Cinqueterre

Zimní letenky z Prahy do sicilské Katánie od 2.000 Kč.

1 komentář
2016-10-24T15:53:14+02:00

O akci

Vydejte se během prosince až února objevit krásy největšího středomořského ostrova. Zimní počasí vůbec nemusí být překážkou, ba naopak, může být velkou výhodou. Kromě ideálních podmínek pro pořádání poznávacích výletů po okolních historických skvostech, jako jsou Syrakusy nebo město Taormina, totiž můžete vyrazit i na lyže. Ano, čtete dobře, na nejvyšší evropské sopce Etně, která se tyčí přímo nad Katánií, totiž najdeme v nadmořské výšce 2.000 metrů hned dvě lyžařská střediska.

Cestu nám umožní společnost easyJet, nejnižší cena platí při cestě alespoň dvou osob. Termínů je během celé zimy mnoho, jako bonus navíc můžete zvolit libovolně dlouhý stopover v Miláně, nenechávejte si však na přestup méně než 2 hodiny.

  • Praha – Milán – Katánie od 2000 Kč rezervuj na easyJet.com
  • Cestovní období prosinec 2016 až únor 2017
  • Platí do vyprodání míst
Obě letenky rezervujeme v jednom kroku pomocí tlačítka „Přidat další lety“.

V ceně máme jedno kabinové zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm.

Lyžování na Etně

Je nutné vzít na vědomí, že lyžování na Etně je spíše zpestření výletu a netradiční zážitek, rozhodně není vhodné jezdit na Sicílii pouze a jen kvůli lyžím. Vzhledem k jižní poloze totiž nikdy nelze se 100% jistotou říct, že bude dostatek sněhu. Obecně však platí, že nejlepším měsícem k návštěvě je právě leden, případně únor.

Zalyžovat si můžete ve dvou lokalitách. Větší středisko Etna Sud/Nicolosi (10 km sjezdovek) je blíže ke Katánii a dá se k němu dostat i autobusovou dopravou. Spoje ve směru "Etna" vyjíždějí vždy v 8:15 z autobusového nádraží k dolní stanici lanové dráhy, zpět se vracejí v 16:00.

Menší středisko Etna Nord/Linguaglossa čítá 5 km převážně mírných sjezdovek a k dopravě na místo je nutné auto. Denní skipas v obou střediscích vyjde na 30 €.

Půjčovnu lyžařského vybavení najdete například v centru městečka Nicolosi, za jeden den zaplatíte od 18 do 25 €, více informací na tomto odkazu.

Ubytování

Ceny hotelů nebo apartmánů jsou o několik procent, a tak nebude problém najít ubytování okolo 1.000 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-10-24T15:53:14+02:00

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele SDAN
SDAN
před 6 lety

Na Sicílii jsem byl třikrát a rozhodně mohu doporučit. V lednu bych tam asi teda nejel - bál bych se, že mi celý pobyt proprší a na lyže jsou lepší střediska daleko blíže. Ideální doba je jaro nebo podzim, to je převážně slunečno, dá se koupat, ale nikde nejsou davy turistů (až na Taorminu) a není nesnesitelné vedro. Z vlastní zkušenosti mi přijde ideální doprava nočním vlakem z Říma, případně Neapole. Při včasném nákupu stojí jízdenka 39,90€ do 4-místného lehátkového kupé. I při odpoledním příletu se dá bez problému stihnout procházka po Římě a ráno vystoupíte, kde potřebujete - vlak se v Messině dělí a jedna část jede po severním pobřeží směrem Milazzo (loď na Liparské ostrovy), Cefalú a Palermo, druhá část pokračuje po východním pobřeží do Taorminy, Catanie a Syrakus. Jako bonus ušetříte za nocleh. Musím také zmínit Liparské ostrovy, zejména Vulcano a Stromboli. Ještě to tu snad ani nebylo, ale jedná se o jedno z TOP míst v Evropě. Stromboli - trvale aktivní sopka, takový jev lze pozorovat jen na pár místech na světě - ke kráteru lze vystoupit ale jen s průvodcem, nutná rezervace předem. Určitě mě Lip. o. zaujaly daleko více než Etna nebo Vesuv.

Další akce