Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Prázdniny se přehouply přes polovinu a podzim se opět trochu přiblížil. Pokud příliš neholdujeme sychravu a lezavu, je na čase naplánovat cestu za teplejším počasím a objevit novou destinaci, která ještě na Cestujlevne.com nebyla. Italská Ischia totiž nabízí díky svým početným termálním pramenům vyžití po celý rok. A pro návštěvu Neapole, Vesuvu nebo Pompejí je dokonce podzim mnohem vhodnějším obdobím díky příjemnějším teplotám a menším davů. Celková cena za letenky a jízdenky na loď začíná na 1.344 Kč z Katovic nebo 1.695 Kč z Prahy. Ceny u společnosti Wizzair platí pro členy klubu WDC.

 • Katovice - Neapol od 118 zł / 734 Kč rezervuj na Wizzair.com (každé pondělí a pátek)
 • Praha - Neapol od 1.085 Kč rezervuj na Wizzair.com (středa a neděle)
 • Praha - Neapol od 1.491 Kč rezervuj na easyJet.com (pondělí a pátek)
 • Vídeň - Neapol od 1.460 Kč rezervuj na easyJet.com (pondělí, středa, pátek, neděle)
 • Cestovní období říjen až listopad
Jízdenky na loď:
 • Neapol  - Ischia za 22,60 € / 610 Kč u společnosti Caremar 
 • Jízdenky je lepší koupit na místě, při koupi online je poplatek 2 € za jednu cestu
Zdarma máme příruční zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm u Wizzairu a 56 x 45 x 25 cm u easyJetu.

Příklady termínů

 • Katovic dosáhneme nejlepších cen v termínech 18.11. - 25.11. a 21.11. - 25.11., v průběhu celého období ale není problém narazit na letenky do 1.500 Kč
 • Z Prahy je nejlepší cena v termínu 5.10. - 12.10., zbylé data jsou dostupné do od 1.300 do 1.500 Kč
 • Vídně můžeme letět například 5.10. - 10.10., 9.10. - 16.10., 17.10. - 24.10., a další...

Jak se dopravovat

Z letiště v Neapoli přímo k přístavu jezdí linka "Alibus" s odjezdy každých 15-20 minut a jízdní dobou asi 45 minut. Jízdenka stojí 3 € z trafiky nebo 4 € od řidiče. Do centra nás dopraví také linkou 119 za 1,10 €.

Na Ischii si můžeme půjčit auto v půjčovně přímo v přístavu, kde ceny začínají na 60 € za den. Standardních autopůjčoven zde mnoho nenajdeme, proto jsou ceny vyšší.

Ischia má ale velmi dobrou autobusovou síť. Linek je několik a spojení po hlavní okružní silnici, ze které je většina zajímavostí v pěší docházkové vzdálenosti, je časté a poměrně levné. Za jízdenku zakoupenou v trafice zaplatíme 1,20 € (u řidiče 1,70 €), jednodenní jízdenka bude stát 3,60 €, týdenní 12,60 €.

Jízdní řády nalezneme zde (linky označené slovem "Ischia").

Ubytování

 • Neapoli běžná cena ubytování poblíž centra začíná na 1.000 Kč za noc a za pokoj.
 • Na Ischii jsou hotely o trochu levnější a ceny začínají na 900 Kč za noc a za pokoj. Kvalita ubytování je zde obecně velmi vysoká.
 • Samozřejmě můžeme vyzkoušet alternativní způsob bydlení přes airbnb, kde můžeme pokoj pořídit o trochu levněji.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Lukáš Herman

Ahoj, zrovna jsem objednal letenky do Neapole a zpět, ale je mi divné, že to po mě nechtělo žádné číslo občanky, datum narození atd. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky Lukáš :-)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele cibarbora
cibarbora

Nedoporucuji WizzAir - každou neděli, kdy linka léta Praha - Neapol, má letadlo zpoždění cca 3 h. Na zpáteční cestě jsme dokonce čekali 5,5 h. Přičemž samozřejmě odbavení a check in probíhá dle původního času! Jinak Ischii doporučuji nenáročným turistům a "nemilovníkům" krásných pláží a čistého moře. Pláže hrozné, moře průměr. Raděj Sardinie!

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele dod
dod

Na tento ostrov jet opravdu az po sezoně a určitě navštívit lázně Apollón Afrodite na jihu ostrova, je to tam krásný...

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele
guessWho

"Neapol – Ischia za 22,60 € / 610 Kč u společnosti Caremar Jízdenky je možné za stejnou cenu na místě, cena je pevně daná a nemění se" To nie je pravda. Všetky lístky kúpené online sú drahšie o 2€/jedna cesta.

před 6 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Díky, opraveno!

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele divx
divx

Moze byt z toho 3v1 s uplne smiesnym cenovym navysenim :D Da sa spravit vylet aj do Rima, neviem ci je to standartna cena, ale na september\oktober su spiatocne listky za 10€ u dopravcu flixbus (12 spojov denne) resp. ide to cele za rovnaku cenu naplanovat s priletom do rima ...

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele emailpietro
emailpietro

Z Ischie jsme se před nedávnem vrátili... ceny autobusů jsou ve skutečnosti ještě přijatelnější než uvádíte. zde aktuální ceník: NOVÉ AUTOBUSOVÉ JÍZDENKY SPOLEČNOST EAV  OSTROVY ISCHIA A PROCIDA platnost od 01/01/2015    ZÁKLADNÍ JÍZDENKA    JEDNOTNÁ NEPŘESTUPNÍ                 BIGLIETTO CORSA SINGOLA      € 1,20     JEDNOTNÁ NEPŘESTUPNÍ    ZAKOUPENÍ U ŘIDIČE           BIGLIETTO CORSA SINGOLA DA AUTISTA  € 1,70     PŘESTUPNÍ JÍZDENKA PLATNÁ NA 100 MIN      BIGLIETTO ORARIO 100 MINUTI   € 1,50     DENNÍ JÍZDENKA         BIGLIETTO GIORNALIERO   € 3,60     TÝDENNÍ JÍZDENKA        BIGLIETTO SETTIMANALE      € 12,60     MĚSÍČNÍ JÍZDENKA       BIGLIETTO MENSILE       € 33,60     ZÁKLADNÍ NEPŘESTUPNÍ JEDNOTNÁ JÍZDENKA: umožňuje přesuny za použití jen jednoho autobusu  společnosti EAV, není přestupní. K zakoupení za vyšší částku i u řidiče.    PŘESTUPNÍ JÍZDENKA NA 100 MIN je platná pouze na tento časový úsek od chvíle označení.   K označení jízdenky musí dojít ihned po nastoupení do autobusu při první jízdě. V době platnosti  jízdenka umožňuje přestup na další linky společnosti Eav.     DENNÍ JÍZDENKA je platná do 00:00 hod dne, kdy byla jízdenka označena. Jízdenka užmoňuje volně  přestupovat na ostatní linky společnosti Eav. Majitel jízdenky je povinen vyplnit ručně na přední straně  datum platnosti jízdenky (giorno/den, mese/měsíc, anno/rok), z druhé strany jízdenky osobní údaje  (cognome/příjmení, nome/jméno, nato il/datum narození).    TÝDENNÍ JÍZDENKA je platná do 00:00 hod neděle ihned následující po dni označení. Umožňuje volný  přestup na další linky spol. EAV. Majitel jízdenky je povinen vyplnit ručně datum prvního dne použití  jízdenky na přední straně (valido dal/ platné od, giorno/den, mese/měsíc, anno/rok), z druhé strany  jízdenky osobní údaje (cognome/příjmení, nome/jméno, nato il/datum narození).   Pozor! Nejvýhodnější využití této jízdenky je při označní v pondělí; ukončení planosti jízdenky je  vždy nejbližší neděli!!!    MĚSÍČNÍ JÍZDENKA je platná do 00:00 hod posledního dne v měsíci ve kterém je označena. Jízdenka  umožňuje přestup na ostatní linky spol. EAV. Majitel jízdenky je povinen ručně vyplnit osobní údaje  (cognome/příjmení, nome/jméno, nato il/datum narození).    podmínky přepravy:  Jízdenky musí být označeny v příslušných stojcích ihned po nástupu do autobusu, v případě poruchy strojku   na označení jízdenky musí být tato označena ručně. Jízdenka je osobní a nepřenosná, při kontrole jízdenek   s povinností vyplnění osobních dat musí být na vyžádání předložen dokument, v opačném případě je cestující považován  jako cestující bez jízdenky a může mu být uložena pokuta dle zákona, stejná sankce je aplikována při přepisování údajů  vyplněných na jízdence.  

před 6 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Děkujeme za upozornění, opraveno :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Dominikánská republika
ušetříš až 35%
Jedem!
Doprava v Berlíně
ušetříš až 90%
Hurá za zážitky!
Duny Maspalomas
ušetříš až 27%
To bude jízda!
Lapad
ušetříš až 66%
Všude dobře, co doma!
5459 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie