Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S mimořádně atraktivní, ale zároveň také limitovanou nabídkou přichází společnost Condor na letech z Prahy do Pittsburghu v západní Pennsylvánii. Během dvou termínů na přelomu června a července nabízí zpáteční letenky za 320 € / 8.660 Kč.

Pittsburgh má strategickou polohu, po zemi se během pár hodin jízdy autobusem (v průměru za 20 $/zpáteční jízdenka) dostanete do New Yorku, Washingtonu, Philadelphie, Clevelandu, Columbusu nebo k Niagarským vodopádům.

  • Praha – Pittsburgh za 320 € / 8.660 Kč rezervuj na Condor.com >>
  • Vídeň – Pittsburgh za 390 € / 10.540 Kč rezervuj na Condor.com >>
  • Odlety tam: 23. a 30. června 2017
  • Odlety zpět: 3. a 7. července 2017
  • Platí do vyprodání míst (pouze několik, s nákupem neváhejte)
V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg plus standardní příruční bagáž.

Při cestách do USA myslete na povinnost elektronické vstupní evidence ESTA (on–line za 14 $).

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lena.ceperova
lena.ceperova

Ahoj,můj dotaz je trošku mimo téma. Ale čekám na nějaké výhodnější letenky směr Praha->Denver. Případně Salt Lake City. Od podzimu jsou akce pořád jen na NY případně východní pobřeží, nebo maximálně se teď objevil Seattle. Myslíte, že je reálné, že se něco ještě objeví teď během zimy? Potřebujeme letenky cca na červen. Nebo je lepší raději nečekat a koupit, co je teď k dispozici za plnou cenu? Díky :) L.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele stastnej.paja
stastnej.paja

Supeeer, děkujeme moc! Už hnedka zaplaceno a snad vše v pořádku.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
Všude dobře, co doma!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Hurá za zážitky!
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
Tam jsi ještě nebyl!
Sofie
ušetříš až 60%
To budou fotky!
5562 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké