Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zkušenější cestovatelé nemusí tuto zimu zůstávat pouze u letovisek v jihovýchodní Asii. Navštívit můžete při své cestě rovnou tři světové kontinenty a zakončit cestu u Tichého oceánu na nejznámější pláži Havajských ostrovů Waikiki beach.

Aktuální tarif aerolinek KLM/Delta dovoluje podniknout cestu na Havaj s odletem z tureckého Istanbulu za 552 € / 14.240 Kč. Istanbul je otázkou několika stokorun s low-cost dopravci!

Jako místo příletu lze zvolit Honolulu (HNL) nebo Maui (OGG). Ke vstupu do USA budeme potřebovat víza nebo online povolení – ESTA. Cena za 2 roční platnost činí 14$ a vyřízení trvá několik minut.

Jak do Istanbulu?

Absolutně nejlevnější zpáteční letenky do Istanbulu, které začínají již na 540 Kč, lze zakoupit při odletu z Budapešti se společností Wizzair (příruční zavazadlo v ceně). Aktuálně jsou levné letenky dostupné do konce února, vydáte-li se na cestu v pozdějším termínu, ponechte nákup přípojů na pozdější dobu. Alternativně lze letět do Istanbulu s aerolinkou Pegasus airlines (odbavené zavazadlo v ceně), která nabízí levné tarify z Vídně, Mnichova či Lipska. Ceny však začínají na 110€.

V Istanbulu však budete muset měnit letiště, tedy minimálně při cestě tam. Odlet na Havaj je totiž z letiště Ataturk, kdežto přípoje z Evropy míří na letiště Sabiha. Některé termíny dovolují vybrat jako letiště návratu z Havaje taktéž Sabihu - proto přestupování hrozí jen jedenkrát. Doporučuji přenocovat v tomto městě a poznat i asijsko-evropskou metropoli.

Zpáteční cestu lze zakončit i v Amsterdamu, odkud můžete letět s easyJet do Prahy.

Havaj: kempy, hotely nebo apartmány?

Mnozí nízkorozpočtoví cestovatelé místo klasického hotelu na Havajských ostrovech volí možnost stanování v kempech. K tomuto účelu je však nezbytné míti auto. Vypůjčení automobilu na 10 dní stojí 6.016 Kč! Srovnej ceny na letišti v Honolulu nebo Kahului (Maui) v našem srovnávači autopůjčoven.

Pokud se rozhodnete dát přednost hotelům na jedné z nejznámějších pláží ostrova Ohau Waikiki, podívejte se na nabídku pokojů, které začínají na 1.047 Kč pro 2 - hotely v Honolulu

Výhodným místem k ubytování pro více osob může být soukromý apartmán. Nejznámější portál s nabídkou těchto ubytovacích zařízení je Airbnb.cz, který také nabízí pro první objednávku slevu 495 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele petule.pospisilka
petule.pospisilka

Dobrý den, chtěli bysme letenky s odletem na měsíc s odletem koncem března. Bohužel přílet kdykoli po 2. dubnu vyhazuje letenky od 900 eur. Můžete nám prosím pomoci. Děkuji POspíšilová

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele premac
premac

Dobrý den, můžete mi prosím poslat nabídku na odlet 24.-26.12. a návrat do 8.1.2014? Případně let rovnou do Bangkoku? Moc díky

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

Skoda ze je to az z IST - letenky na havaj sleduju uz dlouho.. Kdyby to aspon bylo nemecko / madarsko / polsko / rakousko.. :(

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bosa
ušetříš až 67%
Jedem!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
To musíš vidět!
Borobudur
ušetříš až 59%
To budou fotky!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
A už tam budem?
5558 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké