Cinqueterre

Tip na trip, aneb 24 hodin v Bergamu z Prahy - 558 Kč.

63 komentářů
2014-06-03T12:19:02+02:00

O akci

Nejen studenti mohou o letních prázdninách využít levné letenky z Prahy do Milána, které začínají na 558 Kč. Dovolím si však celý příspěvek pojmout novým směrem a nasměřovat vás na krátký výlet, který využijí zejména ti s nedostatkem času a zároveň financí na delší pobyty v letní Itálii.

Letenky a doprava do města

Na termín 06.-07.07. naleznete letenky společnosti Wizzair z Prahy do italské Lombardie za 558 Kč (nutné členství WDC - pokud členy nejste, letenka Vás vyjde na 933 Kč při cestě dvou osob). Za cenu 558 Kč je aktuálně 7 letenek, další za 658 Kč.
  • Praha - Bergamo: 15:35 - 17:00 / neděle
  • Bergamo - Praha: 17:30 - 18:50 / pondělí
  • Rezervace na wizzair.com (přepněte si web do češtiny - vpravo nahoře)
Na letišti si zakupte 24 hodinovou jízdenku za 5€ - pokryje nejen dopravu z/na letiště, dopravu po Bergamu, ale také výjezd lanovkou do Starého města (viz. níže). Z letiště pokračujte autobusem ATB (oranžové barvy) do 7 km vzdáleného Bergama - asi za 10 minut jste v centru města.

Pokud jste mimopražští, nechte auto v zastřešeném parkovišti u nákupního centra Šestka. Zdarma a tisíckrát prověřeno. Od Šestky jezdí na černocha autobusy nebo za 24 Kč jízdenka za 5 minutovou jízdu k letišti. Jistotou je parkování za 359 Kč v prostorách parkia.cz s naším promokódem cl2014com.

Jdeme na hotel a poté na večeři

Ubytování na jednu noc můžete pojmout romanticky a draze nebo romanticky a skromně. Výběr ubytování v Bergamu. Tipy na jednotlivé hvězdičky (cena za pokoj, 2 osoby): Na italskou pizzu si zajděte do místních restaurací. Cena pizzy se pohybuje v rozmezí 5 - 9€, pití poté 1,5 - 2,5€. K ceně je připočítáno dýško ve výši cca 2€ - na účtence jako "příbory".

Celý den na průzkum města

Bergamo je velmi oblíbené město se zátiším v podobě vrcholků Alp. Zažijete zde příběh dvou protichůdných životů. Città Bassa - moderní kosmopolitní část města s bary, restauracemi a obchody. Città Alta - horní část města dochovaná ze středověkého období, jež vás zanese v útrapách úzkých uliček a nádechu historie o pár staletí nazpět.

Po snídaní (na hotelu) se vydejte do spárů opevnění Starého města, které pochází ze 17. století. Rozhodně doporučuji vyjet lanovkou, kterou máte v ceně celodenní jízdenky. Staré město, neboli Citta Alta, vás zcela jistě ohromí. Nezapomeňte ochutnat pravou italskou zmrzlinu.

Tip od borshopa v komentářích: "Osobně bych doporučil jít si projít uličky okolo Piazza Vecchia ještě první večer, výhledy na západ Slunce z hradeb a následné bloudění liduprázdnými uličkami potmě jsou úžasné."

Co vidět? V Bergamu se nachází několik zajímavých budov: Piazza Vecchia, Bazilika Panny Marie Sněžné, Cappella Colleoni, věž Campanone a spoustu dalších míst. Inspirace např. na wikitravel (EN).

Na letiště se dostavte zhruba mezi 16:00 - 16:15, letištní hala je velmi malá. Za to může být v určitých chvílích velmi přeplněná a tvoří se fronty na bezpečnostní kontrole.

Fotografie z Bergama

Více fotek naleznete od Lukáše v jeho albu na rajčeti.

Líbil se vám podobný typ příspěvku? Budu rád za zpětnou vazbu a za případné sdílení na sociálních médiích (tlačítka vlevo ;) ).

[start][odlet]Praha[/odlet][prilet]Bergamo[/prilet][mezikrok][prg][bgy][konec]

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2014-06-03T12:19:02+02:00

63 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Načíst všechny komentáře

Další akce