Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Společnosti z aliance Sky Team aktuálně nabízejí zvýhodněné letenky z Prahy s pohodlnými přestupními časy. V průběhu celé zimy i jary lze sehnat letenky od 10.607 Kč téměř na všechny termíny, ceny oscilují v rámci stokorun. Tarif platí i na vánoční a při delším pobytu i na novoroční pobyty, v tomto případě cena začíná na 10.783 Kč.

  • Praha - New York od 10.607 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období listopad 2016červen 2017
  • Platí do aktualizace tarifu
V ceně máme jedno odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg a jedno příruční o rozměrech 55 x 35 x 25 cm.

Před cestou

Před odletem si nezapomeňte zařídit povolení ke vstupu ESTA – online za 14 $. Toto povolení je platné na 2 roky. Cestovatelé, kteří byli v Íránu, Iráku, Sýrii nebo Súdánu, si musí vyřídit regulérní vízum.

Ubytování

Pokud tápete po rozumné lokalitě na přespání, vhodné bude Long Island City v Queensu a hotely Sleep InnBest Western Plaza či Ramada Long Island City. Hotely jsou výhodné při ceně do dvou tisíc za noc bez daně. Pokud nejsou na váš termín dostupné, poohlídněte se jinde i mimo Queens. Snažte se však vyhnout hotelům v Chinatownu.

Můžeme samozřejmě sehnat i hotely za ceny od 1.100 Kč za noc, ale jejich kvalita bude výrazně nižší, než na jakou jsme zvyklí za podobné ceny z Evropy.

Velmi oblíbenou alternativou ubytování v New Yorku je airbnb, na kterém můžeme ušetřit i několik stovek korun za noc a navíc poznáme, jak žijí místní.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vitas23
vitas23

Zdravím, je v pohodě hoďka na přestup v Berlíně? Praha-Berlin-NYC s airberlin. Díky.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Po mé zkušenosti i to je dost... :D letiště patří k nejnudnějším v celé Evropě a za tu hodinu buď rád ;) Přestup je tak na 20 minut max.

před 6 lety
Avatar uživatele vitas23
vitas23

Díky moc!

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele barevnahlava
barevnahlava

Jak mám úostupovat, pokud bych chtěl cestovat tam i zpět s kolem? Děkuji za odpověď. P.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele jan.orven
jan.orven

Zavádějící nadpis. Pod "rychlým spojením" do New Yorku z Prahy si představuji přímý let-

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele pallo.tomas
pallo.tomas

Nazdarek. Nahodou nejake Chicago: vianoce/novy rok. Dik moc!

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele zuzana.kladivikova
zuzana.kladivikova

Ako to je prosím s tými prestupmi v rámci rôznych spoločnosti? Ak bude prvý let meškať a nestihnem prestup, tak mám proste smolu?

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nene, jedná se o garantovaný přestup, takže tě pošlou hned dalším spojem :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Jak je to v Bruselu s přestupem? Jde jít rovnou, nebo ven a pak zase zpátky přes security atd?

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jako na každém letišti - je to na tobě.

před 6 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

Nekde transfer nejde, treba tusim Stansted.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele e.p.a.s
e.p.a.s

řekl bych, že pro studenty v pohodě i hostely v chinatown, sám sem tam spal a na přespání je ten "pokoj" dostatečný, navíc celej spodní Manhattan v docházkové vzdálenosti :)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Edinburgh
ušetříš až 75%
Tam to bude krásný!
Jeruzalem
ušetříš až 59%
A už tam budem?
Canal Grande most
ušetříš až 66%
Tam jsi ještě nebyl!
Sicílie
ušetříš až 59%
Tam chceš!
5553 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké