Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vydejte se na jaře do země řeckých Bohů. Poznejte kolébku evropské civilizace a rodiště mnoha významných řeckých filozofů a myslitelů. Jejich odkaz je do dnešní doby zachován v mnoha antických památkách a muzeích. V Athénách je to Akropole s Propylejemi, Parthenónem, Dionýsovým divadlem či Erechtheionovým chrámem. V rodišti slovanských věrozvěstů Soluni je to Bílá věž, Galeriův oblouk či Rotunda a mnoho dalších byzantských kostelů. Úchvatný panoramatický výhled na celé město je z horního starého města Ano Pole, kde jsou malebné uličky a několik dalších historických staveb z byzantské a osmanské éry.

Jak se tam dostanu?

Úvodní odstavec už nám napovídá, že první zastávkou budou Athény, do kterých doletíme přímou linkou z Prahy. Mezi Athénami a Soluní se přesunete letecky s Ryanairem, který nabízí několik spojů denně. Ze Soluně se do Prahy dostanete s krátkým přestupem v Athénách.

Za kolik?

Abychom základ tohoto výletu měli za co nejnižší cenu, využijeme velmi zajímavé slevy 500 Kč na webu prodejce Tripsta.cz. Letenky kupujte jednotlivě a pro každou osobu zvlášť. Musíte nejprve použít vyhledávač Momondo a nechat se přesměrovat na Tripstu. Letenky musíte platit debetními kartami VISA, MC či Maestro, tzn. zvolit Visa Debit, Mastercard Debit! Berte na vědomí, že odmítnutím všech zpoplatněných služeb v průběhu nákupu se vzdáváte jakékoli bezplatné podpory ze strany prodejce! Letenku s Ryanairem (Athény-Soluň) můžete dokoupit později, bývají velmi často za poloviční cenu.

Jak je to se zavazadly?

U letů s Aegeanem můžete bezplatně 24 hodin před odletem vybrat sedačky a rovnou se odbavit. Během letů z/do Prahy dostanete teplé jídlo. Letenky zahrnují jen přepravu příručních zavazadel. Abyste dodrželi limity všech dopravců, mějte s sebou zavazadla maximálních rozměrů 55x40x20 cm, druhý kus 35x20x20 cm, snažte se u většího nepřekročit hmotnost 10 kg.

Doprava, ubytka a jiná doporučení :-)

Na dopravu v Athénách si hned na letišti pořiďte 3 denní „lítačku“ za 20 euro, která platí i na dopravu metrem z/na letiště. V Soluni chytněte před příletovým terminálem autobus č. 78, lístky zakoupíte ve stánku u zastávky za 0,90 €, případně o něco dráž v automatu v autobuse.

V Athénách mohu osobně doporučit Hotel Vienna, který má velmi dobrou polohu u náměstí Omonia, kde se kříží dvě linky metra, a cenu za pokoj. V Soluni sáhněte po Hotelu Esperia s výhledem na antické vykopávky, pár metrů od hotelu je výborná řecká restaurace.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele daesar
daesar

Letěl jsem s Aegean letos v březnu PRG-ATH a žádné teplé jídlo jsem nedostal.

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Já letěl letos v červenci a teplé jídlo jsem dostal :-)

před 7 lety
Avatar uživatele daesar
daesar

Hmm, tak přes léto třeba.. A jak je to Lukáši s infantem, musím kupovat 1os + 1inf najednou, že?

před 7 lety
Avatar uživatele daesar
daesar

odpovím si sám - ano :-)

před 7 lety
Avatar uživatele daesar
daesar

Díky za tip! Koupeno PRG-HER-PRG pro celou rodinku za 1805Kč/os 28/9 - 5/10 - jsou tam ještě místa za tuto skvělou cenu. Sorry za OT, ale rád bych ještě v březnu na měsíc na Filipíny. dala by se nakombinovat nějak aktuální akce Qatarců třeba s AirAsia na Filipíny? Všude tady čtu, že letenky s AirAsia stojí řádově stokoruny, ale třeba Bangkok-Manila tam v březnu nelze sehnat pod 5000 RT 8-(

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele
lma

Tak ubytování v okolí Omonie bych rozhodně nedoporučoval! Stahujete se tam kdejaká chátra a po setmění to tam rozhodně není bezpečné! Za mě můžu doporučit oblast Plaka.

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Bydlel jsem tam 4 dny a na žádnou chátru jsem nenarazil, ani v noci :-) Kdybych měl byť jednu negativní zkušenost, určitě nebudu ubytování v této lokalitě doporučovat.

před 7 lety
Avatar uživatele
lma

Já tam pouze ve dne procházel a těch podivných existencí tam bylo tedy hafo,moc bezpečně sem se tam tedy rozhodně necítil....druhé podobné místo bylo okolí nádraží Larissa. I v mnoha průvodcích atd. se lze dočíst,že Omonie patří z hlediska kriminality mezi rizikové čtvrti Athén!

před 7 lety
Avatar uživatele anton11
anton11

My sme byvali pri Larisse a bolo to celkom fajn. Ano, bezdaci, sem tam skupinka imigrantov, ale nic nestandardneho.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele radkasimcikova
radkasimcikova

Letenky nejdou zaplatit, několikrát nám to odmítlo karty.

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

To je zajímavé, dneska jsem se bavil se známým, který normálně na tripstě zaplatil s klasickou debetkou z české banky.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele english2006
english2006

Dobrý večer, s jakým předstihem musím být na letišti před odletem, pokud už budu mít online check-in za sebou,letenku vytisknutou a pouze příruční zavazadlo? V tom případě jenom na bezpečnostní prohlídku snad není nutné ty 2 hod.předem dodržet? Stačila by hodina? Nikdy jsem neletěla,děkuji Jana

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Dobrý večer Jano, pokud budete mít v ruce vytištěné palubní vstupenky (letenky) a jen příruční zavazadlo, klidně stačí hodina.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele lubouma
lubouma

Můžete uvést nějaká konkrétní data a cestovní období, prosim?

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Dobrý den, příkladové termíny se dozvíte ze screenshotů. Dostupnost si můžete ověřit na webu Aegeanu přes Low Fare Calendar http://en.aegeanair.com/plan/low-fare-calendar/

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Borobudur
ušetříš až 59%
Tam to bude krásný!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
To bude jízda!
Cabo Girao
ušetříš až 44%
Jedem!
Edinburgh
ušetříš až 75%
To budou fotky!
5556 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Akropole v Athénách
Řecko

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na více než 6 000 ostrovech, z toho téměř 200 obydlených. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko