Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Společnost Norwegian Air Shuttle aktuálně prodává na několik málo termínů na konci zimy 2017 letenky z Prahy do New Yorku s rychlými přestupy v Oslu nebo Stockholmu již od 2.893 NOK / 8.450 Kč. Jako jedna z mála nízkonákladových aerolinek umožňuje přestupy na jedné letence, nemusíte se tak bát, že v případě zpoždění vám návazný spoj uletí bez náhrady. S rezervací příliš neotálejte, míst není nazbyt.

Pro nejnižší cenu rezervujeme na norské mutaci webu, platíme v norských korunách.

  • Praha - New York (JFK) od 8.450 Kč rezervuj >> (angl. verze za 8.850 Kč)
  • Cestovní období únor březen 2017
  • Platí do vyprodání míst
V ceně letenky jsou dvě příruční zavazadla, větší z nich o rozměrech 55x40x23 cm, menší se pak musí vejít do dimenzí 25x33x20 cm. Na evropských přískocích do Osla a ze Stockholmu využijeme wi-fi na palubě zdarma.

Zapsané zavazadlo do 20 kg si přikoupíte za 1.000 Kč (370 NOK, 50 €) v jednom směru.

Příklady termínů

  • Cesta tam: 2., 3., 9., 10., 23., 24. února a 2., 3., 7. a 9. března.
  • Cesta zpět: 1., 8., 13., 15., 20. a 22. března.
Více termínů v první polovině března je dostupných za cenu 2.977 NOK / 8.690 Kč.

Před cestou

Před odletem si nezapomeňte zařídit povolení ke vstupu ESTA – online za 14 $. Toto povolení je platné na 2 roky. Cestovatelé, kteří byli v Íránu, Iráku, Sýrii nebo Súdánu, si musí vyřídit regulérní vízum.

Ubytování

New York je typickým příkladem města, kde by ubytování přes airbnb mělo být tou první volbou. Oproti hotelům může ušetřit nemalé prostředky, navíc je obecně v USA velmi oblíbené a rozšířené, poznáte místní život, domácí vám dají cenné rady při návštěvě města a celkový dojem z pobytu bude o to autentičtější.

Rozhodneme-li se přesto pro běžný hotel, v přijatelném poměru cena vs. výkon hledejme především ve čtvrtích Queens Long Island City. Dobrá cena je okolo 2.000 Kč za dvoulůžkový pokoj.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele fkmikes
fkmikes

Cena je OK, ale v NYC v unoru a breznu muze byt pekna zima i snehova boure jak jsem je zazil.

Odpovědět
před 6 lety
Mates XXX

Díky za článek! ;-) Jsem moc rád, že jste to zveřejnili. Hezký den.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bosa
ušetříš až 67%
Honem, dokud jsou místa!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Tam jsi ještě nebyl!
Borobudur
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
To musíš vidět!
5558 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké