Jak akci využít?

Za sluncem a ničím víc než jen oceánem se můžete vydat na mezikontinentální plavbu ze Singapuru do Říma přes Suezský průplav. Na palubě lodi Costa Fortuna podniknete 3–týdenní dobrodružnou plavbu v termínu 5.–25. března se zastávkami v Klangu, na Langkawi, Colombu, Salála, na Krétě a kdo by moc chtěl, tak i v indickém Mangalúru.

Cena plavby je následující:

 • 11 580 Kč ve variantě Basic – v ceně je plná penze formou snídaní, obědů a večeří v bufetových, ale i klasických restaurací (na lodi jich je několik s různou tématikou). Nápoje zdarma jsou v bufetové restauraci, a to v podobě vody a u snídaní a svačin i kávy a čaje.
 • 23 710 Kč ve variantě Comfort – navíc nápojový balíček Pranzo & Cena, kdy si během obědů a večeří můžete vychutnat pivo, víno či klasické nealkoholické nápoje ve všech restauracích
 • 27 400 Kč ve variantě Premium – navíc nápojový balíček Brindiamo, kdy si objednáte nápoje kdykoliv se vám zlíbí (alkoholické drinky, koktejly, káva,...)

Vzhledem k cenovému rozdílu 12 tisíc korun na osobu mezi první a druhou variantou vám samozřejmě doporučujeme zvolit první variantu Basic. Případné slazené nápoje, pivo či cokoliv jiného si k jídlu bez problémů zakoupíte. Ceny jsou za nealko 2–4 $, alko a koktejly asi 4–8 $ dle typu. I kdybyste každý den vypili 2 litry Coca Coly, stále ušetříte. Pokud chcete ale 3 týdny trvající party, jednoznačně zvolte variantu Premium.

Kolenovrtalové si koupí sáčky rozpustných džusů typu Tang a na palubě namíchají s vodou zdarma :)

Ceny jsou uvedené pro vnitřní kajutu bez oken, s okny se cena navyšuje asi o 8 000 Kč. Ke konečné ceně se na konci plavby ještě účtuje spropitné ve výši 10 € na den, tedy plus 200 €, asi 5 200 Kč.

Nyní už stačí jen vyřešit cestu do Singapuru a zpět z Říma.

Do Singapuru se nejlépe dostanete s letenkami z Prahy za 8 699 Kč s dvěma krátkými přestupy v Londýně a Kuala Lumpur.

Z Říma pak vede cesta skrze Ryanair. Létá každý den, aktuálně za 32 € + 6 € za prioritní nástup a velké příruční zavazadlo navíc. Případně plus 25 € za velký kufr do 20 kg.

Suma sumárum, za nejlevnější variantu dáte 11 580 Kč + 5 200 Kč + 8 699 Kč + 1 000 Kč = 26 479 Kč.

Neopomeňte ale také na ubytování v Singapuru, zařídit si bezplatné transitní vízum na Srí Lanku k návštěvě Colomba a ubytování v Římě. Pro vstup do Indie byste museli mít klasické vízum, a to se kvůli pár hodinám cenově nevyplatí. Opravdu reálné a konečné náklady v tomto případě budou bez protahování pobytu v jihovýchodní Asii v rozmezí 30 – 35 tisíc za osobu s přihlédnutím k ubytování po cestě a pár nápoji na palubě lodi.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Praha
Česká republika
Singapur
Singapur

od 8 699 Kč

Vyhledej letenky
Jednosměrná 2 přestupy 19 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Plavba ze Singapuru do Říma s plnou penzí
Singapur

od 11 580 Kč

Vyhledej zájezd
0 hvězdiček Plná penze Rezervace na hotel.invia.cz
Řím
Itálie
Praha
Česká republika
Jednosměrná přímý let 2 hod letu Rezervace na ryanair.com

  Ukázka balíčku z 07. 01. 2019.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

24 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

A nezpomeňte ještě na to, na tamto, tohle a ješte určitě na tamto. A jsme na čtyřiceti, padesáti. Bomba akce!

Odpovědět
před 6 měs

Spropitné není u všech společností povinné. U MSC ho můžete bez udání důvodu bez problému zrušit. Internet na 14 dnů 68 euro pro dva přístroje, 3500MB, přenos celkem dobrý. Info z prosince 2018.

před 6 měs

Leni a jak to u toho MSC zrušíš? Jezdim s nimi skoro každý rok a zatím jsem na to nepřišel jak se tomu vyhnout. Teď nás s nimi jede na plavbu 5 lidí, což už je slušná pálka jen za to spropitné... Díky za radu. Petr kdyžtak mi písni na petr@gorecki.cz

před 6 měs

Mám úplně stejnou zkušenost a tedy i dotaz, jako Petr. Jak se zruší?? Díky

Přidat odpověď
před 6 měs

ta ista lod, ta ista cena + 1 den navic pripluti do Janova https://hotel.invia.cz/svet/-/co...=171870570

Odpovědět
před 6 měs

já si to umim představit když bych chtěl zmizet před civilizací. Počíst knížky, nebýt na signálu.

S občasným programem v přístavech. Samotná plavba je nuda ale asi je zajímavé navštívit při jednom takhle města po cestě.

Odpovědět
před 6 měs

Tohle je ideální pro příznivce hotelových resortů. Já bych třetí den nevěděla co tam dělat.

před 6 měs
Avatar uživatele Michal
Michal

Záleží na tom, s kým tam jedeš. Na líbánky super. Jet tam sám, tak se tam unudím.

před 6 měs

No já bych tam asi tančila u tyče a točila kabelkou v nějakém baru...

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Trosku mě zarazilo to srovnání tříd. Pry vzít tu levnější, ze i při konzumaci 2 litru Coly ušetřim. No jo, ale co když vypiju 2 litry koktejlu? To už by se podražilo. A když se nad tím zamýšlím, tak co by člověk na takové lodi měl cele tři týdny dělat? Nerozumím tomu, ale 12 tisíc myslim by byla hooodne dobra investice. Teda kromě abstinentů :))))

před 6 měs
David Eiselt

No jasně, za mě je 2. varianta nepoužitelná. Pokud chceš pařit non–stop, tak jedině tu 3. variantu. Jinak bys musel nasávat u stolu v restauraci během oběda a večeře a troufám si tvrdit, že by tě tu dýl než je nutné nenechali sedět.

Takže pokud nepožaduješ alkohol – varianta číslo 1. Pokud ano a ve větším množství než příležitostně, varianta číslo 3! :)))

Jde tu hlavně o to, že varianta Basic je v last–minute akci, proto je tam takový cenový skok. Z normální ceny to není tolik dramatické.

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Aha ;). No ja bych na podobnou loď nikdy nevlezl. Miniaturní kabina a všude pořad ti stejní lide a ze jich je hodně, to opravdu není nic pro mě. Ale každý je na něco jiného.

před 6 měs
Leoš Literák

Určitou výhodou je, že je to pohyblivý hotel. Každý den můžeš být v jiném městě a přitom odpadá cestování a vybalování kufrů. Nevýhoda je dost omezený čas. Reálně třeba jen pět šest hodin.

Přidat odpověď
před 6 měs
lma

Nic pro mě,ale zaujalo mě : spropitné ve výši 10 € na den ?! To jako vážně ..

před 6 měs
David Eiselt

Ano, u lodních plaveb je spropitné nejenže vysoké, ale dokonce i povinné :)

před 6 měs
Born2Win

Lepsi nez davat spropitny za kazdej vypitej drink, ne?

A vydelek z toho taky nebude buh vi jakej, kdyz vezmes v uvahu pomer posadky a cestujicich. Treba Queen Mary 2 ho ma temer 1:2 (ale nevim, kdo vsechno ma z personalu na lodi narok na podil ze spropitneho)

před 6 měs

No mě spíž zaráží ta povinnost spropitného ?!

před 6 měs
Leoš Literák

Úplně povinné není. Můžeš jej při nespokojenosti odmítnout. Ale zároveň musíš uvést konkrétně, kdo a co udělal z personálu špatně.

Přidat odpověď
před 6 měs

Souhlasím, vice takových typů. Nemusím dlouhé lety do asie, ale cesta lodí by mohla být dobre zpestření.

Koukám že je tam nějaký příplatek za telekomunikace - máte nekdo zkušenost s internetem na palubě? (S jeho rychlostí, spolehlivosti a případně cenou ?)

před 6 měs
David Eiselt

Na internet zapomeň. Na něčem přeci musí vydělávat :D A klasický roaming tu nebude, většina půjde zřejmě přes satelit.

před 6 měs

Na jiné lodi této společnosti bylo možné internet dokoupit přímo na palubě (myslím si, že to bude u všech podobné) cena se pohybovala od 5€ výše. U první aktivace je ještě navíc účtován poplatek 3€, nejlevnější balíček stál 5€ byl to Social pack na 24 hodin tedy připojení pouze na Messenger, Facebook, Instagram, Viber apod., pak už se cena zvyšovala podle objemu dat (teď už nevím přesná čísla ale např. 250MB stálo kolem 35€). Co se týče signálu připojení fungovalo dobře, ale byly dny, kdy nefungovalo vůbec, nebo třeba na půl dne vypadl signál. Odvíjí se to podle toho, jaký signál v dané části oceánu loď má. V blízkosti pevniny se pak dá připojit na operátory dané země :)

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele jaroslavh
jaroslavh

Příjemná změna oproti letenkám!! :) Akorát si neodpustím... Transatlantická plavba by měla být přes Atlantik, ne? :)

před 6 měs
Kryštof Hájek

Pravda, změněno :)

Přidat odpověď
před 6 měs

Super, vice takovych tipu! :)

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 30%
Tam to bude krásný!
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 50%
Tam chceš!
ušetříš až 25%
Honem, dokud jsou místa!
4379 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Singapur Přílet na letiště Singapur Changi

Nejlevněji a zároveň i nejpohodlněji se z letiště do centra Singapuru dopravíte pomocí vlaku a singapurského metra SMRT. Nejprve je nutné z letiště dojet vlakem na stanici Tanah Merah (27 minut), kde přestoupíte na zelenou linku metra East West line. Následná doba jízdy na centrální stanici City Hall trvá 26 minut. 

Jízdenku pořídíte v automatech tak, že navolíte cílovou stanici a dle toho vám bude vypočtena částka. Ceny se pohybují v rozmezí 1,80–2,40 SGD. Vlaky jezdí v čase 5:30–23:00, a to každých 12 minut. Detaily o cenách jízdného a trasách najdete na webu smrt.com.sg. Jízdenky lze platit bohužel jen v hotovosti. Jedinou výjimkou, která lze zaplatit i kartou, je celodenní lístek za 20 SGD, který platí na metro i autobusy.

Alternativou k metru je autobusová linka číslo 36. Jízda trvá taktéž 1 hodinu, lístek stojí 2,50 S$ (je nutné mít přesnou hotovost) a autobusy jezdí od 6:00 do 0:00 a více informací najdete na webu goaheadbus.com.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1JUjtoCer5sFzVN2BuyBM_UsfvnU]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Singapur
Průvodce pro letiště Singapur Changi

Zavřít boční panel
Singapur

Ekonomická džungle Asie, kterou chcete vidět

Singapur je městským státem v jihovýchodní Asii na jižním cípu Malajského poloostrova oddělený od pevniny Johorským průlivem. Ze severu sousedí s Malajsií a jih země omývá Jihočínské moře. Název Singa-pura znamená v překladu Lví město.

Město, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí, jednoduše nesmíte minout při svých cestách jihovýchodní Asií. Krátká dvou- až třídenní zastávka nabídne to nejdůležitější, co z celé země můžete zažít.

Pokochejte se krásou zahrad v Gardens by the Bay s fantasy nočním představením, navštivte největší vodní akvárium světa na ostrově Sentosa a večer se posaďte v okouzlující čtvrti Marina Bay nebo si vychutnejte drink v baru 1-Altitude. Náročnější cestovatelé se vykoupají v nekonečném bazénu na střeše nejznámějšího asijského hotelu Marina Bay Sands. Singapur prostě chcete zažít.

Průvodce pro Singapur

Zavřít boční panel
Itálie Přílet na letiště Řím Ciampino

Z Ciampina do centra máte tři možnosti dopravy. Nejpohodlnější přímými autobusy k hlavnímu nádraží „Termini“:

 • Terravision: každých 15–60 minut, jízdní doba 40 minut, cena 5 €, resp. 9 € zpáteční (4:30–0:15), jízdenky koupíte online nebo ve stánku před odletovou halou poblíž zastávky. Zastávka u nádraží Termini se nachází v ulici Via Giovanni Giollitti na jižní straně nádraží.
 • Sit Bus Shuttle: každých 30–60 minut, jízdní doba 45 minut, cena 5 €, resp. 9 € zpáteční (4:45–0:00), jízdenky koupíte online nebo ve stánku před odletovou halou poblíž zastávky. Zastávka u nádraží Termini je v ulici Via Marsala na severní straně nádraží.
 • Rome Airport Bus: cca jednou za 30-60 minut, jízdní doba 45 minut, cena je 4,90 €, resp. 8,90 € zpáteční, (4:00–0:00) jízdenky koupíte online nebo u řidiče. Zastávku u nádraží Terimini najdete Via Giovanni Giollitti na jižní straně nádraží.

Levnější variantou je využití autobusových linek číslo 520 a 720 k nejbližším stanicím metra, na letišti odjíždějí z nástupiště 4 před terminálem:

 • Bus 720: Jede každých 20 až 30 minut od 5:30 do 23:30 včetně víkendů ke stanici metra B Laurentina,
 • Bus 520: Jede každých 15 až 30 minut od 5:30 do 23:30 včetně víkendů ke stanicím metra A Cinnecitá a Subaugusta,
 • Celková doba cesty z letiště Ciampino do centra Říma bude asi 75 minut, rychlejší je kombinace busu 520 + metra A,
 • Jízdenka stojí 1,50 € a je přestupní (platí 100 minut), dojedete s ní tak z letiště až do centra. Využít lze i celodenní lístek za 7 €, dvoudenní za 12,50 € nebo třídenní za 18 €.

Alternativní a mnohdy nejrychlejší je pak kombinace kyvadlového autobusu AirLink k nádraží v Ciampinu a vlaku na hlavní římské nádraží Termini. Jízdenku za 2,70 EUR zakoupíte na webu Trenitalia, kde získáte i přesný jízdní řád, u řidiče autobusu nebo při cestě z centra v samoobslužných pokladnách na nádraží. Nezaměňte letiště - v Římě jsou dvě, větší Fiumicino a Ciampino. Autobusy od nádraží Cimapino vždy navazují na vlak a přes den jezdí každých 15 minut (o víkendech je interval cca 45 minut) a přesný jízdní řád si prohlédnete zde. Celkem cesta zabere 35 až 45 minut.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1-si3sjWd78eeV-S85grUUjmee-U]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Fiumicino

Jediný způsob cesty je s přestupem u hlavního nádraží (Termini). Celková cesta trvá minimálně 120 minut. Na přestup mezi lety si nechte minimálně 4 hodiny. 

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Řím Ciampino