Budapešť

Letiště Budapešť Ferenc Liszt

O letišti

Letiště Ference Liszta je hlavní základnou a domovem pro jednu z největších nízkonákladových aerolinek v Evropě, a to Wizz Air. Kromě této aerolinky do Budapešti létá většina významných evropských společnosti a omezený počet spojení má i s destinacemi mimo Evropu. Centrum města je vzdáleno 23 km. 

Budapešťské letiště je otevřeno 24 hodin.

Letiště je formálně rozděleno do dvou terminálů – 2A a 2B, fakticky se však jedná jen o jednu budovu. Při vchodu jsou odbavovací přepážky terminálu 2A vpravo, zatímco terminálu 2B vlevo, viz mapa letiště. Terminál 1, který leží na druhé straně letiště, se dlouhodobě nepoužívá.

Oficiální stránky letiště jsou www.bud.hu

IATA Kód
BUD
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
07:31
Vzdálenost z ČR
470 km

Letenky

Do Budapešti se můžete dostat přímými lety Ryanairu z Prahy, které létají 4-5x týdně. Průměrná cena zpátečních letenek se drží mezi 1 500 a 2 500 Kč, v akcích může však klesnout i níž.

Budapešť je díky Wizz airu pokladnicí levných letenek do celé Evropy, výjimkou nejsou zpáteční letenky od 500 Kč. Zejména pro obyvatele Moravy a Slovenska, kteří mají letiště za humny, můžou být letenky opravdu výhodné.

Inspirujte se akcemi na letenky do Budapeště, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště v Budapešti jezdí k terminálu pouze autobusy. Zastávka autobusů MHD se nachází přímo před příletovou halou (přízemí).

Linka 200E

Tato linka je nejlevnější možností dopravy na letiště. Jede ke konečné stanici modré linky metra M3 Köbanya-Kispest. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem.

 • Přestupní jízdenka "Transfer ticket" 100 minut (povolený pouze 1 přestup): 530 HUF
 • Přestupní jízdenka 90 minut (libovolný počet přestupů): 750 HUF
 • 24hodinová jízdenka: 2 500 HUF
 • 72hodinová jízdenka: 5 500 HUF
 • Doba jízdy do centra bus 200E + metro M3: 50-55 minut
 • Provozní doba linky 200E: 24 hodin denně
 • Interval: 10 minut přes den, 60 minut v noci

Jízdenku si kupte v automatu na zastávce, kde lze platit i kartou, nebo přes mobilní aplikaci (Google Play / App Store). Kromě výše uvedených jízdenek můžete vybírat z kompletní nabídky lístků na MHD.

Linka 100E

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na stanicích Kálvin Tér, Astoria a Deák Ferenc Tér).

 • Cena jednosměrné jízdenky (nelze využít na jinou linku): 1 500 HUF
 • Doba jízdy do centra: 30-40 minut
 • Provozní doba linky 100E: 4:20–0:30
 • Interval: 20-30 minut

Více informací na oficiálním webu dopravního podniku nebo v našem průvodci po Budapešti.

Autobus Terravision

Alternativní způsob dopravy přímými linkami na budapešťská nádraží Nyugati, Keleti, Déli, autobusové nádr. Népliget a k hotelu Ritz-Carlton na Deák Fernec tér nabízí společnost Terravision. Výhodou je přímé spojení na všechna nádraží bez nutnosti přestupu, nevýhodou velmi vysoká cena.

 • Cena jednosměrné jízdenky (nelze využít na jinou linku): 10 EUR - lze koupit online na webu terravision.eu
 • Doba jízdy do centra: 50-75 minut dle cílové destinace
 • Provozní doba: 24 hodin
 • Interval: 30 minut

Taxi

Na letišti mohou zajíždět pouze žluté vozy oficiální taxislužby s fixními cenami podle taxametru. Ty činí 700 HUF za nástupní sazbu, 1 600 HUF za první 3 km a 300 HUF za každý další kilometr. Průměrná cena do centra Budapešti se pohybuje (v závislosti na konkrétní destinaci) kolem 7 200 HUF.

Jak se dostat na letiště

Přímo na letiště v Budapešti aktuálně z ČR nezajíždí žádný autobusový dopravce. Na letiště se dostanete jen přes centrum, do kterého vede z Česka a Slovenska frekventované zejména vlakové spojení, ale jezdí sem i autobusy.

Využít můžete tyto možnosti:

 • Vlaky ČD: jezdí z Prahy (od 520 Kč) přes, Brno (312 Kč) a Bratislavu na nádraží Nyugati. Z nádraží na letiště se během 40 minut dostanete kombinací modré linky M3 metra a autobusem 200E nebo 100E,
 • Vlaky Regiojet: jezdí z Prahy (od 479 Kč) přes Brno (399 Kč) a Vídeň na nádraží Kelenföld a Déli. Od obou nádraží se na letiště nejlevněji dostanete se 2 přestupy nebo dráž přímo autobusy Terravision
 • Autobusy Regiojet a Flixbus: jezdí z Prahy přes Brno a Bratislavu na autobusové nádraží Kelenföld a Népliget. Pro cestu na letiště je výhodnější jet až na stanici Népliget, odkud pojedete metrem na konečnou a následně autobusem 200E

Kde parkovat

Pokud se rozhodnete zajet do Budapešti autem, máte možnost zaparkovat na oficiálním letištním parkovišti již od 6 590 HUF na týden na nekrytém parkovišti asi 10 minut pěšky k terminálu nebo 12 000 HUF na týden v krytých garážích přímo u terminálu.

Ceny oficiálního letištního parkoviště jsou velmi výhodné, okolní soukromá parkoviště nabízejí ceny stejné nebo dokonce vyšší.

Pokud byste chtěli přesto parkovat úplně zadarmo na nehlídaném, ale oficiálním P+R parkovišti, máte možnost u stanice metra Kőbánya-Kispest, odkud se rychle na letiště dostanete autobusem 200E.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na neomezeně dlouhou dobu.

Letiště je velikostně srovnatelné s Prahou a stejně tak vybavením služeb. V terminálu najdete spoustu restaurací i duty free shopů. V příletové hale terminálu 2B pak najdete klasický supermarket SPAR.

Skříňky pro uschování zavazadel najdete uprostřed terminálu. Denní sazba činí 14 EUR.

Ubytování

Máte-li brzký ranní odlet nebo naopak pozdní večerní přílet a nechce se vám v nočních hodinách cestovat z/do města, využijte hotelů v těsné blízkosti letiště.

Přímo v areálu letiště jen asi 3 minuty pěšky od terminálu se ubytujete v hotelu ibis Styles Budapest Airport s cenami okolo 2 500 Kč na noc v pokoji pro 2.

U blízké stanice metra Köbanya-Kispest, od které jezdí 24 hodin denně autobus linky 200E (cesta trvá cca 22 minut) se můžete ubytovat v hotelu Chesscom za ceny od 900 Kč/noc/2lůžkový pokoj. Pozor jen, že v noci autobus 200E neodjíždí z autobusového nádraží, ale ze zastávky u parkoviště P+R.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 09. 2022

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mrazek.honza
mrazek.honza
před 23 dny

Ahoj, teď jsem se vrátil z Budapesti a zajímalo by mě jak kupujete ten lístek na metro na 90min...v automatu taková možnost není. Kamarád si stáhnul aplikace a tam byl za těch 750HUF. Já jsem si kupoval Transfer ticket za 530HUF...vypadli mi z automatu 2 lístky označené 1/ a 2/. Jak se používá? V prvním spoji si cvaknu lístek 1/ a pak v dalším 2/ ? Je transfer ticket za 530HUF ten stejný jako ticket na 90min za 750HUF? nebo jaký je tam rozdíl? díky

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 23 dny

Možnost 90minutového lístku není ani po vybrání té varianty "Další jednorázové a časové lístky"? Ještě v březnu to takhle fungovalo.

Jinak Transfer ticket se používá přesně takhle. V prvním spoji se cvakne lístek 1, ve druhém lístek 2. Celkem platí 100 minut, ale může se přestupovat opravdu jen 1x, na rozdíl od 90minutové jízdenky, kdy lze přestupovat libovolněkrát.

Jakub Langer
před měs

K odletové extra tax (10€, respektive 25€) mi bylo na BUD letišti oficiálně řečeno, že už je dopředu zakalkulována do ceny letenky, avšak ne u všech dopravců?! 🤔

Ryanair třeba prodává letenky z BUD pod 10€, tak třeba někdo vysvětlí proč? A jsem zvědav, jak ještě dlouho neboť se momentálně Ryanair hněvá na maďarské autority a redukuje své lety do/z BUD.

Avatar uživatele vondrdo1
vondrdo1
před 3 měs

Lístek na expresní autobus 100E už stojí 1500 HUF v jednom směru.

Avatar uživatele Jaroslav _2
Jaroslav _2
před 3 lety

Tak jsem si online zakoupil jizdenku na flibco.com ,vylezu z letiste a koukam po zastávkách - nikde nic... Jdu se tedy zeptat na informace, kde že to zastavuje a pán mi říká, že o tom nikdy neslyšel :-) Tak se jdu zeptat vedle do stánku, kde prodávají jízdenky na mhd a taky nikdy o něčem takovém neslyšeli. Ze zoufalství se ptám ještě v kiosku na minibus door to door miniBUD, jestli náhodou neví a oni, že je to jejich preprodejce, ale že to v systému nevidí. Naštěstí to uznal a vystavil novou jízdenku bez nutnosti platit znovu. Stránku flibco.com nedoporučuji, jelikož na letisti se dá ten samý listek na minibus koupit za 6 euro a odveze Vás jako taxi kam si řeknete.

Avatar uživatele
Nicole
před 3 lety

Zdravím, může mi někdo říct, zda platí "Budapest 24-hour group travelcard" i na ten bus co jede od letiště? Díky

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 3 lety

Zdravím, na linku 100E neplatí, na 200E ano.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Wifi je zdarma teoreticky na 4 hodiny, ale není na to spoleh, mě třeba včera odstřihlo dřív a pak už ani nefungoval login...

Avatar uživatele
Adam Bílek
před 4 lety

Nebo tyhle dva spoje koupit přes Kiwi.com, které pak proplati novou letenku. :)

Avatar uživatele
Pavel
před 4 lety

Ahoj, letím z Budapešti do Ázerbajdžánu, rád bych ušetřil čas a letěl do BUD z PHY, avšak do BUD bych přiletěl ve 22:15 hod. a z BUD do BAKU mi to odlítá v 23:55 hod. Ví někdo, jak často (obecně), nabírá Ryan zpoždění na letech z PRG do BUD a je li tato varianta vůbec reálná? Díky.

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 4 lety

Ahoj, stihnutelné to určitě je, ale já bych tohle už neriskoval. Je to prostě negarantovaný přestup a i malé zpoždění už může být nepříjemné. A byť je Ryanair jednou z nejspolehlivějších aerolinek co se zpoždění týká, zrovna koukám do historie letů PRG-BUD a téměř každý letěl v posledních 2-3 měsících pozdě (20-70 minut). Takže za mě určitě jet dřív a po zemi.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí