O aerolince Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air se řadí do kategorie nízkonákladových dopravců, kteří na úkor služeb nabídnou nejlevnější možnou cenu za přepravu z bodu A do bodu B. Letenky tak mnohdy nestojí ani 500 Kč.

Wizz Air je oficiálně maďarským dopravcem a po celé Evropě provozuje mnoho leteckých bází, nejblíže nám jsou ty v Katovicích, Vídni, Vratislavi nebo Bratislavě. Dlouholetou základnu v Praze Wizz Air ke 14.6.2017 zavírá, avšak postupně síť leteckých spojení do Prahy opět obnovuje z jiných základen.

Společnost provozuje lety výhradně stroji Airbus A320 a A321 v typicky růžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Wizz Air zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách wizzair.com v období 2–3 měsíce před plánovaným odletem. Wizz Air často nabídne levné letenky i s velmi dlouhým předstihem (10–12 měsíců).

Na výběr je z mnoha destinací napříč celou Evropou, ale i mimo ni. Za hranice kontinentu poletíte do Dubaje, Kutaisi, Baku, Maroka nebo Eilatu.

Letenky můžete koupit z blízkých letišť do následujících destinací:

 • Praha – Bari, Bukurešť, Kišiněv, Kutaisi, Larnaka, Tirana a Varna, 
 • Bratislava – Kyjev, Lvov, Londýn, Skopje a Sofie,
 • Katovice – Alesund, Alghero, Athény, Barcelona, Bari, Bergen, Boloňa, Bristol, Burgas, Castellón, Catania, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Dubaj, Eindhoven, Fuerteventura, Glasgow, Charkov, Keflavík (Island), Kolín nad Rýnem, Kutaisi, Kyjev, Larnaca, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Milán-Bergamo, Neapol, Podgorica, Porto, Řím, Sandefjord, Split, Stavanger, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv a Tenerife
 • Košice – Londýn
 • Poprad – Londýn
 • Vídeň – Alicante, Athény, Bari, Bergen, Billund, Brémy, Castellón, Catania, Dortmund, Eindhoven, Ejlat, Gdaňsk, Charkov, Jerevan, Keflavík (Island), Kišiněv, Kluž, Kolín n. R., Kyjev, Kutaisi, Larnaca, Lisabon, Londýn, Madrid, Málaga, Malmö, Malta, Milán-Malpensa, Neapol, Nice, Niš, Ohrid, Oslo, Porto, Priština, Řím, Soluň, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv, Tenerife, Tirana, Tuzla, Valencia, Varna, Varšava a Záporoží.

Desítky dalších měst naleznete při odletu z Berlína, Vratislavi nebo Budapešti.

Cena letenek se standardně pohybují v rozmezí 500–1.500 Kč za jednosměrný let.

Letenky vždy nakupujte v měně státu, ze kterého odlétáte. Web Wizz Airu vám takovou možnost nabídne automaticky, nepřeklikávejte na české koruny, kurz bude vždy horší než ve vaší bance.

Najdi nejlevnější letenky

Wizz Discount Club

Pokud chcete létat ještě levněji, pořiďte si členství Wizz Discount Club. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky i zavazadla pro vás, ale i další spolucestovatele.

Členství koupíte společně s letenkou, na kterou automaticky obdržíte slevu za následující poplatek:

 • 1 059 Kč – člen + 1 spolucestující,
 • 2 130 Kč – člen + 5 spolucestujících.

Abyste uplatnili slevu na ostatní, je nutné koupit letenky společně v jedné rezervaci. 

Sleva je pak minimálně 270 Kč za let a 135 Kč za velké kabinové zavazadlo. Jednoduchou matematikou zjistíte, že členství se vyplatí již při prvním nákupu zpáteční letenky pro dvě osoby:

 • Náklad na členství 899 Kč,
 • úspora plynoucí ze členství je 4x 270 Kč, tedy 1.080 Kč.

Žádný háček v tom není. Aerolinka sází na to, že díky členství s nimi budete létat častěji.

Zavazadla

Zdarma je pouze malé zavazadlo velikosti 40 x 30 x 20 cm do 10 kg. Pokud si však k letence přikoupíte službu Wizz Priority od 11 do 25 €, můžete si vzít na palubu bez dalšího poplatku dvě zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 40 x 30 x 20 cm. Pokud jste letenku koupili před datem 10.10.2018, vztahují se na vás staré podmínky, viz odstavec níže.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) je placené a lze zvolit mezi variantami 10 kg, 23 kg a 32 kg. Cena se odvíjí od délky letu, zhruba 290–1.000 Kč. Nejnižší cena 7 € je nabízena za 10 kg zavazadlo (od 1.11.2018).

Sportovní vybavení jako kolo, lyže, snowboard či golfový vak lze dokoupit za 795 Kč/let.

Kočárek je pro malé děti je přepravován vždy zdarma a přeprava zvířat není u Wizz Air povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno 10 eury, využijte následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in provedete zdarma z pohodlí domova v době 3 až 48 hodin před odletem. Máte-li však zakoupenou zpáteční letenku, na let zpět se lze odbavit již při check-inu letu tam, a to maximálně 15 dní před odletem.

Na stránkách wizzair.com vyplňte potřebné údaje a letenku si vytiskněte na papír (i černobíle). Čísla pasu nebo občanského průkazu se u letů v rámci Evropy nevyplňují.

Komfortnější způsob nabízí tzv. mobilní check-in. Budete potřebovat chytrý telefon a mobilní aplikaci Wizz Air (appka na Google Play nebo App Store), kde znovu vyplníte potřebné údaje a na letišti jen ukážete čárový QR kód s vaší palubní vstupenkou. Nemusí být dostupný na všech letištích, seznam těch, které mobilní check-in podporují najdete na webu Wizz Airu – rozklikněte sekci "Odbavení přes mobilní telefon".

Při online odbavení si můžete za poplatek vybrat konkrétní sedačku, pokud za tuto službu platit nechcete, lze ji přeskočit a nechat si přidělit náhodné sedadlo zdarma. Podobně jak Ryanair i Wizz Air vás záměrně rozesadí, pokud cestujete ve více lidech. Naopak cestujete-li s dítětem a sedačku odmítnete přikoupit, automaticky vás a dítě posadí vedle sebe (zdarma).

Služby během letu

Občerstvení a veškeré návazné služby nabízí Wizz Air pouze za poplatek.

Výběr sedačky je zpoplatněn částkou od 2 €, místa s větším prostorem pro nohy jsou pak násobě dražší.

Kontakt

Wizz Air patří k nejhůře kontaktovatelným aerolinkám. Oficiálně můžete využít jen kontaktní telefon v angličtině 900 140 940 s poplatkem 14 Kč/min. Neoficiálně však lze Wizz Air kontaktovat na české asistenční lince +420 225 850 035 denně od 7 do 22 hodin s běžnou sazbou.

Na facebookové stránce nemá Wizz Air zprovozněnou možnost zasílání soukromých zpráv a ani e-mailový kontakt pro běžné účely neexistuje. 

Při řešení kompenzace za zpoždění nebo zrušený let Wizz Airu vyplňte speciální formulář na webu aerolinky. 

325 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím,chtěla bych poprosit o radu nebo se zeptat,zda nemáte někdo zkušenost s cestováním s dětmi u Wizz airu. Konkrétně s vybavením pro dítě do 2let. Bereme kočárek ke gatu,což jsem si načetla,že nám přepraví zdarma. Ale co jiné vybavení,které nebereme na palubu jako např.krosnička (v našem případě). U Ryanair mají zdarma 2 vybavení. Smartwings taky přepravují kočár a nějaké vybavení zdarma. Nemáte někdo zkušenost,jak to má Wizz Air? Moc děkuju za odpověď

Odpovědět
před 6 dny

Dobrý den ,

chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenost se zrušením letu od společnosti Wizzair.

V sobotu jsme měli zakoupené letenky na cca 6:30 Řím – Praha, se společností Wizzair, zhruba ve tři ráno, přišla informace, že let byl zrušen. Než jsme se rozkoukali, tak veškeré dostupné lety s jinými aerolinkami byli na sobotu vyprodané. Bohužel jsme si nemohli dovolit v Římě zůstat déle, proto jsme se nakonec rozhodli přesunout se vlakem do Milána a letět do Prahy z Milána (opět se společností Wizzair). Bohužel v aplikaci šlo za zrušený let vyměnit pouze letenky stejným směrem, proto jsme letenky opětovně zakoupili. Rádi bychom získali kompenzace za náklady na cestu, které jsme museli vynaložit (vlak do Milána, nové letenky..). Bohužel ale nevíme, jak přesně postupovat, jelikož jsme na společnost Wizzair nedohledali žádný mail. Pouze virtuálního asistenta, možnost napsat stížnost a placenou telefonní linku. Proto bych Vás ráda požádala o pomoc, kam se obrátit.

Předem velice děkuji za odpověd‘.

před 10 dny
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 117 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-06-20T10:31:15+02:00)

Začnete tim, ze si zjistite z jakeho duvodu byl vas let zrusen…. pocasi/stavka/problemy aerolinky/atd. Od toho se bude odvijet zda-li mate na kompenzaci narok. Penize za jizdenky a nove letenky vam nikdo neproplati. V podstate to byla vase volba… aerolinka je povina vam zajistit ubytovani/stravu/cestu z/na letiste po dobu nez vam zajisti novy let. Pokud vam let zrusili z duvodu, ktery nespada pod vysi vliv, tak mate narok na 250eur/osoba. Ty potom vymahejte pres vymahacsky firmy… kdyz zagooglite tak hned nejakou najdete

Přidat odpověď
před 10 dny
Avatar uživatele jk.hys
jk.hys

Zdravím, letím poprvé s Wizair. Udelal jsem on-line check in a poté mi přišel email s výzvou potvrzení kontaktů email a telefon. Ten mi však nejde potvrdit píše to, že už tento telefon byl použit pro jiného pasažéra. Palubní vstupenku mám vytištěnou, šlo pouze o potvrzení kontaktů, je to problém? Můžu odletět, aerolinky se mi nedaří kontaktovat

Díky

Odpovědět
před 12 dny
Avatar uživatele Peetee 247
Peetee 247

Nevíte prosím jaka je ted situace ohledně wizzair a rušení letu? Ziju v tom, že jsme někde četl, že nemalé procentu letu se neuskuteční či je presunuto na jiný den (coz si nemůžu dovolit

, máme v praci poměrně fixne naplánované dovolene), tak jestli je říjnová Larnaca riziko a nebo to není nic, co by se vymykalo průměru. Let z Prahy

před měs
Jan Vidim

Myslím že nyní je to značně rizikové a ke změně nejspíš dojde.

před měs
Avatar uživatele
mirjur

To ti nikdo neřekne. Wizz letos hodně očesal svůj akční rádius, zrušil spoustu destinací, na druhou stranu některé lety, u kterých by člověk čekal, že budou zrušeny, stále drží... já bych to zkusil. Přinejhorším ti vrátí peníze (do kreditu).

před měs
vincek

Mám z března koupené Kutaisi na září a časy odletů už se změnily 4x. Ale pořád zůstáváme v rámci stejného dne.

Tesna

Nevím, jestli to tam mají při nákupu letenek delší dobu, já jsem si toho všimnul až teď.

Pokud chcete sedět spolu, tak si musíte naklikat vybraná místa, resp. asi každý to tak logicky udela.

ALE: Když dáte volbu "vybrat místa nyní" a proklikate se dal bez jakéhokoliv výběru, v dalším kroku vám to nabídne volbu garance míst vedle sebe, bez konkrétní řady (což je asi každému obvykle fuk). Zásadní rozdíl je jen v ceně proti konkrétním vybraným sedadlům. Když bych chtěl vybírat místa u poslední rezervace, tak nejlevnější vybraná místa dohromady za zpáteční let pro 2 - 47e. Garance míst vedle sebe - 28e. O 40% méně.

před měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Existuje zpusob, kterym si zadarmo zajistit pozadovane sedacky (teda z tech, ktere zbyvaji, kdyz se otevre free check-in 48h pred odletem). To ale beztak vetsinou zbyva tak pul letadla a par exitu (ano, i to jde :-)).

před měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 437 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-16T14:33:20+02:00)

Pokud neletí děti, partnerka která se bojí lítat a nedala by to apod., tak podle mě nemá smysl po Evropě sedadla vedle sebe řešit. Někdy to naopak můžou být 2-3 hodiny klidu ;-). Ušetřená € raději v cílové destinaci utratím v hospodě, za vstupy do nějakých památek apod.

Avatar uživatele lenkaa78
lenkaa78

Dobry vecer. Je velke riziko si nechat na prestup v Milane M. pouze 2 hodiny? Z letu Wizz na jiny let Wizz. Myslim vzhledem k pripadnym zmenam casu letu, zpozdenim...Dekuji.

před 2 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Záleží, jak daleko je do odletu, ale já bych do toho asi nešel. Wizz Air docela často s časy letů manipuluje...

před 2 měs
Avatar uživatele lenkaa78
lenkaa78

Lety v pulce cervence.

před 2 měs
Avatar uživatele
mirjur

Taky záleží, kolik to stojí, jestli se to dá v klidu oželet, když to nevyjde...

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele iva.mikulaskova
iva.mikulaskova

Ahoj,

moc prosím o radu, pokud jste někdo řešil v nedávné době podobný případ. Wizz nám zrušil lety tam i zpět a převedl na nejbližší možné termíny. Je tam tedy možnost rebook, rušit letenky nechceme. Původní let máme Vídeň - Larnaca. Nevíte, zda je možnost převést rezervaci i na jiné místo odletu (Praha - Larnaca), případně zda bude nutné doplatit cenový rozdíl (letenky z Prahy jsou výrazně dražší)? Moc díky za rady, Iva

před 4 měs
Avatar uživatele
mirjur

Zkus to napřed ve správě rezervace, mohlo by to jít - s doplatkem , a pokud ne, tak zavolat na infolinku. Na infolince to třeba změní i bez doplatku, je potřeba to zkoušet.

před 4 měs
Tomáš Chlebovský

Řešil jsem teď skoro stejný problém. Let Vídeň - Neapol zrušen, ve správě rezervace šlo přerezervovat jen na lety z Vídně nebo Budapešti; chtěl jsem ale místo toho rezervovat let Praha - Neapol (který byl dvakrát dražší, než náš původní let). Tak jsem zavolal na infolinku, za dvě minuty všechno vyřešeno, rezervace změnena a nemusel jsem doplácet nic.

divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 437 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-22T21:16:39+02:00)

Po převedení posunutého letu na kredity a následném pokusu o odeslání formuláře na vrácení peněz vyskočila hláška "Wizz credit conversion unable to create claim". Nevíte, co to Wizz zkouší? Je to jejich obstrukce aby nemuseli zaplatit a musím je uhánět (jaká je na to nejlepší cesta)? Ještě jsem s nimi nic takového neřešil Díky.

EDIT: na chatu mi sdělili "I am sincerely sorry to hear about this unfortunate situation. In this case, You need to submit a claim by following the link: https://wizzair.com/en-gb/inform...omplaints". Nezbylo mi nic jiného než poslat claim, ale pak to šlo rychle a platba přišla snad během týdne.

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele MarKo
MarKo

Ahoj,

téma storna letenek se tu řešilo mnohokrát, ale většinou je to delší dobu. Mohly se třeba změnit podmínky atp. A já se stornem nemám žádné zkušenosti.

Problém zní: manželka zakoupila u wizzu letenky pro dvě osoby tam a zpět, ale už ví, že nebude moci letět. Pokud by letenky stornovala, tak by ji zcela určitě čekal poplatek za 2 osoby, let tam + let zpět, tzn. 2 2 1510 = 6040 Kč mínus cena za letenky. Chápu to dobře?

U dřívějších dotazů jsem viděl, že když nenastoupí k letům, tak jim prostě propadnou peníze za cenu letenek. Platí toto stále? Nebo zde existuje riziko, že by si wizz nějaký poplatek stejně chtěl naúčtovat? Má s tím někdo čerstvé zkušenosti?

Pokud by wizz neúčtoval zpětně poplatek za nedostavení se k letu, pak se jeví zřejmě nejlépe obětovat peníze za letenky (protože je nižší než poplatek) a čekat, zda by wizz ten let neposunul či nezrušil sám (a pak by vrátil 120 % částky v kreditech za určitých podmínek)?

Předem děkuji trpělivým osobám za vysvětlení a radu, jak minimalizovat ztráty

před 5 měs
Avatar uživatele janicek
janicek

Ten poplatok za storno by si strhli vtedy ak by bola cena za letenku vyššia. Napríklad pri storne by ti mali vratit 100eur, poplatok za storno 70eur a ty letenku stornujes tak ti vrátia 30eur... To je ale len príklad, v cene môžu byť poplatky za nejaké služby, taxy atď a tie nemusia byť stornovatelne.... podstatné pre teba ale je, že ak proste nemôžeš letieť alebo nechceš a na let nenastúpis nič doplácať nebudeš ani po tebe nič vymáhať nebudú...

před 5 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 437 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-01-23T13:44:12+01:00)

Prostě se neodbavíte, letenky propadnou a vy přijdete o peníze za letenky a případné další zakoupené služby (zavazadlo, sedadlo, ...) . Wizz poslední dobou často šachuje s časem i datem letů, tak třeba vám let taky změní a pak si ho můžete přebookovat na vhodnější termín nebo na jinou srovnatelnou trasu, nebo zvolit 120 % v kreditech, které by následně měly jít nechat proplatit, to samozřejmě bez těch +20 %.

Mě ze 3 letů, které se mají uskutečnit mezi únorem a dubnem Wizz už 2 výrazně posunul.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele jkrchnak
jkrchnak

Ahoj,

prosím o radu: koupil jsem u Wizz letenky na Maltu, podle oficiálních stránek i podle stránek Wizz je pro vstup potřeba očkováni. Když mi však došli letenky, tak v e-mailu píší, ze pro vstup do země potřebuji test. Mate někdo aktuální zkušenost?

Dekuji

před 9 měs
Jan Vidim

Zkušenost nemám, ale očkování bude stačit.

před 9 měs
Avatar uživatele
petr4312

Zkušenost z minulého týdne - po všech cestujících přímo na letišti na Maltě vyžadují PLF formulář a očkováni - dělají jak scan formuláře tak i očkováni. To stejné zpět i když se odbavite on-line musi se na přepážku a opět znovu kontrolují, bez toho vás nepustí.

před 9 měs
Avatar uživatele jkrchnak
jkrchnak

Aplikace tečka jim stačila? Priletovy formulář a očkováni je jasný, s tím počítám.

A děkuji za odpověď

před 9 měs
Avatar uživatele
petr4312
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 7 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-09-29T19:57:21+02:00)

Ano, vše v elektronické podobě nic tištěného. Jenom ještě doplním, byl to let Ryanair z Vídně, ale předpokládám, že je to i u Wizz

před 9 měs
divan

K té jen el. podobě PLF - v srpnu mi na moji soukromou zprávu michi napsala tohle: Rozhodně vytisknout, papírová verze se odevzdává, kdo to měl jen v mobilu, byl donucen vyplnit papíry ještě jednou před vstupem, aby měl co odevzdat. Důkladně se kontroluje, co je vyplněno a jestli něco nechybí.

Jasně, dneska el. podoba stačí, za týden možná zase nebude stačit... Pro jistotu bych PLF vytisknul, abych ho případně nemusel na letišti znovu ručně vyplňovat.

před 9 měs
Avatar uživatele
petr4312

Minulý týden to bylo jak jsem psal, el.podoba - mají již scan. Jestli to bude další týden jinak, nedokáži říci.

před 9 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 437 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-09-29T20:44:02+02:00)

Jasně, jen jsem chtěl upozornit, že to klidně může být za týden bohužel jinak.

před 9 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 437 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-09-30T11:25:25+02:00)

@petr4312: Maltský PLF bude chtít číslo sedadla. To ale budu znát až den dva před odletem. Jak jsi to řešil?

před 9 měs
Avatar uživatele Přemek
Přemek

Stačí když vyplníš den před odletem

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Nema nekdo zkusenosti s vymahanim kompenzace dle EU261/2004 od Wizzairu? Jde mi o 4 hodinove zpozdeni TFS-VIE, pocasi bylo v pohode, na covid to nesvedou. Evidentne zavada na stroji, nicmene stejne me prvnim mailem poslali do patricnych mist.

před 9 měs
Avatar uživatele
mirjur

Jo, já jsem poslal žádost o kompenzaci na příslušném formuláři, pak mi napsala nějaká paní, že to předává dál... a od té doby ticho. Je to asi 14 dní...

Přidat odpověď
před 9 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 437 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-09-18T21:06:02+02:00)

Tento víkend sleva 30% na některé letenky, nutné proletět do 31.10.2021.

Odpovědět
před 9 měs
divan

Čeká mě poprvé mobilní check-in u Wizzairu, v mé rezervaci jsou 2 lidé. Funguje aplikace pro Android bez problémů, vygeneruje mi boarding pasy pro oba cestující, nejsou tam nějaké zádrhely, ...? Nebo se mám raději pokusit to udělat někde na PC a vytisknout boardins pasy? Díky.

před 10 měs
Avatar uživatele
mirjur

Udělej oboje, máš-li možnost.

před 10 měs
divan

Jestli budu mít možnost (coz jeste nevim), tak to urcite udělám. Šlo mě o to, jak dobře/špatně mobilni app funguje, pokud možnost mít nebudu.

před 10 měs
Avatar uživatele
mirjur

S appkou jsem nikdy problém neměl na rozdíl od webu, určitě funguje lépe.

před 10 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 437 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-09-07T18:24:41+02:00)

Web je kapitola sama pro sebe, poslední nákup letenek na 3. nebo 4.pokus. Poprvé nešlo zadat jméno dalšího cestujícího, takže všechno od začátku znovu, pak to pro změnu nešlo zaplatit, takže zase všechno znovu, potřetí už nevím co.

před 10 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Aplikace nic moc, ale obvykle je rychlejší a spolehlivější než web. Dokonce v ní jdou dělat věci, které web neumí, např. koupit letenku do Kyjeva z Bratislavy a zpátky do Vídně. 😊

před 9 měs
divan

Když jsem v jedné rezervaci já + další člověk, odbavím nás oba/vygeneruji oba boarding pasy, nebo musí mít druhý cestující ve svém mobilu taky appku od Wizzu? Možná hloupý dotaz, ale nikde jsem to nevyčetl.

před 9 měs
Avatar uživatele
mirjur

odbavíš oba, tomu druhému se to myslím dá přeposlat

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele michi
michi

Dobrý den, jak funguje automatický check-in? Do mailu mi dojde boarding pass a musím si ho vytisknout, nebo ho stačí ukázat na mobilu?

před 12 měs
Avatar uživatele Kuffenbach
Kuffenbach

Na většině letišť stačí v mobilu.

před 12 měs
Avatar uživatele
mirjur

Někdy taky od Wizzairu do mobilu nedojde... podle letiště.

před 12 měs
Avatar uživatele michi
michi

Nemělo by to dojít do mobilu ale do mailu, moje představa byla, že u gatu na mobilu jenom otevřu přílohu toho mailu a ukážu boarding pass. Pokud je to letiště, na kterém akceptují boarding passy v mobilních aplikacích, tak by to z logiky věci mělo jít bez vytištění, ale je to jen moje úvaha a nevím to jistě.

Přidat odpověď
před 12 měs

Dobrý den, chci Vás poprosit o radu. Byl nám přeložen let. Měli jsme letět 8.7. 15.20 WIZZAIR Praha - Katánie. Včera 5.7. byl let změněn na 6.7. 17:20. Email přišel včera 11:25, bohužel jsme si ho nepřečetli (o svátcích na mailu moc nejsme). SMSkou chodí každá blbost, ale zrovna tohle nepřišlo. Je nějaká šance, jak dostat peníze zpět? Je nějaká telefonní linka, kam bychom mohli zavolat a postěžovat si? Odčerpat ze sebe negativní emoce jaký je to od nich podraz? Na stránkách telefonní čísla kvůli covid nefungují (nevím jaká je souvislost) nebo nejsou aktivní. Moc děkuji... s WIZZAIR už nikdy.

před 12 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Je divoká doba, člověk se musí mít soustavně na pozoru, což jste rozhodně neudělali - maily nečetli, upozornění SMSkou za euro při nákupu letenek nepřikoupili a teď si stěžujete. 😆

Předpokládám, že když jste nepotvrdili změnu, automaticky vám připsali po odletu letadla cenu letenek na kredit, odkud si můžete vyžádat vrácení na kartu.

Nevím o tom, že by čísla nefungovala (obzvlášť číslo na speciální asistenci, které stojí jen místní tarif, narozdíl od prémiového čísla na obecnou linku). Ani mě nenapadá, proč tam volat, vyplňte si na webu Wizz Airu formulář na žádost o zaplacení kompenzace dle EU nařízení č. 261 a čekejte.

Přidat odpověď
před 12 měs
Jan Vidim

Lze nějak koupit letenku pro samostatně cestující osobu ve věku 12 let? Nebo ji připojit k již stávající rezervaci?

Odpovědět
před rokem

Prosim pekne, mate nekdo zkusenost?

Loni v lete jsem koupil 5 superlevnych zpatecnich letenek Viden-Porto (2 dospeli + 3 deti) na tento unor. Uz dvakrat mi je zrusili a vzdy jsem je prebookoval bez doplatku. Ted mi je opet zrusili, ALE v rozmezi prebookovani zdarma (minus 14 dni az plus 30 dni) neletaji, takze v tuto chvili je realne jen vratit kredit (je to par korun, fakt si vice cenim letenek), nebo doplacet nekolikanasobek ceny za prebookovani na pozdeji :(

Nevite, zda je lze presvedcit k rozsireni toho terminu, kdyz z duvodu na jejich strane nelze vyuzit prebookovani bez doplatku?

před rokem
Jan Vidim

Lze na infolince, několikrát už se mi to podařilo. Stačí říct ten argument s tím, že už nemají lety a prebookuji

před rokem

diky moc za doporuceni!

Prave jsem s tim Madarem, na ktereho jsem se dovolal na prazske cislo, prebookoval let na druhou pulku kvetna - byla to fuska, ale stalo to za to (= zdarma). :)

Tak let 6.10 Larnaka zrušen zpáteční let mi zůstal 10.10. Tak jsem rád kvůli testům jsem stejně jet nechtěl. Vyplacení 120% kreditu na Wizz účet.

Ono se za chvilku stejně nikam nebude moc jezdit nikdo nás nechce!!! Německo Belgie a asi budou další.

Odpovědět
před rokem

Ahoj. Mám letenky na začátek října z Budapešti do Abú Dhabí. Maďarsko je uzavřené a Abú Dhabí také. Web nabízí jen přebukování za poplatek a není žádný kanál kde se domluvit či zeptat, což nechápu, že je právně možné... Můžete někdo poradit :-)

před rokem
Jan Vidim

Pokud let poletí v původním termínu máte smůlu a poplatek budete muset zaplatit. To že tě nespustí stát na své území je tvůj problém, nikoli aerolinky. Ale dá se předpokládat, že kvůli nízké poptávce ten let zruší sami, potom to přebookovat půjde.

...je pravda, že QR kod přijde 24 hodin před odletem?

letím na Corfu , odlet 4.7.2020 a zatím mi nic nepřišlo...

před rokem
Jan Vidim

Jestli máte na mysli QR kódy posílané řeckou vládou, tak ty chodí vždy o půlnoci, takže zatím v klidu.

před rokem
Avatar uživatele
Liborek

Jestli opravdu letí 4.7.2020 tak to má dost zpoždění :-)

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu