Lety do Budapešti s ČSA na Advent i Silvestr. Letenky od 1 398 Kč

Zpáteční
Před 5 měs

Jak akci využít?

O tom, že konkurence prospívá trhu a zákazníkům, se právě můžeme přesvědčit na letecké lince z Prahy do Budapešti. Doposud nejlevnější letenky, které se daly zakoupit v rámci monopolu Českých aerolinií, padaly stěží pod 5 tisíc korun. S příchodem Ryanairu od letošního listopadu přichází cenové zemětřesení a i ČSA začínají přemýšlet, jak dál.

Fandíme nízkým cenám u nízkonákladové aerolinky ČSA, ale stále vidíme příležitosti ke zlepšení. Revenue management žije v Kocourkově, a proto jsou v současné chvíli levnější zpáteční letenky za 1.398 Kč, než jednosměrná letenka za 1.905 Kč.

Není pochyb o tom, že s Ryanairem budou letenky k dostání ve vybraných termínech i za 538 Kč, ale i přesto dnešní akce má význam. Díky vyšší frekvenci lze kombinovat zajímavější pobyty a ušetřit třeba při víkendové návštěvě jednu noc v hotelu. Rázem se vyplatí letět s ČSA za 14 stovek od sobotního rána do nedělního večera, než s Ryanairem od pátečního večera do nedělního večera za poloviční cenu.

Další výhodou je aktuální dostupnost letenek – jsou téměř na všechny dny, kdy létá Ryanair. Tedy pondělí, středa, pátek, sobota a neděle. Za 1.398 Kč zakoupíte adventní víkend i novoroční pobyt od 30. prosince do 1. ledna.

Kdo tedy potřebujete letět ve výše uvedených případech, doporučujeme letenky s ČSA. Jinak si počkejme na další cenový vývoj.

Ceny hotelů v Budapešti patří k těm levnějším, proto není problém i přes Silvestr zakoupit 4* hotely do 2.500 Kč za noc – nabídka však rychle mizí. V běžné dny pak tyto hotely stojí o polovinu méně.

Letenky

Běžná cena: 2 000 Kč
  • Praha - Budapešť
  • Zpáteční letenka
  • Na Listopad - březen
  • 0 přestupů
  • 1 hodinu letu

Cena od 1 398 Kč 

Vyhledej letenky od 1 398 Kč

csa.cz

Ukázka letenek z 25. 08. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 2 000 Kč. Ušetříš přibližně 30 %.

Platnost

Ceny jsou platné do vyprodání tarifu LITE.

Termíny

Dostupnost letenek je od 1. listopadu dále.

Dopravce

Nezapomeňte, že ČSA Czech Airlines patří již k nízkonákladovým aerolinkám.

Zavazadla

V ceně je pouze příruční zavazadlo o váze 8 kg a rozměru 55 x 45 x 25 cm.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Dobrý den,

tak nevím, jestli to zadávám špatně nebo to tak má být, ale letenka pro dva lidi od 29. 12. - 1. 1. mi díky poplatkům vyskočila na 7 132 Kč. Při výběru letenky byla cena 699 Kč a na konci mi připsali "Fuel surcharge 2090 Kč, Tax 2 706 Kč, Fee 540 Kč". Nevíte prosím co s tím? Předem děkuji za odpověď.

Zdravím Lucko, zkuste ještě tady http://bit.ly/2xyxdIe

Jde o to, že tento termín byl rychle vyprodán a letenky se zdražují. V ČSA systému už volné zřejmě nejsou.

Avatar uživatele

Economy Lite ma u nich povolene pouze 8kg zavazadlo, zadnou dalsi osobni tasku. A videla jsem je buzerovat slecnu i kvuli mrnave tasticce s fotakem, kterou mela navic k prirucnimu kufriku, takze to berou dost vazne

Díky Julie. Koukám, že změnili pravidla i pro zapsaná zavazadla. Teď už máme informace aktuální.

Avatar uživatele

ČSA patří k nízkonákladovkám? Podle čeho se to určuje? Myslel jsem že podle ceny... Komfortem na palubě tam patří každopádně, to ano, ale když vidím ty ceny, označení nízkonákladovka mi uplně nesedí...

Podle ceny rozhodně ne. Podle služeb – platíš za zavazadla, místa v letadla, občerstvení.

Jasně, oficiálně jsou ještě na druhém břehu, ale ruku na srdce... :-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

To budou fotky!

Na lehko z Vídně do Toronta nebo na Floridu
-27 %

Jedem!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

To není jen guláš

Maďarská republika je středoevropský vnitrozemský stát, jehož sousedy jsou Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko.

V Maďarsku se určitě nudit nebudete, na nepříliš velké rozloze nabízí nečekanou škálu příležitostí. Na své si přijde jak návštěvník historických památek, tak sportovně založený jedinec. Zklamán nebude ani vyznavač odpočinkově pojatého výletu za dobrým vínem nebo termálními prameny. Nepřestane vás udivovat, jak je tato geograficky blízká země v mnoha aspektech podobná té naší, a zároveň v jiných ohledech tak moc odlišná.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt