Cinqueterre

Zpáteční letenky z Prahy na Sicílii od 1.460 Kč.

33 komentářů
2017-01-17T10:29:14+01:00

O akci

Rozlučte se alespoň na chvíli s mrazivým a sychravým počasím a vydejte se na poznávací výlet na Sicílii, ostrov, kde právě dozrávají citrusy, ostrov plný nádherných vesniček a městeček tyčících se vysoko na skalách, ostrov krásného divokého pobřeží, ostrov, nad kterým bdí zasněžená čepička sopky Etny.

K cestě nám pomůžou výrazně zlevněné letenky společnosti easyJet z Milána do Catanie, přikoupíme-li k nim stabilně levné spojení z Prahy do Milána, které navíc téměř vždy vhodně navazuje, na vybrané únorové a březnové termíny se dostaneme na cenu 1.460 Kč při cestě dvou a více osob. Cena pro jednu osobu je cca o 220 Kč vyšší.

  • Letenky rezervujte v jednom kroku prostřednictvím tlačítka "Add more flights" v pravé dolní části obrazovky
  • Praha – Catania od 1.460 Kč rezervuj na easyJet.com >>
  • Cestovní období únor a březen 2017
  • Platí do vyprodání míst
EasyJet umožňuje přepravu velkého příručního zavazadla o rozměrech 56x45x25 cm, povolen je striktně jeden kus zavazadla na osobu.

Termíny

Za uvedenou nebo o pár desetikorun vyšší cenu zakoupíme letenky například na tyto termíny:
  • Tam: 31. ledna, 7, 8, 9. února, 22. března,
  • Zpět: 8, 9, 13, 14, 15, 16. února, 29. března.

Ubytování

Sicílie v zimní sezoně patří spíše k levnějším destinacím a ubytování zde vás určitě nezruinuje. Nabídka standardních hotelů začíná zhruba na 800 Kč za pokoj, při využití airbnb se můžete dostat i na 500 Kč za noc a za pokoj.

Doprava

Pro největší flexibilitu určitě doporučuji půjčení auta, dostanete se i do nejmenších vesniček, které rozhodně stojí za návštěvu a nebudete vázaní na regionální autobusy, které mají obyčejně jízdní řád značně prořídlý.

Pokud budete cestovat pouze mezi většími městy, vystačíte si i s veřejnou dopravou. Dopravovat se můžete jak vlakem, tak autobusem.

  • Trenitalia.com: vyhledávání spojení, jízdenky stačí koupit na místě, většina vlaků na Sicílii jsou spoje "Regionale", kde je cena stejná jako na webu.
  • Sais: autobusy spojující Catanii s Palermem, Messinou a městem Enna,
  • Interbus: autobusy jedoucí do města Siracusa a dále na jih Sicílie.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-01-17T10:29:14+01:00

33 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce