Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Oblíbené letenky s aerolinkou LEVEL z Paříže do francouzských karibských území na ostrovech Martinik a Guadeloupe jsou konečně zpět v trochu větší míře. Zpáteční letenky z letiště Orly do Fort de France nebo Pointe-a-Pitre pořídíte během začátku dubna a celého května za libových 197 € / 5.100 Kč. 

Zatímco při cestě zpět lety z Karibiku pohodlně navazují na večerní let Transavie do Prahy, na cestě tam využijte buď letů na letiště CDG s následným přejezdem (nechte si určitě minimálně 5-6 hodin rezervy!), anebo pohodlněji doleťte na letiště Orly večerní Transavií z Prahy a ubytujte se například v hotelu Ibis Budget za necelých 1.300 Kč pro dva.

Jaké tedy budou celkové náklady při cestě z Prahy?

A to je prostě cena, která se beze sporu vyplatí. Nekalkulujeme s odbavenými zavazadly, protože valná většina z vás si v teplém Karibiku v pohodě vystačí s příručákem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Paříž
Paříž ORY
Francie
FDF Fort-de-France
Martinik
Martinik
Zpáteční 8 hod letu (přímý let)
Paříž
Paříž ORY
Francie
PTP Pointe-a-Pitre
Guadeloupe
Guadeloupe
Zpáteční 8 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 10 000 Kč . Ušetříš přibližně 49 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Duben a květen 2019

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z letiště Paříž Orly.

S kým poletím?

Level

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně příruční zavazadlo 56 x 45 x 25 cm + malý osobní předmět (kabelka, taška na laptop)

Co podniknu v destinaci?

Martinik, Guadeloupe

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Ivan

Je tam další várka letenek za tyhle peníze

na Martinik a Guadeloupe na listopad, dál jsem nezkoumal.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den,

snažím se také objednat letenku na Guadeloupe, ale nejde mi zadat ani místo kde žiji ani předvolba k českému telefonu, je tam na výběr jen pár zemí. Dávali jste tam někdo třeba Francii včetně francouzské předvolby? Přemýšlím, jestli by potom ten neplatný telefon nebyl problém v případě, že bude třeba nějaké změna letu na poslední chvíli.

před 4 lety

Dobrý den,

teď jsem koupila letenky a taky mi nepřišlo žádné potvrzení.

před 4 lety

Dobrý den, mám stejný problém, potvrzení jsem si nicméně vygenerovala do PDF, tak doufám, že to bude stačit. Zkoušela jsem i opakované zaslání, ani tak to ale nedorazilo.

(P.S. - Jinak i teď, po 14 dnech od spuštění akce, se dají pořád najít letenky za tuhle cenu :-) - takže super, v době, kdy se to objevilo, jsem nějak neměla čas to řešit).

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, objednal a zaplatil jsem letenku přes LEVEL, ale nedostal jsem žádný potvrzující e-mail. On-line reklamování na LEVEL také nefunguje. Poradíte co dělat? Děkuji.

před 4 lety
Avatar uživatele
Ivan

Podívej se do spamu.

před 4 lety

Bohužel, ani ve spamu nic není.

před 4 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Zkus jim napsat pres FB, tam jsou rychli docela.

Přidat odpověď
před 4 lety

Cau, koupeno Guadeloupe. Mame z toho fakt radost za tyhle penize. Dotaz: jak je to s beznymi nakupy, cenami jidla, kafe, alkohol apod.? Diky za tipy.

před 4 lety
Avatar uživatele
Lenka _1

Ahoj, byli jsme tam v zari - tyden pred sezonou... A je to trosku drazsi nez Francie, hodne supermarketu a vseho, takze o nakupy se neboj. Uzijte si to :)

před 4 lety
Avatar uživatele
Liborek

Takovéto informace je obvykle lepší hledat před tím, něž si koupíte letenky :-)

A to stačí kliknout výše na stránce na průvodce destinací, kde ty informace jsou.

před 4 lety

Díky :-)

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné přiletět na Martinik a odlétat z Guadaloupe a orientační cenu přesunu mezi ostrovy.

Děkuji.

před 4 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Dobrý den, možná je libovolná kombinace letů, podívejte se jak vás to vyjde cenově, jestli se open jaw vyplatí. Podle rome2rio vyjde přesun mezi ostrovy od 1200 až po 5000 Kč.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, zvolte jednosměrnou letenku z Paříže a jednosměrnou z druhého ostrova zase zpět, cena bude stejná. Konkrétně mezi ostrovy létají nejlevněji aerolinky Air Caraibes nebo Air Antilles s cenou 59 €.

před 4 lety
Avatar uživatele Denisa Dlasková
Denisa Dlasková

Na tohle pozor! Koupili jsme si jednosměrnou letenku na Guadeloupe a zpáteční z Martiniku, ale u jedné letenky zrušili let.. nechali jsme si tedy odlet posunout na jiný termín (ze října na prosinec), ale vzhledem k tomu, že nebyl zpáteční let ve stejné rezervaci, poplatek za změnu druhé letenky je cca 20 tis. Pořízení nové letenky v povánočním období vyjde 10 tis./osoba, tak už to pro nás není tak zajímavé. Pokud se nám nepovede ulovit letenka zpět za dobrý peníz, tak nikam nepoletíme :-(

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Ivan

Já se picnu, ještě před pár lety by tady byla diskuze jak blázen a dneska cesta do Karibiku za osmičku už s nikým ani nehne 😎

před 4 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Mas pravdu :D je neuveritelny, kam se to posunulo

Přidat odpověď
před 4 lety

Jo mohu potvrdit. Vrátil jsem se odtud v neděli.

Honza

před 4 lety
Avatar uživatele
Ivan

Co ty řasy? Už nejsou?

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Domorodec v Gambii
ušetříš až 34%
A už tam budem?
Zrcadlící se Oslo v Opeře
ušetříš až 75%
Tam jsi vždycky chtěl!
Oslo v červnu levně z Katovic
255 Kč
2022-05-14T08:35:19+02:00 0 komentářů
Achadas da Cruz
ušetříš až 31%
Tam chceš!
Senegalské loďky
ušetříš až 13%
Honem, dokud jsou místa!
5444 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Paříž
Francie Přílet na letiště Paříž Orly

Do centra Paříže i okolí máte k dispozici širokou škálu možností, využít můžete zejména vlak nebo tramvaj. Letiště Orly se nachází v 5. tarifní zóně, proto se nevyplatí už pro cestu z letiště kupovat dražší celodenní jízdenky v případě, že ještě ten den nebudete cestovat dál mimo centrum. 

Kompletní informace o jízdenkách na MHD najdete v průvodci po Paříži.

Vlak do centra

Nejrychlejší varianta bude použití městské železnice „RER“, linky B. K nejbližší stanici linky „Antony“ jezdí automatický vláček „Orly Val“. RER B vás doveze například ke katedrále Notre Dame, na nádraží Gare du Nord nebo na letiště Charlese de Gaullea.

  • Cena: 12,10 EUR
  • Délka cesty vč. přestupu (na stanici Chatelet-Les Halles): 40 minut

Jízdenky si zakoupíte již na stanici automatického vláčku Orly Val v automatu, kde lze platit i kreditní kartou. Za 12,10 EUR dojedete na jakoukoliv stanici v rámci zón 1-3, cenově však bude výhodnější využít kombinaci tramvaje a metra nebo autobusu OrlyBus a metra, viz níže.

Tramvaj do centra

Nejlevnější dopravou v poměru ceny a hodnoty bude však tramvajová linka číslo 7, která vás doveze na jižní okraj centra Paříže do stanice „Villejuif-Louis Aragon“, kde pohodlně přestoupíte na metro linky 7 směrem do centra.

Při jízdě až do centra využijte dvě jízdenky ticket t+, jednu pro cestu tramvají a jednu pro cestu metrem. Jízdenku pořídíte v automatu na zastávce, platit lze kartou nebo mincemi.

  • Cena jedné jízdenky: 1,90 EUR
  • Doba jízdy na konečnou Villejuif-Louis Aragon: 31 minut
  • Celková doba cesty i s jízdou metrem (na stanici Chatelet-Les Halles): 65 minut

Pokračujete-li metrem do centra, kupte si jízdenky dvě, jednu označíte při vstupu do tramvaje a druhou při vstupu do metra. Cesta tramvají + metrem do centra zabere zhruba 60 minut a bude stát celkem 3,80 EUR.

Tramvajovou zastávku najdete v podzemí Terminálu 4, přiletíte-li na Terminál 1, 2 nebo 3, využijte pro cestu na jižní terminál automatický vláček OrlyVal, který je mezi terminály zdarma, případně projdete letištní budovou pěšky (cca 10-15 minut chůze).

Autobus do centra

Další možnosti vám nabídne četné autobusové spojení do okolních čtvrtí a obcí. Výhodnou variantou může být autobusová linka OrlyBus, která jede bez zastávky na stanici metra Denfert-Rochcereau v jižní části centra, kde lze přestoupit na metro linek 4 a 6.

  • Cena jedné jízdenky: 8,60 EUR (+ případně 1,90 EUR za lístek na metro dál do centra)
  • Doba jízdy na konečnou: 25 minut
  • Celková doba cesty do centra i s jízdou metrem: cca 45 minut

Jízdenku zakoupíte nejlépe v automatu na zastávce, kde lze platit i kartou.

Na letiště Charlese de Gaullea (CDG)

Při některých přestupech nebude stačit jen změna terminálu, ale bude nutné změnit dokonce letiště. Přímé autobusové spojení bylo zrušeno, takže je nutné cestovat MHD přes město.

Je lepší počítat s větší časovou rezervou kvůli častému hustému provozu. Pro přestup mezi CDG a Orly se obecně doporučují alespoň 4 hodiny, což je však minimální hranice. Bezpečný přestup je od 6 hodin výš.

Nejprve dojedete automatickým vláčkem OrlyVal do stanice Antony, kde přestoupíte na vlak linky RER B, který vás zaveze přímo k terminálu letiště CDG. Celková cesta zabere asi hodinu a půl. a za jízdenku zaplatíte 21,80 EUR.

Pokud máte více času a chcete trochu ušetřit, můžete zkombinovat nejlevnější dopravu z letiště Orly do centra tramvají linky 7 s jízdenkou ticket t+ za 1,90 EUR. Zde si koupíte další lístek ticket t+ za 1,90 EUR a metrem 7 pojedete na stanici Porte d'Italie, kde přesednete na metro linky 6 do stanice Nation. Odtud vás doveze autobus číslo 351 ke všem terminálům letiště CDG za 2 EUR, speciální jízdenku pro cestu na letiště pořídíte v automatu. Celkem tak nejlevnější způsob dopravy stojí jen 5,80 EUR a zabere asi 2,5 hodiny.

Autobusy po okolí

Máte-li rezervovaný hotel v některé z okolních čtvrtí, můžou se hodit i autobusové linky 183 (jízdenku za 1,90 EUR koupíte v automatu na tramvajové zastávce) nebo 91-10 (jízdenku za 2 EUR koupíte u řidiče. I trasy těchto linek jsou znázorněny v mapce níže.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1ncygfrvxqH1FDCVd_yD0CkUIrMM]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Paříž Orly

Zavřít boční panel
Martinik
Martinik Přílet na letiště Martinique Aime Cesaire

Z Fort de France do centra jezdí autobusová linka L12, zhruba jednou za hodinu, asi za 1,25 €. Veřejná doprava ale obecně na Martiniku není příliš spolehlivá a rozhodně se vyplatí půjčit si auto.

Průvodce pro Martinik
Průvodce pro letiště Martinique Aime Cesaire

Zavřít boční panel
Guadeloupe
Guadeloupe Přílet na letiště Pointe-a-Pitre

Veřejná doprava je na ostrově zatím ještě takříkajíc „v plenkách“, na letiště sice občas autobus z města jezdí, ale není možné se na něj spolehnout. Nejlepší a vlastně jedinou možností, jak se pohodlně pohybovat po Guadeloupe, je půjčení auta.

Taxi do centra Pointe-a-Pitre vyjde asi na 10 €, večer a o víkendu je o něco dražší.

Průvodce pro Guadeloupe
Průvodce pro letiště Pointe-a-Pitre