Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Wizz Air

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air se řadí do kategorie nízkonákladových dopravců, kteří na úkor služeb nabídnou nejlevnější možnou cenu za přepravu z bodu A do bodu B. Letenky tak mnohdy nestojí ani 500 Kč.

Wizz Air je oficiálně maďarským dopravcem a po celé Evropě provozuje mnoho leteckých bází, nejblíže nám jsou ty v Katovicích, Vídni, Vratislavi nebo Košicích. Dlouholetou základnu v Praze Wizz Air ke 14.6.2017 zavírá a ponechá jen tři linky do Bari, Kutaisi a Londýna.

Společnost provozuje lety výhradně stroji Airbus A320 a A321 v typicky růžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Wizz Air zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách wizzair.com v období 1–3 měsíce před plánovaným odletem.

Na výběr je z mnoha destinací napříč celou Evropou, ale i mimo ni. Za hranice kontinentu poletíte do Dubaje, Kutaisi, Baku nebo Eilatu.

Letenky můžete koupit z blízkých letišť do následujících destinací:

 • Praha – Bari, Kutaisi a Londýn,
 • Bratislava – Kyjev, Londýn, Skopje, Sofie a Varšava
 • Katovice – Agadir, Alghero, Athény, Barcelona, Bari, Bergen, Boloňa, Bristol, Burgas, Catania, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Dubaj, Eilat, Eindhoven, Faro, Frankfurt-Hahn, Glasgow, Charkov, keflavík (Island), Kolín nad Rýnem, Kutaisi, Kyjev, Lanzarote, Larnaca, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Memmingen, Milán-Bergamo, Neapol, Podgorica, Porto, Řím, Sandefjord, Split, Stavanger, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv a Tenerife
 • Košice – Londýn
 • Poprad – Londýn
 • Vídeň – Bari, Bergen, Billund, Catania, Dortmund, Gdaňsk, Charkov, Keflavík (Island), Kluž, Kutaisi, Larnaca, Lisabon, Madrid, Malta, Milán-Malpensa, Niš, Ohrid, Řím, Soluň, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv, Tenerife, Tuza, Valencia, Varna.

Desítky dalších měst naleznete při odletu z Vratislavi nebo Budapešti.

Cena letenek se standardně pohybují v rozmezí 500–1.500 Kč za jednosměrný let.

Najdi nejlevnější letenky

Wizz Discount Club

Pokud chcete létat ještě levněji, pořiďte si členství Wizz Discount Club. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky i zavazadla pro vás, ale i další spolucestovatele.

Členství koupíte společně s letenkou, na kterou automaticky obdržíte slevu za následující poplatek:

 • 799 Kč – člen + 1 spolucestující,
 • 1.599 Kč – člen + 5 spolucestujících.

Abyste uplatnili slevu na ostatní, je nutné koupit letenky společně v jedné rezervaci. 

Sleva je pak minimálně 270 Kč za let a 135 Kč za velké kabinové zavazadlo. Jednoduchou matematikou zjistíte, že členství se vyplatí již při prvním nákupu zpáteční letenky pro dvě osoby:

 • Náklad na členství 899 Kč,
 • úspora plynoucí ze členství je 4x 270 Kč, tedy 1.080 Kč.

Žádný háček v tom není. Aerolinka sází na to, že díky členství s nimi budete létat častěji.

Zavazadla

Od 1.11.2018 se mění podmínky příručních zavazadel. Nově je zdarma pouze malé zavazadlo velikosti 40 x 30 x 20 cm do 10 kg. Pokud si však k letence přikoupíte službu Wizz Priority od 7 do 20 €, můžete si vzít na palubu bez dalšího poplatku dvě zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 40 x 30 x 20 cm. Pokud jste letenku koupili před datem 10.10.2018, vztahují se na vás staré podmínky, viz odstavec níže.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) je placené a lze zvolit mezi variantami 10 kg, 23 kg a 32 kg. Cena se odvíjí od délky letu, zhruba 290–1.000 Kč. Nejnižší cena 7 € je nabízena za 10 kg zavazadlo (od 1.11.2018).

Sportovní vybavení jako kolo, lyže, snowboard či golfový vak lze dokoupit za 795 Kč/let.

Kočárek je pro malé děti je přepravován vždy zdarma a přeprava zvířat není u Wizz Air povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno 10 eury, využijte následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in provedete zdarma z pohodlí domova v době 3 hodin až 30 dní před odletem. Pro lety zakoupené po 15.8.2017 však platí, že 30 dní před odletem se lze odbavit pouze s vybraným místem či přikoupeným zavazadlem. V opačném případě se lze odbavit jen 48 hodin před odletem. Máte-li však zakoupenou zpáteční letenku, na let zpět se lze odbavit již při check-inu letu tam, a to maximálně 15 dní před odletem.

Na stránkách wizzair.com vyplňte potřebné údaje a letenku si vytiskněte na papír (i černobíle). Čísla pasu nebo občanského průkazu se u letů v rámci Evropy nevyplňují.

Komfortnější způsob nabízí tzv. mobilní check-in. Budete potřebovat chytrý telefon a mobilní aplikaci Wizz Air, kde znovu vyplníte potřebné údaje a na letišti jen ukážete čárový QR kód s vaší palubní vstupenkou. Nemusí být dostupný na všech letištích, seznam těch, které mobilní check-in podporují najdete na webu Wizz Airu – rozklikněte sekci "Odbavení přes mobilní telefon".

Služby během letu

Občerstvení a veškeré návazné služby nabízí Wizz Air pouze za poplatek.

Výběr sedačky je zpoplatněn částkou od 2 €, místa s větším prostorem pro nohy jsou pak násobě dražší.

126 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Wizzak zvysil poplatky za priority a zavazadla, ale nic, co bych necekal.

Odpovědět
před 7 hod
Avatar uživatele Daniel
Daniel

ahoj. letenky koupeny v září 2018. myslel jsem, že i u wizzairu je to stejné jako u ryanair.. ale dle rezervace to vypadá, že kufr 55... můžu dát u odbavení zdarma.. přesto, že jsem si nic dalšího nepřiplatil..nebo je to jinak..? moc děkuji za info..

před 6 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, nová pravidla by měla platit pro letenky zakoupené po 1.11., takže pokud jste koupil v září, ještě skutečně měla platí staré podmínky, tedy větší zavazadlo zdarma.

před 6 dny
Avatar uživatele Daniel
Daniel

ok. díky za info...

Avatar uživatele J0x
J0x

Navrhuji doplnit do odstavce Odbavení k mobilnímu check-inu i odkaz na stránku Wizzairu, kde je vyhledávač letišť, které podporují mobilní check-in: https://wizzair.com/cs-cz/inform...a-palubu#/

O tom, že ve Wizz Discount Clubu není žádný háček, bych se trochu hádal. Vidím ho v tom, že se dá koupit pouze s letenkou, pokud vám tedy vypršelo členství a brzo vám vyprší kredity z Booking.com a chcete si za ně znovu koupit členství, nezbyde vám, než si rovnou koupit nějakou letenku.

Odpovědět
před 10 dny

Dobry den,nevite jak je to s rezervaci letenek na stejne jmeno?Manzel i syn se jmenuji stejne napr. Jan Novak a pri rezervaci letenky mi stale pisi duplicita pasazera a nemohu tim padem udelat rezervaci.Nemate s tim prosim nekdo zkusenost?

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, za jméno syna přidejte "Jr" jako Junior. Tedy jméno bude vypadat "Jan Novak Jr". Je to běžný postup u všech aerolinek a Wizz Air ho má i explicitně popsaný v podmínkách, takže to bude bez problému.

před měs

Aha,tak moc dekuji za radu :-)

Dobrý den,

mám zakoupenou letenku s Wizz Air, již ze srpna, takže platí ještě staré podmínky ohledně příručního zavazadla, plus mám přikoupené Wizz Air Priority. Chtěla jsem si vyhledat rozměry povolených zavazadel a na stránce Wizz Air mě zarazilo, že všude se o dalším zavazadle píše jako o "zavazadlu na kolečkách".

Viz např. odstavec:

Pasažéři, kteří si zakoupili WIZZ Priority budou mít povoleno další zavazadlo s kolečky, a to do velikosti až 55 x 40 x 23 cm.

Může to být i krosna? Nemá s tím prosím někdo zkušenosti?

Předem moc díky za odpovědi.

https://wizzair.com/cs-cz/inform...ge-pc94Y#/

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, můžete být jakékoliv zavazadlo, které odpovídá rozměrům, klidně pytel na obilí :)

Přidat odpověď
před 3 měs

Nevíte, jestli to zavazadlo mohu odevzdat až u brány? Budu trávit noc na letišti (Vídeň) a radši bych ji trávila za bezpečnostní kontrolou a nečekala venku až se ráno otevře přepážka na odbavení. Je šance, že by přivřeli oko a nechali mě s tím zavazadlem jít do letadla? Samozřejmě, že si můžu koupit Wizz priority a neřešit, ale jedu s lowcost z nějakého důvodu že...

Odpovědět
před 3 měs

Pochopila jsem správně, že pokud jsem koupila ještě letenku včas a přišel mi mail, že si můžu vzít kabelku do letadla a větší příruční zavazadlo musím zdarma odbavit na přepážce, potom vlastně nemusím řešit tekutiny atd? Když to půjde dolů do letadla?

před 3 měs
Jan Čermák

Jasně, viz: https://wizzair.com/en-gb/latest...nformation

10 kg odbavené zavazdlo odevzdáš na přepážce a neřešíš tekutiny.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Masha
Masha

Dobrý den, máte někdo zkušenost za jak dlouho se připíšou kredity za hotel objednaný přes booking (samozřejmě přes wizz přístup) ?

před 4 měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Je to rôzne, mne pripísali za 2 týždne, ale aj za 3 mesiace.

Přidat odpověď
před 4 měs
Marek

Dobrý den.

Měl bych dvě otázky:

1/ Máme jedno ze zavazadel o rozměrech 46 x 30 x 18 cm, to znamená o 6cm delší než je rozměr povolený na palubu (měřeno s kolečky a madlem). Jaká je šance, že to projde a budeme ho mít u sebe?

2/ Letíme se 4 letou dcerou. Na stránkách WizzAir o cestování s malými dětmi čtu...Služby WIZZ vám zjednoduší život

- osobní věc na palubě navíc (40x30x18 cm). Mám to chápat, jako že můžeme mít malé zavazadlo navíc? Malá má svou letenku.

Děkuji .

před 4 měs
Jan Čermák

Dobrý den,

1) Na to vám nikdo neodpoví. Záleží na pracovnících na odletové bráně.

2) Když píšou, že máte malou věc navíc, tak jí můžete vzít navíc.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Majka
Majka

Kryštofe, díky.

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele Majka
Majka

Wizz automaticky změnil odlet (-2dny) x přílet (+2dny) termíny Vídeň - Malaga na základě změny letového řádu. Při přihlášení oznamuje, že stávající letenky jsou neplatné a pro vytištění nových žádá souhlas. Při dalším kroku oznamuje:

Are you sure you accept the new schedule?

Once accepted, you may change your choice according to the general rules and by paying the relevant change/service fee.

Vzhledem k tomu, že letenky byly koupeny za určitou částku EUR, bude Wizz žádat doplatek do stávající ceny nebo/a poplatek za změnu, jak má uvedeno?

V takovém případě bych změnu nechtěla akceptovat, protože by byla hodně nevýhodná. Protože není možno se "někam" dovolat, poraďte mi, prosím. Díky.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Pokud akceptujete navrženou změnu (tedy -2, +3 dny), pak samozřejmě nic platit nebudete :) Poplatek se týká situace, kdy byste akceptovali změnu a následně se v budoucnu pokoušeli měnit termín z vlastní vůle.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, letím s Wizzair do Stockholmu. Koupila jsem Wizz priority, udělala online check in. Na letišti jdu tedy rovnou na pasovou kontrolu a k bráně letadla, že?

Nemáte zkušenost, jak je to s kontrolou v příručáku? Trvají skutečně na rozměrech plastových sáčků 20x20? Díky :)

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud máte priority, pak rovnou na bezpečnostní/pasovou kontrolu :)

Kontrolu rozměru plastového sáčku jsem nikdy nezažil. Maximálně mi na security sami dali erární, když se jim můj špinavý nelíbil :D

před 4 měs

Mě bohužel jednou buzerovali, že mám vlastní, lehce větší, takže mě donutili vzít jejich a přeskládat do jejich. Něco se tam nevešlo, tak jsem musela vyhodit.

před 3 měs

Stejná zkušenost, naštěstí se všechno vešlo

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele bohachonzik
bohachonzik

Dobrý den, mám dotaz k příručnímu zavazadlu bez Wizz Priority - zde na stránce píšete, že stejně jako u Ryanairu nám ho seberou u gatu, zatímco na oficiální stránce Wizzu je napsané toto: "Pokud si nekoupíte WIZZ Priority a rozměry vašeho příručního zavazadla překročí 40 x 30 x 18 cm, musíte provést odbavení (check-in) na přepážce odbavení zdarma a zavazadlo si vyzvednete na pásu se zavazadly na letišti příletu." Platí tedy stálo to, že zavazadla vám vezmou až u gatu? Jde mi o to, aby nám tam neřekli, že jsme si ho měli odbavit u přepážky a nechtěli po nás nějaký poplatek. Díky moc :)

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to tak, jak se píše na stránce Wizzu. Jedná se o pár dní staré pravidlo a ještě jsme tu nestihli aktualizovat - opravíme :)

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Starý Prase
Starý Prase

Zdravím. Mám letenky pro 2 z Astany do Budapešti s Wizzem a odbavený zavazadlo máme jedno společný, ale nakonec já nepoletím. Takže bych ho potřeboval přehodit na kamaráda. To asi nejde jinak, než že mu zaplatím extra odbavený zavazadlo znovu co? A když už bych ho musel zaplatit znovu šlo by, že bych nedokoupil 20kg zavazadlo ale sportovní vybavení(což je o 14 eur levnější) ? Jedná se o sportovní tašku - ne kufr, tak jsem si říkal, že by to mohlo tímto způsobem projít.

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele sheboyganite
sheboyganite

Dobrý den,

měli jsme koupené letenky z Vídně do Gdaňska s navazujícím letem Graňsk - Tromso. Tento navazující let nám bohužel přesunuli tak, že zpátky bychom z Tromso letěli o dva dny později než bychom měli odlétat z Gdaňska do Vídně, což nemá logiku. Wizz Air nám bezplatně vrátil kredit k tomu změněnému letu. Ale tu první část letu, Vídeň - Gdaňsk a zpět nám nechali. Chtěli jsme proto zrušit celý let, i ten, na který se změna nevztahovala, jelikož nám je let Gdaňsk - Vídeň nyní k ničemu a musíme si koupit nové letenky někde jinde. Máte někdo s podobným problémem zkušenost? Budeme jim psát, ale chtěla jsem se ještě zeptat vás, zkušených cestovatelů.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, psát jim budete s největší pravděpodobností neúspěšně. Něco jako "navazující let" u Wizz Airu neexistuje. I low-cost aerolinek je holt jen vaše zodpovědnost, že si lety poskládáte tak, že náhodou navazují, ale Wizz za to odpověděnost nenese.

před 5 měs
Avatar uživatele sheboyganite
sheboyganite

Děkuji Vám za odpověď, vážím si toho.

Holt, jsem se poučila. Levně koupené, 2x placené.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Gabriela Kostkova
Gabriela Kostkova

Zdravím, prosím nevíte jak je to s rozsazováním? Dospělé neřeším, ale letím se 7letým synem a ten rozhodně nemůže sedět sám. Mám to risknout nebo minimálně ta 2 sedadla zaplatit při odbavení? (letíme 3 dospělí + syn do Malmo z Katowic). Děkuji předem za odpověď.

před 5 měs
Jan Čermák

Dobrý den,

pokud chcete mít 100% jistotu, tak si ta dvě místa prostě kupte. Při odbavení vám budou místa předělena a pokud se vám nebudou líbit, Wizz vám rád prodá jiné. Čím dřív odbavení uděláte, tím větší budete mít výběr pro případný dokup.

před 5 měs
David Eiselt
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10030 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno redakcí 2018-08-15T11:06:45+02:00)

U dětí je zakázáno rozsazovat, takže minimálně 1 dospělý bude s dítětem sedět.

před 5 měs
Leoš Literák

Ale do kolika let to platí? U malých to chápu, ale brzy budeme mít teenagera ..

před 5 měs
Avatar uživatele Gabriela Kostkova
Gabriela Kostkova
 • Přidal se před 5 měs
 • Napsal 3 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-15T13:31:04+02:00)

Opravdu mi 7 leté dítě neposadí jinde? On by to fakt nedal. Asi to zkusím, když tak se pokusím přesadit s nějakým "milým" člověkem :-) Letíme o víkendu, tak pak písnu, jak jsme dopadli. A moc díky za odpovědi

před 5 měs

A to je pro vas tech par euro za vyber mist opravdu neprekonatelny problem?

před 5 měs
Avatar uživatele Gabriela Kostkova
Gabriela Kostkova

Není nepřekonatelný. Jen nechci platit zbytečně. Proto člověk cestuje nízkonákladovkama, aby měl nízké náklady :-) Samozřejmě je pohoda mého dítěte na prvním místě a proto se ptám na zkušenosti.

před 5 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Protože je pro Vás pohoda dítěte na první místě, tak si radši za 10 euro nekoupíte sedadlo. Nízkonákladovky taky znamenají omezení, se kterými je třeba počítat. Jinak ale buďte v klidu, budete určitě sedět spolu.

před 5 měs

Ty lowcosty jsou fakt hnus, dejte si pozor aby vás tam nepolila pivem, nebo nedej bože nepozvracela partička opilců. Není to tam nic výjimečného a také doporučuji vatu do uší, popřípadě sluchátka jako do traktoru protože tyhle partičky si nepřiplácejí za sedačky a pokřikují na sebe přes celé letadlo. Minule tam byl jeden tak opilý, že už ani pořádně neviděl a nabízel mi sex...

před 5 měs
Avatar uživatele Roman
Roman

Nevím do jakého věku platí, že vás posadí spolu, ale moc bych na to nespoléhal. Mají na to dokonce program, aby vás rozsadili i kdyby bylo letadlo prázdné. Pokud vám na tom opravdu záleží, připlaťte. Nezruinuje vás to a budete v klidu. Na to, že si s vámi někdo sedadlo vymění bych také nespoléhal. Pár krát jsem to zkoušel, ale lidi jsou hodně neochotní...ten chce sedět v uličce, ten zas zrovna u okna...Navíc ty sedadla můžou mít zrovna koupené, tak že je měnit s nikým nebudou.

Přidat odpověď
před 5 měs

Letíme poprve z Wizz Air.Letíme z Katovic do Barcelony.Máme přikoupený kufr do podpalubí a přírucní zavazadlo 55X40X23 10 kg.

Jako každá žena mám kabelku kde jsou všechny dokumenty( pasy , vouchery, peníze telefon tablet )a foťák v brašně.

Tady čtu, že příruční zavazadla jdou do podpalubí což nechápu a co s kabelkou ?

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, předně je povolen jen jeden kus příručního zavazadla, takže kabelku nejspíš budete muset umístit do něj. Příruční zavazadlo vám při nástupu do letadla můžou odebrat, pokud bude plně obsazeno a už se nevejde na palubu.

před 5 měs

Chcete mi říct že kabelku budu muset dát do příručního zavazadla a ten mi dají do zavazadlového prostoru? Postavené na hlavu v kabelce budu mít všechny doklady peníze.

před 5 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Potom nelétejte wizzairem, pokud je to pro Vás nepřekonatelný problém a připlaťte si. Nebo si zaplaťte přednostní nástup a budete mít jistotu, že příruční zavazadlo půjde s Vámi na palubu.

Přidat odpověď
před 5 měs

dá se ještě dodatečně zaplatit zavazadlo, které musí do zavazadlového prostoru? Byla koupena letenka bez zavazadla, je zde jen příruční zavazadlo, není wizzpriority

před 6 měs
Kryštof Hájek

Ano, dá se přes web Wizz Airu, přihlašte se v sekci "Odbavení (check-in) a rezervace".

Přidat odpověď
před 6 měs

Ahojte, jen se chci ujistit, jistota je jistota... Letíme s přítelem z Vídně do Eindhovenu, každý máme mít jen příruční zavazadlo (ne wizz priority), tudíž žádná kabelka navíc apod. Plánujeme standardní malý příruční kufřík a batoh do 40x30x18. Dle komentářů zde půjde pravděpodobně (spíše na 99%) příruční kufřík do podpalubí, ale ten mi vezmou až při kontrole, že ano? Nemusím s ním k odbavovací přepážce? 🙂

před 6 měs
Kryštof Hájek

Ano, ten si vezmou až při nástupu do letadla.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit. Zítra letíme z Katowic do Švédska, máme s přítelem pouze každý příruční zavazadlo (batoh). Jak to funguje prosím? Můžeme s ním na palubu? Předem díky

před 6 měs
Jan Čermák

Dobrý den,

pokud se vejde do rozměrů pro příruční zavazadlo, tak s ním můžete letět. Pokud nemáte priority, je zde možnost, že vám jej na bráně zdarma odbaví.

Přidat odpověď
před 6 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 hod
Navrhni úpravu