O letišti Budapešť Ferenc Liszt

Letiště Ference Liszta je hlavní základnou a domovem pro jednu z největších nízkonákladových aerolinek v Evropě, a to Wizz Air. Kromě této aerolinky do Budapešti létá většina významných evropských společnosti a omezený počet spojení má i s destinacemi mimo Evropu. Centrum města je vzdáleno 23 km. 

Budapešťské letiště je otevřeno 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
470 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
04:42
aktuální čas

Letenky

Do Budapešti se můžete dostat přímými lety ČSA z Prahy, ceny však začínají na 4.000 Kč a příliš se tak nevyplatí. Nově však na trase létá i Ryanair s příhodnými časy, které přímo vybízejí k víkendu bez nutnosti dovolené. Průměrná cena zpátečních letenek se drží mezi 1.500 a 2.000 Kč, může však klesnout i níž.

Z maďarského hlavního města často bývají výhodné ceny letenek do Asie startující na 9.000 Kč.

Budapešť je ovšem díky Wizzairu pokladnicí levných letenek do celé Evropy, výjimkou nejsou zpáteční letenky od 500 Kč. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Budapeště, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejlevnější možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra „Köbanya-Kispest“. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 forintů / 46 Kč (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1.650 forintů / 140 Kč.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 30 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 forintů / 77 Kč a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Jak se sem dostat

Do Budapešti jezdí přímé autobusy i vlaky, spojení z Prahy, Brna, Bratislavy a jiných měst na železniční trati jezdí velmi často. Nejlevnější jízdenky z Prahy obvykle stojí 350 Kč za jednu cestu, z Bratislavy pak od 6 €. Z ČR se nejlevněji dostanete autobusovými dopravci Regiojet nebo Eurolines nebo od 350 Kč s Českými drahami. Z Bratislavy navíc jezdí denní spoj Slovak Lines.

Přímé vlakové spojení existuje i z Košic.

Zatímco Eurolines či Slovak Lines zastavují na autobusovém nádraží Népligét, které leží u zastávky modré linky metra a na letiště se tak dostanete maximálně za 40 minut, Regiojet vás doveze na stanici Kelenföld. Odtud musíte nejprve zelenou linkou metra, přestoupit na modrou linku a až po té na autobus. Počítejte určitě alespoň se 70 minutovou rezervou. Jízdenky na metro, které jsou následně platné i v autobusu, jdou zakoupit v automatu kreditní kartou.

Přímo na letiště zajíždí jednou denně Leo Express na lince z Košic, Prešova a Popradu a zatím jen 3x týdně Regiojet na trase z Prahy přes Brno a Bratislavu.

Kde parkovat

Pokud se rozhodnete zajet do Budapešti autem, máte možnost zaparkovat na oficiálním letištním parkovišti od 770 Kč na týden nebo na soukromých parkovištích okolo letiště, kde ceny začínají na 560 Kč. Pro nejpřehlednější porovnání variant parkování vám poslouží web Parkvia.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 2 hodiny.

Skříňky pro uschování zavazadel najdete uprostřed terminálu. Denní sazba činí 14 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Nebo tyhle dva spoje koupit přes Kiwi.com, které pak proplati novou letenku. :)

Odpovědět
před rokem

Ahoj, letím z Budapešti do Ázerbajdžánu, rád bych ušetřil čas a letěl do BUD z PHY, avšak do BUD bych přiletěl ve 22:15 hod. a z BUD do BAKU mi to odlítá v 23:55 hod. Ví někdo, jak často (obecně), nabírá Ryan zpoždění na letech z PRG do BUD a je li tato varianta vůbec reálná? Díky.

před rokem
Kryštof Hájek

Ahoj, stihnutelné to určitě je, ale já bych tohle už neriskoval. Je to prostě negarantovaný přestup a i malé zpoždění už může být nepříjemné. A byť je Ryanair jednou z nejspolehlivějších aerolinek co se zpoždění týká, zrovna koukám do historie letů PRG-BUD a téměř každý letěl v posledních 2-3 měsících pozdě (20-70 minut). Takže za mě určitě jet dřív a po zemi.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu