Jak akci využít?

Letecká společnost Ryanair pomalu snižuje ceny na své nové lince z Prahy do Říma. Na několik málo lednových termínů tak můžete zakoupit zpáteční letenky už za 918 Kč bez nutnosti jakéhokoliv členství. Za uvedenou cenu je aktuálně možné podniknout i cestu na prodloužený víkend, například 13.-17. 1. (pátek-úterý). Leden je k návštěvě Říma ideální, nebudete se muset prodírat davy lidí, nebude vám horko a ceny hotelů jsou výrazně nižší.

  • Praha - Řím (Ciampino) od 918 Kč rezervuj na Ryanair >>
  • Cestovní období leden 2017
  • Platí do vyprodání míst (maximálně pár hodin)
V ceně jsou zahrnutá dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.

Doprava v Římě

letiště Ciampino, na které létá jak Wizzair, tak Ryanair máme dvě možnosti dopravy do centra:
  • Přímý autobus společnosti Terravision na hlavní nádraží za 4 €,
  • Autobusem na konečnou stanici metra „Anagnina“ a následně metrem do centra. Celkem vyjde cesta na 2,70 €.
Při pobytu v Římě doporučuji využívat MHD co nejméně. Ochudíte se o mnoho památek a krásných zákoutí a centrum není zase tak velké, aby bylo nemožné ho křížem krážem projít pěšky. Naopak římská MHD se v Evropě řadí k těm nejméně přehledným a nejpomalejším.

Ubytování

V mimosezónním období se ceny jednodušších hotelů v pěší docházkové vzdálenosti od hlavních římských památek pohybují i se snídaní již od 810 Kč za dvoulůžkový pokoj za noc. V létě se přitom ceny většinou pohybují od 1.200 Kč výš ve vzdálenějších čtvrtích Říma. Ubytování přes airbnb se oproti jiným městům spíše nevyplatí, ceny se pohybují okolo 1.000 Kč a výš.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Veru.peterkova
Veru.peterkova

Letime v únoru na 24 hodin. Nějaký tip kde si odpočinout, pokud nechceme spat v hotelu?

před 3 lety
Kryštof Hájek

V Římě jsem byl několikrát, ale popravdě mě žádné pohodlné místo, kde si odpočinout nenapadá, nonstop není otevřeno ani hlavní nádraží...

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele e.novak74
e.novak74

Objednáno. děkuji :)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 27%
To budou fotky!
ušetříš až 65%
Tam chceš!
ušetříš až 50%
A už tam budem?
ušetříš až 65%
A už tam budem?
4526 starších akcí
Zavřít boční panel
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie