Průvodce letištěm

Letiště Paříž Charles de Gaulle

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Paříž Charles de Gaulle

Letiště Charlese de Gaullea je druhé největší letiště v Evropě. Kromě hlavního letiště pro pařížskou aglomeraci ho lze pohodlně využít i pro dopravu do všech koutů Francie díky vysokorychlostním vlakům TGV, které mají stanici přímo na letišti (u terminálů 2). CDG je také hojně využíváno pro transfery do celého světa, leč je nechvalně proslulé svými komplikovanými přestupy a častými ztrátami zavazadel. Je však pravda, že v poslední době se v tomto ohledu mění k lepšímu.

Na CDG sídlí Air France a jednu ze svých největších základen zde má i easyJet.

Veřejné sekce terminálů jsou otevřeny celou noc. Přenocování je možné (bezpečnostní složky po vás můžou chtít vidět platnou letenku), avšak důrazně doporučujeme zaplatit si hotel v okolí. Terminály nejsou vybaveny pohodlnými sedačkami, veškeré uklízecí a stavební práce navíc probíhají v noci, tudíž se celkem jistě vůbec nevyspíte.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
853 km
od Prahy
13.8 °C
aktuální počasí
16:01
aktuální čas

Letenky

Z Prahy létají na letiště CDG hned čtyři letecké společnosti: ČSA, Air France, easyJet a Vueling. Nejlevnější ceny mají dlouhodobě první tři jmenované aerolinky a pohybují se v rozmezí od 2.500 do 4.500 Kč. Poměrně často se objevují různé akce a cena může klesnout i k 1.500 Kč.

V letní sezoně se na toto letiště dá dostat i dvěma přímými lety týdně z Ostravy, kde se cena pohybuje okolo 6.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Paříže, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti najdeme tři terminály: 1,2,3. Terminál 2 se navíc skládá ze sedmi samostatných budov označených A–G.

Většina přestupů je realizována právě v rámci budov terminálu 2E a 2F, který probíhá chodbou - nemusíte opouštět tranzitní prostor.

Všechny tři terminály 1, 2 a 3 spojuje letištní automatický vláček „CDG VAL“, který je zdarma a jezdí každé 4 minuty.

 • Terminál 1: Většina aerolinek ze Star Alliance (Lufthansa, LATAM, Singapore Airlines, THAI, LOT, United, a další) a některé jiné společnosti (Norwegian, aj.)
 • Terminál 2: Všechny lety Air France a jejich partnerů (ČSA, Austrian, Delta, aj.) a také easyJet 
 • Terminál 3: některé nízkonákladové aerolinky (Vueling, aj.)

 

Doprava z/na letiště

Do Paříže

Nejlevněji se do centra dostanete autobusy dopravního podniku za 6 EUR. Kupte si v automatu nebo u řidiče tři jízdenky po 2 € a všechny najednou označte v autobusu. Zastávky najdete u všech terminálů, všechny jsou přehledně označeny.

 • č. 350 ke stanici metra Porte de la Chapelle (jízdní doba 75–90 minut, interval 10-15 minut, jede od 5:30 do 22:30),
 • č. 351 ke stanici metra Nation ve východní části Paříže (jízdní doba 90–100 minut, interval 10-15 minut, jede od 5:30 do 21:40),

Nejrychleji vás do Paříže dopraví příměstská železnice „RER“ za 10,30 EUR, jízdenku koupíte v automatu na stanici, platit lze i kartou:

 • linka B vás dopraví na nádraží Gare du Nord nebo ke katedrále Notre Dame. Do centra jede asi 35 min při intervalu 12 minut. Nezastavuje u terminálu 3,
 • pozor při cestách na letiště! Na CDG jezdí pouze každý druhý spoj, zbylé se oddělují od trasy a jedou do jiné destinace,
 • vlaky jezdí od 5:30 do 23:50.

K dispozici jsou dvě přímé autobusové linky „Le Bus Direct“ linky 2 a 4, které jezdí přímo do centra Paříže. Zastavují u terminálů 1 a 2, jízdní doba se pohybuje mezi 60–90 minutami a jízdenka stojí 15 €.

Poslední možností spojení s centrální Paříží je autobusová linka „RoissyBus“, který jezdí od stanice metra Ópera a na letišti zastavuje u všech terminálů. Jízdenka stojí 11 €.

V noci mezi 1:00 a 5:00 jezdí k nádraží Gare de l’Est dvojice autobusových linek Noctilien N140 a N143. Obě jezdí jednou za hodinu a jízdné činí 8 €.

Na letiště Orly

Při některých přestupech nebude stačit jen změna terminálu, ale bude nutné změnit dokonce letiště. K tomu vám poslouží přímá autobusová linka „Le Bus Direct“ číslo 3. Jezdí každých 25–40 minut, jízdné stojí 22 EUR nebo 37 EUR zpáteční a cesta trvá asi hodinu a čtvrt. Lístky lze koupit předem na parisaeroport.fr/en/ nebo u řidiče s příplatkem 1 EUR.

Je lepší počítat s větší časovou rezervou kvůli častému hustému provozu. Pro přestup mezi CDG a Orly se obecně doporučují alespoň 3,5 hodiny.

Alternativní a o něco málo levnější způsob je cesta vlakem RER B až do stanice "Antony", kde přestoupíte na automatický vláček, který vás zaveze přímo k terminálu letiště Orly. Cesta zabere 1 hod a 25 minut a její výhodou je především nenáchylnost k dopravním zácpám. Celkem zaplatíme za jízdenku 21,80 € (nutno koupit nejprve jízdenku za 12,50 € z letiště CDG na stanici Antony a následně jízdenku za 9,30 € ze stanice Antony na Orly).

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Disneylandu

Z letiště jezdí i přímá autobusová linka „Magical Shuttle“ do pařížského Disneylandu. Odjezdy probíhají od terminálů 1 a 2 zhruba každou hodinu. Na místo se dostanete za tři čtvrtě hodiny až hodinu a zaplatíme 20 €.

Služby na letišti

Wi-fi zde funguje dobře a je neomezená. K dispozici jsou dobíjecí boxy na telefony.

Úschovna zavazadel je k dispozici v hlavním atriu terminálu 2 u stanice vlaků TGV před hotelem Sheraton. Provozní doba je 6:30–21:30 a zavazadlo zde uschováte za částku 10 až 14 EUR dle velikosti na 12 hodin, resp. za 15 až 18 EUR na 24 hodin.

Prodejny potravin Carrefour Express najdete ve spojovací chodbě mezi terminály 2E a 2F i v příletové hale terminálu 1.

I přes svoji velikost na letišti nejsou žádné restaurace otevřené 24 hodin denně, ani žádné veřejné sprchy (kromě těch ve VIP saloncích, kam mají přístup pouze držitelé věrnostních karet od aerolinií).

Hotely u letiště

Ať už při nočním přestupu nebo brzkém ranním odletu z Paříže, hotel u letiště se rozhodně může hodit. Přespávání v terminálech se sice toleruje, ale v Paříži je spíš utrpením než pohodlným přečkáním noci.

Přímo u terminálů najdete několik hotelů v cenovém rozmezí od 2.200 do 6.000 Kč za noc. Výhoda je jasná: eliminace času při ranním vstávání, k odbavení se dostanete do 15 minut maximálně.

V širším okolí, především v obcích Roissy-en-France a Villepinte, najdete desítky dalších hotelů s cenami už od 1.000 Kč, nejčastěji však kolem 1.500 Kč. Počítejte s dojezdovým k časem od/k terminálům mezi 20-30 minutami, přičemž využít můžete speciálních autobusových linek zdarma, které jezdí na třech linkách:

 • Line Pink
 • Line Black
 • Line Blue

Na této stránce si vyhledáte váš hotel, automaticky se vám zobrazí, která linka k němu jede. Řidič nijak nekontroluje rezervaci a pokud váš hotel není přímo vypsán, ale nachází se někde poblíž, autobus můžete bez problému využít. Spoje jezdí zhruba jednou za 15 minut ráno a večer, přes den pak jednou za půl hodiny, a to od 5:00 do 0:30. Při příletu sledujte směrové tabule "Hotel Shuttles".

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

62 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tmx
tmx

Hrozí mi přestup 6:15 na CDG. Plánoval jsem to přežít v salonku, ale v lounge key jsou tam jen 3, z nichž jediný solidní je Star Alliance Lounge na Terminálu 1 za pasovkou. Co jsem vyčetl, pasovkou se prochází až v cílovém terminálu. Já bych přiletěl přávě na terminál 1 s Aer Lingus (čili z mimo-Schengen), logikou věci bych se proto mohl dostat do tohoto salonku bez procházení pasovkou (protože bych už za ní byl a pokud bych pokračoval třeba do Singapuru, vůbec bych přece v Paříži pasovkou neprocházel).

Otázka zní, funguje tato "logika věci" i v Paříži? :-) Navazující let by byl s ČSA z terminálu 2D. Salonek uvádí maximální pobyt 3 hodiny. Znamená to, že by mě tam nepustili dřív než 3 hodiny před časem odletu? Nebo boardingu? Nebo by to neřešili?

https://airport.mastercard.com/e...ecode=CDG6

před 3 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Jak to tam funguje nevím, páč se tomuto letišti vyhýbám jako čert kříži.

Každopádně 3 hodiny v salonku znamenají 3 hodiny pobytu. S časem odletu to nemá žádnou souvislost. Klidně můžeš jít opakovaně do stejného salonku, pokud by tě po třech hodinách chtěli vyhodit. Prostě jen načteš další vstup

před 3 dny
Jakub Langer

Podobne, jak je to s navstevou salonku na Lounge Key (jsou tam jen 3, z toho 2 pro Schengen a 1 bidny mimo Schengen)? Brzy poletime CDG - GRU, tak by me zajimalo, jestli lze nejak prejit do tech salonku pro Schengen? Vyzna se nekdo v tamnim labyrintu?

před 3 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 627 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-16T18:56:54+02:00)

Logika věci je na CDG neznámý pojem.

před 3 dny
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Myslim ze spis to nepujde. Kdyz priletis na T1 a budes chtit do salonku na T1 tak musis minimalne pres bezpecnosti kontrolu. A tam te s Francouzskou aroganci nepusti protoze nemas BP na let z T1. Popripadne musis jeste pres pasovku jestli je salonek v casti T1 kde to leti

mimo Schengen.

Ahoj, prosím o radu. Letím z Prahy do Nairobi s přestupem na CDG. Mám se dostat z terminálu 2E na 1A. Bohužel, jsem zvolila let, kdy na přestup mám jen hodinu a půl....Chtěla bych tedy vědět, na co se připravit a jak se dostat na zmíněný terminál 1A. Velice děkuji za odpověď.

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

To máte na jedné letence?

před měs
Kryštof Hájek

Ahoj, kde jste kupovali letenku a jaký máte přesně seznam letů? Jednak v Paříži žádný terminál "1A" neexistuje (je pouze terminál 1 nebo terminál 2A) a jednak všechny lety z Paříže do Nairobi létají z terminálu 2E.

před měs

Ahoj, děkuji vám za odpovědi a máte pravdu, nevím, jak jsem se na to dívala, popletla jsem to. Přiletím na terminál 2D a odlet do Nairobi je z 2E a v Nairobi přiletím na terminál 1A. V tom případě jsem četla zde na stránkách četla, že se jedná o komplikovaný přestup...Děkuji za odpověď.

před měs
Kryštof Hájek

2D -> 2E je trochu zdlouhavý, jelikož se musí jet kyvadlovým autobusem a znovu procházet bezpečnostní kontrolou. Za hodinu a půl se stihnout určitě dá, ale nikde se nezdržujte, z letadla rovnou zamiřte dle značení "Flight Connections" k autobusu, který jezdí po letištní ploše. Nevycházíte vůbec ven z terminálu.

před měs

Velice děkuji za radu :-)

Dobry den,

rada bych se zeptala na info k prestupu na CDG, necekane :)

Mam vybrane letenky na Faerske ostrovy (14.8.-21.8.) z Prahy do Vagaru, s prestupem na CDG. Cestu do Parize zajistuji Air France, z Parize na FAE pak Atlantic Airways. Na prestup je pri ceste tam 2h 55min, coz je snad ok :) Ale na ceste zpet je 1h 55min.

Dokazete mi prosim poradit, jak poznam, zda mi zavazadla (chci vyuzit moznost odbaveni) poslou z Prahy rovnou na FAE? Nebo zda si je budu muset vyzvednout a znovu odbavit? Letenky bych chtela koupit pres Student Agency...nevim, zda to hraje roli.

Dekuji moc, Tereza.

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 627 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-04-16T22:49:02+02:00)

Pokud to jsou oba lety na jedné rezervaci, pak je odbaví až do FAE. A pokud francouzští soudruzi nebudou jako obvykle uprostřed prázdnin stávkovat, tak vám zavazadla i přeloží... ;)

Určitě bych volil variantu byť se dvěma přestupy (Amsterdam, Billund na cestě tam, abyste se vyhnuli přestupu na CDG.

před 6 měs
Honza Čermák

Dobrý den,

Na prodejci letenek až tak nezáleží, důležité je, aby jste měla všechny lety na jedné rezervaci. Zavazadla s vámi poletí do cíle, v Paříži se o nic nestaráte. K vaší otázce, jak bezpečně poznáte finální destinací zavazadel - zeptejte se v Praze při odevzdávání kufrů.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně přestupu z letiště na TGV směrem do Dijonu. Má tento smět zastávku přímo na letišti, nebo je potřeba přesunout se někam do Paříže? Pokud ano, tak jak a kolik to asi zabere času.

Předem děkuji za odpověď

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, přímo z letiště CDG jede jeden spoj v 19:57, viz web francouzských drah, kde můžete koupit jízdenku: https://en.oui.sncf/en/

Přes den jinak na Dijon odjíždějí vlaky z Gare de Lyon v centrální Paříži. Z letiště se tam nejrychleji dostanete kombinací vlaku RER B do stanice Chatelet Les Halles, kde přestoupíte na RER A nebo RER D. Počítal bych určitě nejméně s 45 minutami čistého času na přesun.

Přidat odpověď
před 7 měs

Navazuji na nezodpovezeny dotaz od Michaely - take odletam v 7:00 z CDG, jak se tam vcas dostat? U busu Noctilien opravdu pisou jen o trase z letiste do centra Parize, nikoliv NA LETISTE. Diky za radu.

před 8 měs
Liborek

Noční autobus N140 nebo N143 samozřejmě jezdí oběma směry, ale je to dlouhá cesta. Jinak můžete jet taxíkem nebo si zabookovat hotel na letišti.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobry den,

mela bych prosim dotaz. :-)

Priletime s pritele Na CDG po 23 hodině. Budeme si kupovat Visit Pass na 1-5 zony a zajimalo by me jestli i po pulnoci jezdi neco, kde ho vyuzijeme.

Děkuju za odpoved

Odpovědět
před 8 měs
Avatar uživatele Michaela Proch
Michaela Proch

Letíme do Dominikánské republiky s přestupem v Paříži na CDG. Máme cca 2 hod. Poprosím o radu, jak tam ... abychom vše pohodově stihli.

Děkuji.

před 9 měs
Tomáš Cibulka

Myslím, že tady nějaká rada moc nepomůže. Z mé zkušenosti to totiž nejde v některých případech urychlit, protože je vše závislé od rychlosti a ochotě personálu. Podle mě je to tak 50/50 podle vzdálenosti příletového a odletového terminálu, osobně bych se takovému přestupu raději vyhnul...

před 9 měs
Kryštof Hájek

Tak tazatelka asi už nemá možnost se takovému přestupu vyhnout :) Každopádně bych to neviděl nijak tragicky, prostě po výstupu z letadla najdete odletovou tabuli, kde si najdete odkud bude odlétat návazný let a pak stačí sledovat ukazatele. Počítejte s tím, že budete muset projít jak pasovou, tak bezpečnostní kontrolou, takže se vypravte rovnou k vašemu gatu.

před 9 měs
Avatar uživatele Michaela Proch
Michaela Proch

Tak doufám, že to tedy vyjde. Předchozí info moc povzbudivé nebylo. Díky.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den,

chtěla bych si přes Vás koupit letenku na únor z Vídně do LA s přestupem na letišti CDG. Letí se z Vídně s AF a z Paříže do LA s Delta AirLines. Čas na přestup je 65 minut, chci se tedy zeptat, zdali je reálné to stihnout. Podle zdejších komentářů jsem vyčetla, že se přestupuje v rámci terminálu 2. Moc prosím o rady a názory, dnes se musím rozhodnout. Děkuji předem :).

před 9 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Jiná možnost než CDG není?

před 9 měs

Z jiných důvodů (cena, termín, čas,..) byla toto nejlepší varianta. Myslíte si, že je to příliš riskantní? Další variantou je přestup v Amsterdamu - 1h 30 min. Děkuji moc.

před 9 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3633 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-23T13:01:57+01:00)

Přestup v Amsterdamu je rozhodně příjemnější, ale samozřejmě je reálné stihnout i těch 65 minut na CDG. Pokud je první let z Vídně do Paříže operován Austrian Airlines (čtyřmístné číslo letu "AF 5xxx), pak ale bude transfer vyloženě nepříjemný (z terminálu 2D na 2E). Pokud první let poletí fyzicky Air France, přestup bude mnohem jednodušší (2F -> 2E).

před 9 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Berte Amsterdam. CDG je opravdu shit.

před 9 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 466 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-23T13:06:02+01:00)

Tak přestup v Amstrodamu a ještě 25 min navíc si myslím je hodně pádný argument. Člověk znalý se totiž pařížskému letišti vyhýbá obloukem. Já tam byl 3x a z toho dvakrát stávkoval nějaký personál, takže jsem nelatěl dál. 65 min je málo na většině letišť, takže v Pažíži bych si to nelajzl ani náhodou.

před 9 měs
Rob Foxx

Kryštofe prosím odůvodni mi "Pokud je první let z Vídně do Paříže operován Austrian Airlines (čtyřmístné číslo letu "AF 5xxx), pak ale bude transfer vyloženě nepříjemný (z terminálu 2D na 2E)".

Je to přesně můj případ za 3 měsíce a tak chci vědět do čeho půjdu. V mém případě mám 60minut. Nejsem začátečník, stresař ani lamer a na cdg jsem jíž přestupoval, ale radši se zeptám ať na to mohu připravit svoji lamerku a stresařku milovanou ženu :)

Díky

před 9 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3633 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-23T13:35:45+01:00)

2E -> 2F jsou jen "přes chodbu", přestup je mnohem kratší. Naproti tomu z 2D na 2F je to pochodové cvičení a dokonce si nejsem jistý, zda stále neplatí nutnost využít ten jejich shuttle bus tranzitní zónou...

Obecně nechápu averzi vůči přestupu na CDG, pokud je právě mezi 2E 2F, já se tam nikdy nesetkal s nejmenším zádrhelem a je to pro mě třeba výrazně pohodlnější i přehlednější než takový přestup ve FRA nebo LHR. Naopak jakákoliv jiná kombinace terminálů je na CDG opravdu za trest.

před 9 měs

Moc Vám děkuji za všechny rady. Číslo prvního letu je opravdu "AF5xxx" jak jste říkal, tudíž cesta 2D → 2E... pro jistotu přehodnotím celou situaci. Ještě jednou všem děkuji.

před 9 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Ať už je přestup mezi jakýmikoli terminály, tak rizikovost CDG v podobě divokých stávek od pilotů (AF) po hajzlbáby je nesrovnatelně vyšší než v AMS.

Typicky francouzsky arogantní a nepříjemný personál na CDG je kapitola sama pro sebe. Stejně jako debilní značení.

A v neposlední řadě... a to je myslím hlavní argument... jestli je na výběr knopových 65 minut vs. na přestup podstatně méně stresujících minut 90, beru logicky tu druhou variantu.

před 9 měs

S Amsterdamem je tady jeden detail.. tato letenka se nenachází na CL, nýbrž jen na kiwi.com...

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj Kryštofe Mám celodenní zastávku v Paříži chci si koupit Paris Visite zona 1-5 na cesty po Paříži (měla by platit i na cestu na letiště) Akorát pátrám na které spoje ta karta neplatí(našel jsem např.Roibuss,Orlybuss) nevíš jak je to s RER a na jaké další spoje ta karta platí.Dík moc

před 10 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, karta platí na všechny spoje RER a autobusy dopravního podniku RATP, tedy ve směru na letiště pouze na linky 350 a 351.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, nevíte někdo jak je to na letišti s parkováním? Je možné někde na 10 dní nechat výhodne/zdarma auto? Popřípadě i v okolí letiště.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, letíme do Dominikánské republiky přes Paříž CDG. Jak je to v Paříži s přestupem, zřejmě to přiletí na terminál 2 a kudy pak dál? Poradí někdo? Máme na přestup 2h. Děkuju

Odpovědět
před rokem
FC Baník Ostrava

Zdravím, mám dotaz ohledně přespání na letišti CDG. Máme 12-ti hodinové mezipřistání. Dá se v pohodě přespat, myslím tím třeba sedačky, kde se dá pohodlně lehnout. Jde mi o přespání, ještě před odbavením. Díky za info. Aleš

před rokem
Kryštof Hájek

Před odbavením to je tragédie, rozhodně doporučuju hotel někde v okolí. Takhle neprozřetelně jsem jednal loni v září, kdy byl přílet 23:15, odlet v 7:00, tak mi bylo líto platit za hotel, ale spát se tam opravdu nedá. Jen na zemi, je dost zima a hlavně většina údržby probíhá právě v nočních hodinách, takže klidu si člověk neužije.

FC Baník Ostrava

Zdravím, má někdo aktuální zkušenost s přespáním na CDG? Máme mezipřistání 12 hodin. Díky za info Aleš.

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Aktuální zkusenost nemám, pac se Paříži vyhýbám co to jde.Jen by mě zajímalo,co chceš jako slyšet? Jestli jsou tam postele s perinama nebo co? Přespání na jakémkoliv letišti je vždy tragédie. Větší nebo menší, ale vzdy tragédie a 12 hod je fakt dost. To mi věř. Nevim kam letis a je mi to jedno ,ale na tvém místě bych se uplíchl někam do hostelu v nějaké rozumné vzdálenosti od letiště. Nebo vem aspoň nějaký salonem s možnosti spaní,pokud tam nějaký je.

Dobrý den, jde na letišti půjčit kočárek??

před rokem
Martin

jde)

Ahoj, koupili jsme si přes Vás letenky na Mauricius, kde jste v upoutávce psali, že přestup 1,5 h na CDG bohatě stačí. Jak to teď studuji a slyším z doslechu, mám velké obavy. A navíc letíme poprvé sami ...... Nějaké rady, prosím? Díky :-)

před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Vyhnout se chaosu jmenem CDG.

před rokem
Kryštof Hájek

Spíš se zbytečně nestresovat. Mám pocit, že mnoho lidí bere CDG takové, jaké bylo před 10 lety. Vás čeká přestup z terminálu 2F na 2E, což je bez problému jako na každém jiném letišti... Ano, přestup mezi jakýmikoliv jinými terminály je hrůza, ale cokoliv v rámci 2F 2E je v pohodě.

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

"Líbí" se mi ten vyčítavý tón vašeho příspěvku... jako kdyby vám někdo prodal ovčí houně na prezentaci šmejdů. Jeden z prvků cestování na vlastní pěst je schopnost se samostatně rozhodovat. A až teprve potom kupovat.

Pokud jde vše dobře tak za 1,5 hod. se na CDG přestoupit dá. Nic to ale nemění na faktu, že je to nejhorší letiště v Evropě.

Ahoj, Na letišti najdeme tři terminály: 1,2,3. Terminál 2 se navíc skládá ze sedmi samostatných budov označených A–G? Nepletete si 2 a 1 ??

před rokem
Kryštof Hájek

Ahoj, nepleteme. Terminál 1 se skládá z jediné budovy, terminál 2 (ten, co využívá především Air France) z částí 2A až 2G.

Dobrý den, cestuji sama poprvé do Paříže v srpnu na 6 dní . Budu na Letišti Charlese de Gaulla. Kde ukážu pas jsou tam směrovky jako exit nebo něco jiného ?.Mám docela z toho obavy. Děkuji za odpověd

před rokem
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Exit urcite ne ale sortie tam bude habadej.

Dobrý den. Budu v srpnu v Paříži poprvé.Hladala jsem v mapách cestu do centra a navrhlo mi spojení vlakem TGV. Je to ten příměstský,ktery zmiňujete? A dále-existuje pro přejízděnímetrem a autobusy po městě něco jako třeba celodenní jízdenka ? Díky,Šárka

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, TGV rozhodně není příměstský vlak, využít musíte vlaky RER.

Celodenní jízdenka po Paříži vyjde na 12€, neplatí ale pro cestu na letiště.

Dobrý den,

6.8. poletíme poprvé do Paříže, z Prahy.

Poletíme s Air France a nějak pořád tápu nad tím jak by bylo nejrozumější se dostat z letiště do Paříže a zpět. Mám jazykovou znalost z A1 s úspěšnou zkouškou, nicméně se úplně nedomluvím. Děkuji za odpověď.

před rokem
David Eiselt

Dobrý den, není se kdekoliv potřeba domlouvat :) prostě si v automatu koupíte jízdenku a nastoupíte do vlaku nebo autobusu, viz výše k dopravě.

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 627 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-22T18:11:08+02:00)

David: LOL!

Ahoj. Máme letenky s odletem z ChdG v neděli na 7.20. Nevíte jak se dostat včas na letište , když spoje jezdí až od 5h ráno ? Děkuji za radu.

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, viz výše: "V noci mezi 1:00 a 5:00 jezdí k nádraží Gare de l’Est dvojice autobusových linek Noctilien N140 a N143. Obě jezdí jednou za hodinu a jízdné činí 8 €."

před rokem

My tiez letime rano o 7:20 zo CDG.. ale v tom clanku sa pise len o ceste "k nadrazi", teda z letiska. Ale my sa potrebujeme dostat na letisko. P. Lukas Justa, ako ste sa tam dostali? Dakujem za odpoved

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu