O letišti Katovice

Mezinárodní letiště v Katovicích naleznete 30 kilometrů severně od centra Katovic a asi 115 kilometrů východně od Ostravy, díky čemuž bývá toto letiště hojně využíváno cestovateli z moravskoslezského regionu, ale díky velmi levným letenkám i ze zbytku České republiky.

Letiště provozuje jediný terminál rozdělený na tři části (A, B - odlety, C - přílety), který je poměrně dobře značen a otevřen 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
344 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
07:16
aktuální čas

Letenky

Letenky z Katovic zakoupíme do celé Evropy zejména s leteckou společnostmi Wizz Air a Ryanair, které tu mají svou základnu.

V nabídce jsou standardní destinace v západní i jižní Evropě (Velká Británie, Itálie, Benelux) a zejména pak více zajímavá letiště na území Ukrajiny, Gruzie, Spojených arabských emirátů či Skandinávie.

Typické ceny letenek se pohybují okolo 1.500 Kč za zpáteční cestu. Akční letenky z Katovic však mnohdy padají i pod 800 Kč a do některých destinací není problém stabilně zakoupit zpáteční letenky okolo 500 Kč. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Katovic, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště do centra Katovic na zastávku u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny (poblíž je i hlavní autobusové nádraží) jezdí expresní autobusová linka AP3 nebo AP2 společnosti KZK GOP. Doba jízdy činí 50 minut a autobusy odjíždí v půl hodinovém intervalu od 3:00 do 22:00. Jednosměrná jízdenka vyjde na 14 PLN a je platná na 24 hodin i v rámci aglomerace Katovic. Koupit ji můžete v automatu na zastávce nebo v autobusu. Podrobné infromace včetně jízdních řádů na webu dopravce www.kzkgop.com.pl.

Jak se sem dostat

Do Katovic z Prahy přes Ostravu a Brno jezdí společnost ​​​​​​​Flixbus.

Cena jízdenek se pohybuje okolo 400 Kč a doba jízdy z Prahy trvá 6 hodin. Autobusy staví u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny PKP.

Přímo na letiště zajíždí z Ostravy a Bohumína společnost Leo Express, která spolupracuje na trase Praha–Ostrava s železničním dopravcem Leo Express. Cena za jízdu činí 430 Kč.

Kde parkovat

Z Ostravy na katovické letiště se dostanete zhruba po 1 hodině jízdy úsekem dálnice A1, která je bez poplatku. Letiště se nachází ihned u sjezdu z dálnice.

Parkování na letišti v Katovicích je komfortní a velmi levné. Díky nabídce 50% slevy (dříve platná 90 % skončila k datu 31.12.2018) pro auta s českou a slovenskou SPZ vás 3 dny vyjdou na 20 zlotých, týden pouze na 35 zlotých.

K využití nabídky zaparkujte minimálně na 2 dny na parkovišti P2 (změna z P1 je v platnosti o 1.4.2017) a na letištních informacích si vyzvedněte bezplatnou kartu FlySilesia nebo si stáhněte do mobilu tento kupon. K uplatnění slevy předložte FlySilesia kupon a zaplaťte v hotovosti, více informací a ceník na webu letiště.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné v letištní hale zdarma a bez omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

30 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Audit
Audit

Od 01.11. do 31.03. parkování na P2 na 4 - 21 dnů za jednotnou cenu 39,- pln = 240,- Kč:

https://1url.cz/VMYbh

před měs
Proky
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 138 komentářů
 • Poslat zprávu

Snad bude paralelně stále platit ta sleva na české a slovenské SPZ. Teď jsem totiž za 4 dny platil 19 PLN, takže by se mi ta jejich nabídka při krátkém parkování nevyplatila.

před měs
Avatar uživatele Roman
Roman
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 22 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-10-23T08:53:31+02:00)

Ta 90% sleva na české spz na P1 už bohužel neplatí. Teď je na P2 50% sleva na české SPZ. Ale do konce března je výhodnější ta akce za 39zl na 21 dní. Nestudoval jsem to podrobně, ale myslím si, že si to musíš objednat online dopředu. Na krátkodobé parkování se ta sleva vztahuje - na 4 dny dle ceníku 39zl = s 50% slevou to bude těch 19 zl.

Slevy na parkování jsou zde: https://www.flysilesia.com/cs/sl...parkoviste

Ceník zde: https://www.katowice-airport.com...iste/cenik

Avatar uživatele Audit
Audit

Má někdo informace, jak je vytížené parkoviště P2 v tuto dobu (srpen)?

Stačí přijet a zaparkovat, nebo je nutná rezervace.

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jakým autobusem, odkud a v kolik hodin se dostanu na letiště v Katovicích? Přijedu flixbusem v 11:45 na autobusové nádraží. V kolik hodin bude autobus na letišti? Děkuji. S.

před 5 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3799 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, vše je popsané výše v sekci "Doprava", včetně odkazu na jízdní řády.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,dojedu 26.7 Flix busem 3.15 do Katovic.Jak se nejlépe a nejdřív dostanu na letiště? Odlet mám 6.40.Děkuji za odpověď.Lenka

před 5 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3799 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, výše jsou odkazy na přesné jízdní řády. Takhle brzy jede jen autobusová linky AP2, konkrétně ve 4:00 od hlavního nádraží.

před 5 měs
Vojtěch Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 48 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-24T10:51:31+02:00)

Nebo můžu doporučit autobusový transfer Mateuszek. Na letiště jezdí za 20 PLN (cca 120 Kč), což je docela rozumná cena. Při rezervaci online lze snadno zvolit letadlo, kterým letíte. Odjezdy autobusu z centra jsou plánovany tak, aby se to stihlo. V případě letu v 6:40 je odjezd v 3:45 z Katowic. Rezervace online tady:

https://www.matuszek.com.pl

Přidat odpověď
před 5 měs

Jak se dostanu z letiste katovice na vlak.nadrazi katovice 22.7 v 0.30 hod?

před 5 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3799 komentářů
 • Poslat zprávu

Výše můžete využít odkaz na jízdní řády. Konkrétně v noci jede na nádraží už jen linka AP2, z letiště v 0:35 a 1:35.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Karel
Karel

Jakou rezervu před odletem potřebuji v Katowicích (a byť to sem nepatří, tak druhá varianta v Budapešti)? Odlet do Podgorice je cca v šest ráno a docela bojuji s příjezdem na letiště. Hodina před odletem je pozdě, nebo ok? Nepojedu autem, takže jsem odkázán na kombinace busů a vlaků a tam je to celkem tetris, at to vše nějak napasuji :/

před 6 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Hodina v Katowicích je naprosto v pohodě.

před 6 měs
Avatar uživatele Karel
Karel

Díky.

před 6 měs
jakob

14 dní nazpět jsme přijeli přesně hodinu před odletem a bez Fast track by jsme byli nahrání. Odlet byl 6:20. Jestli se vám nechce platit 110zl/os navíc tak doporučuji ty dvě hodiny.

Mimo léto ale stačí ta hodka.

před 6 měs
Avatar uživatele Karel
Karel

Ok

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Parkování se dá rezervovat online se slevou 5%. Zkoušel to někdo zkombinovat se slevou na českou RZ? 😊

Odpovědět
před 11 měs

Dobrý den,

lze lístky na autobus do města koupit až na letišti? A není to dražší? Děkuji

Jana

před rokem
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3799 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, u autobusové linky dopravního podniku (http://pkm.katowice.pl/lotnisko/) koupíte lístek u řidiče za stejnou cenu jako online (tj. 27 zlotých), u společnosti Matuszek s přirážkou (25 vs 20 zlotých na webu).

před rokem
cali

V busu se dá platit i eurem. Jízda 6,-

před rokem

Díky za odpovedi. Čerstvá zkušenost ze včerejška: Přiletěli jsme s wizzair na terminál 3, přímo před ním stál autobus do centra Katowic-dworczek (pkm). Platila jsem 22 zlotych řidiči, pozor nebere karty. Cesta trvala tak 30-35 min.

Pokud jako já pokračujete z autobusáku v Katowicich Flixbusem, nenechte se zastrašit tím že tam nejsou všechny odjezdy vypsané, přijede :). Ve flixbusu u řidiče lístek nekoupíte, musíte předem online.

před rokem

Z Katowic jsem letěla v dubnu 2019. Lístky na autobus lze koupit přímo na zastávce v automatu za 14 zlotých a jdou zaplatit kartou. Autobusové nádraží se nachází v suterénu pod vlakovým nádražím, na letišti jsou zastávky venku před terminálem. Jízdní řády jsou tam vyvěšené jako jsme zvyklí u nás. Šťastnou cestu :-)

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den chci se zeptat jestli je zpoplatněn vjezd k odbavovácí hale cca 5 minut?

před rokem
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

Ano je, zdá se mi že 5zlotých

Lze za parkování pltit kartou? s 90% slevou to bude stát 10 zlotých, a jelikož zloté potřebovat nebudu, docela by to bodlo, ani nevím, jestli by mi někde vyměnili za 100Kč na zloté, už se mi stalo, že s menšíma částkama mě odmítli.

před rokem
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3799 komentářů
 • Poslat zprávu

Měli by brát i karty, viz zkušeností lidí ve fóru: https://www.cestujlevne.com/disk...w/strana-7

Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 717 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-04-03T22:56:34+02:00)

Na ulici podélné s letištěm je dost soukromých parkovišť, některé i s ubytováním. Mezi P1/P2 a vjezdem na letiště se staví hotel.

Letiště nemá 1 terminál, ale 3, akorát jsou v řadě za sebou a velikostně nijak ohromující. Spojené terminály A a B jsou odletové, v odděleném C jsou přílety, tam se od letadla jezdí asi 10s busem. :-D

Odpovědět
před rokem
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3799 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, žádný háček v tom není, skutečně je to tomu tak, viz oficiální web letiště: https://www.katowice-airport.com...rkoviste-2 (rámeček dole).

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Sleva na P2 stále platí, nenechte se znervóznit informací na sloupech u vjezdu na parkoviště, že tam neplatí. :)

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na parkování na letišti s českou SPZ. Je tomu opravdu tak, že lze uplatnit slevu 90 %? Na stránkách letiště jsem nic takového nenašel, tak bych se chtěl optat, jestli v tom není nějaký háček? Popř. zda-li máte osobní zkušenost?

S pozdravem

Dominik Čapkovič

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu