Cinqueterre

Zimní letenky z Prahy do sicilské Katánie od 2.000 Kč.

1 komentář
2016-10-24T15:53:14+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Vydejte se během prosince až února objevit krásy největšího středomořského ostrova. Zimní počasí vůbec nemusí být překážkou, ba naopak, může být velkou výhodou. Kromě ideálních podmínek pro pořádání poznávacích výletů po okolních historických skvostech, jako jsou Syrakusy nebo město Taormina, totiž můžete vyrazit i na lyže. Ano, čtete dobře, na nejvyšší evropské sopce Etně, která se tyčí přímo nad Katánií, totiž najdeme v nadmořské výšce 2.000 metrů hned dvě lyžařská střediska.

Cestu nám umožní společnost easyJet, nejnižší cena platí při cestě alespoň dvou osob. Termínů je během celé zimy mnoho, jako bonus navíc můžete zvolit libovolně dlouhý stopover v Miláně, nenechávejte si však na přestup méně než 2 hodiny.

  • Praha – Milán – Katánie od 2000 Kč rezervuj na easyJet.com
  • Cestovní období prosinec 2016 až únor 2017
  • Platí do vyprodání míst
Obě letenky rezervujeme v jednom kroku pomocí tlačítka „Přidat další lety“.

V ceně máme jedno kabinové zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm.

Lyžování na Etně

Je nutné vzít na vědomí, že lyžování na Etně je spíše zpestření výletu a netradiční zážitek, rozhodně není vhodné jezdit na Sicílii pouze a jen kvůli lyžím. Vzhledem k jižní poloze totiž nikdy nelze se 100% jistotou říct, že bude dostatek sněhu. Obecně však platí, že nejlepším měsícem k návštěvě je právě leden, případně únor.

Zalyžovat si můžete ve dvou lokalitách. Větší středisko Etna Sud/Nicolosi (10 km sjezdovek) je blíže ke Katánii a dá se k němu dostat i autobusovou dopravou. Spoje ve směru "Etna" vyjíždějí vždy v 8:15 z autobusového nádraží k dolní stanici lanové dráhy, zpět se vracejí v 16:00.

Menší středisko Etna Nord/Linguaglossa čítá 5 km převážně mírných sjezdovek a k dopravě na místo je nutné auto. Denní skipas v obou střediscích vyjde na 30 €.

Půjčovnu lyžařského vybavení najdete například v centru městečka Nicolosi, za jeden den zaplatíte od 18 do 25 €, více informací na tomto odkazu.

Ubytování

Ceny hotelů nebo apartmánů jsou o několik procent, a tak nebude problém najít ubytování okolo 1.000 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-10-24T16:53:14+02:00

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce