Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na krátkou poznávací cestu po Floridě se můžete vydat na křídlech společnosti Eurowings. Ta v rámci svého low-cost tarifu BASIC nabízí zpáteční letenky z Vídně do Miami za 310 €, tedy 8.390 Kč. V ceně je však zahrnuta pouze samotná letenka a příruční zavazadlo, za jakékoliv služby navíc je nutné si připlatit.

Alternativou je nabídka United Airlines při cestě z Košic za 10.551 Kč, včetně zavazadel i občerstvení během letu.

  • Vídeň - Miami za 310 € / 8.390 Kč rezervuj na eurowings.com
  • Košice - Miami za 10.551 Kč rezervuj >>
  • Nejlevnější termíny: 1.9. - 1.11.2016
V ceně je příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm a váze 8 kg. Zapsané zavazadlo do 23 kg si můžete dokoupit za 30 € / let.

Do USA jedině s vízem nebo registrací ESTA. Nejjednodušší cestou je ESTA, kterou si vybavíte on-line za poplatek 14 dolarů.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele real_p
real_p

Je možné , že mi nejde udělat check in, pouze nějaký apis u eurowings? Nikdy jsem se s tím nesetkal , taky jsem teda nikdy neletěl dál než po Evropě :-D

před 6 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, APIS je nutné vyplnit u letů do vybraných destinací, USA především :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele marketal
marketal

Ahoj Dave, objednali jsme si ESTU přes evisanetwork a cena je 89 dolarů!!! Škoda, že jsem na tvou radu (esta.cbp.dhs.gov) nekoukla dříve. Tak sdílím pro zajímavost a pro ostatní :( Markéta

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele geelong
geelong

Cau Davide, mel bych prosbicku ohledne zpatecnich letenek do AUS - Brisbane.Nevis prosim o nejake nejblizsi akci? Dekuju moc Radek

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele real_p
real_p

Chtěl bych si ještě z Miami udělat výlet (letadlem) do Washingtonu a pak busem do New Yorku – megabus parádní ceny v nočním přejezdu ? , ale ten přelet nacházím jen za 3400,- příp. za 2000 do Baltimoru, to by byla dobrá cena, ale zase nechci si to komplikovat dalšími přejezdy (z Baltimoru) a proto bych preferoval přistání opravdu ve Washingtonu. Nemá někdo dobrou radu, kde hledat nebo zda mám vzít ty za 3400,- nebo počkat na nějakou akci – ale jak se o ní dozvím, že ano, zase… ? Budu rád za každou radu a díky za super web.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nechal bych to na později, až chytneš akci do NY :-) takhle je to zbytečně rozlítané a ty letenky levnější moc nebudou - mrkni na jetblue, southwest nebo frontier

před 6 lety
Avatar uživatele
cali

A hlavně i z jiných letišť poblíž, bude to levnější tedy FLL, PBI apod.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele lumiskar
lumiskar

ještě se chci zeptat,ty rozměry se musí dodržet? Váha je jasná,ale ty rozměry( zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm a váze 8 kg.)

před 6 lety
Avatar uživatele
cali

Nemusíš, ale připlatíš... A z vlastní zkušenosti, opravdu jen 1 zavazadlo, ani noťas, ani kabelka.

před 6 lety
Avatar uživatele lumiskar
lumiskar

Mám tomu rozumět tak že když budu mít tašku s trochu jiným rozměrem (váha 7kg) tak stejně zase budu muset připlatit ? To se mi zdá divné.

před 6 lety
Avatar uživatele
cali

Tak záleží na koho padneš, prostě pokud se zavazadlo nevejde do kalibrační klece, mají právo tě potrápit a chtít doplatit. Záleží jak kdy a kde...Zažil jsem oboje.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele peta.ruzicka
peta.ruzicka

Dobrý den, poradíte mi jak rezervovat více letenek najednou? Nerad bych si objednal letenku, abych následně zjistil, že už si nemohu koupit další. Předem děkuji.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jděte na hlavní stránku a nastavte si potřebný počet osob.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele lumiskar
lumiskar

Můžete mi poradit jak tyto letenky zarezervovat (koupit) ? Na stránce Eurowings musím být přihlášen ?Vyberu termín, kliknu na Book Flights, a dál nevím. Nějak mi to nejde,díky

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dál si vybrat variantu a postupovat dle instrukcí. Je těžké radit, když se jedná o zcela základní rezervační proces, takže nevím, kde může nastat zádrhel. Přihlášen vůbec být nemusíte.

před 6 lety
Avatar uživatele lumiskar
lumiskar

Už se k tomu dostávám,jsem začátečník, díky za radu L.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele real_p
real_p

Paráda, díky moc, jsem nadšen, rezervoval jsem si to od 6.-20.10.2016, kdyby se někdo chtěl přidat pošlete mi sz na pavel2306@centrum.cz

před 6 lety
Avatar uživatele real_p
real_p

Chtěl bych si ještě z Miami udělat výlet (letadlem) do Washingtonu a pak busem do New Yorku - megabus parádní ceny v nočním přejezdu :) , ale ten přelet nacházím jen za 3400,- příp. za 2000 do Baltimoru, to by byla dobrá cena, ale zase nechci si to komplikovat dalšími přejezdy (z Baltimoru) a proto bych preferoval přistání opravdu ve Washingtonu. Nemá někdo dobrou radu, kde hledat nebo zda mám vzít ty za 3400,- nebo počkat na nějakou akci - ale jak se o ní dozvím, že ano, zase... :D Budu rád za každou radu a díky za super web.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam jsi ještě nebyl!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
A už tam budem?
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ibiza
ušetříš až 87%
To bude jízda!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké