Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Opravdu povedenou promo akci dnes spouští další autobusový dopravce na trasách z/do ČR, tentokrát rakouský Hellö Bus. Pro cesty od dnešního data až do konce března můžete nakoupit zpáteční jízdenky v rámci většiny tras za 19,98 € / 540 Kč. Největší úspory oproti cenám jiných dopravců dosáhneme při cestách do Benátek, kde můžeme v termínu 11. - 28. února navštívit slavný Benátský karneval.

Výhoda oproti letadlu je nasnadě. Jízdenky totiž lze zakoupit na jakékoliv datum v průběhu února a března. 

 • Jízdenky do Benátek za 540 Kč rezervuj na helloe.com >>
 • Při výběru dejte pozor a rezervujte přímý spoj (druhý uvedený, ten první je s přestupem ve Vídni)
 • Cestovní období do 31. března 2017
 • Děti do 14 let se slevou 50%
Za stejné ceny můžete navíc vyrazit z Prahy i do Berlína, Lince, Salcburku, Udine, Vídně a Villachu, z Českých Budějovic pak do Lince, Salcburku, Udine a Villachu a samozřejmě Benátek. Slevy platí v celé síti Hellö Bus.

Hellö jezdí s novými autobusy Mercedes s bezplatným internetem, zásuvkami pro dobíjení a automatem na pití, rezervace místa k sezení je zdarma a proběhne hned při koupi jízdenky.

Ubytování

Hotely pak standardně hledejte spíše v městečku Mestre, jen přes most od Benátek. Případně nahlédněte pod pokličku službě airbnb. Za noc přímo v historickém centru Benátek v období karnevalu zaplatíte kolem 2.500 Kč/pokoj, v pevninské části (Mestre) pak cca o tisíc korun méně. Ceny v březnu jsou pak zhruba o 20% nižší. Pro vytrvalé jedince se také možnost jet na celodenní otočku s pobytem 11 hodin na místě.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jan.drevinek
jan.drevinek

Ahoj,dceři je 14 let,jak kontrolují věk kdybych koupil jízdenku pod 14let,dík za info

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Je tam vůbec nějaký cenový rozdíl? :) musí mít cestovní doklad.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele JIRISED
JIRISED

Zdravím, jdou zarezervovat sedadla nebo jen něco dělám blbě?

před 6 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4329 komentářů
 • Poslat zprávu

Zdravím, sedadla by měla jít rezervovat hned ve druhém kroku po výběru spoje zdarma.

před 6 lety
Avatar uživatele JIRISED
JIRISED

Ajo, stránka se mi prvně nenačetla celá, děkuji. :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele sramk
sramk

Je lepší vystoupit Benátky Mestre, nebo Tronchetto? Díky!

před 6 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4329 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, Tronchetto je přímo v centru historických Benátek, resp. u nádraží (dál už auta nesmí), Mestre je na pevnině, tam se vyplatí vystoupit pouze pokud byste měli v Mestre hotel a chtěli si ráno odložit zavazadla.

před 6 lety
Avatar uživatele sramk
sramk

Díky moc za rychlou odpověď :-)

před 6 lety
Avatar uživatele simona.resekova
simona.resekova

ahoj, ja po svojich skúsenostiach odporúčam radšj vystúpit v Mestre, nakolko cena je to rovnaka. pritom tronchetto je len obrovsky ostrov, kde su parkovistia a na piazzale roma, do "echt" benatok premava vlacik za 5 eur. naopak z mestre sa dostanete vlakom na stanicu santa lucia kazdych desat-dvadsat minut a listok stoji 1,25 eura, takze rozhodne vyhodnejsie - a krajsia panorama rozhodne po ceste. :)

před 6 lety
Avatar uživatele j.monika
j.monika

A nebo se dá jít z Tronccetta pěšky, na Piazzale roma (to je nádraží odkud odjíždí autobusy a tramvaje do Mestre a dalších měst)jste za 20minut svižnou chůzí. Včera večer jsme tuto cestu absolvovali. Výlet do Benátek supr, jen je potřeba umět anglicky a znát trošku italská slovíčka, ale my se i tak dostali na hotel do Mestre. Z Piazzale Roma jsme jeli Tramvají(bud T1 nebo T2 jsou jen dvě a je tam mapka ,lístek stojí 1,50€)na Mestre Centro a odtud busem 8E k hotelu Ariston. Moc pěkný hotel, sice starší nábytek, ale čisto v pokojích, a snídaně luxus. Takhle dlouho jsme se zas nepřejedli. Jinak určitě se vyplatí koupit si mapu, než pořád koukat do chytrého telefonu, stejně se vám za chvíli vybije. A také je dobré chodit pěšky, to jen abyste spálili ty kalorie z těch úžasných zmrzlin ?. Jo veřejná wc jsou za 1,50 celkem drahá záležitost na české poměry. A vezměte si na wc mapu, jsou tam ta wc na mapě vyznačena. Jinak busy nijak zvlášt pohodlné a pokud jste vozíčkář nebo nemuzete moc na nohy, tak bych Benátky moc nebrala. ty mosty nejsou uzpusobené k ježdění na vozíku či s kočárkem. Spočítala bych to na prstech jedné ruky, jinak jsou všude schůdky. A hlavně se oblečte, ono na sluníčku je teplo, ale večer v době karnevalu byla zima.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele dolphi
dolphi

Doporučuji nakombinovat z Wizzairem jednu cestu, letenky jsou od 284 Kč - 400 Kč. A zpět busem.

před 6 lety
Avatar uživatele dashenka
dashenka

Dolphi to je dobrý tip, kde ale tak levné letenky do Venice ovšem koupit? D.

před 6 lety
Avatar uživatele dolphi
dolphi

Zkus azair, termínu je tam spousta 12.03, 08.03 z Benátek do Prahy za 259 Kč. Ideální v pátek odjed z Prahy busem a v neděli se vrátit letadlem.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
A už tam budem?
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Tam jsi vždycky chtěl!
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
To bude jízda!
Sofie
ušetříš až 60%
To budou fotky!
5562 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie