Nejkrásnější železnice světa: podzimní výlet z Prahy (letenky+jízdenky) - 2.555 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Norské aerolinky Norwegian momentálně nabízí zpáteční letenky do Bergenu v měsících říjen a listopad za necelých 56 eur, 1.519 Kč. Termíny jsou však pouze 4 denní, a co takovou dobu dělat v Bergenu, když ani Trolltunga není otevřená? No, moc toho není. Nezbývá mi proto nic jiného, než vás nalákat na unikátní jízdu po norské železnici, která je právoplatně označována jako "nejkrásnější železnice světa"!

Panoramatický výhled napříč Norskem

Bergenská dráha vede napříč zemí, kdy vás během 7 hodin převeze od břehu Severního moře z Bergenu v nulové nadmořské výšce přes pohoří v maximální výšce 1.237 m.n.m. až do hlavního města Norska - Osla. Po celou dobu jízdy se vám bude naskýtat jedinečný panoramatický výhled na severskou přírodu. V každé zastávce můžete na krátkou chvíli vystoupit a udělat pár fotek, než vám průvodčí hvizdem naznačí odjezd.

Více o legendární Bergenské dráze a jejím odskoku Flåmské železnici jsem psal dříve - Bergensbanen a Flamsbana.

Jak si naplánovat výlet?

Co budeme potřebovat? Letenky na trase Praha - Bergen a Oslo - Praha (případně v opačném směru, cena shodná) a jízdenky mezi městy. Momentálně máme možnost zakoupit vše vůbec v nejnižší ceně, která se kdy dala najít.
  • Praha - Bergen, odlety ve čtvrtek za 33 eur termíny >>
  • Bergen - Oslo, několik odjezdů každý den od 249 norských korun rezervace zde >>
  • Oslo - Praha, odlety v neděli za 46 eur termíny >>
Suma sumárum přepočteno na české koruny vás letenky a jízdenka vyjde na 2.555 Kč.

Nezapomeňte, Norsko je drahé

Nechcete-li pobývat na sdílených pokojích v místních hostelech, levnou alternativou mohou být soukromé pokoje od místních. O shledání nabídky s poptávkou se stará portál airbnb.com (za registraci obdržíte 600 Kč - založte si účet každý a šetřete hned dvakrát).

Jedna noc přes airbnb vychází zhruba na 1.200 Kč, tedy 600 Kč za pokoj při uplatnění slevy.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele sunfull

Ahoj, zkusila jsem si navolit letenky - odlet a přílet jsem si navolila po kliknutí na vaše odkazy. Teď mám ale strach koupit letenky odděleně,abych nekoupila cestu tam a mezitím se cesta zpět nezdražila. Mohu poprosit o nějaký odkaz/radu, jak bych mohla koupit letenky najednou?Děkuji předem za reakci

Avatar uživatele veronikamawi

My jsme tam byli v červenci a taky byl déšť a zima :D Ale i tak to stálo za to!

Avatar uživatele Puspiik

Jako chápu, že to je trochu mimo mísu, ale můžu doporučit cestu z Bergenu i lodí do Dánaska. Já jela letos a byla to krásná plavba. Lístky jsem koupila na http://www.fjordline.com/en/ . Myslím, že v dostatečném předstihu jsou ceny fajn a nabízí a možnost bez kajuty, jen na sedačkách. Byla jsem se tam podívat a ta místa jsou naprosto luxusní.

Avatar uživatele khaosin

Tuto trasu vlakom som absolvoval toto leto + Flamsbana, vrelo odporucam! Je to zazitok.

Avatar uživatele j4n.pr0

Tiez sme boli ale v maji, bolo tolko snehu a uz nechodil vlak vecer ze sme museli spat na stanici Myrdal :):)

Avatar uživatele teevee

Je mozne cestu vlakem prerusit a pokracovat treba druhy den?

Je nutné koupit 2 solo jízdenky, už jsem také zkoumal kvůli Flamsbaně.

Avatar uživatele SDAN

Asi to nechám na jaro vzhledem k tomu, že ceny letenek do Norska jsou dlouhodobě velmi příznivé. Snad ještě jeden tip...za stejnou cenu jako je jízdenka Bergen - Oslo se lze dostat i na letiště (i Rygge). Stačí jako cílovou stanici zadat Oslo Lufthavn nebo Rygge, poté lze odjezd z Osla na letiště posunout klikáním na tlačítko "Later". Cenově to může být celkem zajímavé hlavně u letů Oslo - Wroclaw (cena kolem 250Kč). Z Wroclawi se lze dostat kamkoliv v ČR vlakem za cenu 130-350Kč. Případně s Poskibus. V Rygge je to pěšky od vlaku na letiště necelé 4km, asi bude jezdit i bus za rozumnou cenu, rozhodně se mi ale zdá toto řešení lepší, než přímý bus z Osla za asi 1000Kč.

Avatar uživatele g10804562

V Rygge dokonce jezdi od nadrazi k letisti bezplatny bus.

Avatar uživatele SDAN

Nevím, jestli jsem to napsal přesně, ale za těch 249NOK za cestu Bergen-Oslo S lze jet i trasu Bergen-Oslo Lufthavn nebo Bergen-Rygge s tím, že cestu Oslo S-Letiště lze odklikat klidně i o 2 dny. Úspora je cca 600Kč.

Avatar uživatele JUrban

V cenovém rozpise opět chybí cena cesty z letiště do Bergenu (cca 100 NOK) a z Osla na letiště Gardermoen (cca 180 NOK).

Tohle už hraničí s šikanou :D

Avatar uživatele JUrban

Omlouvám se, zda to tak berete, jen jsem chtěl upozornit případné zájemce, aby nebyli překvapeni, jako já před časem, kdy jsem za jízdenku z letiště (Rygge) zaplatil víc než za letenku.

Avatar uživatele hanka.gerbova

díky za upozornění :) opravdu je ta cena tak vysoká? Nejde to vymyslet levněji? Díky za tipy

Avatar uživatele fl

Jen to dobře časově naplánovat! V říjnu/listopadu se na severu rozednívá později a stmívá dřív než u nás, tak aby z toho jedinečného výhledu z vlaku vůbec něco bylo :-) Trochu úsměvná je poznámka o "neotevřené Trolltunze". Jak to myslíte? Vždyť je to kus skály v divočině, ten nikdo neotvírá, ani nezavírá :-) Pokud to především počasí dovolí, dá se na ni dostat v podstatě kdykoliv.

Říká se, že Bergenská dráha je v každém ročním období top.. Ale s tou tmou musím souhlasit, jiný než ranní spoj zde nemá smysl :) Obecně je sezona pro Trolltungu od května do září, pak začíná na vrcholku sněžit a mrznout, proto nejsou ani autobusy, které by k ní zajížděly. Ale samozřejmě, kdo chce, ten půjde i na Nový rok :-)

Avatar uživatele fl

Tak možná napsat, že není tak snadno dostupná, ale "otevřená" - to zní jako text o ZOO nebo Karlštejnu :-) A jinak 4 dny na Bergen nejsou moc. Je to krásné město, v okolí je toho fůra. Dají se dělat túry přímo z města do přírody, není třeba hned ujíždět pryč :-)

Avatar uživatele mort1r

Chystám se 19.října a cestu bych jel pozpátku - Z Osla do Bergenu v 8:25. Je to takhle dobře, nebo nebo to mám nějak malinko přeplánovat, abych z jízdy něco měl? :) Díky za rady

Avatar uživatele SDAN

Také se tam již nějaký čas chystám, ale obávám se, že v listopadu tam bude prakticky jen mlha, déšt, zima a šero.

Začátek listopadu by mohl být ok... Dál už je to o smělé náhodě :/ pak zase v březnu.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na nákupy z Prahy do Londýna s odbaveným kufrem
-37 %

To budou fotky!

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Jedem!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Norsko  

Země trollů a nepopsatelné přírody

Norsko (norsky Norge) je jednou ze skandinávských zemí, která se rozkládá na nejsevernějším cípu Evropy, Skandinávském poloostrově. Západ země omývají Atlantický oceán a Norské moře, na východě země sousedí se Švédskem, Finskem a Ruskem.

Země je známá díky bohatým nalezištím ropy a vysokému životnímu standardu. Nedílnou součástí Norska jsou však také kilometry dlouhé fjordy, národní parky, jezera, ledovce, náhorní plošiny a další přírodní úkazy.

Průvodce pro Norsko