Letiště Pointe-a-Pitre

Pointe-a-Pitre International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

PTP (IATA)
TFFR (ICAO)
Guadeloupe

Největší letiště ve francouzském zámořském departementu Guadeloupe se nachází na hlavním ostrově Grande-Terre necelých 7 km od centra města. Svoje základny zde mají společnosti Air Caraibes nebo Air Antilles Express. Aerolinky z Pointe-a-Pitre létají především na okolní ostrovy, do Paříže a USA.

Letiště má jeden menší terminál otevřený 24 hodin denně. Pokud chcete na letišti přenocovat, musíte uvědomit bezpečnostní službu, vždy by vám měla vyhovět.

 


Letenky

Obvyklá cena letenek při odletu z Česka nebo okolí je asi 14.000 až 16.000 Kč, v akcích se můžete dostat i na úroveň 11.000 Kč, nebývají však příliš časté. Téměř vždy cesta vede přes Paříž, na Guadeloupe se létá z letiště Orly, Air France ale nabízí cestujícím, kteří přejíždějí z letiště CDG na návazné spoje do francouzských zámořských území, voucher na autobus zdarma.

Celková doba letu se pohybuje okolo 15 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Veřejná doprava je na ostrově zatím ještě takříkajíc „v plenkách“, na letiště sice občas autobus z města jezdí, ale není možné se na něj spolehnout. Nejlepší a vlastně jedinou možností, jak se pohodlně pohybovat po Guadeloupe, je půjčení auta.

Taxi do centra Pointe-a-Pitre vyjde asi na 10 €, večer a o víkendu je o něco dražší.


Služby na letišti

Wifi je na letišti k dispozici pouze za poplatek.

Na letišti jsou k dispozici sprchy, o klíč si zažádejte na informacích.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Guadeloupe? Nastav si hlídače