Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Se zajímavou nabídkou přišly chorvatské aerolinky Air Croatia, které momentálně nabízejí zpáteční letenky z Prahy do Záhřebu za jednotnou cenu 98 € neboli 2.675 Kč. Jestliže plánujete letní dovolenou u Jadranu, můžete ji spojit s návštěvou hlavního města a kupříkladu Plitvických jezer. Lze zarezervovat i jen jednosměrnou letenku za 49 €.

  • Letenku Praha - Záhřeb za 98 € / 2.675 Kč rezervujte na www.aircroatia.eu
  • Cestovní období 2. dubna - 31. prosince
  • Ubytování v Záhřebu >>
V ceně letenky je bezplatná přeprava zavazadla k odbavení do hmotnosti 20 kg. Dále si s sebou můžete vzít příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 45 × 35 × 25 a hmotnosti 5 kg.

Ze záhřebského letiště do centra města každou hodinu zajíždí autobus Pleso prijevoz, jízda trvá 25 min, jízdné 30 HRK / 110 Kč.

Záhřeb

zdroj Wikipedie

Chorvatský Záhřeb tvoří historické jádro, totiž Horní město a Kaptol, a mladší Dolní město. Malebný Gradec (Horní město) patří k nejlépe zachovaným historickým centrům v Chorvatsku. Směrem na východ, za údolím potoka Medveščaku, je rovněž středověký Kaptol s gotickou katedrálou. Dnes nejživější část města, Dolní město, vzniklo od poloviny 19. století mezi nádražím a historickými městy. Po Druhé světové válce k nim přibyl Nový Záhřeb, totiž sídliště na pravém břehu Sávy..

Historicky nejvýznamnější je Horní město, kde sídlí Vláda Chorvatska a parlament a kde stojí gotický kostel Sv. Marka s erby Záhřebu, Chorvatska, Dalmácie a Slavonie na střeše z barevných glazovaných tašek. Zatímco tato část Záhřebu je významná hlavně z turistického hlediska, Dolní město je hlavně centrem kulturním, obchodním a společenským. Jeho živé třídy doplňují velká náměstí, pojmenovaná po významných osobnostech chorvatské historie (Bána Jelačiće, krále Tomislava), i významné budovy školské, či kulturní.

Gradec a Kaptol spojuje Kamenná brána (chorvatsky Kamenita vrata) ze třináctého století s poutní svatyní s obrazem Panny Marie, který odolal požáru v roce 1731. Horní město s Dolním spojuje také více než sto let stará lanová dráha. Trasa, na které její modré kabinky překonávají výškový rozdíl 30 metrů, je totiž dlouhá jen šestašedesát metrů a jízda z jednoho konce na druhý netrvá ani minutu.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele youngling
youngling

Udajne si ma Air Croatia prenajimat lietadlo aj od ČSA, tak mozno by som to bral vazne :) Jednou z nových zakázek je létání mezi Chorvatskem a Švédskem pro dopravce Air Croatia, které začne v červnu. Díky tomu nabídnou aerolinky nově od konce června i sezónní linku mezi Prahou a Splitem s odletem v pátek z Prahy a v neděli zpět. Virtuální aerolinka (nevlastní letadla, jen si je pronajímá) si od ČSA půjčí Airbus A319. Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/csa-rusi-berlin-a-curych-0sy-/eko-doprava.aspx?c=A140422_120428_eko-doprava_suj

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele janko33janko
janko33janko

Hm... Tak neviem ci je to s tym Air Croatia az take horuce... https://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=hr&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.jutarnji.hr%2Fdalmatian-propao-tjedan-prije-prvog-leta--investitor-odustao%2F1201733%2F

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele m_2
m_2

Těžko hádat, leč tahle linka nebyla už za dob ČSA výdělečná..... Chápu, že v Chorvatsku mají snahu, otázka je, zda to je snaha "legitimní". Radši bych počkal na to první letadlo.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele snadnikdonenaleti
snadnikdonenaleti

Vypadá to velmi podobně jako nedávný fake s Air Dalmatian (nebo jak se to jmenovalo). Provoz od dubna 2015, na googlu fotky letadel (rozhodně jiných než Embraer) i z r. 2013. Wiki píše o založení spol. v r. 2014 (článek z 4.3.2015). Stránky hodně chudé. Název matoucí s Croatian Airlines. Lety údajně pronajatým letadlem od Estonian Air, a to pod stejným označením OVXXXX. Snad to tentokrát dopadne s novou chorvatskou aerolinkou lépe.

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Stránky Air Dalmatian byly velice tristní :-D V tomto případě to vypadá přeci jen solidněji. Také doufám, že Air Croatia dotáhne svůj plán do konce a linky rozlétá.

před 7 lety
Avatar uživatele
David _4

:-) Přesně! Také jsem si na to také vzpomněl. Bude to na 90% podvod. Na YT mají i FAKEové video s letadlem: https://www.youtube.com/watch?v=mJLf8c0n2zQ Mimochodem, jediné video. Teda je to můj názor, Snad nejsem slepý.... :-)

před 7 lety
Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

Jeste nemaji ani IATA kod :-) Ale pro me teda linka do Zahrebu uplne lukrativni neni :-) Za 98ecek bych si koupil vikendovou koupacku v mori klidne 4x :-), ale do Zahrebu me to teda netahne :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele filipzak1990
filipzak1990

Nevíte někdo kde bych našel ceny vlaků po chorvatsku?

před 7 lety
Avatar uživatele filipzak1990
filipzak1990

Už to mám :) http://www.udaljenosti.com/vozni-red-vlakova/

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Našel jsem toto http://www.hzpp.hr/pricinginformation

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele aati
aati

Nocni vlak Zahreb-Split je fajn, akurat v sezone luzka muzu byt vyprodane, tak je lepsi asi predem rezervovat misto. Jinak treba Rijeka autobusem za par hodin.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

Da se ze Zahrebu dojet nejak rozumne k mori? Ze bych z toho vyrobil vikendovku ? :)

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Nějaké možnosti určitě budou, zkus Rome2rio http://www.rome2rio.com/s/Zagreb

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
To bude jízda!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Všude dobře, co doma!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Tam chceš!
Almadraba
ušetříš až 49%
Tam jsi ještě nebyl!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Zlatni Rat
Chorvatsko

Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Průvodce pro Chorvatsko