New York

Havaj: letenky za teplem na Oahu / Maui - 14.240 Kč.

3 komentáře
2013-11-06T14:06:52+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Zkušenější cestovatelé nemusí tuto zimu zůstávat pouze u letovisek v jihovýchodní Asii. Navštívit můžete při své cestě rovnou tři světové kontinenty a zakončit cestu u Tichého oceánu na nejznámější pláži Havajských ostrovů Waikiki beach.

Aktuální tarif aerolinek KLM/Delta dovoluje podniknout cestu na Havaj s odletem z tureckého Istanbulu za 552 € / 14.240 Kč. Istanbul je otázkou několika stokorun s low-cost dopravci!

Jako místo příletu lze zvolit Honolulu (HNL) nebo Maui (OGG). Ke vstupu do USA budeme potřebovat víza nebo online povolení – ESTA. Cena za 2 roční platnost činí 14$ a vyřízení trvá několik minut.

Jak do Istanbulu?

Absolutně nejlevnější zpáteční letenky do Istanbulu, které začínají již na 540 Kč, lze zakoupit při odletu z Budapešti se společností Wizzair (příruční zavazadlo v ceně). Aktuálně jsou levné letenky dostupné do konce února, vydáte-li se na cestu v pozdějším termínu, ponechte nákup přípojů na pozdější dobu. Alternativně lze letět do Istanbulu s aerolinkou Pegasus airlines (odbavené zavazadlo v ceně), která nabízí levné tarify z Vídně, Mnichova či Lipska. Ceny však začínají na 110€.

V Istanbulu však budete muset měnit letiště, tedy minimálně při cestě tam. Odlet na Havaj je totiž z letiště Ataturk, kdežto přípoje z Evropy míří na letiště Sabiha. Některé termíny dovolují vybrat jako letiště návratu z Havaje taktéž Sabihu - proto přestupování hrozí jen jedenkrát. Doporučuji přenocovat v tomto městě a poznat i asijsko-evropskou metropoli.

Zpáteční cestu lze zakončit i v Amsterdamu, odkud můžete letět s easyJet do Prahy.

Havaj: kempy, hotely nebo apartmány?

Mnozí nízkorozpočtoví cestovatelé místo klasického hotelu na Havajských ostrovech volí možnost stanování v kempech. K tomuto účelu je však nezbytné míti auto. Vypůjčení automobilu na 10 dní stojí 6.016 Kč! Srovnej ceny na letišti v Honolulu nebo Kahului (Maui) v našem srovnávači autopůjčoven.

Pokud se rozhodnete dát přednost hotelům na jedné z nejznámějších pláží ostrova Ohau Waikiki, podívejte se na nabídku pokojů, které začínají na 1.047 Kč pro 2 - hotely v Honolulu

Výhodným místem k ubytování pro více osob může být soukromý apartmán. Nejznámější portál s nabídkou těchto ubytovacích zařízení je Airbnb.cz, který také nabízí pro první objednávku slevu 495 Kč.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2013-11-06T15:06:52+01:00

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce