Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Wizz Air

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Wizz Air

Letecká společnost Wizz Air se řadí do kategorie nízkonákladových dopravců, kteří na úkor služeb nabídnou nejlevnější možnou cenu za přepravu z bodu A do bodu B. Letenky tak mnohdy nestojí ani 500 Kč.

Wizz Air je oficiálně maďarským dopravcem a po celé Evropě provozuje mnoho leteckých bází, nejblíže nám jsou ty v Katovicích, Vídni, Vratislavi nebo Bratislavě. Dlouholetou základnu v Praze Wizz Air ke 14.6.2017 zavírá a ponechá jen tři linky do Bari, Kutaisi a Londýna.

Společnost provozuje lety výhradně stroji Airbus A320 a A321 v typicky růžových barvách.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Letenky s Wizz Air zakoupíte nejlevněji přímo na stránkách wizzair.com v období 2–3 měsíce před plánovaným odletem. Wizz Air často nabídne levné letenky i s velmi dlouhým předstihem (10–12 měsíců).

Na výběr je z mnoha destinací napříč celou Evropou, ale i mimo ni. Za hranice kontinentu poletíte do Dubaje, Kutaisi, Baku, Maroka nebo Eilatu.

Letenky můžete koupit z blízkých letišť do následujících destinací:

 • Praha – Bari, Kišiněv, Kutaisi a Londýn,
 • Bratislava – Kyjev, Lvov, Londýn, Skopje a Sofie,
 • Katovice – Alesund, Alghero, Athény, Barcelona, Bari, Bergen, Boloňa, Bristol, Burgas, Castellón, Catania, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Dubaj, Eindhoven, Fuerteventura, Glasgow, Charkov, Keflavík (Island), Kolín nad Rýnem, Kutaisi, Kyjev, Larnaca, Lisabon, Liverpool, Londýn, Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Milán-Bergamo, Neapol, Podgorica, Porto, Řím, Sandefjord, Split, Stavanger, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv a Tenerife
 • Košice – Londýn
 • Poprad – Londýn
 • Vídeň – Alicante, Bari, Bergen, Billund, Brémy, Catania, Dortmund, Eindhoven, Ejlat, Gdaňsk, Charkov, Keflavík (Island), Kišiněv, Kluž, Kyjev, Kutaisi, Larnaca, Lisabon, Madrid, Málaga, Malmö, Malta, Milán-Malpensa, Neapol, Nice, Niš, Ohrid, Oslo, Porto, Řím, Soluň, Stockholm-Skavsta, Tel Aviv, Tenerife, Tuza, Valencia, Varna, Varšava.

Desítky dalších měst naleznete při odletu z Berlína, Vratislavi nebo Budapešti.

Cena letenek se standardně pohybují v rozmezí 500–1.500 Kč za jednosměrný let.

Letenky vždy nakupujte v měně státu, ze kterého odlétáte. Web Wizz Airu vám takovou možnost nabídne automaticky, nepřeklikávejte na české koruny, kurz bude vždy horší než ve vaší bance.

Najdi nejlevnější letenky

Wizz Discount Club

Pokud chcete létat ještě levněji, pořiďte si členství Wizz Discount Club. Za jednorázový roční poplatek získáte slevy na letenky i zavazadla pro vás, ale i další spolucestovatele.

Členství koupíte společně s letenkou, na kterou automaticky obdržíte slevu za následující poplatek:

 • 799 Kč – člen + 1 spolucestující,
 • 1.599 Kč – člen + 5 spolucestujících.

Abyste uplatnili slevu na ostatní, je nutné koupit letenky společně v jedné rezervaci. 

Sleva je pak minimálně 270 Kč za let a 135 Kč za velké kabinové zavazadlo. Jednoduchou matematikou zjistíte, že členství se vyplatí již při prvním nákupu zpáteční letenky pro dvě osoby:

 • Náklad na členství 899 Kč,
 • úspora plynoucí ze členství je 4x 270 Kč, tedy 1.080 Kč.

Žádný háček v tom není. Aerolinka sází na to, že díky členství s nimi budete létat častěji.

Zavazadla

Zdarma je pouze malé zavazadlo velikosti 40 x 30 x 20 cm do 10 kg. Pokud si však k letence přikoupíte službu Wizz Priority od 11 do 25 €, můžete si vzít na palubu bez dalšího poplatku dvě zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 40 x 30 x 20 cm. Pokud jste letenku koupili před datem 10.10.2018, vztahují se na vás staré podmínky, viz odstavec níže.

Zapsané zavazadlo (k odbavení do nákladových prostor letadla) je placené a lze zvolit mezi variantami 10 kg, 23 kg a 32 kg. Cena se odvíjí od délky letu, zhruba 290–1.000 Kč. Nejnižší cena 7 € je nabízena za 10 kg zavazadlo (od 1.11.2018).

Sportovní vybavení jako kolo, lyže, snowboard či golfový vak lze dokoupit za 795 Kč/let.

Kočárek je pro malé děti je přepravován vždy zdarma a přeprava zvířat není u Wizz Air povolena.

Odbavení

Odbavení na letišti je zpoplatněno 10 eury, využijte následující možnosti.

Online odbavení, neboli check-in provedete zdarma z pohodlí domova v době 3 až 48 hodin před odletem. Máte-li však zakoupenou zpáteční letenku, na let zpět se lze odbavit již při check-inu letu tam, a to maximálně 15 dní před odletem.

Na stránkách wizzair.com vyplňte potřebné údaje a letenku si vytiskněte na papír (i černobíle). Čísla pasu nebo občanského průkazu se u letů v rámci Evropy nevyplňují.

Komfortnější způsob nabízí tzv. mobilní check-in. Budete potřebovat chytrý telefon a mobilní aplikaci Wizz Air (appka na Google Play nebo App Store), kde znovu vyplníte potřebné údaje a na letišti jen ukážete čárový QR kód s vaší palubní vstupenkou. Nemusí být dostupný na všech letištích, seznam těch, které mobilní check-in podporují najdete na webu Wizz Airu – rozklikněte sekci "Odbavení přes mobilní telefon".

Při online odbavení si můžete za poplatek vybrat konkrétní sedačku, pokud za tuto službu platit nechcete, lze ji přeskočit a nechat si přidělit náhodné sedadlo zdarma. Podobně jak Ryanair i Wizz Air vás záměrně rozesadí, pokud cestujete ve více lidech. Naopak cestujete-li s dítětem a sedačku odmítnete přikoupit, automaticky vás a dítě posadí vedle sebe (zdarma).

Služby během letu

Občerstvení a veškeré návazné služby nabízí Wizz Air pouze za poplatek.

Výběr sedačky je zpoplatněn částkou od 2 €, místa s větším prostorem pro nohy jsou pak násobě dražší.

Kontakt

Wizz Air patří k nejhůře kontaktovatelným aerolinkám. Oficiálně můžete využít jen kontaktní telefon v angličtině 900 140 940 s poplatkem 14 Kč/min. Neoficiálně však lze Wizz Air kontaktovat na české asistenční lince +420 225 850 035 denně od 7 do 22 hodin s běžnou sazbou.

Na facebookové stránce nemá Wizz Air zprovozněnou možnost zasílání soukromých zpráv a ani e-mailový kontakt pro běžné účely neexistuje. 

Při řešení kompenzace za zpoždění nebo zrušený let Wizz Airu vyplňte speciální formulář na webu aerolinky. 

191 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den,

obracím se na vas s následujícím dotazem.

Mame zpáteční letenky, ale bohužel se nam nepodařilo stihnout prvni let. Na misto se dostaneme jinym letadlem. Pokud jsme ale nenastoupili na prvni let, znamena to, ze se automaticky ruší i let zpáteční nebo zpáteční letenka bude stale platná?

Dekuji vam.

před 19 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, u low-cost aerolinek tohle pravidlo neplatí, zpáteční letenka bude stále platná :) Píšeme o tom detailněji zde: https://www.cestujlevne.com/blog...chani-letu

Přidat odpověď
před 19 dny

Dovry den, lze prikoupit priority dodatecne uz i po zaplaceni letenky?

Dekuju

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 557 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-21T16:35:19+02:00)

Ano. Lze to zjistit například tak, že si kliknu na rezervaci a podívám se, jaké dodatečné služby mi to nabízí.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám rezervaci letenk pro 4 osoby (vše na můj účet), jeden z cestujících však nemůže z rodinných důvodů letět...je možné tedy udělat klasicky check in pro všechny a tu jednu letenku pak nechat prostě propadnout? Že zkrátka jeden z nás na let nenastoupí... Propadne pak jen cena letenky nebo budu platit nějaký zvláštní poplatek? Dívala jsem se, že poplatky za zrušení jsou poměrně vysoké...Předem mockrát děkuji za odpověď :)

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Uděláte check-in jen pro toho, kdo letí.

Dobrý den, vyřizuji skupinovou letenku , rezervaci mám, ale nejde mi ji otevřít, abych mohl nahrát jména cestujících. Když zadám pouze kód rezervace, mně to dál nepustí. Rád bych také pro skupinu přikoupil 2 odbavená zavazadla do 10 kg (kytary ve futrálech :) ), ale ten samý problém...

před měs

Vyřešeno! Musel jsem znát přístupové kódy agentury. Číslo rezervace nestačí!

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

https://belarusfeed.com/breaking...hts-minsk/ Jeste by to chtelo z VIE :-))

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele Majka
Majka

Letový řád od dubna 2020 bude společnost zveřejňovat asi v jakém termínu? díky.

před 3 měs
Leonard
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 59 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-12T20:05:17+02:00)

podle mě se to stalo právě teď :) alespoň pro Katovice

Upozornění. Let Budapešť - Tirana a zpět, informace staré týden 16.6. 2019 . Při odletu z Budapešti velmi přísně kontrolují velikost příručního zavazadla 40x30x20. Zaplatíte navíc 25 EZR za každé zavazadlo. Musíte vkládat do Wizz Air kovového měřiče. Při letu zpět z Tirany, žádný problém, žádná kontrola. Nic vám nebrání v tom, obléci si na sebe nejobjemější oděvy a boty. A něco přidat za pásek. Váhu zavazadla zatím nekontrolují. Naučte se létat s minimem věcí, ať neplatí zbytečně za věci, co nepotřebujete. Přeprat si můžete vždycky.

před 3 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Neni jednodusi dodrzet pravidla co se tyka rozmeru a vahy zavazadla?

před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Nebo si priplatit priority?

před 3 měs
danca h

Taky červnová zkušenost. Ve Vídni nás potřebovali rychle dostat do letadla, tak nekontrolovali nic (ani doklady, jen jsme pípli boarding pass), zpět z Říma ale kasírovali nadměrné zavazadla a tašky navíc. Lidi se vztekali, nic nenadělali. Hledali to odhadem, kdo zjevně měl překročený rozměr, nemuseli jsme to cpát všichni do "košů". Vyplatí se dodržet rozměr....

před 3 měs
Avatar uživatele Marcel
Marcel

Z Vídně létám pravidelně a nikdo mě tam nikdy nekontroloval. :-) V Římě i na Stanstedu ty kontroly jsou no, ale to už je každého boj.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den,

koupila jsem 4 zpáteční letenky (2 dosp.+2 děti) do Valencie. Pro dospělé jsem přikoupila wizz priority (kvůli zavazadlům). Nekoupila jsem sedadla. Chci se zeptat, můžu si při check-in 48hod před odletem vybrat sedadla nebo mi budou náhodně přidělena? Jde mi o to, abychom s děti seděli společně.

Děkuji Petra

před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobry den,

Vybrat sedadla si nemuzete (je to low-cost), budou nahodne rozesazena po celem letadle. A myslim, ze s deťmi musite sedacky stejne prikoupit.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Pokud vím, tak Wizz Air přidělí dospělého k dítěti automaticky zdarma dle náhodného výběru. Pokud byste chtěli sedět všichni pohromadě, pak musíte sedačky přikoupit.

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj, koupili jsme si jednosměrné letenky z Tenerife do Vídně. Koupili jsme je s priority. A tak se asi hloupě zeptám,je možné udělat check-in dřív než 48 hodin před odletem?

před 4 měs
Honza Čermák

Když si koupíš sedadlo, tak se můžeš odbavit měsíc před odletem.

Přidat odpověď
před 4 měs
danca h

Prosím radu. Špatně jsem koupila 2 letenky, které nevyužijeme. Samozřejmě propadnou (žádná škoda, stály 10 euro). Ale chtěla bych je nějak vrátit do systému. Ať si je znovu prodají. Lze to nějak stornovat?

před 4 měs
Kryštof Hájek

Za storno byste musela platit poplatek 60 € za jednu letenku, takže nechce propadnout, holt budou dvě volná místa.

před 4 měs
danca h

Díky. Zvláštní strategie. Vždyť by vydělali 2x:-), kdybych nemusela platit za storno :-)

Přidat odpověď
před 4 měs

mam zaplacene letenky , co musim mit vytiskle s sebou, dotisknout tam letenky, staci nahlasit jen kod...? A kde? U odbavení? Mame jen každý batoh do letadla a já jen kufrik maly velikosti na Wizz priority.

před 4 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To si vytisknete doma, jinak budete platit poplatky, online-check in se otevira 48 hodin pred odletem, pokud jste si nezaplatili sedacky vedle sebe, tak vas rozesadi. Na letisti to bude samozrejme za poplatek, jak se muzete docist vyse.

před 4 měs
Kryštof Hájek

S sebou musíte mít palubní vstupenky, které si vygenerujete při online chceck-in. Buď vytištěné nebo v mobilní aplikaci v podobě QR kódu. Pokud máte jen přiruční zavazadla, k odbavení vůbec nejdete, po příchodu na letiště jdete rovnou na bezpečnostní kontrolu.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, omlouvám se, jestli už to tu někde bylo, ale nemám prostor to vše procházet:

Dá se něco dělat, když vám kvůli zpoždění jiného dopravce uletí letadlo (konkrétně právě u WIZZ)? Existuje alespoň třeba nějaká částečná kompenzace, kdybych chtěla zrušit ten zpáteční let? Případně jak na to?

Díky za rady...

před 4 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3580 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-09T11:13:12+02:00)

Dobrý den, nedá se dělat nic, samostatně poskládané přestupy jdou pouze na vrub cestujícího. Tedy pokud zpoždění toho prvního dopravce nebylo delší než 3 hodiny, pak může existovat nárok na finanční kompenzaci. Ale u Wizzu (resp. kteréhokoliv dopravce, jehož letadlo vám v takových případech uletí) určitě nic.

před 4 měs

Mně se nejedná vůbec o ten let tam a přestupy, to je mi jasné, že je pasé, jen čistě o tu zpáteční letenku...

před 4 měs
Kryštof Hájek

Ani tam žádný nárok na nic není. Na základě čeho by byl? Nízkonákladové letenky jsou bohužel nevratné a nestornovatelné, pokud jste si k nim nepřikoupila žádnou speciální "flexi" službu.

před 4 měs

OK, díky, chtěla jsem se jen ujistit... Tak teď už naprosto přesně vím, k čemu ty Flexi služby jsou :-)) díky za rady!

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele tomkult
tomkult

Dobrý den, nepodařilo se mi zjistit, zda cestující s kojencem si muže vzít zdarma kromě kocarku i autosedacku, jako u ryanairu. Mate s tím prosím někdo zkušenost? A druhy dotaz - cestující s kojencem dostane automaticky Wizz priority, ale není zrejme, zda i možnost si vzít zdarma 10kg trolley bag?

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud byste si chtěli vzít autosedačku, museli byste si zaplatit místo navíc (resp. letenku navíc ve standardním dospělém tarifu). Kojenec má nárok pouze na jedno zavazadlo velikosti 40x30x20 cm.

Přidat odpověď
před 5 měs
Radek Górak

Dobrý den/ Ahoj,

Mám dotaz ohledně členství u Wizzu. Členství mám od loňského května, tudíž mi příští měsíc končí, ale nejsem si úplně jist, jak to funguje, když si chci koupit letenky na červen.

Protože mi to jde zvolit se členstvím ty letenky, ale jde o to, že mi to vlastně než poletí, skončí.

Bude to takhle v pohodě to koupit nebo to mám nějak prodloužit? Zatím jsem nepřišel na to, jak.

Děkuji všem za odpověď. 🙂

před 5 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, členství se vztahuje na moment nákupu, ne proletění. Takže v tomhle případě bez problému :)

před 5 měs
Radek Górak

Díky moc, já jen, aby se to pak neřešilo, ale když je to v pořádku, tak je to fajn, ještě jednou díky 🙂

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, rádi bychom letěli do Říma (2 dospělí + 5leté dítě). Četla jsem tu, že Wizzair rozsazuje místa. To, že nemusíme sedět vedle sebe s manželem neřeším, ale mám nějakou jistotu, že budu sedět společně s dítětem aniž bych musela kupovat sedadla?

Děkuji.

před 5 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Dítě bude vždy sedět s jedním z vás. O to nemějte obavu.

před 5 měs
Honza Čermák

Dobrý den,

Nemusíte dokupovat. Na jejich webu to máte napsané jasně:

Děti do 14 let musí sedět vedle alespoň jedné doprovázející osoby. Náhodné přidělení místa při odbavení tento princip zohledňuje. Pokud je k dispozici omezený počet míst a nelze zakoupit přilehlé sedadlo pro alespoň jednu doprovázející dospělou osobu, palubní personál vám pomůže vaše dítě přesadit

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,letime v červnu do Řecka se synem ,ale v den letu mu budou 2roky a měsíc mám koupenou letenku i pro něho,ale jak je to s kocarkem (golfkama),můžeme vzít zdarma ,až k letadlu?Pise se jen o dětech do dvou let ,ale když už přesáhl hranici?dekuji

před 5 měs

Dobrý den, ano můžete. My jsme byli před týdnem se skoro 3 letým dítětem a vše bylo v pohodě. Jen jsme s kočárkem museli na check-in přepážku.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Broupal
Broupal

Rychlý dotaz, nemáte někdo zkušenosti s vracením ceny za letenku ve fromě 120% kreditu? Wizz změnil čas odletu VIE-MLA, tak jsme se rozhodli že bychom to zrušili a obratem koupili VIE-KEF. Jen by mě zajímalo jestli ten kredit připisují ihned, nebo po nějaké době (což by bylo nevýhodné, levné letenky by byly pryč). Díky

před 5 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Mají na to myslím 3 nebo 5 dní, nicméně fakticky ze dvou případů jednou do druhého dne a jednou ještě týž den.

před 5 měs
Avatar uživatele Broupal
Broupal

Díky, nakonec vrátili ještě ten samý den.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, při stažení palubních lístku jsme zjistili, ze máme s manželkou každý rezervované sedadlo v jiné části letadla. Zřejmě je to moje nepozornost, která vznikla při rezervaci letu. Letadlo odlétá za 24 hodin. (Katowice-Porto). Jaké mám v tuto chvíli možnosti změnit situaci a s kým to resit?

Dekuji

před 5 měs
Vojtěch Hájek

Systém Wizzairu záměrně rozsazuje a snaží se donutit lidi, aby si kupovali místo vedle sebe. Nejsem si jist, jak přesně to je, ale myslím, ze by přes web nebo appku mělo byt možné sedadla změnit. Samozřejmě za poplatek.

před 5 měs
Honza Čermák

Jj, ve správě rezervace by mělo jít místo dokoupit i po odbavení.

před 5 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

nejlepší bude užít si cca tři hodiny bez manželky..:)

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele EvaS
EvaS

Dobry den, letime 4 osoby na tenerife ted v utery, ale v boarding passu mam omylem ,,male" misto,, female"... Jak moc velky problem to je?mate s tim nekdo zkusenosti?diky!

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tohle nikdo řešit nebude, taky se mi to už stalo.

před 6 měs
cali

Ale možná to budou chtít vidět, tak si pro všechny případy vezměte nějaké fajnové prádýlko.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Majka
Majka

Wizz mění často letové řády. Teď změna v dubnu pro let do Catanie. Změna mi nevyhovuje, nepotvrdila jsem, nechci ani na Wizz - credit , nýbrž vratku na účet. Ovšem v informacích u změny se uvádí:

Important: Your choice will reflect on the whole booking affecting all passengers.

If you wish to change your choice, you may do so according to the general rules and by paying the relevant change/service fee.

Jak to tedy je? Budu při zrušení letu z důvodu wizz změny platit poplatek? Díky

Odpovědět
před 7 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu