Austrálie

Levné letenky z Frankfurtu do Austrálie od 14.285 Kč.

14 komentářů
2016-10-12T20:51:11+02:00

O akci

Hledáte-li levné letenky někam opravdu daleko, jistě nepohrdnete skvělou nabídkou společnosti China Southern Airlines z Frankfurtu do Austrálie. Během jara 2017 se objevilo několik termínů za ceny od 14.285 Kč do druhého největšího města Melbourne, za mírně vyšší ceny se můžete podívat i do Sydney nebo Melbourne. Letů za nejnižší ceny není mnoho, je potřeba si trochu pohrát s daty, nebudete ale mít problém sehnat letenky do 16.000 Kč, což je stále minimálně o 8.000 Kč než je obvyklý standard.

Tarifní podmínky:
  • Cestovní období konec března až červen 2017
  • Platí do vyprodání míst
V ceně letenky jsou dvě zavazadla, každé z nich o maximální hmotnosti do 23 kg.

Příklady nejlevnějších termínů

  • Březen/duben: 25.3.-6.4.
  • Duben: 4.-19., 18.4.-10.5.
  • Květen: 9.-24., 6.-16.
  • Červen: 3.-16.
  • ...a další termíny za 15.178 Kč (Melbourne)

Do Frankfurtu

Pohodlně do Frankfurtu, i přímo na letiště, dojedete nočními autobusy společnosti Student Agency čiFlixbus. Ceny v promo akcích začínají na 540 Kč za zpáteční jízdenku, kalkulujte však spíše s cenou okolo 1.600 Kč.

Víza v Číně

V případě, že mezi příletem a odletem z Číny je více než 24 hodin, musíte dopředu zažádat o tranzitní vízum na velvyslanectví (za poplatek 60 €). Ve městě Changsha tak můžete navštívit například 32 metrů vysoký pomník mladého Mao Ce-tunga, na tomto místě totiž započal svoji politickou kariéru a konvertoval ke komunismu.

Vyberete-li spojení kratší než 24 hodin, tranzitní vízum dostanete na letišti zdarma.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-10-12T20:51:11+02:00

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Lilien.buresova
Lilien.buresova
před 7 lety

Dobrý den, tato nabídka je třeba naprosto super, jen škoda, že začátek není už o měsíc dříve. Potřebovala bych letenku Praha - Sydney (nejlépe), ale za takovou cenu klidně i okolní města (Frankfurt, Budapešť), a to v termínech začátek února až začátek května, myslíte, že bych měla zkusit počkat na výhodné letenky? Většina letenek v tomto termínu se blížila ke 30k, což bych se samozřejmě ráda snažila minimalizovat.

Avatar uživatele polak.milan
polak.milan
před 7 lety

zdravim nejaka akcia do brisbane, najlepsie gold coast? Ako je to s batozinami? Vacsinou je 23 kg 1ks alebo 30kg ale chceli by sme 2ks po 23....kedze tam ideme na 2.5 roka. Zaroven kde najdem letenku s lubovolnym navratom domov? Vdaka Milan

Avatar uživatele cernyfilip
cernyfilip
před 7 lety

Obávám se, že zde jsou víza ještě složitější, protože město Changsha nemá zjednodušenou vízovou povinnost pro Čechy, jako Šanghaj nebo Gunagzhou. Dále, pohyb MEZI městy je povolen pouze mezi provincienmi Šanghaj, Zhejiang a Jiangsu a je rozšířen na 144 hodin, čili zde by to stejně nepomohlo, i kdyby město Changsha bylo zahrnuto v seznamu. Jednoduše řečeno - je nutné mít naprosto standardní čínské vízum!

Avatar uživatele poristm
poristm
před 7 lety

Dobrý den, mohu se zeptat jak je to s těmi vízy? Mám rezervaci na let, který je kratší než 24 h.. Děkuji

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Vízy v Číně? Pokud neopustíte transitní prostor, vízum nebude potřeba. Rozhodnete-li se pro návštěvu města (v závislosti na délce přestupu +6 hodin), obdržíte zdarma transitní vízum na dobu max 144 hodin.

Avatar uživatele pavelp
pavelp
před 7 lety

Tohle ale platí pouze pro cesty s jedním transitním bodem uvnitř Číny. Tedy pokud je celá délka transitu (rozdíl mezi příletem do Changsha a odletem z Guangzhou) kratší než 24h, je možné vyřídit vízum až po příletu do Changshi. Pokud je doba delší než 24h, je nutné mít vízum v pase vyřízené před odletem z Frankfurtu. Obdobně to platí při návratu opačným směrem

Avatar uživatele pavelp
pavelp
před 7 lety

Ještě bych pro ilustraci dodal - pokud po příletu do Changshi neopustíte mezinárodní tranzitní prostor, tak se do letadla na let Changsha - Guangzhou vůbec nedostanete, ten se totiž odehrává na druhé straně pasové kontroly - jde o vnitrostátní čínský let :-)

Avatar uživatele pavelp
pavelp
před 7 lety

Podrobná oficiální pravidla pro tranzit v Číně bez víz pro občany české národnosti níže (v angličtině): TWOV (Transit Without Visa): Holders of confirmed onward airline tickets for a max. transit time of 24 hours. Transit incl. multiple stops within China (People's Rep.), with a total transit time of max. 24 hours, is permitted. •Transit without visa (TWOV) is not possible at Fuzhou (FOC), Shenzhen (SZX) and Yanji (YNJ). Holders of confirmed onward airline tickets, in transit through Urumqi (URC), for a max. transit time of 2 hours. Transit incl. multiple stops within China (People's Rep.), with a total transit time of max. 24 hours, is permitted. Nationals of Czech Rep. holding confirmed onward airline tickets to a third country, if arriving in and departing from the same city: •at Beijing (PEK), Changsha (CSX), Chengdu (CTU), Chongqing (CKG), Dalian (DLC), Guangzhou (CAN), Qingdao (TAO), Tianjin (TSN), Wuhan (WUH), Xi'an (XIY) or Xiamen (XMN) for a max. transit time of 72 hours, starting from 00:01 on the day following the day of entry. •at Guilin (KWL), Harbin (HRB), Kunming (KMG), or Shenyang (SHE) for a max. transit time of 72 hours; Nationals of Czech Rep. holding confirmed onward tickets to a third country, arriving and departing from one of the following airports: Hangzhou (HGH), Nanjing Lukou (NKG), Shanghai Hongqiao (SHA) or Shanghai Pudong (PVG) for a maximum of 144 hours, starting from 00:01 on the day following the day of entry. All transiting passengers are subject to a check by immigration. Passengers in transit must hold passports or passport replacing documents that are accepted for entry into China (People's Rep.). For more details on document requirements, please enter China (People's Rep.) as a destination.•This does not apply at Beijing (PEK) if staying in the international transit area. Transit without visa (TWOV) is not permitted when the passenger arrives AND departs on direct flights from/to USA and USA territory Guam or Northern Mariana Isl.

Avatar uživatele poristm
poristm
před 7 lety

máme přílet do Changsha v 7:25, pak pokračujeme do Shenzhen (15:10) a odlétáme z něj 19:30. Zpátečka je přílet do Guangzhou / Canton / Baiyun v 17:30, pak pokračujeme Changsha / Changsha (21:45) a poté odlet 0:05. Mohu se optat jak tedy? Kupuju to jako dárek a ráda bych vše udělala, ať mají obdarovaní co nejmíŇ práce a nejvíc info. Za jakoukoliv reakci předem moc děkuju.

Avatar uživatele Katka Soušková
Katka Soušková
před 7 lety

Ještě bych dodala, že China Southern Airlines nabízí u dlouhého přestupu v Guangzhou zadarmo hotel se snídaní! Dá se to zamluvit přes jejich web, řešili jsme to teď pro naší cestu do AU v lednu. Jen když pak ty letenky kupujete přes tento web, tzn.přes SA, poproste je, aby vám do rezervace rovnou zapsali i číslo pasu. To pak totiž slouží k vyhledávání spolucestujících, pokud chcete udělat rezervaci do stejného hotelového pokoje.

Avatar uživatele cganggg
cganggg
před 7 lety

Ahoj prosim te , jak je to stou nabidkou hotelu u letecke spolecnosti? My priletime do Kantonu ve dve odpoledne a odlitame nadruhy den v 9 rano .Mame taky narok na nejake to ubytovani? A hlavne popr co proto udelat a jak to zaridit ? Dekuji

Avatar uživatele Katka Soušková
Katka Soušková
před 7 lety

Máte nárok. Koukni na http://www.csair.com/cn/czadscale/2015/20150603/20150603.html?WT.inner_id=gzfs150603en, tam jsou podmínky a odkaz na rezervaci :)

Avatar uživatele Katerina_K
Katerina_K
před 7 lety

Mám problém s rezervací do hotelu. Mohla byste mi s tím prosím poradit? Nevím, z jakého důvodu se mi nejde přihlásit do systému.

Avatar uživatele pavelp
pavelp
před 7 lety

Opět téma s vízem. Tranzitní vízum na 72h je možné získat pouze pokud je navazující let do třetí země mimo Čínu. V tomto případě, kdy itinerář obsahuje vnitrostátní let po Číně je maximální povolená doba tranzitu pro visa on arrival pouze 24h. Ukázkový itinerář na screenshotu toto nesplňuje a je tedy nutné mít vízum vyřízené v pase již před odletem!

Další akce