Akropole v Athénách

Jarní Athény a Soluň na jeden zátah z Prahy - 2.320 Kč.

16 komentářů
2015-11-04T18:16:44+01:00

O akci

Vydejte se na jaře do země řeckých Bohů. Poznejte kolébku evropské civilizace a rodiště mnoha významných řeckých filozofů a myslitelů. Jejich odkaz je do dnešní doby zachován v mnoha antických památkách a muzeích. V Athénách je to Akropole s Propylejemi, Parthenónem, Dionýsovým divadlem či Erechtheionovým chrámem. V rodišti slovanských věrozvěstů Soluni je to Bílá věž, Galeriův oblouk či Rotunda a mnoho dalších byzantských kostelů. Úchvatný panoramatický výhled na celé město je z horního starého města Ano Pole, kde jsou malebné uličky a několik dalších historických staveb z byzantské a osmanské éry.

Jak se tam dostanu?

Úvodní odstavec už nám napovídá, že první zastávkou budou Athény, do kterých doletíme přímou linkou z Prahy. Mezi Athénami a Soluní se přesunete letecky s Ryanairem, který nabízí několik spojů denně. Ze Soluně se do Prahy dostanete s krátkým přestupem v Athénách.

Za kolik?

Abychom základ tohoto výletu měli za co nejnižší cenu, využijeme velmi zajímavé slevy 500 Kč na webu prodejce Tripsta.cz. Letenky kupujte jednotlivě a pro každou osobu zvlášť. Musíte nejprve použít vyhledávač Momondo a nechat se přesměrovat na Tripstu. Letenky musíte platit debetními kartami VISA, MC či Maestro, tzn. zvolit Visa Debit, Mastercard Debit! Berte na vědomí, že odmítnutím všech zpoplatněných služeb v průběhu nákupu se vzdáváte jakékoli bezplatné podpory ze strany prodejce! Letenku s Ryanairem (Athény-Soluň) můžete dokoupit později, bývají velmi často za poloviční cenu.

Jak je to se zavazadly?

U letů s Aegeanem můžete bezplatně 24 hodin před odletem vybrat sedačky a rovnou se odbavit. Během letů z/do Prahy dostanete teplé jídlo. Letenky zahrnují jen přepravu příručních zavazadel. Abyste dodrželi limity všech dopravců, mějte s sebou zavazadla maximálních rozměrů 55x40x20 cm, druhý kus 35x20x20 cm, snažte se u většího nepřekročit hmotnost 10 kg.

Doprava, ubytka a jiná doporučení :-)

Na dopravu v Athénách si hned na letišti pořiďte 3 denní „lítačku“ za 20 euro, která platí i na dopravu metrem z/na letiště. V Soluni chytněte před příletovým terminálem autobus č. 78, lístky zakoupíte ve stánku u zastávky za 0,90 €, případně o něco dráž v automatu v autobuse.

V Athénách mohu osobně doporučit Hotel Vienna, který má velmi dobrou polohu u náměstí Omonia, kde se kříží dvě linky metra, a cenu za pokoj. V Soluni sáhněte po Hotelu Esperia s výhledem na antické vykopávky, pár metrů od hotelu je výborná řecká restaurace.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-11-04T18:16:44+01:00

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce