Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Wizz Air

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air se řadí do kategorie nízkonákladových dopravců, kteří na úkor služeb nabídnou nejlevnější možnou cenu za přepravu z bodu A do bodu B. Letenky tak mnohdy nestojí ani 500 Kč.

Wizz Air je oficiálně maďarským dopravcem a po celé Evropě provozuje mnoho leteckých bází, nejblíže nám jsou ty v Katovicích, Vídni, Vratislavi nebo Košicích. Dlouholetou základnu v Praze Wizz Air ke 14.6.2017 zavírá a ponechá jen tři linky do Bari, Kutaisi a Londýna.

Společnost provozuje lety výhradně stroji Airbus A320 a A321 v typicky růžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Wizz Air zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách wizzair.com v období 1–3 měsíce před plánovaným odletem.

Na výběr je z mnoha destinací napříč celou Evropou, ale i mimo ni. Za hranice kontinentu poletíte do Dubaje, Kutaisi, Baku nebo Eilatu.

Letenky můžete koupit z blízkých letišť do následujících destinací:

  • Praha – Bari, Kutaisi a Londýn,
  • Bratislava – Kyjev, Londýn, Skopje, Sofie a Varšava
  • Katovice – Agadir, Alghero, Athény, Barcelona, Bari, Bergen, Boloňa, Bristol, Burgas, Catania, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Dubaj, Eilat, Eindhoven, Faro, Frankfurt-Hahn, Glasgow, Charkov, keflavík (Island), Kolín nad Rýnem, Kutaisi, Kyjev, Lanzarote, Larnaca, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Memmingen, Milán-Bergamo, Neapol, Podgorica, Porto, Řím, Sandefjord, Split, Stavanger, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv a Tenerife
  • Košice – Londýn
  • Poprad – Londýn
  • Vídeň – Bari, Bergen, Billund, Catania, Dortmund, Gdaňsk, Charkov, Keflavík (Island), Kluž, Kutaisi, Larnaca, Lisabon, Madrid, Malta, Milán-Malpensa, Niš, Ohrid, Řím, Soluň, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv, Tenerife, Tuza, Valencia, Varna.

Desítky dalších měst naleznete při odletu z Vratislavi nebo Budapešti.

Cena letenek se standardně pohybují v rozmezí 500–1.500 Kč za jednosměrný let.

Letenky vždy nakupujte v měně státu, ze kterého odlétáte. Web Wizz Airu vám takovou možnost nabídne automaticky, nepřeklikávejte na české koruny, kurz bude vždy horší než ve vaší bance.

Najdi nejlevnější letenky

Wizz Discount Club

Pokud chcete létat ještě levněji, pořiďte si členství Wizz Discount Club. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky i zavazadla pro vás, ale i další spolucestovatele.

Členství koupíte společně s letenkou, na kterou automaticky obdržíte slevu za následující poplatek:

  • 799 Kč – člen + 1 spolucestující,
  • 1.599 Kč – člen + 5 spolucestujících.

Abyste uplatnili slevu na ostatní, je nutné koupit letenky společně v jedné rezervaci. 

Sleva je pak minimálně 270 Kč za let a 135 Kč za velké kabinové zavazadlo. Jednoduchou matematikou zjistíte, že členství se vyplatí již při prvním nákupu zpáteční letenky pro dvě osoby:

  • Náklad na členství 899 Kč,
  • úspora plynoucí ze členství je 4x 270 Kč, tedy 1.080 Kč.

Žádný háček v tom není. Aerolinka sází na to, že díky členství s nimi budete létat častěji.

Zavazadla

Od 1.11.2018 se mění podmínky příručních zavazadel. Nově je zdarma pouze malé zavazadlo velikosti 40 x 30 x 20 cm do 10 kg. Pokud si však k letence přikoupíte službu Wizz Priority od 7 do 20 €, můžete si vzít na palubu bez dalšího poplatku dvě zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 40 x 30 x 20 cm. Pokud jste letenku koupili před datem 10.10.2018, vztahují se na vás staré podmínky, viz odstavec níže.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) je placené a lze zvolit mezi variantami 10 kg, 23 kg a 32 kg. Cena se odvíjí od délky letu, zhruba 290–1.000 Kč. Nejnižší cena 7 € je nabízena za 10 kg zavazadlo (od 1.11.2018).

Sportovní vybavení jako kolo, lyže, snowboard či golfový vak lze dokoupit za 795 Kč/let.

Kočárek je pro malé děti je přepravován vždy zdarma a přeprava zvířat není u Wizz Air povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno 10 eury, využijte následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in provedete zdarma z pohodlí domova v době 3 až 48 hodin před odletem. Máte-li však zakoupenou zpáteční letenku, na let zpět se lze odbavit již při check-inu letu tam, a to maximálně 15 dní před odletem.

Na stránkách wizzair.com vyplňte potřebné údaje a letenku si vytiskněte na papír (i černobíle). Čísla pasu nebo občanského průkazu se u letů v rámci Evropy nevyplňují.

Komfortnější způsob nabízí tzv. mobilní check-in. Budete potřebovat chytrý telefon a mobilní aplikaci Wizz Air, kde znovu vyplníte potřebné údaje a na letišti jen ukážete čárový QR kód s vaší palubní vstupenkou. Nemusí být dostupný na všech letištích, seznam těch, které mobilní check-in podporují najdete na webu Wizz Airu – rozklikněte sekci "Odbavení přes mobilní telefon".

Služby během letu

Občerstvení a veškeré návazné služby nabízí Wizz Air pouze za poplatek.

Výběr sedačky je zpoplatněn částkou od 2 €, místa s větším prostorem pro nohy jsou pak násobě dražší.

142 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele evinka
evinka

Dobry den, letime 4 osoby na tenerife ted v utery, ale v boarding passu mam omylem ,,male" misto,, female"... Jak moc velky problem to je?mate s tim nekdo zkusenosti?diky!

před 6 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, tohle nikdo řešit nebude, taky se mi to už stalo.

před 6 dny
cali

Ale možná to budou chtít vidět, tak si pro všechny případy vezměte nějaké fajnové prádýlko.

Avatar uživatele Majka
Majka

Wizz mění často letové řády. Teď změna v dubnu pro let do Catanie. Změna mi nevyhovuje, nepotvrdila jsem, nechci ani na Wizz - credit , nýbrž vratku na účet. Ovšem v informacích u změny se uvádí:

Important: Your choice will reflect on the whole booking affecting all passengers.

If you wish to change your choice, you may do so according to the general rules and by paying the relevant change/service fee.

Jak to tedy je? Budu při zrušení letu z důvodu wizz změny platit poplatek? Díky

Odpovědět
před 15 dny

Tak bohužel, zpáteční let už dopředu odbavit nelze... pouze 48 hodin před odletem. Nebo koupit sedadlo...

Odpovědět
před 25 dny

Dobrý den,

chápu správně, že wizz priority platí vždy jen k té jedné konkrétní letence?

A pokud si ho budu chtít přikoupit, musím ho kupovat vždy s každou další letenkou znovu?

Děkuju :))

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobrý den,

priority si opravdu musíte dokoupit ke každé letence, pokud se nezbalíte do baťůžku

Dobrý den. Je prosím správná informace že z Vídně a z Tenerife sur nejde použít mobilní palubní lístek? Aspon mi to tak na Wizzu ukazuje. Počítal jsem z tím že půjde udělat hned zpáteční check-in a že si vytisknu vše doma nebo použiji mobilní lístek. Ted ale zjištuji že to zřejmě nejde, tak abych si teda ještě mohl přikoupit odbavení na letišti Tenerife za 10e . Děkuji za info

před měs
Jan Čermák

Dobrý den,

nejde: https://wizzair.com/cs-cz/inform...a-palubu#/

Ale 10 EUR platit nemusíte, vytiskněte si palubní vstupenky sám. Za drobné dýško (menší jak 10 EUR) Vám to vytisknou na kterékoliv hotelové recepci.

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Ve slušném hotelu to většinou vytisknou zdarma. Aspon moje zkušenost.

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Na recepci ho(s)telu zadarmo, v nějakém copy centru za drobáky.

Dobrý den, v popisu máte chybu. Zpáteční let lze odbavit pouze 48 hod. před odletem zpátečního letu (bez zakoupených sedadel).

Teď jsem dělal check-in BTS-SOF (na 1.2.2019), ale zpáteční na 3.2.2019 nelze odbavit.

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele Andrea Peroutkova
Andrea Peroutkova

Zdravím, chtěla bych se zeptat ohledně cestování s kojencem s Wizzairem. Informace jsem našla různé. Takže v rámci letenky mám automaticky Priority Wizzair tzn. 2 příruční zavazadla. Jak je to s kočárem. Můžu si vzít na palubu dvě příruční zavazadla a kočár do zavaz. prostoru nebo si musím vybrat kočár nebo druhé příruční. Děkuji :-)

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, Priority máte skutečně automaticky, tedy můžete mít pro sebe dvě příruční zavazadla + kočárek zdarma. Golfky si můžete vzít až přímo k letadlu, kde vám je seberou a vloží do zavazadlového prostoru, klasické kočárky je nutné zdarma odbavit už u check-in přepážek.

před měs
Avatar uživatele Andrea Peroutkova
Andrea Peroutkova

Díky moc. Na travelbibli a ebooku Bizových jsem právě našla, že si mohu vzít pouze jedno (kočár nebo zavazadlo). Na stránkách Wizzairu jsem o tom ale zmínku nenašla. Letíme s prckem poprvé, tak zjišťuji, co se dá. ;-)

před měs

A musím tedy golfky označovat u check-in ? A kufry s priority musím mít nejak označeny když se budu online odbavovat diky

Přidat odpověď
před 20 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Wizzak zvysil poplatky za priority a zavazadla, ale nic, co bych necekal.

Odpovědět
před 2 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

ahoj. letenky koupeny v září 2018. myslel jsem, že i u wizzairu je to stejné jako u ryanair.. ale dle rezervace to vypadá, že kufr 55... můžu dát u odbavení zdarma.. přesto, že jsem si nic dalšího nepřiplatil..nebo je to jinak..? moc děkuji za info..

před 2 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, nová pravidla by měla platit pro letenky zakoupené po 1.11., takže pokud jste koupil v září, ještě skutečně měla platí staré podmínky, tedy větší zavazadlo zdarma.

před 2 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

ok. díky za info...

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Navrhuji doplnit do odstavce Odbavení k mobilnímu check-inu i odkaz na stránku Wizzairu, kde je vyhledávač letišť, které podporují mobilní check-in: https://wizzair.com/cs-cz/inform...a-palubu#/

O tom, že ve Wizz Discount Clubu není žádný háček, bych se trochu hádal. Vidím ho v tom, že se dá koupit pouze s letenkou, pokud vám tedy vypršelo členství a brzo vám vyprší kredity z Booking.com a chcete si za ně znovu koupit členství, nezbyde vám, než si rovnou koupit nějakou letenku.

Odpovědět
před 2 měs

Dobry den,nevite jak je to s rezervaci letenek na stejne jmeno?Manzel i syn se jmenuji stejne napr. Jan Novak a pri rezervaci letenky mi stale pisi duplicita pasazera a nemohu tim padem udelat rezervaci.Nemate s tim prosim nekdo zkusenost?

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, za jméno syna přidejte "Jr" jako Junior. Tedy jméno bude vypadat "Jan Novak Jr". Je to běžný postup u všech aerolinek a Wizz Air ho má i explicitně popsaný v podmínkách, takže to bude bez problému.

před 4 měs

Aha,tak moc dekuji za radu :-)

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

mám zakoupenou letenku s Wizz Air, již ze srpna, takže platí ještě staré podmínky ohledně příručního zavazadla, plus mám přikoupené Wizz Air Priority. Chtěla jsem si vyhledat rozměry povolených zavazadel a na stránce Wizz Air mě zarazilo, že všude se o dalším zavazadle píše jako o "zavazadlu na kolečkách".

Viz např. odstavec:

Pasažéři, kteří si zakoupili WIZZ Priority budou mít povoleno další zavazadlo s kolečky, a to do velikosti až 55 x 40 x 23 cm.

Může to být i krosna? Nemá s tím prosím někdo zkušenosti?

Předem moc díky za odpovědi.

https://wizzair.com/cs-cz/inform...ge-pc94Y#/

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, můžete být jakékoliv zavazadlo, které odpovídá rozměrům, klidně pytel na obilí :)

Přidat odpověď
před 5 měs

Nevíte, jestli to zavazadlo mohu odevzdat až u brány? Budu trávit noc na letišti (Vídeň) a radši bych ji trávila za bezpečnostní kontrolou a nečekala venku až se ráno otevře přepážka na odbavení. Je šance, že by přivřeli oko a nechali mě s tím zavazadlem jít do letadla? Samozřejmě, že si můžu koupit Wizz priority a neřešit, ale jedu s lowcost z nějakého důvodu že...

Odpovědět
před 5 měs

Pochopila jsem správně, že pokud jsem koupila ještě letenku včas a přišel mi mail, že si můžu vzít kabelku do letadla a větší příruční zavazadlo musím zdarma odbavit na přepážce, potom vlastně nemusím řešit tekutiny atd? Když to půjde dolů do letadla?

před 5 měs
Jan Čermák

Jasně, viz: https://wizzair.com/en-gb/latest...nformation

10 kg odbavené zavazdlo odevzdáš na přepážce a neřešíš tekutiny.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Masha
Masha

Dobrý den, máte někdo zkušenost za jak dlouho se připíšou kredity za hotel objednaný přes booking (samozřejmě přes wizz přístup) ?

před 6 měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Je to rôzne, mne pripísali za 2 týždne, ale aj za 3 mesiace.

Přidat odpověď
před 6 měs
Marek

Dobrý den.

Měl bych dvě otázky:

1/ Máme jedno ze zavazadel o rozměrech 46 x 30 x 18 cm, to znamená o 6cm delší než je rozměr povolený na palubu (měřeno s kolečky a madlem). Jaká je šance, že to projde a budeme ho mít u sebe?

2/ Letíme se 4 letou dcerou. Na stránkách WizzAir o cestování s malými dětmi čtu...Služby WIZZ vám zjednoduší život

- osobní věc na palubě navíc (40x30x18 cm). Mám to chápat, jako že můžeme mít malé zavazadlo navíc? Malá má svou letenku.

Děkuji .

před 6 měs
Jan Čermák

Dobrý den,

1) Na to vám nikdo neodpoví. Záleží na pracovnících na odletové bráně.

2) Když píšou, že máte malou věc navíc, tak jí můžete vzít navíc.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Majka
Majka

Kryštofe, díky.

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele Majka
Majka

Wizz automaticky změnil odlet (-2dny) x přílet (+2dny) termíny Vídeň - Malaga na základě změny letového řádu. Při přihlášení oznamuje, že stávající letenky jsou neplatné a pro vytištění nových žádá souhlas. Při dalším kroku oznamuje:

Are you sure you accept the new schedule?

Once accepted, you may change your choice according to the general rules and by paying the relevant change/service fee.

Vzhledem k tomu, že letenky byly koupeny za určitou částku EUR, bude Wizz žádat doplatek do stávající ceny nebo/a poplatek za změnu, jak má uvedeno?

V takovém případě bych změnu nechtěla akceptovat, protože by byla hodně nevýhodná. Protože není možno se "někam" dovolat, poraďte mi, prosím. Díky.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Pokud akceptujete navrženou změnu (tedy -2, +3 dny), pak samozřejmě nic platit nebudete :) Poplatek se týká situace, kdy byste akceptovali změnu a následně se v budoucnu pokoušeli měnit termín z vlastní vůle.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, letím s Wizzair do Stockholmu. Koupila jsem Wizz priority, udělala online check in. Na letišti jdu tedy rovnou na pasovou kontrolu a k bráně letadla, že?

Nemáte zkušenost, jak je to s kontrolou v příručáku? Trvají skutečně na rozměrech plastových sáčků 20x20? Díky :)

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud máte priority, pak rovnou na bezpečnostní/pasovou kontrolu :)

Kontrolu rozměru plastového sáčku jsem nikdy nezažil. Maximálně mi na security sami dali erární, když se jim můj špinavý nelíbil :D

před 6 měs

Mě bohužel jednou buzerovali, že mám vlastní, lehce větší, takže mě donutili vzít jejich a přeskládat do jejich. Něco se tam nevešlo, tak jsem musela vyhodit.

před 5 měs

Stejná zkušenost, naštěstí se všechno vešlo

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele bohachonzik
bohachonzik

Dobrý den, mám dotaz k příručnímu zavazadlu bez Wizz Priority - zde na stránce píšete, že stejně jako u Ryanairu nám ho seberou u gatu, zatímco na oficiální stránce Wizzu je napsané toto: "Pokud si nekoupíte WIZZ Priority a rozměry vašeho příručního zavazadla překročí 40 x 30 x 18 cm, musíte provést odbavení (check-in) na přepážce odbavení zdarma a zavazadlo si vyzvednete na pásu se zavazadly na letišti příletu." Platí tedy stálo to, že zavazadla vám vezmou až u gatu? Jde mi o to, aby nám tam neřekli, že jsme si ho měli odbavit u přepážky a nechtěli po nás nějaký poplatek. Díky moc :)

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to tak, jak se píše na stránce Wizzu. Jedná se o pár dní staré pravidlo a ještě jsme tu nestihli aktualizovat - opravíme :)

Přidat odpověď
před 7 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu