Zpáteční letenky v lednu z Prahy do Říma za 918 Kč.

Itálie
Před 4 měs

Jak akci využít?

Letecká společnost Ryanair pomalu snižuje ceny na své nové lince z Prahy do Říma. Na několik málo lednových termínů tak můžete zakoupit zpáteční letenky už za 918 Kč bez nutnosti jakéhokoliv členství. Za uvedenou cenu je aktuálně možné podniknout i cestu na prodloužený víkend, například 13.-17. 1. (pátek-úterý). Leden je k návštěvě Říma ideální, nebudete se muset prodírat davy lidí, nebude vám horko a ceny hotelů jsou výrazně nižší.

  • Praha - Řím (Ciampino) od 918 Kč rezervuj na Ryanair >>
  • Cestovní období leden 2017
  • Platí do vyprodání míst (maximálně pár hodin)
V ceně jsou zahrnutá dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.

Doprava v Římě

letiště Ciampino, na které létá jak Wizzair, tak Ryanair máme dvě možnosti dopravy do centra:
  • Přímý autobus společnosti Terravision na hlavní nádraží za 4 €,
  • Autobusem na konečnou stanici metra „Anagnina“ a následně metrem do centra. Celkem vyjde cesta na 2,70 €.
Při pobytu v Římě doporučuji využívat MHD co nejméně. Ochudíte se o mnoho památek a krásných zákoutí a centrum není zase tak velké, aby bylo nemožné ho křížem krážem projít pěšky. Naopak římská MHD se v Evropě řadí k těm nejméně přehledným a nejpomalejším.

Ubytování

V mimosezónním období se ceny jednodušších hotelů v pěší docházkové vzdálenosti od hlavních římských památek pohybují i se snídaní již od 810 Kč za dvoulůžkový pokoj za noc. V létě se přitom ceny většinou pohybují od 1.200 Kč výš ve vzdálenějších čtvrtích Říma. Ubytování přes airbnb se oproti jiným městům spíše nevyplatí, ceny se pohybují okolo 1.000 Kč a výš.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Veru.peterkova

Letime v únoru na 24 hodin. Nějaký tip kde si odpočinout, pokud nechceme spat v hotelu?

V Římě jsem byl několikrát, ale popravdě mě žádné pohodlné místo, kde si odpočinout nenapadá, nonstop není otevřeno ani hlavní nádraží...

Avatar uživatele e.novak74

Objednáno. děkuji :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít
Ikona pinu
Itálie  

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie