Jak akci využít?

Pokud plánujete v příštím roce navštívit hlavní město Francie, neotálejte s nákupem letenek. Právě teď si totiž můžete vybrat nejen letenku na libovolný termín, ale dokonce i konkrétní čas v daný den. Letenky s ČSA / SmartWings jsou v nabídce za 2 043 Kč třeba na ideální víkendovky s odletem v pátek odpoledne či v sobotu brzy ráno a návratem v neděli večer.

Vzhledem k časům letů i čistě víkendovým termínům je tato akce bezkonkurenční! Kalendář termínů s letenkami za 2 096 Kč najdete zde.

S dopravou z letiště Charles de Gaulle vám pomůže náš průvodce.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Paříž
Francie

od 2 043 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na csa.cz

  Ukázka letenek z 01. 02. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 42 %.

Do kdy akce platí?

Do aktualizace tarifu

Na jaké termíny jsou letenky?

Od ledna do července

S kým poletím?

ČSA Czech Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo o rozměru 55 x 45 x 25 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jajda
Jajda

S touto parodii na leteckou společnost opravdu ne, zrovna z Paříže byl nedávno můj poslední let s těmito šmejdy.

před 19 dny

Co se stalo? Mám v plánu s nimi letět v listopadu do Paříže.

před 19 dny
Avatar uživatele Jajda
Jajda

Cestou tam i zpět zpoždění kolem dvou hodin, takže jsme byli rádi, že při zpáteční cestě měli zajištěné ubytování v Praze u kamaráda, protože by nám ujel poslední spoj domů, který měl jet cca dvě půl hodiny po našem příletu.

Zcela neprofesionální palubní personál, který při objednávce jídla po zjištění, že došli bagety zmatečně pobíhal po letadle sem tam Stejné to bylo u lidí co platili, neměli peníze na zpět a opět zmatečně pobíhali po letadle a ještě po sobě pořvávali to ti trvalo dělej, dělej. Jídlo pak lidi dostali cca 15 minut před přistáním, tak po pěti mi zase zmatečně sbírali nedojezené jídlo.

Vrchol všeho byl, že po přistání požadali prvně vystoupit cestující ze zadních řad. Když se jeden z cestujících ptal proč, stewardka mu řekla, že když prvně vystoupí cestující z prvních řad. letadlo by se mohlo převážit.

To jsem opravdu nikdy nezažil. Mám nalétáno docela dost cca přes 100 letů s cca s 20-30 leteckými spolčenostmi.

Mezi Paříží a Prahou jsem létal s AirFrance ( naporosto super, nadstandardní služby, levněji než CSA) a Transavii (na Orly zpátečka cca 1700kč, nízkonákladovka, ale lepší než CSA).

CSA je takový ultra low cost, za hodně peněz. Nejvíc mě irituje, že v názvu společnosti mají CZECH, což absolutně uráží a dělá ostudu České republice. Do Paříže jsem nima letěl, že ostatní společnosti měli odpolední a večerní lety v ekonomické třídě vyprodané a v 7:00 ráno s Air france jsem letět nechtěl.

před 18 dny
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Právě online
 • Přidal se před 12 měs
 • Napsal 61 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-31T11:10:36+02:00)

Když už jsi to zmínil, letos jsem měl jeden let s CSA a taky nejdřív vystupovali lidi ze zadních řad, aby se letadlo nepřevážilo. Lítám poměrně dost po celém světě, ale s něčím takovým jsem se ještě nesetkal. Mohl by nějaký expert vysvětlit co za tím je?

před 18 dny
Rudá Marta

Jajdo, příště až poletíte, vezměte si na palubu pravidla ČJ a nastudujte si to.

Přidat odpověď
před 18 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 38%
Tam chceš!
ušetříš až 48%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 29%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 49%
A už tam budem?
4422 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Francie Přílet na letiště Paříž Charles de Gaulle

Do Paříže

Nejlevněji se do centra dostanete autobusy dopravního podniku za 6 EUR. Kupte si v automatu nebo u řidiče tři jízdenky po 2 € a všechny najednou označte v autobusu. Zastávky najdete u všech terminálů, všechny jsou přehledně označeny.

 • č. 350 ke stanici metra Porte de la Chapelle (jízdní doba 75–90 minut, interval 10-15 minut, jede od 5:30 do 22:30),
 • č. 351 ke stanici metra Nation ve východní části Paříže (jízdní doba 90–100 minut, interval 10-15 minut, jede od 5:30 do 21:40),

Nejrychleji vás do Paříže dopraví příměstská železnice „RER“ za 10,30 EUR, jízdenku koupíte v automatu na stanici, platit lze i kartou:

 • linka B vás dopraví na nádraží Gare du Nord nebo ke katedrále Notre Dame. Do centra jede asi 35 min při intervalu 12 minut. Nezastavuje u terminálu 3,
 • pozor při cestách na letiště! Na CDG jezdí pouze každý druhý spoj, zbylé se oddělují od trasy a jedou do jiné destinace,
 • vlaky jezdí od 5:30 do 23:50.

K dispozici jsou dvě přímé autobusové linky „Le Bus Direct“ linky 2 a 4, které jezdí přímo do centra Paříže. Zastavují u terminálů 1 a 2, jízdní doba se pohybuje mezi 60–90 minutami a jízdenka stojí 15 €.

Poslední možností spojení s centrální Paříží je autobusová linka „RoissyBus“, který jezdí od stanice metra Ópera a na letišti zastavuje u všech terminálů. Jízdenka stojí 11 €.

V noci mezi 1:00 a 5:00 jezdí k nádraží Gare de l’Est dvojice autobusových linek Noctilien N140 a N143. Obě jezdí jednou za hodinu a jízdné činí 8 €.

Na letiště Orly

Při některých přestupech nebude stačit jen změna terminálu, ale bude nutné změnit dokonce letiště. K tomu vám poslouží přímá autobusová linka „Le Bus Direct“ číslo 3. Jezdí každých 25–40 minut, jízdné stojí 22 EUR nebo 37 EUR zpáteční a cesta trvá asi hodinu a čtvrt. Lístky lze koupit předem na parisaeroport.fr/en/ nebo u řidiče s příplatkem 1 EUR.

Je lepší počítat s větší časovou rezervou kvůli častému hustému provozu. Pro přestup mezi CDG a Orly se obecně doporučují alespoň 3,5 hodiny.

Alternativní a o něco málo levnější způsob je cesta vlakem RER B až do stanice "Antony", kde přestoupíte na automatický vláček, který vás zaveze přímo k terminálu letiště Orly. Cesta zabere 1 hod a 25 minut a její výhodou je především nenáchylnost k dopravním zácpám. Celkem zaplatíme za jízdenku 21,80 € (nutno koupit nejprve jízdenku za 12,50 € z letiště CDG na stanici Antony a následně jízdenku za 9,30 € ze stanice Antony na Orly).

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1e4LlBBsd9OK0CzDljtE9E76Swqk]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Disneylandu

Z letiště jezdí i přímá autobusová linka „Magical Shuttle“ do pařížského Disneylandu. Odjezdy probíhají od terminálů 1 a 2 zhruba každou hodinu. Na místo se dostanete za tři čtvrtě hodiny až hodinu a zaplatíme 20 €.

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Paříž Charles de Gaulle