IATA (ICAO) kód letiště
KTW (EPKT)
Aktuální počasí
29.6 °C
Aktuální čas
17:27
Vzdálenost od Prahy
344 km

O letišti Katovice

Mezinárodní letiště v Katovicích naleznete 30 kilometrů severně od centra Katovic a asi 115 kilometrů východně od Ostravy, díky čemuž bývá toto letiště hojně využíváno cestovateli z Moravskoslezského kraje, ale díky velmi levným letenkám i ze zbytku České republiky.

Letiště provozuje jediný terminál rozdělený na tři části (A, B - odlety, C - přílety), který je poměrně dobře značen a otevřen 24 hodin denně. Letiště je střední velikosti a orientace zde je velmi snadná.

Letenky

Letenky z Katovic zakoupíte do celé Evropy zejména s leteckými společnostmi Wizz Air a Ryanair, které tu mají svou základnu.

V nabídce jsou standardní destinace v západní i jižní Evropě (Velká Británie, Itálie, Benelux) a zejména pak více zajímavá letiště na území Ukrajiny, Gruzie, Spojených arabských emirátů či Skandinávie. Ještě bohatší síť destinací pak má blízké letiště Krakow.

Typické ceny letenek se pohybují okolo 1 500 Kč za zpáteční cestu. Akční letenky z Katovic však mnohdy padají i pod 800 Kč a do některých destinací není problém stabilně zakoupit zpáteční letenky okolo 500 Kč. 

Vypisujeme destinace nejvýhodnějších aerolinek z Katowic:

 • LOT: Varšava a dále do světa
 • Lufthansa: Frankfurt a dále do světa
 • Ryanair: Alghero, Athény, Benátky (Marco Polo), Birmingham, Boloňa, Catania, Dortmund, Dublin, Edinburgh, Kolín n. R., Kyjev (Boryspil), Londýn (Stansted), Manchester, Milán (Bergamo), Oděsa, Oslo (OSL), Paphos, Trapani
 • Wizz Air: Abu Dhabi, Alghero, Athény, Barcelona, Bergen, Bristol, Burgas, Castellón, Catania, Doncaster, Dortmund, Eindhoven, Fuerteventura, Keflavík-Reykjavík, Kolín n. R., Korfu, Kutaisi, Kyejv (Žuljany), Larnaca, Liverpool, Londýn (Luton), Lvov, Malaga, Malmö, Malta, Milán (Bergamo), Neapol, Oslo (Sandefjord), Palma de Mallorca, Podgorica, Řím (Fiumicino), Split, Stavanger, Stockholm (Skavsta), Tel Aviv, Tenerife, Záporoží

Inspirujte se akcemi na letenky do Katovic, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Jak se sem dostat z ČR

Autem

Nejpohodlněji se na katowické letiště dostanete autem po dálnici A1, která prochází jen nedaleko od terminálu. Cesta z ČR je tak velmi pohodlná, rychlá a přehledná, jelikož při cestě z Prahy, Brna, Olomouce či Ostravy prakticky nesjedete z dálnice.

Při jízdě z Česka pojedete celou dobu po dálnici D1 až na česko-polské hranice, kde plynule navazuje dálnice A1 směr Katowice a Czestochowa. Plynule a stále po dálnici A1 projedete okolo katowické aglomerace a na výjezdu 36 se odbočíte na rychlostní silnici S1 směr ✈ Pyrzowice. První další sjezd z dálnice S1 je už těsně u letiště.

Dálniční poplatky se na dálnici A1 v úseku od českých hranic k letišti neplatí, dálnice je tedy zdarma.

Vlakem

Letiště v Katowicích není napojeno na železnici, ale kvůli absenci přímých autobusů k terminálu z ČR je vlak nejpohodlnější i nejfrekventovanější cestou. Všechny vlaky z Česka zastavují na hlavním nádraží Katowice, odkud jezdí na letiště MHD, viz kapitola níže.

Na trase jezdí 2 firmy, lístky pro nejnižší cenu vždy kupujte online přes odkazy níže alespoň s týdenním předstihem:

 • České dráhy (online rezervace jízdenek): Ostrava - cca 10x denně, někdy s přestupem v Bohumíně, ceny od 125 Kč, Olomouc - přímé spoje cca 4x denně, ceny od 225 Kč, Praha - přímé spoje cca 4x denně, ceny od 425 Kč. Dále jezdí přímé spoje i z Hranic, Zábřehu, Pardubic i Kolína.
 • Leo Express (online rezervace jízdenek): Ostrava - 1x denně, ceny od 99 Kč, Olomouc - 1x denně, ceny od 159 Kč, Praha - 1x denně, ceny od 359 Kč. Leo Express zastavuje i na nádraží Katowice Ligota, odkud však autobusy na letiště nejezdí! Vždy kupujte jízdenku až na hlavní nádraží "Katowice".

Autobusem

Přímo na letiště aktuálně z Česka nejezdí žádné autobusové spoje. Dříve oblíbené mikrobusy Tiger Express jezdící z Ostravy, Opavy či Bohumína (později pod Leo Express) byly zrušeny a jediná cesta veřejnou dopravou vede přes centrum Katovic, kam z ČR zajíždí hned 2 autobusové společnosti, ceny jízdenek uvádíme jednosměrné:

 • Flixbus (rezervace jízdenek online): Ostrava - cca 7x denně od 125 Kč, Brno - cca 7x denně od 249 Kč, Olomouc - cca 7x denně od 249 Kč, Praha - cca 5x denně od 449 Kč
 • Regiojet (rezervace jízdenek online): Ostrava - 1-2x denně od 109 Kč, Brno - cca 1-2x denně od 249 Kč, Olomouc - cca 1-2x denně od 249 Kč

Doba jízdy z Ostrava trvá asi hodinu a čtvrt, z Brna přes 3 hodiny a z Prahy přes 6,5 hodin. Všechny autobusy staví u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny PKP, odkud na letiště jezdí MHD, viz níže.

Parkování na letišti

Při cestě autem je hlavní otázkou, kde parkovat na letišti v Katowicích. Stále platí, že nejvýhodnější parkování je přímo to oficiální letištní.

Od 1.1.2020 jsou zrušeny oblíbené 50% slevy na parkování pro auta s českou a slovenskou SPZ, ovšem podle informací cestovatelů stále platí 30% sleva pro české SPZ na parkovišti P2. O slevu si řeknete při výjezdu z parkoviště u budky, kde je přítomný zaměstnanec 24 hodin denně. Bude-li mít někdo z cestovatelů aktuální informace, prosím, podělte se o ně níže v sekci komentářů.

Nejlevněji v Katovicích zaparkujete na parkovišti P2. Ceny parkování jsou následující:

 • 2-4 dny: 39 PLN
 • 5-7 dní: 69 PLN
 • každý další den + 3 PLN až do 13. dne
 • 14 dní: 89 PLN

Za 4 dny parkování zaplatíte 39 PLN, za týden 69 PLN.

Parkoviště P2 je nehlídané a nekryté, ale nachází se v areálu letiště cca 150 metrů od terminálu. Bližší parkoviště P1 přímo před terminálem je sice hlídané, ale rovněž nekryté, ceny se zde pohybují okolo 200 PLN na 7 dní.

Detailní informace o parkování na letišti v Katovicích najdete na oficiálním webu.

Doprava z/na letiště

Autobus MHD od hlavního nádraží

Nelevnější dopravu od nádraží  Katowice Dworzec Gółwny, kde zastavují všechny autobusy i vlaky z ČR, zajišťuje linka AP katovického dopravního podniku ZTM (oficiální web).

Zastávka se nachází v krytém autobusovém nádraží, které je spojeno s tím vlakovým a obchodním přilehlým obchodním centrem. Značení je přehledné.

Jízdenky zakoupíte vždy v automatu na zastávce nebo u řidiče, v obou případech lze platit hotovostí i platební kartou.

 • doba jízdy nádraží-letiště: 42 minut
 • interval spojů: 30 minut (v noci 60 minut)
 • cena jízdenky6 PLN (je potřeba 90minutová) nebo 15 PLN na 24 hodin

Autobus linky AP jezdí po 24 hodin denně v pravidelném 30minutovém intervalu, v noci pak jede jen jednou za hodinu. 

Mikrobusy Matuszek do Katowic

Alternativní a často velmi promovanou dopravu nabízí firma Matuszek se svými mikrobusy, které jezdí rovněž od hlavního nádraží Katowice. Navazují vždy na lety společností Ryanair a Wizz Air, avšak oproti autobusu MHD linky AP nemají příliš výhod. Jízdní doba je sice o něco kratší (cca 30 minut), ale cena jízdenky výrazně vyšší: 20 PLN.

Informace o této dopravě najdete na webu www.matuszek.com.pl.

Autobusy MHD do dalších měst

Kromě Katowic jezdí z letiště MHD i do dalších měst v okolí, avšak při cestě z ČR je příliš nevyužijete. Jedině snad v případě, že během cesty vlakem přejedete jednu stanici až do města Sosnowiec, odkud jezdí autobusy na letiště také. Pro úplnost uvádíme linky a jejich jízdní řády (stačí kliknout na číslo linky):

 • Sosnowiec linka M19 (interval 30 minut, v noci 60 minut, jede po 24 hodin denně)
 • Bytom, Gliwice, Zabrze linka AP1 (jede cca 1x za hodinu)

Ceny jízdenek jsou do všech měst stejné – 6 PLN na 90 minut, resp. 15 PLN na 24 hodin. Všechna města obsluhuje jediný dopravní podnik a platí zde jeden tarif.

Hotely u letiště

Ryanair i Wizz Air mívají často velmi brzké odlety nebo pozdní přílety a pokud na letiště nejedete autem, může být doprava z Česka dost komplikovaná. Terminál je sice otevřený 24 hodin, ale komfortní místa pro přečkání noci zde nejsou.

Naopak v těsném okolí letiště najdete několik hotelů i soukromých apartmánů za slušné ceny a s pěší docházkovou vzdáleností do 15 minut.

 • Moxy Katowice Airport *** – klasický hotel známého řetězce stojí 50 metrů od terminálu, ceny okolo 1 500 Kč
 • Noclegi Darex – nejlépe hodnocený soukromý penzion u letiště, nachází se 100 metrů od terminálu, ceny okolo 800 Kč
 • Noclegi Alda – větší soukromý penzion umístěný cca 100 metrů od letiště, ceny okolo 900 Kč

Odlety a přílety

Ať už si chcete jen ověřit status svého letu nebo čekáte na příbuzné a chcete vědět, jestli má let zpoždění, podívejte se online na stav vašeho konkrétního letu. Nejpřesnější informace nabídnou vždy oficiální stránky letiště v Katowicích:

Na uvedených stránkách (jsou i v češtině) najdete vždy aktuální online informace o všech příletech i odletech včetně předpokládaného zpoždění nebo třeba čísla odletového gatu.

Alternativní a zábavnější formu online sledování letů na letiště Katowice nabídne webová stránka Flightradar24.com, která sleduje živý letecký provoz na celém světě. Konkrétní odkazy na bratislavské letiště:

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné v letištní hale zdarma a bez omezení.

Terminál je poměrně chudě vybaven službami. Občerstvit se můžete v celkem asi 6 kavárnách nebo bistrech, které jsou rozmístěny před i za bezpečnostní kontrolou.

Klasický supermarket, trafiku nebo obchod s potravinami na letišti Katowice nenajdete.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

57 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Dobrý den,

možná někomu pomůže info, že při příletu do Katowic z non-shengenu jsou sice oficiálně požadovány testy po všech lidech, včetně očkovaných, ale v praxi už po občanech ČR (nebo jiných, kteří jen transitují) nic nechtějí.

Probíhá to tak, že u pasovky nahlásíte transit a oni nechtějí ani žádný příjezdový formulář. Pak vás, dle nálady celníka, pošlou nebo nepošlou na testy, které se dělají až po vyzvednutí zavazadel před letištěm, takže i pokud vás na testy pošlou, tak tam prostě nejdete a jedete domů. (Když už odcházíte s kufry, tak se vás maximálně zeptají, jestli chcete udělat test, řeknete že ne a odejdete.)

před 3 měs
Petr _69

A z jakých států máte zkušenosti?

před 3 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Egypt, ale je to jedno, bavila jsem se s celníky na letišti, dělí to jen na shengen a nonshengen.

před 3 měs
Petr _69

Jde mi o země, co jsou v EU, ale ne v Schengenu, konkrétně Kypr, přímo tady na stránkách jsem získal odkaz

https://www.gov.pl/web/koronawir...y-schengen

podle kterého by pro očkované neexistence testu/karantény měla platit i pro země EU, ale není mi z toho odkazu jasné, zda stačí, že země, ze které se do Polska vstupuje, je v EU, nebo má mít splněno obojí (t. EU i Schengen).

před 3 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

To máte vážně jedno, test nebudete potřebovat.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele dominka
dominka

Parkoval někdo v poslední době u letiště? Je třeba rezervace? Platí pořád nějaká sleva na P2? Díky.

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Dobrý den,

přiletěl jste, prosím, někdo do Katowic v poslední době z nějaké země mimo Schengenský prostor?

Já naposledy koncem prosince a museli jsme si v hale před pasovkou dělat testy.

Ale teď se všude píše, že se tam už nedělají a člověk na ně musí do tří hodin po příletu. Takže jak to vypadá v praxi? Přiletím, normálně projdu pasovkou, překročím prostě hranice, vezmu si kufry a jdu do auta a pak se počítá s tím, že půjdu na test? Nebo mě, stejně jako v tom prosinci, vůbec nepustí z letiště dokud nebudu mít test?

Moc děkuji za radu od někoho, kdo tam teď někdy byl.

před 4 měs
Martin Vícha

Ty testovací centra jsou teď u východu z letiště, už nejsou před pasovkou. Jak to ale řeší, když nemáš test, netuším.

před 4 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Díky, to jsem si myslela, ale právě jak to asi řeší?????? To bych přece mohla odjet bez testu, ne?

Pokud máte někdo zkušenost, dejte vědět. Moc díky.

před 4 měs
Martin Vícha

Podle Poláků v letadle, se testy na příletech z nonshengen vztahují už jen na neočkované. Jinak letiště v Katowicich vypadá jako utečenecké centrum...

před 4 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Děkuji za info, tak se asi budu muset nechat překvapit, protože tohle info jsem nikde nenašla, každopádně díky!

A Vy jste byl dnes přímo na letišti? Je tam zmatek?

před 4 měs
Martin Vícha

Letěli jsme v sobotu ráno. Zmatek tam není, jenom nezvykle plno lidí kempujici na dekách atd.

před 4 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Aha, díky. A dnes mi odepsali, z polské hygieny, že testy stále být musí, i očkovaní! Ach jo, no tak uvidím, jak to tam probíhá v praxi a budu doufat, že tomu nějak unikneme, nebo to holt budeme muset zaplatit.

před 4 měs
Avatar uživatele dolphi
dolphi

Nevím zatím ještě jak v Katovicích, ale dnes v noci jsme přistávali z Londýna v Krakově a ukázali jsme jen covid pasy u překážky, ty si nascannovali QR čtečkou, "tranzit to cechy" a čau. PL příletový formulář, dělám vždy a v okamžiku kdy se zatrhne opuštění do 24 hodin je hned hotový. Jedině co, bylo trochu problém je mraky ukrajinských dodávek na mýtnících a aut a čekali jsme o dost déle.

před 4 měs
Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Díky, tak VB už není v EU, tak se divím, že jim stačilo očkování. Neměli jste test? A co myslíte tím PL příjezdovým formulářem? Ten, co se vyplňuje online? Díky

Přidat odpověď
před 4 měs
Martin Vícha

Zkušenost z parkoviště z víkendu. Platím na P2 , podávám klasicky 40Zl a chlapík v budce mi dvacku vrací, že pro české je 50% sleva...přitom přímo na budce mají, že ta sleva už neplatí. Tak nevím.

před rokem
Avatar uživatele Rosm
Rosm

Ma někdo zkušenost, jestli ještě platí nějaké slevy na parkování v Katovicich na letišti?

před rokem
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Po dlouhé době využito parkování na P2, sleva stále platí. Nebude to už asi 50 %, neboť místo 72 zł placeno 48, což vychází nějakých 33 % dolů.

před rokem
Avatar uživatele Rosm
Rosm

Diky za zprávu, včera jsem to taky zjistil, když jsem odletal. Týpek na informacích mi říkal, ze na CZ SPZ je sleva 30% a ze si o ni mam říct při výjezdu z P2. Jinak mi přišlo, ze tam mají Čechů plný zuby; od check Inu, přes bezpečnostní kontrolu byli docela nepříjemný.

Avatar uživatele
Marian _1

Čerstvě platbou ověřená situace se má nyní přes zimní období (tuším že jsem zahlédl někde v krocích že platí do 31.3.) tak, že za zvýhodněnou týdenní online rezervaci a platbu na parkovišti P2 zaplatíte přijatelných 39 Zl., tedy aktuálně okolo 230,- Kč

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele Daniel _5
Daniel _5

Koukám, že Leo Expres už na letiště nezajíždí :(

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele Roman _14
Roman _14

Tak se zdá, že nám zrušili levné parkování s českou spz :-(

http://www.flysilesia.com/

před 2 lety
Proky

Ty jo, asi máš recht. Jako abychom byli fér, parkovné něco přes 400 za týden nebo něco přes 500 za 14 dní na P2 je pořád super cena, ale člověk už si tak nějak zvykl na tu příjemnou slevu...

před 2 lety
Avatar uživatele Roman _14
Roman _14

Tak zřejmě usoudili, že už tam Čechy naučili jezdit a podařilo se jim Ostravu smáznout, tak to přestali dotovat.

před 2 lety
Proky

jj, viděl bych to stejně. a u mě je to, jak píšeš - naučili mě tam jezdit a kvůli zrušení slevy určitě nepřestanu :)

před 2 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-04T21:52:55+01:00)

Za mě vždy letiště první volby,byť mám v okruhu 200-300 km od bydliště celkem 6 letišť (nepočítám Brno a Ostravu),tak vždy se snažím odletat z Katowic.Cela cesta po pohodové dálnici,parkování za hubičku,na security jsem nečekal nikdy víc nez 5 minut,fajn lounge,personál na letisti úplně v klidu.

před 2 lety
Proky

jako Ostravák to mám úplně stejně, z domu prakticky vyjíždím lehce přes dvě hoďky před odletem :)

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Audit

Od 01.11. do 31.03. parkování na P2 na 4 - 21 dnů za jednotnou cenu 39,- pln = 240,- Kč:

https://1url.cz/VMYbh

před 3 lety
Proky

Snad bude paralelně stále platit ta sleva na české a slovenské SPZ. Teď jsem totiž za 4 dny platil 19 PLN, takže by se mi ta jejich nabídka při krátkém parkování nevyplatila.

před 3 lety
Avatar uživatele Roman _14
Roman _14
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 38 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-23T08:53:31+02:00)

Ta 90% sleva na české spz na P1 už bohužel neplatí. Teď je na P2 50% sleva na české SPZ. Ale do konce března je výhodnější ta akce za 39zl na 21 dní. Nestudoval jsem to podrobně, ale myslím si, že si to musíš objednat online dopředu. Na krátkodobé parkování se ta sleva vztahuje - na 4 dny dle ceníku 39zl = s 50% slevou to bude těch 19 zl.

Slevy na parkování jsou zde: https://www.flysilesia.com/cs/sl...parkoviste

Ceník zde: https://www.katowice-airport.com...iste/cenik

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Audit

Má někdo informace, jak je vytížené parkoviště P2 v tuto dobu (srpen)?

Stačí přijet a zaparkovat, nebo je nutná rezervace.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jakým autobusem, odkud a v kolik hodin se dostanu na letiště v Katovicích? Přijedu flixbusem v 11:45 na autobusové nádraží. V kolik hodin bude autobus na letišti? Děkuji. S.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, vše je popsané výše v sekci "Doprava", včetně odkazu na jízdní řády.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,dojedu 26.7 Flix busem 3.15 do Katovic.Jak se nejlépe a nejdřív dostanu na letiště? Odlet mám 6.40.Děkuji za odpověď.Lenka

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, výše jsou odkazy na přesné jízdní řády. Takhle brzy jede jen autobusová linky AP2, konkrétně ve 4:00 od hlavního nádraží.

před 3 lety
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 112 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-24T10:51:31+02:00)

Nebo můžu doporučit autobusový transfer Mateuszek. Na letiště jezdí za 20 PLN (cca 120 Kč), což je docela rozumná cena. Při rezervaci online lze snadno zvolit letadlo, kterým letíte. Odjezdy autobusu z centra jsou plánovany tak, aby se to stihlo. V případě letu v 6:40 je odjezd v 3:45 z Katowic. Rezervace online tady:

https://www.matuszek.com.pl

Přidat odpověď
před 3 lety

Jak se dostanu z letiste katovice na vlak.nadrazi katovice 22.7 v 0.30 hod?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Výše můžete využít odkaz na jízdní řády. Konkrétně v noci jede na nádraží už jen linka AP2, z letiště v 0:35 a 1:35.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Jakou rezervu před odletem potřebuji v Katowicích (a byť to sem nepatří, tak druhá varianta v Budapešti)? Odlet do Podgorice je cca v šest ráno a docela bojuji s příjezdem na letiště. Hodina před odletem je pozdě, nebo ok? Nepojedu autem, takže jsem odkázán na kombinace busů a vlaků a tam je to celkem tetris, at to vše nějak napasuji :/

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Hodina v Katowicích je naprosto v pohodě.

před 3 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Díky.

před 3 lety
Avatar uživatele
jakob

14 dní nazpět jsme přijeli přesně hodinu před odletem a bez Fast track by jsme byli nahrání. Odlet byl 6:20. Jestli se vám nechce platit 110zl/os navíc tak doporučuji ty dvě hodiny.

Mimo léto ale stačí ta hodka.

před 3 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Ok

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Parkování se dá rezervovat online se slevou 5%. Zkoušel to někdo zkombinovat se slevou na českou RZ? 😊

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den,

lze lístky na autobus do města koupit až na letišti? A není to dražší? Děkuji

Jana

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, u autobusové linky dopravního podniku (http://pkm.katowice.pl/lotnisko/) koupíte lístek u řidiče za stejnou cenu jako online (tj. 27 zlotých), u společnosti Matuszek s přirážkou (25 vs 20 zlotých na webu).

před 4 lety
Avatar uživatele
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1187 komentářů
 • Poslat zprávu

V busu se dá platit i eurem. Jízda 6,-

před 4 lety

Díky za odpovedi. Čerstvá zkušenost ze včerejška: Přiletěli jsme s wizzair na terminál 3, přímo před ním stál autobus do centra Katowic-dworczek (pkm). Platila jsem 22 zlotych řidiči, pozor nebere karty. Cesta trvala tak 30-35 min.

Pokud jako já pokračujete z autobusáku v Katowicich Flixbusem, nenechte se zastrašit tím že tam nejsou všechny odjezdy vypsané, přijede :). Ve flixbusu u řidiče lístek nekoupíte, musíte předem online.

před 4 lety

Z Katowic jsem letěla v dubnu 2019. Lístky na autobus lze koupit přímo na zastávce v automatu za 14 zlotých a jdou zaplatit kartou. Autobusové nádraží se nachází v suterénu pod vlakovým nádražím, na letišti jsou zastávky venku před terminálem. Jízdní řády jsou tam vyvěšené jako jsme zvyklí u nás. Šťastnou cestu :-)

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den chci se zeptat jestli je zpoplatněn vjezd k odbavovácí hale cca 5 minut?

před 4 lety
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

Ano je, zdá se mi že 5zlotých

Přidat odpověď
před 4 lety

Lze za parkování pltit kartou? s 90% slevou to bude stát 10 zlotých, a jelikož zloté potřebovat nebudu, docela by to bodlo, ani nevím, jestli by mi někde vyměnili za 100Kč na zloté, už se mi stalo, že s menšíma částkama mě odmítli.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Měli by brát i karty, viz zkušeností lidí ve fóru: https://www.cestujlevne.com/disk...w/strana-7

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1138 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-04-03T22:56:34+02:00)

Na ulici podélné s letištěm je dost soukromých parkovišť, některé i s ubytováním. Mezi P1/P2 a vjezdem na letiště se staví hotel.

Letiště nemá 1 terminál, ale 3, akorát jsou v řadě za sebou a velikostně nijak ohromující. Spojené terminály A a B jsou odletové, v odděleném C jsou přílety, tam se od letadla jezdí asi 10s busem. :-D

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, žádný háček v tom není, skutečně je to tomu tak, viz oficiální web letiště: https://www.katowice-airport.com...rkoviste-2 (rámeček dole).

před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Sleva na P2 stále platí, nenechte se znervóznit informací na sloupech u vjezdu na parkoviště, že tam neplatí. :)

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na parkování na letišti s českou SPZ. Je tomu opravdu tak, že lze uplatnit slevu 90 %? Na stránkách letiště jsem nic takového nenašel, tak bych se chtěl optat, jestli v tom není nějaký háček? Popř. zda-li máte osobní zkušenost?

S pozdravem

Dominik Čapkovič

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu