Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Společnost Delta Air Lines právě nabízí prostřednictvím svých aliančních partnerů Air France/KLM letenky na své přímé lince z Prahy do New Yorku za parádních 9.850 Kč. Jedná se o poměrně výjimečný jev, na této konkrétní trase bývají obvykle přímé lety výrazně dražší než cesty s přestupem. Nestresujte se transfery na velkých evropských letištích a doleťte do New Yorku během 8 hodin.

Dostupných termínů není mnoho, obrňte se při hledání trpělivostí, některé lety již nemusí být dostupné.

  • Cestovní období květen-červen září-říjen 2017
  • Platí do vyprodání nejlevnějších míst (příliš dlouho neváhejte)
  • Maximální délky pobytu 3 měsíce
V ceně letenky je klasické odbavené zavazadlo do 23 kg.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, chci letět v červenci do NewYorku, zpátky pak v září...Mám letenku koupit už teď, nebo počkat ještě cca do konce dubna? Četl jsem, že mnohdy se ceny zhruba dva měsíce před odletem ještě sníží.
Díky

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den Lukáši, doporučuji koupit co nejdříve, červenec nebude v akci a pokud najdete letenky okolo 17 tisíc, berte.
Ideální by bylo, kdybyste mohl odletět ještě v červnu, tam by cena mohla být na rozumnější úrovni.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele tom_12
tom_12

Zkuste opakovane vyhledavat pres portal Student Agency a ne pres odkaz na akci. Vcera znamy koipil letenku a za par minut uz na odkaze stejny termin nebyl. Vyhledanim pres SA web tremin byl ale za 11.660. Pred hodinou jsem to zkusil a nasel jsem stejny let za 10.220. jen se lisi Spolecnost Delta Airlines nebo KLM, ale ve vysledku je to porad ten stejny let ...

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele ceev
ceev

Budou přímé lety za tuto cenu i v prosinci?

před 6 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, bohužel přímé lety z Prahy do New Yorku v zimě nelétají, nicméně s přestupem bude určitě ještě nabídek hodně, teď je brzy něco zařizovat.

před 6 lety
Avatar uživatele z.a.o.m
z.a.o.m

to jsou kolikrát tak blbé dotazy typu a budou za takovou cenu ještě zítra, za týden, v prosinci....omg :x :D

před 6 lety
Avatar uživatele petrcb
petrcb

To Martin Eva dostala na ,,blbý dotaz'' slušnou odpověď. Tvůj ,, zasvěcený komentář'' byl zbytečný.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele ceev
ceev

potřebuji 2 letenky na 4.12. do NY a 8.12.zpět.Bude tato akce pokračovat ?

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele lavrentij
lavrentij

Maličko podivné .... provedu objednávku pro dva za 19.700,- a poté mi celková cena vyjde na 21.322,-. Na Student Agency se mi to snaží vysvětlit údajně menším počtem míst ..... to přeci nemá s původní navrženou cenou nic společného, nebo se pletu?

před 6 lety
Avatar uživatele bara.talasova
bara.talasova

Mám stejný problém, akorát mě se cena "upravila" na 20.672 Kč..

před 6 lety
Avatar uživatele roberto
roberto

Na patecni, sobotni a nedelni terminy je tam tarif se stejnym jmenem, ale o par stovek drazsi.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele terez.polackova
terez.polackova

Ahoj, rádi bychom letěli do USA a Kanady na cca 5 měsíců- květen- říjen. (asi budeme kupovat dvě jednosměrné letenky. Dlouho už hledáme letenky na cestu do USA- NY, zdá se, že ceny se v posledních dvou měsících moc nezměnily, myslíte, že má cenu ještě čekat nebo máme koupit nejlevnější co jsme našli nyní (Norweigan + ČSA s přestupy v Kodani a Londýně)? Jsou sice bez zavazadel, ale i se započtením této položky jsou stále nejvýhodnější (i když jen asi o 2.000,- než zmíněné přímé lety z Prahy s Deltou). Předem moc díky za pomoc! Tereza

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele h2.deny
h2.deny

Jde letět tam na konci května a zpět ke konci září? Nedaří se mi to navolit..

před 6 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Bohužel nelze za tuto cenu, maximální délka pobytu jsou 3 měsíce :/

před 6 lety
Avatar uživatele h2.deny
h2.deny

Děkuji Vám za odpověď. Bývají i nabídky na pobyty delší než 3 měsíce? Budu potřebovat takovou letenku, tak se snažím zjistit, s kým, kdy koupit, zda bývají akce atd.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Sledovat a sledovat :) minulý rok měl LOT akci pro pobyty do 6 měsíců. Ale co bude nebo nebude vám nikdo neprozradí.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele literakl
literakl

Krásné. Naštěstí mi nevyhovuje termín, takže nemusím litovat již koupených letenek :-)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Pláž v Murdeira Village Resortu
ušetříš až 40%
To bude jízda!
Londýnský taxík
ušetříš až 63%
Tam chceš!
Gardens by the Bay
ušetříš až 20%
Tam chceš!
Enna
ušetříš až 50%
Tam to bude krásný!
Sicílie z Prahy během zimy
1 238 Kč
2022-09-21T09:43:08+02:00 0 komentářů
5620 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké