Akropole v Athénách

Dva celé dny v Athénách s letenkou od ČSA a hotelem - 3.147 Kč.

28 komentářů
2016-01-29T09:06:13+01:00

O akci

Na krátkou dvoudenní návštěvu hlavního města Řecka můžete využít letenky s národním dopravcem, který sice neprovozuje pravidelnou linku do Athén, ale pravděpodobně se snaží doprodat kapacity na naplánovaném extra letu. Časy odletu a příletu jsou výhodně nastaveny tak, abyste mohli v Athénách strávit téměř celé dva dny.

K základním položkám výletu bude patřit:

  • Zpáteční letenka Praha - Athény za 2.672 Kč rezervuj >>
  • Termín: 2. - 3. března
  • Dostupnost do vyprodání nejlevnější knihovací třídy, aktuálně 9
  • a hotel ve čtvrti Plaka od 950 Kč rezervuj >>
Letenku a hotel na jednu noc tedy zakoupíte na osobu od 3.147 Kč v závislosti na vybraném hotelu.

Vzhůru do Athén

Po příletu na mezinárodní athénské letiště se vydáte směrem ke stanici metra, kde si zakoupíte za 20 euro třídenní jízdenku, sednete na linku č. 3 a vystoupíte ve stanici Syntagma, kde se vlastně ocitnete na stejnojmenném náměstí, které tvoří spolu s řeckým parlamentem samotné centrum města. Jakmile si uděláte fotky stráží u parlamentu, vydejte se na procházku přes velmi pěknou Národní zahradu až ke kongresovému centru Zappeion. Teď už to máte je pár kroků od hlavních antických památek. Před vámi stojí chrám Olympeion a vedle něj Hadriánův oblouk. U vstupu do areálu si zakoupíte sdružené vstupné za 12 eur, které vám pak bude platit i na Akropoli, Dionýsovo divadlo, řeckou a římskou agoru, Hadriánovu knihovnu a Kerameikos.

Od Olympeionu se vydejte pěšky do malebné čtvrti Plaka pod Akropolí, tam se ubytujete a pak budete pokračovat v odpolední prohlídce, jejímž nejdůležitějším bodem bude bezesporu Akropole. Vstupenky už máte, stačí jen vstoupit do areálu Akropole, je to trošku do kopce, po cestě k vrcholu Akropole neminete Dionýsovo divadlo. Cesta nahoru vede k Propylejím, skrze které vstoupíte do areálu. Chrámy Parthenon a Erechteion jsou před vámi v celé své kráse.

Cestu dolů nasměřujte k římské a řecké agoře a k zachovalému Hefaistovu chrámu. Pak už jen běžte ke Kerameikosu, kde upotřebíte poslední útržek ze vstupenky. Tímto byste mohli zakončit prohlídku toho nejdůležitějšího v Athénách, usadit se někde v taverně a dát si poctivé řecké jídlo.

Další den se vydejte metrem směrem k Národnímu archeologickému muzeu, které určitě patří mezi povinné zastávky v Athénách, pak pokračujte pěšky k vrcholu kopce Lycabetus. Můžete až nahoru vystoupat vlastními silami nebo na stanovišti Likavittos nastoupit do lanovky a svézt se. Na vrcholu je restaurace a především úžasná vyhlídka s kostelem sv. Jiří a zvonicí, zde budete mít Athény jako na dlani, uprostřed se bude trůnit Akropole. Poté se můžete vydatsměrem k Akropoli a navštívit i Akropolské muzeum.

Snažili jsme se vám nastínit možný itinerář pro dvoudenní návštěvu Athén, tak aby v něm byly zahrnuty ty nejdůležitější body, které byste neměli vynechat.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-01-29T09:06:13+01:00

28 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce