Cinqueterre

Ischia a Neapol (2v1) z Prahy, Vídně nebo Katovic od 1.344 Kč (letenky+loď).

8 komentářů
2016-08-02T15:24:48+02:00

O akci

Prázdniny se přehouply přes polovinu a podzim se opět trochu přiblížil. Pokud příliš neholdujeme sychravu a lezavu, je na čase naplánovat cestu za teplejším počasím a objevit novou destinaci, která ještě na Cestujlevne.com nebyla. Italská Ischia totiž nabízí díky svým početným termálním pramenům vyžití po celý rok. A pro návštěvu Neapole, Vesuvu nebo Pompejí je dokonce podzim mnohem vhodnějším obdobím díky příjemnějším teplotám a menším davů. Celková cena za letenky a jízdenky na loď začíná na 1.344 Kč z Katovic nebo 1.695 Kč z Prahy. Ceny u společnosti Wizzair platí pro členy klubu WDC.

 • Katovice - Neapol od 118 zł / 734 Kč rezervuj na Wizzair.com (každé pondělí a pátek)
 • Praha - Neapol od 1.085 Kč rezervuj na Wizzair.com (středa a neděle)
 • Praha - Neapol od 1.491 Kč rezervuj na easyJet.com (pondělí a pátek)
 • Vídeň - Neapol od 1.460 Kč rezervuj na easyJet.com (pondělí, středa, pátek, neděle)
 • Cestovní období říjen až listopad
Jízdenky na loď:
 • Neapol  - Ischia za 22,60 € / 610 Kč u společnosti Caremar 
 • Jízdenky je lepší koupit na místě, při koupi online je poplatek 2 € za jednu cestu
Zdarma máme příruční zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm u Wizzairu a 56 x 45 x 25 cm u easyJetu.

Příklady termínů

 • Katovic dosáhneme nejlepších cen v termínech 18.11. - 25.11. a 21.11. - 25.11., v průběhu celého období ale není problém narazit na letenky do 1.500 Kč
 • Z Prahy je nejlepší cena v termínu 5.10. - 12.10., zbylé data jsou dostupné do od 1.300 do 1.500 Kč
 • Vídně můžeme letět například 5.10. - 10.10., 9.10. - 16.10., 17.10. - 24.10., a další...

Jak se dopravovat

Z letiště v Neapoli přímo k přístavu jezdí linka "Alibus" s odjezdy každých 15-20 minut a jízdní dobou asi 45 minut. Jízdenka stojí 3 € z trafiky nebo 4 € od řidiče. Do centra nás dopraví také linkou 119 za 1,10 €.

Na Ischii si můžeme půjčit auto v půjčovně přímo v přístavu, kde ceny začínají na 60 € za den. Standardních autopůjčoven zde mnoho nenajdeme, proto jsou ceny vyšší.

Ischia má ale velmi dobrou autobusovou síť. Linek je několik a spojení po hlavní okružní silnici, ze které je většina zajímavostí v pěší docházkové vzdálenosti, je časté a poměrně levné. Za jízdenku zakoupenou v trafice zaplatíme 1,20 € (u řidiče 1,70 €), jednodenní jízdenka bude stát 3,60 €, týdenní 12,60 €.

Jízdní řády nalezneme zde (linky označené slovem "Ischia").

Ubytování

 • Neapoli běžná cena ubytování poblíž centra začíná na 1.000 Kč za noc a za pokoj.
 • Na Ischii jsou hotely o trochu levnější a ceny začínají na 900 Kč za noc a za pokoj. Kvalita ubytování je zde obecně velmi vysoká.
 • Samozřejmě můžeme vyzkoušet alternativní způsob bydlení přes airbnb, kde můžeme pokoj pořídit o trochu levněji.

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-08-02T16:24:48+02:00

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Lukáš Herman
před 6 lety

Ahoj, zrovna jsem objednal letenky do Neapole a zpět, ale je mi divné, že to po mě nechtělo žádné číslo občanky, datum narození atd. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky Lukáš :-)

Avatar uživatele cibarbora
cibarbora
před 6 lety

Nedoporucuji WizzAir - každou neděli, kdy linka léta Praha - Neapol, má letadlo zpoždění cca 3 h. Na zpáteční cestě jsme dokonce čekali 5,5 h. Přičemž samozřejmě odbavení a check in probíhá dle původního času! Jinak Ischii doporučuji nenáročným turistům a "nemilovníkům" krásných pláží a čistého moře. Pláže hrozné, moře průměr. Raděj Sardinie!

Avatar uživatele dod
dod
před 6 lety

Na tento ostrov jet opravdu az po sezoně a určitě navštívit lázně Apollón Afrodite na jihu ostrova, je to tam krásný...

Avatar uživatele
guessWho
před 6 lety

"Neapol – Ischia za 22,60 € / 610 Kč u společnosti Caremar Jízdenky je možné za stejnou cenu na místě, cena je pevně daná a nemění se" To nie je pravda. Všetky lístky kúpené online sú drahšie o 2€/jedna cesta.

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 6 lety

Díky, opraveno!

Avatar uživatele divx
divx
před 6 lety

Moze byt z toho 3v1 s uplne smiesnym cenovym navysenim :D Da sa spravit vylet aj do Rima, neviem ci je to standartna cena, ale na september\oktober su spiatocne listky za 10€ u dopravcu flixbus (12 spojov denne) resp. ide to cele za rovnaku cenu naplanovat s priletom do rima ...

Avatar uživatele emailpietro
emailpietro
před 6 lety

Z Ischie jsme se před nedávnem vrátili... ceny autobusů jsou ve skutečnosti ještě přijatelnější než uvádíte. zde aktuální ceník: NOVÉ AUTOBUSOVÉ JÍZDENKY SPOLEČNOST EAV  OSTROVY ISCHIA A PROCIDA platnost od 01/01/2015    ZÁKLADNÍ JÍZDENKA    JEDNOTNÁ NEPŘESTUPNÍ                 BIGLIETTO CORSA SINGOLA      € 1,20     JEDNOTNÁ NEPŘESTUPNÍ    ZAKOUPENÍ U ŘIDIČE           BIGLIETTO CORSA SINGOLA DA AUTISTA  € 1,70     PŘESTUPNÍ JÍZDENKA PLATNÁ NA 100 MIN      BIGLIETTO ORARIO 100 MINUTI   € 1,50     DENNÍ JÍZDENKA         BIGLIETTO GIORNALIERO   € 3,60     TÝDENNÍ JÍZDENKA        BIGLIETTO SETTIMANALE      € 12,60     MĚSÍČNÍ JÍZDENKA       BIGLIETTO MENSILE       € 33,60     ZÁKLADNÍ NEPŘESTUPNÍ JEDNOTNÁ JÍZDENKA: umožňuje přesuny za použití jen jednoho autobusu  společnosti EAV, není přestupní. K zakoupení za vyšší částku i u řidiče.    PŘESTUPNÍ JÍZDENKA NA 100 MIN je platná pouze na tento časový úsek od chvíle označení.   K označení jízdenky musí dojít ihned po nastoupení do autobusu při první jízdě. V době platnosti  jízdenka umožňuje přestup na další linky společnosti Eav.     DENNÍ JÍZDENKA je platná do 00:00 hod dne, kdy byla jízdenka označena. Jízdenka užmoňuje volně  přestupovat na ostatní linky společnosti Eav. Majitel jízdenky je povinen vyplnit ručně na přední straně  datum platnosti jízdenky (giorno/den, mese/měsíc, anno/rok), z druhé strany jízdenky osobní údaje  (cognome/příjmení, nome/jméno, nato il/datum narození).    TÝDENNÍ JÍZDENKA je platná do 00:00 hod neděle ihned následující po dni označení. Umožňuje volný  přestup na další linky spol. EAV. Majitel jízdenky je povinen vyplnit ručně datum prvního dne použití  jízdenky na přední straně (valido dal/ platné od, giorno/den, mese/měsíc, anno/rok), z druhé strany  jízdenky osobní údaje (cognome/příjmení, nome/jméno, nato il/datum narození).   Pozor! Nejvýhodnější využití této jízdenky je při označní v pondělí; ukončení planosti jízdenky je  vždy nejbližší neděli!!!    MĚSÍČNÍ JÍZDENKA je platná do 00:00 hod posledního dne v měsíci ve kterém je označena. Jízdenka  umožňuje přestup na ostatní linky spol. EAV. Majitel jízdenky je povinen ručně vyplnit osobní údaje  (cognome/příjmení, nome/jméno, nato il/datum narození).    podmínky přepravy:  Jízdenky musí být označeny v příslušných stojcích ihned po nástupu do autobusu, v případě poruchy strojku   na označení jízdenky musí být tato označena ručně. Jízdenka je osobní a nepřenosná, při kontrole jízdenek   s povinností vyplnění osobních dat musí být na vyžádání předložen dokument, v opačném případě je cestující považován  jako cestující bez jízdenky a může mu být uložena pokuta dle zákona, stejná sankce je aplikována při přepisování údajů  vyplněných na jízdence.  

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 6 lety

Děkujeme za upozornění, opraveno :)

Další akce