Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Regiojet dnes vyprodává zbývající kapacity na novém železničním spojení z Prahy přes Bratislavu do chorvatské Rijeky. Zatímco se celé léto dalo jet nejlevněji za 590 Kč v jednom směru, pouze dnes můžete zakoupit na konce léta jízdenky za 267 Kč / 9,90 EUR v jednom směru, zpáteční za dvojnásobek.

Pokud jste cestu už absolvovali, hoďte vaše tipy do komentáře ;)

Sdílej akci s přáteli

Akční jízdenky

Slovensko
Bratislava
Slovensko
Rijeka
Chorvatsko
Chorvatsko
Zpáteční 11 hod jízdy (bez přestupu)
Slovensko
Bratislava
Slovensko
Rijeka
Chorvatsko
Chorvatsko
Zpáteční 11 hod jízdy (bez přestupu)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Odjíždím 04.09. z Břeclavi do Rijeky - lůžko. Zpět 16.09. jsem zvědav co náš Kenn zase vydumá, už dneska jsem četl, že se "uvažuje" o zavedení bezpečnostních opatření pro Čechy vracející se z jižních částí Chorvatska, které je jak zdá se postiženo

(a nebo protestováno) víc.Zůstávám jen nahoře na ostrově Krk, jsem ve spojení s majitelkou ubytování, která mě naposledy včera ubezpečovala, že tam všechno, až na malá opatření funguje.

Budu informovat.

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele Jakub
Jakub

@Adam V. :D :D :D co věta to perla. Taky je v Evropě nárust o ∞ % oproti minulému létu.

před 5 měs
Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Pouze jsem poukazoval na to, že se situace v posledních dnech zhoršuje nejen v Chorvatsku, ale i v jiných zemích, je na tom snad něco řečeno špatně?

před 5 měs
Avatar uživatele Jakub
Jakub

Porovnávat absolutní hodnoty nových případů bez ohledu na velikost země a ještě to přitom hodit na ilumináty ze Slovinska a Rakouska. Tleskám.

Přidat odpověď
před 5 měs

Jo, ale to je z Bratislavy, z Prahy jednosměrná 590

před 5 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Však píšeme, že z Bratislavy :) Ne všichni naši čtenáři jsou z Prahy.

před 5 měs
Martin Vícha

Jsem zvědavý, jestli dají příští týden naši Chorvatsko do červené :-(

před 5 měs
Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Já moc nevidím důvod proč dávat Chorvatsko do červené, pokud se podíváme na počet nakažených v ostatních zemích, tak je mnohem vyšší třeba v takové Itálii, kde měli okolo 1100 nakažených, oproti tomu Chorvatsko jen okolo 200-300. Trochu mi to přijde jako politická hra a snaha Rakouska (případně Slovinska) o rychlejší nastartování vlastní ekonomiky. Maximálně může přijít nějaké lokální omezení na oblasti Zrce, Dubrovnik, Split, ale víc bych v tom nečekal.

před 5 měs
Avatar uživatele
danny

Protože ty "semafory" počítají státy podle ofiko statistik vztazenych k počtu obyvatel a momentální nákaze... takže Chorvatsko je na tom 4x hůře než Itálie (mimochodem Itálie jedna s nejméně nově nakaženými v Evropě).

před 5 měs
Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Itálie byla jednou s nejméně nakažených v Evropě, ale v posledních dnech má nejvíce nakažených od května, jinak ale je pravda že má taky mnohem více obyvatel. Každopádně v Chorvatsku jde podle mě jen o lokální ohniska, které by stačilo uzavřít. Ale nesmí to dopadnout jako naše Karviná. :)

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Chrám sv. Žofie
ušetříš až 70%
Tam jsi vždycky chtěl!
Domky na Madeiře
ušetříš až 38%
Tam jsi vždycky chtěl!
Pescara
ušetříš až 45%
Tam jsi vždycky chtěl!
Rudé moře
ušetříš až 27%
Akce starší 2 týdnů
4888 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Bratislava
Slovensko

Malé velké Slovensko

Slovensko je s přibližně 49.000 km2 rozlohou malá velká země na hranici mezi střední a východní Evropou. Uvidíte zde skoro všechno – na malém území můžete projít lužní lesy i alpské kopce, udělat si selfie na hradbách středověkého hradu i ochutnat lokální víno. Můžete si užít atmosféru města i venkova a přitom být stále v EU a platit eurem. Největší město Bratislava má jen 0,5 milionu obyvatel.

Leží mezi Maďarskem (na jihu), Ukrajinou (na východě), Polskem (na severu) a Českem a Rakouskem (na západě). Země mě tvar obdélníku, kde osa západ–východ je delší strana a osa sever–jih kratší strana. Společně se svými sousedy (kromě Ukrajiny a Rakouska) tvoří tzv. země Višegrádské čtyřky neboli V4.

Slovensko je rozděleno do 8 krajů, kterým se lidově říká župy. Hlavním městem je Bratislava, která má i vlastní kraj. Ostatní kraje nesou název lokálního centra, tedy Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Prešov. Často se však používají historické názvy pro jednotlivé oblasti Slovenska jako Hont, Abov, Gemer, Spiš, Zemplín apod.

Proč obětovat dny těžko získané dovolené a přijet na Slovensko? Zde nenarazíte na každém rohu na Starbucks, ale mix kultury a přírody který opravdu stojí za to, protože zde najdete dobré víno a lokální pivovary, vše je blízko a protože setkání západu a východu Evropy se podařilo právě na Slovensku. 

Užít si můžete relax v lázních, procházky ve starých uličkách měst, ale i moderní nákupní centra, adrenalin na horách a pohodu při dobrém jídle.

Průvodce pro Slovensko

Zavřít boční panel
Ostrov Krk
Chorvatsko

Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Průvodce pro Chorvatsko