Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vydejte se během prosince až února objevit krásy největšího středomořského ostrova. Zimní počasí vůbec nemusí být překážkou, ba naopak, může být velkou výhodou. Kromě ideálních podmínek pro pořádání poznávacích výletů po okolních historických skvostech, jako jsou Syrakusy nebo město Taormina, totiž můžete vyrazit i na lyže. Ano, čtete dobře, na nejvyšší evropské sopce Etně, která se tyčí přímo nad Katánií, totiž najdeme v nadmořské výšce 2.000 metrů hned dvě lyžařská střediska.

Cestu nám umožní společnost easyJet, nejnižší cena platí při cestě alespoň dvou osob. Termínů je během celé zimy mnoho, jako bonus navíc můžete zvolit libovolně dlouhý stopover v Miláně, nenechávejte si však na přestup méně než 2 hodiny.

  • Praha – Milán – Katánie od 2000 Kč rezervuj na easyJet.com
  • Cestovní období prosinec 2016 až únor 2017
  • Platí do vyprodání míst
Obě letenky rezervujeme v jednom kroku pomocí tlačítka „Přidat další lety“.

V ceně máme jedno kabinové zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm.

Lyžování na Etně

Je nutné vzít na vědomí, že lyžování na Etně je spíše zpestření výletu a netradiční zážitek, rozhodně není vhodné jezdit na Sicílii pouze a jen kvůli lyžím. Vzhledem k jižní poloze totiž nikdy nelze se 100% jistotou říct, že bude dostatek sněhu. Obecně však platí, že nejlepším měsícem k návštěvě je právě leden, případně únor.

Zalyžovat si můžete ve dvou lokalitách. Větší středisko Etna Sud/Nicolosi (10 km sjezdovek) je blíže ke Katánii a dá se k němu dostat i autobusovou dopravou. Spoje ve směru "Etna" vyjíždějí vždy v 8:15 z autobusového nádraží k dolní stanici lanové dráhy, zpět se vracejí v 16:00.

Menší středisko Etna Nord/Linguaglossa čítá 5 km převážně mírných sjezdovek a k dopravě na místo je nutné auto. Denní skipas v obou střediscích vyjde na 30 €.

Půjčovnu lyžařského vybavení najdete například v centru městečka Nicolosi, za jeden den zaplatíte od 18 do 25 €, více informací na tomto odkazu.

Ubytování

Ceny hotelů nebo apartmánů jsou o několik procent, a tak nebude problém najít ubytování okolo 1.000 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele SDAN
SDAN

Na Sicílii jsem byl třikrát a rozhodně mohu doporučit. V lednu bych tam asi teda nejel - bál bych se, že mi celý pobyt proprší a na lyže jsou lepší střediska daleko blíže. Ideální doba je jaro nebo podzim, to je převážně slunečno, dá se koupat, ale nikde nejsou davy turistů (až na Taorminu) a není nesnesitelné vedro. Z vlastní zkušenosti mi přijde ideální doprava nočním vlakem z Říma, případně Neapole. Při včasném nákupu stojí jízdenka 39,90€ do 4-místného lehátkového kupé. I při odpoledním příletu se dá bez problému stihnout procházka po Římě a ráno vystoupíte, kde potřebujete - vlak se v Messině dělí a jedna část jede po severním pobřeží směrem Milazzo (loď na Liparské ostrovy), Cefalú a Palermo, druhá část pokračuje po východním pobřeží do Taorminy, Catanie a Syrakus. Jako bonus ušetříte za nocleh. Musím také zmínit Liparské ostrovy, zejména Vulcano a Stromboli. Ještě to tu snad ani nebylo, ale jedná se o jedno z TOP míst v Evropě. Stromboli - trvale aktivní sopka, takový jev lze pozorovat jen na pár místech na světě - ke kráteru lze vystoupit ale jen s průvodcem, nutná rezervace předem. Určitě mě Lip. o. zaujaly daleko více než Etna nebo Vesuv.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Jambiani
ušetříš až 39%
Tam jsi ještě nebyl!
Enna
ušetříš až 71%
A už tam budem?
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Tam chceš!
Skaftafell
ušetříš až 30%
To musíš vidět!
5284 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie