Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ostrov Sardinie je oblíbený díky krásným plážím a odpočinku u moře, ale také se zde nachází celá řada zajímavých míst a měst, které můžete poznávat v průběhu celého roku a nejen v letní sezóně. S leteckou společností Ryanair podnikněte v lednu výlet z Bratislavy na Sardinii již za 1.100 Kč.

Ryanair umožňuje bezplatnou přepravu 2 kusů příručních zavazadel, první kus musí být maximálních rozměrů 55x40x20 cm a hmotnosti 10 kg. Druhý kus zahrnuje kabelky, tašky na notebook či nákupy v dute-free obchodech a je limitováno rozměry 35x20x20 cm.

Dostupné termíny Bratislava - Alghero
  • leden: 13, 17, 20, 24, 27, 31
Dostupné termíny Alghero - Bratislava
  • leden: 17, 19, 24, 27, 31

Z Prahy do Bratislavy a zpět se můžete dostat se společností Eurolines za 480 Kč. Další variantou může být zpáteční jízdenka se Student Agency za 580 Kč či s Českými drahami za 852 Kč.

Proč navštívit Sardinii?

Ostrov Sardinie je součástí Itálie a nachází se ve Středozemním moři jihozápadně od ní. Díky svému tvaru připadla ostrovu přezdívka bota. Město Alghero bývá často označováno jako malá Barcelona, protože zde jsou znát pozůstatky po katalánské kolonizaci ze 14. století zejména v architektuře a i v jazyce místních obyvatel. Na Sardinii se nachází krásné pláže s bílým pískem. Mezi přírodní klenoty ostrova patří jeskyně Gratta di Nettuno neboli Neptunova jeskyně, jejíž vchod leží dva metry nad mořskou hladinou, ale je možné se do ní dostat i z pevniny. V jeskyni spatříte nádhernou krápníkovou výzdobu.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

35 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Muže mi někdo poradit jak se mužu na sardinii dostat z letiště Olbia do oblasti San Teodoro letíme v zaří děkuji

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele pokorna.monca
pokorna.monca

Letíme do Alghera letos 10.10.Má někdo zkušenost jaké zde bývá počasí?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele monka.r
monka.r

ahoj, co byste doporučili více? Alghero nebo Olbia? děkuji

před 8 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Moniko, v Olbii jsem nebyl, ale znám Cagliari, jedna návštěva mi stačila, ale v Algheru už jsem byl několikrát a mám to tam rád. Olbia je o dost velké město, za to Alghero je menší a komornější. Pokud ale například chceš zavítat na Costa Smeraldu, tak lepším výchozím bodem bude Olbia.

před 8 lety
Avatar uživatele monka.r
monka.r

Ahoj Lukáši, děkuji za info. Chtěla bych letět na jaře na Sardinii (zvlášt když ceny letenek jsou momentálně více než příznivé ;-) ) Jen na pár dnů, Alghero mě láká hodně, na druhou stranu, jak píšeš, ráda bych zavítala i na Smaragdové pobřeží. Koukala jsem přes booking i na ubytování a ceny nejsou tak vysoké (na obou stranách). Jaké je průměrně počasí v dubnu (případně v květnu) na Sardinii? Děkuju M.

před 8 lety
Avatar uživatele monka.r
monka.r

a ted váháme... :) pobřeží u Olbie nás láká hodně, ale navnadils mě i na Alghero... Půjde o 4-5 nocí. Co teď? Asi si hodíme mincí ;-)

před 8 lety
Avatar uživatele monka.r
monka.r

Děkuji. Fotky krásné :) Jestli mohu ještě jeden dotaz... doporučujete půjčit si i skůtr? Auto nechceme. M

před 8 lety
Avatar uživatele monka.r
monka.r

Tak letenky zabukované, pobyt také... nemůžeme se dočkat :)Díky za tyhle stránky. Jsou pro mě sice novinkou, každopádně přínosnou ;-)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele nyo
nyo

Zdravím našel by se najít nějaký termín koncem března případně začátkem května, tak na 5-6 dní??

před 8 lety
Avatar uživatele nyo
nyo

Jo a ještě ideálně přes víkend

před 8 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Ahoj Milane, na stránkách Ryanair je dostupný termín 21. nebo 24. března do 28. března za cenu necelých 64 €. Termíny na duben a květen zatím nejsou dostupné.

před 8 lety
Avatar uživatele nyo
nyo

Aha tahle akce platí do kdy?

před 8 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Tato akce platí pro výše vypsané termíny v lednu ;-)

před 8 lety
Avatar uživatele nyo
nyo

jsem blbej, omlouvám se a jaký bude počasí na Sardinii v lednu?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Průměr 12°C, ceny na březen ještě padnou v průběhu následujících týdnů - je dobré sledovat každý den.

před 8 lety
Avatar uživatele mineralkam
mineralkam

Tak sjme letenky nakoupili an azčátek května, sice za 90 euro, ale i tak snad dobrá cena za ten termín... nemáte nějaký dobrý levný tip na vypůjčení auta? Dívala jsem se že to vychází an tu dobu tak na 5800,- kč.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele cody
cody

Autor asi nikdy neviděl tvar ostrova, když mu připomíná botu:-D Doporučoval bych pisateli, aby nejprve vystřízlivěl než napíše takový nesmysly;-)

před 8 lety
Avatar uživatele
Ivan

Vendy jen nedavala pozor při zeměpisu :-) Takže Vendy, tvar boty má Apeninský poloostrov, na kterém leží Itálie, ale určité ne Sardinie

před 8 lety
Avatar uživatele zbynek.spirit
zbynek.spirit

Co kluci tady: http://www.stoplusjednicka.cz/sardinie-ostrov-bohatstvi-chudoby :)

před 8 lety
Avatar uživatele
Ivan

V tom případě beru svou jizlivost zpět a přiznávám se k absolutnímu nedostatku kreativity... na rozdíl od starých Řeků a Zbyni s Vendy bych nebyl schopen v Sardinii rozpoznat tvar boty ani po dvou džbánech ouza....

před 8 lety
Avatar uživatele cody
cody

Staří Řekové holt zvládli asi víc než dva džbány ouza, když měli takovu fantazii;-) Ale když byli schopni udělat z býka Minotaura, nedivím se už ničemu:-D Nicméně musím poděkovat Vendy, že jsme se díky ní dobrali k původu názvu ostrova, i když původním záměrem příspěvku bylo asi něco úplně jinýho:-)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele romi.pasekova
romi.pasekova

Letíme tam teď z Bratislavy ve čtvrtek,na pět dní,letenka za 2600kč.Ubytování přímo u pláže Maria pia,apartman pro 4osoby za 8500kč.poslední bus z letiště jede ve 23h,pak zbyva jen taxi..hlasi 25st

před 8 lety
Avatar uživatele callaque
callaque

My letíme za 14 dní ve čtvrtek, letenka za 1600Kč, ubytko na 4 noci za 1600Kč, snad bude ještě dobré počasí :)

před 8 lety
Avatar uživatele mineralkam
mineralkam

Nevíte, za kolik se tam dá vyoujčit auto a projet si to? :)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele skatemurai
skatemurai

Nějaký tip na levné ubytování i se snídaní? Díky

před 8 lety
Avatar uživatele Matouš
Matouš

Já osobně můžu doporučit ubytování v Rezidenci Europa. Snídaně výborná a cena závislá na termínu... Navíc půjčovali kola za lepší cenu pro hosty. Když to bookneš dnes, můžeš ušetřit pár €, protože na hotel.de je nabídka (platí do konce září s rezervací na kdykoliv) na slevu 20€, stačí zadat při rezervaci kód "HOTEL-INFO-20-EN". Minimálně to ale musí stát, myslím, 79€, aby Ti tu slevu dali...

před 8 lety
Avatar uživatele skatemurai
skatemurai

Dík moc, ale já tu akci nestihl :(

před 8 lety
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

Ahoj, co je pro tebe levné? Ja tam byla lodi na přelomu května a června a jedno z nejlevnějších ubytování jsem našla za 20euro se snídaní na osobu noc. Je to cca 300 metrů n a pláž -tu hlavní velkou městskou v Algheru Lido di San Giovani, blízko je i obchod a přístav s hradbamy a "památkovou zónou" je pár mintu pěšky, to samé i autobusoví nádraží. Oaobně doporučuji navštívit městečko Bosa, jízdenka stojí 3,5euro jeden směr, taky ty jeskyně - jeden směr stojí 2,5 autobus směrem na ty jeskyně zastavuje i u jedné z nějkrásnějších pláží v okolí - pláž Lazzareto. Dále se v okolí nachází několik nuraghatských areálů(vykopávky) - my tam šli pěšky, atbusoy nejeli zrovna v dobrý čas.

před 8 lety
Avatar uživatele mineralkam
mineralkam

Já se dívala na ubytování přes www.airbnb.cz a to se taky dá...

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Matouš
Matouš

Zdravím, co se týká dopravy z letiště, každou hodinu jezdí linea ALFA (Alghero-Fertilia-Airport) a cena jízdenky je 1,4€ (automat v přiletové hale). V Algheru se dají vypůjčit kola (v centru cena kolem 10€/den). Pokud budete bookovat ubytování, snažte se co nejvíce západně od centra, je tam čistší voda a dá se dojít až na pláž Maria Pia. Doporučuji ubytování se snídaní. Ceny tu jsou poměrně vysoké pizza 5-10€, špagety od 8€, maso od 15€, zmrzlina asi 2€. Možné je též letět za celkem dobrou cenu z Prahy s noclehem v Miláně (EasyJet). Jinak Alghero rozhodně stojí za to. :)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele radic.tomas
radic.tomas

Dobrý den, je možné u Ryanair dokoupit klasické velké zavazadlo? děkuji,

před 8 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Dobrý den Tomáši, zavazadlo lze dokoupit. Zde je odkaz s poplatky za zavazadla -> http://www.ryanair.com/cz/fees/

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Hurá za zážitky!
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
Tam chceš!
Sofie
ušetříš až 60%
To budou fotky!
Bosa
ušetříš až 67%
To budou fotky!
5561 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie