Norsko

Nejkrásnější železnicí světa z Bergenu do Osla: jízdenky + letenky z Prahy od 2.550 Kč.

26 komentářů
2017-01-03T17:17:07+01:00

O akci

Využijte příznivě naceněných letenek společnosti Norwegian na trasách z/do Prahy k epické cestě napříč horami jižního Norska, po nejkrásnější železnici na světě z Bergenu do Osla. Nemusíte se bát, že byste si cestu dostatečně neužili, 496 km dlouhou trať vlaky překonají za 7 hodin, bude tak dostatek času si užívat panoramatických výhledů na fjordy a hluboká údolí, strmého stoupání až do výšky 1.237 m n.m. a jízdy po náhorní plošině v oblasti Hardangervidda.

K cestě budeme potřebovat jednosměrnou letenku z Prahy do Bergenu a následně z Osla do Prahy plus jízdenku na vlak, která lze zakoupit zhruba s 2,5 měsíčním předstihem. Snažte se výlet naplánovat tak, aby cesta vlakem byla ve dnech pondělí až čtvrtek, kdy je největší šance na ukořistění jízdenky za 249 NOK, pokud by vám nejlevnější lístky unikly, v tyto dny nebývá problém koupit cestu za 349 NOK. Naopak o víkendech ceny většinou neklesají pod 700 NOK.

Letenky nejlevněji nakupujte na norské jazykové mutaci, anglická verze norwegian.com je cca o 250 Kč dražší.

  • Praha – Bergen za 300 NOK900 Kč rezervuj >>
  • Oslo – Praha za 299 NOK897 Kč rezervuj >>
  • Vlak Bergen – Oslo od 249 NOK750 Kč rezervuj cca 2,5 měsíce dopředu na nsb.no >>
  • Cestovní období březen – květen, září – říjen 2017, jediný termín také v srpnu (16.-20.)
  • Platí do vyprodání míst
V ceně letenky jsou dvě příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 23 cm, 25 x 33 x 20 cm.

Ubytování v Norsku

Myslete na to, že Norsko je drahé. Dokonce jedna z nejdražších zemí vůbec. Také však myslete na to, že peněz téměř určitě nebudete litovat, Norsko za to prostě stojí.

Ubytování v běžném hotelu v Bergenu seženete se štěstím od 1.500 Kč za dvoulůžkový pokoj, v Oslu bývají ceny ještě o trochu vyšší. Řešením může být bydlení přes airbnb, kde v průměru za noc a pokoj zaplatíte 1.200 Kč.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-01-03T17:17:07+01:00

26 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Eva
před 6 lety

Netušíte někdo jestli je možné při koupi jedné jízdenky z Bergenu do Osla po cestě vystupovat a pokračovat pak dalším spojem?

Avatar uživatele richbr
richbr
před 6 lety

Byli jsme tam vloni v dubnu na prodlouženém víkendu, z Bergenu jsme cestovali akci Norway in nutshell (vlak, z Gudvangenu lodí po fjordu,pak Flam - Myrdal a zpět vlakem do Bergenu).Počasí bez kapky deště, slunečno po celou dobu.

Avatar uživatele ibi2525
ibi2525
před 6 lety

Ako je to prosím Vás s pripadne s prenocovaním na letiskách Bergen, Oslo. Ďakujem

Kryštof Hájek
před 6 lety

Ahoj, osobní zkušenost mám s nocováním v Oslu a nic moc... V přízemí (příletová část) jsou pohodlné sedačky, ale kolem 22 hod už bývají všechny obsazené, takže je dobré přijít dřív. Nahoře na odletech je pár sedaček, ale na spaní nic moc. Wifi funguje, jen je nutné se každých 30 nebo 60 minut (teď už přesně nevém) znovu přihlásit, zásuvek je tam taky dost. Na obou letištích, Bergen i Oslo, je přes noc otevřená pouze veřejná část, tranzit se zavírá, otevře mezi 4:00 a 4:30.

Avatar uživatele ziegler.r
ziegler.r
před 6 lety

Koukal jsem na vlaky, za 249 opravdu jen noční spoje, jinak nejlevnější 349,-, což se také dá, ale je to jen výjimečně a otázkou je, jak to bude v srpnu...

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Jsou i na den, jen je nutné koupit hned zrána na nový prodejní den.

Avatar uživatele micha_1
micha_1
před 6 lety

Jako nápad dobrý, ale vlak za 249nok jede jen přes noc. Přes den jsou ceny skoro 2x takové.

Avatar uživatele Jerry87
Jerry87
před 6 lety

Věř mi, že po celodenní a třebas i několika denní či týdenní tůře budeš rád, když pojedeš přes noc :)

Avatar uživatele mullerova.len
mullerova.len
před 6 lety

vyplatí se v tomto případě interrail? Na 4 dny stojí přes 5 tisíc. Cestuje pak člověk "zadrma" (vyjma povinných místenek) anebo dostává jen slevy?

Avatar uživatele
Petr
před 6 lety

Vy, kdož jste v norsku byli, jaké byste volili období na návštěvu z termínů zmiňovaných v tomto příspěvku...díky.

Avatar uživatele
mirjur
před 6 lety

Konec května je fajn, teplíčko...

Avatar uživatele
Andrea_Pernik
před 6 lety

My sme boli začiatkom května. Keď sme išli tou železnicou tak na trase Oslo-Myrdal bolo ešte kopec snehu. To nám trochu skomplikovalo trek z Myrdal do Flam (nechceli sme platiť za železnicu), kde prvý kilometer boli tak 2m snehu a my sme nemali žiadnu zimnú výbavu. Ale na pobreží žiadny sneh už nebol. A zázrakom sme vychytali v Bergene krásne slnečno. Ale teplíčkom by som to ešte nenazývala :)

Avatar uživatele
mirjur
před 6 lety

No, na konci května už byly nahoře v Myrdalu jen zbytky sněhu, asi 100 m od nádraží směrem dolů, pak už nic. A v Bergenu slunečno, trek Ulriken-Floyen v kraťasech a tričku, spaní ve stanu jak v létě... teplíčko. :-) Mimochodem, od Tebe, Andreo, jsem měl inspiraci na Myrdal-Flam, takže dodatečně díky! To jsem měl nejhorší počasí, celou cestu pršelo, ale zima nebyla.

Avatar uživatele Jerry87
Jerry87
před 6 lety

My jsme byli na přelomu července a srpna, kdy má být v Norsku obecně prý nejtepleji a nejstabilnější počasí..., no v Oslu bylo 1 den 20 stupňů a po přejezdu nočním vlakem do Bergenu jsme už celý týden nedosáhli na více jak 10 stupňů, kdy přes noc bylo kolem 0 a především pršelo asi 80% času našeho pobytu, v podstatě za týden jsme stihli akorát projít Oslo, přemístit se do Bergenu, ten projít a odjet busem do Odda a vyšlapat v jediný nedeštivý den Trolltungu (Trolí jazyk). Na druhou stranu tam byl kolega a vyšel mu nejslunější Bergen za posledních asi prý 10 let...:)

Avatar uživatele
Andrea_Pernik
před 6 lety

mirjur Tak to som rada, že som ťa inšpirovala, aj keď neviem, či je za čo ďakovať, keď si mal tak hrozné počasie :D

Avatar uživatele
mirjur
před 6 lety

A: Určitě ano. Zas tak hrozné to nebylo, jen deštík, a i tak to byla krásná procházka, hlavně její první polovina. Večer přestalo pršet a následující 2 dny už byly luxusní. :-)

Avatar uživatele jmenolenka
jmenolenka
před 6 lety

Dá se zrušit omylem přiobjednané zavazadlo?

Avatar uživatele j.smat
j.smat
před 6 lety

Chtēl bych de zeptat, kde rezervovat jizdenku vlakem. NSB nabizí nejlevnēji za 890 NOK. Dēkuji za odpovēď.

Kryštof Hájek
před 6 lety

Rezervace probíhá pouze u NSB, jak je napsáno v příspěvku, je ideální rezervovat co nejvíce dopředu a nejlépe mezi pondělkem a čtvrtkem, o víkendech bez šance.

Avatar uživatele matej_4
matej_4
před 6 lety

Kdyžtak se mi ozvěte na mail pro slevu 100 NOK, kterou mám nevyužitou a platí do letošního června. Rád poskytnu. Platí při online rezervaci.

Avatar uživatele Michal_LBC
Michal_LBC
před 6 lety

Mateji, využil bych, díky :-) Michal michal.majercik@centrum.cz

Avatar uživatele
Petr _3
před 6 lety

Ahoj, můžu poprosit na tekkx@me.com? :)

Avatar uživatele Nika
Nika
před 6 lety

Ahoj Matěji, chtěla jsem se zeptat, zda Tvá nabídka na poskytnutí slevy stále platí:-) Dík Verča

Avatar uživatele martinopatrny
martinopatrny
před 6 lety

Dobrý den Matěji, rád bych požádal o možnou slevu pokud je ještě volná. Děkuji!

Avatar uživatele Michal_LBC
Michal_LBC
před 6 lety

Tak koukám, že než to admini schválili, tak se tu ukázalo žádostí víc :-) Jestli můžu mít Matěji prosbu, napiš nám, zda jsi to už někomu poslal, ať nečekáme s nákupem letenek zbytečně :-) díky, Michal

Avatar uživatele Jerry87
Jerry87
před 6 lety

Byli jsme v červenci 2015 v Oslu s Wizzem z Vratislavy díky akci na CL a jeli přes celé Norsko do Bergenu tímto luxusním rychlovlakem. Úžasné zážitky, ale doporučuji si opravdu udělat ubytko! Po týdnu v 80% deštivém počasí jen pod stanem, kdy teploty ani v létě nejdou přes +10 C, to bylo docela ke konci úmorné. Nicméně nezapomenutelné a mohu jen doporučit ;) výlet na Trolltunga blízko městečka Odda (je tu fajn camp plný Čechů a Slováků) byl sice náročný ale asi největší zážitek!

Další akce