O aerolince Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air se řadí do kategorie nízkonákladových dopravců, kteří na úkor služeb nabídnou nejlevnější možnou cenu za přepravu z bodu A do bodu B. Letenky tak mnohdy nestojí ani 500 Kč.

Wizz Air je oficiálně maďarským dopravcem a po celé Evropě provozuje mnoho leteckých bází, nejblíže nám jsou ty v Katovicích, Vídni, Vratislavi nebo Bratislavě. Dlouholetou základnu v Praze Wizz Air ke 14.6.2017 zavírá, avšak postupně síť leteckých spojení do Prahy opět obnovuje z jiných základen.

Společnost provozuje lety výhradně stroji Airbus A320 a A321 v typicky růžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Wizz Air zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách wizzair.com v období 2–3 měsíce před plánovaným odletem. Wizz Air často nabídne levné letenky i s velmi dlouhým předstihem (10–12 měsíců).

Na výběr je z mnoha destinací napříč celou Evropou, ale i mimo ni. Za hranice kontinentu poletíte do Dubaje, Kutaisi, Baku, Maroka nebo Eilatu.

Letenky můžete koupit z blízkých letišť do následujících destinací:

 • Praha – Bari, Bukurešť, Kišiněv, Kutaisi, Larnaka, Tirana a Varna, 
 • Bratislava – Kyjev, Lvov, Londýn, Skopje a Sofie,
 • Katovice – Alesund, Alghero, Athény, Barcelona, Bari, Bergen, Boloňa, Bristol, Burgas, Castellón, Catania, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Dubaj, Eindhoven, Fuerteventura, Glasgow, Charkov, Keflavík (Island), Kolín nad Rýnem, Kutaisi, Kyjev, Larnaca, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Milán-Bergamo, Neapol, Podgorica, Porto, Řím, Sandefjord, Split, Stavanger, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv a Tenerife
 • Košice – Londýn
 • Poprad – Londýn
 • Vídeň – Alicante, Athény, Bari, Bergen, Billund, Brémy, Castellón, Catania, Dortmund, Eindhoven, Ejlat, Gdaňsk, Charkov, Jerevan, Keflavík (Island), Kišiněv, Kluž, Kolín n. R., Kyjev, Kutaisi, Larnaca, Lisabon, Londýn, Madrid, Málaga, Malmö, Malta, Milán-Malpensa, Neapol, Nice, Niš, Ohrid, Oslo, Porto, Priština, Řím, Soluň, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv, Tenerife, Tirana, Tuzla, Valencia, Varna, Varšava a Záporoží.

Desítky dalších měst naleznete při odletu z Berlína, Vratislavi nebo Budapešti.

Cena letenek se standardně pohybují v rozmezí 500–1.500 Kč za jednosměrný let.

Letenky vždy nakupujte v měně státu, ze kterého odlétáte. Web Wizz Airu vám takovou možnost nabídne automaticky, nepřeklikávejte na české koruny, kurz bude vždy horší než ve vaší bance.

Najdi nejlevnější letenky

Wizz Discount Club

Pokud chcete létat ještě levněji, pořiďte si členství Wizz Discount Club. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky i zavazadla pro vás, ale i další spolucestovatele.

Členství koupíte společně s letenkou, na kterou automaticky obdržíte slevu za následující poplatek:

 • 1 059 Kč – člen + 1 spolucestující,
 • 2 130 Kč – člen + 5 spolucestujících.

Abyste uplatnili slevu na ostatní, je nutné koupit letenky společně v jedné rezervaci. 

Sleva je pak minimálně 270 Kč za let a 135 Kč za velké kabinové zavazadlo. Jednoduchou matematikou zjistíte, že členství se vyplatí již při prvním nákupu zpáteční letenky pro dvě osoby:

 • Náklad na členství 899 Kč,
 • úspora plynoucí ze členství je 4x 270 Kč, tedy 1.080 Kč.

Žádný háček v tom není. Aerolinka sází na to, že díky členství s nimi budete létat častěji.

Zavazadla

Zdarma je pouze malé zavazadlo velikosti 40 x 30 x 20 cm do 10 kg. Pokud si však k letence přikoupíte službu Wizz Priority od 11 do 25 €, můžete si vzít na palubu bez dalšího poplatku dvě zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 40 x 30 x 20 cm. Pokud jste letenku koupili před datem 10.10.2018, vztahují se na vás staré podmínky, viz odstavec níže.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) je placené a lze zvolit mezi variantami 10 kg, 23 kg a 32 kg. Cena se odvíjí od délky letu, zhruba 290–1.000 Kč. Nejnižší cena 7 € je nabízena za 10 kg zavazadlo (od 1.11.2018).

Sportovní vybavení jako kolo, lyže, snowboard či golfový vak lze dokoupit za 795 Kč/let.

Kočárek je pro malé děti je přepravován vždy zdarma a přeprava zvířat není u Wizz Air povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno 10 eury, využijte následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in provedete zdarma z pohodlí domova v době 3 až 48 hodin před odletem. Máte-li však zakoupenou zpáteční letenku, na let zpět se lze odbavit již při check-inu letu tam, a to maximálně 15 dní před odletem.

Na stránkách wizzair.com vyplňte potřebné údaje a letenku si vytiskněte na papír (i černobíle). Čísla pasu nebo občanského průkazu se u letů v rámci Evropy nevyplňují.

Komfortnější způsob nabízí tzv. mobilní check-in. Budete potřebovat chytrý telefon a mobilní aplikaci Wizz Air (appka na Google Play nebo App Store), kde znovu vyplníte potřebné údaje a na letišti jen ukážete čárový QR kód s vaší palubní vstupenkou. Nemusí být dostupný na všech letištích, seznam těch, které mobilní check-in podporují najdete na webu Wizz Airu – rozklikněte sekci "Odbavení přes mobilní telefon".

Při online odbavení si můžete za poplatek vybrat konkrétní sedačku, pokud za tuto službu platit nechcete, lze ji přeskočit a nechat si přidělit náhodné sedadlo zdarma. Podobně jak Ryanair i Wizz Air vás záměrně rozesadí, pokud cestujete ve více lidech. Naopak cestujete-li s dítětem a sedačku odmítnete přikoupit, automaticky vás a dítě posadí vedle sebe (zdarma).

Služby během letu

Občerstvení a veškeré návazné služby nabízí Wizz Air pouze za poplatek.

Výběr sedačky je zpoplatněn částkou od 2 €, místa s větším prostorem pro nohy jsou pak násobě dražší.

Kontakt

Wizz Air patří k nejhůře kontaktovatelným aerolinkám. Oficiálně můžete využít jen kontaktní telefon v angličtině 900 140 940 s poplatkem 14 Kč/min. Neoficiálně však lze Wizz Air kontaktovat na české asistenční lince +420 225 850 035 denně od 7 do 22 hodin s běžnou sazbou.

Na facebookové stránce nemá Wizz Air zprovozněnou možnost zasílání soukromých zpráv a ani e-mailový kontakt pro běžné účely neexistuje. 

Při řešení kompenzace za zpoždění nebo zrušený let Wizz Airu vyplňte speciální formulář na webu aerolinky. 

278 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosim pekne, mate nekdo zkusenost?

Loni v lete jsem koupil 5 superlevnych zpatecnich letenek Viden-Porto (2 dospeli + 3 deti) na tento unor. Uz dvakrat mi je zrusili a vzdy jsem je prebookoval bez doplatku. Ted mi je opet zrusili, ALE v rozmezi prebookovani zdarma (minus 14 dni az plus 30 dni) neletaji, takze v tuto chvili je realne jen vratit kredit (je to par korun, fakt si vice cenim letenek), nebo doplacet nekolikanasobek ceny za prebookovani na pozdeji :(

Nevite, zda je lze presvedcit k rozsireni toho terminu, kdyz z duvodu na jejich strane nelze vyuzit prebookovani bez doplatku?

před 2 měs
Jan Vidim

Lze na infolince, několikrát už se mi to podařilo. Stačí říct ten argument s tím, že už nemají lety a prebookuji

před 2 měs

diky moc za doporuceni!

Prave jsem s tim Madarem, na ktereho jsem se dovolal na prazske cislo, prebookoval let na druhou pulku kvetna - byla to fuska, ale stalo to za to (= zdarma). :)

Přidat odpověď
před 2 měs

Tak let 6.10 Larnaka zrušen zpáteční let mi zůstal 10.10. Tak jsem rád kvůli testům jsem stejně jet nechtěl. Vyplacení 120% kreditu na Wizz účet.

Ono se za chvilku stejně nikam nebude moc jezdit nikdo nás nechce!!! Německo Belgie a asi budou další.

Odpovědět
před 8 měs

Ahoj. Mám letenky na začátek října z Budapešti do Abú Dhabí. Maďarsko je uzavřené a Abú Dhabí také. Web nabízí jen přebukování za poplatek a není žádný kanál kde se domluvit či zeptat, což nechápu, že je právně možné... Můžete někdo poradit :-)

před 8 měs
Jan Vidim

Pokud let poletí v původním termínu máte smůlu a poplatek budete muset zaplatit. To že tě nespustí stát na své území je tvůj problém, nikoli aerolinky. Ale dá se předpokládat, že kvůli nízké poptávce ten let zruší sami, potom to přebookovat půjde.

Přidat odpověď
před 8 měs

...je pravda, že QR kod přijde 24 hodin před odletem?

letím na Corfu , odlet 4.7.2020 a zatím mi nic nepřišlo...

před 8 měs
Jan Vidim

Jestli máte na mysli QR kódy posílané řeckou vládou, tak ty chodí vždy o půlnoci, takže zatím v klidu.

před 8 měs
Avatar uživatele
Liborek

Jestli opravdu letí 4.7.2020 tak to má dost zpoždění :-)

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele kvcr99
kvcr99

jeste jeden dotaz..

Letím teď na Tenerife, jsme dva a koupil jsem si Wizz Priority jen pro sebe. Včera, letenky jsem kupoval už dávno. Ale na let zpět mi to neumožňuje zaplatit Priority, ikdyž je až za tyden a pokud bych si koupil novou letenku, Priority pridat muzu. Nevite nekdo co s tím?

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele kvcr99
kvcr99

Zdravím, na stránkách wizzair jsem se dočetl, že Wizz Priority při zakoupení na letišti je za 20€ a při zakoupení online se pohybuje od 5 do 35€. Má někdo vyzkoušené, že to tak funguje? U mého letu je to online drahé, takže bych ušetřil při zakoupení na letišti, pokud je možné to koupit takto opravdu za 20€.

před 9 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Jen bacha, ať je to na letišti k dispozici, prodávají toho jen omezený počet (nevím jestli 80 nebo 100) a pak už to nejde koupit vůbec.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, nemáte prosím někdo zkušenost se situací, kdy jste nenastoupili na let TAM, ale na let ZPĚT ano? Nepropadla náhodou celá letenka při nevyužití prvního letu? Děkuji za odpovědi

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím Báro, u nízkonákladových aerolinek, včetně Wizz Airu, letenka zpět nepropadne, pokud nenastoupíte let tam. Není se čeho bát.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Wizzairu teď nějak vtipně "funguje" web. Změnili mi časy letů VIE-MXP a když jsem se chtěl podívat, kam by se daly přehodit, nejdřív mi o dřívějších datech tvrdil, že žádný let není, ale pak ho našel. Pak jsem zkusil přehodit VIE na BUD a jen za let tam chtějí doplatek (s členstvím ve WDC) ‎7 738,01 €. 🤣🤣

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele Tom
Tom

Dobrý den všem

Měl bych poněkud "hloupější" otázku a to tu zda má někdo zkušenost s poplatkem za zmeškaný odlet ?

Vzhledem k aktualní situaci, vynechám plánovaný let PRG-TIA, ale mám obavu, aby mi za pár dnů nepřišla faktura na 70€ :)

U Ryanu stačilo neprovést check-in a let nenastoupit,ale u Wizzu s tím nemám zkušenost.

Děkuji všem za čas strávený nad odpovědí

před 10 měs
Avatar uživatele Tom
Tom

Nic se nestane. Nikdo vám žádnou fakturu nepošle. Nikdo Vás nemůže nutit letět. Přijdete jen o peníze za letenky.

před 10 měs
Avatar uživatele
David

Potvrzuji i z vlastní zkušenosti, vloni jsem chtěl letět s wizzem do Gruzie a nakonec jsem nemohl, vůbec nic se nestalo.

před 10 měs
Avatar uživatele Tom
Tom

Děkuji za informace :)

Přidat odpověď
před 10 měs
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 245 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-14T17:14:41+02:00)

Wizz Air založil společnou aerolinku se společností ADQ Abú Dhabí, od října spustí šest dalších linek z emirátů

https://zdopravy.cz/wizz-air-zal...atu-54006/

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele
Patrik

Ahoj, mám dotaz ohledně WizzAir discount clubu.

Když si koupím levnější členství pro mě+1 (30/EUR), ale poletíme 3 (s dítětem 3roky+). Je sleva uplatnitelná na mě + 1? Nebo když jsme tři (a musíme být v jedné rezervaci letence kvůli věku dítěte), sleva se nezapočte?

PS: Skupinové členství za 70EUR/rok se mi v tomto případě nevyplatí o 10 EUR...

Díky za info!

Patrik

před 10 měs
Avatar uživatele petr
petr

Systém ti vůbec nenabídne WizzClub cenu, pokud kupuješ více letenek, než je povoleno v členství. Takže si to kup na dvě rezervace. Jedna se slevou 1 dospělý + 1 dítě a druhá 1 dospělý bez slevy.

před 10 měs
Avatar uživatele
Patrik

díky za odpověď. zdá se, že to je jediná možnost... Ještě si to musím propočítat, jestli se to vůbec vyplatí na 3x zpáteční letenky...

Přidat odpověď
před 10 měs

Ahoj všem,

prosím o radu změnili mi odlet do Porta o 2 dny, přílet zůstal stejný. Můžu si koupit jednosměrnou letenku do Porta u ryanairu na den kdy jsem původně potřeboval a zpáteční využít od wizzair? Jedná se mi o to, když nenastoupím na první let wizzair jestli se automaticky zruší i ten zpáteční, jako tomu je u normálních aerolinek?

Děkuji a přeji fajn den,

Dominikk

před 10 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Buď bez obav, zpáteční let zůstane, u lowcostů se vždy jedná o dvě jednosměrné na sobě nezávislé letenky.

Přidat odpověď
před 10 měs

Ahoj mám potvrzenou rezervaci a plán letu na emailu. Kde získám letenku?

před 10 měs
Avatar uživatele
mirjur

Ahoj, musíš udělat Odbavení (check-in) na stránkách Wizzairu.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele sc0rpio
sc0rpio

Ahoj, zrušili mi let a vrácení peněz má být na kartu se kterou jsem to platit jenže jsem kartu již zrušil, co teď? :-)

Odpovědět
před 11 měs

Dobrý den, omlouvám se za otázku ale potřebovala bych se ujistit. Letím v z Vídně do Athén a zpět. Na palubu si budu brát příruční zavazadlo 40x30x20, mohu si vzít ještě kabelku přes rameno? Nebo to je už branné jako druhé zavazadlo? Kabelka je o hodně menší.. Děkuji za odpovědi

před 11 měs
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Pokud letíte v základním tarifu BASIC, pak je možné mít jen jedno zavazadlo. Kabelku lze schovat do batohu, pokud se vejde. V opačném případě by mohli chtít doplatek, protože byste měla zavazadla dvě.

před 11 měs

Děkuji moc za odpověď, myslela jsem si to 😁 jsou to pacholci..

Přidat odpověď
před 11 měs
Jan Vidim

WIZZ vyprodava službu Flex za €1, jak je to když zruším let, jak dlouho mají kredity platnost?

před 11 měs
Avatar uživatele
voughne

hlupost, ci totalna lenivost? 3s na google ... f. Vrátenú sumu možno použiť do 90dní od dátumu refundácie. Dátum odletu nových letov rezervovaných pomocou refundovanej sumy nemusí spadať do tohto časového obdobia.

https://wizzair.com/sk-sk/inform...-wizz-flex

před 11 měs
Jan Vidim

Přiznávám svoji blbost, na první vygooglení jsem to přehlédl a tak jsem rovnou psal sem. Každopádně děkuji za odpověď.

Přidat odpověď
před 11 měs

Dobry den, prirucni zavazadlo zdarma v danem limitu muze byt i maly kufr s koleckami? Dekuji velice za radu.

před 11 měs
Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Příruční zavazadlo má limity 40x30x20 (batoh, kabelka, menší sportovní taška), za větší zavazadlo (kufr) se připlácí, musí se dokoupit on-line nebo zaplatit za větší částku na letišti. Dokoupení menšího kufru se většinou pohybuje v řádu stovek korun. https://wizzair.com/en-gb/inform...on/baggage

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele Starý Prase
Starý Prase

Je prosimvas za odbaveny zavazadlo stejna cena pri koupi letu jako kdyz si ho dokoupim treba tyden pred odletem? Ma 20kg zavazadlo nejaky rozmerovy omezeni? Dekuji

před 11 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele Petra
Petra

Ahoj, chci se zeptat, když si přikoupím Wizzair Priority kvůli příručnímu zavazadlu a kupuji 2 letenky, může si vzít zdarma příručák i můj spolucestující na letence? Snažím se koupit letenku a vždy mi to v košíku ukazuje jen priority a příručák jen u jednoho pasažéra. Díky

před 11 měs
Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Priority platí vždy jen na jednu osobu / letenku. Je teda možnost dokoupit priority pro druhou osobu nebo letět s jedním příručním. :)

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele Tomáš
Tomáš
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 7 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-04-25T23:14:40+02:00)

Ahoj, po Velikonocich nám wizzair zrušil let z Athen do Vídně v půlce května, informace zveřejněna v aplikaci (dříve jsem se neprihlasoval), následně o tři dny později napsali mail, že si mám vybrat, jestli prebukovani, refund nebo 120 % kreditu. Jenže v aplikaci již žádná zmínka uvedena není, když jsem to reklamoval, tak mi napsali, že prý jsem let zrušil sám (v mezidobí mezi tím, co byla informace v aplikaci a tím, co mi napsali mail o zrušení letu z jejich strany) a nárok na refund či kredity nemám. Pravdou je, že aplikace mi jednou spadla, nicméně tak nějak nechápu, jak bych mohl zrušit již zrušeny let. Chápete to někdo? Navíc mne následně informovali o zrušení z jejich strany a že si mám vybrat refundaci nebo kredity. Nestalo se to někomu? Případně nemáte s tím zkušenost? Určitě to jen tak nenechám, předám případ k vyřešení kompetentnim orgánům. Jde mi hlavně o princip. Díky za postřehy.

před rokem

Dobry den, prosim jak jste dopadl.Už Vám vrátili penize?Nám zrušili let 21.4 a stále nemáme penize zpět.Tak jen zjišťuji zda penize vraci či nikoliv.Demkuji

před 12 měs
Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Dobrý den, případ jsem předal k vyřešení Evropskému spotřebitelskému centru, čekám, jak bude vyřešeno. S wizzair jsem se nedomluvil, jsou to hold Maďaři..

Přidat odpověď
před 12 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu