Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na pohodovou poznávací cestu Toskánska a krásné Boloni se během celého podzimu a zimy můžeme vydat z blízkých Katovic. K dosažení Itálie nám pomůže linka Wizzairu do Boloni (od 78 zlotých / 486 Kč), mezi městy se pak pohodlně budeme dopravovat vlaky Trenitalie, spojení je velmi časté a spolehlivé. Na trase z Florencie do Boloni využijeme buď levnějšího spojení (9,35 €) přes Apeniny s pěknými výhledy nebo rychlovlak od 13 € jednou z nejdelších soustav tunelů v Evropě. Cestu můžeme samozřejmě dle libosti ukončit už v Boloni nebo Florencii.

Nejnižší ceny platí pro členy klubu WDC.

  • Katovice - Boloňa od 78 zł / 486 Kč rezervuj na Wizzair >>,
  • Cestovní období říjen 2016 až leden 2017,
  • Platí do vyprodání míst,
  • Zdarma je příruční zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm.
  • Boloňa - Florencie od 18,70 € / 505 Kč za zpáteční jízdenku,
  • Florencie - Pisa od 16,80 € / 454 Kč za zpáteční jízdenku.
  • Rezervace probíhá na Trenitalia.com.

Počasí

Pochybujete o vhodnosti cestování do Itálie na podzim a v zimě? Nemusíte, toto období je pro nenáročnou městskou turistiku ideální, teploty jsou příjemné od okolo 15 stupňů a turistů je znatelně méně než v letním období. I ceny ubytování v zimě klesají i o desítky procent.

Ubytování

Ceny menších hotelů nebo apartmánů jsou poměrně přívětivé a začínají již na 750 Kč za dvoulůžkový pokoj a noc. Boloňa, Florencie, ani Pisa nejsou velká města, proto se nemusíme bát bydlet i dále od centra.

Parkování v Katovicích s 90% slevou

Vzhledem k brzkému rannímu odletu z Katovic bude nejlepší způsob dopravy auto – české a slovenské SPZ mají slevu na parkovišti P1 (přímo před terminálem) ve výši 90%! Při výjezdu se akorát prokažte kartou Fly Silesia, kterou obdržíte na letištních informacích zdarma. Podmínkou je akorát minimální doba stání 24 hodin. Parking pak například na týden vyjde na 13 zł / 82 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Tam jsi vždycky chtěl!
Almadraba
ušetříš až 49%
To bude jízda!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Honem, dokud jsou místa!
Socha svobody a Manhattan
ušetříš až 45%
To bude jízda!
5454 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie