Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Vueling

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Vueling

Druhá největší španělská společnost je dceřinou lowcostovou společností Iberie, své hlavní sídlo má na letišti v Barceloně, ale několik základen má napříč Evropou, například v Římě, Paříži, Florencii nebo Bruselu. Ač se jedná o nízkonákladového dopravce, běžně nabízí lety s garantovaným přestupem.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Pro nejlevnější letenky vždy provádějte rezervaci přímo na webu Vueling.com. Nejlepší ceny má Vueling buď co nejdéle před odletem, na méně vytížených trasách pak i těsně před odletem, postupně cenu snižuje.

Hlavní působiště Vuelingu je Španělsko, ale velmi hustou síť linek má prakticky po celé Evropě a severní Africe.

Vueling znáte i z Prahy, odkud provozuje přímé linky do Barcelony, Curychu, Paříže a Říma.

Standardní ceny jsou vyšší než u ostatních nízkonákladových aerolinek a zpáteční letenky z Prahy průměrně stojí od 2.000 do 3.000 Kč, nejdražší bývají do Barcelony, naopak nejlevnější do Paříže.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo velikosti 55 x 40 x 20 cm do 10 kg je vždy v ceně letenky na všech trasách. K tomu si bez poplatku můžete vzít malé zavazadlo o rozměru 35 x 20 x 20 cm.

Odbavení zavazadlo do 23 kg je v ceně pouze vyšších tarifů. V tom nejnižším můžete zdarma cestovat jen s příručním. Chcete-li si později dokoupit odbavené, zaplatíte podle délky trasy a ročního období od 10 do 30 € za jeden let.

Sportovní potřeby lze přepravovat za poplatek 45 € na jeden let, zvířata pak za 25 € na let.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je možné bez dalšího poplatku.

Online check-in startuje přesně v momentě, kdy jste koupili letenku, končí 4 hodiny před odletem, a to v případě, kdy si vyberete svoje oblíbené místo za poplatek. Pokud tak učinit nechcete a necháte si systémem přidělit libovolné místo zdarma, online odbavení provedete nejdříve 7 dní před odletem. Palubní vstupenku buď vytisknete, nebo necháte zaslat na mobil, v tom případě již nemusíte nic tisknout a pouze na letišti naskenujete čárový kód.

Pro urychlení mobilního odbavení si stáhněte aplikaci Vueling.

Služby během letu

Občerstvení se na palubě prodává pouze za poplatek.

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele evinkamalinka
evinkamalinka

Dobrý den,

před chvíli nám posr*j Ryanair jen tak zrušil let do Barcelony, kam letíme za dva dny. Tak jsme teď na rychlo kupovali letenky u Vuelingu. Akorát mě překvapilo, že tady u check-inu po nás nechtějí ani datum narození, ani číslo občanky nebo pasu. Přehlídli jsme to někde, nebo jim fakt stačí jen jména? Moc díky

před 4 dny
Lukáš Horák

Tohle je snad specialita jedině Ryanairu, že chtějí údaje z OP/CP i na letech v rámci Schengenu. Buďte samozřejmě bez obav, u Vuelingu a většiny dalších aerolinek není potřeba při odbavení nic zadávat.

před 4 dny
Kryštof Hájek

Pokud vás check-in pustil i bez těchto dat dál, pak jste nic nepřehlídli :) Po Evropě není pravidlem, že by tyto údaje byly vyžadovány. A nezapomeňte pak po Ryanairu vymáhat kompenzaci: https://www.cestujlevne.com/blog/zruseny-let

Ahoj. Už zkouším příspěvek přidat podruhé a nějak se mi to nedaří. Pro jistotu bych se chtěla zeptat. Mám koupenou zpáteční letenku Vuelingem do Barcelony, ale nakonec potřebuji cestu tam uskutečnit dříve, takže jsem si koupila další lístek od jiné aerolinky. Ale vracet bych se chtěla na původní letenku Vuelingu. Vueling je ale nízkonákladovka, takže by to neměl být problém, že s nimi neproletím cestu tam, mám pravdu? Díky.

před 20 dny
David Eiselt

Je to tak Hanko, zpáteční cesta platí.

Přidat odpověď
před 20 dny
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 355 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak Vueling je stejně jako BA nebo IB součást IAG. Sbírat avios se určitě dají, asi i převést do BA, ale osobní zkušenost nemám.

Odpovědět
před 23 dny
Leoš Literák

Vueling píše, že je v alianci s BA: http://www.vueling.com/en/vuelin...alliances. Její FF klub používá Avios, stejně jako BA. Dá se tedy sbírat body do BA Avios na letech s Vuelingem?

před 23 dny
David Eiselt

Vueling má jen codeshare smlouvy s BA. Míle (aviosy) dostaneš jen tehdy, když máš letenku s číslem BA, nebo IB. Ale klasicky za let s Vuelingem nic nedostaneš.

před 23 dny
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 355 komentářů
 • Poslat zprávu

Myslím Davide nemáš pravdu, od 10/2017 jede Vueling avios a překopal svůj FFP (nyní Vueling Plus místo Punta). Vím, že kámošovi avios z letu Vueling v prosinci načetli bez problémů do Iberia Plus, tedy by to mělo jít i do BA.

před 23 dny
Leoš Literák

U bookingu nevidím možnost vyplnit FF program. V nastavení účtu je buď Vueling club nebo Iberia Plus.

před 23 dny
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 195 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-01T22:23:22+01:00)

Já si myslím, že není tak těžké to na stránkách Vuelingu najít:

https://www.vueling.com/en/vueli...-and-avios

Can I combine the Avios in my Vueling Club account with those of Iberia Plus or British Airways Executive Club?

You can do this in the "Combine my Avios" section, at www.avios.com, provided that the details of both accounts are the same.

Přidat odpověď
před 23 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu