Průvodce letištěm

Letiště Paříž Charles de Gaulle

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Paříž Charles de Gaulle

Letiště Charlese de Gaullea je druhé největší letiště v Evropě. Kromě hlavního letiště pro pařížskou aglomeraci ho lze pohodlně využít i pro dopravu do všech koutů Francie díky vysokorychlostním vlakům TGV, které mají stanici přímo na letišti (u terminálů 2). CDG je také hojně využíváno pro transfery do celého světa, leč je nechvalně proslulé svými komplikovanými přestupy a častými ztrátami zavazadel. Je však pravda, že v poslední době se v tomto ohledu mění k lepšímu.

Na CDG sídlí Air France a jednu ze svých největších základen zde má i easyJet.

Veřejné sekce terminálů jsou otevřeny celou noc. Přenocování je možné (bezpečnostní složky po vás můžou chtít vidět platnou letenku), avšak důrazně doporučujeme zaplatit si hotel v okolí. Terminály nejsou vybaveny pohodlnými sedačkami, veškeré uklízecí a stavební práce navíc probíhají v noci, tudíž se celkem jistě vůbec nevyspíte.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
853 km
od Prahy
0.7 °C
aktuální počasí
16:52
aktuální čas

Letenky

Z Prahy létají na letiště CDG hned čtyři letecké společnosti: ČSA, Air France, easyJet a Vueling. Nejlevnější ceny mají dlouhodobě první tři jmenované aerolinky a pohybují se v rozmezí od 2.500 do 4.500 Kč. Poměrně často se objevují různé akce a cena může klesnout i k 1.500 Kč.

V letní sezoně se na toto letiště dá dostat i dvěma přímými lety týdně z Ostravy, kde se cena pohybuje okolo 6.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Paříže, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti najdeme tři terminály: 1,2,3. Terminál 2 se navíc skládá ze sedmi samostatných budov označených A–G.

Většina přestupů je realizována právě v rámci budov terminálu 2E a 2F, který probíhá chodbou - nemusíte opouštět tranzitní prostor.

Všechny tři terminály 1, 2 a 3 spojuje letištní automatický vláček „CDG VAL“, který je zdarma a jezdí každé 4 minuty.

 • Terminál 1: Většina aerolinek ze Star Alliance (Lufthansa, LATAM, Singapore Airlines, THAI, LOT, United, a další) a některé jiné společnosti (Norwegian, aj.)
 • Terminál 2: Všechny lety Air France a jejich partnerů (ČSA, Austrian, Delta, aj.) a také easyJet 
 • Terminál 3: některé nízkonákladové aerolinky (Vueling, aj.)

 

Doprava z/na letiště

Do Paříže

Nejlevněji se do centra dostanete autobusy dopravního podniku za 6 €. Kupte si v automatu nebo u řidiče tři jízdenky po 2 € a všechny najednou označte v autobusu.

 • č. 350 k nádraží Gare de l’Est (jízdní doba75–90 minut, interval 10-15 minut, jede od 5:30 do 22:30),
 • č. 351 ke stanici metra Nation ve východní části Paříže (jízdní doba 90–100 minut, interval 10-15 minut, jede od 5:30 do 21:40),

Nejrychleji vás do Paříže dopraví příměstská železnice „RER“ za 10,30 €, jízdenku koupíte v automatu na stanici, platit lze i kartou:

 • linka B vás dopraví na nádraží Gare du Nord nebo ke katedrále Notre Dame. Do centra jede asi 35 min při intervalu 12 minut. Nezastavuje u terminálu 3,
 • pozor při cestách na letiště! Na CDG jezdí pouze každý druhý spoj, zbylé se oddělují od trasy a jedou do jiné destinace,
 • vlaky jezdí od 5:30 do 23:50.

K dispozici jsou dvě přímé autobusové linky „Le Bus Direct“ linky 2 a 4, které jezdí přímo do centra Paříže. Zastavují u terminálů 1 a 2, jízdní doba se pohybuje mezi 60–90 minutami a jízdenka stojí 15 €.

Poslední možností spojení s centrální Paříží je autobusová linka „RoissyBus“, který jezdí od stanice metra Ópera a na letišti zastavuje u všech terminálů. Jízdenka stojí 11 €.

V noci mezi 1:00 a 5:00 jezdí k nádraží Gare de l’Est dvojice autobusových linek Noctilien N140 a N143. Obě jezdí jednou za hodinu a jízdné činí 8 €.

Na letiště Orly

Při některých přestupech nebude stačit jen změna terminálu, ale bude nutné změnit dokonce letiště. K tomu vám poslouží přímá autobusová linka „Le Bus Direct“ číslo 3. Jízdné stojí 22 € a cesta trvá asi hodinu a čtvrt. Je lepší počítat s větší časovou rezervou kvůli častému hustému provozu. Pro přestup mezi CDG a Orly se obecně doporučují alespoň 3,5 hodiny.

Alternativní a o něco málo levnější způsob je cesta vlakem RER B až do stanice "Antony", kde přestoupíte na automatický vláček, který vás zaveze přímo k terminálu letiště Orly. Cesta zabere 1 hod a 25 minut a její výhodou je především nenáchylnost k dopravním zácpám. Celkem zaplatíme za jízdenku 21,80 € (nutno koupit nejprve jízdenku za 12,50 € z letiště CDG na stanici Antony a následně jízdenku za 9,30 € ze stanice Antony na Orly).

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Disneylandu

Z letiště jezdí i přímá autobusová linka „Magical Shuttle“ do pařížského Disneylandu. Odjezdy probíhají od terminálů 1 a 2 zhruba každou hodinu. Na místo se dostanete za tři čtvrtě hodiny až hodinu a zaplatíme 20 €.

Služby na letišti

Wi-fi zde funguje dobře a je neomezená. K dispozici jsou dobíjecí boxy na telefony.

Úschovna zavazadel je k dispozici v hlavním atriu terminálu 2 před hotelem Sheraton. Provozní doba je 6:30–21:30 a zavazadlo.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

28 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj Kryštofe Mám celodenní zastávku v Paříži chci si koupit Paris Visite zona 1-5 na cesty po Paříži (měla by platit i na cestu na letiště) Akorát pátrám na které spoje ta karta neplatí(našel jsem např.Roibuss,Orlybuss) nevíš jak je to s RER a na jaké další spoje ta karta platí.Dík moc

před 24 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, karta platí na všechny spoje RER a autobusy dopravního podniku RATP, tedy ve směru na letiště pouze na linky 350 a 351.

Přidat odpověď
před 24 dny

Dobrý den, nevíte někdo jak je to na letišti s parkováním? Je možné někde na 10 dní nechat výhodne/zdarma auto? Popřípadě i v okolí letiště.

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den, letíme do Dominikánské republiky přes Paříž CDG. Jak je to v Paříži s přestupem, zřejmě to přiletí na terminál 2 a kudy pak dál? Poradí někdo? Máme na přestup 2h. Děkuju

Odpovědět
před 4 měs
FC Baník Ostrava

Zdravím, mám dotaz ohledně přespání na letišti CDG. Máme 12-ti hodinové mezipřistání. Dá se v pohodě přespat, myslím tím třeba sedačky, kde se dá pohodlně lehnout. Jde mi o přespání, ještě před odbavením. Díky za info. Aleš

před 4 měs
Kryštof Hájek

Před odbavením to je tragédie, rozhodně doporučuju hotel někde v okolí. Takhle neprozřetelně jsem jednal loni v září, kdy byl přílet 23:15, odlet v 7:00, tak mi bylo líto platit za hotel, ale spát se tam opravdu nedá. Jen na zemi, je dost zima a hlavně většina údržby probíhá právě v nočních hodinách, takže klidu si člověk neužije.

Přidat odpověď
před 4 měs
FC Baník Ostrava

Zdravím, má někdo aktuální zkušenost s přespáním na CDG? Máme mezipřistání 12 hodin. Díky za info Aleš.

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Aktuální zkusenost nemám, pac se Paříži vyhýbám co to jde.Jen by mě zajímalo,co chceš jako slyšet? Jestli jsou tam postele s perinama nebo co? Přespání na jakémkoliv letišti je vždy tragédie. Větší nebo menší, ale vzdy tragédie a 12 hod je fakt dost. To mi věř. Nevim kam letis a je mi to jedno ,ale na tvém místě bych se uplíchl někam do hostelu v nějaké rozumné vzdálenosti od letiště. Nebo vem aspoň nějaký salonem s možnosti spaní,pokud tam nějaký je.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, jde na letišti půjčit kočárek??

před 5 měs
Martin

jde)

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahoj, koupili jsme si přes Vás letenky na Mauricius, kde jste v upoutávce psali, že přestup 1,5 h na CDG bohatě stačí. Jak to teď studuji a slyším z doslechu, mám velké obavy. A navíc letíme poprvé sami ...... Nějaké rady, prosím? Díky :-)

před 5 měs
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Vyhnout se chaosu jmenem CDG.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Spíš se zbytečně nestresovat. Mám pocit, že mnoho lidí bere CDG takové, jaké bylo před 10 lety. Vás čeká přestup z terminálu 2F na 2E, což je bez problému jako na každém jiném letišti... Ano, přestup mezi jakýmikoliv jinými terminály je hrůza, ale cokoliv v rámci 2F 2E je v pohodě.

před 5 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

"Líbí" se mi ten vyčítavý tón vašeho příspěvku... jako kdyby vám někdo prodal ovčí houně na prezentaci šmejdů. Jeden z prvků cestování na vlastní pěst je schopnost se samostatně rozhodovat. A až teprve potom kupovat.

Pokud jde vše dobře tak za 1,5 hod. se na CDG přestoupit dá. Nic to ale nemění na faktu, že je to nejhorší letiště v Evropě.

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahoj, Na letišti najdeme tři terminály: 1,2,3. Terminál 2 se navíc skládá ze sedmi samostatných budov označených A–G? Nepletete si 2 a 1 ??

před 6 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, nepleteme. Terminál 1 se skládá z jediné budovy, terminál 2 (ten, co využívá především Air France) z částí 2A až 2G.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, cestuji sama poprvé do Paříže v srpnu na 6 dní . Budu na Letišti Charlese de Gaulla. Kde ukážu pas jsou tam směrovky jako exit nebo něco jiného ?.Mám docela z toho obavy. Děkuji za odpověd

před 6 měs
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Exit urcite ne ale sortie tam bude habadej.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den. Budu v srpnu v Paříži poprvé.Hladala jsem v mapách cestu do centra a navrhlo mi spojení vlakem TGV. Je to ten příměstský,ktery zmiňujete? A dále-existuje pro přejízděnímetrem a autobusy po městě něco jako třeba celodenní jízdenka ? Díky,Šárka

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, TGV rozhodně není příměstský vlak, využít musíte vlaky RER.

Celodenní jízdenka po Paříži vyjde na 12€, neplatí ale pro cestu na letiště.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

6.8. poletíme poprvé do Paříže, z Prahy.

Poletíme s Air France a nějak pořád tápu nad tím jak by bylo nejrozumější se dostat z letiště do Paříže a zpět. Mám jazykovou znalost z A1 s úspěšnou zkouškou, nicméně se úplně nedomluvím. Děkuji za odpověď.

před 6 měs
David Eiselt

Dobrý den, není se kdekoliv potřeba domlouvat :) prostě si v automatu koupíte jízdenku a nastoupíte do vlaku nebo autobusu, viz výše k dopravě.

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 454 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-22T18:11:08+02:00)

David: LOL!

Přidat odpověď
před 6 měs

Ahoj. Máme letenky s odletem z ChdG v neděli na 7.20. Nevíte jak se dostat včas na letište , když spoje jezdí až od 5h ráno ? Děkuji za radu.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, viz výše: "V noci mezi 1:00 a 5:00 jezdí k nádraží Gare de l’Est dvojice autobusových linek Noctilien N140 a N143. Obě jezdí jednou za hodinu a jízdné činí 8 €."

před 6 měs

My tiez letime rano o 7:20 zo CDG.. ale v tom clanku sa pise len o ceste "k nadrazi", teda z letiska. Ale my sa potrebujeme dostat na letisko. P. Lukas Justa, ako ste sa tam dostali? Dakujem za odpoved

Přidat odpověď
před 6 měs

Nevíte, kde se obstarávají jízdenky na airfrance bus z letiště CHDG na Orly? Letíme z Air France a navazující je taky Air France? Kde si je máme vyzvednout nebo ta letenka platí automaticky na ten bus? Prý je to zdarma v tomto případě, když se přemístíme na druhé letiště? Děkuji moc za radu. Na netu jsem k tomu nic nenašel. :-(

před 11 měs
David Eiselt

Buďto je dostaneš rovnou při odbavení v Praze – připomeň se jim, nebo je následně vyzvedneš na libovolné přepážce Air France, které je na CDG několik.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu