí :)

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobry den.

Mam dotaz. Koupila jsem si letenku od Vueling a udelala jsem si online check in, mam boarding pass v emailu. Tento papir mi staci pro nastup do letadla nebo si musim jeste nekde nejaky vyzvednout 😊?

před 5 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1851 komentářů
 • Poslat zprávu

Stačí, viz text výše.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele evinkamalinka
evinkamalinka

Dobrý den,

před chvíli nám posr*j Ryanair jen tak zrušil let do Barcelony, kam letíme za dva dny. Tak jsme teď na rychlo kupovali letenky u Vuelingu. Akorát mě překvapilo, že tady u check-inu po nás nechtějí ani datum narození, ani číslo občanky nebo pasu. Přehlídli jsme to někde, nebo jim fakt stačí jen jména? Moc díky

před 6 měs
Lukáš Horák

Tohle je snad specialita jedině Ryanairu, že chtějí údaje z OP/CP i na letech v rámci Schengenu. Buďte samozřejmě bez obav, u Vuelingu a většiny dalších aerolinek není potřeba při odbavení nic zadávat.

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1851 komentářů
 • Poslat zprávu

Pokud vás check-in pustil i bez těchto dat dál, pak jste nic nepřehlídli :) Po Evropě není pravidlem, že by tyto údaje byly vyžadovány. A nezapomeňte pak po Ryanairu vymáhat kompenzaci: https://www.cestujlevne.com/blog/zruseny-let

Přidat odpověď
před 6 měs

Ahoj. Už zkouším příspěvek přidat podruhé a nějak se mi to nedaří. Pro jistotu bych se chtěla zeptat. Mám koupenou zpáteční letenku Vuelingem do Barcelony, ale nakonec potřebuji cestu tam uskutečnit dříve, takže jsem si koupila další lístek od jiné aerolinky. Ale vracet bych se chtěla na původní letenku Vuelingu. Vueling je ale nízkonákladovka, takže by to neměl být problém, že s nimi neproletím cestu tam, mám pravdu? Díky.

před 7 měs
David Eiselt

Je to tak Hanko, zpáteční cesta platí.

Přidat odpověď
před 7 měs
cali

Tak Vueling je stejně jako BA nebo IB součást IAG. Sbírat avios se určitě dají, asi i převést do BA, ale osobní zkušenost nemám.

Odpovědět
před 7 měs
Leoš Literák
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 192 komentářů
 • Poslat zprávu

Vueling píše, že je v alianci s BA: http://www.vueling.com/en/vuelin...alliances. Její FF klub používá Avios, stejně jako BA. Dá se tedy sbírat body do BA Avios na letech s Vuelingem?

před 7 měs
David Eiselt

Vueling má jen codeshare smlouvy s BA. Míle (aviosy) dostaneš jen tehdy, když máš letenku s číslem BA, nebo IB. Ale klasicky za let s Vuelingem nic nedostaneš.

před 7 měs
cali

Myslím Davide nemáš pravdu, od 10/2017 jede Vueling avios a překopal svůj FFP (nyní Vueling Plus místo Punta). Vím, že kámošovi avios z letu Vueling v prosinci načetli bez problémů do Iberia Plus, tedy by to mělo jít i do BA.

před 7 měs
Leoš Literák
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 192 komentářů
 • Poslat zprávu

U bookingu nevidím možnost vyplnit FF program. V nastavení účtu je buď Vueling club nebo Iberia Plus.

před 7 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 291 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-01T22:23:22+01:00)

Já si myslím, že není tak těžké to na stránkách Vuelingu najít:

https://www.vueling.com/en/vueli...-and-avios

Can I combine the Avios in my Vueling Club account with those of Iberia Plus or British Airways Executive Club?

You can do this in the "Combine my Avios" section, at www.avios.com, provided that the details of both accounts are the same.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 28 dny
Navrhni úpravu