Austrálie

Letenky do Austrálie

Na jaká letiště se létá?

V Austrálii najdete 84 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště v Austrálii

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Austrálie?

Průměrné ceny se liší dle konkrétní australské destinace. Do největších měst se běžně dostanete na 26 000 až 30 000 Kč při odletu z Prahy. Z Vídně jsou ceny v průměru o 2 až 4 tisíce dražší, naopak z Německa mírně levnější. Lety do ostatních australských menších míst se běžně prodávají mezi 30 a 36 000 Kč.

S výjimkou KLM a Scoot zatím všechny aerolinky nabízejí do Austrálie odbavené zavazadlo v ceně.

Především z Mnichova, Berlína nebo Frankfurtu existuje větší pravděpodobnost akčních cen, vždy se vyplatí hledat odlety i z těchto letišť.

Pro detailnější informace se podívejte na stránky jednotlivých měst: letenky do Sydney, letenky do Melbourne, letenky do Brisbane, letenky do Perthu, letenky do Cairns, letenky na Tasmánii a letenky do Darwinu.

Kde koupit nejlevnější letenky do Austrálie?

Díky velkému množství kombinací a leteckých společností srovnejte letenky od nejlevnější nebo nejrychlejší v našem vyhledávači letenek, kde je můžete rovnou koupit.

Preferujete-li rychlé lety s jediným přestupem, můžete vyhledávat i rovnou na webech Qatar Airways nebo Emirates.

Naopak pokud je vaší preferencí co nejnižší cena, čekejte na akce aerolinky Scoot z Berlína, o pravidelně kterých informujeme na našem webu.

Levné letenky také často nabízejí čínské aerolinky z Německa, Vídně nebo Londýna, téměř vždy však musíte počítat s velmi dlouhými přestupy v Číně (v rozmezí 15 až 24 hodin).

Kdy jsou letenky do Austrálie nejlevnější?

Nejlevnější letenky se obecně prodávají na podzim a jaro, výrazné akce jsou však nevyzpytatelné a nelze je dobře předvídat. Pokud nemusíte, necestujte v období Vánoc a Nového roku, kdy jsou ceny nejvyšší.

Doporučujeme letenky do Austrálie kupovat minimálně 3-4 měsíce před odletem, naopak nemá smysl rezervovat více než 8 měsíců před cestou.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Austrálie?

Nonstop lety ze střední Evropy do Austrálie nelétají. Po cestě vás čekají většinou dva přestupy u levnějších letů. S jedním přestupem se dá letět například s Qatar Airways nebo Emirates, kde však očekávejte vyšší ceny.

Pro low-cost cestovatele může být zajímavá varianta nízkonákladové aerolinky Scoot létající Z Berlína do Singapuru a dál do Perthu, Sydney a Gold Coast. Jejich akční nabídky bývají nejlevnější možností letu do Austrálie, avšak za všechny služby musíte připlácet navíc.

Jak dlouho se letí do Austrálie?

Celková doba letu do Austrálie může trvat od 25 hodin u spojení s jedním přestupem až po 48 hodin u komplikovanějších cest.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců