IATA (ICAO) kód letiště
CDG (LFPG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
16:02
Vzdálenost od Prahy
853 km
Obvyklá cena letenky
3 500 Kč

O letišti Paříž Charles de Gaulle

Letiště Charlese de Gaullea je druhé největší letiště v Evropě. Kromě hlavního letiště pro pařížskou aglomeraci ho lze pohodlně využít i pro dopravu do všech koutů Francie díky vysokorychlostním vlakům TGV, které mají stanici přímo na letišti (u terminálů 2). CDG je také hojně využíváno pro transfery do celého světa, leč je nechvalně proslulé svými komplikovanými přestupy a častými ztrátami zavazadel. Je však pravda, že v poslední době se v tomto ohledu mění k lepšímu.

Na CDG sídlí Air France a jednu ze svých největších základen zde má i easyJet.

Veřejné sekce terminálů jsou otevřeny celou noc. Přenocování je možné (bezpečnostní složky po vás můžou chtít vidět platnou letenku), avšak důrazně doporučujeme zaplatit si hotel v okolí. Terminály nejsou vybaveny pohodlnými sedačkami, veškeré uklízecí a stavební práce navíc probíhají v noci, tudíž se celkem jistě vůbec nevyspíte.

Letenky

Z Prahy létají na letiště CDG tři letecké společnosti: ČSA, Air France a Vueling. Nejlevnější ceny mají dlouhodobě první tři jmenované aerolinky a pohybují se v rozmezí od 2.500 do 4.500 Kč. Poměrně často se objevují různé akce a cena může klesnout i k 1.500 Kč. 

Z dalších letišť míří přímé lety z Vídně (Austrian Airlines, Air France a Level), Krakova (Air France a easyJet), Wroclawi a Norimberka (Air France). Ceny se pohybují na podobné úrovni jako u letů z Prahy.

Často levnější letenky nabízí společnost Transavia létající na letiště Orly nebo Ryanair na letiště Beauvais.

Inspirujte se akcemi na letenky do Paříže, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti najdeme tři terminály: 1,2,3. Terminál 2 se navíc skládá ze sedmi samostatných budov označených A–G.

Většina přestupů je realizována právě v rámci budov terminálu 2E a 2F, který probíhá chodbou - nemusíte opouštět tranzitní prostor.

Všechny tři terminály 1, 2 a 3 spojuje letištní automatický vláček „CDG VAL“, který je zdarma a jezdí každé 4 minuty.

 • Terminál 1: Většina aerolinek ze Star Alliance (Lufthansa, LATAM, Singapore Airlines, THAI, LOT, United, a další) a některé jiné společnosti (Norwegian, aj.)
 • Terminál 2: Všechny lety Air France a jejich partnerů (ČSA, Austrian, Delta, aj.) a také easyJet 
 • Terminál 3: některé nízkonákladové aerolinky (Vueling, aj.)

 

Doprava z/na letiště

Do Paříže

Nejlevněji se do centra dostanete autobusy dopravního podniku. Budete potřebovat 3 lístky t+ ticket, které zakoupíte u řidiče celkem za 6 EUR nebo v automatu za 5,70 EUR či si rovnou pořiďte 10 lístků zvaných Carnet za 16,90 EUR (využijete i v centru na metro) a cesta vás tak vyjde pouze na 5,07 EUR.  Jízdenky označte při nástupu najednou. Zastávky najdete u všech terminálů, všechny jsou přehledně označeny.

 • č. 350 ke stanici metra Porte de la Chapelle (jízdní doba 75–90 minut, interval 10-15 minut, jede od 5:30 do 22:30),
 • č. 351 ke stanici metra Nation ve východní části Paříže (jízdní doba 90–100 minut, interval 10-15 minut, jede od 5:30 do 21:40),

Nejrychleji vás do Paříže dopraví příměstská železnice „RER“ za 10,30 EUR, jízdenku koupíte v automatu na stanici, platit lze i kartou:

 • linka B vás dopraví na nádraží Gare du Nord nebo ke katedrále Notre Dame. Do centra jede asi 35 min při intervalu 12 minut. Nezastavuje u terminálu 3,
 • pozor při cestách na letiště! Na CDG jezdí pouze každý druhý spoj, zbylé se oddělují od trasy a jedou do jiné destinace,
 • vlaky jezdí od 5:30 do 23:50.

K dispozici jsou dvě přímé autobusové linky „Le Bus Direct“ linky 2 a 4, které jezdí přímo do centra Paříže. Zastavují u terminálů 1 a 2, jízdní doba se pohybuje mezi 60–90 minutami a jízdenka stojí 15 €.

Poslední možností spojení s centrální Paříží je autobusová linka „RoissyBus“, který jezdí od stanice metra Ópera a na letišti zastavuje u všech terminálů. Jízdenka stojí 11 €.

V noci mezi 1:00 a 5:00 jezdí k nádraží Gare de l’Est dvojice autobusových linek Noctilien N140 a N143. Obě jezdí jednou za hodinu a jízdné činí 8 €.

Na letiště Orly

Při některých přestupech nebude stačit jen změna terminálu, ale bude nutné změnit dokonce letiště. K tomu vám poslouží přímá autobusová linka „Le Bus Direct“ číslo 3. Jezdí každých 25–40 minut, jízdné stojí 22 EUR nebo 37 EUR zpáteční a cesta trvá asi hodinu a čtvrt. Lístky lze koupit předem na parisaeroport.fr/en/ nebo u řidiče s příplatkem 1 EUR.

Je lepší počítat s větší časovou rezervou kvůli častému hustému provozu. Pro přestup mezi CDG a Orly se obecně doporučují alespoň 3,5 hodiny.

Alternativní a o něco málo levnější způsob je cesta vlakem RER B až do stanice "Antony", kde přestoupíte na automatický vláček, který vás zaveze přímo k terminálu letiště Orly. Cesta zabere 1 hod a 25 minut a její výhodou je především nenáchylnost k dopravním zácpám. Celkem zaplatíme za jízdenku 21,80 € (nutno koupit nejprve jízdenku za 12,50 € z letiště CDG na stanici Antony a následně jízdenku za 9,30 € ze stanice Antony na Orly).

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Disneylandu

Z letiště jezdí i přímá autobusová linka „Magical Shuttle“ do pařížského Disneylandu. Odjezdy probíhají od terminálů 1 a 2 zhruba každou hodinu. Na místo se dostanete za tři čtvrtě hodiny až hodinu a zaplatíme 20 €.

Služby na letišti

Wi-fi zde funguje dobře a je neomezená. K dispozici jsou dobíjecí boxy na telefony.

Úschovna zavazadel je k dispozici v hlavním atriu terminálu 2 u stanice vlaků TGV před hotelem Sheraton. Provozní doba je 6:30–21:30 a zavazadlo zde uschováte za částku 10 až 14 EUR dle velikosti na 12 hodin, resp. za 15 až 18 EUR na 24 hodin.

Prodejny potravin Carrefour Express najdete ve spojovací chodbě mezi terminály 2E a 2F i v příletové hale terminálu 1.

I přes svoji velikost na letišti nejsou žádné restaurace otevřené 24 hodin denně, ani žádné veřejné sprchy (kromě těch ve VIP saloncích, kam mají přístup pouze držitelé věrnostních karet od aerolinií).

Hotely u letiště

Ať už při nočním přestupu nebo brzkém ranním odletu z Paříže, hotel u letiště se rozhodně může hodit. Přespávání v terminálech se sice toleruje, ale v Paříži je spíš utrpením než pohodlným přečkáním noci.

Přímo u terminálů najdete několik hotelů v cenovém rozmezí od 2.200 do 6.000 Kč za noc. Výhoda je jasná: eliminace času při ranním vstávání, k odbavení se dostanete do 15 minut maximálně.

V širším okolí, především v obcích Roissy-en-France a Villepinte, najdete desítky dalších hotelů s cenami už od 1.000 Kč, nejčastěji však kolem 1.500 Kč. Počítejte s dojezdovým k časem od/k terminálům mezi 20-30 minutami, přičemž využít můžete speciálních autobusových linek zdarma, které jezdí na třech linkách:

 • Line Pink
 • Line Black
 • Line Blue

Na této stránce si vyhledáte váš hotel, automaticky se vám zobrazí, která linka k němu jede. Řidič nijak nekontroluje rezervaci a pokud váš hotel není přímo vypsán, ale nachází se někde poblíž, autobus můžete bez problému využít. Spoje jezdí zhruba jednou za 15 minut ráno a večer, přes den pak jednou za půl hodiny, a to od 5:00 do 0:30. Při příletu sledujte směrové tabule "Hotel Shuttles".

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

76 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Doplnění oficiálních informací o transportu okolo Paříže:

Při návštěvě Paříže se bez využití RER -

městské a příměstské železnice asi neobejdete.

Hlavně z/ na letiště, Disneyland apod. Pár rad :

kartička Navigo Découverte- all zones- asi 27 Euro ( nic levnějšího asi není )

až na týden - pořídíte na letišti- Letiště Charlese de Gaulla Paris- terminál 2, před vstupem do prostoru vlaků RER- prosklená zóna- trvale fronta 20-30 minut, sebou průkazovou fotku a tužku- najděte si na webu.

Potom jezdíte bez starostí a zdarma po Paříži a okolí - RER, metro, busy.

Používat Google maps, jezdí fakt na čas.

Nej. stanice mají až 4 úrovně a na každé je více vstupů. Linií RER je asi 9. Jezdí velmi často, než nastoupit do špatného vlaku, tak raději počkat na další. A pozor !

Třeba linie A a B má myslím na jednom konci za Paříží 2-3 zakončení !

Takže musíte stát na správném nástupišti kvůli směru a jet správným vlakem ,pokud jedete na okraj města nebo za Paříž. Na samotném perónu je obrazovka s konečnou stanicí přijíždějíciho ( tu ukazují i google maps ).

Pokud slušně pozdravíte Francouze Bonjour a řeknete třeba RER A a ukážete v mobilu jméno stanice kam chcete jet, tak vám kývne, že to správně :-).

Celkově to funguje skvěle, jen je na úvod těžší orientace. Metro je mnohem jednodušší na orientaci. A celkově jsou obrovské pěší přesuny , i když max. budete jezdit mhd.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat, zda by se mezi Vámi našel někdo, kdo by mi poradil s jízdenkami po Paříži. Pročetl jsem si už desítky článků o dopravě v Paříži ale pořád v tom tápu. Pokud by se tu někdo takový našel byl bych mu velice vděčný. Pokud je někdo z Prahy rád pozvu na kávu a vyslechnu všechny rady a tipy.

Mnohokrát děkuji Jakub.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Martina Satre
Martina Satre

Jenom upozornění, v termínu od 06.01. do 20.06. nejezdí vlaky linky RER B mezi letištěm Roissy Charles de Gaule a stanicí Aulnay-sous-Bois z důvodu rekonstrukce trati. Lepší je tedy jet autobusem anebo pokud je skupina 3-4 lidí vyplatí se do města i UBER (cca 50EUR).

před rokem
Avatar uživatele Brim
Brim

Dovolím si upresniť informáciu o výluke RER B. Vlaky v spomínanom období jazdia, s miernym obmedzením, ich prevádzka končí o 23:30, a to iba cez pracovný týždeň.

Úplná výluka medzi Gare du Nord a Aulnay (časť trasy vedúej z CDG do centra Paríža) bude 23.2, 15.3, 19.4, 31.5 a 14.6.

Zdroj :

https://www.ratp.fr/travaux-mani...ions/rer/b

https://www.ratp.fr/decouvrir/co...-lete-2020

Zdravím,

měla bych prosím otázku na přestup na letišti CDG. Jedná se mi o situaci, kdy ve 22:20 přiletíme na letiště CDG a máme hodinu a 5 minut na přestup na následující let ve 23:25 do Tokia - Haneda. Letíme s Air France a je to rezervace na jedné letence, tudíž by se mělo jednat o garantovaný let. Chtěla bych se zeptat, jaký je nejzazší čas se dostat do místa, kde se nastupuje do letadla? Abychom nepřišli například 10 minut před odletem a již nás do letadla nepustili.

Díky za všechny poznatky.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Čas je vždy uveden na palubní vstupence a liší se let od letu. Nicméně jen málokdy se stane, že se brána skutečně zavře přesna na čas, zvlášť u dálkových letů, u kterých nějakou tu minutu na návazné cestující často čeká. Každopádně nic to nemění na tom, že po příletu se nikde nezdržujte a co nejrychleji se vydejte ke gatu.

Dobrý den, 7.5.2020 přilétáme v 9,00 hod na letiště CDG terminál 2D s ČSA a následně letíme v 13,00 hod z Orly na Martinik. Tato letiště jsou pro nás premierou. Můžete nám někdo poradit s přesunem? Díky vašemu webu víme,že to lze buď busem nebo příměstským vlakem, ale hodily by se nějaké podrobnější rady a doporučení (nástupiště,koupě jízdenek,průběh trasy, odjezdové a dojezdové časy,apod.) Děkuji za pomoc.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, však všechny potřebné informace včetně odkazů s přesnými informacemi jsou uvedeny výše v kapitole "Doprava".

Dobrý den.

4.1.2020 letíme z Prahy do Cancunu z přestupem na CDG.

Přiletíme na terminál 2D a po 3 hodinách odlétáme z terminálu 2E.

Můžete nám poradit jak to nejlépe zvládnout ?

Děkuji za odpověď.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den Kryštofe.Zase Vás poprosím o radu,jste takový můj anděl,který mi už x krát poradil.Koupila jsem kamarádovi s přítelkyní 2 letenky do Paříže.Dnes jsem je online odbavovala a bylo mi divné,že to po mě nechce ani číslo dokladu,ani platnost.Palubní lístky s kódem mi přišly ihned normálně do emailu.Je všechno v pořádku? Já byla s let.spol. Vueling v Paříži v březnu a nejsem si jistá,jestli jsem nějaké náležitosti z cestovního dokladu nevyplňovala :-( já totiž od té doby byla ještě na Kypru a na Krétě s jinými let.spol.,tak to mám celkem pomotané.Takže si opravdu nejsem jistá,jak to bylo v březnu u Vueling.Myslíte,že je to v pořádku?Moc děkuji za odpověď.Vlasta

před 2 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Je to v pořádku, v rámci Schengenu není potřeba udávat detaily cestovního dokladu.

před 2 lety

moc děkuji ...Vlasta

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj,

máme 12/12 přestup z Orly na CDG, odkud nám to letí zpět do Rakouska. Přílet na Orly je 11:55, a odlet z CDG 15:40, myslíte si, že se to dá stihnout? Děkuji za odpověď.

před 2 lety

Moje si tím není tak jistá :)

Nemám zkušenosti s pařížskou dopravou a nejsem si jistá na jak dlouho může autobus uvíznout v zácpě.

před 2 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Teď už s tím stejně nic nenaděláte.

před 2 lety

@Michaela Miso, stihli jste to? Nas nejspis ceka uplne stejna situace 🙄🙈

Avatar uživatele tmx
tmx

Hrozí mi přestup 6:15 na CDG. Plánoval jsem to přežít v salonku, ale v lounge key jsou tam jen 3, z nichž jediný solidní je Star Alliance Lounge na Terminálu 1 za pasovkou. Co jsem vyčetl, pasovkou se prochází až v cílovém terminálu. Já bych přiletěl přávě na terminál 1 s Aer Lingus (čili z mimo-Schengen), logikou věci bych se proto mohl dostat do tohoto salonku bez procházení pasovkou (protože bych už za ní byl a pokud bych pokračoval třeba do Singapuru, vůbec bych přece v Paříži pasovkou neprocházel).

Otázka zní, funguje tato "logika věci" i v Paříži? :-) Navazující let by byl s ČSA z terminálu 2D. Salonek uvádí maximální pobyt 3 hodiny. Znamená to, že by mě tam nepustili dřív než 3 hodiny před časem odletu? Nebo boardingu? Nebo by to neřešili?

https://airport.mastercard.com/e...ecode=CDG6

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Jak to tam funguje nevím, páč se tomuto letišti vyhýbám jako čert kříži.

Každopádně 3 hodiny v salonku znamenají 3 hodiny pobytu. S časem odletu to nemá žádnou souvislost. Klidně můžeš jít opakovaně do stejného salonku, pokud by tě po třech hodinách chtěli vyhodit. Prostě jen načteš další vstup

před 2 lety
Avatar uživatele
Jakub Langer

Podobne, jak je to s navstevou salonku na Lounge Key (jsou tam jen 3, z toho 2 pro Schengen a 1 bidny mimo Schengen)? Brzy poletime CDG - GRU, tak by me zajimalo, jestli lze nejak prejit do tech salonku pro Schengen? Vyzna se nekdo v tamnim labyrintu?

před 2 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 726 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-16T18:56:54+02:00)

Logika věci je na CDG neznámý pojem.

před 2 lety
Avatar uživatele tmx
tmx

Tak jsem to vzal raději přes Manchester... :-)

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, prosím o radu. Letím z Prahy do Nairobi s přestupem na CDG. Mám se dostat z terminálu 2E na 1A. Bohužel, jsem zvolila let, kdy na přestup mám jen hodinu a půl....Chtěla bych tedy vědět, na co se připravit a jak se dostat na zmíněný terminál 1A. Velice děkuji za odpověď.

před 2 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

To máte na jedné letence?

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, kde jste kupovali letenku a jaký máte přesně seznam letů? Jednak v Paříži žádný terminál "1A" neexistuje (je pouze terminál 1 nebo terminál 2A) a jednak všechny lety z Paříže do Nairobi létají z terminálu 2E.

před 2 lety

Ahoj, děkuji vám za odpovědi a máte pravdu, nevím, jak jsem se na to dívala, popletla jsem to. Přiletím na terminál 2D a odlet do Nairobi je z 2E a v Nairobi přiletím na terminál 1A. V tom případě jsem četla zde na stránkách četla, že se jedná o komplikovaný přestup...Děkuji za odpověď.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

2D -> 2E je trochu zdlouhavý, jelikož se musí jet kyvadlovým autobusem a znovu procházet bezpečnostní kontrolou. Za hodinu a půl se stihnout určitě dá, ale nikde se nezdržujte, z letadla rovnou zamiřte dle značení "Flight Connections" k autobusu, který jezdí po letištní ploše. Nevycházíte vůbec ven z terminálu.

před 2 lety

Velice děkuji za radu :-)

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobry den,

rada bych se zeptala na info k prestupu na CDG, necekane :)

Mam vybrane letenky na Faerske ostrovy (14.8.-21.8.) z Prahy do Vagaru, s prestupem na CDG. Cestu do Parize zajistuji Air France, z Parize na FAE pak Atlantic Airways. Na prestup je pri ceste tam 2h 55min, coz je snad ok :) Ale na ceste zpet je 1h 55min.

Dokazete mi prosim poradit, jak poznam, zda mi zavazadla (chci vyuzit moznost odbaveni) poslou z Prahy rovnou na FAE? Nebo zda si je budu muset vyzvednout a znovu odbavit? Letenky bych chtela koupit pres Student Agency...nevim, zda to hraje roli.

Dekuji moc, Tereza.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 726 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-04-16T22:49:02+02:00)

Pokud to jsou oba lety na jedné rezervaci, pak je odbaví až do FAE. A pokud francouzští soudruzi nebudou jako obvykle uprostřed prázdnin stávkovat, tak vám zavazadla i přeloží... ;)

Určitě bych volil variantu byť se dvěma přestupy (Amsterdam, Billund na cestě tam, abyste se vyhnuli přestupu na CDG.

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Dobrý den,

Na prodejci letenek až tak nezáleží, důležité je, aby jste měla všechny lety na jedné rezervaci. Zavazadla s vámi poletí do cíle, v Paříži se o nic nestaráte. K vaší otázce, jak bezpečně poznáte finální destinací zavazadel - zeptejte se v Praze při odevzdávání kufrů.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně přestupu z letiště na TGV směrem do Dijonu. Má tento smět zastávku přímo na letišti, nebo je potřeba přesunout se někam do Paříže? Pokud ano, tak jak a kolik to asi zabere času.

Předem děkuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, přímo z letiště CDG jede jeden spoj v 19:57, viz web francouzských drah, kde můžete koupit jízdenku: https://en.oui.sncf/en/

Přes den jinak na Dijon odjíždějí vlaky z Gare de Lyon v centrální Paříži. Z letiště se tam nejrychleji dostanete kombinací vlaku RER B do stanice Chatelet Les Halles, kde přestoupíte na RER A nebo RER D. Počítal bych určitě nejméně s 45 minutami čistého času na přesun.

Přidat odpověď
před 3 lety

Navazuji na nezodpovezeny dotaz od Michaely - take odletam v 7:00 z CDG, jak se tam vcas dostat? U busu Noctilien opravdu pisou jen o trase z letiste do centra Parize, nikoliv NA LETISTE. Diky za radu.

před 3 lety
Avatar uživatele
Liborek

Noční autobus N140 nebo N143 samozřejmě jezdí oběma směry, ale je to dlouhá cesta. Jinak můžete jet taxíkem nebo si zabookovat hotel na letišti.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobry den,

mela bych prosim dotaz. :-)

Priletime s pritele Na CDG po 23 hodině. Budeme si kupovat Visit Pass na 1-5 zony a zajimalo by me jestli i po pulnoci jezdi neco, kde ho vyuzijeme.

Děkuju za odpoved

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele Michaela Proch
Michaela Proch

Letíme do Dominikánské republiky s přestupem v Paříži na CDG. Máme cca 2 hod. Poprosím o radu, jak tam ... abychom vše pohodově stihli.

Děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Myslím, že tady nějaká rada moc nepomůže. Z mé zkušenosti to totiž nejde v některých případech urychlit, protože je vše závislé od rychlosti a ochotě personálu. Podle mě je to tak 50/50 podle vzdálenosti příletového a odletového terminálu, osobně bych se takovému přestupu raději vyhnul...

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Tak tazatelka asi už nemá možnost se takovému přestupu vyhnout :) Každopádně bych to neviděl nijak tragicky, prostě po výstupu z letadla najdete odletovou tabuli, kde si najdete odkud bude odlétat návazný let a pak stačí sledovat ukazatele. Počítejte s tím, že budete muset projít jak pasovou, tak bezpečnostní kontrolou, takže se vypravte rovnou k vašemu gatu.

před 3 lety
Avatar uživatele Michaela Proch
Michaela Proch

Tak doufám, že to tedy vyjde. Předchozí info moc povzbudivé nebylo. Díky.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

chtěla bych si přes Vás koupit letenku na únor z Vídně do LA s přestupem na letišti CDG. Letí se z Vídně s AF a z Paříže do LA s Delta AirLines. Čas na přestup je 65 minut, chci se tedy zeptat, zdali je reálné to stihnout. Podle zdejších komentářů jsem vyčetla, že se přestupuje v rámci terminálu 2. Moc prosím o rady a názory, dnes se musím rozhodnout. Děkuji předem :).

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Jiná možnost než CDG není?

před 3 lety

Z jiných důvodů (cena, termín, čas,..) byla toto nejlepší varianta. Myslíte si, že je to příliš riskantní? Další variantou je přestup v Amsterdamu - 1h 30 min. Děkuji moc.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 4241 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-23T13:01:57+01:00)

Přestup v Amsterdamu je rozhodně příjemnější, ale samozřejmě je reálné stihnout i těch 65 minut na CDG. Pokud je první let z Vídně do Paříže operován Austrian Airlines (čtyřmístné číslo letu "AF 5xxx), pak ale bude transfer vyloženě nepříjemný (z terminálu 2D na 2E). Pokud první let poletí fyzicky Air France, přestup bude mnohem jednodušší (2F -> 2E).

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Berte Amsterdam. CDG je opravdu shit.

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 731 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-23T13:06:02+01:00)

Tak přestup v Amstrodamu a ještě 25 min navíc si myslím je hodně pádný argument. Člověk znalý se totiž pařížskému letišti vyhýbá obloukem. Já tam byl 3x a z toho dvakrát stávkoval nějaký personál, takže jsem nelatěl dál. 65 min je málo na většině letišť, takže v Pažíži bych si to nelajzl ani náhodou.

před 3 lety
Avatar uživatele
Rob Foxx

Kryštofe prosím odůvodni mi "Pokud je první let z Vídně do Paříže operován Austrian Airlines (čtyřmístné číslo letu "AF 5xxx), pak ale bude transfer vyloženě nepříjemný (z terminálu 2D na 2E)".

Je to přesně můj případ za 3 měsíce a tak chci vědět do čeho půjdu. V mém případě mám 60minut. Nejsem začátečník, stresař ani lamer a na cdg jsem jíž přestupoval, ale radši se zeptám ať na to mohu připravit svoji lamerku a stresařku milovanou ženu :)

Díky

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 4241 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-23T13:35:45+01:00)

2E -> 2F jsou jen "přes chodbu", přestup je mnohem kratší. Naproti tomu z 2D na 2F je to pochodové cvičení a dokonce si nejsem jistý, zda stále neplatí nutnost využít ten jejich shuttle bus tranzitní zónou...

Obecně nechápu averzi vůči přestupu na CDG, pokud je právě mezi 2E 2F, já se tam nikdy nesetkal s nejmenším zádrhelem a je to pro mě třeba výrazně pohodlnější i přehlednější než takový přestup ve FRA nebo LHR. Naopak jakákoliv jiná kombinace terminálů je na CDG opravdu za trest.

před 3 lety

Moc Vám děkuji za všechny rady. Číslo prvního letu je opravdu "AF5xxx" jak jste říkal, tudíž cesta 2D → 2E... pro jistotu přehodnotím celou situaci. Ještě jednou všem děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Ať už je přestup mezi jakýmikoli terminály, tak rizikovost CDG v podobě divokých stávek od pilotů (AF) po hajzlbáby je nesrovnatelně vyšší než v AMS.

Typicky francouzsky arogantní a nepříjemný personál na CDG je kapitola sama pro sebe. Stejně jako debilní značení.

A v neposlední řadě... a to je myslím hlavní argument... jestli je na výběr knopových 65 minut vs. na přestup podstatně méně stresujících minut 90, beru logicky tu druhou variantu.

před 3 lety

S Amsterdamem je tady jeden detail.. tato letenka se nenachází na CL, nýbrž jen na kiwi.com...

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj Kryštofe Mám celodenní zastávku v Paříži chci si koupit Paris Visite zona 1-5 na cesty po Paříži (měla by platit i na cestu na letiště) Akorát pátrám na které spoje ta karta neplatí(našel jsem např.Roibuss,Orlybuss) nevíš jak je to s RER a na jaké další spoje ta karta platí.Dík moc

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, karta platí na všechny spoje RER a autobusy dopravního podniku RATP, tedy ve směru na letiště pouze na linky 350 a 351.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, nevíte někdo jak je to na letišti s parkováním? Je možné někde na 10 dní nechat výhodne/zdarma auto? Popřípadě i v okolí letiště.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, letíme do Dominikánské republiky přes Paříž CDG. Jak je to v Paříži s přestupem, zřejmě to přiletí na terminál 2 a kudy pak dál? Poradí někdo? Máme na přestup 2h. Děkuju

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Baníček

Zdravím, mám dotaz ohledně přespání na letišti CDG. Máme 12-ti hodinové mezipřistání. Dá se v pohodě přespat, myslím tím třeba sedačky, kde se dá pohodlně lehnout. Jde mi o přespání, ještě před odbavením. Díky za info. Aleš

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Před odbavením to je tragédie, rozhodně doporučuju hotel někde v okolí. Takhle neprozřetelně jsem jednal loni v září, kdy byl přílet 23:15, odlet v 7:00, tak mi bylo líto platit za hotel, ale spát se tam opravdu nedá. Jen na zemi, je dost zima a hlavně většina údržby probíhá právě v nočních hodinách, takže klidu si člověk neužije.

Přidat odpověď
před 3 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu