Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Sehnat letenku za deset tisíc kamkoli do Severní Ameriky s odletem na začátku hlavních letních prázdnin se může zdát jako nemožný úkol, ale při troše štěstí se dají najít letenky z velmi dobře dostupného Berlína k pobřeží Michiganského jezera. Příkladem prázdninového termínu může být letenka s odletem 2. července z Berlína do Chicaga a návratem tamtéž 9. července za cenu 10.152 Kč. V podobných cenách jsou letenky na této trase dostupné po většinu roku, ale i pod 10 tisíc, vždy záleží, na jaký tarif narazíte.

Podmínky tarifu VK2SRDE:
  • Platí pro odlety do 4.7. a 17.8.–17.12., 24.12.–23.3.2017
  • Délka pobytu min. 6 dnů a max. 3 měsíce
  • Prodej do 15. 7. nebo vyprodání
Ve všech případech se můžete na cestu zabalit do jednoho kusu zavazadla k odbavení do 23 kg hmotnosti, příruční zavazadla jsou samozřejmostí.

Do Berlína se můžete dostat autobusem nebo po kolejích, spoje jsou velmi frekventované, neboť na trase operuje několik společností. Díky velké konkurenci seženete zpáteční jízdenku z Prahy za 700 Kč s Eurolines nebo za 780 Kč se Student Agency, alternativně Flixbus za 479 Kč jednosměrně.

ESTA

Nezapomeňte na cestovní autorizaci ESTA, kterou potřebujete k vycestování do USA. Vyřídíte ji on-line, budete jen potřebovat biometrický pas a platební kartu k uhrazení poplatku 14 USD. Jestliže jste v poslední době cestovali do Iránu, ESTA vám pravděpodobně nebude odsouhlasena, musíte si pak vyřídit klasické turistické vízum přes americkou ambasádu v Praze.

V USA

Kromě klasických hotelů, které jsou v Chicagu a potažmo v celých USA docela nákladnou záležitostí, pátrejte po ubytování i na portálu Airbnb, který se zrodil právě v Americe. Co je Airbnb, jak jej používat, a jak získat slevu ve výši 470 Kč, se dozvíte v našem článku.

K výletům kolem Michiganského jezera do okolních měst se vám může hodit vypůjčený automobil.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele casiom
casiom

Nenašlo by se pls něco do LA 7.-17.7.??

před 6 lety
Avatar uživatele
Rob Foxx

Pohle není poradna, ale Akční nabídka konkrétní letenky, tady to nepatří a nikdo se tím zabývat tady nebude. Doporučuji skyscanner.com nebo expedii

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele
MichaelH

Chtěl bych se zeptat, nevíte náhodou jak je to s případným přenocováním v Amsteru? Přiletí se tam v 8 večer a další den se letí až ve v poledne, tak jestli si ubytování zajistuji sám, nebo mi ho zajisti KLM. Díky

před 6 lety
Avatar uživatele jakubkorec
jakubkorec

ubytování samozřejmě nikdo nezajišťuje

před 6 lety
Avatar uživatele Karel1
Karel1

mě se líbí, jak každý píše: chtěl bych se zeptat....

před 6 lety
Avatar uživatele
MichaelH

A co je na tom špatného? Ok díky za odpověď. Vím, že jsem třeba slyšel ze Turkish Airlines to v Istanbulu nabízejí, tak mi nepřišla jako uplna samozřejmost, že si to každý zajišťuje sám. Teď někdo urcite napíše, že nemůžu srovnávat KLM a TA :D

před 6 lety
Avatar uživatele eliska147
eliska147

Taky nechapu, co je na vasem dotazu zvlastniho, videla jsem ze i Tap Portugal zajistuje nocleh v Lisabonu pri ceste do USA

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Username
Username

Niečo do Minneapolisu cez prázdniny na mesiac? :(

před 6 lety
Avatar uživatele kepler
kepler

Letecky to bude nejrychlejší.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Jedem!
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam chceš!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Všude dobře, co doma!
Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
To budou fotky!
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 10 komentářů
5567 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké