Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Wizz Air

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air se řadí do kategorie nízkonákladových dopravců, kteří na úkor služeb nabídnou nejlevnější možnou cenu za přepravu z bodu A do bodu B. Letenky tak mnohdy nestojí ani 500 Kč.

Wizz Air je oficiálně maďarským dopravcem a po celé Evropě provozuje mnoho leteckých bází, nejblíže nám jsou ty v Katovicích, Vídni, Vratislavi nebo Košicích. Dlouholetou základnu v Praze Wizz Air ke 14.6.2017 zavírá a ponechá jen tři linky do Bari, Kutaisi a Londýna.

Společnost provozuje lety výhradně stroji Airbus A320 a A321 v typicky růžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Wizz Air zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách wizzair.com v období 1–3 měsíce před plánovaným odletem.

Na výběr je z mnoha destinací napříč celou Evropou, ale i mimo ni. Za hranice kontinentu poletíte do Dubaje, Kutaisi, Baku nebo Eilatu.

Letenky můžete koupit z blízkých letišť do následujících destinací:

 • Praha – Bari, Kutaisi a Londýn,
 • Bratislava – Kyjev, Londýn, Skopje, Sofie a Varšava
 • Katovice – Agadir, Alghero, Athény, Barcelona, Bari, Bergen, Boloňa, Bristol, Burgas, Catania, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Dubaj, Eilat, Eindhoven, Faro, Frankfurt-Hahn, Glasgow, Charkov, keflavík (Island), Kolín nad Rýnem, Kutaisi, Kyjev, Lanzarote, Larnaca, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Memmingen, Milán-Bergamo, Neapol, Podgorica, Porto, Řím, Sandefjord, Split, Stavanger, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv a Tenerife
 • Košice – Londýn
 • Poprad – Londýn
 • Vídeň – Bari, Bergen, Billund, Catania, Dortmund, Gdaňsk, Charkov, Keflavík (Island), Kluž, Kutaisi, Larnaca, Lisabon, Madrid, Malta, Milán-Malpensa, Niš, Ohrid, Řím, Soluň, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv, Tenerife, Tuza, Valencia, Varna.

Desítky dalších měst naleznete při odletu z Vratislavi nebo Budapešti.

Cena letenek se standardně pohybují v rozmezí 500–1.500 Kč za jednosměrný let.

Najdi nejlevnější letenky

Wizz Discount Club

Pokud chcete létat ještě levněji, pořiďte si členství Wizz Discount Club. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky i zavazadla pro vás, ale i další spolucestovatele.

Členství koupíte společně s letenkou, na kterou automaticky obdržíte slevu za následující poplatek:

 • 799 Kč – člen + 1 spolucestující,
 • 1.599 Kč – člen + 5 spolucestujících.

Abyste uplatnili slevu na ostatní, je nutné koupit letenky společně v jedné rezervaci.

Sleva je pak minimálně 270 Kč za let a 135 Kč za velké kabinové zavazadlo. Jednoduchou matematikou zjistíte, že členství se vyplatí již při prvním nákupu zpáteční letenky pro dvě osoby:

 • Náklad na členství 899 Kč,
 • úspora plynoucí ze členství je 4x 270 Kč, tedy 1.080 Kč.

Žádný háček v tom není. Aerolinka sází na to, že díky členství s nimi budete létat častěji.

Zavazadla

Příruční zavazadlo u Wizz Air má od 29. října 2017 nová pravidla. Nově má každý cestující nárok na jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 x 40 x 23 cm a váze 10 kg.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) je placené a lze zvolit mezi variantou 23 kg a 32 kg. Cena se odvíjí od délky letu, zhruba 290–1.000 Kč.

Sportovní vybavení jako kolo, lyže, snowboard či golfový vak lze dokoupit za 795 Kč/let.

Kočárek je pro malé děti je přepravován vždy zdarma a přeprava zvířat není u Wizz Air povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno 10 eury, využijte následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in provedete zdarma z pohodlí domova v době 3 hodin až 30 dní před odletem. Pro lety zakoupené po 15.8.2017 však platí, že 30 dní před odletem se lze odbavit pouze s vybraným místem či přikoupeným zavazadlem. V opačném případě se lze odbavit jen 48 hodin před odletem. Máte-li však zakoupenou zpáteční letenku, na let zpět se lze odbavit již při check-inu letu tam, a to maximálně 15 dní před odletem.

Na stránkách wizzair.com vyplňte potřebné údaje a letenku si vytiskněte na papír (i černobíle). Čísla pasu nebo občanského průkazu se u letů v rámci Evropy nevyplňují.

Komfortnější způsob nabízí tzv. mobilní check-in. Budete potřebovat chytrý telefon a mobilní aplikaci Wizz Air, kde znovu vyplníte potřebné údaje a na letišti jen ukážete čárový QR kód s vaší palubní vstupenkou.

Služby během letu

Občerstvení a veškeré návazné služby nabízí Wizz Air pouze za poplatek.

Výběr sedačky je zpoplatněn částkou od 2 €, místa s větším prostorem pro nohy jsou pak násobě dražší.

55 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Daniel Reichel

Tak Wizzair nás při odbavení na let do Skopje rozhodil na opačné konce letadla. Kde jsem udělal chybu? :D

před 10 hod
David

Nikde, je to jejich aktuální politika.

Zdravim, nevite nekdo letime z Katowic do Burgasu s prckem 3roky vezmou nam pro nej kocarek zdarma nebo musime dokoupit jako zavazadlo. Diky.

Odpovědět
před 16 dny

Dobrý den,chci se zeptat.Letíme s Wizzair poprvé a máme příruční zavazadlo místo 55 cm-60cm(na výšku),jinak rozměry sedí.Nevíte jestli bude problém??Díky

před 16 dny
Nadezhda Konstantinovna Krupskaya

Když vsadíte v ruletě na 6-ku a padne 5-ka vyhrajete?

Přidat odpověď
před 16 dny

Dobrý den, letecká společnost Wizz Air mi zrušila let do Londýna a nabídla jiný, ale ten nechci. Nemám s touto situací žádné zkušenosti. Navíc jsem mám zakoupené jízdenky na autobus z letiště do centra Londýna a ty mi teď propadají. Mám pocit, že by raději, abych si nechala peníze na Wizz Air konto (+20% navíc), neboť při vrácení na kartu to vypadá, že mi strhnou nějaké poplatky., jejichž výši nevím.

Děkuji moc za odpověď.

před 28 dny
David Eiselt

Můžete si nechat vrátit peníze nebo ten kredit. Poplatky tu nejsou.

před 28 dny
Leoš Literák

Ještě záleží na datu odletu. Když je to blízko odletu (14 dnů??), tak máte nárok na kompenzaci. U kreditu je ještě problém, že musíte najít jiné letenky, na které je chcete použít. A z Prahy moc destinací Wizzair nemá.

Přidat odpověď
před 28 dny

Můžu se zeptat je jedno jestli příruční zavazadlo má 20x47x25 je to cestovní malá taška nebo si mám radši vzít batoh?. Děkuji

před 29 dny
Kryštof Hájek

Je to jedno, důležité jsou rozměry, ne typ zavazadla.

Přidat odpověď
před 28 dny
Avatar uživatele Petra
Petra

Dobrý den, ráda bych se raději ujistila, s Wizzem ještě nemám zkušenost. Budu provádět check-in za rodiče, kteří budou v Kyjevě (na cestu zpátky, nejde dříve než 48 před odletem, protože letí na jiné letiště než ze kterého odlétali). Je v pořádku, že provedu check-in z jiného počítače a pak jim mailem pošlu letenky na vytisknutí? Jdou normálně stáhnout do pdf, že? Asi blbej dotaz, ale rodiče letí poprvé a docela se bojí, nebudou mít totiž s sebou ani počítač a ani chytrý telefon, takže jiná možnost není. Děkuji moc:-)

A ještě jeden dotaz - letím s Ryan Air - je možné mít obě letenky na jednou chytrém telefonu?

před měs
David Eiselt

Problém v tom nevidím, jen nevím jak je vytisknout, když nemají počítač ani telefon?

X letenek v jednom telefonu je naprosto v pořádku.

před měs
Avatar uživatele Petra
Petra

bud v nejakem hotelu nebo v copy centru pres pripojeni na mail, nic jineho me nenapada:)

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, pokud si mohu vzít s sebou pouze jedno příruční zavazadlo, tedy kufr, je možné si do něj dát malý příruční batůžek s osobními věcmi a potom si ho v letadle z kufru vyndat mít ho u sebe?

Děkuji za odpověď.

před měs
Leoš Literák

Kontroly probíhají ještě na letišti. V letadle to nikdo neřeší. Spíše je otázkou, zda vám ten v kufřík neodbaví do podpalubí.

před měs

Aha, děkuji. Ale to se asi nedá zjistit že? :/

před měs
Avatar uživatele Martin77
Martin77
 • Přidal se před 11 měs
 • Napsal 3 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-05-19T10:09:44+02:00)

To nie, záleží od personálu na letisku...napr. z KTW a LTN všetci brali kufor so sebou...dokúpiť priority a vec vyriešená, kufor ide s Vami.

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Slečna touto otázkou vytapetovala fóra u všech lowcostů, kterým však letí skutečně zřejmé není.

před měs

Ptala jsem se pouze na WizzAir a EasyJet, protože s jednou společností letím tam a se druhou zpět ;)

před měs
Avatar uživatele Katka
Katka

Nemal by byť problém batoh z kufru vybrať medzi kontrolou na bráne a nástupom do lietadla, aj ak kufor bude poslaný do podpalubia :)

Dobrý den,

18.6 letíme s Wizzair z Budapeste do Kosova a máme zakoupené jak sedadla tak Wizz Priority. A chceme sebou brát dve zavazadla, příruční kufr a jako druhé zavazadlo klasický batoh. Podle rozměrů 2 zavazadla nevychází ani jeden batoh který chceme brat.. 😒 projdeme nebo máme sehnat rádci to druhé zavazadlo sehnat menší. Jde oto, že jedeme na 10 dní jen s příručním a batohem. Dal letíme ještě pak z ryanairem zpět z Řecka

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tak pokud chcete brát dvě příruční zavazadla na osobu, minimálně jedno neprojde určitě - na osobu je striktně povolen jen jeden kus...

A jestli projde rozměrově větší... u kufru je velká šance, že ne, zvlášť pokud je větší výrazně. U batohu naopak je větší šance, že zkontrolován nebude, pokud rozměry nepřesahuje nějak výrazně okatě.

před měs

Tak sem to asi moc nepochopil. Tady píšou že můžeme mít ten malý příruční kufr a ještě malé zavazadlo. Jen nevím zda nás tam pustí s batohem a tím kufrem. Páč ten batoh nesplunuje asi těch 40x30x18. Jinan kufr splňuje rozměry.

https://wizzair.com/en-gb/inform...priority#/

před měs

https://wizzair.com/en-gb/inform...priority#/

Tady píšou že můžu mít příruční kufr a ještě malé zavazadlo. Tzn. Že ten batoh mi neprojde? Páč ten těch 40x30x18cm nedá. Příruční kufr s přehledem splňuje.

před měs
Kryštof Hájek

Aj, nějak mi uniklo to Wizz Priority, jojo, tam jsou skutečně dvě příruční zavazadla. No, záleží na tom, jak moc je ten batoh větší... Tím druhým příručním zavazadlem myslí spíš opravdu jen laptop nebo předmět podobné velikosti...

Dobrý den,

nerad bych se spletl, tak se raději zeptám. Vždycky šlo k příručáku (malý batoh) mít např. brašnu s foťákem, ted se ale píše jen o jednom kusu příručního a nezmiňuje se nic "malého" navíc. Je to nyní omezeno na opravdu jeden kus, nebo se dá s brašnou na foťák a batohem v klidu projít? Děkuji

před měs
Avatar uživatele Katka
Katka
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 23 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-05-02T18:28:00+02:00)

Iba jeden kus, na niektorých letiskách to veľmi prísne kontrolujú. Druhý malý kus môžete mať ak si zaplatíte priority.

Dobry den,muzu ze sveho uctu koupit letenky se slevou pro nekoho jineho,nebo musim letet take??

dekuji za odpoved

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, musíte letět také.

Dobrý den,

Nevite, zda funguje podržení rezervace na 48 hod za 6 eur i na akční jednodenní slevu 20%?

Děkuji. J.

před měs
David Eiselt

Mělo by to fungovat na vše.

Dobrý den,

mám koupené 3 letenky - dvě pouze s příručním zavazadlem a jednu se zavazadlem do 20 kg. Chápu, že na první dvě letenky se odbavím online, ale jak to mám udělat na tu s normálním zavazadlem? Budu muset na přepážku na letišti, kde mi dají palubní vstupenku a převezmou zavazadlo, nebo jak? A pokud ano, bude to za nějaký poplatek?

Předem děkuji za odpověď

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, online se musíte odbavit všichni. Na letištní přepážce pak už jen zavazadlo odevzdáte, pokud máte zaplacené s koupí letenky, už nic nedoplácíte. Pokud byste ale letenku se zavazadlem online neodbavil, pak klasicky za vytisknutí boarding passu na přepážce zaplatíte 30€.

před 2 měs

Děkuji.

Případně, šlo by se odbavit zdarma na samoobslužných kioscích?

před 2 měs
Kryštof Hájek

Odbavit se musíte vždy přes vlastní zařízení, palubní vstupenku buď vytiskněte, nebo se odbavíte přes mobil, pak stačí na letišti načíst jen přes display.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Doplnil bych, že ne na všech letištích funguje mobilní check-in. Přiklad: Astana, Kutaisi. Tam taky musíte na check-in pro nový, lepší boarding pass. :)

Komu se nedaří v nepříliš povedené mobilní aplikaci stáhnout boarding pass (přesměrovává na mobilní web, který se ale může zaseknout na reklamě), ať se přihlásí rovnou v prohlížeči a přepne z mobilního webu na PC verzi, tam to stáhnout půjde.

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele Silva
Silva

Ahoj, když jsem dělala check-in, tak jsem omylem zadala číslo pasu , ale zaškrtla OP - bude to problém? Tedy doklad a číslo dokladu nesouhlasí. Letíme ve čtvrtek Budapešt- Larnaca.

Děkuji za radu.

Silva

před 3 měs
Kryštof Hájek

Problém určitě nebude :)

před 3 měs
Avatar uživatele Silva
Silva

Diky:)

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj, budu kupovat letenky na prodlouženy víkend Praha - Bari - Praha buď na konec června nebo září 2018. Slyšel jsem, ze Wizz bude tuto trasu rušit...? Mam se obávat?

před 3 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, Bari je jedna ze tří tras, která zůstane nezrušena, takže zatím obavy být nemusí.

před 3 měs

Díky moc! V pondělí to objednám :-)

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele evinkamalinka
evinkamalinka

Dobrý den,

když mám jednosměrnou letenku, check-in bez výběru sedadel udělám 48h před odletem v mobilní app . Pak jenom na letišti u přepážky ukážu QR kod a nic nemusím tisknout? A dostanu letenky? Díky :)

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Ne. Odbavte se přes internet a vytiskněte si letenku, respektive palubní vstupenku doma na počítači. Jednodušší a spolehlivější než šaškování s "appkou".

před 3 měs
Avatar uživatele evinkamalinka
evinkamalinka

No jasný, ale co mám dělat, když 48h předtím budu v zahraničí a nemám si to kde vytisknout? Je to problém přes tu aplikaci?

před 3 měs
Andrea

Nemam skusenosti konkretne s Wizzair, ale na letoch Easyjet a Volotea pouzivam mobilny boarding pass bezne. Jedine, co si treba skontrolovat je, ci dane letisko tie mobilne boarding passy podporuje. Ale u Wizzu je to tusim zakotvene uz v tej aplikacii. Ale pri mobilnom check-ine na ziadnu prepazku nejdete a nikto vam ziadne letenky neda. Idete rovno na gate kde ukazete letenku v mobile.

před 3 měs
Lukáš Horák

Mám zkušenost třeba z Izraele, kde nešlo mobilní odbavení, ale jen klasický on-line check-in s vytištěním palubních vstupenek. My jsme lítali a sháněli nějaké copycentrum, nakonec jsem viděl, jak měli lidi otevřené pdfka s boarding pasem na mobilech a zvětšený kód na celý displej.

před 3 měs
Michal

2 lety s wizzom mesiac dozadu, mobilný boarding bez problémov. Stačí ukázať kód z mobilu. Poprípade pdf letenka. Čudujem sa koľko ľudí si ešte letenku tlači...

před 3 měs
Leoš Literák

Nezapomeňte si na mobilu zvednout jas. Já se jednou chvíli marně snažil načíst kód, než mě trklo, že mám ztlumený jas.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den,

nevíte jak je to s váhou a s rozměry u sportovního vybavení? Poletím s kitebagem a jsem schopen do něj dát věci i na celý pobyt.

Děkuji

před 4 měs
David Eiselt

Nejsou nijak specifikovány. Přidat do bagáže osobní věci by neměl být problém.

Přidat odpověď
před 4 měs

Je možné mít v mobilní aplikaci (Wizz Air) víc pasažérů letíme 4, máme jeden mobil!!!!! J děkuji za včasnou odpověd již brzy to budu potřebovat, u jiných společností jsem si dohledala, že to lze ale u Wizz Airu jsem to nenašla!!!!!!

před 4 měs
Lukáš Horák

Evo, je to možné a je to celkem běžná situace ;-)

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

když mám koupenou zpáteční letenku bez sedadla předem . Check in online bude možný teda najedou před odletem tam a kolik dní předem ? 15 dní nebo jen 48 hodin.

Děkuji

před 4 měs
Lukáš Horák

Dobrý den Honzo, u zpáteční letenky je možné se odbavit na oba lety najednou, byť by ten zpáteční byl třeba za měsíc.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 22 hod
Navrhni úpravu