IATA (ICAO) kód letiště
PTP (TFFR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
22:25 (-6)
Vzdálenost od Prahy
7622 km

O letišti Pointe-a-Pitre

Největší letiště ve francouzském zámořském departementu Guadeloupe se nachází na hlavním ostrově Grande-Terre necelých 7 km od centra města. Svoje základny zde mají společnosti Air Caraibes nebo Air Antilles Express. Aerolinky z Pointe-a-Pitre létají především na okolní ostrovy, do Paříže a USA.

Letiště má jeden menší terminál otevřený 24 hodin denně. Pokud chcete na letišti přenocovat, musíte uvědomit bezpečnostní službu, vždy by vám měla vyhovět.

Letenky

Obvyklá cena letenek při odletu z Česka nebo okolí je asi 14.000 až 16.000 Kč, v akcích se můžete dostat i na úroveň 11.000 Kč, nebývají však příliš časté. Téměř vždy cesta vede přes Paříž, na Guadeloupe se létá z letiště Orly, Air France ale nabízí cestujícím, kteří přejíždějí z letiště CDG na návazné spoje do francouzských zámořských území, voucher na autobus zdarma.

Celková doba letu se pohybuje okolo 15 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Pointe-a-Pitre, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejná doprava je na ostrově zatím ještě takříkajíc „v plenkách“, na letiště sice občas autobus z města jezdí, ale není možné se na něj spolehnout. Nejlepší a vlastně jedinou možností, jak se pohodlně pohybovat po Guadeloupe, je půjčení auta.

Taxi do centra Pointe-a-Pitre vyjde asi na 10 €, večer a o víkendu je o něco dražší.

Služby na letišti

Wifi je na letišti k dispozici pouze za poplatek.

Na letišti jsou k dispozici sprchy, o klíč si zažádejte na informacích.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu