O aerolince Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air se řadí do kategorie nízkonákladových dopravců, kteří na úkor služeb nabídnou nejlevnější možnou cenu za přepravu z bodu A do bodu B. Letenky tak mnohdy nestojí ani 500 Kč.

Wizz Air je oficiálně maďarským dopravcem a po celé Evropě provozuje mnoho leteckých bází, nejblíže nám jsou ty v Katovicích, Vídni, Vratislavi nebo Bratislavě. Dlouholetou základnu v Praze Wizz Air ke 14.6.2017 zavírá a ponechá jen tři linky do Bari, Kutaisi a Londýna.

Společnost provozuje lety výhradně stroji Airbus A320 a A321 v typicky růžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Wizz Air zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách wizzair.com v období 2–3 měsíce před plánovaným odletem. Wizz Air často nabídne levné letenky i s velmi dlouhým předstihem (10–12 měsíců).

Na výběr je z mnoha destinací napříč celou Evropou, ale i mimo ni. Za hranice kontinentu poletíte do Dubaje, Kutaisi, Baku, Maroka nebo Eilatu.

Letenky můžete koupit z blízkých letišť do následujících destinací:

 • Praha – Bari, Kišiněv, Kutaisi a Londýn,
 • Bratislava – Kyjev, Lvov, Londýn, Skopje a Sofie,
 • Katovice – Alesund, Alghero, Athény, Barcelona, Bari, Bergen, Boloňa, Bristol, Burgas, Castellón, Catania, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Dubaj, Eindhoven, Fuerteventura, Glasgow, Charkov, Keflavík (Island), Kolín nad Rýnem, Kutaisi, Kyjev, Larnaca, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Milán-Bergamo, Neapol, Podgorica, Porto, Řím, Sandefjord, Split, Stavanger, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv a Tenerife
 • Košice – Londýn
 • Poprad – Londýn
 • Vídeň – Alicante, Bari, Bergen, Billund, Brémy, Catania, Dortmund, Eindhoven, Ejlat, Gdaňsk, Charkov, Keflavík (Island), Kišiněv, Kluž, Kyjev, Kutaisi, Larnaca, Lisabon, Madrid, Málaga, Malmö, Malta, Milán-Malpensa, Neapol, Nice, Niš, Ohrid, Oslo, Porto, Řím, Soluň, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv, Tenerife, Tuza, Valencia, Varna, Varšava.

Desítky dalších měst naleznete při odletu z Berlína, Vratislavi nebo Budapešti.

Cena letenek se standardně pohybují v rozmezí 500–1.500 Kč za jednosměrný let.

Letenky vždy nakupujte v měně státu, ze kterého odlétáte. Web Wizz Airu vám takovou možnost nabídne automaticky, nepřeklikávejte na české koruny, kurz bude vždy horší než ve vaší bance.

Najdi nejlevnější letenky

Wizz Discount Club

Pokud chcete létat ještě levněji, pořiďte si členství Wizz Discount Club. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky i zavazadla pro vás, ale i další spolucestovatele.

Členství koupíte společně s letenkou, na kterou automaticky obdržíte slevu za následující poplatek:

 • 799 Kč – člen + 1 spolucestující,
 • 1.599 Kč – člen + 5 spolucestujících.

Abyste uplatnili slevu na ostatní, je nutné koupit letenky společně v jedné rezervaci. 

Sleva je pak minimálně 270 Kč za let a 135 Kč za velké kabinové zavazadlo. Jednoduchou matematikou zjistíte, že členství se vyplatí již při prvním nákupu zpáteční letenky pro dvě osoby:

 • Náklad na členství 899 Kč,
 • úspora plynoucí ze členství je 4x 270 Kč, tedy 1.080 Kč.

Žádný háček v tom není. Aerolinka sází na to, že díky členství s nimi budete létat častěji.

Zavazadla

Zdarma je pouze malé zavazadlo velikosti 40 x 30 x 20 cm do 10 kg. Pokud si však k letence přikoupíte službu Wizz Priority od 11 do 25 €, můžete si vzít na palubu bez dalšího poplatku dvě zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 40 x 30 x 20 cm. Pokud jste letenku koupili před datem 10.10.2018, vztahují se na vás staré podmínky, viz odstavec níže.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) je placené a lze zvolit mezi variantami 10 kg, 23 kg a 32 kg. Cena se odvíjí od délky letu, zhruba 290–1.000 Kč. Nejnižší cena 7 € je nabízena za 10 kg zavazadlo (od 1.11.2018).

Sportovní vybavení jako kolo, lyže, snowboard či golfový vak lze dokoupit za 795 Kč/let.

Kočárek je pro malé děti je přepravován vždy zdarma a přeprava zvířat není u Wizz Air povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno 10 eury, využijte následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in provedete zdarma z pohodlí domova v době 3 až 48 hodin před odletem. Máte-li však zakoupenou zpáteční letenku, na let zpět se lze odbavit již při check-inu letu tam, a to maximálně 15 dní před odletem.

Na stránkách wizzair.com vyplňte potřebné údaje a letenku si vytiskněte na papír (i černobíle). Čísla pasu nebo občanského průkazu se u letů v rámci Evropy nevyplňují.

Komfortnější způsob nabízí tzv. mobilní check-in. Budete potřebovat chytrý telefon a mobilní aplikaci Wizz Air (appka na Google Play nebo App Store), kde znovu vyplníte potřebné údaje a na letišti jen ukážete čárový QR kód s vaší palubní vstupenkou. Nemusí být dostupný na všech letištích, seznam těch, které mobilní check-in podporují najdete na webu Wizz Airu – rozklikněte sekci "Odbavení přes mobilní telefon".

Při online odbavení si můžete za poplatek vybrat konkrétní sedačku, pokud za tuto službu platit nechcete, lze ji přeskočit a nechat si přidělit náhodné sedadlo zdarma. Podobně jak Ryanair i Wizz Air vás záměrně rozesadí, pokud cestujete ve více lidech. Naopak cestujete-li s dítětem a sedačku odmítnete přikoupit, automaticky vás a dítě posadí vedle sebe (zdarma).

Služby během letu

Občerstvení a veškeré návazné služby nabízí Wizz Air pouze za poplatek.

Výběr sedačky je zpoplatněn částkou od 2 €, místa s větším prostorem pro nohy jsou pak násobě dražší.

Kontakt

Wizz Air patří k nejhůře kontaktovatelným aerolinkám. Oficiálně můžete využít jen kontaktní telefon v angličtině 900 140 940 s poplatkem 14 Kč/min. Neoficiálně však lze Wizz Air kontaktovat na české asistenční lince +420 225 850 035 denně od 7 do 22 hodin s běžnou sazbou.

Na facebookové stránce nemá Wizz Air zprovozněnou možnost zasílání soukromých zpráv a ani e-mailový kontakt pro běžné účely neexistuje. 

Při řešení kompenzace za zpoždění nebo zrušený let Wizz Airu vyplňte speciální formulář na webu aerolinky. 

208 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, mám koupený letenky přes kiwi kde jsem vyplnil blbě datum na občance a ted už mi to nejde předělat. Budu s tím mít na letišti problém??Děkuji

před 9 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ahoj, to nevadi, to nikdo resit nebude, ale kupuj letenky vzdycky primo pres Wizz a ne pres tu chatru...

Bear

Mám dotaz - tento rok jsem od letošního února 2019 členem Wizz Discount Clubu. Členství je platné do konce tohoto roku a nebo celý rok, tzn. do února 2020?

Dejme tomu, že by bylo platné jen do konce tohoto roku - když ještě do konce tohoto roku zakoupím letenku, která je až na příští rok, mohu ještě využít výhodu tohoto letošního členství, když samotný let je až ten další rok?

před 12 dny
Jiří M.

Členství platí rok od koupení, takže do února 2020, dá se dohledat po přihlášení ve vašem profilu - podrobnosti členství.

Letenky běžně kupujeme dopředu, není potřeba aby členství platilo v době letu.

před 12 dny
Bear

Děkuji za osvětu :-)

Přidat odpověď
před 12 dny

Dobrý den,

koupili jsme si letenky u wizzair, trasa Lisabon- Vídeň a Vídeň-Lisabon. Nyní se vyskytla situace, kdy by se nám hodilo nevyužít letenku Lisabon- Vídeň, ale pouze zpáteční. Bohužel se na jejich stránkách nemůžeme dočíst, zda je to možné a pokud ano, jestli je nenastoupeni zpoplatneno.

Dekujeme.

před 18 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

U Wizzairu, to nevadí, je to low-cost :)

Přidat odpověď
před 18 dny

dobry den,

kdyz si i zakoupim v listopadu 2019 letenku i clenstvi ve wizz discount club na kveten 2020 . Bude mi clenstvi platit uz od listopadu 2019 ? Budu moci se slevou clubu nakupovat popr letenky v prosinci 2019 ,ktere budou koupeny pozdeji nez prvni letenka?

Dekuji

před 20 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3738 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, členství platí od okamžiku koupě, tedy od listopadu. Nakuppvat zlevněné letenky můžete tedy rovněž od listopadu nehledě na jaký termín budou.

před 20 dny
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 436 komentářů
 • Poslat zprávu

Ano, členství začne platit od prvního nákupu, tedy od listopadu 19 jeden rok, rozhodující je den koupě letenky ne den cesty, takže po dobu jednoho roku můžeš nakupovat letenek kolik chceš a na jakýkoliv termín.

před 20 dny
Avatar uživatele Daniel
Daniel

jen pro zajímavost. měl jsem členství pro dva do dubna 2020. v září jsem kupoval letenky pro více lidí a zaplatil členství pro 5 osob. a kupodivu mi platí až do dubna 2021 a ne jenom do září, jak jsem čekal...

Přidat odpověď
před 20 dny

Dobrý den,

jak mohu dokoupit zavazadlo, popř. sedadel, když jsem to při rezervaci a zaplacení zapomněla

Děkuji

S pozdravem

Ivana Durnová

před 21 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3738 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, na webu Wizz Air (https://wizzair.com/#/) se pomocí rezervačního kódu, který vám přišel spolu s letenkou do e-mailu přihlásíte - v sekci Check in & Bookings v horní části stránky (viz obrázek: https://imgur.com/a/LAolXEj) - a zavazadlo/sedadla dokoupíte.

Přidat odpověď
před 21 dny

Ahoj,

jak presne funguje ten discount club ? kdyz koupim rocni clenstvi, tak kdyz pak koupím letenky pro 5 lidi, tak kazda je -10 ecek ? diky

před 23 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3738 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, ano, když koupíte to dražší členství za 16 stovek, tak má vždy slevu cestující + maximálně 5 dalších osob. Levnější členství je jen pro dva lidi. Sleva je od 10 €, někdy je i vyšší. Obecně platí, že při cestě ve dvou se koupě členství vyplatí často už při první cestě, pokud je cena letenky od cca 1 000 Kč výš.

Přidat odpověď
před 23 dny

Zdravím, jde koupit priority i když mám letenky přes kiwi.cz?nemuzu nikde najít číslo rezervace co bych vyhledal na wizzair.com. A je problém když sem uvedl do pasu totožnosti jiný měsíc jeho ukončení?chtel sem to změnit ale chtějí poplatek za 270kč. Dekuji za odpovědi

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3738 komentářů
 • Poslat zprávu

Zdravím Venco, musíte se obrátit na Kiwi a požádat je o číslo rezervace, bez toho to nepůjde. A pro příště se vyhnout nákupu přes Kiwi, zvlášť u nízkonákladových dopravců, kde si akorát připravíte spoustu potíží.

Dobry den,

obracím se na vas s následujícím dotazem.

Mame zpáteční letenky, ale bohužel se nam nepodařilo stihnout prvni let. Na misto se dostaneme jinym letadlem. Pokud jsme ale nenastoupili na prvni let, znamena to, ze se automaticky ruší i let zpáteční nebo zpáteční letenka bude stale platná?

Dekuji vam.

před 3 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3738 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, u low-cost aerolinek tohle pravidlo neplatí, zpáteční letenka bude stále platná :) Píšeme o tom detailněji zde: https://www.cestujlevne.com/blog...chani-letu

Přidat odpověď
před 3 měs

Dovry den, lze prikoupit priority dodatecne uz i po zaplaceni letenky?

Dekuju

před 3 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 668 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-21T16:35:19+02:00)

Ano. Lze to zjistit například tak, že si kliknu na rezervaci a podívám se, jaké dodatečné služby mi to nabízí.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám rezervaci letenk pro 4 osoby (vše na můj účet), jeden z cestujících však nemůže z rodinných důvodů letět...je možné tedy udělat klasicky check in pro všechny a tu jednu letenku pak nechat prostě propadnout? Že zkrátka jeden z nás na let nenastoupí... Propadne pak jen cena letenky nebo budu platit nějaký zvláštní poplatek? Dívala jsem se, že poplatky za zrušení jsou poměrně vysoké...Předem mockrát děkuji za odpověď :)

před 3 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Uděláte check-in jen pro toho, kdo letí.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, vyřizuji skupinovou letenku , rezervaci mám, ale nejde mi ji otevřít, abych mohl nahrát jména cestujících. Když zadám pouze kód rezervace, mně to dál nepustí. Rád bych také pro skupinu přikoupil 2 odbavená zavazadla do 10 kg (kytary ve futrálech :) ), ale ten samý problém...

před 3 měs

Vyřešeno! Musel jsem znát přístupové kódy agentury. Číslo rezervace nestačí!

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

https://belarusfeed.com/breaking...hts-minsk/ Jeste by to chtelo z VIE :-))

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele Majka
Majka

Letový řád od dubna 2020 bude společnost zveřejňovat asi v jakém termínu? díky.

před 4 měs
Leonard
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 68 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-12T20:05:17+02:00)

podle mě se to stalo právě teď :) alespoň pro Katovice

Přidat odpověď
před 3 měs

Upozornění. Let Budapešť - Tirana a zpět, informace staré týden 16.6. 2019 . Při odletu z Budapešti velmi přísně kontrolují velikost příručního zavazadla 40x30x20. Zaplatíte navíc 25 EZR za každé zavazadlo. Musíte vkládat do Wizz Air kovového měřiče. Při letu zpět z Tirany, žádný problém, žádná kontrola. Nic vám nebrání v tom, obléci si na sebe nejobjemější oděvy a boty. A něco přidat za pásek. Váhu zavazadla zatím nekontrolují. Naučte se létat s minimem věcí, ať neplatí zbytečně za věci, co nepotřebujete. Přeprat si můžete vždycky.

před 5 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Neni jednodusi dodrzet pravidla co se tyka rozmeru a vahy zavazadla?

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Nebo si priplatit priority?

před 5 měs
danca h

Taky červnová zkušenost. Ve Vídni nás potřebovali rychle dostat do letadla, tak nekontrolovali nic (ani doklady, jen jsme pípli boarding pass), zpět z Říma ale kasírovali nadměrné zavazadla a tašky navíc. Lidi se vztekali, nic nenadělali. Hledali to odhadem, kdo zjevně měl překročený rozměr, nemuseli jsme to cpát všichni do "košů". Vyplatí se dodržet rozměr....

před 5 měs
Avatar uživatele Marcel
Marcel

Z Vídně létám pravidelně a nikdo mě tam nikdy nekontroloval. :-) V Římě i na Stanstedu ty kontroly jsou no, ale to už je každého boj.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

koupila jsem 4 zpáteční letenky (2 dosp.+2 děti) do Valencie. Pro dospělé jsem přikoupila wizz priority (kvůli zavazadlům). Nekoupila jsem sedadla. Chci se zeptat, můžu si při check-in 48hod před odletem vybrat sedadla nebo mi budou náhodně přidělena? Jde mi o to, abychom s děti seděli společně.

Děkuji Petra

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobry den,

Vybrat sedadla si nemuzete (je to low-cost), budou nahodne rozesazena po celem letadle. A myslim, ze s deťmi musite sedacky stejne prikoupit.

před 5 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3738 komentářů
 • Poslat zprávu

Pokud vím, tak Wizz Air přidělí dospělého k dítěti automaticky zdarma dle náhodného výběru. Pokud byste chtěli sedět všichni pohromadě, pak musíte sedačky přikoupit.

Přidat odpověď
před 5 měs

Ahoj, koupili jsme si jednosměrné letenky z Tenerife do Vídně. Koupili jsme je s priority. A tak se asi hloupě zeptám,je možné udělat check-in dřív než 48 hodin před odletem?

před 5 měs
Honza Čermák

Když si koupíš sedadlo, tak se můžeš odbavit měsíc před odletem.

Přidat odpověď
před 5 měs
danca h

Prosím radu. Špatně jsem koupila 2 letenky, které nevyužijeme. Samozřejmě propadnou (žádná škoda, stály 10 euro). Ale chtěla bych je nějak vrátit do systému. Ať si je znovu prodají. Lze to nějak stornovat?

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3738 komentářů
 • Poslat zprávu

Za storno byste musela platit poplatek 60 € za jednu letenku, takže nechce propadnout, holt budou dvě volná místa.

před 6 měs
danca h

Díky. Zvláštní strategie. Vždyť by vydělali 2x:-), kdybych nemusela platit za storno :-)

Přidat odpověď
před 6 měs

mam zaplacene letenky , co musim mit vytiskle s sebou, dotisknout tam letenky, staci nahlasit jen kod...? A kde? U odbavení? Mame jen každý batoh do letadla a já jen kufrik maly velikosti na Wizz priority.

před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To si vytisknete doma, jinak budete platit poplatky, online-check in se otevira 48 hodin pred odletem, pokud jste si nezaplatili sedacky vedle sebe, tak vas rozesadi. Na letisti to bude samozrejme za poplatek, jak se muzete docist vyse.

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3738 komentářů
 • Poslat zprávu

S sebou musíte mít palubní vstupenky, které si vygenerujete při online chceck-in. Buď vytištěné nebo v mobilní aplikaci v podobě QR kódu. Pokud máte jen přiruční zavazadla, k odbavení vůbec nejdete, po příchodu na letiště jdete rovnou na bezpečnostní kontrolu.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, omlouvám se, jestli už to tu někde bylo, ale nemám prostor to vše procházet:

Dá se něco dělat, když vám kvůli zpoždění jiného dopravce uletí letadlo (konkrétně právě u WIZZ)? Existuje alespoň třeba nějaká částečná kompenzace, kdybych chtěla zrušit ten zpáteční let? Případně jak na to?

Díky za rady...

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3738 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-09T11:13:12+02:00)

Dobrý den, nedá se dělat nic, samostatně poskládané přestupy jdou pouze na vrub cestujícího. Tedy pokud zpoždění toho prvního dopravce nebylo delší než 3 hodiny, pak může existovat nárok na finanční kompenzaci. Ale u Wizzu (resp. kteréhokoliv dopravce, jehož letadlo vám v takových případech uletí) určitě nic.

před 6 měs

Mně se nejedná vůbec o ten let tam a přestupy, to je mi jasné, že je pasé, jen čistě o tu zpáteční letenku...

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3738 komentářů
 • Poslat zprávu

Ani tam žádný nárok na nic není. Na základě čeho by byl? Nízkonákladové letenky jsou bohužel nevratné a nestornovatelné, pokud jste si k nim nepřikoupila žádnou speciální "flexi" službu.

před 6 měs

OK, díky, chtěla jsem se jen ujistit... Tak teď už naprosto přesně vím, k čemu ty Flexi služby jsou :-)) díky za rady!

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele tomkult
tomkult

Dobrý den, nepodařilo se mi zjistit, zda cestující s kojencem si muže vzít zdarma kromě kocarku i autosedacku, jako u ryanairu. Mate s tím prosím někdo zkušenost? A druhy dotaz - cestující s kojencem dostane automaticky Wizz priority, ale není zrejme, zda i možnost si vzít zdarma 10kg trolley bag?

před 7 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3738 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, pokud byste si chtěli vzít autosedačku, museli byste si zaplatit místo navíc (resp. letenku navíc ve standardním dospělém tarifu). Kojenec má nárok pouze na jedno zavazadlo velikosti 40x30x20 cm.

Přidat odpověď
před 7 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu