Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Wizz Air

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air se řadí do kategorie nízkonákladových dopravců, kteří na úkor služeb nabídnou nejlevnější možnou cenu za přepravu z bodu A do bodu B. Letenky tak mnohdy nestojí ani 500 Kč.

Wizz Air je oficiálně maďarským dopravcem a po celé Evropě provozuje mnoho leteckých bází, nejblíže nám jsou ty v Katovicích, Vídni, Vratislavi nebo Košicích. Dlouholetou základnu v Praze Wizz Air ke 14.6.2017 zavírá a ponechá jen tři linky do Bari, Kutaisi a Londýna.

Společnost provozuje lety výhradně stroji Airbus A320 a A321 v typicky růžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Wizz Air zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách wizzair.com v období 1–3 měsíce před plánovaným odletem.

Na výběr je z mnoha destinací napříč celou Evropou, ale i mimo ni. Za hranice kontinentu poletíte do Dubaje, Kutaisi, Baku nebo Eilatu.

Letenky můžete koupit z blízkých letišť do následujících destinací:

 • Praha – Bari, Kutaisi a Londýn,
 • Bratislava – Kyjev, Londýn, Skopje, Sofie a Varšava
 • Katovice – Agadir, Alghero, Athény, Barcelona, Bari, Bergen, Boloňa, Bristol, Burgas, Catania, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Dubaj, Eilat, Eindhoven, Faro, Frankfurt-Hahn, Glasgow, Charkov, keflavík (Island), Kolín nad Rýnem, Kutaisi, Kyjev, Lanzarote, Larnaca, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Memmingen, Milán-Bergamo, Neapol, Podgorica, Porto, Řím, Sandefjord, Split, Stavanger, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv a Tenerife
 • Košice – Londýn
 • Poprad – Londýn
 • Vídeň – Bari, Bergen, Billund, Catania, Dortmund, Gdaňsk, Charkov, Keflavík (Island), Kluž, Kutaisi, Larnaca, Lisabon, Madrid, Malta, Milán-Malpensa, Niš, Ohrid, Řím, Soluň, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv, Tenerife, Tuza, Valencia, Varna.

Desítky dalších měst naleznete při odletu z Vratislavi nebo Budapešti.

Cena letenek se standardně pohybují v rozmezí 500–1.500 Kč za jednosměrný let.

Letenky vždy nakupujte v měně státu, ze kterého odlétáte. Web Wizz Airu vám takovou možnost nabídne automaticky, nepřeklikávejte na české koruny, kurz bude vždy horší než ve vaší bance.

Najdi nejlevnější letenky

Wizz Discount Club

Pokud chcete létat ještě levněji, pořiďte si členství Wizz Discount Club. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky i zavazadla pro vás, ale i další spolucestovatele.

Členství koupíte společně s letenkou, na kterou automaticky obdržíte slevu za následující poplatek:

 • 799 Kč – člen + 1 spolucestující,
 • 1.599 Kč – člen + 5 spolucestujících.

Abyste uplatnili slevu na ostatní, je nutné koupit letenky společně v jedné rezervaci. 

Sleva je pak minimálně 270 Kč za let a 135 Kč za velké kabinové zavazadlo. Jednoduchou matematikou zjistíte, že členství se vyplatí již při prvním nákupu zpáteční letenky pro dvě osoby:

 • Náklad na členství 899 Kč,
 • úspora plynoucí ze členství je 4x 270 Kč, tedy 1.080 Kč.

Žádný háček v tom není. Aerolinka sází na to, že díky členství s nimi budete létat častěji.

Zavazadla

Od 1.11.2018 se mění podmínky příručních zavazadel. Nově je zdarma pouze malé zavazadlo velikosti 40 x 30 x 20 cm do 10 kg. Pokud si však k letence přikoupíte službu Wizz Priority od 11 do 25 €, můžete si vzít na palubu bez dalšího poplatku dvě zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 40 x 30 x 20 cm. Pokud jste letenku koupili před datem 10.10.2018, vztahují se na vás staré podmínky, viz odstavec níže.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) je placené a lze zvolit mezi variantami 10 kg, 23 kg a 32 kg. Cena se odvíjí od délky letu, zhruba 290–1.000 Kč. Nejnižší cena 7 € je nabízena za 10 kg zavazadlo (od 1.11.2018).

Sportovní vybavení jako kolo, lyže, snowboard či golfový vak lze dokoupit za 795 Kč/let.

Kočárek je pro malé děti je přepravován vždy zdarma a přeprava zvířat není u Wizz Air povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno 10 eury, využijte následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in provedete zdarma z pohodlí domova v době 3 až 48 hodin před odletem. Máte-li však zakoupenou zpáteční letenku, na let zpět se lze odbavit již při check-inu letu tam, a to maximálně 15 dní před odletem.

Na stránkách wizzair.com vyplňte potřebné údaje a letenku si vytiskněte na papír (i černobíle). Čísla pasu nebo občanského průkazu se u letů v rámci Evropy nevyplňují.

Komfortnější způsob nabízí tzv. mobilní check-in. Budete potřebovat chytrý telefon a mobilní aplikaci Wizz Air, kde znovu vyplníte potřebné údaje a na letišti jen ukážete čárový QR kód s vaší palubní vstupenkou. Nemusí být dostupný na všech letištích, seznam těch, které mobilní check-in podporují najdete na webu Wizz Airu – rozklikněte sekci "Odbavení přes mobilní telefon".

Služby během letu

Občerstvení a veškeré návazné služby nabízí Wizz Air pouze za poplatek.

Výběr sedačky je zpoplatněn částkou od 2 €, místa s větším prostorem pro nohy jsou pak násobě dražší.

167 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

mam zaplacene letenky , co musim mit vytiskle s sebou, dotisknout tam letenky, staci nahlasit jen kod...? A kde? U odbavení? Mame jen každý batoh do letadla a já jen kufrik maly velikosti na Wizz priority.

před 8 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To si vytisknete doma, jinak budete platit poplatky, online-check in se otevira 48 hodin pred odletem, pokud jste si nezaplatili sedacky vedle sebe, tak vas rozesadi. Na letisti to bude samozrejme za poplatek, jak se muzete docist vyse.

před 8 dny
Kryštof Hájek

S sebou musíte mít palubní vstupenky, které si vygenerujete při online chceck-in. Buď vytištěné nebo v mobilní aplikaci v podobě QR kódu. Pokud máte jen přiruční zavazadla, k odbavení vůbec nejdete, po příchodu na letiště jdete rovnou na bezpečnostní kontrolu.

Dobrý den, omlouvám se, jestli už to tu někde bylo, ale nemám prostor to vše procházet:

Dá se něco dělat, když vám kvůli zpoždění jiného dopravce uletí letadlo (konkrétně právě u WIZZ)? Existuje alespoň třeba nějaká částečná kompenzace, kdybych chtěla zrušit ten zpáteční let? Případně jak na to?

Díky za rady...

před 12 dny
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2965 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-09T11:13:12+02:00)

Dobrý den, nedá se dělat nic, samostatně poskládané přestupy jdou pouze na vrub cestujícího. Tedy pokud zpoždění toho prvního dopravce nebylo delší než 3 hodiny, pak může existovat nárok na finanční kompenzaci. Ale u Wizzu (resp. kteréhokoliv dopravce, jehož letadlo vám v takových případech uletí) určitě nic.

před 12 dny

Mně se nejedná vůbec o ten let tam a přestupy, to je mi jasné, že je pasé, jen čistě o tu zpáteční letenku...

před 12 dny
Kryštof Hájek

Ani tam žádný nárok na nic není. Na základě čeho by byl? Nízkonákladové letenky jsou bohužel nevratné a nestornovatelné, pokud jste si k nim nepřikoupila žádnou speciální "flexi" službu.

před 12 dny

OK, díky, chtěla jsem se jen ujistit... Tak teď už naprosto přesně vím, k čemu ty Flexi služby jsou :-)) díky za rady!

Přidat odpověď
před 12 dny
Avatar uživatele tomkult
tomkult

Dobrý den, nepodařilo se mi zjistit, zda cestující s kojencem si muže vzít zdarma kromě kocarku i autosedacku, jako u ryanairu. Mate s tím prosím někdo zkušenost? A druhy dotaz - cestující s kojencem dostane automaticky Wizz priority, ale není zrejme, zda i možnost si vzít zdarma 10kg trolley bag?

před 20 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud byste si chtěli vzít autosedačku, museli byste si zaplatit místo navíc (resp. letenku navíc ve standardním dospělém tarifu). Kojenec má nárok pouze na jedno zavazadlo velikosti 40x30x20 cm.

Přidat odpověď
před 20 dny
Radek Górak

Dobrý den/ Ahoj,

Mám dotaz ohledně členství u Wizzu. Členství mám od loňského května, tudíž mi příští měsíc končí, ale nejsem si úplně jist, jak to funguje, když si chci koupit letenky na červen.

Protože mi to jde zvolit se členstvím ty letenky, ale jde o to, že mi to vlastně než poletí, skončí.

Bude to takhle v pohodě to koupit nebo to mám nějak prodloužit? Zatím jsem nepřišel na to, jak.

Děkuji všem za odpověď. 🙂

před 21 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, členství se vztahuje na moment nákupu, ne proletění. Takže v tomhle případě bez problému :)

před 21 dny
Radek Górak

Díky moc, já jen, aby se to pak neřešilo, ale když je to v pořádku, tak je to fajn, ještě jednou díky 🙂

Přidat odpověď
před 21 dny

Dobrý den, rádi bychom letěli do Říma (2 dospělí + 5leté dítě). Četla jsem tu, že Wizzair rozsazuje místa. To, že nemusíme sedět vedle sebe s manželem neřeším, ale mám nějakou jistotu, že budu sedět společně s dítětem aniž bych musela kupovat sedadla?

Děkuji.

před 22 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 529 komentářů
 • Poslat zprávu

Dítě bude vždy sedět s jedním z vás. O to nemějte obavu.

před 22 dny
Jan Čermák

Dobrý den,

Nemusíte dokupovat. Na jejich webu to máte napsané jasně:

Děti do 14 let musí sedět vedle alespoň jedné doprovázející osoby. Náhodné přidělení místa při odbavení tento princip zohledňuje. Pokud je k dispozici omezený počet míst a nelze zakoupit přilehlé sedadlo pro alespoň jednu doprovázející dospělou osobu, palubní personál vám pomůže vaše dítě přesadit

Přidat odpověď
před 22 dny

Dobrý den,letime v červnu do Řecka se synem ,ale v den letu mu budou 2roky a měsíc mám koupenou letenku i pro něho,ale jak je to s kocarkem (golfkama),můžeme vzít zdarma ,až k letadlu?Pise se jen o dětech do dvou let ,ale když už přesáhl hranici?dekuji

před měs

Dobrý den, ano můžete. My jsme byli před týdnem se skoro 3 letým dítětem a vše bylo v pohodě. Jen jsme s kočárkem museli na check-in přepážku.

Avatar uživatele Broupal
Broupal

Rychlý dotaz, nemáte někdo zkušenosti s vracením ceny za letenku ve fromě 120% kreditu? Wizz změnil čas odletu VIE-MLA, tak jsme se rozhodli že bychom to zrušili a obratem koupili VIE-KEF. Jen by mě zajímalo jestli ten kredit připisují ihned, nebo po nějaké době (což by bylo nevýhodné, levné letenky by byly pryč). Díky

před měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Mají na to myslím 3 nebo 5 dní, nicméně fakticky ze dvou případů jednou do druhého dne a jednou ještě týž den.

před měs
Avatar uživatele Broupal
Broupal

Díky, nakonec vrátili ještě ten samý den.

Přidat odpověď
před 25 dny

Dobrý den, při stažení palubních lístku jsme zjistili, ze máme s manželkou každý rezervované sedadlo v jiné části letadla. Zřejmě je to moje nepozornost, která vznikla při rezervaci letu. Letadlo odlétá za 24 hodin. (Katowice-Porto). Jaké mám v tuto chvíli možnosti změnit situaci a s kým to resit?

Dekuji

před měs
Vojtěch Hájek

Systém Wizzairu záměrně rozsazuje a snaží se donutit lidi, aby si kupovali místo vedle sebe. Nejsem si jist, jak přesně to je, ale myslím, ze by přes web nebo appku mělo byt možné sedadla změnit. Samozřejmě za poplatek.

před měs
Jan Čermák

Jj, ve správě rezervace by mělo jít místo dokoupit i po odbavení.

před měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

nejlepší bude užít si cca tři hodiny bez manželky..:)

Avatar uživatele evinka
evinka

Dobry den, letime 4 osoby na tenerife ted v utery, ale v boarding passu mam omylem ,,male" misto,, female"... Jak moc velky problem to je?mate s tim nekdo zkusenosti?diky!

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tohle nikdo řešit nebude, taky se mi to už stalo.

před 2 měs
cali

Ale možná to budou chtít vidět, tak si pro všechny případy vezměte nějaké fajnové prádýlko.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele Majka
Majka

Wizz mění často letové řády. Teď změna v dubnu pro let do Catanie. Změna mi nevyhovuje, nepotvrdila jsem, nechci ani na Wizz - credit , nýbrž vratku na účet. Ovšem v informacích u změny se uvádí:

Important: Your choice will reflect on the whole booking affecting all passengers.

If you wish to change your choice, you may do so according to the general rules and by paying the relevant change/service fee.

Jak to tedy je? Budu při zrušení letu z důvodu wizz změny platit poplatek? Díky

Odpovědět
před 2 měs

Tak bohužel, zpáteční let už dopředu odbavit nelze... pouze 48 hodin před odletem. Nebo koupit sedadlo...

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den,

chápu správně, že wizz priority platí vždy jen k té jedné konkrétní letence?

A pokud si ho budu chtít přikoupit, musím ho kupovat vždy s každou další letenkou znovu?

Děkuju :))

před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobrý den,

priority si opravdu musíte dokoupit ke každé letence, pokud se nezbalíte do baťůžku

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den. Je prosím správná informace že z Vídně a z Tenerife sur nejde použít mobilní palubní lístek? Aspon mi to tak na Wizzu ukazuje. Počítal jsem z tím že půjde udělat hned zpáteční check-in a že si vytisknu vše doma nebo použiji mobilní lístek. Ted ale zjištuji že to zřejmě nejde, tak abych si teda ještě mohl přikoupit odbavení na letišti Tenerife za 10e . Děkuji za info

před 4 měs
Jan Čermák

Dobrý den,

nejde: https://wizzair.com/cs-cz/inform...a-palubu#/

Ale 10 EUR platit nemusíte, vytiskněte si palubní vstupenky sám. Za drobné dýško (menší jak 10 EUR) Vám to vytisknou na kterékoliv hotelové recepci.

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Ve slušném hotelu to většinou vytisknou zdarma. Aspon moje zkušenost.

před 4 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Na recepci ho(s)telu zadarmo, v nějakém copy centru za drobáky.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, v popisu máte chybu. Zpáteční let lze odbavit pouze 48 hod. před odletem zpátečního letu (bez zakoupených sedadel).

Teď jsem dělal check-in BTS-SOF (na 1.2.2019), ale zpáteční na 3.2.2019 nelze odbavit.

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele Andrea Peroutkova
Andrea Peroutkova

Zdravím, chtěla bych se zeptat ohledně cestování s kojencem s Wizzairem. Informace jsem našla různé. Takže v rámci letenky mám automaticky Priority Wizzair tzn. 2 příruční zavazadla. Jak je to s kočárem. Můžu si vzít na palubu dvě příruční zavazadla a kočár do zavaz. prostoru nebo si musím vybrat kočár nebo druhé příruční. Děkuji :-)

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, Priority máte skutečně automaticky, tedy můžete mít pro sebe dvě příruční zavazadla + kočárek zdarma. Golfky si můžete vzít až přímo k letadlu, kde vám je seberou a vloží do zavazadlového prostoru, klasické kočárky je nutné zdarma odbavit už u check-in přepážek.

před 4 měs
Avatar uživatele Andrea Peroutkova
Andrea Peroutkova

Díky moc. Na travelbibli a ebooku Bizových jsem právě našla, že si mohu vzít pouze jedno (kočár nebo zavazadlo). Na stránkách Wizzairu jsem o tom ale zmínku nenašla. Letíme s prckem poprvé, tak zjišťuji, co se dá. ;-)

před 4 měs

A musím tedy golfky označovat u check-in ? A kufry s priority musím mít nejak označeny když se budu online odbavovat diky

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Wizzak zvysil poplatky za priority a zavazadla, ale nic, co bych necekal.

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

ahoj. letenky koupeny v září 2018. myslel jsem, že i u wizzairu je to stejné jako u ryanair.. ale dle rezervace to vypadá, že kufr 55... můžu dát u odbavení zdarma.. přesto, že jsem si nic dalšího nepřiplatil..nebo je to jinak..? moc děkuji za info..

před 4 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, nová pravidla by měla platit pro letenky zakoupené po 1.11., takže pokud jste koupil v září, ještě skutečně měla platí staré podmínky, tedy větší zavazadlo zdarma.

před 4 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

ok. díky za info...

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Navrhuji doplnit do odstavce Odbavení k mobilnímu check-inu i odkaz na stránku Wizzairu, kde je vyhledávač letišť, které podporují mobilní check-in: https://wizzair.com/cs-cz/inform...a-palubu#/

O tom, že ve Wizz Discount Clubu není žádný háček, bych se trochu hádal. Vidím ho v tom, že se dá koupit pouze s letenkou, pokud vám tedy vypršelo členství a brzo vám vyprší kredity z Booking.com a chcete si za ně znovu koupit členství, nezbyde vám, než si rovnou koupit nějakou letenku.

Odpovědět
před 4 měs

Dobry den,nevite jak je to s rezervaci letenek na stejne jmeno?Manzel i syn se jmenuji stejne napr. Jan Novak a pri rezervaci letenky mi stale pisi duplicita pasazera a nemohu tim padem udelat rezervaci.Nemate s tim prosim nekdo zkusenost?

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, za jméno syna přidejte "Jr" jako Junior. Tedy jméno bude vypadat "Jan Novak Jr". Je to běžný postup u všech aerolinek a Wizz Air ho má i explicitně popsaný v podmínkách, takže to bude bez problému.

před 6 měs

Aha,tak moc dekuji za radu :-)

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

mám zakoupenou letenku s Wizz Air, již ze srpna, takže platí ještě staré podmínky ohledně příručního zavazadla, plus mám přikoupené Wizz Air Priority. Chtěla jsem si vyhledat rozměry povolených zavazadel a na stránce Wizz Air mě zarazilo, že všude se o dalším zavazadle píše jako o "zavazadlu na kolečkách".

Viz např. odstavec:

Pasažéři, kteří si zakoupili WIZZ Priority budou mít povoleno další zavazadlo s kolečky, a to do velikosti až 55 x 40 x 23 cm.

Může to být i krosna? Nemá s tím prosím někdo zkušenosti?

Předem moc díky za odpovědi.

https://wizzair.com/cs-cz/inform...ge-pc94Y#/

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, můžete být jakékoliv zavazadlo, které odpovídá rozměrům, klidně pytel na obilí :)

Přidat odpověď
před 7 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 23 dny
Navrhni úpravu