Cinqueterre

Přímé lety z Prahy do Florencie na Silvestra a Nový rok za 2.435 Kč.

4 komentáře
2016-10-02T15:22:53+02:00

O akci

S tradiční limitovanou nabídkou novoročních přímých letů z Prahy do Florencie přichází společnost Vueling. Aktuálně jsou dostupné dva termíny pro cestu tam a dva pro cestu zpět umožňující výlet na prodloužený víkend nebo na týden. Můžete tak vyrazit na pohodovou návštěvu krásné historické Florencie nebo se vydat na poznávací okruh Toskánskem přes Pisu, Luccu a Sienu. Zpáteční letenky seženete na obě kombinace termínů za 90 € / 2.435 Kč.

Nutno podotknout, že běžné spojení Prahy a Toskánska je v současnosti velmi špatné. Pravidelné přímé lety neexistují a spojení s přestupem je buď velmi drahé, nebo velmi zdlouhavé.

  • Praha - Florencie za 2.435 Kč rezervuj na Vueling.com >>
  • Cesta tam: 27. a 29. prosince
  • Cesta zpět: 1. a 3. ledna
  • Platí do vyprodání míst
V ceně je zahrnuto příruční zavazadlo s rozměry 55x40x20 cm a váze do 10 kg.

Ubytování

Přes silvestrovskou noc je nutné počítat s vyššími náklady na ubytování, standardní ceny hotelů ve Florencii stěží klesnou pod 1.700 Kč za dvoulůžkový pokoj. Ušetřit ale můžete na airbnb, kde lze sehnat pokoj pro dvě osoby již za ceny kolem 1.200 Kč.

Vypravíte-li se však do Pisy, Sieny, nebo okolních měst, za ubytování nemusíte zaplatit více než 1.000 Kč.

Jak se dopravovat

Nejlepším způsobem dopravy mezi všemi uvedenými městy je určitě vlak. Jezdí často, poměrně spolehlivě a na trase do Sieny, která je nejdelší (z Florencie i Pisy přes hodinu a půl) si navíc užijete krásných výhledů na zvlněnou toskánskou krajinu.

Jízdenky na regionální tratě můžete bez problémů zakoupit až na pokladně před odjezdem, pro zjištění jízdních rádů a cen navštivte web Trenitalia.comNezapomeňte, že zakoupenou jízdenku je nutné před nástupem označit v označovači na nástupišti tak, jak jsme zvyklí například z metra.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-10-02T16:22:53+02:00

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
opt
před 7 lety

Vueling nám vloni posunul odlet zpátky do Prahy ze sedmé večer postupně na cca půl sedmou ráno. Po zavolání na zákaznickou linku nás zadarmo přebookovali na let přes Barcelonu s odletem kolem druhé. To už je úděl těchto mimořádných linek, se kterýma si provozovatel hýbe, jak mu vyhovuje... Jinak Florencie byla úžasná, počasí skvělé (jasno, teplo, jen v den odletu pršelo).

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před 7 lety

Ma nekdo predstavu jake v teto oblasti panuje v uvedenem terminu pocasi? Prsi? Jasno? Zatazeno?

Avatar uživatele thehoundcz
thehoundcz
před 7 lety

florencie je nádherná...

Avatar uživatele Shurikprazak
Shurikprazak
před 7 lety

Zdravim. Obavam se ze tam bude nuda, nebude snih a stromecek )))

Další akce