Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Regiojet dnes vyprodává zbývající kapacity na novém železničním spojení z Prahy přes Bratislavu do chorvatské Rijeky. Zatímco se celé léto dalo jet nejlevněji za 590 Kč v jednom směru, pouze dnes můžete zakoupit na konce léta jízdenky za 267 Kč / 9,90 EUR v jednom směru, zpáteční za dvojnásobek.

Pokud jste cestu už absolvovali, hoďte vaše tipy do komentáře ;)

Sdílej akci s přáteli

Akční jízdenky

Slovensko
Bratislava
Slovensko
Rijeka
Chorvatsko
Zlatni Rat
Zpáteční 11 hod jízdy (bez přestupu)
Slovensko
Bratislava
Slovensko
Rijeka
Chorvatsko
Zlatni Rat
Zpáteční 11 hod jízdy (bez přestupu)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Odjíždím 04.09. z Břeclavi do Rijeky - lůžko. Zpět 16.09. jsem zvědav co náš Kenn zase vydumá, už dneska jsem četl, že se "uvažuje" o zavedení bezpečnostních opatření pro Čechy vracející se z jižních částí Chorvatska, které je jak zdá se postiženo

(a nebo protestováno) víc.Zůstávám jen nahoře na ostrově Krk, jsem ve spojení s majitelkou ubytování, která mě naposledy včera ubezpečovala, že tam všechno, až na malá opatření funguje.

Budu informovat.

Odpovědět
před rokem
Jakub_Z

@Adam V. :D :D :D co věta to perla. Taky je v Evropě nárust o ∞ % oproti minulému létu.

před rokem
Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Pouze jsem poukazoval na to, že se situace v posledních dnech zhoršuje nejen v Chorvatsku, ale i v jiných zemích, je na tom snad něco řečeno špatně?

před rokem
Jakub_Z

Porovnávat absolutní hodnoty nových případů bez ohledu na velikost země a ještě to přitom hodit na ilumináty ze Slovinska a Rakouska. Tleskám.

Jo, ale to je z Bratislavy, z Prahy jednosměrná 590

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Však píšeme, že z Bratislavy :) Ne všichni naši čtenáři jsou z Prahy.

před rokem
Martin Vícha

Jsem zvědavý, jestli dají příští týden naši Chorvatsko do červené :-(

před rokem
Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Já moc nevidím důvod proč dávat Chorvatsko do červené, pokud se podíváme na počet nakažených v ostatních zemích, tak je mnohem vyšší třeba v takové Itálii, kde měli okolo 1100 nakažených, oproti tomu Chorvatsko jen okolo 200-300. Trochu mi to přijde jako politická hra a snaha Rakouska (případně Slovinska) o rychlejší nastartování vlastní ekonomiky. Maximálně může přijít nějaké lokální omezení na oblasti Zrce, Dubrovnik, Split, ale víc bych v tom nečekal.

před rokem
Avatar uživatele
danny_1

Protože ty "semafory" počítají státy podle ofiko statistik vztazenych k počtu obyvatel a momentální nákaze... takže Chorvatsko je na tom 4x hůře než Itálie (mimochodem Itálie jedna s nejméně nově nakaženými v Evropě).

před rokem
Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Itálie byla jednou s nejméně nakažených v Evropě, ale v posledních dnech má nejvíce nakažených od května, jinak ale je pravda že má taky mnohem více obyvatel. Každopádně v Chorvatsku jde podle mě jen o lokální ohniska, které by stačilo uzavřít. Ale nesmí to dopadnout jako naše Karviná. :)

Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius kopec
ušetříš až 30%
To budou fotky!
Nyhavn
ušetříš až 52%
To bude jízda!
Nástup Ryanair
ušetříš až 83%
Tam jsi vždycky chtěl!
Pláž Puerto de la Cruz
ušetříš až 44%
Tam to bude krásný!
5278 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Bratislava
Slovensko

Malé velké Slovensko

Slovensko je s přibližně 49.000 km2 rozlohou malá velká země na hranici mezi střední a východní Evropou. Uvidíte zde skoro všechno – na malém území můžete projít lužní lesy i alpské kopce, udělat si selfie na hradbách středověkého hradu i ochutnat lokální víno. Můžete si užít atmosféru města i venkova a přitom být stále v EU a platit eurem. Největší město Bratislava má jen 0,5 milionu obyvatel.

Leží mezi Maďarskem (na jihu), Ukrajinou (na východě), Polskem (na severu) a Českem a Rakouskem (na západě). Země mě tvar obdélníku, kde osa západ–východ je delší strana a osa sever–jih kratší strana. Společně se svými sousedy (kromě Ukrajiny a Rakouska) tvoří tzv. země Višegrádské čtyřky neboli V4.

Slovensko je rozděleno do 8 krajů, kterým se lidově říká župy. Hlavním městem je Bratislava, která má i vlastní kraj. Ostatní kraje nesou název lokálního centra, tedy Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Prešov. Často se však používají historické názvy pro jednotlivé oblasti Slovenska jako Hont, Abov, Gemer, Spiš, Zemplín apod.

Proč obětovat dny těžko získané dovolené a přijet na Slovensko? Zde nenarazíte na každém rohu na Starbucks, ale mix kultury a přírody který opravdu stojí za to, protože zde najdete dobré víno a lokální pivovary, vše je blízko a protože setkání západu a východu Evropy se podařilo právě na Slovensku. 

Užít si můžete relax v lázních, procházky ve starých uličkách měst, ale i moderní nákupní centra, adrenalin na horách a pohodu při dobrém jídle.

Průvodce pro Slovensko

Zavřít boční panel
Ostrov Krk
Chorvatsko

Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Průvodce pro Chorvatsko