Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Wizz Air

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air se řadí do kategorie nízkonákladových dopravců, kteří na úkor služeb nabídnou nejlevnější možnou cenu za přepravu z bodu A do bodu B. Letenky tak mnohdy nestojí ani 500 Kč.

Wizz Air je oficiálně maďarským dopravcem a po celé Evropě provozuje mnoho leteckých bází, nejblíže nám jsou ty v Katovicích, Vídni, Vratislavi nebo Košicích. Dlouholetou základnu v Praze Wizz Air ke 14.6.2017 zavírá a ponechá jen tři linky do Bari, Kutaisi a Londýna.

Společnost provozuje lety výhradně stroji Airbus A320 a A321 v typicky růžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Wizz Air zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách wizzair.com v období 1–3 měsíce před plánovaným odletem.

Na výběr je z mnoha destinací napříč celou Evropou, ale i mimo ni. Za hranice kontinentu poletíte do Dubaje, Kutaisi, Baku nebo Eilatu.

Letenky můžete koupit z blízkých letišť do následujících destinací:

 • Praha – Bari, Kutaisi a Londýn,
 • Bratislava – Kyjev, Londýn, Skopje, Sofie a Varšava
 • Katovice – Agadir, Alghero, Athény, Barcelona, Bari, Bergen, Boloňa, Bristol, Burgas, Catania, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Dubaj, Eilat, Eindhoven, Faro, Frankfurt-Hahn, Glasgow, Charkov, keflavík (Island), Kolín nad Rýnem, Kutaisi, Kyjev, Lanzarote, Larnaca, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Memmingen, Milán-Bergamo, Neapol, Podgorica, Porto, Řím, Sandefjord, Split, Stavanger, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv a Tenerife
 • Košice – Londýn
 • Poprad – Londýn
 • Vídeň – Bari, Bergen, Billund, Catania, Dortmund, Gdaňsk, Charkov, Keflavík (Island), Kluž, Kutaisi, Larnaca, Lisabon, Madrid, Malta, Milán-Malpensa, Niš, Ohrid, Řím, Soluň, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv, Tenerife, Tuza, Valencia, Varna.

Desítky dalších měst naleznete při odletu z Vratislavi nebo Budapešti.

Cena letenek se standardně pohybují v rozmezí 500–1.500 Kč za jednosměrný let.

Najdi nejlevnější letenky

Wizz Discount Club

Pokud chcete létat ještě levněji, pořiďte si členství Wizz Discount Club. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky i zavazadla pro vás, ale i další spolucestovatele.

Členství koupíte společně s letenkou, na kterou automaticky obdržíte slevu za následující poplatek:

 • 799 Kč – člen + 1 spolucestující,
 • 1.599 Kč – člen + 5 spolucestujících.

Abyste uplatnili slevu na ostatní, je nutné koupit letenky společně v jedné rezervaci.

Sleva je pak minimálně 270 Kč za let a 135 Kč za velké kabinové zavazadlo. Jednoduchou matematikou zjistíte, že členství se vyplatí již při prvním nákupu zpáteční letenky pro dvě osoby:

 • Náklad na členství 899 Kč,
 • úspora plynoucí ze členství je 4x 270 Kč, tedy 1.080 Kč.

Žádný háček v tom není. Aerolinka sází na to, že díky členství s nimi budete létat častěji.

Zavazadla

Příruční zavazadlo u Wizz Air má od 29. října 2017 nová pravidla. Nově má každý cestující nárok na jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 x 40 x 23 cm a váze 10 kg.

Od června 2018 Wizz Air praktikuje podobnou politiku jako Ryanair – pokud si nezaplatíte Wizz Priority (cca 170 až 300 Kč dle délky letu) nemáte garantováno, že příruční zavazadlo budete mít u sebe. U gatu vám ho zdarma pošlou do zavazadlového prostoru, po příletu vyzvednete na pásu. Na rozdíl od Ryanairu však Wizz Air nepovoluje žádné druhé zavazadlo typu brašny na notebook nebo kabelky... Je otázkou, jak se v reálu toto pravidlo bude dodržovat, každopádně bez zakoupeného Wizz Priority nemáte jistotou, že vaše drahá elektronika nepůjde do zavazadlového prostoru.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) je placené a lze zvolit mezi variantou 23 kg a 32 kg. Cena se odvíjí od délky letu, zhruba 290–1.000 Kč.

Sportovní vybavení jako kolo, lyže, snowboard či golfový vak lze dokoupit za 795 Kč/let.

Kočárek je pro malé děti je přepravován vždy zdarma a přeprava zvířat není u Wizz Air povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno 10 eury, využijte následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in provedete zdarma z pohodlí domova v době 3 hodin až 30 dní před odletem. Pro lety zakoupené po 15.8.2017 však platí, že 30 dní před odletem se lze odbavit pouze s vybraným místem či přikoupeným zavazadlem. V opačném případě se lze odbavit jen 48 hodin před odletem. Máte-li však zakoupenou zpáteční letenku, na let zpět se lze odbavit již při check-inu letu tam, a to maximálně 15 dní před odletem.

Na stránkách wizzair.com vyplňte potřebné údaje a letenku si vytiskněte na papír (i černobíle). Čísla pasu nebo občanského průkazu se u letů v rámci Evropy nevyplňují.

Komfortnější způsob nabízí tzv. mobilní check-in. Budete potřebovat chytrý telefon a mobilní aplikaci Wizz Air, kde znovu vyplníte potřebné údaje a na letišti jen ukážete čárový QR kód s vaší palubní vstupenkou.

Služby během letu

Občerstvení a veškeré návazné služby nabízí Wizz Air pouze za poplatek.

Výběr sedačky je zpoplatněn částkou od 2 €, místa s větším prostorem pro nohy jsou pak násobě dražší.

96 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Gabriela Kostkova
Gabriela Kostkova

Zdravím, prosím nevíte jak je to s rozsazováním? Dospělé neřeším, ale letím se 7letým synem a ten rozhodně nemůže sedět sám. Mám to risknout nebo minimálně ta 2 sedadla zaplatit při odbavení? (letíme 3 dospělí + syn do Malmo z Katowic). Děkuji předem za odpověď.

před 3 dny
Jan Čermák

Dobrý den,

pokud chcete mít 100% jistotu, tak si ta dvě místa prostě kupte. Při odbavení vám budou místa předělena a pokud se vám nebudou líbit, Wizz vám rád prodá jiné. Čím dřív odbavení uděláte, tím větší budete mít výběr pro případný dokup.

před 3 dny
David Eiselt
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 9687 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno redakcí 2018-08-15T11:06:45+02:00)

U dětí je zakázáno rozsazovat, takže minimálně 1 dospělý bude s dítětem sedět.

před 3 dny
Leoš Literák

Ale do kolika let to platí? U malých to chápu, ale brzy budeme mít teenagera ..

před 3 dny
Avatar uživatele Gabriela Kostkova
Gabriela Kostkova
 • Přidal se před 5 dny
 • Napsal 3 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-15T13:31:04+02:00)

Opravdu mi 7 leté dítě neposadí jinde? On by to fakt nedal. Asi to zkusím, když tak se pokusím přesadit s nějakým "milým" člověkem :-) Letíme o víkendu, tak pak písnu, jak jsme dopadli. A moc díky za odpovědi

před 3 dny

A to je pro vas tech par euro za vyber mist opravdu neprekonatelny problem?

před 3 dny
Avatar uživatele Gabriela Kostkova
Gabriela Kostkova

Není nepřekonatelný. Jen nechci platit zbytečně. Proto člověk cestuje nízkonákladovkama, aby měl nízké náklady :-) Samozřejmě je pohoda mého dítěte na prvním místě a proto se ptám na zkušenosti.

před 3 dny
Avatar uživatele eremi
eremi

Protože je pro Vás pohoda dítěte na první místě, tak si radši za 10 euro nekoupíte sedadlo. Nízkonákladovky taky znamenají omezení, se kterými je třeba počítat. Jinak ale buďte v klidu, budete určitě sedět spolu.

před 3 dny
Nadezhda Konstantinovna Krupskaya

Ty lowcosty jsou fakt hnus, dejte si pozor aby vás tam nepolila pivem, nebo nedej bože nepozvracela partička opilců. Není to tam nic výjimečného a také doporučuji vatu do uší, popřípadě sluchátka jako do traktoru protože tyhle partičky si nepřiplácejí za sedačky a pokřikují na sebe přes celé letadlo. Minule tam byl jeden tak opilý, že už ani pořádně neviděl a nabízel mi sex...

před 3 dny
Avatar uživatele Roman
Roman

Nevím do jakého věku platí, že vás posadí spolu, ale moc bych na to nespoléhal. Mají na to dokonce program, aby vás rozsadili i kdyby bylo letadlo prázdné. Pokud vám na tom opravdu záleží, připlaťte. Nezruinuje vás to a budete v klidu. Na to, že si s vámi někdo sedadlo vymění bych také nespoléhal. Pár krát jsem to zkoušel, ale lidi jsou hodně neochotní...ten chce sedět v uličce, ten zas zrovna u okna...Navíc ty sedadla můžou mít zrovna koupené, tak že je měnit s nikým nebudou.

Letíme poprve z Wizz Air.Letíme z Katovic do Barcelony.Máme přikoupený kufr do podpalubí a přírucní zavazadlo 55X40X23 10 kg.

Jako každá žena mám kabelku kde jsou všechny dokumenty( pasy , vouchery, peníze telefon tablet )a foťák v brašně.

Tady čtu, že příruční zavazadla jdou do podpalubí což nechápu a co s kabelkou ?

před 4 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, předně je povolen jen jeden kus příručního zavazadla, takže kabelku nejspíš budete muset umístit do něj. Příruční zavazadlo vám při nástupu do letadla můžou odebrat, pokud bude plně obsazeno a už se nevejde na palubu.

před 4 dny

Chcete mi říct že kabelku budu muset dát do příručního zavazadla a ten mi dají do zavazadlového prostoru? Postavené na hlavu v kabelce budu mít všechny doklady peníze.

před 2 dny
Avatar uživatele eremi
eremi

Potom nelétejte wizzairem, pokud je to pro Vás nepřekonatelný problém a připlaťte si. Nebo si zaplaťte přednostní nástup a budete mít jistotu, že příruční zavazadlo půjde s Vámi na palubu.

dá se ještě dodatečně zaplatit zavazadlo, které musí do zavazadlového prostoru? Byla koupena letenka bez zavazadla, je zde jen příruční zavazadlo, není wizzpriority

před 15 dny
Kryštof Hájek

Ano, dá se přes web Wizz Airu, přihlašte se v sekci "Odbavení (check-in) a rezervace".

Přidat odpověď
před 15 dny

Ahojte, jen se chci ujistit, jistota je jistota... Letíme s přítelem z Vídně do Eindhovenu, každý máme mít jen příruční zavazadlo (ne wizz priority), tudíž žádná kabelka navíc apod. Plánujeme standardní malý příruční kufřík a batoh do 40x30x18. Dle komentářů zde půjde pravděpodobně (spíše na 99%) příruční kufřík do podpalubí, ale ten mi vezmou až při kontrole, že ano? Nemusím s ním k odbavovací přepážce? 🙂

před 15 dny
Kryštof Hájek

Ano, ten si vezmou až při nástupu do letadla.

Přidat odpověď
před 15 dny

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit. Zítra letíme z Katowic do Švédska, máme s přítelem pouze každý příruční zavazadlo (batoh). Jak to funguje prosím? Můžeme s ním na palubu? Předem díky

před 30 dny
Jan Čermák

Dobrý den,

pokud se vejde do rozměrů pro příruční zavazadlo, tak s ním můžete letět. Pokud nemáte priority, je zde možnost, že vám jej na bráně zdarma odbaví.

Přidat odpověď
před 30 dny

Ahoj,

jak je to s členstvím v Wizz Discount Club, když bych chtěl létat se ženou a naším ročním synem? Mám pořídit variantu + 1 nebo rovnou +5 ??? Díky :-)

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele andrish
andrish

Ahoj,

myslíte, že je potřeba dokupovat si Wizz Priority, pokud si sebou chci do letadla vzít pouze jednu tašku těch menších rozměrů 40x30x18cm?

Děkuji za rady :-)

před měs
Kryštof Hájek

To by snad mělo projít v pohodě. Snad...

Dobrý den, chci se zeptat zda to funguje podobně jako u Ryan Air, že přikoupené zavazadlo (kufr) nejde přes přepážku v hale, ale jenom přes security a odeberou ho přimo u brány při vstupu do letadla? Díky moc.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, i u Ryanairu to funguje tak, že zakoupené zavazadlo musí jít přes přepážku v hale. Přímo u brány se odebírá jen příruční (= zdarma) kufřík. Takže musíte klasicky přes check-in přepážky.

Dobrý den můžu mit sebou krom prirucniho zavazadla ledvinku ?

Děkuji za odpověď

před měs
Jan Čermák

Ledvinka je cajk. Nám se podařilo Wizzem pronést pod bundou i větší brašnu na foťák.

Ahoj,

ve čtvrtek letim s Wizzair na Maltu z Vídně a mám otázku. Mám pouze příruční zavazadlo, chápu, že mi ho vezmou, ale je možný si těsně před tím vytáhnout malou kabelku na osobní věci? Provádí se to přímo u přepážky na odbavení?

před měs
David Eiselt

Je to před nástupem do letadla, takže určitě vytáhnout a nic cenného tu nenechávat!

Dobrý den. Pokud jsem si teď udělal check-in online, znamená to, že mohu jít rovnou na pasovou kontrolu a pak k bráně odletu, že? Nemusím jít k přepážce (pokud nepotřebuji odbavit kufr) před pasovou kontrolou, jako když jedu na normální dovolenou s cestovní kanceláří. Děkuji.

před měs
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Tak jest.

Zdravím cestovatelé, chtěl bych vás požádat o radu zda nevíte, jaké jsou možnosti změny rezervace u Wizz Air. Nabízí mi to při "překlepu" jednu změnu zdarma. Je možné tedy úplně změnit osobu,která cestuje, a zadarmo? Děkuji za zprávu :)

před měs
Kryštof Hájek

Jedna změna zdarma je myšlena změna jednoho písmene, ne osoby :D Za změnu cestujícího zaplatíte 1.190 Kč za každý jednotlivý let.

Hezký den vespolek, prosím o radu či zkušenost. Kdy asi budou prosím k dispozici lety a ceny letenek z Polska na Island na období květen + první polovina června 2019? Budu muset dlouho dopředu zamluvit camper pro rodinu, ale netuším ještě, kdy poletíme. A ještě jsem koukala, že během hlavní sezóny mají lety 3 x týdne a od půlky září už jen 2 x týdně. Jak myslíte, že to bude na bývá v květnu? Díky moc, kdo máte zkušenost a poradíte mi.

před měs

Letný letový poriadok na 2019 zverejnia asi tak v októbri 2018...a počty letov tazko predpokladať, je možné, že zostanú ako v tomto roku, záleží od obsadenosti, atď.

Dobrý den, nevíte prosím jak je to se zavadlem pro dítě do 2 let (konkrétně 10 měsíců)? Jde mi hlavně o to, zda si můžeme k malé vzít kočárek jako zavazadlo, či jak to je, nebo si zaplatit zavazadlo do podpalubí? Moc děkuji. Jo a je to let Vídeň - Řím :)

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, kočárek letí zdarma, takže platit nemusíte nic. Příruční zavazadlo výše uvedených rozměrů sice dítě do 2 let mít nemůže, ale menší tašku s dětskými potřebami ano, opět zdarma.

Dobrý den, letenky do Keflaviku jsem si platila u Wizzair 2.6. a letim 2.7 ale stale mi neprisly na mail zadne letenky, je to normalni? Popripade nevite kdy je muzu ocekavat? Dekuji

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, normální to určitě není, potvrzení chodí hned po zaplacení... Je možné, že jste zadala špatný mail, bude asi potřeba kontaktovat přímo Wizz Air.

před měs

Dobrý den,

potvrzovaci email mi po uskutečnění platby došel, i faktura. jen nevim, jestli tenhle potvrzovaci email mam povazovat za letenku a uz jen cekat na poslani palubniho listku po online check in a nebo mi jeste meli poslat nejake letenky napr v pdf verzi.

dekuji za odpoved

před měs
mirjur

Přesně tak, až nadejde čas, provedete online check-in, jehož výsledkem budou palubní lístky (letenky).

Daniel Reichel

Tak Wizzair nás při odbavení na let do Skopje rozhodil na opačné konce letadla. Kde jsem udělal chybu? :D

před měs
David

Nikde, je to jejich aktuální politika.

Zdravim, nevite nekdo letime z Katowic do Burgasu s prckem 3roky vezmou nam pro nej kocarek zdarma nebo musime dokoupit jako zavazadlo. Diky.

Odpovědět
před 2 měs

Dobrý den,chci se zeptat.Letíme s Wizzair poprvé a máme příruční zavazadlo místo 55 cm-60cm(na výšku),jinak rozměry sedí.Nevíte jestli bude problém??Díky

před 2 měs
Nadezhda Konstantinovna Krupskaya

Když vsadíte v ruletě na 6-ku a padne 5-ka vyhrajete?

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, letecká společnost Wizz Air mi zrušila let do Londýna a nabídla jiný, ale ten nechci. Nemám s touto situací žádné zkušenosti. Navíc jsem mám zakoupené jízdenky na autobus z letiště do centra Londýna a ty mi teď propadají. Mám pocit, že by raději, abych si nechala peníze na Wizz Air konto (+20% navíc), neboť při vrácení na kartu to vypadá, že mi strhnou nějaké poplatky., jejichž výši nevím.

Děkuji moc za odpověď.

před 3 měs
David Eiselt

Můžete si nechat vrátit peníze nebo ten kredit. Poplatky tu nejsou.

před 3 měs
Leoš Literák

Ještě záleží na datu odletu. Když je to blízko odletu (14 dnů??), tak máte nárok na kompenzaci. U kreditu je ještě problém, že musíte najít jiné letenky, na které je chcete použít. A z Prahy moc destinací Wizzair nemá.

Přidat odpověď
před 3 měs

Můžu se zeptat je jedno jestli příruční zavazadlo má 20x47x25 je to cestovní malá taška nebo si mám radši vzít batoh?. Děkuji

před 3 měs
Kryštof Hájek

Je to jedno, důležité jsou rozměry, ne typ zavazadla.

Přidat odpověď
před 3 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu