Přímé lety z Prahy do Florencie na Silvestra a Nový rok za 2.435 Kč.

Před rokem

Jak akci využít?

S tradiční limitovanou nabídkou novoročních přímých letů z Prahy do Florencie přichází společnost Vueling. Aktuálně jsou dostupné dva termíny pro cestu tam a dva pro cestu zpět umožňující výlet na prodloužený víkend nebo na týden. Můžete tak vyrazit na pohodovou návštěvu krásné historické Florencie nebo se vydat na poznávací okruh Toskánskem přes Pisu, Luccu a Sienu. Zpáteční letenky seženete na obě kombinace termínů za 90 € / 2.435 Kč.

Nutno podotknout, že běžné spojení Prahy a Toskánska je v současnosti velmi špatné. Pravidelné přímé lety neexistují a spojení s přestupem je buď velmi drahé, nebo velmi zdlouhavé.

  • Praha - Florencie za 2.435 Kč rezervuj na Vueling.com >>
  • Cesta tam: 27. a 29. prosince
  • Cesta zpět: 1. a 3. ledna
  • Platí do vyprodání míst
V ceně je zahrnuto příruční zavazadlo s rozměry 55x40x20 cm a váze do 10 kg.

Ubytování

Přes silvestrovskou noc je nutné počítat s vyššími náklady na ubytování, standardní ceny hotelů ve Florencii stěží klesnou pod 1.700 Kč za dvoulůžkový pokoj. Ušetřit ale můžete na airbnb, kde lze sehnat pokoj pro dvě osoby již za ceny kolem 1.200 Kč.

Vypravíte-li se však do Pisy, Sieny, nebo okolních měst, za ubytování nemusíte zaplatit více než 1.000 Kč.

Jak se dopravovat

Nejlepším způsobem dopravy mezi všemi uvedenými městy je určitě vlak. Jezdí často, poměrně spolehlivě a na trase do Sieny, která je nejdelší (z Florencie i Pisy přes hodinu a půl) si navíc užijete krásných výhledů na zvlněnou toskánskou krajinu.

Jízdenky na regionální tratě můžete bez problémů zakoupit až na pokladně před odjezdem, pro zjištění jízdních rádů a cen navštivte web Trenitalia.comNezapomeňte, že zakoupenou jízdenku je nutné před nástupem označit v označovači na nástupišti tak, jak jsme zvyklí například z metra.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Vueling nám vloni posunul odlet zpátky do Prahy ze sedmé večer postupně na cca půl sedmou ráno. Po zavolání na zákaznickou linku nás zadarmo přebookovali na let přes Barcelonu s odletem kolem druhé. To už je úděl těchto mimořádných linek, se kterýma si provozovatel hýbe, jak mu vyhovuje... Jinak Florencie byla úžasná, počasí skvělé (jasno, teplo, jen v den odletu pršelo).

Avatar uživatele petrgeorgiev

Ma nekdo predstavu jake v teto oblasti panuje v uvedenem terminu pocasi? Prsi? Jasno? Zatazeno?

Avatar uživatele thehoundcz

florencie je nádherná...

Avatar uživatele Shurikprazak

Zdravim. Obavam se ze tam bude nuda, nebude snih a stromecek )))

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam chceš!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

To budou fotky!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

To budou fotky!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Itálie  

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie