Guadeloupe

Letiště Pointe-a-Pitre

O letišti

Největší letiště ve francouzském zámořském departementu Guadeloupe se nachází na hlavním ostrově Grande-Terre necelých 7 km od centra města. Svoje základny zde mají společnosti Air Caraibes nebo Air Antilles Express. Aerolinky z Pointe-a-Pitre létají především na okolní ostrovy, do Paříže a USA.

Letiště má jeden menší terminál otevřený 24 hodin denně. Pokud chcete na letišti přenocovat, musíte uvědomit bezpečnostní službu, vždy by vám měla vyhovět.

Oficiální stránky letiště jsou www.guadeloupe.aeroport.fr

IATA Kód
PTP
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
09:05 (-5)
Vzdálenost z ČR
7622 km

Letenky

Obvyklá cena letenek při odletu z Česka nebo okolí je asi 14.000 až 16.000 Kč, v akcích se můžete dostat i na úroveň 11.000 Kč, nebývají však příliš časté. Téměř vždy cesta vede přes Paříž, na Guadeloupe se létá z letiště Orly, Air France ale nabízí cestujícím, kteří přejíždějí z letiště CDG na návazné spoje do francouzských zámořských území, voucher na autobus zdarma.

Celková doba letu se pohybuje okolo 15 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Pointe-a-Pitre, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejná doprava je na ostrově zatím ještě takříkajíc „v plenkách“, na letiště sice občas autobus z města jezdí, ale není možné se na něj spolehnout. Nejlepší a vlastně jedinou možností, jak se pohodlně pohybovat po Guadeloupe, je půjčení auta.

Taxi do centra Pointe-a-Pitre vyjde asi na 10 €, večer a o víkendu je o něco dražší.

Služby na letišti

Wifi je na letišti k dispozici pouze za poplatek.

Na letišti jsou k dispozici sprchy, o klíč si zažádejte na informacích.

naposledy aktualizováno 11. 04. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí