IATA (ICAO) kód letiště
KTW (EPKT)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:07
Vzdálenost od Prahy
344 km

O letišti Katovice

Mezinárodní letiště v Katovicích naleznete 30 kilometrů severně od centra Katovic a asi 115 kilometrů východně od Ostravy, díky čemuž bývá toto letiště hojně využíváno cestovateli z moravskoslezského regionu, ale díky velmi levným letenkám i ze zbytku České republiky.

Letiště provozuje jediný terminál rozdělený na tři části (A, B - odlety, C - přílety), který je poměrně dobře značen a otevřen 24 hodin denně.

Letenky

Letenky z Katovic zakoupíme do celé Evropy zejména s leteckou společnostmi Wizz Air a Ryanair, které tu mají svou základnu.

V nabídce jsou standardní destinace v západní i jižní Evropě (Velká Británie, Itálie, Benelux) a zejména pak více zajímavá letiště na území Ukrajiny, Gruzie, Spojených arabských emirátů či Skandinávie.

Typické ceny letenek se pohybují okolo 1.500 Kč za zpáteční cestu. Akční letenky z Katovic však mnohdy padají i pod 800 Kč a do některých destinací není problém stabilně zakoupit zpáteční letenky okolo 500 Kč. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Katovic, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště do centra Katovic na zastávku u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny (poblíž je i hlavní autobusové nádraží) jezdí expresní autobusová linka AP3 nebo AP2 společnosti KZK GOP. Doba jízdy činí 50 minut a autobusy odjíždí v půl hodinovém intervalu od 3:00 do 22:00. Jednosměrná jízdenka vyjde na 14 PLN a je platná na 24 hodin i v rámci aglomerace Katovic. Koupit ji můžete v automatu na zastávce nebo v autobusu. Podrobné infromace včetně jízdních řádů na webu dopravce www.kzkgop.com.pl.

Jak se sem dostat

Do Katovic z Prahy přes Ostravu a Brno jezdí společnost Flixbus.

Cena jízdenek se pohybuje okolo 400 Kč a doba jízdy z Prahy trvá 6 hodin. Autobusy staví u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny PKP.

Kde parkovat

Z Ostravy na katovické letiště se dostanete zhruba po 1 hodině jízdy úsekem dálnice A1, která je bez poplatku. Letiště se nachází ihned u sjezdu z dálnice.

Od 1.1.2020 jsou zrušeny oblíbené slevy na parkování pro auta s českou a slovenskou SPZ. Nejlevněji v Katovicích zaparkujete na parkovišti P2. Za 4 dny parkování zaplatíte 39 PLN, za týden 69 PLN. Detailní informace o parkování na letišti v Katovicích najdete na oficiálním webu.

Parkování na letišti v Katovicích je komfortní a velmi levné. Díky nabídce 50% slevy (dříve platná 90 % skončila k datu 31.12.2018) pro auta s českou a slovenskou SPZ vás 3 dny vyjdou na 20 zlotých, týden pouze na 35 zlotých.

K využití nabídky zaparkujte minimálně na 2 dny na parkovišti P2 (změna z P1 je v platnosti o 1.4.2017) a na letištních informacích si vyzvedněte bezplatnou kartu FlySilesia nebo si stáhněte do mobilu tento kupon. K uplatnění slevy předložte FlySilesia kupon a zaplaťte v hotovosti, více informací a ceník na webu letiště.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné v letištní hale zdarma a bez omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

39 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Martin Vícha

Zkušenost z parkoviště z víkendu. Platím na P2 , podávám klasicky 40Zl a chlapík v budce mi dvacku vrací, že pro české je 50% sleva...přitom přímo na budce mají, že ta sleva už neplatí. Tak nevím.

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele
Marian

Čerstvě platbou ověřená situace se má nyní přes zimní období (tuším že jsem zahlédl někde v krocích že platí do 31.3.) tak, že za zvýhodněnou týdenní online rezervaci a platbu na parkovišti P2 zaplatíte přijatelných 39 Zl., tedy aktuálně okolo 230,- Kč

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Daniel
Daniel

Koukám, že Leo Expres už na letiště nezajíždí :(

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Roman
Roman

Tak se zdá, že nám zrušili levné parkování s českou spz :-(

http://www.flysilesia.com/

před rokem
Proky

Ty jo, asi máš recht. Jako abychom byli fér, parkovné něco přes 400 za týden nebo něco přes 500 za 14 dní na P2 je pořád super cena, ale člověk už si tak nějak zvykl na tu příjemnou slevu...

před rokem
Avatar uživatele Roman
Roman

Tak zřejmě usoudili, že už tam Čechy naučili jezdit a podařilo se jim Ostravu smáznout, tak to přestali dotovat.

před rokem
Proky

jj, viděl bych to stejně. a u mě je to, jak píšeš - naučili mě tam jezdit a kvůli zrušení slevy určitě nepřestanu :)

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 620 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-04T21:52:55+01:00)

Za mě vždy letiště první volby,byť mám v okruhu 200-300 km od bydliště celkem 6 letišť (nepočítám Brno a Ostravu),tak vždy se snažím odletat z Katowic.Cela cesta po pohodové dálnici,parkování za hubičku,na security jsem nečekal nikdy víc nez 5 minut,fajn lounge,personál na letisti úplně v klidu.

před rokem
Proky

jako Ostravák to mám úplně stejně, z domu prakticky vyjíždím lehce přes dvě hoďky před odletem :)

Avatar uživatele
Audit

Od 01.11. do 31.03. parkování na P2 na 4 - 21 dnů za jednotnou cenu 39,- pln = 240,- Kč:

https://1url.cz/VMYbh

před rokem
Proky

Snad bude paralelně stále platit ta sleva na české a slovenské SPZ. Teď jsem totiž za 4 dny platil 19 PLN, takže by se mi ta jejich nabídka při krátkém parkování nevyplatila.

před rokem
Avatar uživatele Roman
Roman
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 38 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-23T08:53:31+02:00)

Ta 90% sleva na české spz na P1 už bohužel neplatí. Teď je na P2 50% sleva na české SPZ. Ale do konce března je výhodnější ta akce za 39zl na 21 dní. Nestudoval jsem to podrobně, ale myslím si, že si to musíš objednat online dopředu. Na krátkodobé parkování se ta sleva vztahuje - na 4 dny dle ceníku 39zl = s 50% slevou to bude těch 19 zl.

Slevy na parkování jsou zde: https://www.flysilesia.com/cs/sl...parkoviste

Ceník zde: https://www.katowice-airport.com...iste/cenik

Avatar uživatele
Audit

Má někdo informace, jak je vytížené parkoviště P2 v tuto dobu (srpen)?

Stačí přijet a zaparkovat, nebo je nutná rezervace.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jakým autobusem, odkud a v kolik hodin se dostanu na letiště v Katovicích? Přijedu flixbusem v 11:45 na autobusové nádraží. V kolik hodin bude autobus na letišti? Děkuji. S.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, vše je popsané výše v sekci "Doprava", včetně odkazu na jízdní řády.

Dobrý den,dojedu 26.7 Flix busem 3.15 do Katovic.Jak se nejlépe a nejdřív dostanu na letiště? Odlet mám 6.40.Děkuji za odpověď.Lenka

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, výše jsou odkazy na přesné jízdní řády. Takhle brzy jede jen autobusová linky AP2, konkrétně ve 4:00 od hlavního nádraží.

před rokem
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 83 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-24T10:51:31+02:00)

Nebo můžu doporučit autobusový transfer Mateuszek. Na letiště jezdí za 20 PLN (cca 120 Kč), což je docela rozumná cena. Při rezervaci online lze snadno zvolit letadlo, kterým letíte. Odjezdy autobusu z centra jsou plánovany tak, aby se to stihlo. V případě letu v 6:40 je odjezd v 3:45 z Katowic. Rezervace online tady:

https://www.matuszek.com.pl

Jak se dostanu z letiste katovice na vlak.nadrazi katovice 22.7 v 0.30 hod?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Výše můžete využít odkaz na jízdní řády. Konkrétně v noci jede na nádraží už jen linka AP2, z letiště v 0:35 a 1:35.

Avatar uživatele Karel
Karel

Jakou rezervu před odletem potřebuji v Katowicích (a byť to sem nepatří, tak druhá varianta v Budapešti)? Odlet do Podgorice je cca v šest ráno a docela bojuji s příjezdem na letiště. Hodina před odletem je pozdě, nebo ok? Nepojedu autem, takže jsem odkázán na kombinace busů a vlaků a tam je to celkem tetris, at to vše nějak napasuji :/

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Hodina v Katowicích je naprosto v pohodě.

před rokem
Avatar uživatele Karel
Karel

Díky.

před rokem
Avatar uživatele
jakob

14 dní nazpět jsme přijeli přesně hodinu před odletem a bez Fast track by jsme byli nahrání. Odlet byl 6:20. Jestli se vám nechce platit 110zl/os navíc tak doporučuji ty dvě hodiny.

Mimo léto ale stačí ta hodka.

před rokem
Avatar uživatele Karel
Karel

Ok

Avatar uživatele J0x
J0x

Parkování se dá rezervovat online se slevou 5%. Zkoušel to někdo zkombinovat se slevou na českou RZ? 😊

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den,

lze lístky na autobus do města koupit až na letišti? A není to dražší? Děkuji

Jana

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, u autobusové linky dopravního podniku (http://pkm.katowice.pl/lotnisko/) koupíte lístek u řidiče za stejnou cenu jako online (tj. 27 zlotých), u společnosti Matuszek s přirážkou (25 vs 20 zlotých na webu).

před 3 lety
Avatar uživatele
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 1081 komentářů
 • Poslat zprávu

V busu se dá platit i eurem. Jízda 6,-

před 3 lety

Díky za odpovedi. Čerstvá zkušenost ze včerejška: Přiletěli jsme s wizzair na terminál 3, přímo před ním stál autobus do centra Katowic-dworczek (pkm). Platila jsem 22 zlotych řidiči, pozor nebere karty. Cesta trvala tak 30-35 min.

Pokud jako já pokračujete z autobusáku v Katowicich Flixbusem, nenechte se zastrašit tím že tam nejsou všechny odjezdy vypsané, přijede :). Ve flixbusu u řidiče lístek nekoupíte, musíte předem online.

před 3 lety

Z Katowic jsem letěla v dubnu 2019. Lístky na autobus lze koupit přímo na zastávce v automatu za 14 zlotých a jdou zaplatit kartou. Autobusové nádraží se nachází v suterénu pod vlakovým nádražím, na letišti jsou zastávky venku před terminálem. Jízdní řády jsou tam vyvěšené jako jsme zvyklí u nás. Šťastnou cestu :-)

Dobrý den chci se zeptat jestli je zpoplatněn vjezd k odbavovácí hale cca 5 minut?

před 3 lety
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

Ano je, zdá se mi že 5zlotých

Přidat odpověď
před 3 lety

Lze za parkování pltit kartou? s 90% slevou to bude stát 10 zlotých, a jelikož zloté potřebovat nebudu, docela by to bodlo, ani nevím, jestli by mi někde vyměnili za 100Kč na zloté, už se mi stalo, že s menšíma částkama mě odmítli.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Měli by brát i karty, viz zkušeností lidí ve fóru: https://www.cestujlevne.com/disk...w/strana-7

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 1024 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-04-03T22:56:34+02:00)

Na ulici podélné s letištěm je dost soukromých parkovišť, některé i s ubytováním. Mezi P1/P2 a vjezdem na letiště se staví hotel.

Letiště nemá 1 terminál, ale 3, akorát jsou v řadě za sebou a velikostně nijak ohromující. Spojené terminály A a B jsou odletové, v odděleném C jsou přílety, tam se od letadla jezdí asi 10s busem. :-D

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, žádný háček v tom není, skutečně je to tomu tak, viz oficiální web letiště: https://www.katowice-airport.com...rkoviste-2 (rámeček dole).

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Sleva na P2 stále platí, nenechte se znervóznit informací na sloupech u vjezdu na parkoviště, že tam neplatí. :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na parkování na letišti s českou SPZ. Je tomu opravdu tak, že lze uplatnit slevu 90 %? Na stránkách letiště jsem nic takového nenašel, tak bych se chtěl optat, jestli v tom není nějaký háček? Popř. zda-li máte osobní zkušenost?

S pozdravem

Dominik Čapkovič

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu