Zlatni Rat

Letenky z Prahy do Záhřebu po celý rok - 2.675 Kč.

14 komentářů
2015-03-09T19:49:27+01:00

O akci

Se zajímavou nabídkou přišly chorvatské aerolinky Air Croatia, které momentálně nabízejí zpáteční letenky z Prahy do Záhřebu za jednotnou cenu 98 € neboli 2.675 Kč. Jestliže plánujete letní dovolenou u Jadranu, můžete ji spojit s návštěvou hlavního města a kupříkladu Plitvických jezer. Lze zarezervovat i jen jednosměrnou letenku za 49 €.

  • Letenku Praha - Záhřeb za 98 € / 2.675 Kč rezervujte na www.aircroatia.eu
  • Cestovní období 2. dubna - 31. prosince
  • Ubytování v Záhřebu >>
V ceně letenky je bezplatná přeprava zavazadla k odbavení do hmotnosti 20 kg. Dále si s sebou můžete vzít příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 45 × 35 × 25 a hmotnosti 5 kg.

Ze záhřebského letiště do centra města každou hodinu zajíždí autobus Pleso prijevoz, jízda trvá 25 min, jízdné 30 HRK / 110 Kč.

Záhřeb

zdroj Wikipedie

Chorvatský Záhřeb tvoří historické jádro, totiž Horní město a Kaptol, a mladší Dolní město. Malebný Gradec (Horní město) patří k nejlépe zachovaným historickým centrům v Chorvatsku. Směrem na východ, za údolím potoka Medveščaku, je rovněž středověký Kaptol s gotickou katedrálou. Dnes nejživější část města, Dolní město, vzniklo od poloviny 19. století mezi nádražím a historickými městy. Po Druhé světové válce k nim přibyl Nový Záhřeb, totiž sídliště na pravém břehu Sávy..

Historicky nejvýznamnější je Horní město, kde sídlí Vláda Chorvatska a parlament a kde stojí gotický kostel Sv. Marka s erby Záhřebu, Chorvatska, Dalmácie a Slavonie na střeše z barevných glazovaných tašek. Zatímco tato část Záhřebu je významná hlavně z turistického hlediska, Dolní město je hlavně centrem kulturním, obchodním a společenským. Jeho živé třídy doplňují velká náměstí, pojmenovaná po významných osobnostech chorvatské historie (Bána Jelačiće, krále Tomislava), i významné budovy školské, či kulturní.

Gradec a Kaptol spojuje Kamenná brána (chorvatsky Kamenita vrata) ze třináctého století s poutní svatyní s obrazem Panny Marie, který odolal požáru v roce 1731. Horní město s Dolním spojuje také více než sto let stará lanová dráha. Trasa, na které její modré kabinky překonávají výškový rozdíl 30 metrů, je totiž dlouhá jen šestašedesát metrů a jízda z jednoho konce na druhý netrvá ani minutu.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-03-09T20:49:27+01:00

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele youngling
youngling
před 9 lety

Udajne si ma Air Croatia prenajimat lietadlo aj od ČSA, tak mozno by som to bral vazne :) Jednou z nových zakázek je létání mezi Chorvatskem a Švédskem pro dopravce Air Croatia, které začne v červnu. Díky tomu nabídnou aerolinky nově od konce června i sezónní linku mezi Prahou a Splitem s odletem v pátek z Prahy a v neděli zpět. Virtuální aerolinka (nevlastní letadla, jen si je pronajímá) si od ČSA půjčí Airbus A319. Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/csa-rusi-berlin-a-curych-0sy-/eko-doprava.aspx?c=A140422_120428_eko-doprava_suj

Avatar uživatele janko33janko
janko33janko
před 9 lety

Hm... Tak neviem ci je to s tym Air Croatia az take horuce... https://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=hr&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.jutarnji.hr%2Fdalmatian-propao-tjedan-prije-prvog-leta--investitor-odustao%2F1201733%2F

Avatar uživatele m_2
m_2
před 9 lety

Těžko hádat, leč tahle linka nebyla už za dob ČSA výdělečná..... Chápu, že v Chorvatsku mají snahu, otázka je, zda to je snaha "legitimní". Radši bych počkal na to první letadlo.

Avatar uživatele snadnikdonenaleti
snadnikdonenaleti
před 9 lety

Vypadá to velmi podobně jako nedávný fake s Air Dalmatian (nebo jak se to jmenovalo). Provoz od dubna 2015, na googlu fotky letadel (rozhodně jiných než Embraer) i z r. 2013. Wiki píše o založení spol. v r. 2014 (článek z 4.3.2015). Stránky hodně chudé. Název matoucí s Croatian Airlines. Lety údajně pronajatým letadlem od Estonian Air, a to pod stejným označením OVXXXX. Snad to tentokrát dopadne s novou chorvatskou aerolinkou lépe.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Stránky Air Dalmatian byly velice tristní :-D V tomto případě to vypadá přeci jen solidněji. Také doufám, že Air Croatia dotáhne svůj plán do konce a linky rozlétá.

Avatar uživatele
Strakapoud
před 9 lety

:-) Přesně! Také jsem si na to také vzpomněl. Bude to na 90% podvod. Na YT mají i FAKEové video s letadlem: https://www.youtube.com/watch?v=mJLf8c0n2zQ Mimochodem, jediné video. Teda je to můj názor, Snad nejsem slepý.... :-)

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Nedíval bych se na to tak nedůvěřivě. Web už pár měsíců funguje, takže bych je nezatracoval. Nákupem letenky nic neriskuješ, platba kartou se dá vždy vyreklamovat :-)

Avatar uživatele Kickassone
Kickassone
před 9 lety

Jeste nemaji ani IATA kod :-) Ale pro me teda linka do Zahrebu uplne lukrativni neni :-) Za 98ecek bych si koupil vikendovou koupacku v mori klidne 4x :-), ale do Zahrebu me to teda netahne :-)

Avatar uživatele filipzak1990
filipzak1990
před 9 lety

Nevíte někdo kde bych našel ceny vlaků po chorvatsku?

Avatar uživatele filipzak1990
filipzak1990
před 9 lety

Už to mám :) http://www.udaljenosti.com/vozni-red-vlakova/

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Našel jsem toto http://www.hzpp.hr/pricinginformation

Avatar uživatele aati
aati
před 9 lety

Nocni vlak Zahreb-Split je fajn, akurat v sezone luzka muzu byt vyprodane, tak je lepsi asi predem rezervovat misto. Jinak treba Rijeka autobusem za par hodin.

Avatar uživatele Kickassone
Kickassone
před 9 lety

Da se ze Zahrebu dojet nejak rozumne k mori? Ze bych z toho vyrobil vikendovku ? :)

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Nějaké možnosti určitě budou, zkus Rome2rio http://www.rome2rio.com/s/Zagreb

Další akce