O aerolince Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air se řadí do kategorie nízkonákladových dopravců, kteří na úkor služeb nabídnou nejlevnější možnou cenu za přepravu z bodu A do bodu B. Letenky tak mnohdy nestojí ani 500 Kč.

Wizz Air je oficiálně maďarským dopravcem a po celé Evropě provozuje mnoho leteckých bází, nejblíže nám jsou ty v Katovicích, Vídni, Vratislavi nebo Bratislavě. Dlouholetou základnu v Praze Wizz Air ke 14.6.2017 zavírá, avšak postupně síť leteckých spojení do Prahy opět obnovuje z jiných základen.

Společnost provozuje lety výhradně stroji Airbus A320 a A321 v typicky růžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Wizz Air zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách wizzair.com v období 2–3 měsíce před plánovaným odletem. Wizz Air často nabídne levné letenky i s velmi dlouhým předstihem (10–12 měsíců).

Na výběr je z mnoha destinací napříč celou Evropou, ale i mimo ni. Za hranice kontinentu poletíte do Dubaje, Kutaisi, Baku, Maroka nebo Eilatu.

Letenky můžete koupit z blízkých letišť do následujících destinací:

 • Praha – Bari, Bukurešť, Kišiněv, Kutaisi, Larnaka, Londýn, Tirana a Varna, 
 • Bratislava – Kyjev, Lvov, Londýn, Skopje a Sofie,
 • Katovice – Alesund, Alghero, Athény, Barcelona, Bari, Bergen, Boloňa, Bristol, Burgas, Castellón, Catania, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Dubaj, Eindhoven, Fuerteventura, Glasgow, Charkov, Keflavík (Island), Kolín nad Rýnem, Kutaisi, Kyjev, Larnaca, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Milán-Bergamo, Neapol, Podgorica, Porto, Řím, Sandefjord, Split, Stavanger, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv a Tenerife
 • Košice – Londýn
 • Poprad – Londýn
 • Vídeň – Alicante, Athény, Bari, Bergen, Billund, Brémy, Castellón, Catania, Dortmund, Eindhoven, Ejlat, Gdaňsk, Charkov, Jerevan, Keflavík (Island), Kišiněv, Kluž, Kolín n. R., Kyjev, Kutaisi, Larnaca, Lisabon, Londýn, Madrid, Málaga, Malmö, Malta, Milán-Malpensa, Neapol, Nice, Niš, Ohrid, Oslo, Porto, Priština, Řím, Soluň, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv, Tenerife, Tirana, Tuzla, Valencia, Varna, Varšava a Záporoží.

Desítky dalších měst naleznete při odletu z Berlína, Vratislavi nebo Budapešti.

Cena letenek se standardně pohybují v rozmezí 500–1.500 Kč za jednosměrný let.

Letenky vždy nakupujte v měně státu, ze kterého odlétáte. Web Wizz Airu vám takovou možnost nabídne automaticky, nepřeklikávejte na české koruny, kurz bude vždy horší než ve vaší bance.

Najdi nejlevnější letenky

Wizz Discount Club

Pokud chcete létat ještě levněji, pořiďte si členství Wizz Discount Club. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky i zavazadla pro vás, ale i další spolucestovatele.

Členství koupíte společně s letenkou, na kterou automaticky obdržíte slevu za následující poplatek:

 • 1 059 Kč – člen + 1 spolucestující,
 • 2 130 Kč – člen + 5 spolucestujících.

Abyste uplatnili slevu na ostatní, je nutné koupit letenky společně v jedné rezervaci. 

Sleva je pak minimálně 270 Kč za let a 135 Kč za velké kabinové zavazadlo. Jednoduchou matematikou zjistíte, že členství se vyplatí již při prvním nákupu zpáteční letenky pro dvě osoby:

 • Náklad na členství 899 Kč,
 • úspora plynoucí ze členství je 4x 270 Kč, tedy 1.080 Kč.

Žádný háček v tom není. Aerolinka sází na to, že díky členství s nimi budete létat častěji.

Zavazadla

Zdarma je pouze malé zavazadlo velikosti 40 x 30 x 20 cm do 10 kg. Pokud si však k letence přikoupíte službu Wizz Priority od 11 do 25 €, můžete si vzít na palubu bez dalšího poplatku dvě zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 40 x 30 x 20 cm. Pokud jste letenku koupili před datem 10.10.2018, vztahují se na vás staré podmínky, viz odstavec níže.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) je placené a lze zvolit mezi variantami 10 kg, 23 kg a 32 kg. Cena se odvíjí od délky letu, zhruba 290–1.000 Kč. Nejnižší cena 7 € je nabízena za 10 kg zavazadlo (od 1.11.2018).

Sportovní vybavení jako kolo, lyže, snowboard či golfový vak lze dokoupit za 795 Kč/let.

Kočárek je pro malé děti je přepravován vždy zdarma a přeprava zvířat není u Wizz Air povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno 10 eury, využijte následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in provedete zdarma z pohodlí domova v době 3 až 48 hodin před odletem. Máte-li však zakoupenou zpáteční letenku, na let zpět se lze odbavit již při check-inu letu tam, a to maximálně 15 dní před odletem.

Na stránkách wizzair.com vyplňte potřebné údaje a letenku si vytiskněte na papír (i černobíle). Čísla pasu nebo občanského průkazu se u letů v rámci Evropy nevyplňují.

Komfortnější způsob nabízí tzv. mobilní check-in. Budete potřebovat chytrý telefon a mobilní aplikaci Wizz Air (appka na Google Play nebo App Store), kde znovu vyplníte potřebné údaje a na letišti jen ukážete čárový QR kód s vaší palubní vstupenkou. Nemusí být dostupný na všech letištích, seznam těch, které mobilní check-in podporují najdete na webu Wizz Airu – rozklikněte sekci "Odbavení přes mobilní telefon".

Při online odbavení si můžete za poplatek vybrat konkrétní sedačku, pokud za tuto službu platit nechcete, lze ji přeskočit a nechat si přidělit náhodné sedadlo zdarma. Podobně jak Ryanair i Wizz Air vás záměrně rozesadí, pokud cestujete ve více lidech. Naopak cestujete-li s dítětem a sedačku odmítnete přikoupit, automaticky vás a dítě posadí vedle sebe (zdarma).

Služby během letu

Občerstvení a veškeré návazné služby nabízí Wizz Air pouze za poplatek.

Výběr sedačky je zpoplatněn částkou od 2 €, místa s větším prostorem pro nohy jsou pak násobě dražší.

Kontakt

Wizz Air patří k nejhůře kontaktovatelným aerolinkám. Oficiálně můžete využít jen kontaktní telefon v angličtině 900 140 940 s poplatkem 14 Kč/min. Neoficiálně však lze Wizz Air kontaktovat na české asistenční lince +420 225 850 035 denně od 7 do 22 hodin s běžnou sazbou.

Na facebookové stránce nemá Wizz Air zprovozněnou možnost zasílání soukromých zpráv a ani e-mailový kontakt pro běžné účely neexistuje. 

Při řešení kompenzace za zpoždění nebo zrušený let Wizz Airu vyplňte speciální formulář na webu aerolinky. 

256 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj všem,

prosím o radu změnili mi odlet do Porta o 2 dny, přílet zůstal stejný. Můžu si koupit jednosměrnou letenku do Porta u ryanairu na den kdy jsem původně potřeboval a zpáteční využít od wizzair? Jedná se mi o to, když nenastoupím na první let wizzair jestli se automaticky zruší i ten zpáteční, jako tomu je u normálních aerolinek?

Děkuji a přeji fajn den,

Dominikk

před 1 dny
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Buď bez obav, zpáteční let zůstane, u lowcostů se vždy jedná o dvě jednosměrné na sobě nezávislé letenky.

Ahoj mám potvrzenou rezervaci a plán letu na emailu. Kde získám letenku?

před 3 dny
Avatar uživatele
mirjur

Ahoj, musíš udělat Odbavení (check-in) na stránkách Wizzairu.

Avatar uživatele sc0rpio
sc0rpio

Ahoj, zrušili mi let a vrácení peněz má být na kartu se kterou jsem to platit jenže jsem kartu již zrušil, co teď? :-)

Odpovědět
před 15 dny

Dobrý den, omlouvám se za otázku ale potřebovala bych se ujistit. Letím v z Vídně do Athén a zpět. Na palubu si budu brát příruční zavazadlo 40x30x20, mohu si vzít ještě kabelku přes rameno? Nebo to je už branné jako druhé zavazadlo? Kabelka je o hodně menší.. Děkuji za odpovědi

před 15 dny
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Pokud letíte v základním tarifu BASIC, pak je možné mít jen jedno zavazadlo. Kabelku lze schovat do batohu, pokud se vejde. V opačném případě by mohli chtít doplatek, protože byste měla zavazadla dvě.

před 15 dny

Děkuji moc za odpověď, myslela jsem si to 😁 jsou to pacholci..

Přidat odpověď
před 15 dny
Avatar uživatele Jan Vidim
Jan Vidim

WIZZ vyprodava službu Flex za €1, jak je to když zruším let, jak dlouho mají kredity platnost?

před 24 dny
Avatar uživatele
voughne

hlupost, ci totalna lenivost? 3s na google ... f. Vrátenú sumu možno použiť do 90dní od dátumu refundácie. Dátum odletu nových letov rezervovaných pomocou refundovanej sumy nemusí spadať do tohto časového obdobia.

https://wizzair.com/sk-sk/inform...-wizz-flex

před 24 dny
Avatar uživatele Jan Vidim
Jan Vidim

Přiznávám svoji blbost, na první vygooglení jsem to přehlédl a tak jsem rovnou psal sem. Každopádně děkuji za odpověď.

Přidat odpověď
před 23 dny

Dobry den, prirucni zavazadlo zdarma v danem limitu muze byt i maly kufr s koleckami? Dekuji velice za radu.

před 25 dny
Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Příruční zavazadlo má limity 40x30x20 (batoh, kabelka, menší sportovní taška), za větší zavazadlo (kufr) se připlácí, musí se dokoupit on-line nebo zaplatit za větší částku na letišti. Dokoupení menšího kufru se většinou pohybuje v řádu stovek korun. https://wizzair.com/en-gb/inform...on/baggage

Přidat odpověď
před 25 dny
Avatar uživatele Starý Prase
Starý Prase

Je prosimvas za odbaveny zavazadlo stejna cena pri koupi letu jako kdyz si ho dokoupim treba tyden pred odletem? Ma 20kg zavazadlo nejaky rozmerovy omezeni? Dekuji

před 26 dny
Avatar uživatele J0x
J0x
Přidat odpověď
před 25 dny
Avatar uživatele Petra
Petra

Ahoj, chci se zeptat, když si přikoupím Wizzair Priority kvůli příručnímu zavazadlu a kupuji 2 letenky, může si vzít zdarma příručák i můj spolucestující na letence? Snažím se koupit letenku a vždy mi to v košíku ukazuje jen priority a příručák jen u jednoho pasažéra. Díky

před měs
Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Priority platí vždy jen na jednu osobu / letenku. Je teda možnost dokoupit priority pro druhou osobu nebo letět s jedním příručním. :)

Přidat odpověď
před 26 dny
Avatar uživatele Tomáš
Tomáš
 • Přidal se před 3 měs
 • Napsal 7 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-04-25T23:14:40+02:00)

Ahoj, po Velikonocich nám wizzair zrušil let z Athen do Vídně v půlce května, informace zveřejněna v aplikaci (dříve jsem se neprihlasoval), následně o tři dny později napsali mail, že si mám vybrat, jestli prebukovani, refund nebo 120 % kreditu. Jenže v aplikaci již žádná zmínka uvedena není, když jsem to reklamoval, tak mi napsali, že prý jsem let zrušil sám (v mezidobí mezi tím, co byla informace v aplikaci a tím, co mi napsali mail o zrušení letu z jejich strany) a nárok na refund či kredity nemám. Pravdou je, že aplikace mi jednou spadla, nicméně tak nějak nechápu, jak bych mohl zrušit již zrušeny let. Chápete to někdo? Navíc mne následně informovali o zrušení z jejich strany a že si mám vybrat refundaci nebo kredity. Nestalo se to někomu? Případně nemáte s tím zkušenost? Určitě to jen tak nenechám, předám případ k vyřešení kompetentnim orgánům. Jde mi hlavně o princip. Díky za postřehy.

před 3 měs

Dobry den, prosim jak jste dopadl.Už Vám vrátili penize?Nám zrušili let 21.4 a stále nemáme penize zpět.Tak jen zjišťuji zda penize vraci či nikoliv.Demkuji

před měs
Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Dobrý den, případ jsem předal k vyřešení Evropskému spotřebitelskému centru, čekám, jak bude vyřešeno. S wizzair jsem se nedomluvil, jsou to hold Maďaři..

Avatar uživatele EvaS
EvaS

Zdravím, nevíte někdo prosím jak Wizz Air řeší momentálně situaci s refundací nebo přebookováním letů? Vím že Ryanair se vyjádřil, že v dubnu a květnu mají stopku, ale tady jsem se nějak nic nedočetla. V květnu máme z Vídně Řecko a pak Španělsko. Mám čekat, že se lety zruší automaticky? Díky

před 4 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Opravdu nemá smysl nyní řešit lety v květnu, Wizzair k tomu přistupuje tak, že se v květnu bude létat. Až se ukáže, že se ani v květnu lítat nebude (což je vysoce pravděpodobné), dají vám vědět nebo najdete tuto informace u vaší rezervace na webu.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Stomas.1
Stomas.1

Poradí někdo? Mám zakoupené letenky na pondělí 23.3. z Vídně do Lisabonu. Avšak do Vídně se nemám kvůli COVID-19 jak dostat. Let je se společností Wizz Air. Jak postupovat? Je nějaká možnost na vrácení letenky? Díky za info. Tomáš

před 4 měs
Avatar uživatele
Martin V
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 124 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-03-19T13:28:33+01:00)

Nemusíš to řešit vůbec. Buď ten let poletí a letenky ti propadnou. Nebo letadlo nepoletí a WizzAir ti sám pošle mail. Popřípadě si můžeš změnit datum letu, ale to je dost věštění z křišťálové koule.

Přidat odpověď
před 4 měs

Zdravím, mám dvě letenky na Bari, které nyní nevyužiju a chtěl bych je nechat propadnout. Stačí když je neodbavím a nebudu muset platit žádný poplatek? Na webu to mají napsané šíleně a nevím zda z toho nejsou nějaké poplatky za nedostavení nebo tak něco. Máte někdo zkušenosti?

Díky moc

před 5 měs
Proky

Vůbec nic nemusíš řešit a nechej je propadnout. Nic se za to neplatí. Maximálně můžeš doufat, že Wizz změní čas letu a v takovém případě bys mohl požádat o vrácení částky formou kreditu. ;)

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele EvaS
EvaS

Zdravím. Právě nám změnili let, mimochodem o 3 dny ho posunuli, takže jsem ho zrušila a koupila jinej jinde. Ok nedá se nic dělat. Ale když jsem v přijatém emailu chtěla zažádat o refundaci peněz zpět na bank. účet, tak jsem omylem klikla o řádek výš a peníze mi připsali na můj WIZZ account. No ale to já nechci, chci je zpět na kartu. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost, jestli s reklamací uspěji a pošlou mi peníze?

Moc díky

před 5 měs
Avatar uživatele
Leonard

mě se tohle jednou povedlo u Vuelingu a vyšli mi vstříc.

před 5 měs
Avatar uživatele
jakob

Je to čistě na jejich vůli. Zkuste napsat. Osobně si myslím, že to neprojde,

před 5 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Pokud se nepletu, Wizzair automaticky vraci penize ve forme kreditu. Pokud chcete penize zpatky na ucet, musite jim napsat pozadavek pres jejich rozhrani. Ja jsem to udelal a prisel mi od nich email ze vyjimecne mi teda ty penize vrati na ucet. Ale predpokladam, ze to tak napisou kazdymu.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 41 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-06T19:46:30+01:00)

Ahoj,

Wizzair mi zmenil let Luton-Stavanger-Luton a na Luton-Bergen-Luton. Rad bych toho vyuzil a zazadal o zmenu na Katowice-Stavanger-Katowice. V systemu wizzairu mi to ale umoznuje jen zmenu mista priletu na Oslo. Mate nejakou zkusenost jestli wizzair pristupuje na zmenu odletoveho leta (kdyz jsou tak daleko od sebe Luton vs. Katowice)? Samozrejme si zavolam na info linku, ale rad bych vedel jestli to ma vubec sanci na uspech nez zacnu vyhazovat penize za volani. Samozrejme mi jde o zmenu zdarma.

Diky

před 5 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 913 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-06T20:47:49+01:00)

Mně trochu změnili časy na BUD-LED-BUD, což jsem nechal nějakou dobu nepotvrzené, až najednou zavedli BTS-LED-BTS a normálně mi to šlo na BTS změnit na webu. Kdyby to ale bylo dál od sebe, tak bych se nedivil, že to nejde, nějakou max. vzdálenost tam asi mít budou.

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahoj,

poletím s Wizzair z Baku a mám dotaz ohledně odbavení.

Na webu píšou, že "On-line a mobilní odbavení (check-in) nemusí být na některých letištích k dispozici.

V takových případech se odbavení (check-in) na letišti nabízí zdarma." Když v části odbavení přes mobilní telefon zadám Baku, ukáže se, že mobilní odbavení není možné. Nicméně v seznamu, kde je odbavení na letišti zdarma, Baku není. Rozumím tomu správně, že odbavení zdarma je jen na těch letištích, kde není ani mobilní odbavení, ani on-line odbavení? A tedy, že budu muset mít palubní lístek vytištěný a nestačí v elektronické podobě?

A druhý dotaz - do kdy se dá do rezervace přidat odbavení na letišti? (Přes web je za 10€, na letišti za 30€). (Pokud by se mi nepodařilo sehnat něco, kde palubní lístek vytisknout.).

Děkuji předem za odpovědi.

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele
Leonard

netuší prosím někdo, co je špatně s letem W61289 (Katowice - Dubai)? Vypadá to, že teď skončil 2x na Kypru. Navíc mi upravili čas letu a to sice tak, že odlet zůstává 12:50, ale přílet není 21:25 ale 00:20 s tím, že let má trvat 08h30min (sic!).

Díky!

před 6 měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Mezipristani, oblitava se vzdusny prostor Iranu a tak to nedolitnou, co vim.

před 6 měs
Avatar uživatele
Leonard

jo, vypadá to tak. U zpátečního letu už vidím tu trasu. Oblítávaj i Izrael a Jordánsko, zvláštní.

před 6 měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Nekdo to tu tusim i psal ve vlakne wizzu. Je to do odvolani. To samy dela nove QS - tankuji v Hurgade myslim a leti spodem pres Saudy.

Přidat odpověď
před 6 měs
divan

Drobná technická připomínka k článku: "čárový QR kód" neexistuje. Je buď čárový kód, nebo QR kód.

Odpovědět
před 6 měs

Dobrý večer,chystám se s dcerou poprve na dovolenou letadlem. Ráda bych dostala nějaké drahocenné rady a recenze k této letecké společnosti. Děkuji za odpovědi

před 7 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Zatim jim jeste zadny letadlo nespadlo, takze cajk.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele
Marek Pýcha

Ahoj, možná je to hloupý dotaz, ale nikde jsem nenašel přímou odpověď. Letíme v 5ti lidech (2 dospělý, 3 děti-14, 8 a 2,5 let). Našel jsem tuto informaci: WIZZ nabízí následující vybavení pro cestující s malými dětmi, aby byla vaše cesta ještě příjemnější:

Malé osobní zavazadlo na palubě navíc (40 x 30 x 20 cm). Na rezervaci máme pro prcka malé osobní zavazadlo napsané a k tomu tedy máme ještě jedno? a k tomu zdarma odbavenou autosedačku? Moc děkuju za odpověď.

před 8 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, malé zavazadlo navíc si můžete vzít jen v případě dítěte do dvou let a to pouze v případě, že bude sedět na klíně. Nad dva roky se na děti vztahují klasické podmínky jako pro dospělé. Autosedačku zdarma si vzít můžete.

před 8 měs
Avatar uživatele
Marek Pýcha

Ahoj,

Moc děkuju za odpověď.

Přidat odpověď
před 8 měs

Zdravim, vite, proc jsou poplatky za zavazadla u Wizzair z Budapesti do Dubai drazsi jako jindy. Napriklad sportovni vybaveni stoji klasicky 30e a ted chteji 60e. Taktez priplatek za Wizzair priority je drazsi. Co je tam za fintu. Dekuji.

před 8 měs
Avatar uživatele
Leonard

uff, ted jsem se trochu vylekal:D odkladam na posledni chvili prikoupeni kola do lednoveho Alicante a rikal jsem si, ze to prece na posledni chvili nemuzou zdrazit...no, nastesti v appce porad sviti 30€ :) Btw. Mam Dubai s Wizzem z Katowic a taky porad 132 PLN. Mozna to bude fakt jen ta Budapest domovska jako pokusny kralik. FR to ma myslim za 60 a vime, ze se tihle dva po sobe radi opici ...

před 8 měs
Avatar uživatele
Leonard

LOL, tak jsem to zapinkal a už je to 40 € za sport equipment :D

Přidat odpověď
před 6 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu