Průvodce letištěm

Letiště Katovice

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Katovice

Mezinárodní letiště v Katovicích naleznete 30 kilometrů severně od centra Katovic a asi 115 kilometrů východně od Ostravy, díky čemuž bývá toto letiště hojně využíváno cestovateli z moravskoslezského regionu, ale díky velmi levným letenkám i ze zbytku České republiky.

Letiště provozuje jediný terminál rozdělený na tři části (A, B - odlety, C - přílety), který je poměrně dobře značen a otevřen 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
344 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
16:15
aktuální čas

Letenky

Letenky z Katovic zakoupíme do celé Evropy zejména s leteckou společností Wizz Air, která tu má svou základnu.

V nabídce jsou standardní destinace v západní i jižní Evropě (Velká Británie, Itálie, Benelux) a zejména pak více zajímavá letiště na území Ukrajiny, Gruzie, Spojených arabských emirátů či Skandinávie.

Typické ceny letenek se pohybují okolo 1.500 Kč za zpáteční cestu. Akční letenky z Katovic však mnohdy padají i pod 800 Kč a do některých destinací není problém stabilně zakoupit zpáteční letenky okolo 500 Kč.

Doprava z/na letiště

Z letiště do centra Katovic na zastávku u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny PKP jezdí autobusová linka Airport Bus. Doba jízdy činí 50 minut a autobusy odjíždí zhruba v hodinovém intervalu. Jízdní řád najdete na webu katovického dopravního podniku. Jednosměrná jízdenka vyjde na 27 zlotých. Při cestě z letiště využijte karty FlySilesia (vyzvedněte si ji na informacích) a získejte slevu 5 zlotých na jízdné.

Levnější cestu do centra k hlavnímu nádraží (zastávka v ulici Andrzeja) představuje soukromý dopravce Matuszek. Jednosměrná jízdenka vyjde na 20 zlotých, lístek lze koupit online na webu společnosti, kde najdete také přesný jízdní řád. Ten se obecně řídí přílety a odlety nízkonákladových společností.

Podobné spojení nabídne i společnost Express transfers, cena jízdenky je stanovena na 5 €. Rezervace a jízdní řády na webu společnosti.

Nejlevněji se na letiště dostaneme kombinací tramvaje a autobusu. Uvedená varianta cesty však trvá téměř 2 hodiny při ceně 9,60 zlotých. V automatu si kupte dvě jízdenky za 4,80 zl, každá je platná jednu hodinu. U nádraží v Katovicích naskočte na tramvaj číslo 7, dojeďte až do města Bytom, kde u nádraží přestoupíte na autobus číslo 85 (jede zhruba jednou za hodinu). Jízdní řády zjistíte na adrese rozklady.kzkgop.pl.

Jak se sem dostat

Do Katovic z Prahy přes Ostravu a Brno jezdí následující společnosti:

Cena jízdenek se pohybuje okolo 400 Kč a doba jízdy z Prahy trvá 6 hodin. Autobusy staví u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny PKP.

Přímo na letiště zajíždí z Ostravy a Bohumína společnost Leo Express, která spolupracuje na trase Praha–Ostrava s železničním dopravcem Leo Express. Cena za jízdu činí 430 Kč.

Kde parkovat

Z Ostravy na katovické letiště se dostanete zhruba po 1 hodině jízdy úsekem dálnice A1, která je bez poplatku. Letiště se nachází ihned u sjezdu z dálnice.

Parkování na letišti v Katovicích je komfortní a velmi levné. Díky nabídce 90% slevy pro auta s českou a slovenskou SPZ vás 3 dny vyjdou na 4 zlotých, týden pouze na 7 zlotých.

K využití nabídky zaparkujte minimálně na 2 dny na parkovišti P2 (změna z P1 je v platnosti o 1.4.2017) a na letištních informacích si vyzvedněte bezplatnou kartu FlySilesia nebo si stáhněte do mobilu tento kupon. K uplatnění slevy předložte FlySilesia kupon a zaplaťte v hotovosti, více informací a ceník na webu letiště.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné v letištní hale zdarma a bez omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den chci se zeptat jestli je zpoplatněn vjezd k odbavovácí hale cca 5 minut?

před 2 měs
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

Ano je, zdá se mi že 5zlotých

Přidat odpověď
před 2 měs

Lze za parkování pltit kartou? s 90% slevou to bude stát 10 zlotých, a jelikož zloté potřebovat nebudu, docela by to bodlo, ani nevím, jestli by mi někde vyměnili za 100Kč na zloté, už se mi stalo, že s menšíma částkama mě odmítli.

před 4 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1907 komentářů
 • Poslat zprávu

Měli by brát i karty, viz zkušeností lidí ve fóru: https://www.cestujlevne.com/disk...w/strana-7

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 182 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-04-03T22:56:34+02:00)

Na ulici podélné s letištěm je dost soukromých parkovišť, některé i s ubytováním. Mezi P1/P2 a vjezdem na letiště se staví hotel.

Letiště nemá 1 terminál, ale 3, akorát jsou v řadě za sebou a velikostně nijak ohromující. Spojené terminály A a B jsou odletové, v odděleném C jsou přílety, tam se od letadla jezdí asi 10s busem. :-D

Odpovědět
před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1907 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, žádný háček v tom není, skutečně je to tomu tak, viz oficiální web letiště: https://www.katowice-airport.com...rkoviste-2 (rámeček dole).

před 8 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Sleva na P2 stále platí, nenechte se znervóznit informací na sloupech u vjezdu na parkoviště, že tam neplatí. :)

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na parkování na letišti s českou SPZ. Je tomu opravdu tak, že lze uplatnit slevu 90 %? Na stránkách letiště jsem nic takového nenašel, tak bych se chtěl optat, jestli v tom není nějaký háček? Popř. zda-li máte osobní zkušenost?

S pozdravem

Dominik Čapkovič

Odpovědět
před 8 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu