Průvodce letištěm

Letiště Paříž Charles de Gaulle

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Paříž Charles de Gaulle

Letiště Charlese de Gaullea je druhé největší letiště v Evropě. Kromě hlavního letiště pro pařížskou aglomeraci ho lze pohodlně využít i pro dopravu do všech koutů Francie díky vysokorychlostním vlakům TGV, které mají stanici přímo na letišti (u terminálů 2). CDG je také hojně využíváno pro transfery do celého světa, leč je nechvalně proslulé svými komplikovanými přestupy a častými ztrátami zavazadel. Je však pravda, že v poslední době se v tomto ohledu mění k lepšímu.

Na CDG sídlí Air France a jednu ze svých největších základen zde má i easyJet.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
853 km
od Prahy
24.7 °C
aktuální počasí
17:20
aktuální čas

Letenky

Z Prahy létají na letiště CDG hned čtyři letecké společnosti: ČSA, Air France, easyJet a Vueling. Nejlevnější ceny mají dlouhodobě první tři jmenované aerolinky a pohybují se v rozmezí od 2.500 do 4.500 Kč. Poměrně často se objevují různé akce a cena může klesnout i k 1.500 Kč.

V letní sezoně se na toto letiště dá dostat i dvěma přímými lety týdně z Ostravy, kde se cena pohybuje okolo 6.000 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Na letišti najdeme tři terminály: 1,2,3. Terminál 2 se navíc skládá ze sedmi samostatných budov označených A–G.

Protože je letiště Charlese de Gaullea velké, je vhodné pro jistotu počítat s větší časovou rezervou na přestup.

Většina přestupů je realizována právě v rámci budov terminálu 2, který probíhá buď označenými letištním autobusy, které jezdí zdarma po tranzitní zóně a není tak nutné chodit ven, nebo pěšky, pokud máme dostatek času. Pěší trasy jsou vyznačené.

Všechny tři terminály spojuje letištní automatický vláček „CDG VAL“, který je zdarma a jezdí každé 4 minuty.

  • Terminál 1: Většina aerolinek ze Star Alliance (Lufthansa, LATAM, Singapore Airlines, THAI, LOT, United, a další) a některé jiné společnosti (Norwegian, aj.)
  • Terminál 2: Všechny lety Air France a jejich partnerů (ČSA, Austrian, Delta, aj.) a také easyJet
  • Terminál 3: některé nízkonákladové aerolinky (Vueling, aj.)

Doprava z/na letiště

Do Paříže

Nejlevněji se do centra dostanete autobusy dopravního podniku za 6 €. Kupte si v automatu nebo u řidiče tři jízdenky po 2 € a všechny najednou označte v autobusu.

  • č. 350 k nádraží Gare de l’Est (jízdní doba75–90 minut, interval 10-15 minut, jede od 5:30 do 22:30),
  • č. 351 ke stanici metra Nation ve východní části Paříže (jízdní doba 90–100 minut, interval 10-15 minut, jede od 5:30 do 21:40),

Nejrychleji vás do Paříže dopraví příměstská železnice „RER“ za 10,30 €, jízdenku koupíte v automatu na stanici, platit lze i kartou:

  • linka B vás dopraví na nádraží Gare du Nord nebo ke katedrále Notre Dame. Do centra jede asi 35 min při intervalu 12 minut. Nezastavuje u terminálu 3,
  • pozor při cestách na letiště! Na CDG jezdí pouze každý druhý spoj, zbylé se oddělují od trasy a jedou do jiné destinace,
  • vlaky jezdí od 5:30 do 23:50.

K dispozici jsou dvě přímé autobusové linky „Le Bus Direct“ linky 2 a 4, které jezdí přímo do centra Paříže. Zastavují u terminálů 1 a 2, jízdní doba se pohybuje mezi 60–90 minutami a jízdenka stojí 15 €.

Poslední možností spojení s centrální Paříží je autobusová linka „RoissyBus“, který jezdí od stanice metra Ópera a na letišti zastavuje u všech terminálů. Jízdenka stojí 11 €.

V noci mezi 1:00 a 5:00 jezdí k nádraží Gare de l’Est dvojice autobusových linek Noctilien N140 a N143. Obě jezdí jednou za hodinu a jízdné činí 8 €.

Na letiště Orly

Při některých přestupech nebude stačit jen změna terminálu, ale bude nutné změnit dokonce letiště. K tomu vám poslouží přímá autobusová linka „Le Bus Direct“ číslo 3. Jízdné stojí 21 a cesta trvá asi hodinu a čtvrt. Je lepší počítat s větší časovou rezervou kvůli častému hustému provozu. Pro přestup mezi CDG a Orly se obecně doporučují alespoň 3,5 hodiny.

Alternativní a o něco málo levnější způsob je cesta vlakem RER B až do stanice "Antony", kde přestoupíte na automatický vláček, který vás zaveze přímo k terminálu letiště Orly. Cesta zabere 1 hod a 25 minut a její výhodou je především nenáchylnost k dopravním zácpám. Celkem zaplatíme za jízdenku 19,60 € (nutno koupit nejprve jízdenku za 10,30 € z letiště CDG na stanici Antony a následně jízdenku za 9,30 € ze stanice Antony na Orly).

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Disneylandu

Z letiště jezdí i přímá autobusová linka „Magical Shuttle“ do pařížského Disneylandu. Odjezdy probíhají od terminálů 1 a 2 zhruba každou hodinu. Na místo se dostanete za tři čtvrtě hodiny až hodinu a zaplatíme 20 €.

Služby na letišti

Wi-fi zde funguje dobře a je neomezená. K dispozici jsou dobíjecí boxy na telefony.

Úschovna zavazadel je k dispozici v hlavním atriu terminálu 2 před hotelem Sheraton. Provozní doba je 6:30–21:30 a zavazadlo.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj. Máme letenky s odletem z ChdG v neděli na 7.20. Nevíte jak se dostat včas na letište , když spoje jezdí až od 5h ráno ? Děkuji za radu.

před 4 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, viz výše: "V noci mezi 1:00 a 5:00 jezdí k nádraží Gare de l’Est dvojice autobusových linek Noctilien N140 a N143. Obě jezdí jednou za hodinu a jízdné činí 8 €."

Nevíte, kde se obstarávají jízdenky na airfrance bus z letiště CHDG na Orly? Letíme z Air France a navazující je taky Air France? Kde si je máme vyzvednout nebo ta letenka platí automaticky na ten bus? Prý je to zdarma v tomto případě, když se přemístíme na druhé letiště? Děkuji moc za radu. Na netu jsem k tomu nic nenašel. :-(

před 4 měs
David Eiselt

Buďto je dostaneš rovnou při odbavení v Praze – připomeň se jim, nebo je následně vyzvedneš na libovolné přepážce Air France, které je na CDG několik.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu