Nejkrásnější železnice světa: podzimní výlet z Prahy (letenky+jízdenky) - 2.555 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele sunfull

Ahoj, zkusila jsem si navolit letenky - odlet a přílet jsem si navolila po kliknutí na vaše odkazy. Teď mám ale strach koupit letenky odděleně,abych nekoupila cestu tam a mezitím se cesta zpět nezdražila. Mohu poprosit o nějaký odkaz/radu, jak bych mohla koupit letenky najednou?Děkuji předem za reakci

Avatar uživatele veronikamawi

My jsme tam byli v červenci a taky byl déšť a zima :D Ale i tak to stálo za to!

Avatar uživatele Puspiik

Jako chápu, že to je trochu mimo mísu, ale můžu doporučit cestu z Bergenu i lodí do Dánaska. Já jela letos a byla to krásná plavba. Lístky jsem koupila na http://www.fjordline.com/en/ . Myslím, že v dostatečném předstihu jsou ceny fajn a nabízí a možnost bez kajuty, jen na sedačkách. Byla jsem se tam podívat a ta místa jsou naprosto luxusní.

Avatar uživatele khaosin

Tuto trasu vlakom som absolvoval toto leto + Flamsbana, vrelo odporucam! Je to zazitok.

Avatar uživatele j4n.pr0

Tiez sme boli ale v maji, bolo tolko snehu a uz nechodil vlak vecer ze sme museli spat na stanici Myrdal :):)

Avatar uživatele teevee

Je mozne cestu vlakem prerusit a pokracovat treba druhy den?

Je nutné koupit 2 solo jízdenky, už jsem také zkoumal kvůli Flamsbaně.

Avatar uživatele SDAN

Asi to nechám na jaro vzhledem k tomu, že ceny letenek do Norska jsou dlouhodobě velmi příznivé. Snad ještě jeden tip...za stejnou cenu jako je jízdenka Bergen - Oslo se lze dostat i na letiště (i Rygge). Stačí jako cílovou stanici zadat Oslo Lufthavn nebo Rygge, poté lze odjezd z Osla na letiště posunout klikáním na tlačítko "Later". Cenově to může být celkem zajímavé hlavně u letů Oslo - Wroclaw (cena kolem 250Kč). Z Wroclawi se lze dostat kamkoliv v ČR vlakem za cenu 130-350Kč. Případně s Poskibus. V Rygge je to pěšky od vlaku na letiště necelé 4km, asi bude jezdit i bus za rozumnou cenu, rozhodně se mi ale zdá toto řešení lepší, než přímý bus z Osla za asi 1000Kč.

Avatar uživatele g10804562

V Rygge dokonce jezdi od nadrazi k letisti bezplatny bus.

Avatar uživatele SDAN

Nevím, jestli jsem to napsal přesně, ale za těch 249NOK za cestu Bergen-Oslo S lze jet i trasu Bergen-Oslo Lufthavn nebo Bergen-Rygge s tím, že cestu Oslo S-Letiště lze odklikat klidně i o 2 dny. Úspora je cca 600Kč.

Avatar uživatele JUrban

V cenovém rozpise opět chybí cena cesty z letiště do Bergenu (cca 100 NOK) a z Osla na letiště Gardermoen (cca 180 NOK).

Tohle už hraničí s šikanou :D

Avatar uživatele JUrban

Omlouvám se, zda to tak berete, jen jsem chtěl upozornit případné zájemce, aby nebyli překvapeni, jako já před časem, kdy jsem za jízdenku z letiště (Rygge) zaplatil víc než za letenku.

Avatar uživatele hanka.gerbova

díky za upozornění :) opravdu je ta cena tak vysoká? Nejde to vymyslet levněji? Díky za tipy

Avatar uživatele fl

Jen to dobře časově naplánovat! V říjnu/listopadu se na severu rozednívá později a stmívá dřív než u nás, tak aby z toho jedinečného výhledu z vlaku vůbec něco bylo :-) Trochu úsměvná je poznámka o "neotevřené Trolltunze". Jak to myslíte? Vždyť je to kus skály v divočině, ten nikdo neotvírá, ani nezavírá :-) Pokud to především počasí dovolí, dá se na ni dostat v podstatě kdykoliv.

Říká se, že Bergenská dráha je v každém ročním období top.. Ale s tou tmou musím souhlasit, jiný než ranní spoj zde nemá smysl :) Obecně je sezona pro Trolltungu od května do září, pak začíná na vrcholku sněžit a mrznout, proto nejsou ani autobusy, které by k ní zajížděly. Ale samozřejmě, kdo chce, ten půjde i na Nový rok :-)

Avatar uživatele fl

Tak možná napsat, že není tak snadno dostupná, ale "otevřená" - to zní jako text o ZOO nebo Karlštejnu :-) A jinak 4 dny na Bergen nejsou moc. Je to krásné město, v okolí je toho fůra. Dají se dělat túry přímo z města do přírody, není třeba hned ujíždět pryč :-)

Avatar uživatele mort1r

Chystám se 19.října a cestu bych jel pozpátku - Z Osla do Bergenu v 8:25. Je to takhle dobře, nebo nebo to mám nějak malinko přeplánovat, abych z jízdy něco měl? :) Díky za rady

Avatar uživatele SDAN

Také se tam již nějaký čas chystám, ale obávám se, že v listopadu tam bude prakticky jen mlha, déšt, zima a šero.

Začátek listopadu by mohl být ok... Dál už je to o smělé náhodě :/ pak zase v březnu.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy do Gruzie, Íránu, Kuvajtu a dalších se 40% slevou Pegasus Airlines
-41 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Na víkend do Francie či Benátek
-70 %

Všude dobře, co doma!

Prodloužené víkendy v Miláně nebo Londýně z Ostravy
-48 %

To budou fotky!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Norsko  

Země trollů a nepopsatelné přírody

Norsko (norsky Norge) je jednou ze skandinávských zemí, která se rozkládá na nejsevernějším cípu Evropy, Skandinávském poloostrově. Západ země omývají Atlantický oceán a Norské moře, na východě země sousedí se Švédskem, Finskem a Ruskem.

Země je známá díky bohatým nalezištím ropy a vysokému životnímu standardu. Nedílnou součástí Norska jsou však také kilometry dlouhé fjordy, národní parky, jezera, ledovce, náhorní plošiny a další přírodní úkazy.

Průvodce pro Norsko