IATA (ICAO) kód letiště
BUD (LHBP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:26
Vzdálenost od Prahy
470 km

O letišti Budapešť Ferenc Liszt

Letiště Ference Liszta je hlavní základnou a domovem pro jednu z největších nízkonákladových aerolinek v Evropě, a to Wizz Air. Kromě této aerolinky do Budapešti létá většina významných evropských společnosti a omezený počet spojení má i s destinacemi mimo Evropu. Centrum města je vzdáleno 23 km. 

Budapešťské letiště je otevřeno 24 hodin.

Letenky

Do Budapešti se můžete dostat přímými lety ČSA z Prahy, ceny však začínají na 4.000 Kč a příliš se tak nevyplatí. Nově však na trase létá i Ryanair s příhodnými časy, které přímo vybízejí k víkendu bez nutnosti dovolené. Průměrná cena zpátečních letenek se drží mezi 1.500 a 2.000 Kč, může však klesnout i níž.

Z maďarského hlavního města často bývají výhodné ceny letenek do Asie startující na 9.000 Kč.

Budapešť je ovšem díky Wizzairu pokladnicí levných letenek do celé Evropy, výjimkou nejsou zpáteční letenky od 500 Kč. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Budapeště, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejlevnější možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra M3 „Köbanya-Kispest. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 HUF (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1 650 HUF.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 10 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 HUF a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Jak se sem dostat

Přímo na letiště v Budapešti zajíždí autobusová společnost Slovak Lines z Bratislavy (3x denně) s cenou od 9,90 EUR. Cesta zabere 3 a čtvrt hodiny. Jízdenky koupíte ideálně online

Jednou denně s noční jízdou zajíždí na letiště i Regiojet z Prahy přes Brno a Bratislavu, ceny z Prahy začínají na 469 Kč, z Brna na 369 Kč a z Bratislavy na 8 EUR. Jízdenky zakoupíte na regiojet.cz.

Mnohem častější spojení pak vede s přestupem v centru Budapešti. Využít můžete tyto možnosti:

  • Vlaky ČD: jezdí z Prahy (od 520 Kč) přes Pardubice (416 Kč), Brno (312 Kč) a Bratislavu na nádraží Nyugati. Z nádraží na letiště se během 40 minut dostanete kombinací modré linky M3 metra a autobusem 200E nebo 100E, 
  • Autobusy Regiojet a Flixbus: jezdí z Prahy přes Brno a Bratislavu na autobusové nádraží Kelenföld. Na letiště pojedete nejdříve zelenou linkou, ve stanici Kálvin tér buď přestoupíte na expresní autobus 100E přímo na letiště nebo budete pokračovat levnější variantou modrou linkou na stanici Köbanya-Kispest a odtud autobusem 200E (do konce roku 2020 jezdí metro jen do stanice Nágyvárad, kam je prodloužen autobus 200E z letiště).

Kde parkovat

Pokud se rozhodnete zajet do Budapešti autem, máte možnost zaparkovat na oficiálním letištním parkovišti od 770 Kč na týden nebo na soukromých parkovištích okolo letiště, kde ceny začínají na 560 Kč. Pro nejpřehlednější porovnání variant parkování vám poslouží web Parkvia.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 2 hodiny.

Skříňky pro uschování zavazadel najdete uprostřed terminálu. Denní sazba činí 14 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jaroslav
Jaroslav

Tak jsem si online zakoupil jizdenku na flibco.com ,vylezu z letiste a koukam po zastávkách - nikde nic... Jdu se tedy zeptat na informace, kde že to zastavuje a pán mi říká, že o tom nikdy neslyšel :-) Tak se jdu zeptat vedle do stánku, kde prodávají jízdenky na mhd a taky nikdy o něčem takovém neslyšeli. Ze zoufalství se ptám ještě v kiosku na minibus door to door miniBUD, jestli náhodou neví a oni, že je to jejich preprodejce, ale že to v systému nevidí. Naštěstí to uznal a vystavil novou jízdenku bez nutnosti platit znovu. Stránku flibco.com nedoporučuji, jelikož na letisti se dá ten samý listek na minibus koupit za 6 euro a odveze Vás jako taxi kam si řeknete.

Odpovědět
před rokem

Zdravím, může mi někdo říct, zda platí "Budapest 24-hour group travelcard" i na ten bus co jede od letiště? Díky

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, na linku 100E neplatí, na 200E ano.

Avatar uživatele J0x
J0x

Wifi je zdarma teoreticky na 4 hodiny, ale není na to spoleh, mě třeba včera odstřihlo dřív a pak už ani nefungoval login...

Odpovědět
před rokem

Nebo tyhle dva spoje koupit přes Kiwi.com, které pak proplati novou letenku. :)

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj, letím z Budapešti do Ázerbajdžánu, rád bych ušetřil čas a letěl do BUD z PHY, avšak do BUD bych přiletěl ve 22:15 hod. a z BUD do BAKU mi to odlítá v 23:55 hod. Ví někdo, jak často (obecně), nabírá Ryan zpoždění na letech z PRG do BUD a je li tato varianta vůbec reálná? Díky.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, stihnutelné to určitě je, ale já bych tohle už neriskoval. Je to prostě negarantovaný přestup a i malé zpoždění už může být nepříjemné. A byť je Ryanair jednou z nejspolehlivějších aerolinek co se zpoždění týká, zrovna koukám do historie letů PRG-BUD a téměř každý letěl v posledních 2-3 měsících pozdě (20-70 minut). Takže za mě určitě jet dřív a po zemi.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu