Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Akční letenky do Texasu se příliš často neobjevují a už vůbec ne s 5* aerolinkami Singapore Airlines. Aktuálně jsou k nalezení na mnoho termínů od ledna až do začátku dubna zpáteční letenky do Houstonu při odletu z Manchesteru za skvělou cenu 8.235 Kč, přískok do Manchesteru zajistí z Prahy easyJet za ceny kolem 2.500 Kč, případně Ryanair z Norimberka od 785 Kč či Bratislavy (kolem 1.500 Kč).

  • Manchester – Houston za 8.235 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období leden až začátek dubna 2017
  • Platí do aktualizace tarifu
V ceně letenky jsou dvě odbavená zavazadla do 23 kg, vzhledem k přípojům ze střední Evropy se však spíše vyplatí cestovat pouze s příručním zavazadlem.

Přípoje do Manchesteru

  • Z Prahy: easyJet, zpáteční letenky kolem 2.500 Kč
  • Z Bratislavy: Ryanair, zpáteční letenky kolem 1.500 Kč
  • Z Norimberka: Ryanair, zpáteční letenky od 785 Kč
  • Z Berlína: nejširší nabídka, létá Ryanair i easyJet, nejlevnější zpáteční letenky od 890 Kč
  • Obecný vyhledávač dalších spojení

Před cestou

V případě, že nemáte platné elektronické povolení ke vstupu na území USA, vyřiďte si jej online. Celá procedura v obou případech zabere maximálně 15 minut.

Ubytování

Minimálně při jedné z cest vás čeká jedna noc v Manchesteru, kterou využijte k prohlídce města, ubytování lze sehnat zhruba od 1.100 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj, a to i poblíž letiště.

Za podobné ceny seženete i ubytování v Texasu, obecně však v USA doporučujeme určitě vyzkoušet Airbnb. V zemi je velmi oblíbené a v některých místech můžete ušetřit i několik stovek korun na noc.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lukasboor
lukasboor

a co je na tech aerolinkach tak dobreho?

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele ondra.palermo
ondra.palermo

Ahoj. Je 12 tis. porad dobra cena? Diky!

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, 12 tisíc je lepší standard, ale při odletu z Manchesteru už se nevyplatí, pokud nejde opravdu jen o proletění se Singapore Airlines :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
Jedem!
Jambiani
ušetříš až 39%
Jedem!
Enna
ušetříš až 71%
A už tam budem?
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Tam jsi ještě nebyl!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké