Loď v přístavu na Gran Canaria

Zaoceánská plavba ze Singapuru do Říma včetně letenek z Prahy. Balíček od 26 479 Kč

24 komentářů
2019-01-07T19:01:00+01:00

O akci

Za sluncem a ničím víc než jen oceánem se můžete vydat na mezikontinentální plavbu ze Singapuru do Říma přes Suezský průplav. Na palubě lodi Costa Fortuna podniknete 3–týdenní dobrodružnou plavbu v termínu 5.–25. března se zastávkami v Klangu, na Langkawi, Colombu, Salála, na Krétě a kdo by moc chtěl, tak i v indickém Mangalúru.

Cena plavby je následující:

  • 11 580 Kč ve variantě Basic – v ceně je plná penze formou snídaní, obědů a večeří v bufetových, ale i klasických restaurací (na lodi jich je několik s různou tématikou). Nápoje zdarma jsou v bufetové restauraci, a to v podobě vody a u snídaní a svačin i kávy a čaje.
  • 23 710 Kč ve variantě Comfort – navíc nápojový balíček Pranzo & Cena, kdy si během obědů a večeří můžete vychutnat pivo, víno či klasické nealkoholické nápoje ve všech restauracích
  • 27 400 Kč ve variantě Premium – navíc nápojový balíček Brindiamo, kdy si objednáte nápoje kdykoliv se vám zlíbí (alkoholické drinky, koktejly, káva,...)

Vzhledem k cenovému rozdílu 12 tisíc korun na osobu mezi první a druhou variantou vám samozřejmě doporučujeme zvolit první variantu Basic. Případné slazené nápoje, pivo či cokoliv jiného si k jídlu bez problémů zakoupíte. Ceny jsou za nealko 2–4 $, alko a koktejly asi 4–8 $ dle typu. I kdybyste každý den vypili 2 litry Coca Coly, stále ušetříte. Pokud chcete ale 3 týdny trvající party, jednoznačně zvolte variantu Premium.

Kolenovrtalové si koupí sáčky rozpustných džusů typu Tang a na palubě namíchají s vodou zdarma :)

Ceny jsou uvedené pro vnitřní kajutu bez oken, s okny se cena navyšuje asi o 8 000 Kč. Ke konečné ceně se na konci plavby ještě účtuje spropitné ve výši 10 € na den, tedy plus 200 €, asi 5 200 Kč.

Nyní už stačí jen vyřešit cestu do Singapuru a zpět z Říma.

Do Singapuru se nejlépe dostanete s letenkami z Prahy za 8 699 Kč s dvěma krátkými přestupy v Londýně a Kuala Lumpur.

Z Říma pak vede cesta skrze Ryanair. Létá každý den, aktuálně za 32 € + 6 € za prioritní nástup a velké příruční zavazadlo navíc. Případně plus 25 € za velký kufr do 20 kg.

Suma sumárum, za nejlevnější variantu dáte 11 580 Kč + 5 200 Kč + 8 699 Kč + 1 000 Kč = 26 479 Kč.

Neopomeňte ale také na ubytování v Singapuru, zařídit si bezplatné transitní vízum na Srí Lanku k návštěvě Colomba a ubytování v Římě. Pro vstup do Indie byste museli mít klasické vízum, a to se kvůli pár hodinám cenově nevyplatí. Opravdu reálné a konečné náklady v tomto případě budou bez protahování pobytu v jihovýchodní Asii v rozmezí 30 – 35 tisíc za osobu s přihlédnutím k ubytování po cestě a pár nápoji na palubě lodi.

PRG/Praha
SIN/Singapur
Jednosměrná letenky
19 hodin letu (2 přestupy)
0 hvězdiček
Plná penze
CIA/Řím
PRG/Praha
Jednosměrná letenky
2 hodin letu (přímý let)
Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2019-01-07T19:08:19+01:00

24 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Já, padouch
před 5 lety

A nezpomeňte ještě na to, na tamto, tohle a ješte určitě na tamto. A jsme na čtyřiceti, padesáti. Bomba akce!

Avatar uživatele
Lenka
před 5 lety

Spropitné není u všech společností povinné. U MSC ho můžete bez udání důvodu bez problému zrušit. Internet na 14 dnů 68 euro pro dva přístroje, 3500MB, přenos celkem dobrý. Info z prosince 2018.

Avatar uživatele
Petr
před 5 lety

Leni a jak to u toho MSC zrušíš? Jezdim s nimi skoro každý rok a zatím jsem na to nepřišel jak se tomu vyhnout. Teď nás s nimi jede na plavbu 5 lidí, což už je slušná pálka jen za to spropitné... Díky za radu. Petr kdyžtak mi písni na petr@gorecki.cz

Avatar uživatele
Martina
před 5 lety

Mám úplně stejnou zkušenost a tedy i dotaz, jako Petr. Jak se zruší?? Díky

Avatar uživatele
Simon
před 5 lety

ta ista lod, ta ista cena + 1 den navic pripluti do Janova https://hotel.invia.cz/svet/-/co...=171870570

Avatar uživatele
Petr Kolacek
před 5 lety

já si to umim představit když bych chtěl zmizet před civilizací. Počíst knížky, nebýt na signálu.

S občasným programem v přístavech. Samotná plavba je nuda ale asi je zajímavé navštívit při jednom takhle města po cestě.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 5 lety

Tohle je ideální pro příznivce hotelových resortů. Já bych třetí den nevěděla co tam dělat.

Mıchal
před 5 lety

Záleží na tom, s kým tam jedeš. Na líbánky super. Jet tam sám, tak se tam unudím.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 5 lety

No já bych tam asi tančila u tyče a točila kabelkou v nějakém baru...

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 5 lety

Trosku mě zarazilo to srovnání tříd. Pry vzít tu levnější, ze i při konzumaci 2 litru Coly ušetřim. No jo, ale co když vypiju 2 litry koktejlu? To už by se podražilo. A když se nad tím zamýšlím, tak co by člověk na takové lodi měl cele tři týdny dělat? Nerozumím tomu, ale 12 tisíc myslim by byla hooodne dobra investice. Teda kromě abstinentů :))))

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

No jasně, za mě je 2. varianta nepoužitelná. Pokud chceš pařit non–stop, tak jedině tu 3. variantu. Jinak bys musel nasávat u stolu v restauraci během oběda a večeře a troufám si tvrdit, že by tě tu dýl než je nutné nenechali sedět.

Takže pokud nepožaduješ alkohol – varianta číslo 1. Pokud ano a ve větším množství než příležitostně, varianta číslo 3! :)))

Jde tu hlavně o to, že varianta Basic je v last–minute akci, proto je tam takový cenový skok. Z normální ceny to není tolik dramatické.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 5 lety

Aha ;). No ja bych na podobnou loď nikdy nevlezl. Miniaturní kabina a všude pořad ti stejní lide a ze jich je hodně, to opravdu není nic pro mě. Ale každý je na něco jiného.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 5 lety

Určitou výhodou je, že je to pohyblivý hotel. Každý den můžeš být v jiném městě a přitom odpadá cestování a vybalování kufrů. Nevýhoda je dost omezený čas. Reálně třeba jen pět šest hodin.

Avatar uživatele
lma
před 5 lety

Nic pro mě,ale zaujalo mě : spropitné ve výši 10 € na den ?! To jako vážně ..

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Ano, u lodních plaveb je spropitné nejenže vysoké, ale dokonce i povinné :)

Avatar uživatele
Born2Win
před 5 lety

Lepsi nez davat spropitny za kazdej vypitej drink, ne?

A vydelek z toho taky nebude buh vi jakej, kdyz vezmes v uvahu pomer posadky a cestujicich. Treba Queen Mary 2 ho ma temer 1:2 (ale nevim, kdo vsechno ma z personalu na lodi narok na podil ze spropitneho)

Avatar uživatele
lma
před 5 lety

No mě spíž zaráží ta povinnost spropitného ?!

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 5 lety

Úplně povinné není. Můžeš jej při nespokojenosti odmítnout. Ale zároveň musíš uvést konkrétně, kdo a co udělal z personálu špatně.

Avatar uživatele
Lukáš Bauer
před 5 lety

Souhlasím, vice takových typů. Nemusím dlouhé lety do asie, ale cesta lodí by mohla být dobre zpestření.

Koukám že je tam nějaký příplatek za telekomunikace - máte nekdo zkušenost s internetem na palubě? (S jeho rychlostí, spolehlivosti a případně cenou ?)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Na internet zapomeň. Na něčem přeci musí vydělávat :D A klasický roaming tu nebude, většina půjde zřejmě přes satelit.

Avatar uživatele
Irena
před 5 lety

Na jiné lodi této společnosti bylo možné internet dokoupit přímo na palubě (myslím si, že to bude u všech podobné) cena se pohybovala od 5€ výše. U první aktivace je ještě navíc účtován poplatek 3€, nejlevnější balíček stál 5€ byl to Social pack na 24 hodin tedy připojení pouze na Messenger, Facebook, Instagram, Viber apod., pak už se cena zvyšovala podle objemu dat (teď už nevím přesná čísla ale např. 250MB stálo kolem 35€). Co se týče signálu připojení fungovalo dobře, ale byly dny, kdy nefungovalo vůbec, nebo třeba na půl dne vypadl signál. Odvíjí se to podle toho, jaký signál v dané části oceánu loď má. V blízkosti pevniny se pak dá připojit na operátory dané země :)

Avatar uživatele jaroslavh
jaroslavh
před 5 lety

Příjemná změna oproti letenkám!! :) Akorát si neodpustím... Transatlantická plavba by měla být přes Atlantik, ne? :)

Kryštof Hájek
před 5 lety

Pravda, změněno :)

Avatar uživatele
Jana
před 5 lety

Super, vice takovych tipu! :)

Další akce