Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Společnost BMI Regional provozující linku z Brna do Mnichova po roce konečně začíná smysluplně spolupracovat se svým partnerem, německou Lufthansou. Tedy alespoň na trase Brno – New York, na kterou po celou zimu a jaro nabízí rychlé spojení s jedním přestupem v Mnichově (celková doba cesty 12 hodin) za plně akceptovatelných 12.382 Kč. Pro cestovatele, kteří tolik nespěchají, se na mnoho termínů navíc objevuje i cena 11.554 Kč s bonusem na zpáteční cestě v podobě celodenního stopoveru v kanadském Torontu. Brno tak poprvé v historii získává konkurenceschopné spojení s USA. Blýská se v Brně na lepší časy?

Pravda, odlet z Prahy vyjde při aktuálních cenách British Airways levněji (10.382 Kč + cesta z/do Brna), nicméně kdo by odolal pohodlí odletu z tuřanského letiště? :)

 • Brno – New York (+ stopover v Torontu) od 11.554 Kč rezervuj >>
 • Brno – New York (celková cesta 12 hodin) od 12.382 Kč rezervuj >>
 • Při rezervaci věnujte pozornost délce letů, případně si nastavte dle libosti na panelu v pravé části stránky
Zoufat však nemusí ani obyvatelé Prahy:
 • Cestovní období: leden – červen 2017 
 • Platí do vyprodání míst/aktualizace tarifu
V ceně letů je zahrnuta bezplatná přeprava jednoho kusu odbaveného zavazadla o hmotnosti do 23 kg.

Před cestou

V případě, že nemáte platné elektronické povolení ke vstupu na území USA nebo Kanady, vyřiďte si jej online. Celá procedura v obou případech zabere maximálně 15 minut. TIP: Přečtěte si náš článek o ubytování v New Yorku, najdete v něm spoustu užitečných rad a poznatků, kde se nejlépe a nejlevněji ubytovat.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jarka.kubenova
Jarka.kubenova

Ahoj,nasla jsem si termin v květnu.Při zpatečním letu je bohužel jenom hodina na přestup z Mnichova do Brna.Mysliíte,že je reálné to stihnout?Děkuji za odpověď.Jarka

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4312 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, je to sice hraniční čas na přestup, ale stačí, mnichovské letiště je přehledné a aerolinka nemůže nabízet přestupový čas, který nelze stihnout. Při cestě z Ameriky do Evropy se často stane, že let přistane dříve, takže přestupový čas se může trochu prodloužit.

před 5 lety
Avatar uživatele 9.8.7
9.8.7

Bacha, nenechat se napálit na levné letenky! Platilo (a snad ještě platí) v EU že existuje minimální čas na přestup při mezikontinentálním letu a agentury nabízí výhodné letenky ikdyž to nesplňuji. Někdy je ta vzdálenost v Mnichově na letišti při přestupu sakra velká a když člověk trefí na zástupy lidí při kontrolách, tak se to nestihne a pak babo raď kde je chyba. Mně se tohle stalo díky jedné cestovce z Prahy, ta se vymlouvala na leteckou společnost že takovou letenku prodala a já v průseru jsem zůstal já... Hodina je určitě nesmysl na přestup si myslím já, radši zjistit více informací doporučuji.

před 5 lety
Avatar uživatele 9.8.7
9.8.7

Radši se informovat, číst podmínky.... Mně se tohle stalo v r.2010 s Lufthansou YYZ/MUC-MUC/PRG a 55min v Mnichove bylo málo díky údajně špatně vystavené letence která nesplňovala onu podmínku minimálního času na přestup. Oficiální odpověď z Lufthansy. Tak možná nejde o podmínky EU ale leteckých společností.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Petr _7
Petr _7

Ahoj, nebyl by nějaký termín duben až červen třeba z té Prahy cca na 14 dní? Díky

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Lokvenc
Lokvenc

Tak jsem použil váš výše uvedený odkaz ESTA do USA a zaplatil 83$ místo 14$. To jsem Vám pěkně nalítnul. Pěkně děkuji !!!!!!

před 5 lety
Avatar uživatele
cali

Pokud nezvládneš ani tuto základní proceduru bez problémů, zvážil bych celou cestu...

před 5 lety
Avatar uživatele prix
prix

To by mě Petře opravdu zajímalo, co jste tam naklikal, že tu osočujete CL. Já žádala o Estu a přišlo mi to celkem triviální, ještě navíc v češtině...

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele martin.satny
martin.satny

Letíme ted v úterý a ceny byly od 10.500, takže mi to nepřijde jako super výhodné...nebo se pletu? díky m

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4312 komentářů
 • Poslat zprávu

Z Prahy je s krátkým přestupem cokoliv pod 11k lepší cena, ale příspěvek je mířený především na letenky z Brna, tam jsem si dříve podobných cen nevšiml, pravidlem byly 20 tisíc a víc a s dlouhými nočními přestupy.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele
Mailand

Super tip z Brna, jen tak dále! Stopover v Torontu předpokládam max. 24 hodin?

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4312 komentářů
 • Poslat zprávu

Ano, bohužel stopover v Torontu max. 24 hodin.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele sudinho
sudinho

A kdybych chtěl přímo z Mnichova, tak je to dražší.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele
Jan Paděra

Díky za tip ? My z Brna budeme určitě rádi za další podobné příspěvky.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4312 komentářů
 • Poslat zprávu

Snad další přijdou, chce to hodně lítat z Brna, ať aerolinky vědí, že je zájem! ;)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele ostravak
ostravak

A to má být jako nějaká akční cena?

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4312 komentářů
 • Poslat zprávu

Je to spíš zajímavý tip na letenky z Brna :) Ještě před rokem opravdu nebylo možné se těmto cenám ani vzdáleně přiblížit.

před 5 lety
Avatar uživatele radek.neuzil
radek.neuzil

Z Brna je to super cena. Budu se těšit na další tipy

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

air france má teď ceny z Prahy kolem 11 tisíc, na černý pátek o pár stovek míň

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Tam jsi ještě nebyl!
Almadraba
ušetříš až 49%
Tam jsi vždycky chtěl!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
To musíš vidět!
Socha svobody a Manhattan
ušetříš až 45%
Tam jsi vždycky chtěl!
5454 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké