Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nejen skvělé ceny směrem na Havajské ostrovy jsou dostupné v rámci tarifu aerolinek Star Alliance. Mnohem severněji za divokou, nespoutanou a i přesto nádhernou přírodou se lze vydat na Aljašku, konkrétně do největšího města Anchorage. Zpáteční letenky z Milána se dají zakoupit již za 9.450 Kč - jedná se o historicky nejnižší cenu z Evropy!

  • Cestovní období: 1.9.2016 - 22.3.2017
  • Maximální délka pobytu 3 měsíce
V ceně letenky je zapsané zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg a klasické příruční zavazadlo. K cestě budete potřebovat povolení ESTA.

Do Milána nebo Říma

Výhodnější přískok nás vyjde do Milána, kam se přímo na letiště Malpensa, odkud proběhne odlet na Havaj, dostaneme z Prahy od 1.100 Kč se společností easyJet. Alternativou je spojení do Bergama, kam nás z Prahy dopraví Wizzair nebo Ryanair za ceny zhruba od 920 Kč. Za podobné ceny se do Milána s Ryanairem dostaneme i z Bratislavy a Ostravy.

Do Říma nás dopraví za nejlepší ceny od 1.215 Kč Ryanair nebo Wizzair.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele cafedelmare
cafedelmare

AHoj, zkusila jsem zadat a bohužel jsem za tuto cenu nenašla. Můžete mi prosím poradit? Zkoušela jsem hned zaříjový termín. děkuji,

před 6 lety
Avatar uživatele 7boy
7boy

Kdo dřív přijde... :) Co třeba zkusit jiné termíny než září a až pak se ptát? :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele pa7vel
pa7vel

zas nedělejme takovej hate, každej se napoprvé zeptá

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele vosecky.o
vosecky.o

Jak dlouho pravděpodobně tato cena vydrží?

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele x00xTheEv1l
x00xTheEv1l

Tenhle tarif plati treba i na Mexiko ... Jde udelat i Open-Jaw za velmi podobny penize :-)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele jstrnad1
jstrnad1

Jsou tam i Am. panenské ostrovy, pak Brusel - Mexiko, Calgary...

před 6 lety
Avatar uživatele petr.novak
petr.novak

Kde můžu ten tarif vidět? Existuje nějaký zdroj kde se dají tarify najít? Díky...

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Rachel
Rachel

moj sen..aljaska

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav

Z Frankfurtu lítá Condor přímý let za 16.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Když se ale zadaří :) jinak je to 800 €.

před 6 lety
Avatar uživatele frankie22
frankie22

Zdravim Dave, jde nastoupit az ve Frankfurtu, kdyz to lezi z Milana do Fra a pak dal. United airlines. diky

před 6 lety
Avatar uživatele
Rob Foxx

https://www.cestujlevne.com/diskuze/viewtopic.php?p=30492#p30492 Tybrďo ... 12:17 sepsáno toto a hned 12:50 takový trolling :-D ... díky za ten krásný example, že si fakt nikdo nic nečte a nijak se nesnaží edukovat ;) JEN KUPIT a LEŤET

před 6 lety
Avatar uživatele
Pavel _2

a takovy chce letet na druhy konec sveta...

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Dominikánská republika
ušetříš až 35%
Hurá za zážitky!
Doprava v Berlíně
ušetříš až 90%
To musíš vidět!
Duny Maspalomas
ušetříš až 27%
To budou fotky!
Lapad
ušetříš až 66%
To bude jízda!
5459 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké