Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Po nedávném oznámení o návratu Ryanairu na pražské letiště přišlo i spuštění prodeje letenek na trasu Praha-Londýn, ceny nebyly moc sympatické, ale nyní Ryanair nabízí několik termínů, ze kterých lze nakombinovat zpáteční letenku za pěknou "baťovku" 990 Kč. Nezapomeňte, že i letenka může být pěkným dárkem pro vaše blízké.

Všechny letenky v jednom směru za 495 Kč jsme pro vás vyhledali, přehled uvádíme níže.

 • Letenky rezervujte na www.ryanair.com
 • Cestovní období: duben-červen 2014
 • tam:
  • duben: 3, 4, 8, 9, 10, 15, 25, 29
  • květen: 1, 12, 14, 19, 20, 21, 29
  • červen: 3, 4, 11, 17, 18, 24
 • zpět:
  • duben: 1, 2, 3, 10, 15, 24, 28, 29, 30
  • květen: 8, 12, 14, 20, 26, 27, 28, 29
  • červen: 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25
V ceně letenky je palubní zavazadlo max. rozměrů 55 x 40 x 20 cm do 10 kg a druhé menší: kabelka nebo taška na notebook či nákupy v duty-free o max. rozměru 35 x 20 x 20 cm. Nově od 1. února je zrušen free seating, místa budou přidělována automaticky při online odbavení, případně si můžete za poplatek vybrat místo konkrétní.

PRG-STN

Doprava z/na letiště

Cílovým letištěm bude Stansted (STN), odkud se do centra Londýna nejlevněji dostanete autobusy společnosti easyBus, případně Terravision. Zpáteční jízdenka nepřijde na více jak 15 liber. Pokud dáváte přednost časové úspoře, další možností je přímé vlakové spojení Stansted Expressem z letiště na nádraží Liverpool Street v Londýně.

Ubytování v Londýně

Při výběru ubytování v Londýně věnujte pozornost především poloze hotelu. Nejlevnějších nabídek dosáhnete u hotelů na kraji města, ale po přičtení nákladů na přesun do centra a času stráveném na cestě se mnohdy vyplatí připlatit pár stovek za noc a bydlet poblíž centra, ne-li v centru.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele nika.nikoleta
nika.nikoleta

letenka uz nestoji 990kc,mela jsem vybrany termin a jeste pred mesicem stala letenka 990kc,ted kdyz jsem chtela konecne letenku koupit na termin ktery jsem mela vybrany,tak uz letenka stoji neco malo pres 1200kc

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Bohužel, letenky za tuto cenu už nejsou dávno dostupné. Pokud potřebujete letět v konkrétních datech, kupujte i za tuto cenu.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele zdehaj
zdehaj

Pavle, nedej se. Kupoval jsem u Ryanair 3 letenky za 2475,- Kč a ČSOB mi stejnou částku strhla. Konečná cena je konečná cena.

před 9 lety
Avatar uživatele pavelzhradce
pavelzhradce

Ahoj, tak já mám bohužel špatnou zprávu. Letenka měla stát 990 Kč, v nezaúčtovaných operacích však již byla částka 1.062 Kč a ve finále mi z účtu odešlo dokonce 1.077 Kč!! Z poznámky u transakce je zřejmé, že to přepočítali dle aktuálního kurzu ke dni stržení peněz, ačkoliv letenka byla objednána o několik dní dříve (to byl i kurs ještě výhodnější). Nezdá se mi, že je takové jednání v pořádku, ale popravdě nevím, co s tím dělat. Anglicky neumím, abych do Ryanairu napsal nějakou stížnost či dotaz. Každopádně letenku jsem kupoval s tím, že stojí 990 Kč a před finálním potvrzením transakce tam bylo uvedeno, že bude stržena právě tato částka v Kč. Částka v eurech byla pouze malým písem pod ní. Níže kopie z výpisu účtu České spořitelny. Poradí někdo co s tím? Díky. Zpráva pro příjemce *dat.přep.17.12.13 kurz EUR 28.087 Cena Kč Částka Kč Součet KčCM: 15122013 EUR 38.36 0.00 1077.41 1077.41

před 9 lety
Avatar uživatele siara
siara

Stalo se mi ted presne to same. Nikdy predtim s tim problem nebyl, strzena castka vzdy odpovidala castce pri objednani. Nevim, co to ma znamenat.

před 9 lety
Avatar uživatele pavelzhradce
pavelzhradce

A platil jsi určitě kartou Visa od ČS, že? Ta to dělá vždy, naskočí tam okénko s nabídkou jejich výhodného kursu a to je údajně třeba odkliknout. To jsem zřejmě neudělal a dopadl jsem, jak jsem dopadl. Blíže je ten problém rozebrán na konkurenčním webu akčíletenky v sekci nováček letí poprvé s Ryanairem.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele jirka.ll
jirka.ll

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jestli si myslíte, že se ohledně letenek z Prahy do Londýna (předpokládaná cesta kolem dubna 2014) zatím vyplatí čekat, nebo zdali si myslíte, že podobných akcí (jako je tato) už moc nebude. Díky za odpověď.

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Akce ještě určitě nějaké budou, to by nebyl Ryanair, jen čekejte a sledujte náš web :-)

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele pavelzhradce
pavelzhradce

Tak jsem rovněž úspěšně zakoupil letenku, jenom chci upozornit, že cena uváděná v Kč neodpovídá. Místo 990 Kč mi bylo strženo 1.062 Kč. Zřejmě je to dle akutálního kurzu (38,36€). Nevím, proč to Ryanair až do poslední chvíle (do zaplacení) uvádí v českých korunách. Tak ať to píší normálně v eurech a každý si to přepočítá dle akutálního kurzu své banky.

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Rezervační systém zřejmě nabídl konverzi EUR/CZK podle kurzu aerolinky, platil jste asi nějakou kartou vedenou v jiné měně.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele LiborS
LiborS

Milion za obnovení ranního spoje u wizzu

před 9 lety
Avatar uživatele pavelzhradce
pavelzhradce

Ne, ne, platil jsem debetní kartou Visa, z účtu vedeného u České spořitelny v českých korunách. Pravdou je, že stržená částka zhruba odpovídá aktuálnímu kurzu Kč/€, pokud by strhli pouze uváděných 990 Kč za 38,36 €, vycházelo by 1 € na 25,80 Kč, což bohužel není realita. Mně vadí jenom to, že po celou dobu rezervace i odsouhlasení platby mně psali cenu 990 Kč a ta částka v eurech tam byla myslím uvedena jenom jednou malým písmem a až poté jsem z internetového bankovnictví zjistil, že strženo bylo (bude, operace dosud nebyla zaúčtována) 1.062 Kč. Samozřejmě i tak je to krásná cena. Payment amount 990.00 CZK Total paid 990.00 CZK FX rate 0.03875 EUR Total paid in card holders currency 38.36 EUR

před 9 lety
Avatar uživatele pavelzhradce
pavelzhradce

Tak ještě proběhl telefonát do České spořitelny, kde mi bylo řečeno, že je normální, že si prodávající do nezaúčtovaných operací rezervuje vyšší částku než je cena produktu, ale poté si strhne jenom tu správnou (nižší). Prý je to běžné zejména u rezervací hotelů apod. Takže to budu hlídat a až penízky odejdou (cca jeden týden), dám vědět, jak to dopadlo.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele katevonworld
katevonworld

Paráda, vánoční dárek pro rodiče (a jejich průvodce, tedy mě) zakoupen :) Čekala jsem, že to koupíme mnohem později, když byly teď u Ryanairu akce jen do konce února, takže díky moc za info, jsem ráda, že se to stihlo koupit do Vánoc :)

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Source d'Argent
ušetříš až 47%
To budou fotky!
Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
A už tam budem?
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 8 komentářů
Pantheon
ušetříš až 60%
A už tam budem?
Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
Všude dobře, co doma!
5565 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?