O aerolince Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air se řadí do kategorie nízkonákladových dopravců, kteří na úkor služeb nabídnou nejlevnější možnou cenu za přepravu z bodu A do bodu B. Letenky tak mnohdy nestojí ani 500 Kč.

Wizz Air je oficiálně maďarským dopravcem a po celé Evropě provozuje mnoho leteckých bází, nejblíže nám jsou ty v Katovicích, Vídni, Vratislavi nebo Bratislavě. Dlouholetou základnu v Praze Wizz Air ke 14.6.2017 zavírá a ponechá jen pět linek do Bari, Bukurešti, Kišiněva, Kutaisi a Londýna.

Společnost provozuje lety výhradně stroji Airbus A320 a A321 v typicky růžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Wizz Air zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách wizzair.com v období 2–3 měsíce před plánovaným odletem. Wizz Air často nabídne levné letenky i s velmi dlouhým předstihem (10–12 měsíců).

Na výběr je z mnoha destinací napříč celou Evropou, ale i mimo ni. Za hranice kontinentu poletíte do Dubaje, Kutaisi, Baku, Maroka nebo Eilatu.

Letenky můžete koupit z blízkých letišť do následujících destinací:

 • Praha – Bari, Bukurešť, Kišiněv, Kutaisi a Londýn,
 • Bratislava – Kyjev, Lvov, Londýn, Skopje a Sofie,
 • Katovice – Alesund, Alghero, Athény, Barcelona, Bari, Bergen, Boloňa, Bristol, Burgas, Castellón, Catania, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Dubaj, Eindhoven, Fuerteventura, Glasgow, Charkov, Keflavík (Island), Kolín nad Rýnem, Kutaisi, Kyjev, Larnaca, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Milán-Bergamo, Neapol, Podgorica, Porto, Řím, Sandefjord, Split, Stavanger, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv a Tenerife
 • Košice – Londýn
 • Poprad – Londýn
 • Vídeň – Alicante, Athény, Bari, Bergen, Billund, Brémy, Castellón, Catania, Dortmund, Eindhoven, Ejlat, Gdaňsk, Charkov, Jerevan, Keflavík (Island), Kišiněv, Kluž, Kolín n. R., Kyjev, Kutaisi, Larnaca, Lisabon, Londýn, Madrid, Málaga, Malmö, Malta, Milán-Malpensa, Neapol, Nice, Niš, Ohrid, Oslo, Porto, Priština, Řím, Soluň, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv, Tenerife, Tirana, Tuzla, Valencia, Varna, Varšava a Záporoží.

Desítky dalších měst naleznete při odletu z Berlína, Vratislavi nebo Budapešti.

Cena letenek se standardně pohybují v rozmezí 500–1.500 Kč za jednosměrný let.

Letenky vždy nakupujte v měně státu, ze kterého odlétáte. Web Wizz Airu vám takovou možnost nabídne automaticky, nepřeklikávejte na české koruny, kurz bude vždy horší než ve vaší bance.

Najdi nejlevnější letenky

Wizz Discount Club

Pokud chcete létat ještě levněji, pořiďte si členství Wizz Discount Club. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky i zavazadla pro vás, ale i další spolucestovatele.

Členství koupíte společně s letenkou, na kterou automaticky obdržíte slevu za následující poplatek:

 • 1 059 Kč – člen + 1 spolucestující,
 • 2 130 Kč – člen + 5 spolucestujících.

Abyste uplatnili slevu na ostatní, je nutné koupit letenky společně v jedné rezervaci. 

Sleva je pak minimálně 270 Kč za let a 135 Kč za velké kabinové zavazadlo. Jednoduchou matematikou zjistíte, že členství se vyplatí již při prvním nákupu zpáteční letenky pro dvě osoby:

 • Náklad na členství 899 Kč,
 • úspora plynoucí ze členství je 4x 270 Kč, tedy 1.080 Kč.

Žádný háček v tom není. Aerolinka sází na to, že díky členství s nimi budete létat častěji.

Zavazadla

Zdarma je pouze malé zavazadlo velikosti 40 x 30 x 20 cm do 10 kg. Pokud si však k letence přikoupíte službu Wizz Priority od 11 do 25 €, můžete si vzít na palubu bez dalšího poplatku dvě zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 40 x 30 x 20 cm. Pokud jste letenku koupili před datem 10.10.2018, vztahují se na vás staré podmínky, viz odstavec níže.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) je placené a lze zvolit mezi variantami 10 kg, 23 kg a 32 kg. Cena se odvíjí od délky letu, zhruba 290–1.000 Kč. Nejnižší cena 7 € je nabízena za 10 kg zavazadlo (od 1.11.2018).

Sportovní vybavení jako kolo, lyže, snowboard či golfový vak lze dokoupit za 795 Kč/let.

Kočárek je pro malé děti je přepravován vždy zdarma a přeprava zvířat není u Wizz Air povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno 10 eury, využijte následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in provedete zdarma z pohodlí domova v době 3 až 48 hodin před odletem. Máte-li však zakoupenou zpáteční letenku, na let zpět se lze odbavit již při check-inu letu tam, a to maximálně 15 dní před odletem.

Na stránkách wizzair.com vyplňte potřebné údaje a letenku si vytiskněte na papír (i černobíle). Čísla pasu nebo občanského průkazu se u letů v rámci Evropy nevyplňují.

Komfortnější způsob nabízí tzv. mobilní check-in. Budete potřebovat chytrý telefon a mobilní aplikaci Wizz Air (appka na Google Play nebo App Store), kde znovu vyplníte potřebné údaje a na letišti jen ukážete čárový QR kód s vaší palubní vstupenkou. Nemusí být dostupný na všech letištích, seznam těch, které mobilní check-in podporují najdete na webu Wizz Airu – rozklikněte sekci "Odbavení přes mobilní telefon".

Při online odbavení si můžete za poplatek vybrat konkrétní sedačku, pokud za tuto službu platit nechcete, lze ji přeskočit a nechat si přidělit náhodné sedadlo zdarma. Podobně jak Ryanair i Wizz Air vás záměrně rozesadí, pokud cestujete ve více lidech. Naopak cestujete-li s dítětem a sedačku odmítnete přikoupit, automaticky vás a dítě posadí vedle sebe (zdarma).

Služby během letu

Občerstvení a veškeré návazné služby nabízí Wizz Air pouze za poplatek.

Výběr sedačky je zpoplatněn částkou od 2 €, místa s větším prostorem pro nohy jsou pak násobě dražší.

Kontakt

Wizz Air patří k nejhůře kontaktovatelným aerolinkám. Oficiálně můžete využít jen kontaktní telefon v angličtině 900 140 940 s poplatkem 14 Kč/min. Neoficiálně však lze Wizz Air kontaktovat na české asistenční lince +420 225 850 035 denně od 7 do 22 hodin s běžnou sazbou.

Na facebookové stránce nemá Wizz Air zprovozněnou možnost zasílání soukromých zpráv a ani e-mailový kontakt pro běžné účely neexistuje. 

Při řešení kompenzace za zpoždění nebo zrušený let Wizz Airu vyplňte speciální formulář na webu aerolinky. 

235 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele EvaS
EvaS

Zdravím, nevíte někdo prosím jak Wizz Air řeší momentálně situaci s refundací nebo přebookováním letů? Vím že Ryanair se vyjádřil, že v dubnu a květnu mají stopku, ale tady jsem se nějak nic nedočetla. V květnu máme z Vídně Řecko a pak Španělsko. Mám čekat, že se lety zruší automaticky? Díky

před 4 dny
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Opravdu nemá smysl nyní řešit lety v květnu, Wizzair k tomu přistupuje tak, že se v květnu bude létat. Až se ukáže, že se ani v květnu lítat nebude (což je vysoce pravděpodobné), dají vám vědět nebo najdete tuto informace u vaší rezervace na webu.

Avatar uživatele Stomas.1
Stomas.1

Poradí někdo? Mám zakoupené letenky na pondělí 23.3. z Vídně do Lisabonu. Avšak do Vídně se nemám kvůli COVID-19 jak dostat. Let je se společností Wizz Air. Jak postupovat? Je nějaká možnost na vrácení letenky? Díky za info. Tomáš

před 10 dny
Avatar uživatele
Martin V
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 92 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-03-19T13:28:33+01:00)

Nemusíš to řešit vůbec. Buď ten let poletí a letenky ti propadnou. Nebo letadlo nepoletí a WizzAir ti sám pošle mail. Popřípadě si můžeš změnit datum letu, ale to je dost věštění z křišťálové koule.

Přidat odpověď
před 10 dny

Zdravím, mám dvě letenky na Bari, které nyní nevyužiju a chtěl bych je nechat propadnout. Stačí když je neodbavím a nebudu muset platit žádný poplatek? Na webu to mají napsané šíleně a nevím zda z toho nejsou nějaké poplatky za nedostavení nebo tak něco. Máte někdo zkušenosti?

Díky moc

před měs
Avatar uživatele
Proky

Vůbec nic nemusíš řešit a nechej je propadnout. Nic se za to neplatí. Maximálně můžeš doufat, že Wizz změní čas letu a v takovém případě bys mohl požádat o vrácení částky formou kreditu. ;)

Avatar uživatele EvaS
EvaS

Zdravím. Právě nám změnili let, mimochodem o 3 dny ho posunuli, takže jsem ho zrušila a koupila jinej jinde. Ok nedá se nic dělat. Ale když jsem v přijatém emailu chtěla zažádat o refundaci peněz zpět na bank. účet, tak jsem omylem klikla o řádek výš a peníze mi připsali na můj WIZZ account. No ale to já nechci, chci je zpět na kartu. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost, jestli s reklamací uspěji a pošlou mi peníze?

Moc díky

před měs
Avatar uživatele
Leonard

mě se tohle jednou povedlo u Vuelingu a vyšli mi vstříc.

před měs
Avatar uživatele
jakob

Je to čistě na jejich vůli. Zkuste napsat. Osobně si myslím, že to neprojde,

před měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Pokud se nepletu, Wizzair automaticky vraci penize ve forme kreditu. Pokud chcete penize zpatky na ucet, musite jim napsat pozadavek pres jejich rozhrani. Ja jsem to udelal a prisel mi od nich email ze vyjimecne mi teda ty penize vrati na ucet. Ale predpokladam, ze to tak napisou kazdymu.

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 36 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-06T19:46:30+01:00)

Ahoj,

Wizzair mi zmenil let Luton-Stavanger-Luton a na Luton-Bergen-Luton. Rad bych toho vyuzil a zazadal o zmenu na Katowice-Stavanger-Katowice. V systemu wizzairu mi to ale umoznuje jen zmenu mista priletu na Oslo. Mate nejakou zkusenost jestli wizzair pristupuje na zmenu odletoveho leta (kdyz jsou tak daleko od sebe Luton vs. Katowice)? Samozrejme si zavolam na info linku, ale rad bych vedel jestli to ma vubec sanci na uspech nez zacnu vyhazovat penize za volani. Samozrejme mi jde o zmenu zdarma.

Diky

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 889 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-06T20:47:49+01:00)

Mně trochu změnili časy na BUD-LED-BUD, což jsem nechal nějakou dobu nepotvrzené, až najednou zavedli BTS-LED-BTS a normálně mi to šlo na BTS změnit na webu. Kdyby to ale bylo dál od sebe, tak bych se nedivil, že to nejde, nějakou max. vzdálenost tam asi mít budou.

Ahoj,

poletím s Wizzair z Baku a mám dotaz ohledně odbavení.

Na webu píšou, že "On-line a mobilní odbavení (check-in) nemusí být na některých letištích k dispozici.

V takových případech se odbavení (check-in) na letišti nabízí zdarma." Když v části odbavení přes mobilní telefon zadám Baku, ukáže se, že mobilní odbavení není možné. Nicméně v seznamu, kde je odbavení na letišti zdarma, Baku není. Rozumím tomu správně, že odbavení zdarma je jen na těch letištích, kde není ani mobilní odbavení, ani on-line odbavení? A tedy, že budu muset mít palubní lístek vytištěný a nestačí v elektronické podobě?

A druhý dotaz - do kdy se dá do rezervace přidat odbavení na letišti? (Přes web je za 10€, na letišti za 30€). (Pokud by se mi nepodařilo sehnat něco, kde palubní lístek vytisknout.).

Děkuji předem za odpovědi.

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele
Leonard

netuší prosím někdo, co je špatně s letem W61289 (Katowice - Dubai)? Vypadá to, že teď skončil 2x na Kypru. Navíc mi upravili čas letu a to sice tak, že odlet zůstává 12:50, ale přílet není 21:25 ale 00:20 s tím, že let má trvat 08h30min (sic!).

Díky!

před 2 měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Mezipristani, oblitava se vzdusny prostor Iranu a tak to nedolitnou, co vim.

před 2 měs
Avatar uživatele
Leonard

jo, vypadá to tak. U zpátečního letu už vidím tu trasu. Oblítávaj i Izrael a Jordánsko, zvláštní.

před 2 měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Nekdo to tu tusim i psal ve vlakne wizzu. Je to do odvolani. To samy dela nove QS - tankuji v Hurgade myslim a leti spodem pres Saudy.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele divan
divan

Drobná technická připomínka k článku: "čárový QR kód" neexistuje. Je buď čárový kód, nebo QR kód.

Odpovědět
před 2 měs

Dobrý večer,chystám se s dcerou poprve na dovolenou letadlem. Ráda bych dostala nějaké drahocenné rady a recenze k této letecké společnosti. Děkuji za odpovědi

před 3 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Zatim jim jeste zadny letadlo nespadlo, takze cajk.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele
Marek Pýcha

Ahoj, možná je to hloupý dotaz, ale nikde jsem nenašel přímou odpověď. Letíme v 5ti lidech (2 dospělý, 3 děti-14, 8 a 2,5 let). Našel jsem tuto informaci: WIZZ nabízí následující vybavení pro cestující s malými dětmi, aby byla vaše cesta ještě příjemnější:

Malé osobní zavazadlo na palubě navíc (40 x 30 x 20 cm). Na rezervaci máme pro prcka malé osobní zavazadlo napsané a k tomu tedy máme ještě jedno? a k tomu zdarma odbavenou autosedačku? Moc děkuju za odpověď.

před 4 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, malé zavazadlo navíc si můžete vzít jen v případě dítěte do dvou let a to pouze v případě, že bude sedět na klíně. Nad dva roky se na děti vztahují klasické podmínky jako pro dospělé. Autosedačku zdarma si vzít můžete.

před 4 měs
Avatar uživatele
Marek Pýcha

Ahoj,

Moc děkuju za odpověď.

Přidat odpověď
před 4 měs

Zdravim, vite, proc jsou poplatky za zavazadla u Wizzair z Budapesti do Dubai drazsi jako jindy. Napriklad sportovni vybaveni stoji klasicky 30e a ted chteji 60e. Taktez priplatek za Wizzair priority je drazsi. Co je tam za fintu. Dekuji.

před 4 měs
Avatar uživatele
Leonard

uff, ted jsem se trochu vylekal:D odkladam na posledni chvili prikoupeni kola do lednoveho Alicante a rikal jsem si, ze to prece na posledni chvili nemuzou zdrazit...no, nastesti v appce porad sviti 30€ :) Btw. Mam Dubai s Wizzem z Katowic a taky porad 132 PLN. Mozna to bude fakt jen ta Budapest domovska jako pokusny kralik. FR to ma myslim za 60 a vime, ze se tihle dva po sobe radi opici ...

před 4 měs
Avatar uživatele
Leonard

LOL, tak jsem to zapinkal a už je to 40 € za sport equipment :D

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele
Martin Ovesný

Ahoj,

nevíte prosím jestli jde provést on-line změna jména z dospělého pasažéra na dítě (12 let)? Píše nám to, že změna jména není možná on-line z důvodu omezení sedadel. Nedá se to nějak obejít? Například tak, že jí neuvedu jako dítě, ale jako dospělého?

Děkuji :)

Odpovědět
před 4 měs

Ahoj, mám koupený letenky přes kiwi kde jsem vyplnil blbě datum na občance a ted už mi to nejde předělat. Budu s tím mít na letišti problém??Děkuji

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ahoj, to nevadi, to nikdo resit nebude, ale kupuj letenky vzdycky primo pres Wizz a ne pres tu chatru...

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele
Bear

Mám dotaz - tento rok jsem od letošního února 2019 členem Wizz Discount Clubu. Členství je platné do konce tohoto roku a nebo celý rok, tzn. do února 2020?

Dejme tomu, že by bylo platné jen do konce tohoto roku - když ještě do konce tohoto roku zakoupím letenku, která je až na příští rok, mohu ještě využít výhodu tohoto letošního členství, když samotný let je až ten další rok?

před 5 měs
Avatar uživatele
Jiří M.

Členství platí rok od koupení, takže do února 2020, dá se dohledat po přihlášení ve vašem profilu - podrobnosti členství.

Letenky běžně kupujeme dopředu, není potřeba aby členství platilo v době letu.

před 5 měs
Avatar uživatele
Bear

Děkuji za osvětu :-)

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

koupili jsme si letenky u wizzair, trasa Lisabon- Vídeň a Vídeň-Lisabon. Nyní se vyskytla situace, kdy by se nám hodilo nevyužít letenku Lisabon- Vídeň, ale pouze zpáteční. Bohužel se na jejich stránkách nemůžeme dočíst, zda je to možné a pokud ano, jestli je nenastoupeni zpoplatneno.

Dekujeme.

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

U Wizzairu, to nevadí, je to low-cost :)

Přidat odpověď
před 5 měs

dobry den,

kdyz si i zakoupim v listopadu 2019 letenku i clenstvi ve wizz discount club na kveten 2020 . Bude mi clenstvi platit uz od listopadu 2019 ? Budu moci se slevou clubu nakupovat popr letenky v prosinci 2019 ,ktere budou koupeny pozdeji nez prvni letenka?

Dekuji

před 5 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, členství platí od okamžiku koupě, tedy od listopadu. Nakuppvat zlevněné letenky můžete tedy rovněž od listopadu nehledě na jaký termín budou.

před 5 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Ano, členství začne platit od prvního nákupu, tedy od listopadu 19 jeden rok, rozhodující je den koupě letenky ne den cesty, takže po dobu jednoho roku můžeš nakupovat letenek kolik chceš a na jakýkoliv termín.

před 5 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

jen pro zajímavost. měl jsem členství pro dva do dubna 2020. v září jsem kupoval letenky pro více lidí a zaplatil členství pro 5 osob. a kupodivu mi platí až do dubna 2021 a ne jenom do září, jak jsem čekal...

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

jak mohu dokoupit zavazadlo, popř. sedadel, když jsem to při rezervaci a zaplacení zapomněla

Děkuji

S pozdravem

Ivana Durnová

před 5 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, na webu Wizz Air (https://wizzair.com/#/) se pomocí rezervačního kódu, který vám přišel spolu s letenkou do e-mailu přihlásíte - v sekci Check in & Bookings v horní části stránky (viz obrázek: https://imgur.com/a/LAolXEj) - a zavazadlo/sedadla dokoupíte.

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahoj,

jak presne funguje ten discount club ? kdyz koupim rocni clenstvi, tak kdyz pak koupím letenky pro 5 lidi, tak kazda je -10 ecek ? diky

před 5 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, ano, když koupíte to dražší členství za 16 stovek, tak má vždy slevu cestující + maximálně 5 dalších osob. Levnější členství je jen pro dva lidi. Sleva je od 10 €, někdy je i vyšší. Obecně platí, že při cestě ve dvou se koupě členství vyplatí často už při první cestě, pokud je cena letenky od cca 1 000 Kč výš.

Přidat odpověď
před 5 měs

Zdravím, jde koupit priority i když mám letenky přes kiwi.cz?nemuzu nikde najít číslo rezervace co bych vyhledal na wizzair.com. A je problém když sem uvedl do pasu totožnosti jiný měsíc jeho ukončení?chtel sem to změnit ale chtějí poplatek za 270kč. Dekuji za odpovědi

před 6 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím Venco, musíte se obrátit na Kiwi a požádat je o číslo rezervace, bez toho to nepůjde. A pro příště se vyhnout nákupu přes Kiwi, zvlášť u nízkonákladových dopravců, kde si akorát připravíte spoustu potíží.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobry den,

obracím se na vas s následujícím dotazem.

Mame zpáteční letenky, ale bohužel se nam nepodařilo stihnout prvni let. Na misto se dostaneme jinym letadlem. Pokud jsme ale nenastoupili na prvni let, znamena to, ze se automaticky ruší i let zpáteční nebo zpáteční letenka bude stale platná?

Dekuji vam.

před 7 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, u low-cost aerolinek tohle pravidlo neplatí, zpáteční letenka bude stále platná :) Píšeme o tom detailněji zde: https://www.cestujlevne.com/blog...chani-letu

Přidat odpověď
před 7 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu