Jarní Athény a Soluň na jeden zátah z Prahy - 2.320 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Vydejte se na jaře do země řeckých Bohů. Poznejte kolébku evropské civilizace a rodiště mnoha významných řeckých filozofů a myslitelů. Jejich odkaz je do dnešní doby zachován v mnoha antických památkách a muzeích. V Athénách je to Akropole s Propylejemi, Parthenónem, Dionýsovým divadlem či Erechtheionovým chrámem. V rodišti slovanských věrozvěstů Soluni je to Bílá věž, Galeriův oblouk či Rotunda a mnoho dalších byzantských kostelů. Úchvatný panoramatický výhled na celé město je z horního starého města Ano Pole, kde jsou malebné uličky a několik dalších historických staveb z byzantské a osmanské éry.

Jak se tam dostanu?

Úvodní odstavec už nám napovídá, že první zastávkou budou Athény, do kterých doletíme přímou linkou z Prahy. Mezi Athénami a Soluní se přesunete letecky s Ryanairem, který nabízí několik spojů denně. Ze Soluně se do Prahy dostanete s krátkým přestupem v Athénách.

Za kolik?

Abychom základ tohoto výletu měli za co nejnižší cenu, využijeme velmi zajímavé slevy 500 Kč na webu prodejce Tripsta.cz. Letenky kupujte jednotlivě a pro každou osobu zvlášť. Musíte nejprve použít vyhledávač Momondo a nechat se přesměrovat na Tripstu. Letenky musíte platit debetními kartami VISA, MC či Maestro, tzn. zvolit Visa Debit, Mastercard Debit! Berte na vědomí, že odmítnutím všech zpoplatněných služeb v průběhu nákupu se vzdáváte jakékoli bezplatné podpory ze strany prodejce! Letenku s Ryanairem (Athény-Soluň) můžete dokoupit později, bývají velmi často za poloviční cenu.

Jak je to se zavazadly?

U letů s Aegeanem můžete bezplatně 24 hodin před odletem vybrat sedačky a rovnou se odbavit. Během letů z/do Prahy dostanete teplé jídlo. Letenky zahrnují jen přepravu příručních zavazadel. Abyste dodrželi limity všech dopravců, mějte s sebou zavazadla maximálních rozměrů 55x40x20 cm, druhý kus 35x20x20 cm, snažte se u většího nepřekročit hmotnost 10 kg.

Doprava, ubytka a jiná doporučení :-)

Na dopravu v Athénách si hned na letišti pořiďte 3 denní „lítačku“ za 20 euro, která platí i na dopravu metrem z/na letiště. V Soluni chytněte před příletovým terminálem autobus č. 78, lístky zakoupíte ve stánku u zastávky za 0,90 €, případně o něco dráž v automatu v autobuse.

V Athénách mohu osobně doporučit Hotel Vienna, který má velmi dobrou polohu u náměstí Omonia, kde se kříží dvě linky metra, a cenu za pokoj. V Soluni sáhněte po Hotelu Esperia s výhledem na antické vykopávky, pár metrů od hotelu je výborná řecká restaurace.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele daesar

Letěl jsem s Aegean letos v březnu PRG-ATH a žádné teplé jídlo jsem nedostal.

Avatar uživatele lukas

Já letěl letos v červenci a teplé jídlo jsem dostal :-)

Avatar uživatele daesar

Hmm, tak přes léto třeba.. A jak je to Lukáši s infantem, musím kupovat 1os + 1inf najednou, že?

Avatar uživatele daesar

odpovím si sám - ano :-)

Avatar uživatele daesar

Díky za tip! Koupeno PRG-HER-PRG pro celou rodinku za 1805Kč/os 28/9 - 5/10 - jsou tam ještě místa za tuto skvělou cenu. Sorry za OT, ale rád bych ještě v březnu na měsíc na Filipíny. dala by se nakombinovat nějak aktuální akce Qatarců třeba s AirAsia na Filipíny? Všude tady čtu, že letenky s AirAsia stojí řádově stokoruny, ale třeba Bangkok-Manila tam v březnu nelze sehnat pod 5000 RT 8-(

Tak ubytování v okolí Omonie bych rozhodně nedoporučoval! Stahujete se tam kdejaká chátra a po setmění to tam rozhodně není bezpečné! Za mě můžu doporučit oblast Plaka.

Avatar uživatele lukas

Bydlel jsem tam 4 dny a na žádnou chátru jsem nenarazil, ani v noci :-) Kdybych měl byť jednu negativní zkušenost, určitě nebudu ubytování v této lokalitě doporučovat.

Já tam pouze ve dne procházel a těch podivných existencí tam bylo tedy hafo,moc bezpečně sem se tam tedy rozhodně necítil....druhé podobné místo bylo okolí nádraží Larissa. I v mnoha průvodcích atd. se lze dočíst,že Omonie patří z hlediska kriminality mezi rizikové čtvrti Athén!

Avatar uživatele anton11

My sme byvali pri Larisse a bolo to celkom fajn. Ano, bezdaci, sem tam skupinka imigrantov, ale nic nestandardneho.

Avatar uživatele radkasimcikova

Letenky nejdou zaplatit, několikrát nám to odmítlo karty.

Avatar uživatele lukas

To je zajímavé, dneska jsem se bavil se známým, který normálně na tripstě zaplatil s klasickou debetkou z české banky.

Avatar uživatele english2006

Dobrý večer, s jakým předstihem musím být na letišti před odletem, pokud už budu mít online check-in za sebou,letenku vytisknutou a pouze příruční zavazadlo? V tom případě jenom na bezpečnostní prohlídku snad není nutné ty 2 hod.předem dodržet? Stačila by hodina? Nikdy jsem neletěla,děkuji Jana

Avatar uživatele lukas

Dobrý večer Jano, pokud budete mít v ruce vytištěné palubní vstupenky (letenky) a jen příruční zavazadlo, klidně stačí hodina.

Avatar uživatele lubouma

Můžete uvést nějaká konkrétní data a cestovní období, prosim?

Avatar uživatele lukas

Dobrý den, příkladové termíny se dozvíte ze screenshotů. Dostupnost si můžete ověřit na webu Aegeanu přes Low Fare Calendar http://en.aegeanair.com/plan/low-fare-calendar/

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Všude dobře, co doma!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

To budou fotky!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Řecko  

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na četných ostrovech. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko