Letiště Budapešť Ferenc Liszt

Budapest Ferenc Liszt International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

BUD (IATA)
LHBP (ICAO)
Maďarsko

Letiště Ference Liszta je hlavní základnou a domovem pro jednu z největších nízkonákladových aerolinek v Evropě, a to Wizz Air. Kromě této aerolinky do Budapešti létá většina významných evropských společnosti a omezený počet spojení má i s destinacemi mimo Evropu. Centrum města je vzdáleno 23 km.

Budapešťské letiště je otevřeno 24 hodin.

 


Letenky

Do Budapešti se můžete dostat přímými lety ČSA z Prahy, ceny však začínají na 4.000 Kč a příliš se tak nevyplatí. Nově však na trase létá i Ryanair s příhodnými časy, které přímo vybízejí k víkendu bez nutnosti dovolené. Průměrná cena zpátečních letenek se drží mezi 1.500 a 2.000 Kč, může však klesnout i níž.

Z maďarského hlavního města často bývají výhodné ceny letenek do Asie startující na 9.000 Kč.

Budapešť je ovšem díky Wizzairu pokladnicí levných letenek do celé Evropy, výjimkou nejsou zpáteční letenky od 500 Kč.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Jedinou pohodlnou možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra „Köbanya-Kispest“. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra budapeštským metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 forintů / 46 Kč.

Více informací na oficiálním webu dopravního podniku.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.


Jak se sem dostat

Do Budapešti jezdí přímé autobusy i vlaky, spojení z Prahy, Brna, Bratislavy a jiných měst na železniční trati jezdí velmi často. Nejlevnější jízdenky z Prahy obvykle stojí 350 Kč za jednu cestu, z Bratislavy pak od 6 €. Z ČR se nejlevněji dostanete autobusovými dopravci Regiojet nebo Eurolines nebo od 350 Kč s Českými drahami. Z Bratislavy navíc jezdí denní spoj Slovak Lines.

Přímé vlakové spojení existuje i z Košic.

Bohužel zatím žádný z uvedených dopravců nezajíždí přímo na letiště. Zatímco Eurolines či Slovak Lines zastavují na autobusovém nádraží Népligét, které leží u zastávky modrého linky metra a na letiště se tak dostanete maximálně za 40 minut, Regiojet vás doveze na stanici Kelenföld. Odtud musíte nejprve zelenou linkou metra, přestoupit na modrou linku a až po té na autobus. Počítejte určitě alespoň se 70 minutovou rezervou. Jízdenky na metro, které jsou následně platné i v autobusu, jdou zakoupit v automatu kreditní kartou.


Kde parkovat

Pokud se rozhodnete zajet do Budapešti autem, máte možnost zaparkovat na oficiálním letištním parkovišti od 770 Kč na týden nebo na soukromých parkovištích okolo letiště, kde ceny začínají na 560 Kč. Pro nejpřehlednější porovnání variant parkování vám poslouží web Parkvia.


Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 2 hodiny.

Skříňky pro uschování zavazadel najdete uprostřed terminálu. Denní sazba činí 14 €.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Maďarska? Nastav si hlídače