Jak akci využít?

Se zajímavou nabídkou přišly chorvatské aerolinky Air Croatia, které momentálně nabízejí zpáteční letenky z Prahy do Záhřebu za jednotnou cenu 98 € neboli 2.675 Kč. Jestliže plánujete letní dovolenou u Jadranu, můžete ji spojit s návštěvou hlavního města a kupříkladu Plitvických jezer. Lze zarezervovat i jen jednosměrnou letenku za 49 €.

  • Letenku Praha - Záhřeb za 98 € / 2.675 Kč rezervujte na www.aircroatia.eu
  • Cestovní období 2. dubna - 31. prosince
  • Ubytování v Záhřebu >>
V ceně letenky je bezplatná přeprava zavazadla k odbavení do hmotnosti 20 kg. Dále si s sebou můžete vzít příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 45 × 35 × 25 a hmotnosti 5 kg.

Ze záhřebského letiště do centra města každou hodinu zajíždí autobus Pleso prijevoz, jízda trvá 25 min, jízdné 30 HRK / 110 Kč.

Záhřeb

zdroj Wikipedie

Chorvatský Záhřeb tvoří historické jádro, totiž Horní město a Kaptol, a mladší Dolní město. Malebný Gradec (Horní město) patří k nejlépe zachovaným historickým centrům v Chorvatsku. Směrem na východ, za údolím potoka Medveščaku, je rovněž středověký Kaptol s gotickou katedrálou. Dnes nejživější část města, Dolní město, vzniklo od poloviny 19. století mezi nádražím a historickými městy. Po Druhé světové válce k nim přibyl Nový Záhřeb, totiž sídliště na pravém břehu Sávy..

Historicky nejvýznamnější je Horní město, kde sídlí Vláda Chorvatska a parlament a kde stojí gotický kostel Sv. Marka s erby Záhřebu, Chorvatska, Dalmácie a Slavonie na střeše z barevných glazovaných tašek. Zatímco tato část Záhřebu je významná hlavně z turistického hlediska, Dolní město je hlavně centrem kulturním, obchodním a společenským. Jeho živé třídy doplňují velká náměstí, pojmenovaná po významných osobnostech chorvatské historie (Bána Jelačiće, krále Tomislava), i významné budovy školské, či kulturní.

Gradec a Kaptol spojuje Kamenná brána (chorvatsky Kamenita vrata) ze třináctého století s poutní svatyní s obrazem Panny Marie, který odolal požáru v roce 1731. Horní město s Dolním spojuje také více než sto let stará lanová dráha. Trasa, na které její modré kabinky překonávají výškový rozdíl 30 metrů, je totiž dlouhá jen šestašedesát metrů a jízda z jednoho konce na druhý netrvá ani minutu.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele youngling
youngling

Udajne si ma Air Croatia prenajimat lietadlo aj od ČSA, tak mozno by som to bral vazne :) Jednou z nových zakázek je létání mezi Chorvatskem a Švédskem pro dopravce Air Croatia, které začne v červnu. Díky tomu nabídnou aerolinky nově od konce června i sezónní linku mezi Prahou a Splitem s odletem v pátek z Prahy a v neděli zpět. Virtuální aerolinka (nevlastní letadla, jen si je pronajímá) si od ČSA půjčí Airbus A319. Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/csa-rusi-berlin-a-curych-0sy-/eko-doprava.aspx?c=A140422_120428_eko-doprava_suj

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele janko33janko
janko33janko

Hm... Tak neviem ci je to s tym Air Croatia az take horuce... https://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=hr&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.jutarnji.hr%2Fdalmatian-propao-tjedan-prije-prvog-leta--investitor-odustao%2F1201733%2F

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele m
m

Těžko hádat, leč tahle linka nebyla už za dob ČSA výdělečná..... Chápu, že v Chorvatsku mají snahu, otázka je, zda to je snaha "legitimní". Radši bych počkal na to první letadlo.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele snadnikdonenaleti
snadnikdonenaleti

Vypadá to velmi podobně jako nedávný fake s Air Dalmatian (nebo jak se to jmenovalo). Provoz od dubna 2015, na googlu fotky letadel (rozhodně jiných než Embraer) i z r. 2013. Wiki píše o založení spol. v r. 2014 (článek z 4.3.2015). Stránky hodně chudé. Název matoucí s Croatian Airlines. Lety údajně pronajatým letadlem od Estonian Air, a to pod stejným označením OVXXXX. Snad to tentokrát dopadne s novou chorvatskou aerolinkou lépe.

před 5 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

Stránky Air Dalmatian byly velice tristní :-D V tomto případě to vypadá přeci jen solidněji. Také doufám, že Air Croatia dotáhne svůj plán do konce a linky rozlétá.

před 5 lety
David

:-) Přesně! Také jsem si na to také vzpomněl. Bude to na 90% podvod. Na YT mají i FAKEové video s letadlem: https://www.youtube.com/watch?v=mJLf8c0n2zQ Mimochodem, jediné video. Teda je to můj názor, Snad nejsem slepý.... :-)

před 5 lety
Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

Jeste nemaji ani IATA kod :-) Ale pro me teda linka do Zahrebu uplne lukrativni neni :-) Za 98ecek bych si koupil vikendovou koupacku v mori klidne 4x :-), ale do Zahrebu me to teda netahne :-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele filipzak1990
filipzak1990

Nevíte někdo kde bych našel ceny vlaků po chorvatsku?

před 5 lety
Avatar uživatele filipzak1990
filipzak1990

Už to mám :) http://www.udaljenosti.com/vozni-red-vlakova/

před 5 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

Našel jsem toto http://www.hzpp.hr/pricinginformation

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele aati
aati

Nocni vlak Zahreb-Split je fajn, akurat v sezone luzka muzu byt vyprodane, tak je lepsi asi predem rezervovat misto. Jinak treba Rijeka autobusem za par hodin.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

Da se ze Zahrebu dojet nejak rozumne k mori? Ze bych z toho vyrobil vikendovku ? :)

před 5 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

Nějaké možnosti určitě budou, zkus Rome2rio http://www.rome2rio.com/s/Zagreb

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 36%
To budou fotky!
ušetříš až 51%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 35%
Tam jsi vždycky chtěl!
4481 starších akcí
Zavřít boční panel
Chorvatsko

Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Průvodce pro Chorvatsko