Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

O levných letenkách na Srí Lanku byla nouze už před pandemií, natož v posledních měsících. Pro ty, kteří mají budget přiškrcený na maximum, můžeme doporučit trochu troufalejší kombinaci s aeroliniemi Wizz Air.

Letět můžete v červnu a červenci z Krakova či Katovic do Abu Dhabi, odkud dalším letem budete pokračovat do cejlonské Mattaly. Letenky s členstvím WDC stojí následovně:

 • Krakov/Katovice - Abu Dhabi za 192 PLN
 • Abu Dhabi - Mattala za 248 AED

Vzhledem ke kombinaci 4 letů se vám členství v tomto případě vyplatí ihned zakoupit. Pro dvojici stojí 144 PLN. Celkem při cestě dvou osob zaplatíte za jednu osobu 2 896 Kč á zpáteční letenky na Srí Lanku včetně WDC členství.

Na co si dát pozor

Jedná se o kombinaci dvou separátních letenek. Kdykoliv se vám může stát, že Wizz Air let změní či zruší. V takovém případě máte právo na navrácení částky jen za dotčenou cestu. Samozřejmostí je možná změna termínů.

V ceně je malé příruční zavazadlo 40x30x20 cm. Na plavky, sluneční brýle a případně notebook na homeoffice naprosto ideální.

Vždy počítejte s nocí v Emirátech. Z Polska se létá ve čtvrtek a neděli. Na Srí Lanku v pondělí, středu a pátek. Samotné Abu Dhabi stojí za návštěvu a den či dva bohatě postačí.

Počasí na Srí Lance přeje v tyto měsíce k pobytům na severu a východě ostrova.

MZV vydalo upozornění na cesty kvůli probíhající ekonomické krizi na Srí Lance.

Pro cestu je nutné mít platné očkování.

Akce je jako stvořená pro odvážné baťůžkáře, kteří trpí cestovatelským absťákem. Celá cesta je za nás realizovatelná bez větších komplikací, jinak bychom ji nepublikovali.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Katowice
Katovice KTW
Polsko
AUH Abú Zabí
Spojené arabské emiráty
Abu Dhabi
Zpáteční 6 hod letu (přímý let)
Abu Dhabi
Abú Zabí AUH
Spojené arabské emiráty
HRI Hambantota
Srí Lanka
Hambantota
Zpáteční 4 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 81 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

červen a červenec 2022

Jsou během letu přestupy?

Abu Dhabi (separátní letenky)

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

40x30x20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

58 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Livingston07
Livingston07
Odpovědět
před 23 dny
Avatar uživatele floodland
floodland

https://www.forbes.com/sites/wad...27f1b7cea2

Takže v průměru 1 mezinárodní let za den. Tahle akce začíná být zajímavá.

před měs
Avatar uživatele
cali

Snad se najde pokusný králík...

před měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 91 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-21T14:26:35+02:00)

Přečetla jsem si to a vůbec mě nepřekvapuje, že za opuštěným letištěm stojí spolupráce místního diktátora a jeho vřelých vztahů s Čínou :D

před měs
Avatar uživatele jang _1
jang _1
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 17 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-22T11:23:37+02:00)

Koupeno. YOLO :)

Je to na 12-23 kdyby někdo taky letěl.

--

1 mezinárodní let za den už asi neni aktualní info: https://www.airport.lk/flight_info/arrival

před měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-07T21:39:09+02:00)

Hlásí se pokusný králík. Dnes jsem zaregistroval, že mi u rezervace na Lanku svítí, že došlo ke změnám. Obávám se, že díky výjimečnému stavu, který byl dnes vyhlášen, Wizz zruší lety, i když se dají ještě pořád koupit. Oproti třeba Corfu, co mi včera dobráci taky posunuli o den tam i zpět a už poslali mail, ale zatím žádný mail nepřišel. No mrknul jsme na možnosti a asi z toho všeho vychází nejlíp Salalah, kam je letenka na stejný termín za 500 Kč. Ale třeba mi něco uniklo, tak budu rád za případné poučení.

před 21 dny
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Je to mimo téma, pardon, ale kdy a odkud vychází Salalah na 500 Kč? Díky

před 20 dny
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Z Abů Zábí 🤣🤣🤣. Mně svíti, že se něco děje se segmentem Abů Zábi - Hambantota, tak jsem se mrkl, kam s Wizzem z Abů Zábi a je tam ten Salahah. Asi jsi čekala něco jiného :-)

před 20 dny
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

No, to teda jo, ale i tak díky za info. S tím Wizzem je všechno takové na vodě. Ale každopádně Salalah je super!

před 20 dny
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Super? Možná pokud si půjčíš auto. Raději bych letěl na Lanku. Jen cena ubytování je tak dvojnásobná, co jsem se díval, což pro někoho, kdo cestuje sám není zrovna super.

před 20 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 813 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-09T00:49:46+02:00)

A ty nemáš řidičák nebo si na cestách nepůjčuješ auto z principu? Pokud tam budeš, měl bys jet alespoň na celodenní výlet (nebo aspoň půldenní) na západ z města. Taxi asi bude drahé, ale třeba by se dal sehnat levný řidič se svým autem přes majitele či provozovatele nějaké malé restaurace, což jsou většinou Indové a podobní. Mezi levným ubytkem a pláží to je pár km, což se dá i pěšky, ale asi bude moc horko, takže spíš taxíkem nebo bydlet v dražším u pláže. Ale zase ušetříš na letence a SL úspěšně a levně a za tuto cenu s Wizzairem nevypadala nikdy moc reálně, tak nějaké náklady navíc v Salalah se snad dají zkousnout.

před 20 dny
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-09T08:26:05+02:00)

Tak já si nestěžuju, že je to drahé.Jen to konstatuji. Dík za ten tip na západ. Nemám problém si půjčit auto, ale samotnému se mi většinou nechce. Spíš už motorku, ale zřejmě půjčují jen velké, na které nemám řidičák. Musilm se na to ještě mrknout. Ještě ale neletím.Wizz do toho pořád může hodit vidle :-).

před 20 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 813 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-09T10:27:37+02:00)

Klidně jeď když tak i na východ a na kadidlovníky na sever (vše by šlo za 1 den), pokud budeš mít dopravu za přijatelnou cenu. Fotky mám v závěru alba: https://eu.zonerama.com/liborste...um/5062300

Možná už nebude v červnu tak velké horko, ale začne být dost zataženo s přicházejícím monzunem (v červenci je dle statistik minimum slunce a červen už má o dost míň než květen, takže závěr června může být jako červenec, pokud se monzun nezpozdí). Na pláži deště asi moc není, ale v horách může pršet víc: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Salalah

před 20 dny
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Naprosto souhlasím. Já Srí Lanku miluju, ale tam to prostě teď nejde, takže když jsem psala, že Salalah je super, tak jsem tím myslela, že jsem byla fakt moc mile překvapená a klidně bych jela zase.

před 20 dny
Avatar uživatele mxp
mxp

Čekal bych, že tam bude pěkně narváno. Pamatuju, že se říkalo, že se tam v létě stahují lidi z celé Arábie.

před 20 dny
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Do Ománu se dá i busem z Dubaje, myslím že jezdí do Muscatu.

před 20 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 813 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-09T14:08:28+02:00)

Víc turistů z regionu tam bude až od července: The region is filled with tourists during the peak monsoon season in July and August who come for the Khareef festival, the greenery and the waterfalls. https://omanvisitors.com/monsoon-in-salalah/

Do konce června je na bookingu apartmán pro dva s hodnocením 7,9 dva kilometry od pláže za 310 Kč na noc, ale i na červenec je teď jiný pokoj za 500 Kč, tak to zatím na "narváno" nevypadá.

V Muscatu nejsou tak pěkné pláže, je tam drahé ubytování (kromě Airbnb, ale asi jen daleko od pláže) a v červnu bude dost horko, takže to není smysluplná alternativa (navíc nutnost jet nejdřív do Dubaje a možné problémy s covidovými opatřeními).

před 19 dny
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-09T15:44:47+02:00)

No nechci být nějaký extra vybíravý, ale do toho ubytka za 310 Kč bych nešel. Asi už stárnu. Má jen 32 hodnocení a z těch pár od Evropanů jsou všechna negativní. Ale třeba se divám na jiné. Co jsem se díval, tak pod 1000k za pokoj v rozumné kvalitě se v Salahu moc dostat nejde. Pravda hledám se snídaní. A já tam letím 6.června, pokud se nic nestane. Nad tou myšlenkou Sue, že bych z Abu Zábi přejel do Dubaje a tam vzal bus ještě pouvažuju 😂😂

před 19 dny
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Niemandosi, ty jsi démon - koupíš letenky na Srí Lanku a vypadá to, že skončíš v Ománu... Co ten Cancún s Iberií - necháš propadnout, nebo ti vrátili peníze?

před 19 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Jedno z hodnocení od Francouze je za 9 a asi to je ono, protože víc takto levných nevidím. Se snídaní si limituješ levné možnosti. Vyraž raději do ulic a něco si najdi nebo si v apartmánu udělej snídani sám (doporučuju lokální ovoce). My tam byli v nejlevnějším apartmánu pro tři za 450 Kč v Today house suites, ale ti neberou od června rezervace. Tam bylo vše v pohodě, na mé poměry úplný luxus. Jen snad pár komárů, ale měli jsme vlastní odpuzovač do zásuvky. Prý tam jsou běžně i jinde. V Mexico City jsem teď byl v apartmánu s hodnocením 4,9 a mělo to svá specifika, která jsem jinde nezažil a kvůli kterým to bylo oprávněné, ale pro mě to bylo fajn.

před 19 dny
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-09T19:33:24+02:00)

No normálně většinou na snídani netrvám, ale teď letím na pár dnů a můj jediný cíl této cesty je si odpočinout po posledních náročných měsících. Takže po ránu si chci dát dobré kafe a něco dobrého k jídlu a hodit se do pohody. Ne si něco klohnit sám. Ovoce si dám k večeři :-)A nejen, že chci snidani, ale díval jsem se i mastňácky po bazénu, protože u pláže jsou hotely nejdražší a z města je to dost daleko v tom horku na to chodit to víc jak jednou denně.. Na Lance jsem měl rezervovaný hotel u pláže i s bazénem :-))). Stojí myslim 1200 Kč za den. Ale jak jsem zmiňoval, mně nejde o nějakou tisícovku. Až poletím na měsíc, tak to budu možná řešit. No ještě se rozhodnu, kam poletim. Tu Lanku Wizz pořád nezrušil, byla to asi nějaká chyba jak měnili spoustu letů, tak možná nakonec skončim tam. .

@Sue: užij si to tam. Já bohužel se nemůžu uvolnit z práce. Nechávám to propadnout. Byly dvě změny, ale vždy jen o pár minut. Smůla. O to je víc fajn ten Wizz. Bude to dovočina,ale jsem připraven letět na tu Lanku.Ten nouzový stav to trochu komplikuje, ale nejsem z toho nervózní. Dej sem pak vědět, jak se tam máš ;-)

před 19 dny
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak Hambantota nakonec drží. Došlo jen k posunutí příletu jednoho letu o 20 min. Takže pokusný králík je připraven a Wizz zatím nic nezrušil a to je co říct.Zatím :-)

před 19 dny
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Jedna technická. V Abu Zábi je za plně vakcinovaného považován jedinec se dvěma nebo třemi dávkami? Hledám to teď na mobilu a nemůžu to najít. Mám pocit, že jsem někde četl 3 dávky, ale nejsem si jistý.

před 19 dny
Avatar uživatele mxp
mxp

Z Etihad webu:

If you’re flying to Abu Dhabi, you must have received two doses of one of the following vaccines, or one dose of Janssen, to be considered fully vaccinated:

AstraZeneca (Vaxzevria)

AstraZeneca (SK Bioscience Co Ltd. from Korea)

Covishield

Covovax

​​Covaxin

Janssen

Moderna

Nuvaxovid

Pfizer-BioNTech (Comirnaty)

Sinopharm

Sinovac

Sputnik V

No booster is required, and you can have taken your vaccine at any time.

Children under 16 are exempt.

Your vaccine certificate must contain a QR code.

3 dávky jsou vyžadovány pro residenty, myslím.

před 19 dny
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Díky. Já se díval různě na stránky a všude bylo jen plně vakcinovaný

před 19 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Tak hlavně aby nebyl v době tvého příletu či odletu zrovna v platnosti zákaz vycházení jako dnes: https://zpravy.aktualne.cz/zahra...f6b220ee8/

před 19 dny
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Viděl jsem to. To jim nevydrží na věky. Když tak zapařím na letišti :-)))

Přidat odpověď
před 19 dny
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Tady asi můžeš více získat než ztratit, ta Srí Lanka je jinak docela draze dostupná a ani v akcích nejsou letenky nijak levné. Další mínus je, že je to vízová destinace. Ale pro nějakého mládežníka co má víc času než peněz to není špatná volba. Nepostrádá to ani dobrodružný prvek v riziku změn letů i itineráře. A i kdybys zůstal trčet v SAE, tak je to stejně hezká cena.

před měs

Jasně, mít možnost pracovat v režimu homeoffice, beru to hned :-) Paráda.

před měs
Avatar uživatele
mirjur

Anno, tím si nejsem jistý... na HO potřebuješ určitou infrastrukturu, hlavně fungující elektřinu, wi-fi, možnost bez problémů se najíst, nakoupit si, co je potřeba atd., a toto teď na Srí Lance pravděpodobně není. Kdyby bylo, šel bych do toho taky, bez váhání.

před měs
Avatar uživatele lenkaa78
lenkaa78

Kolega se tento tyden vratil z dovolene. Jako turista v hotelu problemy nepocitil. Ale bezni obcane jidlo na pridel, 3 hodiny denne cekaji ve fronte na potraviny, stejne tak i na benzin. Elektrika nejde i pul dne.

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 813 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-22T23:06:26+02:00)

Podle toho to (nepřekvapivě) vypadá, že pro nízkonákladové baťůžkáře SL teď moc není. Ti totiž obvykle nepobývají v lepších hotelích, kde je strava zabezpečená. Otázka je hlavně, jak jsou a budou na tom s jídlem a plynem běžné restaurace a jestli vůbec mají otevřeno. Neběžící klimatizace nebo větrák nepotěší nikoho, když nebude generátor (kromě ubytka ve vyšších polohách, kde je chladněji).

před měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

No tak třeba změni své zvyky, když je situace odlišná. Nemyslíš Libore. A nic ve zlém, ale já jako nizkonákladový cestovatel po dlouhé roky jsem klimatizací často neviděl ani z rychlíku. Myslím, že letět za necelé 3 litry v dnešní době na Sri Lanku je extra super ťuper levné, takže nějaké nepohodlí za to stojí případné vyšší náklady za ubytování v hotelu jsou akceptovatelné. To, že je vzhledem k aerolince bezproblémový prolet těžce nejistý, je věc zcela jiná a strach ze změn jistě na místě. Ale tady ty vzdechy, jak se proboha dostat z letiště jsou humorné, ale chápu, že místní bijci, kteří tu momentálně přispívají, co bez vyzvednutí auta na letišti si dovolenou neumí snad ani představit, to nedokáží pochopit. Já to koupil, a jestli to vydrží, tak pak dám report, že to jde. Ono zajistit si transport z nějakého ubytka je jako něco nemyslitelného? Ale klidně pojedu tím přeplněným autobusem nebo těch 17 km nebo kolik dojdu pěšky 😅😅.V Kolumbii jsem taky na Playa Blanca neměl ani ventilátor a neroztekl jsem se. Ano tato akce opravdu není pro komerční turisty. Ani pro ty, co se považují za cestovatele, ale bez auta, nebo případného přímého spojení z letiště do velkého města si to nedokážou představit. To máš úplnou pravdu.

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 813 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-23T00:57:56+02:00)

Zdravím niemandos, už jsi tu dlouho nepřispíval. Tu klimatizaci jsem zmínil kvůli jiné skupině cestovatelů, že ani pro ně to nebude snadné. Pro naši skupinu jsem bral ten větrák a ten byl pro mě v srpnu na SL docela potřeba při 29-30°C na pokoji (za klimatizaci jsem si nepřiplácel, i když na pokoji byla). Teď jsem psal spíš o situaci na SL bez ohledu na tuto akci. Přeju hodně štěstí, ať nejsou změny letů. Ty neletíš v květnu do Mexika?

Mě asi nemyslíš, že potřebuju auto v takovýchto zemích. V Asii jsem si ho dosud půjčil jen v Jordánsku a třeba v Jižní Americe nikdy, a to mám tyto kontinenty projeté jako málokdo. Půjčování auta na SL nebylo rozumné ani dřív a teď by byly na místě obavy z dlouhého čekání na benzín, i když pokud by na benzínce zrovna byl, možná by místní cizince pustili přednostně. Zajištění transportu může být problém, když není benzín běžně k sehnání. Ostatně s tím mám zkušenost z jižního Chile, kde začala lokální stávka s blokádami silnic okolo Coyhaique (asi na týden nebo dva), hned se pohonné hmoty vyprodaly v celém regionu a byl jsem rád, že se našel minivan na evakuaci cestovatelů z ubytka na hranice Argentiny. Kus před cílem došel benzín nebo nafta a řidič musel jet do pohraničního městečka stopem s kanystrem (moc tam toho okolo neprojede ani normálně).

Jinak na otázku, pro koho teď SL je, bych řekl, že pro člověka, který by klidně cestoval veřejnou dopravou v subsaharské Africe (i jinde než v JAR), to bude OK a nejspíš i lepší než ve většině afrických zemí a dostupnost jídla horší nebude. Pro nenáročného a trpělivého cestovatele, který na SL nebyl a chce si ji prohlédnout s co nejnižším rozpočtem, to může být dobrá volba. Pokud bych ale chtěl jet do jižní či JV Asie a bylo by mi celkem jedno, který stát zvolit, SL bych si zrovna teď nevybral, protože nevidím žádný důvod přidávat si problémy se sháněním jinde běžných věcí a nízká cena letenek by mě nezlákala s ohledem na reálnou možnost, že se to může dost prodražit.

Mıchal
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 288 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-21T11:40:59+02:00)

Pěkné. Mít víc času nebo to tam aspoň nejít zu grunt...

Pro odvážné cestovatele spíš vidím jako problém covid pravidla v Abú Dhábí. Nebo už nemusí být PCR test pro vstup do veřejných budov i u očkovaných?

před měs

Musí v neděli jsem se z Abu dhabí vrátil

Avatar uživatele
Lukáš Mikula

Spíš bych řešil to, že po přistání na Sri Lance mi přijde že podle mám kolem toho letiště nic není, jak se dostat dál? Koukal někdo na to ?

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 813 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-21T12:28:12+02:00)

Někdo tu psal a už smazal, že je tam taxi, ale je otázka, jestli mají v autech benzín, když se na něj čeká i několik dní. Pro extrémního low cost cestovatele (běžný low cost cestovatel toto asi dnes nevyužije, o jiných ani nemluvě) je asi jediná možnost, a to dojít pár km pěšky na hlavní silnici a doufat, že zastaví nějaký přeplněný bus (v této oblasti to byl za mou cestu po SL před 9 lety jediný bus velmi přeplněný).

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Z 6 let starého článku, co postnul floodland výše:

Although there is there very little in the way of public transportation to get passengers to and from this airport, which has hampered its use as a tourist hub in the past. I experienced this directly when I was ready to leave. I asked the manager how he would recommend getting back to town, 17 kilometers away.

“We have a number of government buses,” he informed me with a smile, “but we have no time schedule.”

He then advised me that I would probably be better off walking five kilometers to the highway junction and then hitching a ride from there.

před měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 430 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-21T14:18:17+02:00)

Trochu jako cestování po rumunském venkově v osmdesátých letech. Domorodec na dotaz, kdy pojede autobus: "Možná v úterý a asi jel nějaký včera." :-).

před měs
Avatar uživatele floodland
floodland

Tak ono to tak funguje v mnoha zemích i teď. Když jsme byli na Mooree a ptali, se kdy pojede autobus na letiště, tak nám na recepci odpověděli, že dneska a že máme štěstí, protože ještě nejel. Na dotaz, kdy by tedy měl jet ,nám bylo řečeno, že to bohužel nevědí, protože jízdní řády nepoužívají.

před měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 430 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-21T14:53:53+02:00)

Jasně, zažil jsem taky párkrát že jízdní řád buď neexistoval nebo sice byl, ale busy se jím neřídily ani orientačně. Jen to ve mě zrovna v tu chvíli evokovalo to socialistické Rumunsko, kde "nic nebylo nemožné".

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

@floodland: A jak jste se tam pohybovali? Dalo se stopem? V Polynésii, hlavně na Samoi, ale i na Tonga a Havaji, mám se stopem dobré zkušenosti.

před měs
Avatar uživatele floodland
floodland

Stopem se dalo v pohodě a nebo půjčit skútr. Taxi bylo docela drahý.

před měs
Avatar uživatele jang _1
jang _1

Netuším. Ale s autobusovou dopravou jsem mel problém i v Italii, tak to nebude o moc horši :)

Snad se najdou nějaké místní které budou vědět co a jak, nebo se prostě domluví transfer no.

před měs
Avatar uživatele floodland
floodland

Cena není problém. Pamatuji se, že minule jsme se bavili s jedním taxikářem, na kolik by nás vyšlo si ho najmout na 10 dní. I s benzínem by to vyšlo na 5 tisíc a bude nás vozit kam budeme chtít. Teď to s dostupností benzínu tak moc easy nevypadá.

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Když je benzín nedostatkový a musí se na něj dlouho čekat, vzrostou i ceny dopravy kvůli nižší konkurenci. I kdyby se kvůli nízké poptávce podbízeli, když dojde benzín, bude problém. Otázka je, jestli tam je černý trh nebo jestli se najde někdo ochotný, kdy by to vyřešila několikanásobně vyšší cena .

Jan Vidim
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 176 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-21T10:53:32+02:00)

Já bych do toho nešel, Wizz je extrémně nespolehlivý... Může se stát, že nakonec bude třeba nocovat dvě a více nocí v SAE a to už to pak tak výhodný deal není

před měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 430 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-21T10:33:31+02:00)

Přesně tak, s Wizzem to bude s velkou pravděpodobností docela adrenalin. Může z toho poměrně snadno vzniknout to známé "nechci slevu zadarmo".

před měs
Avatar uživatele
mirjur

Na druhou stranu nějaký kratší stop-over v Abu Dhabí vůbec nemusí být na škodu... zvlášť pro někoho, kdo tam ještě nebyl.

před měs
Jan Vidim

To je pravda, každá věc má svého kupce

před měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 430 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-21T13:43:35+02:00)

Cesta na Srí Lanku (a vlastně téměř jakákoliv cesta kamkoliv) vyžaduje přípravy, načasování, ubytování, dopravu z/na letiště atd... a najednou se to člověku rozpadne. Někdo takové neplánované změny neřeší a je mu to fuk, někdo je plánovací typ a pak to vadí hodně. Takže je to individuální.

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Myslím, že kdo je plánovací typ, neměl by na SL v dohledné době vůbec jezdit. Podle těch článků to vypadá, že nejlepší bude řešit vše až na místě podle situace a kam se člověk dostane, tam si najít ubytko. Plno určitě nebude. Na SL to bude jen pro odvážné baťůžkáře s velkým cestovatelským absťákem, jak se píše výše, i při letu na běžné letenky. A jet z Mattaly na východ (natož na sever, kam jezdil málokdo) bylo složitější a méně pohodlné i za dobrých časů.

před měs
Avatar uživatele
Liborek
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 201 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-21T15:07:29+02:00)

Známá je teď na SL už druhý týden, týden cestovala, teď je někde v resortu u pláže, problémy s elektrikou nebo benzínem nebo demonstrace žádné nezaznamenala. Adams Peak podle fotek a videí narvaný turisty, jinak spíše prázdno (i když podle místních výrazně víc lidí než za covidu). Asi dost záleží, kdy / kde se tam člověk zrovna pohybuje.

před měs
Avatar uživatele roman.palka
roman.palka

Diky za info. Ja tam jedu pristi sobotu. Nic naplanovaneho nemam, uvidim co a jak na miste. Stoupnu k ceste na bus a uvidim a kam me doveze.

před měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 430 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-21T14:08:30+02:00)

@Libor_S: i když jsem víceméně plánovací typ, tak třeba řešit ubytko až na místě mi nijak výrazně nevadí. Co mi většinou vadí jsou změny typu odlet o den později, návrat o 2 dny později. Ale pokud je někdo časově flexibilní, tak den sem den tam pro něj není samozřejmě překážkou.

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

@divan: V tomto případě by takový posun 1 z letů mohl tu cestu hlavně dost prodražit.

před měs
divan

Není překážkou z časového hlediska jsem myslel. Samozřejmě náklady spojené se změnami o +- nějaký den můžou být velmi podstatná věc.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
To bude jízda!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
To bude jízda!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Všude dobře, co doma!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Honem, dokud jsou místa!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Katowice
Polsko Přílet na letiště Katovice

Autobus MHD od hlavního nádraží

Nelevnější dopravu od nádraží  Katowice Dworzec Gółwny, kde zastavují všechny autobusy i vlaky z ČR, zajišťuje linka AP katovického dopravního podniku ZTM (oficiální web).

Zastávka se nachází v krytém autobusovém nádraží, které je spojeno s tím vlakovým a obchodním přilehlým obchodním centrem. Značení je přehledné.

Jízdenky zakoupíte vždy v automatu na zastávce nebo u řidiče, v obou případech lze platit hotovostí i platební kartou.

 • doba jízdy nádraží-letiště: 42 minut
 • interval spojů: 30 minut (v noci 60 minut)
 • cena jízdenky6 PLN (je potřeba 90minutová) nebo 15 PLN na 24 hodin

Autobus linky AP jezdí po 24 hodin denně v pravidelném 30minutovém intervalu, v noci pak jede jen jednou za hodinu. 

Mikrobusy Matuszek do Katowic

Alternativní a často velmi promovanou dopravu nabízí firma Matuszek se svými mikrobusy, které jezdí rovněž od hlavního nádraží Katowice. Navazují vždy na lety společností Ryanair a Wizz Air, avšak oproti autobusu MHD linky AP nemají příliš výhod. Jízdní doba je sice o něco kratší (cca 30 minut), ale cena jízdenky výrazně vyšší: 20 PLN.

Informace o této dopravě najdete na webu www.matuszek.com.pl.

Autobusy MHD do dalších měst

Kromě Katowic jezdí z letiště MHD i do dalších měst v okolí, avšak při cestě z ČR je příliš nevyužijete. Jedině snad v případě, že během cesty vlakem přejedete jednu stanici až do města Sosnowiec, odkud jezdí autobusy na letiště také. Pro úplnost uvádíme linky a jejich jízdní řády (stačí kliknout na číslo linky):

 • Sosnowiec linka M19 (interval 30 minut, v noci 60 minut, jede po 24 hodin denně)
 • Bytom, Gliwice, Zabrze linka AP1 (jede cca 1x za hodinu)

Ceny jízdenek jsou do všech měst stejné – 6 PLN na 90 minut, resp. 15 PLN na 24 hodin. Všechna města obsluhuje jediný dopravní podnik a platí zde jeden tarif.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Katovice

Zavřít boční panel
Abu Dhabi
Spojené arabské emiráty Přílet na letiště Abu Dhabi

Do Abu Dhabi se z letiště dopravíte autobusem linky A1. Odjíždí každých 30 minut, cesta zabere přibližně jednu hodinu a lístek stojí 4 AED, koupíte ho v automatu na letišti. Jízdní řád včetně zastávek najdete na abudhabi.ae.

Taxi nabízí pohodlnou a zároveň stále cenově dostupnou alternativu. Nástupní taxa na letišti činí 25 AED a dále je počítáno za každý ujetý kilometr 1,60 AED. K mešitě tedy dojedete zhruba za 60 AED, do centra pak za 80 AED.

Dálkový autobus číslo 490 do města Al Ain odjíždí z letiště každé 2 hodiny, jízdní řád zde.

Průvodce pro Spojené arabské emiráty
Průvodce pro letiště Abu Dhabi

Zavřít boční panel
Hambantota
Srí Lanka Přílet na letiště Hambantota Mattala Rajapaksa

Vzhledem k velmi omezenému počtu letů se na letiště dostanete pouze taxi. Cena do Hambantoty stojí asi 300 Kč.

Zvážit můžete také půjčení auta.

Průvodce pro Srí Lanka
Průvodce pro letiště Hambantota Mattala Rajapaksa